2 marca 2016

Książkowy marzec- zapowiedziW marcu czekają nas kolejne nowości i książkowe niespodzianki.
Jest na co czekać!„W ramionach gwiazd”- Amie Kaufman, Meagan Spooner
Seria: Starbound #1
Wydawca: Otwarte
Premiera: 02 marca 2016

"Jedno jego spojrzenie wystarczy, by rozpalić we mnie krew. Zdaje mu się, że nie widzę, jak wyciąga rękę w moją stronę i jak powstrzymuje się w ostatniej chwili. Jest niecierpliwy, ale potrafi się hamować – chce mnie odzyskać, ale czeka. Myśli, że mamy czas".
Ikar, największy prom kosmiczny w całej galaktyce, rozbija się podczas rejsu. Jedyni ocaleni to Lilac – córka najbogatszego człowieka w całej galaktyce, i Tervor – młody bohater wojenny, który nie należy do elity. Muszą zjednoczyć siły, by wrócić do domu i rozwiązać zagadkę tajemniczych wizji, jakie zaczynają ich nękać.
Wkrótce rodzi się między nimi uczucie. Jednak w świecie, z którego pochodzą, ich związek jest skazany na potępienie. Czy mimo to nadal będą chcieli opuścić planetę?

Oto pierwsza część trylogii "Starbound".
Trzy światy. Trzy historie miłosne. Jeden wróg.
***********************************************************************************************
„Czy wspominałem, że Cię potrzebuję?”- Estelle Maskame
Seria: DIMILY #2
Wydawca: Feeria Young
Premiera: 02 marca 2016

Drugi tom popularnej trylogii o zakazanej miłości.
Od pamiętnych wakacji w Santa Monica upłynęły już dwa lata. Eden i Tyler nie widzieli się przez ten czas, dla dobra rodziny próbując zapomnieć o uczuciu, jakie się między nimi zrodziło. Gdy jednak spotykają się w Nowym Jorku, by spędzić tam wspólnie kolejne lato, nie potrafią udawać. Oddaleni od przyjaciół i rodziców, sami wśród niezliczonych atrakcji Wielkiego Jabłka, zaczynają rozumieć, że ich miłość wykracza poza zwykły wakacyjny flirt.
Teraz czas na zmierzenie się z rzeczywistością i kilka ważnych postanowień. Jak zareaguje na nie rodzina? Czy związek Eden i Tylera przetrwa katastrofalne skutki ich decyzji?
***********************************************************************************************
„Berło Serapisa i inne opowiadania”- Rick Riordan
Wydawca: Galeria Książki
Premiera: 02 marca 2016

Młodzi Herosi, oddajemy w Wasze ręce zbiór dziewięciu opowiadań, w których Rick Riordan opisał niezwykłe i niebezpieczne przygody Percy’ego Jacksona, Annabeth oraz Sadie i Cartera Kane’ów. Macie okazję jako pierwsi na świecie sięgnąć do tej wyjątkowej kolekcji przygód Waszych ulubionych bohaterów serii „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”, „Olimpijscy Herosi” oraz „Kroniki Rodu Kane”!
"Berło Serapisa"
"Korona Ptolemeusza"
"Syn Sobka"
"Percy Jackson i spiżowy smok"
"Percy Jackson skradziony rydwan"
"Percy Jackson i miecz Hadesa"
"Percy Jackson i laska Hermesa"
"Leo Valdez i pościg za Bufordem"
"Pamiętnik Luke'a Castellana"
***********************************************************************************************
„Duchy Dollangangerów”- Virginia C. Andrews
Seria: Pamiętnik Christophera #2
Wydawca: Prószyński Media
Premiera: 02 marca 2016

Odnaleziony w ruinach posiadłości Foxworth Hall dziennik Christophera Dollangangera ma dziwny wpływ na rzeczywistość – jak gdyby duch uwięzionych tam niegdyś dzieci prześladował kolejne pokolenia. Nie przypadkiem przebudowy spalonego domostwa podjął się ojciec Kristin Masterwood, której przedwcześnie zmarła matka była daleką krewną Foxworthów. Kristin zdradza sekret pamiętnika swojemu chłopakowi. Nieoczekiwanie Kane Hill proponuje jej wspólne czytanie na poddaszu, przemienionego zawczasu w poddasze Dollangangerów. Odtąd wydarzenia biegną dwoma torami – z jednej strony ojciec Kristin z zapałem realizuje plany tajemniczego inwestora, który na miejscu dwukrotnie spalonego Foxworth Hall buduje nowoczesną posiadłość. Z drugiej strony dwójka młodych ludzi w sugestywnej scenerii poddasza coraz mocniej przeżywa tragiczne wydarzenia opisane w dzienniku. I stopniowo, nieświadomie, odgrywają historię, w której coraz większą rolę odgrywa wątek zakazanego uczucia i budzącej się seksualności. Niepokojąca atmosfera coraz bardziej przenika życie młodych ludzi.
***********************************************************************************************
„Cała prawda”- Mark Gemeinhart
Wydawca: Bukowy Las
Premiera: 2 marca 2016

Niezwykła opowieść o wielkich pytaniach, ważnych chwilach i niesamowitej wyprawie
Mark jest zupełnie zwykłym chłopcem – ma najlepszą przyjaciółkę o imieniu Jessie, ukochanego pieska, lubi robić zdjęcia oraz pisać haiku, a także marzy o tym, by kiedyś wspiąć się na pewną górę.
Jednak pod jednym bardzo ważnym względem Mark różni się od swoich rówieśników. Jest poważnie chory, na tyle poważnie, że połowę życia spędza w szpitalach, poddawany różnym terapiom. Mimo to nikt nie potrafi powiedzieć, czy chłopak ma szanse na wyzdrowienie.
Zmęczony tym wszystkim Mark postanawia spełnić swoje marzenie, choćby miała to być ostatnia rzecz, jaką zrobi w życiu. Zabiera tylko aparat fotograficzny oraz zeszyt, w którym zapisuje haiku, i opuszcza dom, aby z psem u boku zdobyć szczyt góry Rainier.
Bo nigdy nie jest za późno na przygodę życia.
***********************************************************************************************
„Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender”- Lesyle Walton
Wydawca: SQN
Premiera: 02 marca 2016

Zbliża się magiczna noc przesilenia letniego. Noc, w której niebo się otworzy, a powietrze wypełnią deszcz i pióra.

