6 czerwca 2016

Książki wędrują do...W ostatnim konkursie mieliście okazję zdobyć jeden z dwóch egzemplarzy książki Alessio Puleo pt. „Moje serce należy do ciebie”.  Zgłosiło się tylko dziesięć osób, ale wybór dwóch zwycięzców i tak okazał się bardzo trudny.
Najbardziej ujęły mnie jednak dwie odpowiedzi, których autorami są…


Naomi Stark   i   Ania Mania

Serdecznie gratuluję!
Na maila patrycja.kuchta.uk@gmail.com prześlijcie mi swoje adresy J

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za udział i cudowne odpowiedzi. 

Do zobaczenia wkrótce!

____________________________________

AKTUALIZACJA:

W związku z zaistniałą sytuacją, pragnę przeprosić wszystkich uczestników, którzy poczuli się dotknięci wynikami. Na pewno nigdy więcej się to nie powtórzy. 

Ponieważ Ania Mania zrezygnowała z nagrody, by uniknąć dalszych sporów, kolejny zwycięzca został wyłoniony drogą losowania i jest to:

ANNA ROMAŃSKA

gratuluję i proszę o kontakt :)

Mam nadzieję, że tym razem wybór nie wzbudzi niczyich zastrzeżeń. Dla pewności przeliczyłam, praca ma 6 zdań.

Pozdrawiam 


34 komentarze:

 1. Gratuluję zwycięzcom. Tylko obie odpowiedzi mają powyżej 7 zdań. To niesprawiedliwe, wobec tych, którzy napisali 7 zdań lub mniej. Po co organizator konkursu robi ograniczenia ilościowe, skoro później nagradza odpowiedzi, które niespełnianą warunków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po części przyznam rację, ale prace przez większą ilość zdań nie były wcale wiele dłuższe od pozostałych. Szanse nadal były więc takie same.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Ania Mania napisała na ok. 25 zdań (nie licząc wstępu i równoważników) to chyba lekka różnica

   Usuń
  3. Uwierz mi, że zdarzało mi się czytać o wiele dłuższe wypowiedzi składające się z mniej niż 7 zdań. Z resztą powtórzę po raz kolejny: Z POWODU MAŁEJ ILOŚCI UCZESTNIKÓW, NIE DYSKWALIFIKOWAŁAM NIKOGO, A ZWYCIĘŻYŁY ODPOWIEDZI NAJCIEKAWSZE POD WZGLĘDEM FORMY A NIE DŁUGOŚCI. Nie zmienię teraz wyników. Zawsze znajdzie się ktoś oburzony tym, że nie wygrał...

   Usuń
  4. Jeśli ktoś się wypowiada pod moim postem, to niech ma się odwagę podpisać. A co do właścicielki bloga, to okazałaś się po prostu osobą bardzo nieuczciwą.

   Usuń
  5. Odpowiedzi które miały po ok. 7 zdań, zajmowały 7-8 wierszy a odpowiedzi zwycięskie miały po 12 i 19 wersów jak dla mnie jest to różnica.
   Po to jest regulamin, żeby się go trzymać.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
  6. Tak się składa, że odpowiedź koleżanki powyżej również miała dwanaście wersów- czy Twoim zdaniem i ją należy zdyskwalifikować? Jak dla mnie tych kilka kropek nie robi w tym przypadku różnicy. Rozumiem Wasze zdenerwowanie i obiecuję, że więcej nie będę robiła takich ograniczeń w regulaminach, nie rozumiem natomiast dlaczego tak wiele osób nie jest w stanie uszanować mojego zdania i tego jakie odpowiedzi najbardziej mi się spodobały...

   Usuń
  7. Mi chodzi wyłącznie o przestrzeganie zasad, i nie mam tutaj koleżanek. :) Po drugie szanuję Twoje zdanie, oczywiście. To Ty organizujesz konkurs, Ty prowadzisz bloga, Ty wybierasz zwycięzców. Ale są zasady...
   Zwyciężczyniom gratuluję, książkę sobie kupie. Pozdrawiam. :)

   Usuń
  8. Z tą koleżanką chodziło mi akurat o osobę powyżej :-) Za nieprzestrzeganie własnych zasad jeszcze raz przepraszam i tak jak już mówiłam, jeśli pojawią się kolejne konkursy na pewno będą miały inne zasady żeby uniknąć takich sytuacji, bo są równie przykre dla Was jak i dla mnie. W końcu wbrew temu co przeczytałam na swój temat nie chciałam żeby wyszło nieuczciwe, bo konkursy organizuję przecież tylko i wyłącznie dla Was i nie czerpię z tego żadnych korzyści.

