8 listopada 2016

Książkowy listopad- zapowiedzi


Co nowego w świecie wydawniczym? Koniecznie zerknijcie, czeka nas wiele fantastycznych premier!


„Słodkie więzy”- J. Daniels
Seria: Słodkie opętanie #2
Wydawca: Pascal
PREMIERA: 2 listopada 2016

Bezczelna dziewczyna, która piecze najlepsze babeczki na świecie. Podniecający, czasem nieco zaborczy księgowy. I szybki seks, który zmienił ich życie na zawsze.

Do ślubu Dylan i Reese’a zostało już tylko dziesięć dni. Gorączkowe przygotowania, natrętne matki, przyciasna suknia i niechciany adorator. Narzeczeni mają teraz sporo na głowie… Ale mają też siebie. I bliskość, którą nigdy się nie nasycą.

Czy uda im się zorganizować wesele i nie zwariować?
Co jeszcze stanie im na przeszkodzie, zanim powiedzą sobie wymarzone „tak”?
********************************************************* 

„Już zawsze razem”- Abbi Glines
Seria: Rosemary Beach #11
Wydawca: Pascal
PREMIERA: 3 listopada 2016

Dla Reese Ellis przyszłość zapowiada się różowo. Ma Mase’a Colta Manninga, mężczyznę swoich marzeń, a także rodzinę, o której istnieniu nie wiedziała, dopóki jej nieznany ojciec nie zapukał do drzwi jej mieszkania w Rosemary Beach. Reese dorastała z okrutną matką i molestującym ją ojczymem, więc teraz bardzo pragnie poznać tego troskliwego i uroczego mężczyznę, który chce stać się częścią jej życia. Wreszcie wszystko zaczyna się układać.

Podczas gdy Reese odwiedza nową rodzinę w Chicago, Mase spędza czas ze swoją „kuzynką” Aidą, która uwiebia go od dzieciństwa. Chociaż nie są spokrewnieni, Mase i Aida wychowywali się niemal jak rodzeństwo. Ale kiedy Reese wraca, widzi, że coś jest nie tak z Aidą, która wyraźnie nie znosi Reese i ciągle prowadzi jakieś podstępne gierki. A chociaż Mase niczego nie podejrzewa, Reese wie, że Aida nie kocha go tak, jak przystało na kuzynkę…
********************************************************* 

„Hotel nad oceanem”- Collen Colbe
Seria: Nad zatoką #1
Wydawca: Dreams
PREMIERA: 7 listopada 2016 

Claire Dellamare przyjeżdża do hotelu Tourmaline na wyspie Folly Shoals w stanie Maine na spotkanie biznesowe z ojcem, dyrektorem generalnym ich firmy. Kiedy zaczynają nawiedzać ją dziwne wspomnienia, dowiaduje się, że w 1989 roku zaginęła podczas swoich czwartych urodzin organizowanych właśnie w tym hotelu. Odkrywa także, że rok później pojawiła się w tym samym miejscu z karteczką przypiętą do sukienki. Nikt nie wiedział, gdzie Claire spędziła tamten rok, a ona sama w ogóle nie pamięta, że kiedykolwiek zaginęła.
Luke Rocco stracił matkę w równie niewyjaśnionych okolicznościach, w tym samym czasie, kiedy porwano Claire. Gdy przypadkowe spotkanie ujawnia to niezwykłe powiązanie między nimi, Claire i Luke postanawiają razem odkryć prawdę o wydarzeniach tamtego osnutego tajemnicą roku.

