3 marca 2015

Książkowy marzec


UWAGA: Daty premier są ruchome i mogą ulec zmianie 


„Wodospad”- Lauren Kate
Seria: Łza #2
Wydawca: Galeria Książki
Premiera: 4 marzec 2015

Łzy Eureki zatopiły świat. Atlantyda zaczęła się wznosić, a wraz z nią jej złowrogi władca Atlas. Eureka jako jedyna może go powstrzymać, ale najpierw musi nauczyć się walczyć. Wraz z Cat, rodziną i Anderem, olśniewającym Tragarzem Ziarna, przebywa ocean, by odnaleźć Solona, tajemniczego zaginionego Tragarza Ziarna, który wie, jak pokonać Atlasa.
Wydostawszy się na ląd, Eureka pada ofiarą szyderstw wiedźm plotki, pozbawionych domu atlantydzkich czarodziejek, i ataku miejscowych, którzy próbują przeżyć pośród zniszczeń wywołanych przez jej łzy. I nie czuje się wcale gotowa na stawienie czoła Atlasowi i ocalenie świata, gdy Solon wyjawia, że słabością Andera jest miłość, a wszelkie uczucia, jakie żywi do niej chłopak, przyspieszają jego starzenie.
Próbując znaleźć sens w mrocznym świecie stworzonym przez jej smutek, Eureka trafia nad zaczarowaną sadzawkę. Jej zaskakujące odbicie ujawnia wstrząsającą tajemnicę – jeśli Eureka okaże się dość silna, może wykorzystać tę wiedzę, by pokonać Atlasa… chyba że jej złamane serce jest dokładnie tym, czego władca potrzebuje, by ożywić swoje wznoszące się królestwo…
W Wodospadzie Eureka ma szansę ocalić świat. Będzie jednak musiała oddać wszystko – nawet miłość.
***

„Przybysze”- Melissa Marr
Wydawca: GW Foksal/Uroboros
Premiera: 4 marzec 2015

Rodzeństwo z Dzikiego Zachodu, płatny morderca z Chicago Ala Capone, diler narkotyków z Seattle – każdy z nich ma coś na sumieniu. I może właśnie dlatego wszyscy trafili na Bezdroża, do tajemniczego świata pełnego kurzu, potworów, magii i istot, którym nie można ufać. Razem tworzą grupę Przybyszów, których zadaniem jest ochrona mieszkańców przed groźnymi bestiami. Czy Chloe, alkoholiczka z 2010 roku, stanie po ich stronie?
 ***

„Daj mi więcej”- Paulina Klepacz
Wydawca: Muza
Premiera: 4 marzec 2015

Pola pochodzi z małego miasta, stolica to dla niej szansa na lepsze życie. Takie jak z pierwszych stron gazet – inspirujące, dostatnie, z tym jedynym u boku. Razem z chłopakiem wprowadza się do ciasnego brudnego mieszkania. Oboje szukają pracy, chcą odnaleźć swoje miejsce w chaotycznej wielkomiejskiej przestrzeni. Ona wierzy, że ta pierwsza miłość będzie na zawsze. On dla kariery jest gotów na wiele poświęceń, nawet na romans z wpływowym producentem z telewizji. Pola początkowo ignoruje wszystko, co może świadczyć o rozpadzie ich związku, za wszelką cenę próbuje go ratować. Ale jak długo można wierzyć w mity, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością? Na gruzach naiwnych marzeń, bohaterowie będą musieli zbudować nowych siebie – bardziej otwartych na to, co funduje im kapryśna współczesność.

Paulina Klepacz debiutuje bardzo szczerą i wyrazistą powieścią o pokoleniu, do którego sama należy. Sprawnie diagnozuje problemy dwudziestokilkulatków – ludzi stojących już w postnowoczesnej rzeczywistości, ale wciąż pełnych staroświeckich przekonań. Ważnym tematem w „Daj mi więcej” jest kwestia seksualności młodych ludzi, która, jak się okazuje, nie mieści się w żadnych ramach. Bohaterowie rozpaczliwie poszukują własnej tożsamości, gubiąc się w natłoku zdarzeń i informacji. W obliczu dorosłości tracą grunt pod nogami niczym bohaterki serialu „Girls”. Klepacz przedstawia ich życiowe zakręty z dużą dozą ironii, sięga po język doskonale odwzorowujący świat, w którym żyją młodzi ludzie: urywany, okaleczony, brutalny, wieloznaczny, namiętny. To powieść o tym, co znaczy ciągle chcieć więcej i dlaczego na końcu nigdy nie ma fajerwerków.
 ***

