30 sierpnia 2016

Wrześniowe premiery książkowe


Pewnie większość z Was niezbyt entuzjastycznie oczekuje 1 września, jednak wydawcy postanowili nieco rozjaśnić szarą szkolną rzeczywistość ciekawymi premierami książkowymi :-)
 
„Gus”- Kim Holden
Seria: Promyczek #2
Wydawca: Filia
PREMIERA: 7 września 2016

Oto historia Gusa.
Opowiada o zagubieniu.
O odnalezieniu.
I o powolnym procesie uzdrawiania.
Szczerze mówiąc, nie wiem już jak żyć. Promyczek nie była tylko moją najlepszą przyjaciółką, była jakby moją drugą połówką… drugą połową mojego umysłu, mojego sumienia, mojego poczucia humoru, mojej kreatywności. Była drugą połową mojego serca. W jaki sposób człowiek może wrócić do swoich zajęć, jeśli na zawsze stracił połowę siebie?
*************************************************************
„Gloria”- Monika Błądek
Seria: Sprawiedliwi #1
Wydawca: Akurat
PREMIERA: 7 września 2016

Mroczna, wizjonerska, niepokojąca dystopia dla młodych czytelników, z bohaterami, którzy zapadają w pamięć równie mocno jak postaci z „Igrzysk śmierci” i „Niezgodnej”.
Rok 2025. Unia Europejska się rozpadła, każdy kraj dba wyłącznie o swoje interesy. Polskę oddziela od Rosji pas spalonej ziemi – Ukraina. Siedmioletnia Gloria trafia pod opiekę mieszkającej w Paryżu ciotki. Kilka lat później poznaje tam starszego od siebie Asłana Zuradowa. Młody mężczyzna pomaga dziewczynie przetrwać we wstrząsanym etnicznymi konfliktami mieście, przy okazji wciągając ją w krąg konspiratorów, walczących o władzę i wpływy w formującym się praktycznie od nowa społeczeństwie. W tym samym czasie na planecie Trion spat Drakin informuje Trojlo Orila, że został skazany na likwidację. Więzień uniknie śmierci, jeśli zgodzi się poddać resocjalizacji na odległej Ziemi. Trojlo zobowiązuje się wystrzegać przemocy i posługiwać się wyłącznie pokojowymi metodami, ale okazuje się to trudniejsze, niż przypuszczał. Jak Obcy poradzi sobie w zdewastowanej Europie, na gruzach cywilizacji, która jeszcze niedawno rościła sobie pretensje do tego, by dominować nad całą Ziemią?
*************************************************************
 „Urodzeni by przegrać”- Iga Wiśniewska
Wydawca: Zysk i S-ka
PREMIERA: 12 września 2016

Mieli się już nigdy nie spotkać. Los jednak chciał inaczej...

Diana – ukrywa tajemnicę, która nie pozwala jej żyć normalnie. Pięć lat temu przez jej nieuwagę wydarzyła się tragedia. Odtrącona przez rodziców wyjechała na studia do innego miasta, nie potrafi jednak zapomnieć o przeszłości. Kiedyś najbardziej pragnęła przebaczenia. Teraz nie pragnie już niczego.

Karol – z wyglądu niegrzeczny chłopiec, wychowany „na złej ulicy”, student ekonomii i bokser. Kiedyś, w innym życiu, Diana i Karol spotykali się. Nie traktowali tego poważnie, ale to, co ich rozdzieliło, było śmiertelnie poważne. Pięć lat później wpadają na siebie na studenckiej imprezie. Przypadek? Żadne z nich nie wierzy w przypadki. Szybko okazuje się, że stają się dla siebie bardzo ważni. Czy razem uda im się zbudować wspólną przyszłość? Bez względu na wszystko…

Niezwykła opowieść o młodych ludziach, którzy zdążyli już poznań gorzki i słodki smak życia oraz o ich walce o szczęście.
*************************************************************
„Dziewczyna z Dzielnicy Cudów”- Aneta Jadowska
Seria: Nikita #1
Wydawca: SQN
PREMIERA: 14 września 2016

Są przyjazne i urocze miasta alternatywne. I jest Wars – szalony i brutalny – oraz Sawa – uzbrojona w kły i pazury. Pokochasz je i znienawidzisz, całkiem jak ich mieszkańcy.

