3 lutego 2016

Książkowy luty- zapowiedzi


Zapowiada się kolejny świetny miesiąc, pełen rewelacyjnych premier.
Oto najciekawsze:


RECENZJA PRZEDPREMIEROWA
 „Amber”- Gail McHugh
Wydawca: Akurat
Premiera: 3 lutego 2016

Życie Amber Moretti zmienia się nie do poznania. Osierocona outsiderka, która przez całe życie zmagała się z koszmarami dzieciństwa, pragnie za wszelką cenę rozpocząć nowe życie jako studentka. Kiedy pojawia się na uniwersytecie po raz pierwszy, spotyka dwóch mężczyzn, najlepszych przyjaciół, którzy wnoszą do jej mrocznej egzystencji kolor, świeży powiew powietrza i światło.
Brock Cunningham jest uroczym, zielonookim uwodzicielem-gentlemanem, Amber nie może się oprzeć jego urokowi. Wkrótce ten intrygujący mężczyzna zaczyna wypełniać cały jej świat, każdą myśl i każdy oddech. Ryder Ashcroft – niebieskooki wytatuowany „zły chłopak”, natychmiast zniechęca ją do siebie, kiedy jednak udaje mu się ją pocałować, natychmiast kradnie część jej serca, duszy i umysłu. Ku swojemu ogromnemu zdumieniu i przerażeniu, Amber zakochuje się w nich obu. A potem następuje coś, co zmienia wszystko, i Amber nie wie, czy kiedykolwiek uda jej się powrócić do normalnego życia.
*********************************************************************

„Jesteś moja dzikusko”- Agnieszka Lingas- Łoniewska
Wydawca: Novae Res
Premiera: 3 lutego 2016

Anthony Tolland chodzi do ostatniej klasy prywatnego amerykańsko-polskiego liceum, często wpada w złość i za pomocą pięści próbuje rozwiązywać wszelkie problemy. Gdy w jego domu pojawia się rudowłosa Natalia, którą po śmierci przyjaciółki postanawia przygarnąć jego matka, chłopak czuje tylko gniew i niechęć. Dziewczyna jest jakby z innego świata i zupełnie nie pasuje do snobistycznego klimatu amerykańskiej szkoły. A tym bardziej nie pasuje do zadziornego i egoistycznego Tony’ego. Jednak nie można walczyć z przeznaczeniem. Antek i Nata wkrótce się o tym się przekonują.
*********************************************************************
„Dla twojego dobra”- Meredith Wild
Seria: Haker #2
Wydawca: Burda Publishing Polska
Premiera: 3 lutego 2016 

W "Dla twojego dobra", drugiej części serii "Haker", Blake i Erica muszą zmierzyć się z niebezpieczeństwem, które grozi nie tylko ich miłości, ale i życiu.
Pomimo swojej obsesji na punkcie kontroli, młody i bogaty haker w końcu zdobył zaufanie kobiety, którą kocha. Erica Hathaway, właścicielka portalu internetowego, otworzyła przed Blake'iem serce i swoją firmę.
Gotowa zacząć nowy rozdział w życiu, Erica jest zdecydowana utrzymać ten związek, nawet gdyby to miało oznaczać oddanie Blake'owi części kontroli, której ten pragnie i w życiu zawodowym, i w sypialni.
Kiedy jednak demony przeszłości stają się zagrożeniem dla ich wspólnej przyszłości, Erica podejmuje decyzję, która może na zawsze zmienić ich życie.


*********************************************************************
„Linia serc”- Rainbow Rowell
Wydawca: Otwarte
Premiera: 3 lutego 2016

Najlepsza historia miłosna od czasu wynalezienia telefonu!
Georgie McCool, scenarzystce komedii z Los Angeles, pozornie udało się połączyć pracę z życiem rodzinnym. Ma cudowne córeczki Alice i Noomi, opiekuńczego męża Neala i piękny dom na przedmieściach. Jednak w jej małżeństwie od dawna coś nie gra, a Georgie nie ma odwagi ani czasu, by zmierzyć się z problemami.

Gdy zamiast świętować z rodziną Boże Narodzenie w mroźnej Nebrasce, wybiera pracę, jej małżeństwo jest o włos od rozpadu. Neal nie odpowiada na telefony, obecność czarującego Setha komplikuje sprawy jeszcze bardziej, a zamęt w sercu nie pozwala Georgie skoncentrować się na pisaniu śmiesznych dialogów.
Gdy sytuacja wydaje się beznadziejna, z pomocą przychodzi jej tajemniczy żółty telefon...
 *********************************************************************
„I że ci nie odpuszczę”- Joanna Szarańska
Seria: Kalina w Malinach #1
Wydawca: Czwarta strona
Premiera: 3 lutego 2016

To miał być najpiękniejszy dzień w życiu Kaliny. Długa, biała suknia, ukochany mężczyzna u boku i uroczyste słowa „I nie opuszczę cię aż do śmierci”. Piękny sen pryska, kiedy przed ołtarzem okazuje się, że pan młody wkrótce zostanie tatusiem... dziecka innej kobiety. Kalina, mimo niespodzianki, postanawia wykorzystać jedyny prezent ślubny, jaki otrzymuje po przerwanej ceremonii – voucher do spa w zabytkowym dworku. Uzbrojona w walizkę fatałaszków i powieść o Bridget Jones wyrusza, by zakosztować luksusów i wyleczyć złamane serce...
Niedoszła panna młoda trafia do niezwykłego miejsca, gdzie brakuje wanny z hydromasażem i drogich kosmetyków, zaś urodę poprawia się kozim twarożkiem i kąpielami w mleku. Niespodziewany splot okoliczności sprawia, że Kalina pojawia się w dworku w zupełnie innym charakterze niż planowała, a to dopiero początek niespodzianek...
„I że ci nie odpuszczę” jest komedią z nutką kryminału i ociupinką romansu.
*********************************************************************

„Smak ciemności”- C.J. Roberts
Seria: The dark duet #3
Wydawca: Czwarta strona
Premiera: 3 lutego 2016

