15 grudnia 2020

„Molly”- Agnieszka Lingas-Łoniewska

Wyd. Burda Książki | 416 str. | 39,90 zł | Data wydania: 28.10.2020 r. 

Jestem Molly i tworzę swój własny świat…


Opowiem Wam o pewnej dziewczynie. Kiedyś miała wszystko- kochającą rodzinę, bezpieczny dom i najlepszego przyjaciela. I nagle domek z kart runął. Matka zmarła, ojciec poszedł do więzienia, a przyjaciel o niej zapomniał. Musiała sobie radzić sama, najpierw w domu dziecka, potem w kolejnych rodzinach zastępczych. Został jej tylko Robson- kumpel z bidula, z którym łączy ją skomplikowana relacja. Melania, mała szczęśliwa dziewczynka powoli w niej umierała. I tak narodziła się Molly. Kobieta, która żyje według własnych reguł, nie przestrzega prawa, kradnie, oszukuje i lubi się bawić. Molly jest jak dziki wiatr- nieokiełznana, nieprzewidywalna i niebezpieczna. Jej życie to nieustanna zabawa i spacer po linie. Pozornie ma wszystko gdzieś, ale to tylko maska. Tak naprawdę w Molly wciąż siedzi mała Melania, skrzywdzona, niekochana i bardzo samotna. I jest tylko jedna osoba, która może dostrzec jej prawdziwe oblicze.


Wiktor jest synem wspólnika ojca Melanii. Przed laty widział jak świat dziewczyny rozpada się na kawałki, ale był tylko dzieckiem i nie mógł nic zrobić. Teraz  jest jednak prezesem dużej firmy i postanawia wykorzystać swoją pozycję by odszukać i pomóc dawnej przyjaciółce. Tyle, że  Melania nie jest już małą dziewczynką. Teraz to piękna kobieta, która wie czego chce, jest świadoma swoich wdzięków i bezwstydnie je wykorzystuje. Kiedy po latach spotyka Wiktora w klubie postanawia nieco się nim zabawić. Czy okrutna i wyrachowana Molly wygra ze spragnioną miłości Melanią? Czy dziewczyna naprawdę jest aż tak zepsuta jak jej się wydaje? A może jeszcze nie jest za późno, by ją naprawić?


O rany, co to była za historia! Intensywna, szalona i pokręcona. Istna jazda bez trzymanki. Autorka przyzwyczaiła mnie już, że jej książki są mocno emocjonalne, ale w  tej przeszła samą siebie. Molly, to dosyć kontrowersyjna postać. Szalona, wyrachowana i nielicząca się z innymi ludźmi. Zazwyczaj w tego typu książkach to facet jest tym "typem z mroczną przeszłością" i czego by nie robił, czytelniczka jest gotowa wszystko mu wybaczyć. Kobieta kobietę zawsze ocenia surowiej, dlatego Molly może wzbudzić w Was mieszane uczucia, ale ja tą dziewczynę od razu polubiłam. Owszem jest trudna i robi głupoty, ale to jej sposób na radzenie sobie z bolesną przeszłością. Jej historia skojarzyła mi się nieco z fabułą książki "Bang" E. K. Blair, gdzie znajdziecie kilka podobnych wątków, z tą różnicą, że nasza wersja nie jest aż tak popieprzona. Obie książki zasługują jednak na uwagę, bo to emocjonalne petardy.

O CZYM?
  "Molly", to powieść o dziewczynie, która musiała dorosnąć o wiele za szybko. Jest zraniona, samotna i może liczyć tylko na siebie, dlatego tworzy swój własny świat. Za nic ma zasady i łamie prawo nie zważając na konsekwencje. Czy miłość będzie w stanie ją okiełznać? Czy przestanie niszczyć samą siebie i zawalczy o własne szczęście? Koniecznie musicie poznać tą piękną, szaloną i łamiącą serce opowieść. Jedna z najbardziej udanych pozycji w dorobku autorki.


Ocena: 8/10


Inne, zrecenzowane książki Autorki:

Bez przebaczenia

Bez pożegnania

Jesteś moja, dzikusko

Obrońca nocy

Zakład o miłość

W szponach szaleństwa

Piętno Midasa

W zapomnieniu

Szósty

Kiedy zniknę | Kiedy wrócę

Wszystko wina kota

Tylko raz w roku

Kolacja z Tiffanym

Obrońca nocy

Łatwopalni | Przebudzenie

 

Seria Zakręty losu:

Zakręty losu | Braterstwo krwi | Historia Lucasa | Nowe pokolenie7 komentarzy:

 1. Na pewno nadejdzie mój czas na lekturę tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka na pewno spodoba się wielu osobom. Jednak ja gustuje w innych powieściach i nie mam w planach sięgnięcia po tą książkę.
  Pozdrawiam
  Natalia

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się naprawdę ciekawa książka :D Chętnie przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam tej autorki dwie książki, zastanowię się nad pozostałymi ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię twórczość autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciężka historia dziewczyny która jest heroesem. Zapowiada się bardzo dobrze. Na święta pewnie dostanę!

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.