Jak ona. Nikita. To tylko jedno z jej imion, jedna z jej tajemnic. Jako córka zabójczyni i szaleńca chce od życia jednego – nie pójść ścieżką żadnego z rodziców. Choć na to może być już za późno.

Z Dzielnicy Cudów – części miasta, która w wyniku magicznych perturbacji utknęła w latach 30. ubiegłego wieku – zostaje uprowadzona jedna z piosenkarek renomowanego klubu Pozytywka. Sprawą zajmuje się Nikita. Trop szybko zaprowadzi ją tam, gdzie nigdy nie chciałaby się znaleźć. Na szczęście jej pleców pilnuje Robin. Czy na pewno? Kim on właściwie jest?
*************************************************************
„Załącznik”- Rainbow Rowell

Wydawca: Harper Collins Polska
PREMIERA: 14 września 2016

„Cześć, to ja czytam Twoje maile. A tak przy okazji.. kocham Cię…”
Beth Fremont i Jennifer Scribner-Snyder są pewne, że ktoś sprawdza ich służbowego maila (W zasadzie wszyscy z newsroomie są tego świadomi – taka jest polityka firmy). Tyle że nie są w stanie traktować tego poważnie. Bez końca wysyłają sobie śmieszne maile i prowadzą dyskusje na temat najmniejszych szczegółów ich życia prywatnego.
Tymczasem Lincoln O’Neill nie może uwierzyć, że czytanie cudzych maili to teraz jego praca. Kiedy zgłaszał się na stanowisko „funkcjonariusza ds. ochrony internetowej”, wyobrażał sobie, że będzie ustawiał zapory i rozpracowywał hakerów, a nie pisał raporty za każdym razem, gdy redaktor sportowy przeforwarduje nieodpowiedni żart.
Kiedy natrafia na maile Beth i Jennifer wie, że powinien to zgłosić. Jest jednak tak zachwycony ich historiami, że odkłada ten moment w nieskończoność.
W momencie gdy zaczyna coś czuć do Beth zdaje sobie sprawę, że za późno, by się teraz przedstawiać. Co ma więc jej powiedzieć…?”
*************************************************************

„Żyj szybko, kochaj głęboko”- Samantha Young
Wydawca: Burda Publishing Polska
PREMIERA: 14 września 2016

Czy można przyjaźnić się z kimś, kto był miłością twojego życia?
Ona była najfajniejszą dziewczyną w mieście, on właśnie się sprowadził z rodzicami i szybko zdążył złamać niejedno serce. Charley i Jake. Zakochali się w sobie niemal od pierwszego wejrzenia. Byli dla siebie stworzeni, snuli wielkie plany. Aż do tamtego feralnego dnia…
Na urodzinowym przyjęciu byłego chłopaka Charley dochodzi do tragedii. Niektórzy zrzucają winę na Jake’a. Po tym zdarzeniu chłopak zrywa związek i razem z rodziną wyjeżdża na zawsze z miasta.
Dała mu wszystko, każdą cząstkę siebie. A on od niej odszedł.
Przez kolejne cztery lata Charley stara się zapomnieć o Jake’u, ale los postanawia z niej zażartować. Dziewczyna wyjeżdża na studia do Szkocji, a tam na imprezie trafia na Jake’a i jego dziewczynę. Zranione serce daje znać o sobie z ogromną siłą. Mimo że Charley stara się unikać dawnego ukochanego jak ognia, on cały czas próbuje się do niej zbliżyć. Ale czy można zaufać komuś, kto wcześniej tak bardzo zranił?
*************************************************************
„Wszystko to, co wyjądkowe”- Matthew Quick

Wydawca: Harper Collins Polska
PREMIERA: 14 września 2016

Kolejna niezwykła powieść autora „Poradnika pozytywnego myślenia”.
Oto Nanette. Wzorowa uczennica, gwiazda szkolnej ligi piłkarskiej i posłuszna córka. Zawsze robi to, czego się od niej oczekuje.
Ale wszystko zmienia się w dniu, w którym dostaje podniszczony egzemplarz „Kosiarza balonówki” – tajemniczej, niewydawanej od lat kultowej powieści. Nanette czyta ją dziesiątki razy. Chce być taka jak główny bohater. Chce być buntowniczką.
Choć udaje wygadaną rebeliantkę, w środku to jednak ta sama Nanette, samotna introwertyczka, która usiłuje znaleźć swoje miejsce w nieprzyjaznym świecie. Zmuszona dokonać kilku trudnych wyborów nauczy się, że za bunt trzeba czasem zapłacić wysoką cenę.
*************************************************************
„Wyznawcy niemożliwego życia”- Kate Scelsa