Czy jesteś gotowy przekroczyć wszelkie granice dla prawdziwego uczucia? Dobrze się zastanów, zanim powiesz "tak".
Ostatnia część bestsellerowej trylogii "The dark duet" wywróci do góry nogami wasze wyobrażenia o Calebie.
"Piszę to, bo błagaliście. A wiecie, jak ja kocham, gdy błagacie. Właściwie to już za dużo o mnie wiecie. Kim jestem? Cóż, odpowiedź na to pytanie dopiero próbuję poznać. W dzieciństwie byłem dziwką, jako młody chłopak zostałem zabójcą, a w dorosłym życiu potworem. To ja porwałem Livvie. To ja trzymałem ją w ciemnym pokoju przez kilka tygodni. Jednak najważniejsze jest to, że jestem też mężczyzną, w którym się zakochała. Którego kocha. To trochę chore, prawda? Oczywiście naszej historii nie da się streścić w kilku krótkich zdaniach, jednak nie potrafię wytłumaczyć mojego zachowania z tamtego okresu. Zakładam, że jeśli to czytacie, nie muszę już nic tłumaczyć. Zdążyliście już mnie ocenić. Czytacie to, ponieważ pragniecie poznać zakończenie tej historii. Chcecie dowiedzieć się, co się wydarzyło tamtego ciepłego wrześniowego wieczora, kiedy to spotkałem Livvie w Barcelonie. Tamtej nocy moje życie znowu zupełnie się zmieniło. Nie przebiegło to jednak dokładnie tak, jak opisała to Livvie. Bardzo łaskawie potraktowała mnie w swojej opowieści. Prawda jest o wiele bardziej... skomplikowana".
*********************************************************************

„Życie i śmierć”- Stephenie Meyer
Wydawca: Dolnośląskie
Premiera: 3 lutego 2016

Z okazji dziesiątej rocznicy wydania "Zmierzchu" Stephenie Meyer podarowała swoim fanom wspaniałą niespodziankę - napisała nową wersję pierwszego tomu sagi.
Tym razem na kartach książki pojawia się piękna wampirzyca Edythe, w której zakochuje się chłopak o imieniu Beau.
*********************************************************************

„Szaleństwo”- Susan Vaught
Wydawca: Ya!
Premiera: 3 lutego 2016

Never w stanie Kentucky nie jest zwykłym miasteczkiem…

To miejsce, w który martwi i żywi nie mogą zaznać spokoju. Forest, 18-letnia dziewczyna zatrudniona na cmentarzu przy szpitalu Lincolna wie o tym aż za dobrze. Szpital psychiatryczny Lincolna świetnie nadaje się do tego, żeby dorobić na studia. Ale są jeszcze setki niezbyt stabilnych pacjentów, kilometry podziemnych tuneli, dzwony na wieży, które rozbrzmiewają niespodziewanie i pewna szafa, która skrywa coś więcej niż podarowane ubrania.

Kiedy pewnej nocy martwy małżonek jednej z pacjentek pojawia się przed oczami Forest, dziewczyna zupełnie traci poczucie rzeczywistości i czasu. W tej historii odegra kluczową rolę, a przy okazji odkryje dziedzictwo, jakiego się nie podziewała.

*********************************************************************

„Magia zabija”- Ilona Andrews
Seria: Kate Daniels
Wydawca: Fabryka Słów
Premiera: 3 lutego 2016

Atlanta, nękana przez wojny między magią i technologia, nigdy nie była tak zabójczo niebezpieczna. Kate Daniels opuszcza Zakon Rycerzy Miłosiernej Pomocy, ale wciąż siedzi po uszy w paranormalnych problemach. A raczej będzie, jeśli przekona kogoś, aby ją zatrudnił. Rozkręcenie własnej działalności jest trudniejsze, niż myślała. Dodatkowo Zakon szarga jej dobre imię, a wielu potencjalnych zleceniodawców boi się narazić Władcy Bestii, który jest towarzyszem Kate. Kiedy więc najpotężniejszy w Atlancie Pan Umarłych prosi o pomoc, dziewczyna natychmiast chwyta okazję, aby zarobić. Okazuje się jednak, że nie będzie to łatwe zadanie. Kate musi poradzić sobie z nim szybko, inaczej miasto i jej najbliżsi zapłacą najwyższą cenę ..."
*********************************************************************

„Wiedźma z lustra”- Maggie Stiefvater
Seria: Król Kruków #3
Wydawca: Uroboros
Premiera: 3 lutego 2016

Trzeci tom bestellerowej serii "Król kruków", która zyskała zawrotną popularność nie tylko w USA, ale i na całym świecie!

Blue Sargent dorasta w domu pełnym kobiet, z których każda jest jasnowidzką, medium lub wróżką. Nie bardzo umie odnaleźć się

w towarzystwie przeciętnych nastolatków. Jednak jej przyjaciele – uczniowie elitarnej męskiej szkoły Aglionby – z pewnością nie są przeciętni: Noah Czerny – duch zamordowanego przed laty chłopaka; Ronan Lynch, który potrafi wyjmować przedmioty ze swoich snów; Adam Parrish – zamknięty w sobie, obdarzony magicznymi zdolnościami. I wreszcie Gansey – lider całej grupy, który budzi

w niej uczucia, o jakie by się nie podejrzewała…

Ich celem jest znalezienie legendarnego walijskiego króla Glendowera. Są bliżej niż kiedykolwiek dotąd. Ale nie tylko oni go szukają… Wokół przyjaciół zaciska się pajęcza sieć intryg, gróźb i kłamstw. W dodatku pod ziemią znika matka Blue, Maura. A w jaskiniach czai się jeszcze ktoś. Ktoś, kogo nie wolno obudzić pod żadnym pozorem…

*********************************************************************

„Niepokój”- Maggie Stiefvater
Seria: Drżenie #2
Wydawca: Ya!
Premiera: 3 lutego 2016

Drugi tom niezwykłej trylogii. Przyszłość ma to do siebie, że lubi zaskakiwać…
Miłość. Grace i Sam nareszcie mogą być razem, chociaż muszą walczyć o swoje uczucie. Walczyć z przeszłością, o której trudno zapomnieć. Z przyszłością, której trzeba stawić czoła. I z rodzicami Grace, którzy nie rozumieją miłości.
Zmagania. W mieście pojawia się nowy wilk, Cole. Pełna bólu, cierpienia i tajemnic przeszłość sprawia, że zmaga się sam ze sobą: nie chce już nigdy być człowiekiem – woli pozostać wilkiem. Na zawsze.
Niepokój. Przyszłość staje się coraz bardziej niepewna, gdy wydarzenia z przeszłości dają o sobie znać. Czy coś może rozdzielić Grace i Sama? I jaką rolę w życiu bohaterów odegra Cole?
*********************************************************************
„Jesteś za daleko”- Abbi Glines
Wydawca: Pascal
Premiera: 3 lutego 2016