Gdy na granicy jej świadomości pojawiają pojedyncze przebłyski wspomnień, które ze wszystkich sił jej rodzina stara się wymazać, a morderca depcze jej po piętach, życie Claire staje się zależne od tego, czy uda jej się rozszyfrować zagadkę z przeszłości. Ktoś, a być może każdy, skrywa przed nią jakiś sekret i Claire gotowa jest zrobić wszystko, żeby prawda ujrzała światło dzienne.
********************************************************* 

„Co mnie zmieniło na zawsze”- Amber Smith
Wydawca: Feeria Young
PREMIERA: 9 listopada 2016

To nie liceum ją zmieniło. To gwałt.
Pewnego wieczoru najlepszy przyjaciel jej brata – niemal członek rodziny – sprawia, że świat Eden wywraca się do góry nogami. To, co kiedyś wydawało się proste, teraz jest skomplikowane. To, co kiedyś wydawało się prawdą, teraz jest kłamstwem. Ci, których kiedyś kochała, teraz budzą tylko jej nienawiść. Nic już nie ma sensu. Wie, że powinna powiedzieć komuś o tym, co się stało, ale nie może tego zrobić. Więc ukrywa to w sobie, głęboko. Ukrywa też to, kim kiedyś była – bo teraz jest już inna. Na zawsze.
 *********************************************************

„Kod gorączki”- James Dashner
Seria: Więzień labiryntu #4
Wydawca: Papierowy Księżyc
PREMIERA: 9 listopada 2016

"Kod gorączki" to niecierpliwie wyczekiwany przez fanów prequel bestsellerowej serii "Więzień labiryntu", która zawładnęła wyobraźnią czytelników na całym świecie. Miłośnicy tej serii wciąż mają wiele pytań i wciąż mnóstwo niewiadomych. Wszystko zostanie ujawnione w najnowszej powieści Jamesa Dashnera.

W jaki sposób Dreszcz wyszukał Streferów? Kto należy do Grupy B? I po której stronie są tak naprawdę Thomas oraz Teresa? Kłamstwa wyjdą na jaw. Sekrety zostaną odkryte. Okaże się, kto z kim tak naprawdę współpracował.

Ta książka zaskoczy i zachwyci wszystkich fanów serii. Powrócą ulubieni bohaterowie, kolejne wstrząsające sekrety i kłamstwa. Powróci świat skażony zagładą i trzymająca w nieustannym napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcja. "Kod gorączki" tylko potwierdza, dlaczego seria "Więzień labiryntu" jest jednym z największych światowych bestsellerów ostatnich lat.

Pewnego dnia nastąpił koniec świata.
Lasy stanęły w ogniu, jeziora i rzeki wyschły, a oceany wezbrały. Potem nadeszła zaraza. Po całej kuli ziemskiej rozprzestrzeniła się gorączka. Rodziny umierały, zapanowała przemoc, ludzie zabijali się nawzajem. Potem powstał Dreszcz, który poszukiwał rozwiązania. A potem znaleźli idealnego chłopca. Imię chłopca brzmiało Thomas i Thomas zbudował labirynt. Teraz istnieją tajemnice. Istnieją kłamstwa. A także więzy lojalności, których historia nie mogła przewidzieć. Oto opowieść o tamtym chłopcu, Thomasie, i o tym, jak zbudował labirynt, który tylko on mógł zburzyć.
 *********************************************************

„Oblivion”- Jennifer L. Armentroud
Seria: Lux #1.5
Wydawca: Filia
PREMIERA: 9 listopada 2016

Poznajcie epicką historię miłosną z Obsydianu opowiedzianą przez Daemona Blacka… Nowa powieść autorki serii „Lux”. Wyczułem kłopoty z chwilą, gdy Katy Swartz wprowadziła się do domu obok. Dużo kłopotów.
Tak, tego właśnie brakowało. Zwłaszcza, że i tak jestem tu obcy. Moi rodacy przybyli na Ziemię z Lux, planety oddalonej o trzynaście miliardów lat świetlnych. A ludziom nie można przecież ufać. Boją się nas. Potrafimy dokonywać rzeczy, o których oni mogą tylko pomarzyć i, szczerze mówiąc, wyglądają przy nas jak banda cieniasów. Cóż, taka prawda.
Ale Katy ma na mnie zupełnie niespodziewany wpływ i nie mogę przestać jej pragnąć. Ciągle chcę ją chronić. Przez nią staję się słabszy, a przecież byłem najsilniejszy pośród swoich i dlatego nakazano mi chronić resztę. A ta dziewczyna… Może oznaczać naszą zagładę. Ponieważ Luxen ma jeszcze większego wroga – Arum. I właśnie dlatego muszę być w formie.
Jeżeli zakocham się w Katy – ludzkiej dziewczynie – zagrozi to nie tylko jej życiu. Wszyscy możemy przez to zginąć. A na to nie mogę pozwolić…
********************************************************* 