Ava urodziła się ze skrzydłami. Pragnie poznać prawdę, odnaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące jej pochodzenia. Niezwykłe wypadki, cudowne zdarzenia, dziwne zbiegi okoliczności i baśniowe rozterki zaprowadzą ją tam, gdzie nie spodziewała się dotrzeć. Kawałek po kawałku odsłania pełną boleści i trosk historię swojej rodziny. Ava Lavender może być pierwszą, która uniknie zguby i ucieknie obojętności. Czy uda jej się odnaleźć prawdziwą miłość?

Dramat Avy rozpoczyna się, kiedy wielce pobożny Nathaniel Sorrows bierze ją za anioła, a jego obsesja na punkcie dziewczyny rośnie...
***********************************************************************************************
„Witch Hunter. Łowczyni”- Virginia Boecker
Wydawca: Jaguar
Premiera: 02 marca 2016

Wspaniała sceneria alternatywnej szesnastowiecznej Anglii. Elizabeth Grey służy w doborowej jednostce królewskich łowców czarownic. Wraz z kolegami całe życie poświęciła wyplenieniu z Anglii wszelkich przejawów magii, której uprawianie zakazane jest na mocy prawa. W tajemniczych okolicznościach jednak sama Elizabeth zostaje oskarżona o posługiwanie się czarami, aresztowana i skazana na śmierć na stosie.
Jej wybawicielem okazuje się człowiek, którego uważała za swojego najbardziej zaciętego wroga - Nicholas Perevil, najpotężniejszy mag w królestwie.
***********************************************************************************************
„Real”- Katy Evans
Seria: Real #1
Wydawca: Papierowy Księżyc
Premiera: 09 marca 2016

Gorący. Seksowny. Potężny. Bolesny. Prawdziwy. 
Pełen żaru, międzynarodowy bestseller, który odziera ze wszystkiego, co wiedziałaś o namiętności…

Remington Tate na ringu i poza nim posiada reputację awanturnika, twarde jak granit ciało oraz dziki, zwierzęcy magnetyzm, który wprawia jego fanki w szał. Lecz od chwili, kiedy spotykają się ich oczy, jedyną kobietą, której pragnie, jest Brooke Dumas. Jego pożądanie jest czyste, nieposkromione i realne.
Zatrudniona, by utrzymywać jego ciało w doskonałej kondycji, Brooke w końcu dostaje dobrze płatną pracę rehabilitantki sportowej, o której zawsze marzyła. Lecz gdy z Remym i jego zespołem objeżdża w trakcie tournée niebezpieczny podziemny bokserski krąg, jej własne ciało ożywa, zbudzone najbardziej pierwotnym z pragnień. To, co zaczyna się między nimi jako zwykły flirt, szybko dla obojga zmienia się w erotyczną obsesję, która obiecuje o wiele więcej.
Jednak ich rozpalona do białości żądza ma również mroczną stronę… Kiedy największy sekret Remy’ego wychodzi na jaw, a rodzinne obowiązki Brooke wymagają działania, czy uda im się przetrwać? Czy może to, co niegdyś wydawało się takie realne, teraz rozpłynie się jak iluzja?
***********************************************************************************************
„Ognisty pocałunek”- Jennifer L. Armentroud
Seria: Dark Elements #1
Wydawca: Filia
Premiera: 09 marca 2016

Siedemnastoletnia Layla chciałaby być normalna, jednak jej pocałunek zabija wszystko, co posiada duszę. Jako półdemon i półgargulec Layla posiada niespotykane umiejętności. Wychowywana wśród strażników-gargulców – których zadaniem jest polowanie na demony i dbanie o bezpieczeństwo ludzi – Layla próbuje się dopasować, choć oznacza to ukrywanie swojej mrocznej strony przed osobami, które kocha. Zwłaszcza przed Zaynem, zniewalająco przystojnym i całkowicie niedostępnym strażnikiem, w którym jest od zawsze zadurzona. Poznaje Rotha – wytatuowanego, grzesznego, seksownego demona, który twierdzi, że zna wszystkie jej tajemnice. Layla wie, że powinna trzymać się od niego z daleka, choć nie jest przekonana, czy tego chce – zwłaszcza, kiedy cała ta sprawa z całowaniem nie stanowi problemu, ponieważ Roth nie ma duszy. Kiedy Layla odkrywa, że to ona jest powodem pojawienia się brutalnego demona, zaufanie Rothowi nie tylko zaprzepaści jej szansę na związek z Zaynem… ale także naznaczy ją jako zdrajczynię rodziny. Co gorsza, może stać się biletem w jedną stronę do zniszczenia świata.
***********************************************************************************************
„Podróże z owocem granatu”- Sue Monk Kidd, Ann Kid Taylor 
Wydawca: Literackie
Premiera: 16 marca 2016

Najbardziej osobista książka w dorobku Sue Monk Kidd, autorki bestsellerów "Sekretne życie pszczół" i "Czarne skrzydła"!

Niezwykły pamiętnik, w którym splatają się głosy matki i córki, stojących na rozdrożu życia. Pisząca wówczas "Sekretne życie pszczół" Sue Monk Kidd zmaga się z kryzysem wieku średniego i przechodzi twórczą zapaść. Jej 22-letnia córka Ann ma złamane serce i nie wie co dalej począć ze swoim życiem. Książka jest kroniką ich wspólnej podróży po Grecji, Turcji i Francji, pełną lirycznych obrazów miejsc mitycznych i świętych w Atenach, Eleusis, Paryżu, Efezie, francuskim miasteczku Rocamadour. To także poruszający zapis więzi między matką a córką. Opowieść, której narratorki Sue i Ann są niczym współczesne Demeter i Persefona.
***********************************************************************************************
„Unik”- Chelsea Chain
Wydawca: Czwarta Strona
Premiera: 16 marca 2016

Kick Lannigan, mimo młodego wieku, przeżyła w życiu koszmar. Porwana w biały dzień, w wieku zaledwie sześciu lat, przepadła bez wieści. Po kliku miesiącach poszukiwań już mało kto wierzył w szczęśliwe zakończenie tej historii. Wszyscy zakładali najgorsze. Gdy więc niespodziewanie, po kilku latach od tego tragicznego zdarzenia, okazało się, że dziewczynka żyje – wszyscy przecierali oczy ze zdumienia.