Jak narodził się związek Rusha i Blair?
Znamy tę historię z perspektywy dziewczyny, a teraz spojrzymy na nią męskim okiem. Rush zasłużył sobie na miano złego-chłopca. Trzypiętrowy dom na plaży, luksusowy samochód i kolejka dziewczyn błagających o chwilę zabawy, wzbudzają zazdrość każdego faceta w Rosemary Beach. Podczas, gdy Rush radzi sobie z tym jak na syna gwiazdy rocka przystało, olewatorsko.  Jedyne czego potrzebuje do szczęścia, to jego przyjaciel Grant i siostra Nan.
Wszystko się zmienia, gdy w jego domu pojawia Blaire Wynn. Prosta dziewczyna z Alabamy, natychmiast zostaje przez niego zauważona. Kiedy odkrywa, że ta anielsko piękna kobieta jest jego przyrodnią siostrą, przysięga sobie zachować wobec niej dystans. Rush wie, że jeśli pomoże Blaire, zniszczy tym samym życie Nan. Wszystko znaki mówią, że musi się trzymać od niej z daleka. Sprawdź dlaczego nie może…
*********************************************************************

 „Nick i Norah. Playlista dla dwojga”- R. Cohn, D. Levithan
Wydawca: Bukowy Las
Premiera: 3 lutego 2016

„Wiem, że to dziwne pytanie, ale czy miałabyś coś przeciwko udawaniu mojej dziewczyny przez następne pięć minut?".
Nick jest bywalcem nowojorskiej sceny rockowej – muzyką próbuje uleczyć złamane serce. Norah także przeżyła zawód miłosny. Pozornie tych dwoje nie łączy nic poza gustem muzycznym, jednak ich przypadkowe spotkanie kończy się szaloną pierwszą randką, która ma szansę zmienić życie obojga...
"Nick i Norah", napisana przez gwiazdy literatury młodzieżowej Rachel Cohn i Davida Levithana, to seksowna, zabawna, ale i wzruszająca opowieść. Jej bohaterowie próbują zapomnieć o złamanych sercach, chcą dowiedzieć się, kim właściwie są, ale przede wszystkim… chcą trafić na występ ukochanego zespołu. Dokąd zaprowadzi ich ta noc? Rockandrollowy romans na dwa głosy, który zainspirował twórców filmu "Nick i Norah", z Michaelem Cerą ("Juno", "Bogaci bankruci") i Kat Dennings ("Thor", "Dwie spłukane dziewczyny"). Bestseller New York Timesa.
*********************************************************************

„Szeptucha”- K. B. Miszczuk
Wydawca: W.A.B
Premiera: 3 lutego 2016

Porywająca, świetnie napisana powieść, w której XXI-wieczną Polską nadal rządzą Piastowie, a wiara i obrzędy przodków są cały czas żywe. A wszystko przez to, że Mieszko I zdecydował się nie przyjąć chrztu…
Gosława Brzózka, zwana Gosią, po ukończeniu medyny wybiera się do świętokrzyskiej wsi Bieliny na obowiązkową praktykę
 u szeptuchy, wiejskiej znachorki. Problem polega na tym, że Gosia – kobieta nowoczesna, przyzwyczajona do życia w wielkim mieście – nie cierpi wsi, przyrody i panicznie boi się kleszczy. W dodatku nie wierzy w te wszystkie słowiańskie zabobony. Bogowie nie istnieją, koniec, kropka!
Pobyt w Bielinach wywróci jednak do góry nogami jej dotychczasowe życie. Na Gosię czeka bowiem miłość. Czy jednak Mieszko, najprzystojniejszy mężczyzna, jakiego do tej pory widziała, naprawdę jest tym, za kogo go uważa? I co się stanie, gdy słowiańscy bogowie postanowią sprawić, by w nich uwierzyła?
Słowiańskie bóstwa, pradawne obrzędy, romans, a przede wszystkim – solidna dawka humoru!

*********************************************************************
„Magonia”- Maria Dahvana Headley
Wydawca: Galeria Książki
Premiera: 3 lutego 2016

Aza Ray Boyle topi się w powietrzu. Od dzieciństwa cierpi na tajemniczą chorobę płuc, z którą ciężko jest oddychać, mówić – w ogóle żyć. Kiedy więc Aza zauważa statek na niebie, jej rodzina przypisuje to skutkom ubocznym zażywania leków. Aza jednak nie wierzy, by była to halucynacja. Słyszy ze statku głos wzywający ją po imieniu. 
Tylko jej przyjaciel, Jason, słucha. Jason, na którego zawsze może liczyć.  Jason, do którego chyba czuje coś więcej niż przyjaźń. Ale zanim Aza ma okazję poważniej się nad tym zastanowić, dzieje się coś strasznego. Aza odchodzi z naszego świata, by znaleźć się w innym.  
Magonia.
Ponad chmurami, w krainie statków handlowych, Aza nie jest już tą słabą, umierającą istotą, którą była wcześniej. W Magonii po raz pierwszy swobodnie oddycha. Co więcej, ma potężną moc - lecz gdy już zaczyna panować nad swoim życiem, odkrywa, że zbliża się wojna między Magonią a Ziemią. W jej rękach spoczywa los całej ludzkości - i chłopca, który ją kocha. Po której stronie opowie się Aza? 
Debiutancka książka Marii Dahvany Headley to niezwykle inteligentna, wielowarstwowa opowieść fantasy, pełna symboli i alegorii. Niezwykła podróż staje się dla Azy impulsem do postawienia sobie pytań o rodzinę, miłość, siebie samą i o to, co oznacza odnalezienie tego wszystkiego.
*********************************************************************

„Wiek cudów”- Karen Thompson Walker
Wydawca: Znak
Premiera: 3 lutego 2016


"Dobrze pamiętam dzień, kiedy ogłosili to publicznie: nastąpiła zmiana, »spowolnienie«. Dni i noce wciąż się wydłużały. Odmierzanie czasu za pomocą zegarów i kalendarza straciło sens.
Świat się zmieniał, lecz nie wszystko zmieniało się razem z nim. Nowy rok szkolny zaczął się tak jak zawsze, choć kazano nam ignorować dzwonki. A ja nie przestałam marzyć o tym, iż pewnego dnia Seth na mnie spojrzy. Nawet kiedy miesiąc zamienił się w siedem zachodów słońca, właśnie to było najbardziej niewiarygodne: »Julia!«, dwie sylaby mojego imienia wykrzyczane przez niego na wietrze."
Jak silne mogą być uczucia, kiedy równowaga między światłem a ciemnością ulega całkowitemu rozchwianiu? Czy jest sens nadal kochać, przyjaźnić się, wybaczać, być wiernym, skoro jutro może nigdy nie nadejść?
*********************************************************************
 
„Sześć serc”- L. H. Cosway
Seria: Hearts #1
Wydawca: Filia
Premiera: 10 lutego 2016

Poznajcie opowieść, Jaya Fieldsa, iluzjonisty, mentalisty, spryciarza.