Wydawca: Harper Collins Polska
PREMIERA: 14 września 2016

Mira jest tą „gorszą”, depresyjną córką pary prawników. Uzdolniony plastycznie nerd Jeremy padł ofiarą szkolnego prześladowania, a Sebastian wychowuje się w kolejnych rodzinach zastępczych. Cała trójka ma ze sobą wiele wspólnego – wszyscy są dramatycznie pogubieni.
Razem tworzą własną rzeczywistość, pełną magicznych rytuałów i improwizowanych podróży, które mają naprawić ich świat. Chcą uchronić się przed tymi, którzy nie rozumieją ich dążeń do niemożliwie niezwyczajnego życia. A jeśli będą musieli bronić się przed sobą nawzajem? Czy będą umieli rozróżnić między przyjaźnią, miłością a pożądaniem?
Historia przyjaźni niemożliwej w stylu „Marzycieli”.

*************************************************************

„Coś świętego”- Sarah Dessen
Wydawca: Harper Collins Polska
PREMIERA: 14 września 2016

Sydney przez całe życie czuła się niewidzialna. Zawsze przyćmiewał ją starszy brat – obiekt dumy i uwielbienia rodziców. Pozostawiona sama sobie, szuka akceptacji u znajomych.
Pewnego dnia zaprzyjaźnia się z rodziną Chathamów: z Laylą, która zawsze wybiera niewłaściwych chłopaków, utalentowaną Rosie, która z własnej winy przegrała wielką szansę, a także ich matką, która mimo ciężkiej choroby jest oparciem dla wszystkich.
Ale to Mac, starszy brat Layli – spokojny, zrównoważony i opiekuńczy – sprawia, że Sydney rodzi się na nowo. Wreszcie czuje, że ktoś naprawdę ją dostrzega.
*************************************************************
 „Grzesznik”- Maggie Stiefvater
Seria: Wilkołaki z Mercy Falls #4
Wydawca: YA!
PREMIERA: 14 września 2016

Powieść powiązana z trylogią "Wilkołaki z Mercy Falls", która została przetłumaczona na 37 języków!

"Grzesznik" to dodatek do trylogii  "Wilkołaki z Mercy Falls" ("Drżenie", "Niepokój", "Ukojenie") - współczesnej opowieść o wilkołakach.

Powieść koncentruje się na Cole'u St. Clairze, ważnej postaci trylogii. Wszyscy sądzą, że znają historię Cole'a: sława, uzależnienie, upadek, zniknięcie. Ale tylko kilka osób poznało najmroczniejszy sekret Cole'a - jego umiejętność przemiany w wilka. Jedną z nich jest Isabel.

Tym razem bohaterowie spotykają się w Los Angeles. Ich losy znowu się splatają. Cole – tytułowy grzesznik – postanawia się zmienić – dla Isabel, która próbuje ułożyć sobie życie po śmierci brata. Kiedyś wydawało się, że ich związek nie ma przyszłości, a oni potrafią bez siebie żyć. Okazało się jednak, że są na siebie skazani…
*************************************************************


„Pod samym niebem”- R.K. Lilley
Seria: W przestworzach #2
Wydawca: Editio Red
PREMIERA: 14 września 2016

Pierwsza część trylogii, "Podniebny lot", opowiada o początku burzliwego związku Bianki i Jamesa. Oto on, nieprzyzwoicie bogaty i urodziwszy od bogów Olimpu, wprowadza ją, złotowłosą, wyniosłą i chłodną piękność, w mroczne sekrety uległości i dominacji, pożądania i uzależniającej ekstazy, poruszając przy tym najbardziej skryte instynkty i pragnienia. Powoli staje się jasne, że Bianca zakochała się w Jamesie bezgranicznie... Jednak happy end nie mógł nadejść. Brutalny napad, bolesne nieporozumienia, strach i ból Bianki splotły się w decyzję o odrzuceniu Jamesa i rozstaniu.