Każda trauma pozostawia jednak ślad. Kick, w pierwszych miesiącach po uwolnieniu, zmaga się z zespołem stresu pourazowego, a rozliczne terapie, w których uczestniczy, zdają się tylko pogarszać sprawę. Lekarstwem okazuje się… wysiłek fizyczny i walka. Dziewczyna zaczyna trenować boks, łucznictwo, szkoli się w walce wręcz, rzucaniu nożem oraz strzelaniu do celu. I poprzysięga, że już nigdy nie będzie ofiarą…

Kiedy więc w ciągu miesiąca w Portland ginie dwójka małych dzieci, a na jej drodze staje tajemniczy Bishop, Kick nie waha się ani przez moment. Dziewczyna uzbrojona w arsenał broni rusza na poszukiwania zaginionych, zupełnie nieświadoma, że wszystkie tropy prowadzą bezpośrednio do jej przerażającej przeszłości.
***********************************************************************************************
„Art.& Soul”- Brittainy C. Cherry
Wydawca: Filia
Premiera: 16 marca 2016

Nowa powieść autorki „Kochając pana Danielsa”.
W szkole średniej byłam młodą, niepozorną artystką. Nie zauważano mnie. Pomijano. Olewano. Teraz jestem Arią Watson... „Tą” dziewczyną. Jedna zła decyzja i zostałam zauważona – przypięto mi etykietkę puszczalskiej. Zostałam zdzirą. Śmieciem. I już nigdy nie będę niewidzialna.
Szczególnie dla Leviego Myersa. Był dziwnym chłopakiem o pięknej duszy, który zaakceptował i zrozumiał ukrytą w moim wnętrzu zbolałą dziewczynę. Nie planowałam się zakochać. Jednak czy mogłam oprzeć się jego obietnicom? Przebaczeniu? Przyszłości, o której już prawie przestałam marzyć?
Byliśmy rozbici. Poznaczeni bliznami. Byliśmy dziwni i piękni zarazem. Byliśmy dwiema zagubionymi duszami, które trzymały się jedynej rzeczy mogącej je spoić. Siebie nawzajem.
***********************************************************************************************
„Bratobójca”- Jay Kristoff
Seria: Wojna Lotosowa #2
Wydawca: Uroboros
Premiera: 16 marca 2016

Po śmierci szoguna imperium pogrąża się w chaosie, a wojna domowa staje się coraz pewniejsza. Yukiko i potężny tygrys gromu Buruu, okrzyknięci bohaterami, spiskują z rebeliantami w celu całkowitego zniszczenia plantacji lotosu i ocalenia kraju od bratobójczej walki. Tymczasem Tancerkę Burzy, zrozpaczoną po śmierci ojca, trawi wściekłość, a jej zdolność słyszenia myśli żyjących istot doprowadza ją na skraj szaleństwa. Czy jedynym ratunkiem jest przyjaźń brata-tygrysa? A może miłość do byłego członka Gildii Lotosu – Kina?
***********************************************************************************************
„Syrena”- Kiera Cass
Wydawca: Jaguar
Premiera: 16 marca 2016

Kahlen to syrena, która musi być posłuszna rozkazom wydawanym jej przez Ocean. Jej głos, odbierający rozsądek i budzący pragnienie rzucenia się w morską toń, jest śmiertelnie groźny dla ludzi. Akinli to zwyczajny człowiek – pełen ciepła, przystojny chłopak, dokładnie taki, o jakim od dawna marzy Kahlen. Jeśli się w nim zakocha, narazi ich oboje na ogromne niebezpieczeństwo… ale nie jest w stanie wytrzymać rozłąki. Czy zaryzykuje wszystko, by pójść za głosem serca?
***********************************************************************************************
„Przez ciemność”- Alexandra Bracken
Seria: Mroczne umysły (opowiadania)
Wydawca: Moondrive
Premiera: 16 marca 2016

Must have dla fanów bestsellerowej trylogii "Mroczne umysły"!

Gabe: Chciałbym się wyrwać z pogrążonego w beznadziei miasta. Zrobię wszystko, by zapewnić sobie lepszą przyszłość.
Sam: Byłam pewna, że Czerwoni zostali wymordowani lata temu. Oni jednak powracają, śmiertelnie niebezpieczni. Wśród nich jest ktoś, kogo znałam dawno temu.
Lucas: Wciąż pamiętam, jak szczęśliwi byliśmy kiedyś, Sam i ja. Ona ocaliła nasz świat. Zrobię wszystko, by ją uratować.
Mia: Nie czuję się dziewczynką, którą dawniej byłam. Jestem „czymś”, obozowym numerem. Przy życiu utrzymuje mnie tylko nadzieja, że jeszcze kiedyś zobaczę mojego brata Lucasa.