Myślę trójkątami. Wy myślicie liniami prostymi. Pokażę wam stół i przekonam, że to krzesło. Dym i lustra, sztuczki i triki. Oszukuję i zwodzę. Ale przede wszystkim stawiam na dobre przedstawienie.
Wszyscy sądzą, że zabiłem człowieka, ale nie zrobiłem tego. Pragnę zemsty. Pragnę jej dla siebie i dla niej. Chcę rewanżu dla całej naszej szóstki. Ona mnie nie pamięta, choć jest przyczyną tego wszystkiego. Będzie moją nagrodą, gdy wszystko dobiegnie końca. Jeśli tylko okażę się dość silny.
Zatem śmiało, wybierzcie kartę. Wejdźcie i obejrzyjcie przedstawienie. Spójrzcie na moje dłonie, przyjrzyjcie się uważnie, tak byście nie widzieli tego, co się dzieje naprawdę. Zniszczę wasz świat w świetle reflektorów. Nie zorientujecie się co robię, dopóki nie będzie za późno. Mam tylko jedno serce, a kiedy moje wielkie oszustwo dobiegnie końca, wręczę je właśnie jej.
Usiądźcie wygodnie, znajdujecie się na początku jazdy z piekła rodem.
*********************************************************************

„Pustka”- J.D. Horn
Seria: Wiedźmy z Savannah #3
Wydawca: Feeria Yong
Premiera: 11 lutego 2016

Jakaś nieziemska energia przenika senną fasadę urokliwego miasteczka Savannah. W gąszczu wijących się starych uliczek kryje się mroczny sekret, ale tylko nieliczni zdają sobie z tego sprawę. Aż za dobrze wie o nim rodzina Mercy Taylor, najpotężniejszych czarownic amerykańskiego Południa.
Mercy i jej mąż cieszą się na myśl o nieodległych narodzinach, wyczekując momentu, kiedy częścią ich życia stanie się malutka Colin. Jednak po niepokojącej wizycie dawnego wroga Mercy uświadamia sobie, że czarna magia znów jest w grze i ktoś – lub coś – zamierza pozbyć się jej samej oraz jej nienarodzonego jeszcze dziecka. Żeby odkryć prawdę, będzie musiała postawić wszystko na jedną kartę.
Trzecia i ostatnia książka z serii "Wiedźmy z Savannah", w której miłość, zdrada, magia i mrok składają się na niepowtarzalną mieszankę.
*********************************************************************

„Papierowe serca”- Courtney Walsh
Wydawca: Dreams
Premiera: 15 lutego 2016

Czy z utraty wielkiego marzenia może wyniknąć szczęśliwe zakończenie?

Abigail Pressman nigdy nie myślała, że odręczne liściki miłosne napisane przez anonimową parę na sercach z papieru zmienią jej podejście do miłości. Dziewczyna prowadzi małą kawiarenkę w osobliwym miasteczku i marzy o rozwinięciu biznesu. Jednak ostatnimi czasy unika swatek z lokalnej grupy Walentynkowych Wolontariuszek, które zbierają się u niej, by pielęgnować tradycję przybijania na listach romantycznych znaczków i stempli, z których słynie Love’s Park. Kiedy wbrew sobie zostaje wciągnięta w działalność Wolontariuszek, przypadkowo natrafia na papierowe serca, coś, czego w tym momencie zupełnie nie potrzebuje. 
Tymczasem trudny do zniesienia lekarz został nowym właścicielem budynku, w którym mieści się jej kawiarnia i grozi jej rozwiązaniem umowy. Walcząc z rodzącym się uczuciem do mężczyzny, który chce zniszczyć jej marzenie, Abigail, postanawia powiesić znalezione serca w swoim sklepie, co wywołuje zainteresowanie całego miasta. Nowa porcja serduszek wskazuje, że coś strasznego przydarzyło się tajemniczej parze. Czy odkrycie ich historii potwierdzi wątpliwości Abigail? Czy może uratuje jej marzenia?

*********************************************************************
„Barwy miłości. Czerwień”- Katryn Taylor
Wydawca: Akutat
Premiera: 17 lutego 2015

Przepadła z kretesem. Chociaż Grace doskonale zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne jest uczucie do Jonathana Huntingtona, to z dnia na dzień kocha go coraz bardziej. Czy szlachetnie urodzony, żądny władzy i wyrachowany mężczyzna naprawdę jest tak nieprzystępny, jak jej się wydaje? Czy naprawdę widzi w niej jedynie zabawkę? Dziewczyna  postanawia zrobić wszystko, aby mu uświadomić, jak bardzo jest dla niej ważny i że chciałaby dzielić z nim życie. Nie wie jednak, że jej starania niemal doprowadzą do katastrofy: Jonathan będzie musiał stawić czoło tragedii z przeszłości i zmierzyć się z traumą, która rzuciła cień na całe jego życie. Jakiego ostatecznie dokona wyboru? Czy gorące uczucie pięknej młodej kobiety wystarczy, by zmiękczyć jego serce i dać im obojgu szansę na szczęście, którego tak bardzo pragną?
*********************************************************************