„Althea & Oliver”- Cristina Moracho
Wydawca: Feeria Young
Premiera: 4 marzec 2015

Althea i Oliver byli najlepszymi przyjaciółmi, nierozłącznymi niemal od przedszkola. Jednak w liceum Althea nagle uświadamia sobie, że to, co czuje do Olivera, wykracza poza przyjaźń. Oliver chce tylko, żeby ich życie wyglądało tak jak zawsze, ale gdy po raz kolejny budzi się rano i nie pamięta nic z minionych tygodni, nie może dłużej zaprzeczać, że dzieje się z nim coś złego. Cierpi na zespół Kleinego-Levina, zwany syndromem śpiącej królewny.
Losy zaprowadzą ich oboje z dachów rodzinnych domów, zakrapianych alkoholem imprez i festynów w ich małym miasteczku do wielkomiejskich szpitali, przepełnionych ulic i squatów Nowego Jorku. Wszystko to w cieniu choroby, której nazwa brzmi jak z bajki, ale z bajką nie ma nic wspólnego.
Akcja powieści rozgrywa się w najlepszych czasach kultury DIY, zinów i taśm magnetofonowych – połowie lat 90.
 ***

„Will Grayson, Will Grayson”-John Green, David Levithan
Wydawca: Bukowy Las
Premiera: 4 marzec 2015

Pewnego zimnego wieczoru w niezwykłym zakątku Chicago przecinają się ścieżki dwóch nastolatków o tym samym nazwisku, obracających się w zupełnie różnych kręgach. Ich życie nagle rusza w całkiem nowym i nieoczekiwanym kierunku, obfitując w heroiczne porywy serca i znajdując kulminację w najcudowniejszym musicalu, jaki kiedykolwiek wystawiono na deskach licealnych scen.
***

„Obietnica Łucji”- Dorota Gąsiorowska
Wydawca: Znak literanova
Premiera: 5 marzec 2015

Życie pełne jest nieprzewidzianych zbiegów okoliczności. 
Uciekając przed swoją przeszłością Łucja przypadkowo trafia do Różanego Gaju – uroczego miasteczka ze starym zniszczonym pałacem. Przypadek sprawia, że zaprzyjaźnia się z młodą, ciężko chorą kobietą i składa jej niezwykłą obietnicę: ma odnaleźć ojca jej córeczki.
Kiedy w zaskakujących okolicznościach poznaje genialnego muzyka i jego zimną, bezduszną partnerkę Adelę, zaczyna dostrzegać, że przypadki odgrywają w jej życiu coraz ważniejszą rolę. A może to wcale nie są zbiegi okoliczności?

Obietnica Łucji to wzruszająca opowieść o nadziei i prawdzie. Historia o przeznaczeniu, które zawsze chodzi swoimi ścieżkami.
 ***

„Cztery sekundy do stracenia”- K.A. Tucker
Seria: Dziesięć płytkich oddechów #3
Wydawca: Filia
Premiera: 11 marzec 2015

Prowadzenie lokalu ze striptizem nie jest tak fascynujące jak uważa większość facetów. Dwudziestodziewięcioletni Cain pracuje głównie nocą, jego załoga nadaje się do psychiatryka i regularnie odwiedza go policja. Zaczyna jednak wierzyć, że to także jego misja. Pewnego dnia piękna Charlie Rourke staje w drzwiach klubu, przez co wszystko się sypie. Zasady Caina zostają wystawione na ciężką próbę. Minęło sporo czasu odkąd dokonała tego jakakolwiek kobieta…
Dwudziestodwuletnia Charlie Rourke potrzebuje szybkich pieniędzy, by zniknąć, nim będzie za późno. Ściąganie ciuchów na scenie nie jest jej wymarzoną pracą. Gdy koleżanki z pracy marzą, by usidlić seksownego i troskliwego szefa, Charlie nie jest nim zainteresowana. Szczególnie dlatego, że Charlie Rourke nie istnieje, a dziewczyna, która ją udaje, nie może pozwolić sobie na rozproszenie uwagi niechcianym romansem. Niestety Charlie szybko odkrywa, że nie ucieknie przed uczuciem jakim darzy swojego szefa. Obawia się jednak, że strata Caina, gdy ten dowie się w co dziewczyna jest zamieszana, będzie bardziej bolesna niż którakolwiek z czekających ją kar.
 ***

„Przytul się do mnie”- Sandi Lynn
Seria: Miłość milionera #1
Wydawca: Amber
Premiera: 17 marzec 2015