Bohaterowie opowiadań walczą o przetrwanie, własne szczęście i ocalenie swoich bliskich. Muszą stawić czoła brutalności sił rządowych i… przerażającej przeszłości.
Czy iskry nadziei rozbłysną w mroku?
***********************************************************************************************
„Alicja i uczta zombi”- Gena Showalter
Seria: White Rabitt Chronicles #4
Wydawca: Harper Collins
Premiera: 16 marca 2016

Zombi istnieją naprawdę. Pogódźcie się z tym. Jestem coraz silniejsza, coraz więcej umiem. Mogę samą myślą sprawić, że z każdego zombi zostanie garść popiołu. Wygrałam kilka bitew z siłami zła, ale zapłaciłam za to wysoką cenę. Okazało się, że to jeszcze nie koniec wojny. Teraz musimy się zjednoczyć, bo gramy o najwyższą stawkę. Albo znów nauczymy się być ludźmi, albo przestaniemy istnieć.
***********************************************************************************************
„Ktoś taki jak ty”- Sarah Dessen
Wydawca: Harper Collins
Premiera: 16 marca 2016

Los zafundował Scarlett szybką lekcję dorastania. Jej chłopak zginął w wypadku, a ona dowiedziała się, że jest z nim w ciąży. Niepokorna i szalona szesnastolatka nie ma pojęcia o odpowiedzialności, a co dopiero o byciu matką. To będzie czas ogromnych wyzwań. Jej najlepsza przyjaciółka Halley zawsze była jej przeciwieństwem. Cicha, poukładana i niezbyt towarzyska, ograniczana przez nadopiekuńczą matkę. Zwykle to ona potrzebowała optymizmu i nieustępliwości Scarlett, jednak teraz role się odwróciły. Halley będzie musiała wesprzeć przyjaciółkę, choć sama ma problem – zakochała się w niewłaściwym facecie. Czeka je trudny krok w dorosłość i prawdziwy sprawdzian z przyjaźni.
***********************************************************************************************
„Bezpieczne kłamstwa”- Rady Susan Meyers
Wydawca: Muza
Premiera: 16 marca 2016

Pięć lat temu Tia zakochała się obsesyjnie w Nathanie, który miał żonę i dwóch synów. Kiedy zaszła w ciążę, zniknął z jej życia, a ona oddała dziecko do adopcji.

Pięć lat temu Caroline, lekarz patolog, niechętnie zgodziła się na adopcję dziecka, aby spełnić marzenie męża. Miała nadzieję, że obawy i wątpliwości kiedyś znikną. Zamiast tego zaczyna wątpić, czy w ogóle nadaje się na żonę i matkę.

Pięć lat temu Juliette uważała swoje życie za idealne: miała kochającego męża, dwóch zdrowych synów i firmę. Wtedy dowiedziała się o romansie Nathana. Obiecał, że nigdy więcej jej nie zdradzi, a ona mu uwierzyła. Pewnego dnia przechwytuje list do męża ze zdjęciami dziecka.Wkrótce trzy kobiety i Nathan zmierzają ku konfrontacji, której konsekwencji żadne z nich nie potrafi przewidzieć.

***********************************************************************************************
„Raven”- Sylvain Reynard
Wydawca: Akurat
Premiera: 16 marca 2016

Niepełnosprawna, poruszająca się o lasce Raven Wood zajmuje się renowacją starych obrazów w galerii Uffizi we Florencji. Pewnego wieczoru, w drodze powrotnej do domu, jest świadkiem brutalnego napadu na bezdomnego. Próbując interweniować, sama ściąga na siebie wściekłość napastników. Wydaje się, że już nic nie może jej ocalić… A jednak. Z mroku wyłania się tajemnicza postać, która bezwzględnie rozprawia się z bandziorami. Kiedy zagadkowy wybawca pochyla się nad nią i szepcze jej do ucha niezrozumiałe słowa, Raven traci przytomność. Odzyskawszy ją stwierdza ze zdumieniem, że uległa niewytłumaczalnej przemianie: po jej ułomności nie został żaden ślad, jest teraz przepiękną, atrakcyjną kobietą. Jeszcze bardziej zaskakuje ją fakt, że minął tydzień, że w galerii wszyscy traktują ją jak obcą osobę oraz że ze zbiorów znikła kolekcja bezcennych ilustracji Boticellego. Traktowana przez policję jako główna podejrzana, Raven szuka pomocy u najbogatszego i najbardziej wpływowego człowieka w mieście. Poszukiwania sprawców zuchwałej kradzieży oraz próby ustalenia tożsamości jej anonimowego wybawcy prowadzą ją w mroczne zakamarki Florencji, gdzie słowa „namiętność” i „strach” nabierają nowego znaczenia, i gdzie mieszkają istoty rodem z przerażających legend i sennych koszmarów.
***********************************************************************************************
„Serce w kawałkach”- Kathrin Lange
Seria: Serce ze szkła #2
Wydawca: Muza
Premiera: 16 marca 2016

Juli i David mieszkają w Bostonie. Oboje z pomocą terapeutów usiłują dojść do siebie po wydarzeniach ubiegłej zimy. Niestety ponownie muszą zjawić się na przeklętej wyspie Martha’s Vineyard.

David postanawia rozliczyć się z przeszłością i wraca na klify, by przypomnieć sobie chwile poprzedzające tragiczną śmierć Charlie. Jedyne, co pamięta, to echo wystrzału. Obawia się najgorszego – że to on zastrzelił narzeczoną.

Dziwne zachowanie Davida i natrętna Lizz, która zagięła parol na przystojnego dziedzica, wystawiają związek nastolatków na ciężką próbę.Kiedy policja trafia w morzu na kobiece szczątki, Juli ogarnia zwątpienie. Co naprawdę wydarzyło się zimą na klifie? I jaką rolę w tym wszystkim odegrał David?
***********************************************************************************************
„Zdrada”- Marie Rutkoski
Seria: Niezwyciężona #2
Wydawca: Feeria Young
Premiera: 17 marca 2016