„Czarownice z Pirenejów”- Luz Gabas
Wydawca: Muza
Premiera: 17 lutego 2016

Brianda z Lubicha jest jedyną spadkobierczynią potężnego rodu w Aragonii w XVI wieku. Kiedy ojciec zostaje zamordowany przez przeciwników politycznych, Brianda wie, że jej bezpieczny dotąd świat nigdy nie wróci. Ma u swego boku męża, którego kocha i któremu jest przeznaczona, jednak nawet on nie uchroni jej od zguby.
Wskutek knowań Brianda wraz z dwudziestoma trzema kobietami z sąsiedztwa zostaje oskarżona o uprawianie czarów i skazana na śmierć. Przed egzekucją przysięga wieczną miłość mężowi i rzuca klątwę na swego oprawcę.
Historia tego gorącego uczucia znajdzie swój nieoczekiwany finał dopiero teraz, po kilku stuleciach. Pewna młoda pani inżynier o imieniu Brianda dręczona sennymi koszmarami wraca w rodzinne strony w Pireneje, by odzyskać spokój ducha, a także szaleńczo zakochać się w tajemniczym cudzoziemcu i dopełnić przysięgi sprzed wieków.
*********************************************************************
„W krainie wodospadów”- Sofia Caspari
Seria: W krainie kolibrów #3
Wydawca: Otwarte
Premiera: 17 lutego 2016

Nigdy nie zapominaj, by podążać za głosem serca.
Clarissa w tragicznych okolicznościach traci męża. Zmuszona do ucieczki z rodzinnego domu trafia do ogarniętego dżumą Buenos Aires. Tam poznaje młodego lekarza, Roberta, do którego zaczyna czuć coś więcej. Czy Clarissa może pozwolić sobie na rozkwit nowego uczucia i czy uchroni się przed zemstą rodu swojego męża?
Na tle argentyńskich pejzaży rozgrywa się wielowątkowa historia pełna ogromnych emocji i licznych zwrotów akcji.
"W krainie wodospadów" to ostatni tom żywiołowo opowiedzianej trylogii z zapierającą dech dziewiętnastowieczną Argentyną w tle. Sofia Caspari opowiada o pokoleniu kobiet, które nie bały się walczyć o swój los.
*********************************************************************

„Tak słodko”- Tammara Webber
Seria: Tak blisko… #3
Wydawca: Jaguar
Premiera: 17 lutego 2016

On jest miłością jej życia, chociaż o tym nie wie.

Ona jest jego chwilą wytchnienia w tym wymagającym przetrwania życiu.

Był zraniony i dziki, ale potrafił się dostosować.

Ona zawsze była posłuszna. Teraz jest niespokojna.

Pearl Torres Frank spędzając lato w domu nauczyła się dwóch rzeczy: Boyce Winn jest ucieleśnieniem wszystkiego, od czego powinna trzymać się z dala i wszystkim tym, co sprawia, że chce być blisko. Zbuntowany i głośny. Nie dbający o to, co myślą o nim ludzie. Namiętny. Silny. Niebezpieczny. I jest jeszcze jedna cecha, którą chowa przed wszystkimi, ale nie przed nią: słodki.
*********************************************************************
„Oddychaj mną”- Abbi Glines
Seria: Sea Breeze #1
Wydawca: Pascal
Premiera: 17 lutego 2016

Miłość w świecie rocka!
Sadie zatrudnia się jako pomoc domowa w willi rockmana Jaxa na prywatnej wyspie. Nie jest jej w życiu łatwo. Pewnego dnia uświadamia sobie, jak niezwykła będzie jej codzienność u boku gwiazdy. Postanawia zawalczyć o siebie. Jax jednak wie, że miłość w świecie rocka nie ma szans na przetrwanie.
Co zrobić, gdy on nie może bez niej oddychać?

*********************************************************************
„Primabalerina”- Dorota Gąsiorowska
Wydawca: Między Słowami
Premiera: 17 lutego 2016

Każdy nowy dzień daje szansę na zmiany.

Kiedy Nina stanęła przed bramą starej lwowskiej kamienicy, nie przypuszczała, że kryje się za nią tajemnica. Historia słynnej primabaleriny prowadzi ją śladem rodzinnych sekretów, a kresowy Lwów staje się coraz bliższy sercu. Okazuje się, że Nina może tu odnaleźć klucze do własnej przeszłości.

Ale przyszłość też nigdy nie jest taka, jak się spodziewamy. Kiedy Nina przypadkowo spotkała Michaiła, oboje poczuli, że łączy ich coś szczególnego. Czy w powodzi emocji rozpozna to jedno jedyne prawdziwe uczucie? Czy zdoła zawalczyć o szczęście, które czasem bywa kruche jak porcelanowa figurka baletnicy?
*********************************************************************
„Zazdrośnice”- Eric- Emmanuel Schmitt
Wydawca: Znak literanova
Premiera: 17 lutego 2016

Nienawidzę miłości. Pragnę się buntować przeciwko niej. Jeśli kochać oznacza cierpieć, przestać być panem samego siebie, zostać niewolnikiem, to ja nie chcę kochać.
Wolę uderzać. Wolę prowokować.

Pragnę pokoju, nie wojny. Jednak gdyby okazało się, że to nieuniknione, prowadziłabym wojnę.

Anouchka, Julia, Raphaëlle, Colombe – cztery przyjaciółki od serca, na zawsze. Od dziecka zwierzały się sobie ze wszystkiego, dzieliły każdą radością i smutkiem. Wierzą, że miłość przemija, lecz przyjaźń jest wieczna. Jednak gdy Raphaëlle zaczyna korespondować z chłopakiem, z którym spotykała się Julia, więzi łączące cztery przyjaciółki zostają wystawione na ciężką próbę/

W swojej najnowszej książce Eric-Emmanuel Schmitt sprawdza, do czego jesteśmy zdolni, gdy zawładnie nami zazdrość i uraza. Jak cienka linia dzieli miłość i nienawiść, przyjaźń i zemstę?

*********************************************************************

„Obsesja”- Jennifer L. Armentroud
Wydawca: Filia
Premiera: 17 lutego 2016

Powieść autorki bestsellerowej serii "Lux".
Jest arogancki, apodyktyczny i… to facet, dla którego można umrzeć.
Hunter to bezlitosny zabójca. Ministerstwo Obrony trzyma go w garści, co nie jest do końca złe, ponieważ zabija złych gości. W większości przypadków lubi swoją robotę.
Do czasu, kiedy trafia mu się zlecenie, jakiego do tej pory nie miał - chronić.
Serena Cross nie uwierzyła swojej przyjaciółce, że widziała, jak syn potężnego senatora zmienia się w coś... nieludzkiego. Kto by uwierzył?
Ale kiedy staje się  świadkiem morderstwa, dokonanego przez obcego, zostaje równocześnie wciągnięta do świata, w którym się morduje by zachować jego sekrety.
Hunter wkrótce złamie wszystkie zasady według których żył, przeciwstawi się swoim mocodawcom, tylko po to by była bezpieczna.
Ale czy to obcy i rząd są największym zagrożeniem?
A może to on sam?
*********************************************************************

„Szklany miecz”- Victoria C. Aveyard
Wydawca: Moondrive
Premiera: 17 lutego 2016

W kontynuacji bestsellerowej "Czerwonej Królowej" Mare Barrow musi zmierzyć się z mrokiem, który ogarnął jej duszę, stawić czoło bezlitosnemu królowi Mavenowi i własnym słabościom.