„Ból był nie do zniesienia, ale nie mogłam się zatrzymać. Musiałam uciekać, bo inaczej on by mnie znalazł. Biegnąc ulicą, spojrzałam za siebie. Byłam przerażona i samotna. Wokół panowała ciemność, krople deszczu uderzały mnie po twarzy. Nie było czasu, żeby się zatrzymać ani pomyśleć.
Nazywam się Rory Sinclair. Noc, kiedy zostałam brutalnie napadnięta, na zawsze zmieniła moje życie. Pewien mężczyzna, Ian Braxton, postawił sobie za cel uratować mnie, wyleczyć i pokazać świat, który wcześniej istniał tylko w mojej wyobraźni. Ian Braxton daleki jest od ideału. To arogancki egocentryk, gardzący innymi. Kobieciarz i milioner. Bardzo łatwo go znienawidzić, ale równie trudno mu się oprzeć.
Pochodzimy z dwóch różnych światów. Jednak kiedy się ze sobą zderzyły, jego demony stały się moimi, a moje jego”.
 ***

„Kochani, dlaczego się poddaliście?”-Ava Dellaira
Wydawca: Amber
Premiera:  17 marzec 2015

Szesnastoletnia Laurel nie może się pogodzić z tragiczną stratą siostry. Szuka pomocy idoli, którzy też odeszli: Kurta Cobaina, Amy Winehouse, Jima Morrisona, Janis Joplin…
Pisze do nich listy.
Z tych listów układa się opowieść o niej samej, jej cierpieniu, samotności, poszukiwaniu siebie i przebaczeniu.
Kochany Kurcie, chciałam napisać do osoby, z którą mogłabym pogadać. Chciałabym, żebyś mi powiedział, gdzie teraz jesteś i dlaczego odszedłeś. Byłeś ulubionym muzykiem mojej siostry May. Odkąd jej nie ma, trudno mi być sobą, bo tak naprawdę nie wiem, kim jestem…
Laurel podziwiała siostrę, ale czuła się przez nią zepchnięta w cień. Teraz usiłuje pogodzić się z tym, co się stało i odnaleźć siebie. Choć nie jest łatwo opłakiwać kogoś, komu się nie wybaczyło… Pisze o tym, co się zdarzyło, przeżywa to jeszcze raz. Zwierza się, pyta.
Te listy i miłość, którą odkrywa, pozwalają pojednać się z życiem i z sobą samą. Rozumie, że nie mogła ocalić siostry, ale może ocalić siebie.
 ***


„Złodzieje snów”- Maggie Stiefvater
Seria: The Raven Cycle #2
Wydawca: GW Foksal/Uroboros
Premiera: 18 marzec 2015

Jeśli moglibyście kraść przedmioty ze swoich snów, co byście zabrali?
Ronan Lynch ma sekret. Sekret, który ukrywa przed innymi, a czasem nawet przed samym sobą. Ronan potrafi kraść przedmioty ze snów. Nie jest jedyną osobą, która ich pragnie. Drugi tom magicznej sagi.
***

„Talon”- Julie Kagawa
Seria: Talon #1
Wydawca: Mira
Premiera: 18 marzec 2015

Samotnie upadną, razem powstaną.
Przed wiekami członkowie zakonu Świętego Jerzego polowali na smoki. Ukrywając się pod ludzką postacią, smoki przetrwały. Z czasem stały się silne i przebiegłe, gotowe przejąć władzę nad światem. Młodziutka Ember Hill, po wcieleniu się w ludzką postać, zostaje wysłana ze szpiegowską misją do Kalifornii. To dla niej okazja, by zakosztować życia zwykłej nastolatki, nacieszyć się wolnością przed powrotem do Talonu, gdzie czekają na nią wyłącznie obowiązki. Ember jest odważna i zdeterminowana, ale też ulega ludzkim słabościom. Może właśnie dlatego jej misja okaże się tak trudna.
 *** 

„Eleonora i Park”- Rainbow Rowell
Wydawca: Moondrive
Premiera: 18 marzec 2015

Eleonora… nie sposób jej nie zauważyć: rude włosy, dziwne ciuchy. Czyta mu przez ramię. Uważa Romea i Julię za bogate dzieciaki, które dostawały wszystko, co chciały. Najbardziej nie lubi weekendów, bo spędza je bez niego.
Park… Dobrze mu w czerni. Denerwuje się, gdy musi prowadzić samochód w obecności taty. Uwielbia imię Eleonory i nie skróciłby go ani o sylabę. Wie, która piosenka jej się spodoba, zanim ona zacznie jej słuchać. Śmieje się z jej dowcipów, zanim ona dotrze do puenty.
Oto tocząca się w ciągu jednego roku szkolnego opowieść o dwojgu szesnastolatkach urodzonych pod nieszczęśliwą gwiazdą – dość mądrych, by zdawać sobie sprawę, że pierwszej miłości prawie nigdy nie udaje się przetrwać, ale na tyle odważnych i zdesperowanych, by dać jej szansę.
 *** 