Po tych dramatycznych wydarzeniach Bianka nie może odzyskać równowagi. Czas uleczył jej ciało, ale nigdy nie ukoi rozedrganej duszy pięknej stewardessy. James nie jest kimś, kto pozwala się odrzucić. Bianka nie jest w stanie wyzwolić się z tęsknoty i pożądania. Wie, że w głębi duszy należy do tego pięknego mężczyzny o turkusowych oczach, zniewalającym głosie i wspaniałym ciele. I że nie będzie mogła oprzeć się Jamesowi — wystarczy, że na nią spojrzy...

Nie oderwiesz się od tej książki. Odczujesz magnetyczny urok Jamesa i subtelną delikatność Bianki, doświadczysz tej historii tak intensywnie i realnie, jakby przytrafiła się właśnie Tobie. Zatracisz się bez reszty w fascynującej opowieści o pożądaniu i rozkoszy, o szalonym locie wśród chmur, o namiętnej miłości, o władzy i luksusie. Wystarczy jedno spojrzenie turkusowych oczu...
*************************************************************

„Ostatnia gwiazda”- Rick Yancey
Seria: Piąta fala #3
Wydawca: Otwarte
PREMIERA: 14 września 2016

Ostatni tom elektryzującej trylogii "Piąta fala"!

Zostały cztery dni. Potem z powierzchni Ziemi zniknie wszelki ślad po człowieku. Ucieczka i ukrywanie się nie mają już sensu. Jedyną szansą dla ludzkości jest podjęcie nierównej walki z wrogim najeźdźcą. Tylko kim naprawdę jest nieprzyjaciel?
Czy bohaterom uda się wypełnić ryzykowną misję? I jaką rolę w ratowaniu świata odegra Cassie? Odliczanie właśnie się rozpoczęło.
*************************************************************
„Uwolnij mnie”- Lauren Paige
Seria: Połączeni #1
Wydawca: Kobiece
PREMIERA: 15 września 2016

Nowa emocjonująca seria bestsellerowej autorki "Uwikłanych".

"Złamaliśmy dzisiaj wiele zasad Gwen"
"Zasady są po to, żeby je łamać"

Ustalili zasady - tylko seks. Zapomnieli jednak o tym, że serc nikt nie pytał o zdanie.

Pamiętacie Gwen z "Uwikłanych"? W "Połączenych" nadszedł czas, aby poznać jej historię.

Gwen miała ciężkie życie, a przeszłość nawiedza ją niczym mroczny cień, który nie pozwala o sobie zapomnieć. Dlatego buduje wokół siebie mur, zza którego jedynie obserwuje świat. Osiągnęła sukces zawodowy - zarządza jednym z najpopularniejszych klubów nocnych w Nowym Jorku, jest singielką i bezpiecznie czuje się tylko w takich sytuacjach, które może w pełni kontrolować. 

Wszystko diametralnie się zmienia, kiedy w klubie poznaje bogatego i przystojnego playboya - JC. On za wszelką cenę postanawia zburzyć mur, którym się otoczyła. Chce dać jej wolność i nieograniczoną ilość rozkoszy. Zawierają więc układ, który tylko z pozoru wydaje się jasny.

Wkrótce seks bez zobowiązań już im nie wystarcza, a JC okaże się jedyną osobą, na której będzie polegać dziewczyna. Czy Gwen zdoła posłuchać swego serca i otworzyć się na prawdziwą miłość?
*************************************************************

„Biblioteka dusz”- Ransom Riggs
Seria: Osobliwy dom Pani Peregrine #3
Wydawca: Media Rodzina
PREMIERA: 18 września 2016

Przygoda, która rozpoczęła się w Osobliwym domu pani Peregrine i trwała w Mieście cieni, ma wielki finał w Bibliotece dusz. Szesnastoletni Jacob odkrywa w sobie nową, potężną moc i wyrusza na ratunek osobliwym towarzyszom więzionym w pilnie strzeżonej twierdzy. W wyprawie towarzyszy mu Emma Bloom, dziewczyna, która włada ogniem, oraz Addison MacHenry, pies umiejący odnaleźć trop zaginionych dzieci. Bohaterowie wędrują ze współczesnego Londynu do labiryntu zaułków Diabelskiego Poletka, najbardziej parszywego zakamarka wiktoriańskiej Anglii. W tym miejscu raz na zawsze przesądzi się los osobliwych dzieci całego świata. Podobnie jak poprzednie dwie książki z serii, Biblioteka dusz łączy emocjonującą fantastykę z niepublikowanymi fotografiami sprzed wielu dziesiątków lat, tworząc zupełnie wyjątkową opowieść.
*************************************************************

„Manwhore”- Katy Evans
Wydawca: Kobiece
PREMIERA: 22 września 2016

Kolejna niegrzeczna, gorąca i kipiąca seksualnym napięciem powieść Katy Evans - bestsellerowej autorki serii “Real”.

