23 czerwca 2022

"Księżycowe miasto. Dom nieba i oddechu. Część I" - Sarah J. Maas


Powrót do Księżycowego miasta

Rany na duszy goją się dużo dłużej niż te na ciele. Magia uleczyła Księżycowe Miasto. Naprawiła budynki, uzdrowiła rannych. Jednak żadna magia nie przywróci życia tym, którzy zginęli kiedy otworzyły się bramy Hel. Bryce, choć pozornie otrzymała swój happy end, musi się mierzyć z konsekwencjami tajemnic, które zostały ujawnione. Hunt, choć jest wolny, wciąż ogląda się przez ramię, nie wierząc, że Asteri dali mu spokój. Zamiast odetchnąć z ulgą, wszyscy żyją w napięciu zastanawiając się, czy za chwilę nie wydarzy się coś złego. Nie będą musieli długo czekać...

Pomysł na fabułę "Księżycowego miasta" od razu mnie zachwycił. Urban fantasy, rozgrywające się w fikcyjnym magicznym mieście, które zamieszkują różnej maści magiczne istoty - fae, zmiennokształtni, anioły, upiory... Autorka nie poprzestała na stworzeniu samego miasta, jej historia rozgrywa się na innej planecie w obcym układzie słonecznym. Niesamowite jak wielką ta kobieta ma wyobraźnię.


W drugim tomie ponownie spotykamy dobrze już znanych bohaterów, ale pojawiają się również nowe postaci i wątki. Tym razem historia podzielona jest na więcej punktów widzenia, dowiemy się więc nieco więcej o bohaterach, którzy dotychczas ukrywali się na drugim planie, takich jak Ithan czy Tharion. O ile w pierwszej części mogłoby to być męczące i wprowadzić sporo chaosu, tak w drugim, okazało się świetnym zabiegiem, zwłaszcza, że historia jest mocno rozbudowana.

Polski wydawca ponownie zdecydował się podzielić książkę na dwie części, co ma swoje plusy i minusy (sami musicie wyrobić sobie zdanie na ten temat). Pierwsza część jest więc ponownie wprowadzeniem w akcję i podejrzewam, że wszystko, co najlepsze dostaniemy dopiero w części drugiej. Liczę na nie mniejsze fajerwerki niż w finale pierwszego tomu, który doprowadził mnie do obłędu. Myślę, że fanów "Domu ziemi i krwi" nie muszę już bardziej zachęcać do lektury. Jestem pewna, że pokochacie tę historię równie mocno. Polecam jednak kupić obydwie części od razu i przeczytać jako jedną całość.

 

Księżycowe miasto:

Dom ziemi i krwi |Dom nieba i oddechu

>>> „Dom nieba im oddechu” kupicie w księgarni Tania Książka”<<<

>>> Zerknijcie też na inne bestsellery w super cenach<<<


3 komentarze:

  1. Przekonałaś mnie😍 na pewno kupię 🥰

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubię tę serię! Wszystkie części czytałam z przyjemnością

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam książki tej autorki i czekam z ciekawością na każdą kolejną. :)

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.