 „Posłaniec”- Lois Lowry
Seria: Kwartet Dawcy #3
Wydawca: Galeria Książki
Premiera: 18 marzec 2015

Odkąd Matty przybył do wioski sześć lat temu, z niesfornego chłopca wyrósł na odpowiedzialnego młodzieńca. Kierując się wizjami ślepego mentora, Matty przenosi wiadomości przez otaczający ich las. Tylko on jeden umie bez szwanku przedrzeć się przez śmiertelnie groźne pułapki i ma nadzieję, że w końcu zasłuży na miano posłańca.
Kiedy do ich świata przenika złowieszcza moc, zatruwając niezgodą i gniewem dotąd pogodnych mieszkańców, wioska zamyka granice przed światem zewnętrznym. Matty musi raz jeszcze stawić czoło lasowi, by dotrzeć do córki ślepego jasnowidza i przyprowadzić ją bezpiecznie do domu.
Ale nie tylko wioska się zmieniła. Choć Matty wiele razy bez problemów wędrował po lesie, teraz odkrywa, że znalazł się w złowrogim, bezlitosnym miejscu, gdzie nawet jemu grozi niebezpieczeństwo. Jasnowidz dobrze go wyuczył, chłopak potrzebuje jednak czegoś więcej niż mądrości starszego człowieka, by utrzymać przy życiu siebie i Kirę. Matty musi zapanować nad budzącą się w nim niezwykłą mocą, której nie potrafi nazwać ani odrzucić. Ów tajemniczy dar może okazać się jedynym ratunkiem dla wszystkich.
  *** 

„Czarne jak heban”- Salla Simukka
Seria: Lumikki Andersson #3 (finał)
Wydawca: GW Foksal/YA!
Premiera: 18 marzec 2015

W szkole trwają przygotowania do spektaklu o Królewnie Śnieżce. Lumikki Andersson gra w nim główną rolę.
W tym samym czasie zaczyna otrzymywać listy od tajemniczego wielbiciela, którego zauroczenie powoli przeradza się w obsesję. Mężczyzna grozi dziewczynie krwawą zemstą, jeśli nie spełni jego żądań… Ostatnia część fińskiej trylogii.
 ***  

„Tabula Rasa”-Kristen Lippert-Martin
Wydawca: GW Foksal/ YA!
Premiera: 18 marzec 2015

To miała być jedna z ostatnich sesji projektu Tabula Rasa – tak twierdzili lekarze.
Jednak Sara nie chciała w to wierzyć. Usuwanie jej wspomnień o traumatycznych przeżyciach trwało dłużej niż u innych pacjentów – na tyle długo, że Sara zaczynała zastanawiać się nad swoją rolą w zdarzeniach, które chcieli wymazać. Czy na pewno była ofiarą? Wszystkie te środki bezpieczeństwa, które miały odizolować ją od innych…
O czym tak naprawdę miała zapomnieć?
  *** 

„Krew z krwi”-Gabrielle Zevin
Seria: Czekoladowa Trylogia #2
Wydawca: GW Foksal/ YA!
Premiera: 18 marzec 2015

Ania Balanchine nie chce od życia wiele: wyjść z więzienia, skończyć szkołę, opiekować się siostrą i… nigdy więcej nie mieć nic wspólnego z czekoladą, uznaną przez władze Nowego Jorku za nielegalną.
Jednak okazuje się, że nawet tak skromne pragnienia to za dużo, gdy pochodzisz z mafijnej rodziny. Czy Ania zaryzykuje bezpieczeństwo swoje i rodzeństwa, by rodzinny biznes mógł przetrwać? Drugi tom „czekoladowej” trylogii.
  *** 

„Clariel”- Garth Nix
Seria: Stare królestwo #4
Wydawca: Literackie
Premiera:  26 marzec 2015