Druga część emocjonującej trylogii, pełnej przemyślnych intryg i manipulacji!
Czasem, żeby obronić to, co najcenniejsze, trzeba posunąć się do zdrady.
Większość dziewcząt marzy o królewskim ślubie, o pięknej sukni i balu do świtu. Dla Kestrel jednak ślub oznacza życie w klatce, którą sama zbudowała. Obawia się wyznać Arinowi prawdę o zaręczynach: że zgodziła się na małżeństwo z księciem pod warunkiem, że Arin odzyska wolność. Bo czy może mu ufać? I czy może w ogóle ufać samej sobie? Jest przecież mistrzynią iluzji jako szpieg na królewskim dworze. Jeśli prawda wyjdzie na jaw, jej własny kraj ogłosi ją zdrajczynią. Nie może jednak zrezygnować z podjęcia próby zmiany swojego bezwzględnego świata, co doprowadzi ją do szokującego sekretu.
Jak wysoka może być cena niebezpiecznych kłamstw i niegodnych zaufania sojuszy?
***********************************************************************************************
 „Uwikłani. Obsesja”- Laurein Paige
Seria: Uwikłani #2
Wydawca: Kobiece
Premiera: 18 marca 2016

Do tej pory Alayna Withers wchodziła z mężczyznami w związki, przez które popadała w chorobliwe obsesje. Teraz jednak, kiedy swe serce otworzył przed nią zabójczo przystojny miliarder Hudson Pierce, czuje ogromną determinację, aby zniszczyć wszelkie przeszkody stojące na drodze ku ich szczęściu i wreszcie stworzyć stabilny związek oparty na głębokim uczuciu. Problem jednak polega na tym, że nie tylko Hudson skrywa mroczne tajemnice.

Przeszłość powoli zaczyna wciągać tych obojga w skomplikowaną sieć nieporozumień, które w końcu doprowadzą do zburzenia długo budowanego zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Alayna w desperacji zwróci się o pomoc do Celii – kobiety, która kiedyś sporo namieszała w życiu Hudsona – nie wiedząc jednak, jakie będą tego konsekwencje…

To pierwszy związek, w którym Alaynie uda się uporać z własnymi problemami. Wszystko jednak wskazuje na to, że o serce Hudsona zawalczy ktoś jeszcze…
***********************************************************************************************
„BEFORE: chroń mnie przed tym, czego pragnę”- Anna Todd
Seria: After #0
Wydawca: Między Słowami
Premiera: 21 marca 2016

Życie Hardina można podzielić na to,
co zdarzyło się przed poznaniem Tessy,
i na to, co zdarzyło się później.
Wcześniej Hardin nie miał nic do stracenia.
Tylko gniew pobudzał go do działania. Nikt nie nauczył go, co to znaczy kochać. Hardin zawsze był sam. Imiona kolejnych dziewczyn zlewały mu się w jedno. Pragnął ich dotyku, ale od uczuć trzymał się z daleka. Dzięki temu życie było proste.
Tessa miała być kolejną łatwą zdobyczą. Całkiem nieźle się bawił… Dopóki szarość jej oczu nie zaczęła prześladować go w snach, a kształt ust doprowadzać do szału. Tak dobrze sobie radził, zanim popełnił błąd i pozwolił jej stać się całym światem! Obiecał sobie, że zrobi wszystko, by było tak jak dawniej.
Myślisz, że znasz wszystkie tajemnice Hardina? Ta książka to więcej, niż ci się wydaje!
***********************************************************************************************
„Ziemia kobiet”- Sandra Bareda
Wydawca: Muza
Premiera: 23 marca 2016

Gala Marlborough, Amerykanka o hiszpańskich korzeniach, wraz z dwiema córkami leci z Nowego Jorku do La Mugi, małej katalońskiej wsi, by odebrać spadek po nieznanej krewnej. Na miejscu okazuje się, że aby odziedziczyć majątek, musi spełnić warunek zapisany w testamencie przez jej cioteczną babkę Amelię: ma odnaleźć autora kopii znanego obrazu Salvadora Dali. Mieszkańcy wsi, którzy przyjmują ją z otwartymi ramionami i od początku traktują jak jedną ze swoich, zdają się wiedzieć o tajemniczym malarzu więcej, niż są skłonni zdradzić Gali. Pobyt w La Mudze i dziennik zmarłej kobiety, o której istnieniu do niedawna nie wiedziała, wywrócą do góry nogami życie Amerykanki – odkryje rodzinne sekrety i kłamstwa z przeszłości, znajdzie w sobie siłę, by stawić czoło teraźniejszości i rozpocząć nowe życie.
***********************************************************************************************
„Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno”- Kirsty Moseley
Wydawca: Harper Collins
Premiera: 30 marca 2016

Od zawsze unikam jakiegokolwiek fizycznego kontaktu. Dotykać może mnie tylko mama, mój brat Jake i… Liam. Od ośmiu lat co wieczór chłopak z domu naprzeciwko zakrada się przez okno do mojej sypialni i zasypiamy niewinnie przytuleni. Gdyby Jake wiedział, że Liam spędza u mnie każdą noc, chybaby go zabił. Liam to największe szkolne ciacho. Szaleją za nim wszystkie dziewczyny, a on zmienia je jak rękawiczki. Nie mogę go rozgryźć. W dzień zachowuje się jak megadupek, a w nocy jest ciepły i kochany. Wiem, że nie mogę się w nim zakochać – związki Liama nie trwają dłużej niż kilka nocy…

***********************************************************************************************
„Porwanie” Justyna Drzewicka
Seria: Niepowszedni #1
Wydawca: Jaguar
Premiera: 30 marca 2016

Nila i jej młodsza siostra Alla obdarzone są niezwykłymi mocami: Nila posiada zdolność leczenia wszelkich chorób, Alla natomiast potrafi zapanować nad każdym zwierzęciem, a ponadto jest Gwarkiem – wystarczy, aby usłyszała jedno zdanie w obcym języku, a już potrafi płynnie się nim posługiwać. Dzieci obdarzone tak niespotykanym darem nazywano Niepowszednimi. Rodzili się bardzo rzadko, więc stanowili cenny łup dla handlarzy ludźmi.
Podczas konnej przejażdżki Nila i jej siostra zostały schwytane przez Okrutnych Złotników, bezwzględnych łowców, zamierzających doprowadzić Niepowszednich na Targ Niewolników w Łoterskim Krańcu. Wraz z Samborem – Unikiem posiadającym wybitną zdolność walki, Źrenicznikiem Dalko, dostrzegającym najmniejszy szczegół z dużej odległości oraz Wodniczką, wytrzymującą pod wodą przez wiele minut, próbują wyrwać się z łap handlarzy zanim dotrą do miejsca, w którym prawdopodobnie czeka ich śmierć.
Justyna Drzewicka zabiera czytelnika w fascynujący świat fantazji. Porywająca fabuła wciąga odbiorcę już od pierwszych stron, sprawiając, że utożsamia się z bohaterami i pragnie wraz z nimi przeżywać wszystkie pasjonujące przygody. Powieść, napisaną barwnym językiem, wzbogacają elementy graficzne.