Walka pomiędzy rosnącą w siłę armią rebeliantów a światem, w którym liczy się kolor krwi, przybiera na sile. Mare Barrow ma czerwoną krew, taką samą jak zwykli ludzie. Jednak jej zdolność kontrolowania błyskawic – nadprzyrodzona moc zarezerwowana dla Srebrnych – sprawia, że rządzący chcą wykorzystać dziewczynę jako broń.

Mare odkrywa, że nie jest jedyną Czerwoną, która posiada umiejętności charakterystyczne dla Srebrnych. Są też inni. Ścigana przez okrutnego króla Mavena wyrusza na wyprawę, aby zrekrutować Czerwono-Srebrnych do armii powstańców gotowych walczyć o wolność. Wielu z nich straci życie, a zdrada stanie się chlebem powszednim. Mare musi też zmierzyć się z mrokiem, który ogarnął jej duszę. Czy sama stanie się potworem, którego próbuje pokonać?
*********************************************************************

„Kamień i sól”- Victoria Scott
Seria: Wodospady Ogień i woda #2
Wydawca: iuvi
Premiera: 17 lutego 2016

Jak daleko się posuniesz, by przeżyć?
Tella ma za sobą przerażającą przeprawę przez dżunglę i pustynię. Nie może się już wycofać. W kolejnych etapach wyścigu zmierzy się z ukrytymi niebezpieczeństwami oceanu, mrożącym oddech górskim zimnem oraz… nowymi, pokrętnymi zasadami wyścigu.
Co jednak, jeśli niebezpieczeństwo leży jeszcze głębiej? Jak można ufać komukolwiek, skoro wszyscy mają jakieś sekrety? Co zrobić, gdy osoba, na której najbardziej polegasz, nagle przestaje cię wspierać? Jak wybrać między jednym życiem a drugim?

Wyścig dobiega końca. Wystartowało stu dwudziestu dwóch uczestników. Kiedy Tella i ci, którzy przeżyli, stają do ostatniego etapu, jest ich zaledwie czterdziestu jeden... i tylko jedna osoba może zwyciężyć.
Oszałamiający thriller Victorii Scott sprawi, że twój puls przyspieszy!

*********************************************************************
„Wieczna”- C. C. Hunter
Seria: Wodospady Cienia po zmroku #2
Wydawca: Feeria Yong
Premiera: 17 lutego 2016

Druga część przygód Delli – wampirzycy z charakterem.
Kiedy Della zaczyna sądzić, że jakoś udaje jej się ogarniać swoje życie, zaskakuje ją kolejna przemiana… po której nic już nie będzie takie samo. Również zasady, którymi musi się kierować.
Odkąd stała się wampirem, w świecie ludzi czuła się jak wyrzutek. Chociaż wydawało jej się, że w końcu odnalazła swoje miejsce w Wodospadach Cienia, teraz jej życie po raz kolejny wywraca się do góry nogami. Zaatakowana przez śmiertelny wirus wampirzyca musi dokonać trudnego wyboru. Czy się odrodzić... To dla niej jedyna szansa na przetrwanie, ma jednak swoją cenę: nieodwołalnie wiąże ją z Chase’em, wysokim, mrocznym i pociągającym wampirem, który potrafi niemal jednocześnie ją rozśmieszyć i doprowadzić do furii.
Chase zna już zbyt wiele jej tajemnic, a wieczna więź między nimi jest ostatnią rzeczą, której pragnie Della. Co gorsza, nie do końca wie, co ta więź oznacza. Czy pociąg, który czuje do Chase’a, jest prawdziwy? Czy los kryje dla niej coś jeszcze w zanadrzu? I co oznacza to dla Steve’a, tego zmiennokształtnego przystojniaka, którego pocałunki sprawiają, że Delli miękną kolana?
Teraz serce Delli musi przyjąć jeszcze jeden cios. Podczas pracy nad pewną sprawą odkrywa szokujące fakty o przeszłości swojego ojca, a to sprawia, że zaczyna kwestionować wszystko, co jej zdaniem było prawdą… i własne miejsce w świecie, który tak kocha.
*********************************************************************

 „Diabeł stróż”- Xavier Velasco
Wydawca: Sonia Draga
Premiera: 17 lutego 2016

Violetta ma piętnaście lat, kiedy ucieka do Stanów Zjednoczonych z walizką, w której niesie przeszło sto tysięcy dolarów skradzionych własnym rodzicom, równie wielkim miłośnikom cudzej własności.
Dzięki dużej dozie szczęścia trafia do Nowego Yorku, gdzie przez cztery lata żyje na maksa, nie oglądając się na nikogo, wydając na kilogramy zdobyte podstępem pieniądze. By zachować zawrotny rytm, zwiększony dodatkowo białym proszkiem wciąganym w pokaźnych ilościach do nosa, łata budżet podrywając zamożnych podróżnych w holach luksusowych hoteli. Nie wie nawet (zresztą wcale jej to nie interesuje) ile praw, zasad i granic przekracza przy tej okazji. Nie wie także, że Nefastofeles, domniemany bogaty dziedzic, z którym wiąże wielkie nadzieje, okaże się sztyletem wbitym w jej piękne plecy, źródłem niewypowiedzianej udręki póki wreszcie, już po powrocie do Meksyku, Violetta nie spotka Piga. Wraz z nim wybije godzina Diabła Stróża.
Jest jednak coś, z czego Violetta doskonale zdaje sobie sprawę: nadszedł czas na zamknięcie oczu i rzucenie kości, desperacko, jakby w głębi duszy pragnęła, by raz wreszcie wszystko diabli wzięli; tak jak rzuca się, kiedy wszystko wskazuje na to, że faktycznie nie ma już ratunku.
*********************************************************************

„Sprawy do zapomnienia”- Courtney C. Stevens
Wydawca: Amber
Premiera: 29 lutego 2016