   Usuń
  9. Jasne, ja to wszystko rozumiem. :) Mało jest ludzi, którzy myślą o czytelnikach swoich blogów więc dla Ciebie za to wielki plus.
   Dobrze, że człowiek uczy się na błędach! :)

   Usuń
 2. Również czuję się tym faktem oburzona, jest to niesprawiedliwe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytuję: " A wasza odpowiedź nie może być dłuższa niż 7 zdań. Tak żeby było sprawiedliwie"

   Usuń
  2. Chętnie podyskutuję na temat sprawiedliwości i jej braku z osobą, która brała udział w konkursie. Nie przypominam sobie jednak, by zgłaszał się ktoś anonimowy...
   Pozdrawiam

   Usuń
 3. Mimo że nie brałam udziału w konkursie muszę się zgodzić z Agnes C. Rozumiem, że jesteś organizatorem konkursu ale powinnaś stosować się do warunków, które wymieniłaś w zadaniu konkursowym (jeden bohater, max 7 zdań). Wiele osób może poczuć się pokrzywdzonym, że wygrały wypowiedzi, które nie są zgodne z wytycznymi. Jest to niesprawiedliwe i można podejrzewać o ustawienie konkursu. Lub po prostu to błąd ludzki i zapomnienie o wcześniejszym regulaminie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety gdybym bardzo rygorystycznie podeszła do wszystkich wymienionych warunków nie tylko dwie wspomniane osoby zostały by zdyskwalifikowane, niestety... Z powodu małej ilości zgłoszeń brałam pod uwagę wszystkie i nikogo nie wykluczałam. Zawsze to podkreślam i teraz też powtórzę: ilość zadań tak naprawdę jest najmniej istotna (gdyby ktoś się uparł, mógłby napisać całą odpowiedź w jednym bardzo długim zdaniu i też byłoby ok), najbardziej liczy się dla mnie pomysł i emocje jakie niesie wypowiedź. Mimo wszystko postaram się na przyszłość inaczej formułować regulaminy, by nikt nie miał żalu i pretensji.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Albo stosuje się do wymienionych zasad albo powiadamia się uczestników o takich "nieistotnych" rzeczach jak liczba zdań. Zauważyłam, że osoby, które nie wypełniały warunków konkursu były powiadamiane np. o braku banera, a o zbyt długim tekście nie.

   Usuń
  3. Owszem były powiadamiane ale nie zostały przez to zdyskwalifikowane. W konkursie wzięły więc udział WSZYSTKIE odpowiedzi, a zwyciężyły te NAJCIEKAWSZE a nie NAJDŁUŻSZE.

   Usuń
 4. Uważam, że nie ma się o co denerwować, tylko przyjąć z godnością to, że się nie udało. Umieć przegrywać to też sztuka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę się cieszę, że są jeszcze osoby, które to potrafią :-*
   Pozdrawiam

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. W ich imieniu dziękuję za gratulacje :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 6. Bardzo dziękuję za wyróżnienie! :)

  Jeśli chodzi o sytuację, wszystko wyjaśniłam już w wiadomości prywatnej, więc daruję sobie powtórkę z rozrywki. A Tobie, Patrycjo, życzę spokoju, bo - jak już mówiłam - chciałaś dobrze, a wyszło, jak wyszło. :/

  Całusy!
  N.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pierwszy raz zdarza się, że organizator konkursu zostaje zmieszany z błotem przez niezadowolonych uczestników. Wszyscy bardzo skupili się na liczeniu zdań i wersów, kompletnie zapominając o treści, która jest przecież najważniejsza. Cóż poradzić... Gratuluję mimo wszystko :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 7. Widzę, że konkurs wywołał wiele emocji :) Gratulacje dla zwycięzców!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda tylko że nie pozytywnych a przecież po to był zorganizowany :-/
   Pozdrawiam

   Usuń
 8. Tak jak już napisałam zarzekam się nagrody. Moja wina. Niedoczytałam i zbyt pośpiesznie pisałam. Gratuluję i przepraszam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A i oczywiście nic się nie zmieniło nadal kocham Pottera gwoli ścisłości.