Prequel kultowej trylogii fantasy o Starym Królestwie!
Akcja powieści rozgrywa się 600 lat przed narodzinami Sabriel, bohaterki oryginalnej trylogii. Tym razem główną bohaterką jest Clariel, młoda dziewczyna, która najbardziej na świecie lubi przebywać pośród dziczy lasu. Marzy jej się, by pewnego dnia zostać jednym z Pograniczników i spędzać życie jako łowca i strażnik. Wszystko zmienia się, kiedy jej matka zostaje przyjęta do Gildii Jubilerów w mieście Belisaere. Clariel musi wtedy dołączyć do Akademii, gdzie ma się nauczyć wszystkiego co niezbędne w życiu arystokratycznych elit. Na szczęście szybko okazuje się, że Clariel posiada wyjątkowe cechy – jest dziedziczką wielkiego Abhorsena, pilnującego, by świat zmarłych nie przenikał do krainy żywych. Posiada również cechę berserku, trudnego do opanowania gniewu, który daje jej jednak nadludzką siłę. Za namową nauczyciela magii, Clariel dołącza do grupy spiskowców, walczących z demonami. Celem bohaterki jest jednak przede wszystkim ucieczka z miasta i powrót do lasu, a nowo poznani przyjaciele mają jej w tym pomóc…
  *** 

„Szepty o wschodzie księżyca”- C.C. Hunter
Seria: Wodospady Cienia #4
Wydawca: Feeria
Premiera: 26 marzec 2015
Kylie różni się od swoich rówieśników nawet na obozie dla nadnaturalnych istot. Widzi duchy i nie należy do żadnego gatunku – za to ma cechy ich wszystkich. Teraz pochłania ją odkrywanie sekretów nowej tożsamości, martwi się jednak, że Lucas i jego stado nigdy nie zaakceptują tego, iż Kylie nie jest wilkołakiem… A to sprawia, że dziewczyna znów zwraca się coraz bardziej w stronę Dereka, który jako jedyny jest stanie przyjąć ją taką, jaką jest.
Jakby tego było mało, Kylie nawiedza duch Holiday, komendantki obozu i najbliższej jej osoby. Jest tylko jeden mały szkopuł… Holiday żyje. Jeszcze. Kylie musi ocalić ją przed niewidocznym zagrożeniem, zanim będzie za późno. W świecie ciągłych wątpliwości i zamieszania tylko jedno wydaje się pewne: nie da się uniknąć zmian i wszystko kiedyś się kończy, nawet pobyt Kylie w Wodospadach cienia.
 *** 

„Nóż w lodzie”- Kevin Hearne
Seria: Kroniki Żelaznego Druida #7
Wydawca: Rebis
Premiera: 31 marzec 2015 

Przez niemal dwa tysiące lat po ziemi chodził tylko jeden druid – Atticus O’Sullivan. Teraz jest ich troje. Granuaile stała się już prawdziwą druidką, a on wyciągnął właśnie z Wyspy Czasu swojego archdruida. Choć Owenowi nieźle idzie odnawianie tatuaży dawnego ucznia i całkiem szybko oswaja się z takimi osiągnięciami magii technologicznej, jak telefony komórkowe i toalety, Żelazny Druid wcale nie jest pewny, czy ten szczwany lis będzie jego atutem podczas nieuchronnej walki z nordyckim bogiem Lokim, albo raczej… skaraniem boskim.
Czy troje druidów zdoła przejrzeć spisek przeciwko druidyzmowi? I jaką rolę odegrają lisy o zbyt dużej liczbie ogonów, hinduskie demony, Sherlock Holmes, zakochana w Rembrandcie selkie, Jezus Chrystus, a nawet pewien łososiolubny niedźwiedź z Alaski?

 *** 

 A do Was mam tradycyjne pytanie:
Na co czekacie w marcu?

Już niedługo zapowiedzi filmowe, a także recenzje świetnych premier między innymi „Obietnicy Łucji”, „Próby ognia” (Angelini), czy serii K.A.S. Quinn.

Do zobaczenia wkrótce!
35 komentarzy:

 1. Ależ owocnie marzec się zapowiada. Dwa z tych tytułów mam już u siebie, ale jest jeszcze kilka, które bym przygarnęła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam już "Obietnicę Łucji", ale planuję przygarnąć o wiele więcej ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Daj mi więcej i Will Grayson mnie ciekawią. Clariel już mam, a Eleonorę i Parka znam :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też jestem zaintrygowana "Daj mi więcej", może dlatego, że to temat niezwykle dla mnie bliski ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. "Will Grayson..." i "Eleanora i Park" już zamówione, teraz tylko czekać na premierę ;)
  Pozdrawiam.