Czasem ciężar tego, co się stało, jest zbyt wielki, by go nieść. Ale miłość daje siłę, by go zrzucić.
Dla siedemnastoletniej Sadie życie skończyło się rok temu. W dniu wypadku, w którym zginął jej przyjaciel Trent, a na jej twarzy i ciele zostały blizny. Boi się wyjść z domu, cierpi na ataki paniki. Rozumie ją tylko brat Trenta, Max. Po tragedii wyjechał z rodzicami, ale codziennie piszą do siebie maile.
Teraz Max wraca. Sadie boi się, jak zareaguje, gdy zobaczy jej okaleczoną twarz. Jednak Max patrzy na jej blizny i nie odwraca wzroku. I wie o postanowieniach, które Sadie każdego wieczoru pisze na piasku plaży. To lista rzeczy, które musi zrobić, zanim będzie gotowa zapomnieć o przeszłości. Lista – zdawałoby się – niemożliwych do wykonania celów, które musi osiągnąć, żeby znów zacząć żyć.
*********************************************************************
„Układ”- Elle Kennedy
Seria: Off- Campus #1
Wydawca: Zysk i S-ka
Premiera: 29 lutego 2016

Ona ma właśnie pójść na pewien układ z niegrzecznym studentem…
Hannah Wells w końcu znalazła chłopaka, który rozbudził jej namiętność. Wydaje się, że ta dziewczyna jest pewna siebie w każdym aspekcie życia… ale jeśli chodzi o seks i uwodzenie okazuje się, że ciągnie za sobą dotkliwy bagaż doświadczeń. Żeby zwrócić uwagę swojego wybranka, będzie musiała porzucić kokon bezpieczeństwa i sprawić, by to on się nią zainteresował. By osiągnąć swój cel, gotowa jest pójść na pewien układ i w zamian za udzielenie korków nieznośnemu, wkurzającemu i zadufanemu w sobie kapitanowi drużyny hokejowej, idzie na fałszywa randkę…
On dla kariery sportowej ma zamiar przyjąć od pewnej dziewczyny niemoralną propozycję…
Garrett Graham od zawsze marzył o zawodowej karierze w hokeju, ale gdy średnia jego ocen gwałtownie spada, wszystko na co tak ciężko pracował do tej pory, staje pod znakiem zapytania. Decyduje się pomóc pewnej brunetce z ciętym językiem wzbudzić zazdrość w innym chłopaku, bo w zamian za to może zabezpieczyć swoją pozycję w drużynie. Ale jeden nieoczekiwany pocałunek rozpala żar dwojga ciał i Garrett szybko uświadamia sobie, że udawanie nie wchodzi w grę. Musi teraz przekonać Hannah, że mężczyzna o którym marzy, wygląda dokładnie tak jak on…*********************************************************************

  Co sądzicie o propozycjach na ten miesiąc?

24 komentarze:

 1. Wydawnictwa nie cackają się z nami, co z jednej strony jest cudowne, że wydają tyle świetnych książek, ale z drugiej to tragedia, bo skąd wziąć na wszystkie środki? Ja dla siebie pragnę upolować co najmniej połowę z tych, co zaprezentowałaś, a i jeszcze kilka innych zaległości by się znalazło, które chcę kupić...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest przynajmniej w czym wybierać. Ja również planuję przygarnąć większość z tych pozycji :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. hahaha widzę, że u Ciebie przegląd zapowiedzi też nie ma końca :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak w ostatniej chwili usunęłam kilka mniej istotnych;-) wszystkie są świetne wiec nie mogłam się powstrzymać :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 3. Dlaczego aż tyle cudownych książek, dlaczego?! Mój budżet tego nie zdzierży, nie ma szans... Osobiście na pewno muszę przeczytać "W krainie wodospadów", bo już dwa tomy za mną, stąd trzeci chętnie dołączy do nich na półkę, po wcześniejszym przeczytaniu. Natomiast bardzo zachęca mnie też "Nick i Norah. Playlista dla dwojga", jak również KONIECZNIE sięgnę po "Kamień i sól", bo pierwszy tom porwał mnie całkowicie. :)
  Pozdrawiam
  A.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to, dlaczego? Żeby nas wszystkich doprowadzić do bankructwa :-)
   Życzę Ci wielu korzystnych promocji i udanej lektury wybranych pozycji.
   Pozdrawiam

   Usuń
 4. ,,Szaleństwo", ,,Szeptucha" i ,,Szklany miecz" są obowiązkowymi pozycjami do kupienia w tym miesiącu. :)
  Pozdrawiam,
  Geek of books&tvseries&films

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Szeptuchę" sama bym przeczytała, bo intryguje mnie zarówno tytuł jak i opis ;-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 5. "Obsesja" to moje must have i jeszcze "Tylko Ty" Gabrieli Gargaś, która nie pojawiła się w Twoim spisie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety w mojej długaśnej liście nie starczyło miejsca na wszystko ;-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 6. W lutym rzeczywiście jest bardzo dużo nowości! :)
  ksiazkowy-termit.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyjątkowo! Aż człowiek chciałby je wszystkie :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 7. Chciałabym poznać nową książkę Rainbow Rowell :)
  Uściski,
  Tirindeth's