“Ludzie reagują na mnie na cztery sposoby i tylko na cztery: chcą się do mnie modlić, chcą być mną, chcą mi zrobić dobrze lub chcą mnie zabić”

Rachel czekała na taką szansę całe swoje życie. Niewinna i piękna dziennikarka musi przeprowadzić wywiad z jednym z najprzystojniejszych i najbogatszych przedsiębiorców w Chicago, otoczonego nimbem tajemnicy, który w dodatku ma opinię okropnego podrywacza. Zdeterminowana dziewczyna jest gotowa zrobić wszystko, aby poznać sekrety Malcolma i dzięki temu napisać historię, która zapewni jej błyskotliwą karierę.

Malcolm Saint jest bogaty, potężny i obłędnie przystojny. O jego życiu krążą legendy i każdy chciałby uszczknąć choc odrobinę z jego seksownej tajemnicy. Uważa się jednak, że ukrywa o wiele więcej niż się wszystkim wydaje, a jedyną osobą która może do niego dotrzeć, jest Rachel.

Problem w tym, że im bardziej Rachel zbliża się do tego mężczyzny, tym więcej odsłania siebie. Czy w końcu dowie się czegoś więcej o mężczyźnie, którego wszyscy pożądają? 

Jego nazwisko to Saint - Rachel jednak szybko się przekona, że ze świętością Malcolm ma niewiele wspólnego…
*************************************************************

„Bez winy”- Mia Sheridan
Wydawca: Otwarte
PREMIERA: 28 września 2016

Kira nie ma grosza przy duszy, za to mnóstwo kłopotów. W przeszłości odebrano jej to, co najważniejsze. Teraz musi postawić wszystko na jedną kartę, aby odmienić swój los. Grayson walczy o przerwanie pasma życiowych niepowodzeń, ale przytłaczający ciężar wyrzutów sumienia kruszy resztki jego nadziei na lepsze jutro. Kira składa mu propozycję, która może go ocalić. Wystarczy tylko, że złoży przysięgę, nawet jeśli nie zamierza jej dotrzymać…
Obiecali sobie wieczność, nie wiedząc, że jedna chwila może odmienić całe życie. Czy miłość da im kolejną szansę, choć żadne z nich nie jest bez winy?

*************************************************************
„Skazanie”- Emma Chase
Seria: Legal Briefs #2
Wydawca: Filia
PREMIERA: 28 września 2016

Obrońca w Waszyngtonie codziennie widzi, jak trudne potrafi być życie. Właśnie dlatego niejednokrotnie, by przetrwać, musi być nieustępliwy. Ja, Jake Becker, mam reputację zimnego, nieczułego, onieśmielającego mężczyzny. To mi pasuje, czasem wręcz pomaga, na przykład gdy urabiam świadka stojącego przed sądem. Nie komplikuję sobie życia błahostkami – wszystko muszę mieć poukładane. Jeśli chcesz być moim klientem, od razu streść istotne fakty. Jeśli chcesz się ze mną umówić, skup się na tym, co cię kręci. Nie jestem czarującym księciem z bajki, nawet nie zamierzam go udawać.
Jednak w pewnej chwili Chelsea McQuaid wraz z szóstką osieroconych siostrzeńców i siostrzenic trafia do mojego gabinetu, zmieniając moje życie w istne piekło. Zaczynam więc chodzić do przedszkola, na koncerty One Direction, trafiam do szpitalnej poczekalni i wykłócam się w gabinecie dyrektora szkoły. Chelsea jest zbyt słodka i niewinna, by sobie poradzić. Próbuje być twarda, ale zupełnie jej to nie wychodzi. Zostałem skazany na to, by jej pomóc. Obronić ją… i dzieci.
*************************************************************
„Silver. Druga Księga snów”- Kerstin Gier
Seria: Silver #2
Wydawca: Media Rodzina
PREMIERA: 28 września 2016