***********************************************************************************************
„Pani noc”- Cassandra Clare
Seria: Mroczne intrygi #1
Wydawca: MAG
Premiera: 30 marca 2016

Nocni Łowcy z Los Angeles są głównymi bohaterami powieści „Pani Noc”, pierwszej odsłony najnowszego cyklu Cassandry Clare zatytułowanego „Mroczne Intrygi”, kontynuacji bestsellerowej serii „Dary Anioła”.
Minęło pięć lat od wydarzeń przedstawionych w „Mieście Niebiańskiego Ognia”, po których Nocni Łowcy znaleźli się na skraju zagłady. Emma Carstairs nie jest już pogrążoną w żałobie dziewczynką, lecz młodą kobietą, która zamierza za wszelką cenę dowiedzieć się, kto zabił jej rodziców, i pomścić ich śmierć.
Wraz ze swoim parabatai, Julianem Blackthornem, musi się nauczyć ufać swojemu sercu i rozumowi, gdy odkrywa demoniczny spisek obejmujący zasięgiem całe Los Angeles, od Sunset Strip aż po morskie fale roztrzaskujące się na plażach Santa Monica. Gdyby jeszcze serce nie prowadziło jej na manowce…
Jakby mało było tych komplikacji, brat Juliana Mark – uprowadzony przez faerie przed pięcioma laty – zostaje teraz uwolniony w geście dobrej woli ze strony porywaczy. Faerie rozpaczliwie poszukują mordercy, który zbiera wśród nich krwawe żniwo – i w tych poszukiwaniach potrzebują pomocy Nocnych Łowców. Kłopot w tym, że w krainie faerie czas płynie inaczej i Mark nie tylko prawie się nie postarzał, ale na dodatek nie rozpoznaje nikogo ze swoich bliskich. Czy będzie w stanie naprawdę wrócić na łono rodziny? I czy faerie naprawdę na to pozwolą?
Oto rozdzierające serce wprowadzenie do nowej serii Cassandry Clare, „Mroczne Intrygi”, wciągająca gra pozorów, pełna magii i obfitująca w przygody Nocnych Łowców.
***********************************************************************************************
„Wikingowie. Wilcze dziedzictwo”- Radosław Lewandowski
Wydawca: Filia
Premiera: 30 marca 2016

Europa Północna, X wiek n.e. Szwedzi, Norwegowie i Duńczycy od lat  toczą między sobą krwawe wojny o ziemię, bogactwa i honor. Tłem dla pasjonującej, trzymającej w napięciu akcji są wielkie lądowe i morskie bitwy, wspaniałe zwycięstwa i dotkliwe klęski, tajemne groty wypełnione nieprzebranymi skarbami, gorąca miłość i młodzieńcze zauroczenia. Ambicje Wikingów sięgały daleko poza granice skutej lodem Skandynawii; w książce śledzimy także losy uczestników zuchwałych wypraw do Ameryki Północnej i na Półwysep Iberyjski, gdzie wojownicy z surowej Północy nie zawahali się rzucić wyzwania chrześcijańskiemu królestwu Leónu i muzułmańskiemu Emiratowi Kordoby.

***********************************************************************************************


41 komentarzy:

 1. Wybrałabym coś dla siebie, widzę sporo interesujących propozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pod względem książkowych premier ten miesiąc zapowiada się naprawdę świetnie! Na pewno chciałabym sięgnąć po Real, również Serce w kawałkach jest na mojej liście - jestem bardzo ciekawa jak wypadnie na tle pierwszej części.
  Wspaniałych książek jest tak wiele, a czasu tak mało ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze mówiąc, po zakończeniu "Serca ze szkła" nie miałam kompletnie pomysłu o czym może być druga część. Opis jest dosyć słaby i zapowiada raczej odgrzewanego kotleta... Pożyjemy zobaczymy :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Zbyt długo trwałoby moje wymienianie książek,na które czekam w tym miesiącu. Jest w czym wybierać:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W moim przypadku również o wiele krócej zajęłoby wymienienie pozycji, których nie zamierzam czytać. Wydawcy z miesiąca na miesiąc coraz bardziej rujnują mnie finansowo ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Och ta lista pokazała mi, że mamy podobne gusta książkowe. Jeszcze do wszystkiego dodałabym ,,bez słów" i byłaby to moja idealna lista marcowych premier.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z premierą "Bez słów" miałam problem bo na facebooku wydawnictwa widziałam datę 18 kwietnia. Jednak książka znajduje się i na mojej liście zakupów ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Mnie zdecydowanie najbardziej ciekawi "Co wspominałam, że Cię potrzebuję";)

  www.ksiazkoholiczka94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie recenzja! Książka właśnie do mnie leci, a ja wyczekuję jej z utęsknieniem tym bardziej, że Tyler będzie narratorem :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Czekam na Avę, Panią Noc i Art&Soul :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani noc i Art&soul to i moje priorytety :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 7. "Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender", "Art & Soul", "Zdrada" - po te książki zdecydowanie sięgnę, reszta wyjdzie w praniu ;)
  Pozdrawiam.
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie w praniu zawsze wychodzi dwa razy więcej niż pierwotnie planuję :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 8. W tym miesiącu nie ma nic takiego, co musiałabym koniecznie kupić, bo jeżeli tego nie zrobię to umrę. Jest parę książek, które z chęcią przeczytam, jeżeli wpadną mi w ręce, ale na pewno nie będę ich kupować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi chyba jeszcze taki miesiąc się nie trafił. Nawet w grudniu kiedy w zapowiedziach były tylko dwie książki, nie mogłam się powstrzymać ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 9. Ile cudownych książeczek.:D na wszystkie mam bardzo ochotę. Chociaż pewnie nie znajdę czasu. Będę nadrabiać wszystko w kwietniu :D
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie przez ten brak czasu mam chyba więcej nieprzeczytanych książek na półce niż tych przeczytanych ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 10. Czekam na Panią Noc i Syrenę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe czy Syrena będzie równie ciekawa co Rywalki. Mam taką nadzieję!
   Pozdrawiam!

