18 czerwca 2020

„Ryzykowny wybór”- Emilia Szelest


Wyd. Kobiece | Seria z Weroniką Kardasz Tom III (finał) | 290 str. | 39,90 zł | Data wydania: 03.06.2020 r

Gdzie diabeł nie może, tam Werę pośle

Z pewnymi kobietami nie powinno się zadzierać. A wkroczenie na ścieżkę wojenną z Weroniką Kardasz, oznacza wyrok śmierci. Tym razem zemsta będzie wyjątkowo krwawa i okrutna, bo jej wrogowie naprawdę przegięli. Wera jest gotowa poświęcić wszystko, dla tych których kocha, dlatego kiedy jej narzeczony zostaje podawany, kobieta bez wahania stawia wszystko na jedną kartę. Odnajdzie go, choćby miała przeszukać wszystkie kręgi piekieł. Nie może jednak dokonać tego w pojedynkę, a idealni kandydaci do tej samobójczej misji tkwią teraz w więzieniu gdzie sama ich wsadziła. Wera balansuje na granicy prawa, ryzykuje swoją karierę, a nawet życie, ale nic jej nie powstrzyma. Tylko czy chcąc ratować ukochanego sama nie wpadnie w pułapkę zastawioną przez swoich wrogów?

„Nigdy nie wiadomo, czy wybiera się słusznie. To czas weryfikuje te decyzje. Jednak podczas odwiecznej walki dobra ze złem nie da się pozostać neutralnym. W końcu każdy musi dokonać ryzykownego wyboru i opowiedzieć się po jednej ze stron.

Czy policja może współpracować z przestępcami? Okazuje się, że tak i to całkiem efektownie. Zgodnie z zasadą "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem", Bracia Peruna zgadzają się pomóc Weronice. Mają różne cele- ona chce ocalić Przemka, a oni odzyskać swój klub, ale na drodze staje im ten sam przeciwnik. Jeśli mają go pokonać, to tylko razem. Oznacza to, że muszą na jakiś czas zakopać topór wojenny, co nie będzie takie proste biorąc pod uwagę jak bardzo mają na pieńku. Przygotujcie się na całą masę spięć, mocnych tekstów i wzajemnej niechęci. Bądźcie też gotowi na kilka drastycznych zwrotów akcji, krwawych scen i szokujących odkryć, które wywrócą wszystko do góry nogami. Powiem jedno- Perun nie szczędził piorunów, a burza która się rozpęta rozpieprzy wszystko wokół.


Największe wojny zaczynają się z miłości. Nie ma chyba trafniejszego podsumowania tego tomu. Będzie się działo, będzie krew, pot i łzy, a do tego cała masa akcji, ale nie zapominamy, że to wszystko zapoczątkowało uczucie. O ile pierwszy tom należał do Wery i Przemka, a drugi zdominowali Łukasz z Ewą, tak tym razem obydwie pary są równie ważne. I powiem Wam, że ich relacje dostarczają tyle samo emocji, co kryminalna akcja. U Pani Szelest nie ma rzygania tęczą, jest za to walka o dominację, masa spięć i dużo namiętności. Ale oczywiście, jest też prawdziwa i szczera miłość, taka dla której bez wahania skacze się w ogień.


„Wybory, przed którymi stoimy, zawsze powinny należeć tylko do nas. Decyzje, jakie podejmujemy, powinny być świadome. Powinniśmy słuchać cennych rad i wskazówek, by wyciągnąć z nich własne wnioski. Kiedy wieczorem kładziemy się do łóżka i pozostajemy sami ze swoimi musimy być pewni, że ten dzień przeżyliśmy tak, jak tego pragniemy my sami, nie inni.

O CZYM?  "Ryzykowny wybór", to finałowy tom serii z Weroniką Kardasz, równie emocjonujący i przepełniony akcją, co poprzednie dwa. Od pierwszej do ostatniej strony nie mogłam się oderwać od lektury. Autorka stworzyła idealną mieszankę wybuchowej akcji, napięcia i adrenaliny z dodatkiem płomiennego romansu, emocji i odrobiny erotyki. Aż żal rozstawać się z bohaterami, którzy całkowicie skradli moje serce. Pani Szelest nie wyklucza jednak, że wróci kiedyś do tego cyklu, więc nie pozostaje mi nic innego, jak trzymać ją za słowo.

Ocena:
7/10

Seria z Weroniką Kardasz:_________________________________________________________________________


3 komentarze:

 1. Słyszałam o tej książce i być może skuszę się ją przeczytać :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedy tylko dokończę serię, które mam już rozpoczęte, wezmę pod uwagę lekturę tej. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Znam serię, ale osobiście jeszcze jej nie czytałam :) Mam jednak ją w planach :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.