„Novenber 9”- Collenn Hover
Wydawca: Otwarte
PREMIERA: 9 listopada 2016

9 listopada to data, która zaważyła na losach Fallon i Bena. Tego dnia spotkali się przypadkiem i od tej chwili zaczynają tworzyć dwie historie: jedna to ich życie, drugą pisze Ben zauroczony swoją nową muzą. Choć los postanawia ich rozdzielić, to wzajemna fascynacja jest na tyle silna, że nie może pokonać jej ani czas, ani odległość. Co roku 9 listopada rozpoczyna kolejny rozdział historii – tej realnej i tej fikcyjnej. Gdy nieubłaganie zbliża się koniec powieści, szczęśliwe zakończenie wydaje się jedynie mrzonką, bo historia na papierze zaczyna różnić się od tej, w którą wierzy Fallon…
„Zagubiliśmy się między fikcją a rzeczywistością. Nieważne, jaką wersję poznacie. Nieważne, który z ostatnich rozdziałów okaże się tym prawdziwym. Ważne jest tylko jedno: zawsze będę ją kochał”.
Nowa książka Colleen Hoover to opowieść o młodym pisarzu, jego niezwykłej muzie i przeznaczeniu, które ukrywa między wierszami coś więcej niż miłość.
********************************************************* 

„Płytkie groby”- Jennifer Donnely
Wydawca: YA!
PREMIERA: 9 listopada 2016

Przeszłości nie da się wymazać

Znakomity kryminał retro autorki "Sagi ognia i wody"

Nowy Jork, XIX wiek. Przed piękną i bogatą Jo Monfort rysuje się świetlana przyszłość. Jednak jej plany unicestwia rodzinna tragedia: ojciec Jo ginie od przypadkowego postrzału. Czy jednak naprawdę był to wypadek? Dziewczyna ma wątpliwości.
Z pomocą Eddiego – młodego, niezwykle przystojnego reportera – Jo próbuje dociec prawdy. Im bliżej jest rozwiązania, tym więcej może stracić. Ale jest już za późno, by się wycofać. A życie bywa mroczniejsze, niż Jo Monfort, dziewczyna z dobrego domu, mogła sobie wyobrazić.
*********************************************************

„Astrologiczny przewodnik po złamanych sercach”- Sylvia Zucca
Wydawca: Muza
PREMIERA: 9 listopada 2016

Alice Bassi, singielka (nie z wyboru), z trzydziestką na karku i pracą bez widoków na błyskotliwą karierę, odbiera wiadomość o ślubie swojego byłego chłopaka jako przysłowiowy gwóźdź do trumny. Jakby tego było mało, Davide, przystojniak, który zaczął pracę w jej firmie - małej stacji telewizyjnej -  ma przeprowadzić  redukcję personelu. Reasumując, nic nie idzie po myśli bohaterki. Przynajmniej do momentu, kiedy spotyka Tia, młodego aktora przekonanego, że klucz do sukcesu jest tylko jeden i jest nim astrologia. Ale nie ta publikowana na łamach kolorowych magazynów, tylko ta „prawdziwa” związana z umiejętnym czytaniem gwiazd, które skrzą się na nieboskłonie tylko po to, by wskazywać nam pomyślne dni dla sfery zawodowej i dla znalezienia drugiej połówki. Choć sceptyczna, Alice postanawia spróbować i zaczyna umawiać się z mężczyznami spod znaku zodiaku kompatybilnego z jej znakiem. Niestety, dopasowanie astrologiczne nie uchroni jej przed nieodpowiednimi znajomościami, okrutnymi rozczarowaniami i nieprzyjemnymi niespodziankami. Podobnie jak nie będzie miało wpływu na to, że Davide z każdym dniem będzie coraz bardziej pociągający. I tak, krok po kroku, Alice odkryje, że być może prawdziwa miłość, wcale nie jest zapisana w gwiazdach…
 *********************************************************

