13 czerwca 2022

"All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość" – Marta Łabęcka

Can You love me again?

 

Jak bardzo można się zmienić przez sześć lat? W Josie pozornie zmieniło się wszystko, ale jeśli przyjrzeć się uważnie, nie zmieniło się nic. Kiedy wyjeżdżała z Moreton była słabą, zastraszoną nastolatką że załamanym sercem. Nastolatką, która żegnała się z miłością swojego życia, uciekając na inny kontynent, by odciąć się od okrutnej rodziny i jej oczekiwań. Teraz wraca, dojrzała i pewna siebie z narzeczonym u boku. Ale nie dajcie się zwieść. To wciąż ta sama Josie, która zamiast myśleć o własnym szczęściu, spełnia oczekiwania innych. Tyle, że tym razem dobrowolnie dała się zamknąć w złotej klatce, z której jeszcze trudniej będzie się wydostać...

Zakończenie "Flaw(less)" dosłownie złamało mi serce, ale wierzyłam, że dla Josie i Chase'a jest jeszcze szansa na happy end. Będąc nastolatkami nie potrafili poradzić sobie z problemami jakie na nich spadły. Byli za młodzi i zbyt słabi, by walczyć o swoją miłość. Teraz są dorośli i to, co dawniej było przeszkodą nie do pokonania, nie jest już tak istotne. Pojawiają się za to nowe, poważniejsze i trudniejsze przeciwności. Najważniejsze zmiany zaszły jednak w nich samych. Nie są już parą zakochanych nastolatków. Przez lata pielęgnowali w swoich sercach ból i gniew, a spotkanie po latach uświadamia im, że to, co mieli, stracili bezpowrotnie. Nie zawsze da się wrócić do tego, co było, ale czasem można stworzyć coś całkiem nowego.

To nie jest książka o kochankach, którzy mimo lat rozłąki wpadają sobie w ramiona. To opowieść o tym, jak wielkich zniszczeń w człowieku może dokonać niespełniona miłość. Choć Josie i Chase wspólnie podjęli decyzję o rozstaniu, każde z nich zapłaciło za to ogromną cenę. Przygotujcie zapas chusteczek, bo ich historia wyciśnie z Was morze łez. 

 


Akcja jest subtelna, melancholijna, chwilami wręcz powolna, czyli ma taki sam klimat jak pierwsza część. Jednocześnie autorka zadbała, by każda strona przepełniona była emocjami i mnie to całkowicie kupiło. Ten tom podobał mi się nawet bardziej niż pierwszy, bo znałam już styl autorki, wiedziałam czego się spodziewać i z czystą przyjemnością śledziłam emocjonalny roller coaster na który wsiedli Chase i Josie. Razem z nimi wróciłam w znajome miejsca, przeżyłam jeszcze raz najpiękniejsze momenty z "Flaw(less)" i odkryłam jak bardzo brakowało mi ich szalonych przyjaciół.

"All Of Your Flaws", to propozycja dla czytelników, którzy cenią sobie klimatyczne, przepełnione emocjami historie. Ja czytałam już wiele książek new adult, ale ta jest dla mnie wyjątkowa właśnie za sprawą melancholijnego klimatu i połączenia niespiesznej akcji z ogromnymi emocjami. Nie zabrakło tu pewnych schematów fabularnych i niepotrzebnego utrudniania sobie życia przez bohaterów, ale całość okazała się tak przejmująca i angażująca, że nie potrafiłam odłożyć książki na bok dopóki jej nie skończyłam. Po prostu piękna.


Ocena: 8/10

 

Flaw(less) | All of Your Flaws


Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu BeYa!

1 komentarz:

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.