   Usuń
 11. W marcu same świetne pozycje, aż nie wiem na co zapolować!
  Recenzja Pamiętnika Christophera już u mnie także ewentualnie zapraszam :) "Serce w kawałkach"? Really? Chyba się zakochałam ♥
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serce w kawałkach ma piękną okładkę, podobnie jak pierwsza część. Szkoda tylko, że środek zupełnie przeciętny :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 12. Nie miałam pojęcia, że wychodzą opowiadania Ricka Riordana. Mam jego prawie wszystkie książki, muszę się zaopatrzyć i w tę! ^^
  Oprócz tego jeszcze musowo "Przez ciemność" <3
  No i "Ognisty pocałunek", "Pani Noc", "Before", "Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender", "Alicja i uczta zombie", "Łowczyni" i "Zdrada". Z tym że w większości (prócz Przez Ciemność) nie mam poprzednich tomów XD

  Pozdrawiam :*
  ksiazki-mitchelii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem więcej, opowiadania Riordana w jednym tomie dostępne są TYLKO w Polsce. Żaden inny kraj nie ma takiego zbioru. W takich chwilach jestem naprawdę dumną patriotką :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 13. "Real", "Ktoś taki jak ty", "Uwikłani. Obsesja" i "Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno" to książki, na które czekam. ;)
  Buziaki. :**

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że się dogadamy, ja też poluję głównie na romanse ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 14. Moja lista marcowa zawiera 17 premier. ;) Najbardziej wyczekuję nowej książki Clare, opowiadań Riordana, książek z działu NA, Bez słów(ale w końcu nie wiem, kiedy premiera) oraz Ash&soul, Serce w kawałkach, Real i Dimily także na mojej liście. ;) Miłej lektury. ;D

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobnież premiera "Bez słów" jest 30 marca, ale nie dodałam ich tutaj, bo byłam pewna, że ukaże się dopiero w kwietniu. Mimo wszystko jest i na mojej liście zakupów :-)
   Dziękuję i pozdrawiam!

   Usuń
 15. REAL bardzo polecam :) Ale dużo się nowości szykuje :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Tyle świetnych zapowiedzi! Aż mi ślinka cieknie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi też. Szykuje się słodkie bankructwo :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 17. Ojej! Co drugą książeczkę bym do siebie przygarnęła z przedstawionej przez Ciebie listy.Ostatnio jednak staram się ograniczać kupowanie...
  ,,BEFORE: chroń mnie przed tym, czego pragnę”-ostatnio zaczęłam przygodę z pierwszą częścią serii After i przepadłam bez reszty,dlatego na pewno ta książka u mnie zagości ♥,,Raven"-kiedy ujrzałam ją w zapowiedziach wiedziałam,że bez wątpienia ją kupię,ponieważ uwielbiam trylogię ,,Gabriela"tego Pana.,,Bezpieczne kłamstwa”- kiedy przeczytałam jej opis, serduszko zabiło mi szybciej z emocji,więc będę się musiała za nią rozejrzeć :3,,Art.& Soul"-okładka urzekła mnie,a ponadto słyszałam bardzo dużo dobrego o innej książce tej autorki.Stwierdziła,że nadszedł czas,aby dać szansę twórczości tej Pani.,,W ramionach gwiazd"miałam już okazję przeczytać i miło wspominam spędzony z nią czas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja cały czas zastanawiam się czy sięgnąć po After. Cała seria jest w bibliotece, ale trochę przeraża mnie objętość (w tym rozmiarze preferuję raczej fantastykę niż romanse)
   "Raven" będę recenzować, zapowiada się coś fantastycznego!
   Ja książki Brittainy C. Cherry będę kupować w ciemno bo Pan Daniels był bezkonkurencyjny- swoją drogą nadrabiaj jeśli nie znasz :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Będę w takim razie wypatrywać recenzji :3 Muszę Ci powiedzieć,że sama na początku była przerażona objętości pierwszej części After,ale przeczytałam ją bardzo szybko,gdyż historia o dziwo okazała się być niezmiernie wciągająca.Obecnie czekam w bibliotece na drugi tom.W takim razie rozejrze się za ,,Panem Danielsem"♥

   Usuń
  3. Jestem pewna że ta książka skradnie Twoje serce. Jeśli After tak szybko się czyta będę o niej pamiętać przy okazji kolejnej wizyty w bibliotece :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 18. Czekam na kilka pozycji! :) Chociaż wszyscy już na mnie krzyczą, że na nic miejsca nie ma :D