Sprawy Liv, młodej bohaterki serii „Silver”, układają się coraz lepiej. Nowy dom i nowa rodzina okazały się całkiem w porządku. Romantyczny związek z przystojnym i bystrym Henrym trwa. W dodatku nowe fascynujące możliwości odkrywa przed dziewczyną sfera snów. Niestety, Liv ma także powody do niepokoju. Po pierwsze, anonimowa blogerka Secrecy wie o Liv rzeczy, których nie powinna wiedzieć. Po drugie, Henry ma swoje tajemnice. Wiele tajemnic. Po trzecie, za drzwiami z klamką w kształcie jaszczurki czai się coś strasznego, mrocznego i złowrogiego…
*************************************************************

„Uratuj mnie”- Anna Bellon
Wydawca: Znak
PREMIERA: 28 września 2016

Normalne życie Mai skończyło się, gdy zginął jej ukochany brat. Pogrążyła się w żałobie, zerwała kontakty z wszystkimi przyjaciółmi. Liczyły się tylko książki i muzyka.
Prawdziwe życie Kylera może się dopiero zacząć. Gdy skończy liceum, przestanie się przeprowadzać, zmieniać szkoły, gdy uwolni się od toksycznego ojca. Na razie jedyną ucieczką pozostaje muzyka. I prowokowanie otoczenia napisami na koszulkach.
„A później nauczyłam się wszystkiego od nowa. Pojawił się ktoś, kto przebił się przez wzniesiony przeze mnie mur. Wziął go szturmem i nie pozwolił mi się z powrotem za nim schować. Wszedł w moje życie, śpiewając lekko zachrypniętym głosem o dziewczynie ulotnej jak papierosowy dym”.
W nowej szkole Kyler poznaje Maię. I postanawia się z nią zaprzyjaźnić. Ale czy dziewczyna, która odtrąca od siebie wszystkich, jest na to gotowa? Czy Kyler ma w sobie tyle siły, by nie odpuścić?
I czy to na pewno przyjaźń?
„Uratuj mnie” to pierwsza część serii „The Last Regret”, opowiadającej o grupie przyjaciół z liceum, którzy zakładają zespół rockowy. Książka w zmienionej wersji była publikowana na Wattpadzie, gdzie uzyskała ponad milion odsłon.
*************************************************************


„Nagroda pocieszenia”- Adam Lang
Wydawca: Literackie
PREMIERA: 29 września 2016

Wybielacie czasami swoje wspomnienia? A kto tego nie robi? Potem okazuje się, że do naszej klasy chodziły same królowe studniówek i kapitanowie drużyn sportowych, boginie miłości i Dionizosi. Nieudaczników, kujonów i innych dziwadeł brak. Kuba „Kubeł” Bełski to co innego. On nie jest Wybielaczem. Mówił szczerze, nie szczędził wspomnień kompromitujących, a skompromitował się nie raz… To dlatego Adam Lang opisał właśnie jego historię.


To, na kogo trafisz w pierwszych dniach w nowej szkole, decyduje o twoim statusie i popularności. Kuba, dotychczas raczej kujon, miał szczęście, bo wpadł w oko Trotylowi i został „Kubłem”. A Trotyl – wiadomo – kapitan drużyny koszykówki, kochany przez dziewczyny, po prostu samiec alfa. To było jak zauroczenie, pierwsza prawdziwa męska przyjaźń. Jeśli przyjaźń to żelazne zasady, na przykład: „Nie ruszamy dziewczyn kumpli”. I tu jest pies pogrzebany… Bo jak tu nie ruszać, skoro każdy centymetr ciała wrzeszczy, że to dziewczyna twego życia! Potem zostaje tylko nędzna nagroda pocieszenia…

*************************************************************

To jak, zaciekawiło Was coś?
Już niedługo konkurs z „Glorią”, będziecie mieli więc okazję zdobyć własne egzemplarze ;-)


18 komentarzy:

 1. W tym miesiącu będzie wiele pięknych okładek na wydaniu :D
  nieperfekcyjna-panienka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. "Załącznik", Quick i Jadowska chyba interesują mnie najbardziej. ^.^ Ogólnie we wrześniu taki wysyp nowości! A stos książek czekających w kolejce do przeczytanie stale rośnie., ech... Widzę też trzecią część "Osobliwego..." - mój kolega ma fazę na tę serię i wiem, że nie może doczekać się premiery. xD
  zaczarrowana