  raven-recenzje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja wyczyściłam doszczętnie konto i czekam na pierwszą w życiu wypłatę :-P Więc z zakupami jeszcze muszę się wstrzymać, ale chyba zastosuję się do znanego przesądu, że pierwszą wypłatę należy jak najszybciej roztrwonić :-D
   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Dużo ciekawych nowości:) Obietnica Łucji już u mnie czeka na swoją kolej:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też ;-) Ale stosik książek do zrecenzowania w tym miesiącu jest wyjątkowo wysoki ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Mam już swojego faworyta marcowego, a jest nim książka pt. "Kochani, dlaczego się poddaliście"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko nie mogę się oprzeć wrażeniu, że tym "kochani" Amber zepsuł cały tytuł... "Dlaczego się poddaliście?" brzmiałoby lepiej ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Już przeglądałam ten marzec, oj będzie tych premier :) Z prezentowanych mam już zamówione "Eleanor i Park" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja niestety jeszcze niczego nie zamówiłam, ale planuję ogromne zakupy ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 7. Nowości od Feeria prezentują się bardzo intrygująco. Czuję się zaintrygowany ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja nie mogę się doczekać kiedy w moje łapki wpadną te wszystkie romansidła New Adult! :-D
   Pozdrawiam!

   Usuń
 8. No no.. Czekam na powieść Rowell no i najnowszego Greena. Wtedy będę mieć całą kolekcję już :D
  Zapraszam do siebie,
  http://to-read-or-not-to-read.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi z Greenowych powieści brakuje jeszcze 19 razy Katherine, ale po recenzjach nie jestem przekonana. Pozostałe jednak również posiadam ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 9. O matko ile cudowności :) Chciałabym wszystkie, ale niestety nie mogę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba jak my wszyscy ;-) Ja muszę chyba trochę przystopować z kupowaniem, bo brakuje mi nie tyle miejsca na książki co czasu by je czytać ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 10. Daj mi więcej bardzo mnie intryguje, a nawet ogromnie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też, mam nadzieję, że obu nam uda się dorwać tą powieść ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 11. Wiele ciekawych książek, aż współczuję mojemu portfelowi.. Chyba największą chęć mam na: „Althea & Oliver”!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa zapowiedź ;-) I w końcu jakiś nie zużyty jeszcze temat :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 12. Tyle pozycji, ale jakoś nie mogę znaleźć nic dla siebie :( ale może coś wpadnie w moje ręce po recenzjach ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie nic straconego, przynajmniej zaoszczędzisz na kolejne tytuły ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 13. Tyle premier (dodam intrygujących) w jednym miesiącu i portfel płacze. Kilka nich już zamówiłam, np. duet z Greenem i Złodzieje snów(ale się naczekałam na tę książkę) ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też już kilka mam, ale ciągle się na siebie złoszczę że za dużo wydaję :-P
   Pozdrawiam!