„Biuro przesyłek niedoręczonych”- Natasza Socha
Wydawca: Pascal
PREMIERA: 9 listopada 2016

Są listy, których nie można zostawić bez odpowiedzi.

Do Biura Przesyłek Niedoręczonych trafiają listy i paczki, które nigdy nie dotarły do adresatów. Zuzanna zaczyna tam pracować, bo ją samą też prześladuje pewien niewysłany w porę list. Z czasem coraz bardziej intrygują ją tajemnice innych ludzi. Kiedy trafia na listy, których nadawcy od trzydziestu ośmiu lat nie mogą się spotkać, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Ma czas do Wigilii, potem będzie za późno…

Magiczna opowieść o zagmatwanych ludzkich losach, miłości jak z bajki i nieoczekiwanych konsekwencjach życzliwości.
*********************************************************

„Śpiący giganci”- Silvain Neuvel
Wydawca: Akurat
PREMIERA: 9 listopada 2016

Powieść na miarę „Jurassic Park”, „World War Z” i „Marsjanina”, po mistrzowsku łącząca elementy thrillera, fantastyki i powieści przygodowej. Kiedy pod jadącą rowerem Rose zapada się ziemia i dziewczynka ląduje na ogromnej metalowej dłoni, nikt nie podejrzewa, że to zwiastun wydarzeń, które pchną losy ludzkości na nowe tory. Siedemnaście lat później Rose realizuje swoje marzenie: trafia do zespołu, którego zadaniem jest rozwikłanie tajemnicy zagadkowego artefaktu. Jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki na całej planecie spod ziemi wyłaniają się ukryte przez tysiące lat, kolejne  elementy kolosalnych posągów-robotów. Skąd się wzięły? Czemu miały lub mają służyć? Jaka rola przypadnie Rose w rozwikłaniu zagadki?
 *********************************************************
„Noc Kupały”- Katarzyna Berenika Miszczuk
Seria: Kwiat paproci #2
Wydawca: W.A.B.
PREMIERA: 9 listopada 2016

Zazdrość, zdrada i kwiat paproci. Czy młoda szeptucha ocali miłość do Mieszka?

Wiecie, jak to jest. To tylko dawna znajoma, on już nic do niej nie czuje, teraz liczysz się tylko ty, a oni spotkali się zupełnym przypadkiem. Gosia chciałaby w to wierzyć, ale trochę to trudne, gdy ukochany Mieszko ciągle myśli o swojej dawnej żonie Ote. Zwłaszcza gdy ta okazuje się wcale nie tak martwa, jak przypuszczała Gosława. W dodatku Ote bardzo się nie podoba, że młoda szeptucha i Mieszko tak się do siebie zbliżyli. Nim ich uczucie zdąży się porządnie rozwinąć, między kochanków wkradnie się zazdrość.

Niestety, tysiącletnia rywalka to niejedyne zmartwienie Gosi. Zbliża się Noc Kupały, podczas której ma się wypełnić przeznaczenie szeptuchy. I choć Baba Jaga zaopatrzyła swoją podopieczną we wszystkie możliwe amulety i zaklęcia, Gosława ma złe przeczucia. Wprawdzie bogowie może i są gburowaci, ale przecież nie głupi. A przynajmniej tak się im wydaje.