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie bardzo ciekawi Silver. Jeszcze nie czytałam pierwszej części, ale ciekawi mnie to, czy druga część również będzie tak piękna na żywo jak pierwsza :D
  Pozdrawiam! Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
 4. ,,Bez winy" to coś na co czekam <3 A inne nie ciekawią mnie AŻ tak bardzo, ale pewnie większość też przeczytam :D

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  SZELEST STRON

  OdpowiedzUsuń
 5. Najbardziej interesuje mnie Silver, bądź co bądź nie sięgnęłam jeszcze po pierwszą część, ale czeka na mnie cierpliwie na półce :) Załącznik również brzmi ciekawie :)
  chocabooks :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z wrześniowych premier najbardziej interesują mnie "Uratuj mnie" oraz "Druga księga snów". Z resztą mi się nie spieszy ;)

  Pozdrawiam serdecznie ^^
  Książki bez tajemnic

  OdpowiedzUsuń
 7. Z chęcią przeczytałabym wszystkie! :D
  http://lowczyniksiazekk.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Dlaczego we wrześniu musi być aż tyle świetnych książek, które chciałabym przeczytać? :( Zwłaszcza, że założyłam sobie bana na zakupy w księgarniach i większość z nich będzie musiała poczekać do grudnia (bo wtedy się kończy). A z tych, które wymieniłaś na pewno chcę Uwolnij mnie, manwhore, Silver, Gus, Coś świętego i Żyj szybko, kochaj głęboko. A poza tym Quick, Chase, Sherridan, Uratuj mnie, Wyznawcy niemożliwego życia oraz Urodzeni by przegrać. Te drugie to wprawdzie nie mój Must have, ale z prawdziwą przyjemnością bym je u siebie zobaczyła ;). #Z cyklu problemy książkoholika

  OdpowiedzUsuń
 9. Z wymienionych przez Ciebie książek interesuje mnie ,,Dziewczyna z dzielnicy cudów", drugi tom Silver oraz ,,Biblioteka dusz". Mam jeszcze kilka innych tytułów na oku. :)
  Pozdrawiam,
  GeekBooks

  OdpowiedzUsuń
 10. "Nagroda pocieszenia" - na to czekam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Sporo tych premier ;) Skuszę się chyba na drugi tom "Silver", bo czytałam pierwszy - lubię autorkę, ale w tej serii akurat bez większych rewelacji.
  „Żyj szybko, kochaj głęboko” - ciekawi mnie ta historia :)
  Jeśli zaś chodzi o trylogię Piąta Fala, to mam wciąż do przeczytania tom II :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zainteresowało mnie dużo pozycji, chyba za jakiś czas będę robiła kolejne zakupy :D
  Pozdrawiam!
  www.lekturia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja nie czekam na nic konkretnego w tym miesiącu. Co mi się spodoba to kupię. ;)
  Pozdrawiam. ;**

  P.