   Usuń
 14. Okej. Z lekkim poślizgiem - jak zwykle, ale jestem. ;) I już gotuję się psychicznie by odmawiać sobie książek, bo chcę ograniczyć kupowanie (co nie wiem czy będzie możliwe, ale spróbować można ^^)
  "Wodospady" chcę. Nie wiem. Mam ogromny sentyment do tej autorki, darzyłam ją kiedyś miłością za "Upadłych" i teraz po prostu nie umiem o tym zapomnieć. :) Poza tym, książki Galerii Książki są przeze mnie uwielbiane! To zdecydowanie jedno z moich najukochańszych wydawnictw i nieee, na pewno nie tylko dlatego, że wydają twory Riordana. :D Anyway - "Łza" jest na półce, nawet mam w planach ją poznać wkrótce (a przynajmniej tak sobie wmawiam), więc... zobaczymy. Po zapoznaniu się z nią, podejmę decyzję. Ale raczej "Wodospady" będę starała się zdobyć.
  "Przybysze" okej, pierwszy raz widzę na oczy tą książkę. Ale o ile pomysł mi się wydaje odrobinę interesujący, o tyle nazwisko autorki mnie nie zachęca. Pani Marr o ile mnie pamięć nie myli, tworzyła paranormal-romance, a ja na ich temat naczytałam się tyle złego, że po prostu teraz widząc gdzieś książki tej pisarki, omijam je szerokim łukiem.
  "Daj mi więcej" - wygląda bardzo ładnie. Już dawno żadna książka polskiej pisarki tak mnie nie zainteresowała. Ale to nie jest tak, że nagle chciałabym rzucić wszystko i zacząć polować na tą pozycję. Ucieszyłabym się gdyby Muza zagwarantowała Patce egzemplarz recenzencki, żeby Patka mogła pomóc podjąć decyzję Sherry, ale wiadomo. :D Nic na siłę. Poczytam opinie, kiedy już się pojawią.
  "Alteha i Oliver" - Tu Sherry ma ochotę walić głową w mur, bo na widok imion bohaterów pomyślała o serialu "Arrow" gdzie główny bohater ma na imię Oliver, a jego siostra Thea. Taaa. Sherry powinna się leczyć. Albo iść na odwyk od seriali ^^ Lata 90. mnie niesamowicie kręcą, w ogóle zauważyłam, że jest coraz więcej młodzieżówek, w których akacja dzieje się w XX wieku. "Eleonora & Park" - lata 80. "Powiedz wilkom, że jestem w domu" - lata 80. :) Miło. Bo klimat jest fantastyczny. A co do tej "Althei i Olivera" chcę przeczytać. Mam "Zacka&Mię" i tak sobie, że będę zbierała wszystkie pozycje z tej serii.
  "Will Grayson, Will Grayson" też chcę. Ze względu na pana Levithana, a nie Greena. Czytałam "Dash & Lily's Book of Dares", którą Levithan pisał we współpracy z inną autorką i byłam zachwycona, więc jeśli wszystkie duety tego autora mają być tak udane, to ja chcę więcej! Ciekawa jestem jak to wszystko wypadnie z Greenem.
  O "Obietnicy Łucji" nie mam pojęcia co myśleć. Bo wygląda to podejrzanie dobrze i zastanawiam się, który aspekt zostanie spieprzony. Przepraszam za cynizm, ale te rozczarowania z prozą polskich autorów po prostu zrobiły ze mnie taką nieufną osóbkę.
  "Cztery sekundy do stracenia" <3 Ach. To jest sens mojego życia przez ostatnie dni. Czekanie na datę premiery tej książki. NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ. Jedynka była dobra, dwójka to miłość mojej czytelniczej egzystencji, a trójka.. najbardziej urzeka mnie w niej to, o kim opowiada. Jak poznasz "Dziesięć płytkich oddechów" i "Jedno małe kłamstwo" to sama dojdziesz do wniosku, że Cain jest tak intrygujący, że cholera!
  Boże, kiedy ja miałam zacząć książkę Sandi Lynn. I chyba zaczęłam, ale musiałam przerwać, bo.. hm... szkoła? Ale spoko. Wakacje już za parę miesięcy to będę nadrabiać, także ebooki.
  "Kochani dlaczego się poddaliście" zaczęłam czytać po angielsku jakiś czas temu <3 I było nieźle, także jeśli potencjał nie zostanie zmarnowany, to ta książka wydaje mi się, że będzie naprawdę rewelacyjna. Choć przykro jest obserwować taką okładkę. No, ale. Dobrze, że to treść jest ważna, tak?
  "Król Kruków" Maggie Stiefvater był... niezły, choć nie do końca taki jaki spodziewałam się, że będzie. Ale mimo wszystko po sequel sięgnę z wielką przyjemnością. :) Intryguje mnie w jakim kierunku podąży fabuła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Talon"! O mój Boże, jaka ja jestem podekscytowana tą pozycją! Nie wiem czemu, ale tak się na nią nakręciłam, że ciężko będzie się powstrzymać przed natychmiastowym zakupem ^^ Halo? Smoki? Halo? Ładna okładka? Halo? Zachęcające opinie zagranicznych BookTuberów? Sherry nie ma pytań. Muszę mieć tą powieść. Choćby nie wiem co. Mimo że poprzednie ksiązki autorki, które czytałam, jakieś zachwycające nie były, ta musi taka być! Smooooki!
   'Eleonorę&Parka" też będę musiała kupić, bo kocham tą historię. :3 I polecam bardzo.
   Odnośnie powieści Lois Lowry to muszę zakupić jeszcze poprzedni tom, a dopiero później "Posłańca", ale w końcu to zrobię. :) Oprócz interesującej treści, strasznie mi się podobają okładki. Takie estetyczne, przejrzyste, o intrygujących barwach.
   "Czarne jak heban" kolejna pokusa, tak olbrzymia, że cały garnizon będzie musiał mnie powstrzymywać przed zakupem. Poprzednie dwa tomy były fenomenalną mieszanką tajemnic/thrillera/zagadek/kryminału/powieści akcji, także... Ciekawi mnie jakie sekrety głównej bohaterki autorka objawi nam w finale.
   "Tabula Rasa" jest skłonna wściec się na G.W. FOKSAL bo ilość powieści, które wydają, a które mnie kuszą jest nie do pojęcia ^^ To dzieło mnie ciekawi ze względu na interesujący tytuł, interesujący zarys fabuły, interesujące opinie na Goodreads. ;)
   Nie czytałam poprzedniej książki Gabrielle Zevin, ale słyszałam przeciętne opinie i nie wiem czy tak do końca mam na nią ochotę. Poza tym, okropnie mnie smuci, że tłumacze przetłumaczyli także imię głównej bohaterki na polskie. Takie zabiegi nie powinny mieć miejsca, bo odejmują uroku powieści. :(
   Kurczę, z tym Garthem Nixem też mam problem. Wszyscy zachęcają, wszyscy zachwycają się powieściami, a ja po prostu nie wiem co począć, bo przecież toż to trzy, a wkrótce cztery nowe książki na listę do kupienia! :( Odkąd usłyszałam, że ta seria to taka młodzieżowa "Gra o Tron" nie mogę pozbyć się jej z głowy.
   Pierwszy tom Wodospadów Cienia był w porządku, kolejne mam w planach poznać. Aczkolwiek cudów się nie spodziewam. :) Ot, taki młodzieżowy PR ze schematami, których wiele. :)
   Kolejna książka Kevina Hearne! Sherry pała radością! Mam na półce trzy tomy, w tym jeden przeczytany, a trzy, wkrótce cztery - jeszcze do kupienia. Spoko. Kupię. Bo ta seria zaczęła się tak genialnie, że później musi być tylko lepiej. Jak Boga kocham, tu jest wszystko. Mitologia, przygody, niesamowity-epicki-cudowny-sarkastyczny bohater, w którym nie da się nie zakochać, masa opisów, masa zabawnych dialogów, masa bohaterów, którzy staną się czymś więcej niż imionami na kartkach. :) Urban fantasy - cóż mogę dodać. :)
   Ooo recenzja "Obietnicy Łucji"! Miło! Czekam, czekam! To samo się tyczy książki Angelini. Szczerze mówiąc, na razie nawet się nad nią nie zastanawiałam bo drugi tom 'Spętanych przez bogów" był okropny i trochę mnie zraził do pisarki. Zobaczymy czy to pogłębisz czy wręcz przeciwnie. :)
   Pozdrawiam,
   Sherry

