9 czerwca 2021

”Więcej serca niż rozumu”- Klaudia Bianek

Wyd. We Need Ya | Tom IV | 305 str. | 39,90 zł | Data wydania: 19.05.2021 r. 


Kto się czubi, ten się lubi

Marta i Krystian poznali się w klubie i pod wpływem emocji spędzili ze sobą noc. Ona myślała, że może z tej przygody wyniknie coś więcej, on z kolei, by uniknąć niezręczniej sytuacji, o poranku wymknął się z jej mieszkania. Oboje myśleli, że nie spotkają się już nigdy więcej, ale niespodziewanie okazało się, że... mają wspólnego przyjaciela i będą na siebie wpadać bardzo często. Nagle Krystian dostaje obsesji na punkcie dziewczyny i jest gotów dosłownie na wszystko, by ponownie ją zdobyć. Ona z kolei jest na niego wściekła i dostaje szału na sam jego widok. Nienawiść od miłości dzieli jednak tylko krok...

"Więcej serca niż rozumu" bazuje na moim ulubionym motywie hate-love i właśnie dzięki niemu książkę bardzo fajnie mi się czytało. Nie ukrywam, że cała ta nienawiść Marty była totalnie bzdurna (bo czego dziewczyna się spodziewała po jednej nocy, oświadczyn?). Z kolei Krystian irytował mnie tym, że zdobycie Marty traktował przedmiotowo, nie licząc się z jej uczuciami. Jednak oboje mają silne, dominujące osobowości, nie chcą odpuścić ale też nie potrafią przyznać, że czują do siebie coś więcej. Miłośnicy wątków hate-love w lekkim wydaniu będą więc zadowoleni.

 


Autorka przyzwyczaiła mnie już, że wplata w swoje historie sporo dramatów, tragedii i skłaniających do refleksji wydarzeń. Nie inaczej było tym razem. Mamy aż trzy mocne wątki, które mają wstrząsnąć czytelnikiem. Szkoda tylko, że pojawiają się późno i są bardzo pobieżnie opisane. Na 300 stron tekstu, autorka poświęciła może 50 na opisanie czegoś, co mogłoby być w całości fabułą tej książki. Moim zdaniem to było za mocne jako dodatek do komedii romantycznej, ale też na tyle dobre, że zasługiwało na dokładniejsze opisanie. Wolałabym gdyby były to dwie osobne historie, bo wątki aż za mocno ze sobą kontrastują.

 

Podsumowując- "Więcej serca niż rozumu" mogło być lekką komedią romantyczną, gdyby nie przytłaczające wątki na koniec, albo wstrząsającym dramatem, gdyby ograniczyć romansowanie. Tymczasem na niewielkiej ilości stron dostajemy dosłownie wszystko co się da. Sami zdecydujcie, czy taki mix Wam odpowiada. 

 

Ocena: 6/10

 

Seria:

Jedyne takie miejsce | Ocalało tylko serce Przy naszej piosence | Więcej serca niż rozumu

Inne, zrecenzowane książki Klaudii Bianek:

Najcenniejszy podarunek

_______________________________________________________________
4 komentarze:

 1. Bardzo lubię twórczość autorki!

  OdpowiedzUsuń
 2. Poznawanie twórczości tej autorki jeszcze przede mną, ale raczej nie zaczną od tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam jeszcze nic od tej autorki, ale może w przyszłości?
  Za to muszę powtórzyć to, co zawsze = fenomenalne zdjęcia!

  Pozdrawiam Zakładka do Przyszłości

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jestem pod wrażeniem researchu, jaki autorka zrobiła jeżeli chodzi o pracę strażaka. ;)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.