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że będziesz maiła okazję :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 8. A teraz uczcijmy ciszą śmierć mojego portfela w tym miesiącu haha. Świetne zapowiedzi są na ten miesiąc. ;)
  Pozdrawiam. :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój też już ledwie żyje więc doskonale Cię rozumiem ;-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 9. Na tyle ciekawych książek miesiąc za krótki ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I co ciekawe: najkrótszy miesiąc w roku, a zapowiedzi najwięcej :-D Wydawcy mają jednak poczucie humoru ;-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 10. Z połowę chętnie bym przeczytała ;P
  Powoli zaczynam się załamywać - czemu nie mogę mieć ich wszystkich naraz ;(
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może na raz to za dużo, ale fajnie by było prędzej czy późnej wszystkie skompletować ;-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 11. Powiedz mi kochana... skąd brać na to pieniądze? :D Tyle perełek, tyle nowości!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba znaleźć super pracę z gigantyczną pensją i najlepiej na pół etatu, żeby jeszcze było kiedy czytać te wszystkie wspaniałości ;-) Rzeczywistość zaczyna mnie przytłaczać ;-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 12. O rany, ależ te wydawnictwa zaczęły mocno rok. :( I przeraża mnie to oraz cieszy równocześnie.
  W każdym razie, "Amber" to "Amber". Wiadomo. Jest na mojej liście priorytetowej do poznania. Także dzięki tobie ^^
  O "Jesteś moja dzikusko" słyszałam dużo pozytywnego, ale już raz przejechałam się na obyczajówce od pani Lingas-Łoniewskiej i na razie mam pewne trudności z przekonaniem się do dania jej kolejnej szansy.
  "Linia serc" to książka Rowell, której do tej pory nie poznałam, także jestem strasznie podekscytowana, strasznie ciekawa i bardzo, bardzo chętnie wezmę się za nią jak tylko będę mieć odrobinę czasu i oszczędności. :) Bo Rainbow ma niebywały talent do czarowania piórem.
  "I że cię nie opuszczę" wygląda fajnie, aczkolwiek oczywiście nie na tyle, bym bez bólu w sercu i podejrzliwośći wzięła się za kupowanie. :) Niemniej, moja biblioteka ostatnio to niesamowite źródło zaopatrzenia książkowego, także kto wie.
  The dark duet to moje MUST HAVE. Koniecznie muszę zdobyć całą serię, najlepiej razem. Blogerki obiecywały mi już, że pióro Robets mnie rozbije, a ja im całym sercem wierzę, także wypatruję spotkania z tą autorką z niecierpliwością.
  Chyba powinnam być zainteresowana "Życiem i śmiercią" od Meyer ze względu na wielki sentyment do 'Zmierzchu', ale... nie jestem.
  "Szaleństwo" wygląda super, ale mam pewne... obawy, związane z tym tytułem, boję się, że pomimo wieku głównej bohaterki, autorka przedstawi jej losy w taki dziecinny sposób. Naiwny. Nie wiem. Ale jeśli ktoś mnie przekona do tej książki - będę bardzo szczęśliwa.
  Czytałam pierwszy tom tej serii o Kate Daniels, ale chyba spodziewałam się za duzo bo z tego co pamiętam, to spotkanie mogłam określić jedynie słowem "dobre", nic poza tym. A szkoda. Ale mam w planach poznać sequel. :)
  O jej, czytałam "Króla kruków" i był bardzo specyficzny - jak to ksiązki Maggie mają w zwyczaju być. Muszę zdobyć kolejne dwa tomy, tym bardziej, skoro w końcu są w Polsce. Jestem ciekawa jak to się wszystko dalej potoczy, jak to się wszystko skońćzy i czy Adam przestanie mnie tak wkurzać, jak to robił w części pierwszej. :)
  Niepokój <3 Nie wiem, jakoś wolę moje wydanie tej trylogii, to stare wydanie. :) Niemniej, cieszę się, że wydawnictwo trylogię wydało ponownie, bo może teraz czytelnicy obdarzą ją zainteresowaniem, na jakie zasługuje. ;)
  "Jesteś za daleko" OMGOMG. Nadal nie wierzę, że jest w POLSCE!
  Duet Cohn i Levithan to dobry duet, solidny duet, także ich nową książkę też chętnie poznam. :)
  Moment. CO? Tak czytam ten opis "Szeptuchy" a w mojej głowie jest wielki znak zapytania. Ale okej, przyznam - pomysł jest naprawdę fajny. I mimo że żywię pewną niechęć do pani Miszczuk, to chyba mogłabym dać jej szansę z tą pozycją.
  "Magonia" jest przepiękna. Przecudowna. A przynajmniej na zewnątrz. Jeśli w środku też się taka okaże, to ja przepadnę. :) Na razie czekam na recenzje, ale myślę, że w końcu i tak się skuszę. Bo mam słabość do Galerii Książki a także piórek na okładkach.
  Oooo, cóż to za cudo ten "Wiek cudów"? Brzmi bardzo interesująco, a musze przyznać że pierwszę słyszę. Już dodaję sobie na listę i będę czatowac na jakieś opinie.
  "Sześć serc" muszę poznać, a działa na to kilka czynników. Po pierwsze: to Filia. A ja kocham to co oni wydają. Po drugie: to romans i wygląda na to, że będzie naprawdę dobry. Po trzecie - iluzjonista. O mój Boże. Tak strasznie mam teraz przed oczami aktorów z "Iluzji" <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Papierowe serca" cuchną mi obyczajówką i ani trochę mi się to nie podoba, jakkolwiek pomysł nie wydawałby mi się uroczy. Aczkolwiek jestem zaskoczona. Ostatnie co bym pomyślała, to że taki tytuł wydaje Dreams. :o
   "Czarownice z Pirenejów" widziałam na stronie Muzy i jestem strasznie podekscytowana! Bardzo bym chciała, żeby moja biblioteka nabyła tą pozycję po premierze, bo wygląda super. :)
   Mam pierwszy tom W krainie kolibrów i nawet planuję zapoznać się w nim we wakacje, żeby sprawdzić czy faktycznie klimat jest tak dobry jak mówią. Chciałabym by ta książka okazała się dobra, żebym mogła kupić dwie kolejne, bo okładki są śliczne. I ładnie by wyglądały na półce. :D
   "Tak słodko" - a cóż to za cudo! Uwielbiam "Tak blisko", także już sobie zapisuję kolejne cudeńko od pani Webber na listę.
   "Oddychaj mną" bardzo mnie cieszy. I mimo że to nie jest najlepsza książka od pani Glines - tylko ostrzegam, żebyś nie miała wygórowanych oczekiwań, bo jest dość słodko, czasami przesadnie, to i tak - fakt, że Pascal wprowadza na polski rynek wydawniczy kolejne cudo od mojej królowej... :3
   No cóż, "Obsesję" i "Szklany miecz" mogę jedynie polecić. Cudowne tytuły.
   Moment - co? Tak czytam opis "Diabła stróża" i kompletnie niczego nie rozumiem. Choć znów mam dziwne wrażenie, że opis zdradza połowę książki.
   "Sprawy do zapomnienia" trochę mi się kojarzą z książką Katie McGarry. Właściwie to jeden element łączy te dwie książki, ale nie zdradzę jaki. :) W każdym razie, chętnie bym sprawdziła czy autorka dobrze rozgrywa akcją i uczuciami.
   A "Układu" nawet nie komentuję. Ta książka to moje serce.
   Pozdrawiam,
   Sherry

   Usuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.