   Usuń
  2. Ja akurat "Wodospadów" raczej nie ruszę bo "Upadli" kompletnie do mnie nie przemówili. Z kolei "Udręka" udręczyła mnie do tego stopnia, że do dziś (choć minęło już mnóstwo czasu) nie mogę się zebrać by przeczytać trzeci (podobno rewelacyjny) tom.
   Ja z kolei panią Marr wspominam naprawdę bardzo dobrze. Jej seria o wróżkach była świetna i tak naładowana szczegółami, że nie mogłam się nie zachwycić. Mam też inną jej książkę "Opiekunkę grobów" i choć jeszcze jej nie poznałam, już na pierwszy rzut oka widać, że to zupełnie inny kaliber. Z resztą każda kolejna książka/seria tej autorki jest zupełnie inna i to mnie bardzo intryguje.
   "Daj mi więcej" bardzo mnie ciekawi, bo opowiada o czymś bardzo mi bliskim. Mało brakowało a sama mogłabym być na miejscu bohaterki, dlatego muszę przeczytać i to koniecznie!
   O serii "Real life" chętnie poczytam na Twoim blogu, bo ciągle waham się czy warto po nią sięgnąć.
   "Obietnica Łucji" akurat bardzo mi się podobała. Nie była może w 100% rewelacyjna, ale zdecydowanie warta uwagi.
   "Kochani dlaczego się poddaliście" i mnie intryguje ale ten tytuł jest jakiś taki... Zły...
   A "Posłańca" już kupiłam. I to rewelacyjnie tanio bo za 17 zł z przesyłka na allegro;-)
   Ja ciągle się zastanawiam czy zainwestować w serię kevina hearne, bo jednak liczba tomów mnie przeraża (a raczej cena jaką za nie wszystkie zapłacę) Ale może uda się odkupić od kogoś w okazyjnej cenie ;-)

   Pozdrawiam!

   Usuń
 15. Chciałabym, żeby połowa z tych tytułów znalazła się na mojej półce... Niestety na razie tylko "Kochani, dlaczego się poddaliście?" dociera do mnie, ale mi jak mi - wciąż mało :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja ostatnio świętuję z powodu fantastycznych romansów i dramatów jakie się ukazują, więc moja lista zakupów na pewno będzie długa ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 16. Całe mnóstwo tytułów i to wiele baardzo interesujących :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Polecam debiut Pauliny Klepacz Daj mi więcej, bardzo fajna lektura :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.