Potężna dawka humoru, moc słowiańskich wierzeń i romans, jakiego jeszcze nie było!

Pozwól się oczarować miłosnej magii "Nocy Kupały"!
********************************************************* 

RECENZJA
„Nieuniknione”- Amy A. Bartol
Seria: Przeczucia #1
Wydawca: Akurat
PREMIERA: 9 listopada 2016

Evie Claremont zostawia za sobą dawne koszmary i pełna nadziei zaczyna I rok studiów. Jednak kiedy spotyka Reeda Wellingtona, chłopaka o niezwykle magnetycznej osobowości, jej życie zmienia się nie do poznania. Evie zaczyna zauważać u siebie dziwne objawy: jej rany goją się bardzo szybko. Dowiaduje się, że Reed jest Aniołem Mocy, a ona jest połączeniem człowieka (po matce) i anioła (po nieznanym ojcu) – a więc jedynym chyba na Ziemi aniołem obdarzonym ludzką duszą. Między nią a Reedem rodzi się ogromna – choć na razie całkowicie platoniczna – namiętność i wzajemna fascynacja. Okazuje się, że ich nadnaturalne przeznaczenie to coś absolutnie... nieuniknionego.
 *********************************************************

„Shadow”- Silvayn Reynard
Seria: Raven #2
Wydawca: Akurat
PREMIERA: 16 listopada 2016

Mroczny cień padł na Florencję. Inspektor Batelli nie spocznie, zanim nie udowodni Raven udziału w kradzieży bezcennych dzieł sztuki z galerii Uffizi, ale to niejedyny problem, z którym musi sobie poradzić dziewczyna. Oto powrócił książę wampirów, grożąc straszliwą zemstą wszystkim, którzy wyrządzili jej krzywdę. Dziewczyna staje przed trudnym wyborem: sprzysiąc się z siłami ciemności, czy odważnie stawić im czoło, odtrącając bezwzględnego, głodnego krwi adoratora? Cokolwiek postanowi, nie zdoła uwolnić się od burzliwej przeszłości, która i tak może okazać się zaledwie niewinnym wstępem do krwawej, mrocznej, pulsującej namiętnością przyszłości.
Wciągająca, zachwycająca i niepokojąca kontynuacja powieści „Raven” Sylvaina Reynarda, autora światowych bestsellerów: „Piekło Gabriela”, Pokuta Gabriela” i „Ekstaza Gabriela”.
*********************************************************

„Dziecko Bridget Jones”- Helen Felding
Seria: Dziennik Brigdet Jones #4
Wydawca: Zysk i S-ka
PREMIERA: 21 listopada 2016

Bridget Jones, uwielbiana singielka i światowy fenomen powraca... z brzuszkiem.
Seria nieoczekiwanych, lecz typowych dla bohaterki zdarzeń doprowadza Bridget do upragnionej ciąży. Jak zwykle, nie wszystko idzie po jej myśli. Oczekiwanie na potomka stanie się dla Bridget pasmem niecodziennych wyborów żywieniowych, dziwacznych rad Pijanych Singielek i Zadufanych Mamusiek, wygłupów i amorów, radości i smutków. A całe to szaleństwo zdominuje jedno, wyjątkowo niezręczne pytanie: Kto jest ojcem?
 *********************************************************
 „Zostaw mnie”- Gayle Forman
Wydawca: Nasza Księgarnia
PREMIERA: 22 listopada 2016