  Przy okazji zapraszam w wolnej chwili do siebie krainaksiazkazwana.blogspot.com a ja dodaję do obserwowanych ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie już trzy wielkie półki stoją zapchane a cześć książek i tak się nie zmieściła wiec znam ten ból :-) i również co miesiąc systematycznie dokupuje nowe, cóż poradzić :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 19. Wiesz, zawsze jak nadrabiam u kogoś notki to jestem częściowo zawstydzona, że tyle mam zaległości i że tak nawaliłam, a częściowo jestem szczęśliwa - bo po pierwsze: czytanie blogów niesie mi taką przyjemność jak czytanie książek - po drugie: przypominam sobie, które tytuły (wydane przed paroma miesiącami) wzbudziły moją ciekawość i które chciałam, a o których zapomniałam.
  Także dziękuję bardzo! :)
  Odnośnie książek marcowych... Hm. "W ramionach gwiazd" szczęśliwie miałam okazję poznać.
  "Czy wspomniałam, że cię potrzebuję"... powiedzmy, że po przeczytaniu pierwszej części, nie jest to dla mnie jakiś super priorytet. Znaczy pewnie kiedyś poznam dalsze przygody bohaterów, ale raczej nieprędko. :)
  Riordan już czeka na przeczytanie, mam nadzieję, że wkrótce - po Apollu, się za niego zabiorę, po choć część opowiadań mam już przeczytanych z innych małych wydań, to wiem, że jest tam wiele opowiadań, których wciąż nie znam i umieram, żeby je poznać! Choćby epickie crossovery Herosów z Magikami. Woah! Marzę, żeby Percy poznał Anubisa - moje dwie miłości razem. To by było... EPICKIE.
  Wiesz, chyba już ci to pisałam, ale wydaje mi się, że minęło już wystarczjąco dużo czasu odkąd przeczytałam ostatnią książkę Virginii i wydaje mi się, że jestem na tyle stabilna psychicznie by powrócić do jej dzieł. :)
  "Cała prawda" - kurczę, ta książka wygląda tak uroczo! I kojarzy mi się mocno z cudownym "Cud chłopakiem" i to niesamowicie mnie do niej przyciąga. Muszę sobie zapisać gdzieś żeby ją ogarnąć, bo naprawdę potrzebuję czegoś takiego miłego, przyjemnego, mądrego.:)
  "Osobliwe..." i "Witch Hunter" też dzięki Bogu, poznałam. Prawdopodobnie bym teraz umierała i wyklinała na cały świat, że te dwie powieści jeszcze przede mną, gdybym ich już nie przeczytała.
  Odnośnie REAL - Dawno, dawno temu czytałam to zdaje się po angielsku, natomiast nie przypominam sobie, bym wyjątkowo tę powieść polubiła, także raczej nie będę polować na polskie wydanie. Mam wystarczająco dużo książek do kupienia.
  Za "Dark Elements" się zabieram w tym miesiącu i już się nie mogę doczekać <3 Jeszcze tylko muszę kupić drugi tom po premierze i będę w pełni szczęśliwa. I dumna z siebie. I w ogole. To w końcu Jenn <3
  Jeśli chodzi o Sue Monk Kidd - zaczęłam "Sekretne życie pszczół" i... nie umiem dokończyć. Bo styl jest taki jak często w amerykańskich klasykach, typu Przeminęło z wiatrem, czy tam Zabić drozda. W sensie czyta się fajnie i w ogóle, ale taki specyficzny język sprawia też, że lektura nie jest... lekka. Nie wiem. Wymaga uwagi.
  "Unik" wygrałam i szczerze - wciąż nie mam pojęcia o czym to jest. Nie czytałam opisów - NIDGY, o książce pierwszy raz usłyszałam, gdy dowiedziałam się, że ją wygrałam ^^ Ale opisu wciąż nie mam zamiaru czytać - raczej dam się po prostu zaskoczyć fabule.
  "Bratobójcy" nie mam w planach. Czytałam tom pierwszy i... jakoś nie czuję się na siłach, by mierzyć się z kontynuacją...
  "Syrenę" chętnie bym poznała, ale czuję, że autorce należy się ode mnie skończenie najpierw serii Rywalek, także wszystko po kolei.
  "Przez ciemność" MUSZĘ kiedyś dorwać. Trylogię czytałam taaak dawno temu. :( I wiesz co? Teraz mnie oświeciło, że przecież mam wakacje. Co ja robię ze swoim życiem. Chyba wkrótce szykuje się maratonik! A "Przez ciemność" na pewno kiedyś mi wpadnie w ręce, bo lubię postacie, których dotyczą opowiadania, także... będzie ok.
  O "Ktoś taki jak ty" kiedyś zdaje się - słyszałam, ale już nie pamiętam czy to były dobre słowa czy złe. Wiem, że czasami mnie dopada chęć przeczytania czegoś lekkiego. Może to cudo mi wpadnie w ręce w dalekiej przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Woah. "Bezpieczne kłamstwa" brzmią... pogmatwanie. W dobry sposób. A ja nawet nie lubię obyczajówek, także to niespodzianka. Nie sądzę, bym kiedykolwiek tą książkę miała okazję przeczytać, ale chyba z ciekawości zerknę na recenzje, bo ta wielka konfrontacja brzmi... ciekawie.
   Wciąż nie podjęłam decyzji czy chcę dalej brnąć w serię Marie Rutkoski. Jest mi przykro, że pierwszy tom nie wzbudził we mnie zbyt pozytywnych uczuć. Znaczy było ok, ale człowiek spodziewał się czegoś lepszego. :( Na razie chyba sobie odpuszczam. Zobaczymy co będzie w przyszłości.
   Rany. Ileż ta Anna Todd pisze! W sensie... nie dość, że After ma tyle tomów z tak WIELOMA kartkami i to wszystko dotyczy JEDNEJ pary, to jeszcze teraz jeszcze jakiś prolog. Miej litość.
   Ostatnio do mnie pisała znajoma z pytaniem czy po fakcie, że polubiłam serial Shadowhunters, mam w planach powrócić do czytania książek Clare. A ja... otworzyłam pierwszy tom - Miasto kości w sensie i wtedy dotarło do mnie, że owszem - nie lubię Clare. Ale najważniejszy fakt, czemu nie chcę mieć do czynienia z jej książkami to już nawet nie fakt, że mam straszne uprzeczenia wobec niej. Po prostu nie podoba mi się jej styl pisania. Historia może być ok. Bohaterowie mogą być ok. Ale jej styl pisania po prostu mnie wkurza. Jest taki jakiś... dziwaczny. Zły - dla mnie. Natomiast cieszę się szczęściem tych, którzy uwielbiają jej pióro. Wiadomo, różne są gusta.
   Pozdrawiam,
   Sherry

   Usuń
 20. Are you paying more than $5 / pack of cigarettes? I buy high quality cigarettes at Duty Free Depot and this saves me over 50%.

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.