5 lutego 2021

„Wysłannik”- Paulina Hendel

Wyd. We Need Ya | Zapomniana księga Tom IV | 496 str. | 39,90 zł | Data wydania: 30.09.2020 r. 

Podróż, która zmieni światopogląd


Świat po apokalipsie już nigdy nie będzie taki jak dawniej. Wspólnie można jednak sprawić, że stanie odrobinę bardziej przyjazny. Hubert planuje zjednoczyć wszystkie pobliskie osady i stworzyć z nich społeczność, która będzie mogła na sobie polegać w gorszych chwilach, dzielić się doświadczeniami i handlować między sobą. Choć sam pomysł jest dobry, chłopak nie przewidział, że w świecie opanowanym przez demony, ludzie również mogą stanowić dla siebie zagrożenie. Pierwszy wiec okazuje się sukcesem, przynajmniej do czasu, kiedy zjawiają się na nim nieproszeni goście. Ich oferta jest zbyt piękna, by mogła być prawdziwa, a Hubert jest zdeterminowany, by odkryć jaki cel tak naprawdę przyświeca przybyszom z południa. Przed nim kolejna niebezpieczna podróż pełna niespodzianek i zwrotów akcji. Zapnijcie pasy- będzie się działo!


Kiedy jeszcze myślałam, że "Zapomniana księga" będzie tylko trylogią, czułam ogromny niedosyt. Tyle niedomkniętych wątków, tyle nieodkrytych miejsc i możliwości rozwoju fabuły! Paulina Hendel nie zawiodła mnie jednak i postanowiła kontynuować opowieść o świecie po apokalipsie w którym czają się niebezpieczne demony. Ta seria ma w sobie coś takiego, że mogłabym ją czytać bez końca. Autorka opisuje bardzo drobiazgowo wszystkie wydarzenia, ale mimo to czyta się je z zapartym tchem i bez grama nudy. Uwielbiam ją (serię i autorkę) za to, że z każdego fragmentu wyciska maksimum potencjału, kieruje ścieżki bohaterów dokładnie tam, gdzie czytelnik najmniej się spodziewa i tworzy opowieść tak złożoną, że chyba nigdy nie zabraknie wątków, które można, by jeszcze opisać."Wysłannik", to tak naprawdę opowieść o misji zwiadowczej, jednak najważniejszy nie jest cel podróży, ale sama podróż. Tyle tu było przygód, nowych bohaterów, fascynujących miejsc i nieodkrytych dotąd demonów! W tym tomie autorka zdecydowanie najlepiej poradziła sobie z dawkowaniem napięcia i nawet przez chwilę nie czułam się znudzona rozgrywającymi się wydarzeniami. Wręcz przeciwnie, co chwila działo się coś nowego i niesamowitego. Największe wrażenie zrobił na mnie chyba pewien nawiedzony las i jego mieszkańcy... Uwierzcie mi na słowo- kompletnie się tego nie spodziewacie.

O CZYM? "Wysłannik", to już czwarty tom serii rozgrywającej się w świecie po apokalipsie, ale moim zdaniem ta historia dopiero się rozkręca i liczę na więcej, o wiele więcej przygód! Wciąż nie doszło do pewnego spotkania hmm, wykreowanych przez autorkę światów, więc czuję, że kolejna część będzie absolutnie cudowna. Na razie, to najlepsza książka jaką przeczytałam w tym roku. Bawiłam się świetnie, wreszcie doczekałam się uczucia między moimi  ulubieńcami, a bieg wydarzeń sprawił, że mam nadzieję jeszcze na co najmniej kilka tomów! Polecam!

Ocena: 8/10

 

Seria Zapomniana Księga:

Strażnik Tropiciel Łowca |Wysłannik

 

Seria Żniwiarz:

Pusta noc | Czerwone słońce | Trzynasty księżyc | Droga dusz Czarny świt


_______________________________________________________________
5 komentarzy:

 1. Twórczość tej autorki jeszcze przede mną. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak na razie mam całego "Żniwiarza" tej autorki na półce. Jak go przeczytam to być może sięgnę również po inne powieści tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam w planach przeczytać tę serię, ale najpierw chcę skończyć Żniwiarza i trochę od niego odpocząć. Został mi ostatni tom i muszę przyznać, że już trochę męczy mnie ta seria

  OdpowiedzUsuń
 4. Tej serii jeszcze nie czytałam, ale te zdjęcia są tak piękne - jak z sesji zdjęciowej!

  Pozdrawiam Zakładka do Przyszłości

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem zainteresowana przeczytaniem całej serii, od deski do deski :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.