Maribeth Klein to wiecznie zabiegana pracująca matka. Wszystko co wiąże się z domem,  z mężem i z dziećmi spoczywa na jej barkach – nawet w czasie rekonwalescencji po zawale zwolniona jest jedynie od obowiązków zawodowych. W Maribeth Klein cząstkę siebie odnajdzie każda kobieta, której zdarzyło się kiedykolwiek pomyśleć, że zamiast wracać do domu i robić obiad, wolałaby uciec na koniec świata. Cząstkę siebie odnajdzie w niej każdy, kto kiedykolwiek zapragnął wsiąść do pociągu i pojechać gdzieś, gdzie nikt nie oczekiwałby od niego nieustannego usługiwania.
W okresie rekonwalescencji Maribeth nabiera przekonania, że nie jest w stanie sprostać wymaganiom wszystkich wokół, decyduje się więc na krok zupełnie nie do pomyślenia. Pakuje się i wyjeżdża. Jak to jednak często w takich przypadkach bywa, po przybyciu w nowe miejsce zaczyna patrzeć na swoje życie z innej perspektywy. Z dystansu może inaczej ocenić oczekiwania swoich bliskich, a także swoje życie zawodowe. Dzięki wsparciu nowych przyjaciół udaje jej się odkryć w sobie tajemnice, które dotychczas skrywała nie tylko przed rodziną, ale nawet przed samą sobą.
*********************************************************

„Miłość za wszelką cenę”- Louisa Reid
Wydawca: Zielona Sowa
PREMIERA: 23 listopada 2016

Szesnastoletnia Audrey po pożarze domu, który udaje jej się przeżyć, razem z matką i bratem przenosi się do nowego miasta. Niestety przeprowadzka nie niesie za sobą upragnionej ulgi. Dziewczyna czuje, że jest inna, ma wrażenie, że odstaje od zwykłych nastolatek w jej wieku. Lekarstwem na jej problemy może okazać się mieszkający nieopodal Leo. Losy tej dwójki splatają się. Pojawienie się chłopaka uświadomi Audrey, że nic nie jest takie, jakim do tej pory się jej wydawało. Dziewczyna zrozumie, że kochając kogoś można zrobić wiele. Pytanie, czy zawsze wiele dobrego…

Wspaniała, nieoczywista opowieść o miłości. Wzruszająca. Obrazująca dysfunkcyjny związek, budząca niepewność i powoli przedstawiająca szokującą prawdę. Przeczytana raz, pozostaje w pamięci na długo.
 *********************************************************

„Podarunek”- Cecelia Ahern
Wydawca: Akurat
PREMIERA: 23 listopada 2016

Wzruszająca, mądra i niebanalna książka autorki bestsellerów „PS kocham Cię” i „Love, Rosie”.
Wydaje się, że Lou Suffern ma wszystko, ale w rzeczywistości nie ma niczego. Zabiegany pracoholik, dla którego najważniejsza jest rywalizacja ze współpracownikami, zaniedbuje rodzinę i lekceważy wszystko co nie ma bezpośredniego związku z jego zawodową karierą. Najchętniej przebywałby w dwóch miejscach równocześnie, ale to przecież niemożliwe. Czy na pewno? Za sprawą obdarzonego nadzwyczajnym darem Gabe’a – pierwszego człowieka, któremu bezinteresownie pomógł – zyskuje ten nadzwyczajny dar i… No właśnie, czy uda mu się zmienić swoje życie? Czy szczęście, które do tej pory wymykało mu się z rąk, wreszcie stanie się czymś więcej niż tylko nieuchwytnym marzeniem?
 *********************************************************

„Kapuś”- Olivia Samms
Seria: Kroniki śledcze Bei #2
Wydawca: YA!
PREMIERA: 23 listopada 2016

Nawet najgorsza prawda jest lepsza od najlepszego kłamstwa. Ale nie tym razem.