   Usuń
  2. Również podziwiam, ale mam nadzieję, że nigdy więcej podobna sytuacja nie będzie musiała mieć miejsca.

   P.S. Aniu, zerknij jeszcze raz na post z wynikami :-)

   Usuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. O matko. Czytam te komentarze i czytam i oczy mi wychodzą na wierzch. Bo okej, jestem w stanie zrozumieć pewne rozgoryczenie. Regulamin jest po coś. Ale bądźmy szczerzy: Patka NAPISAŁA, że było zbyt mało prac, by można sobie pozwolić na dyskwalifikowanie kogokolwiek. Może miejcie choć trochę wyrozumiałości i rozsądku by wczuć się w sytuację organizatorki, która ma nie wiem - dwie zgodne z regulaminem wypowiedzi. Wtedy to nie jest żaden, cholerny konkurs. Może zrozumcie, że to Patka organizuje konkursy - WIELE konkursów, chciałabym nadmienić. A fakt, że napisaliście dwa zdania mniej od zwycięzców...
  To też o czym pisała Patka - na litość boską. W wypowiedzi liczy się przekaz. Liczą się EMOCJE. Liczy się to, co zwycięzca przeniósł do treści odpowiedzi konkursowej. Jeśli odpowiedź jest piękna - chyba logiczne, że to ona wygra? Więc, czy gdybyście mieli możliwość dopisania dwóch zdań, myślicie, że by to wpłynęło tak bardzo na całość? Dajcie spokój ludzie.
  Też czytałam odpowiedzi konkursowe i u mnie też zwyciężyłyby osoby wybrane przez Patkę. Wielki szacun za rezygnację, ale przede wszystkim - jest mi wstyd za was, że nie umiecie przełknąć tego wszystkiego. Bo tu nie chodzi już teraz o regulamin. Tu chodzi o waszą urażoną dumę.
  I wiecie co? Kiedyś dojdzie do tego, że wasza nienawiść sprawi, że Patka zrezygnuje z konkursów. Zamiast się cieszyć, że ktoś mógłby ucieszyć się z książki, że ktoś mógłby ją przeczytać i być szczęśliwym - NIE, rzućmy błotem w twarz organizatorki, która chciała dobrze, tylko dlatego, że wydaje nam się, że wszystko jest fałszywe, albo ustawione.
  Gratulacje, ludzkości.

  Dobra robota - zwycięzcy. Wam gratuluję bez ironii.

  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 11. Aż z ciekawości zajrzałam tutaj i cóż. Faktycznie regulamin regulaminem, ale jesli było tak mało zgłoszeń... ;)
  Podziwiam postawę Pani, która zrzekła się nagrody. Naprawdę brawa! A wszystkich zadowolonych i niezadowolonych zapraszam do siebie, u mnie też konkurs trwa ;)

  Patka, nie przejmuj się, odwalasz kawał dobrej roboty, a z tego co widzę, ostatnio wielu ludzi ma problem. Szczególnie nie rozumiem wypowiedzi anonimowych. Na jednym blogu ostatnio ktoś bardzo się rzucał do jednej zwyciężczyni twierdząc, że wygrywa większość konkursów... No skoro jest dobra i ciekawie pisze, to co, specjalnie ją omijać, bo wygrywa?

  Pozdrawiam i spokoju życzę! ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Niech ta cała sytuacja nie wpłynie na pisanie Pani bloga! Codziennie go odwiedzam z myślą, że zobaczę nowy post, a tu pusto.. Nie ma co się przejmować i rozmyślać. Było, minęło - rozdział zamknięty.

  Pozdrawiam :)
  Oczekujący czytelnik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa :* Było minęło- to fakt, przerwa jest jednak spowodowana egzaminami zawodowymi, które będę miała w tym i przyszłym tygodniu. Jak tylko uporam się z tym wyzwaniem, wracam z nowymi postami i kolejnym konkursem, na który serdecznie zapraszam już teraz.
   Pozdrawiam serdecznie!

   P.S. Żadna pani- po prostu Patka ;-)

   Usuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.