Kontynuacja wstrząsającego "Szkicu"

Siedemnastoletnia Bea Washington po raz kolejny pomaga sierżantowi Danielsowi w śledztwie. Tym razem za morderstwem najprawdopodobniej stoi jeden z gangów. Ale im bardziej obdarzona niezwykłymi zdolnościami Bea, próbuje „narysować” prawdę, tym bardziej ona się jej wymyka. Czas ucieka, ginie kolejna osoba… Czy Bea zdoła powstrzymać mordercę? I czy rzeczywiście chce go rozpoznać? W końcu wszyscy mamy krew na rękach…
 *********************************************************

„Przebudzenie króla”- Maggie Stiefvater
Seria: The raven circle #4(finał)
Wydawca: Uroboros
PREMIERA: 23 listopada 2016

Elektryzujące jak linia mocy zakończenie magicznego cyklu bestsellerowej autorki.
Zależnie od tego, gdzie zacząć tę historię, może ona opowiadać o różnych ludziach, ale to Gansey gra w niej pierwsze skrzypce. Kilka lat temu użądlony przez pszczołę cudem uniknął śmierci – a może już umarł i tylko został wskrzeszony? Od tamtej pory spala go tylko jedno pragnienie: odnaleźć grób legendarnego walijskiego króla Glendowera, od niepamiętnych czasów śpiącego w jaskini niedaleko Henrietty. W swoje poszukiwania wciągał przyjaciół, jednego po drugim. Ronana – śniącego, zabierającego ze swoich snów najbardziej fantastyczne przedmioty. Adama – potężnego czarodzieja, który oddał swoje ręce i oczy zaklętemu lasowi. Noaha – zamordowanego przed laty chłopaka, który nadal rozpaczliwie czepia się świata żywych. I wreszcie Blue, którą pokochał i która kocha jego, lecz według przepowiedni zabije go swoim pocałunkiem.
Król Gansey i jego dwór. Wiedzą, że ich wędrówka dobiega końca. Nie mogą zawrócić, nawet gdyby chcieli. Krok za nimi czai się jednak ciemność, pochłaniająca wszystko dookoła kawałek po kawałku i zamieniająca sny w najstraszniejsze koszmary. Przeraża ich bardziej niż cokolwiek, czego do tej pory zaznali. Czy dadzą radę stawić jej czoła? I kogo będą musieli złożyć w ofierze?
"Przebudzenie króla" to ostatnia część bestsellerowego cyklu Maggie Stiefvater. Zobacz, jak kończy się opowieść o magii, miłości i stracie, która porwała czytelników na całym świecie!
********************************************************* 

„Bardziej martwa być nie może”- Katie Alender
Seria: Złe dziewczyny nie umierają #3 (finał)
Wydawca: Feeria Young
PREMIERA: 24 listopada 2016

Od śmierci Lydii Small minęły trzy miesiące. Alexis marzy o tym, by w końcu jej życie wróciło na do normalności.
Ale normalni ludzie nie widują gnijących trupów na zdjęciach. Nie muszą sobie radzić z wściekłym duchem Lydii, który czasami posuwa się do przerażających ataków.
Początkowo wydaje się, że Lydia chce się zemścić tylko na Alexis. Ale wkrótce okazuje się, że przyjaciele Alexis są w niebezpieczeństwie, i tylko ona może ich uratować. Gdy wkracza do akcji, uświadamia sobie, że wróg jest o wiele potężniejszy, niż mogłaby przypuszczać… i że ich losy są splątane w sposób, którego się nie spodziewała.
Nawet w najgorszych koszmarach.
 *********************************************************9 komentarzy:

 1. Wiele książek z podanych to moja lista na które wyczekuję :) Najbardziej ciekawi mnie Forman, ponieważ przeczytałam trzy jej książki i bardzo mi się podobały :). Co do reszty to jestem ciekawa kilku pozycji i mam nadzieję, że uda mi się je zdobyć :)

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  SZELEST STRON

  OdpowiedzUsuń
 2. Wypatrzyłam dla siebie kilka fajnych powieści :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Co mnie zmieniło na zawsze" bardzo mnie zaciekawiło. Forman oczywiście także jest na mojej liście. Natomiast kolejne tomy serii Lux, "Więźnia labiryntu" i Kruczego cyklu każą mi wreszcie wziąć się za te serie!

  Pozdrawiam,
  Biblioteka książkowych recenzji

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie czytam "Co mnie zmieniło na zawsze", a na czytniku czeka już najnowsza powieść Gayle Forman.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z chęcią przeczytam dwie z wymienionych: "Noc Kupały" oraz "Kod gorączki". Reszta raczej nie dla mnie :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Zainteresowała mnie tylko "Co mnie zmieniło na zawsze", chociaż i tak odnoszę wrażenie, że jest ona bardzo podobna do "Przypadków Callie i Kaydena"... Poza tym nic i bardzo się z tego cieszę, bo obiecałam sobie, że do końca roku nie zakupię żadnej książki (i kogo ja chcę oszukać -,-).

  Pozdrawiam cieplutko ^^
  Książki bez tajemnic

  OdpowiedzUsuń
 7. Jejku, muszę przyznać, że tak wiele wspaniałych książek mnie tutaj zaciekawiło! Sama jestem już po lekturze fantastycznej "November 9". Poza tym ciekawi mnie oczywiście książka Gayle Forman, jak także Cecelii Ahern. ;)
  Pozdrawiam,
  Ania.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Wow! Właściwie większość pozycji mi się podoba ;)
  http://justboooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Okej, co przegapiłam w listopadzie...?
  Wow, Hotel nad oceanem - cóż to za cudo? Jestem ciekawa, choć z drugiej strony, przeraża mnie, że wydało tę powieść wydawnictwo Dreams, które jakkolwiek nie zachwycało graficznie, jakoś nie trafia do mnie treścią. Aczkolwiek idea na historię wygląda bardzo interesująco. Na lubimyczytac widzę skrajnie różne opinie, przez które mam lekki chaos w głowie, ale teraz przynajmniej wiem, że coś takiego istnieje.
  Co mnie zmieniło na zawsze - kiedyś mnie bardzo ciekawiło, a później jakoś zapomniałam o tym tytule.
  Kod gorączki - mam. I skandal. Wciąż nie przeczytałam. Czuję się okropnie, nie wiem dlaczego tak się krzywdzę skoro wiem, że James Dashner mnie nie zawiedzie.
  Oblivion mam w planach przeczytać po polsku, bo jestem ciekawa jak bardzo ugrzeczniono tą wersję. :D Nie będę mówić, że angielska jest bardzo wulgarna, ale zdecydowanie bohaterowie mają... więcej wyrazów na ekspresję swoich myśli, niż to się dzieje w polskim Lux. :D
  Płytkie groby widziałabym na swojej półce jeśli nie dla treści - która podobo jest przeciętna, to dla tej pięknej okładki. Albo oryginalnej - która dopiero zachwyca oko!
  Zastanawiałam się nad tym "Astrologicznych przewodnikiem po złamanych sercach", ale... nie miałam serca by ryzykować. Czuję, że ta powieść jest w stylu obyczajowym, a moja cierpliwość do takich tytułów jest na wykońćzeniu.
  Biuro przesyłek niedoręczonych wygląda mi na taką świąteczną bajkę. :) Może kiedyś natknę się na nią w czasie Tematycznego Grudnia.
  Hańba. HAŃBA. Wciąż nie mam "Zostaw mnie". Minęło tyle miesięcy, kiedy moja ciekawość rosła, a ja wciąż nie zrobiłam nic, by nabyć tą powieść. Pocieszam się tym, że i tak nie miałabym czasu, żeby ją poznać...
  Miłość za wszelką cenę - też słyszę pierwszy raz. I choć nie czuję się na siłach, by czytać o szesnastolatkach, to jestem zaskoczona. Skoro ta powieść jest taka niekonwencjonalna i nieoczywista, zastanawiam się czemu przeszła tak bez echa.
  Rany, te okładki Maggie Stiefvater z tomu na tom są coraz piękniejsze.
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.