  OdpowiedzUsuń
 14. Najbardziej ciekawi mnie nowa książka Matthew Quicka. Jak na razie, jego twórczość bardzo mi się podoba, więc mam nadzieję, że ta powieść również przypadnie mi do gustu ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. No dobrze, jak bardzo wrzesień zostawi mnie w stanie "zbankrutowałam-nie wiem co robić ze swoim życiem"?
  "Gus". Jutro premiera. O mój Boże. Umieram, żeby przeczytać tą książkę. UMIERAM. Kochana, koniecznie, koniecznie, koniecznie poznaj "Promyczka" i to najlepiej w trybie natychmiastowym bo ta książka jest wyciągnięta z raju - poważnie. Nie wiem jak można napisać coś tak dobrego. Kiedy ją skończyłam, uwielbiałam ją nawet bardziej, niż książki Colleen Hoover więc wiesz! To coś oznacza! :D
  Zastanawiałam się, czy czytać "Glorię" czy nie, ale... koniec końców spasowałam, głównie dlatego, że coś mi w tym opisie nie pasuje. Widzę pewną niespójność i obawiałam się, że w środku będzie jeszcze gorzej.
  Och, szykują się kolejne zachwyty na temat prozy Igi Wiśniewskiej widzę. :) Do poprzednich książek tej osóbki nie byłam przekonana, a i teraz jakoś "Urodzeni by przegrać" do mnie nie przemawiają, ale zobaczymy co będzie po premierze.
  Wow, Aneta Jadowska wyjeżdża z nową serią, a ja wciąż nie poznałam tej poprzedniej...
  Za to bardzo mnie cieszy premiera "Załącznika". Rainbow zawsze z przyjemnością przeczytam. :)
  "Żyj szybko, kochaj głęboko" - WOW. Czemu ja słyszę o tej książce po raz pierwszy? Nie wiem czemu, ale fabuła trochę mi się kojarzy z "Mimo moich win". Minimalnie, ale zawsze. :D Jestem za! Nie tylko dlatego, że romans wygląda przyjemnie, ale ta Szkocja... No przemówiła do mnie, nie będę kłamać. W końcu czytałam/oglądałam Outlandera, a po tej serii/serialu, nie można absolutnie nie kochać Szkocji, wierz mi. :)
  Matthew Quick! Jestem bardzo, bardzo szczęśliwa! Uwielbiam jego książki - może nie licząc pechowego "Poradnika pozytywnego myślenia", ale cała reszta? Naprawdę fajna, zwłaszcza przecudowne "Wybacz mi, Leonardzie". Także zdecydowanie kiedyś będę musiała kupić 'Wszystko co wyjątkowe".
  Także "Wyznawcy niemożliwego życia" baaardzo mnie interesują. Wydaje mi się, że ta książka będzie pełna indywiduum, te postacie wydają się naprawdę interesujące i jeśli tylko autorka nie zepsuła kreacji, to szykuje się całkiem emocjonalna, porządna powieść - tak myślę. Poczekam na recenzje, ale zdecydowanie będę mieć tę książkę na oku.
  Fajnie by było też poznać coś autorstwa Sary Dessen. Czytałam o niej u Bujaczka na blogu i fakt, jak dobrze przyjęła jej książki, zachęca mnie do spróbowania. Także zobaczymy.
  "Grzesznika" zdecydowanie kupię i to pewnie jeszcze w tym roku. Boli mnie tylko, że będzie takie wydanie, bo nie będzie mi pasować do starego wydania Drżenia. :( Tak czy inaczej - COLE! <3 <3 <3
  Oj, chciałam przeczytać opis "Pod samym niebem" ale widzę, że to tom drugi, a ja nie za bardzo widzę siebie, spoilerującą sobie powieść.
  Finał Piątej Fali! W KOŃCU! Nie mogę się doczekać. Dosłownie, ja tu tupię z niecierpliwości, by dostać to cudo w swoje ręce. <3
  I znów, nowa seria Lauren Paige, a ja wciąż nie poznałam tej pierwszej. Bo zdaje się, że to spin-off. Uch, Sherry. Musimy wciąż się w garść.
  "Biblioteka dusz"! ORANYORANY! W takim razie muszę też zdobyć i przeczytać w końcu tom drugi! Cholera, jesień zawsze pozostawia mnie z pustką w kieszeni, więc pewnie ten rok nie będzie wyjątkiem... I jeszcze film wkrótce!
  Mimo że nie lubię "Real", Katy Evans - jakoś nie przypadło mi do gustu, to "Manwhore" wygląda ciekawie. A ja w chwili obecnej jestem nastawiona do romansów mega pozytywnie, także cóż się dziwić. Również - poczekam na recenzje, ale mam ten tytuł na oku.
  Mię niestety sobie daruję, bo jej styl pisania zawsze wzbudza we mnie negatywne odczucia i choć mnie to boli - nic na to nie poradzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za to Emma Chase! Pasowałoby w końcu wziąć się za kolejne tomy "Zaplątanych", skoro tu już mamy drugi tom Legal Briefs - ale znów: KIEDY?! KIEDY JA MAM TO ZROBIĆ?!
   I kontynuacja Silver! :( Silver, która czeka na półce na przeczytanie i patrzy na mnie z tej pięknej okładki i... uch!
   O "Uratuj mnie", sporo się ostatnio mówi na facebooku, z tego co zauważyłam, ale w chwili obecnej nie jestem zainteresowana. Również - czekam na pierwsze opinie.
   "Nagroda pocieszenia", wow! Czyżby romans napisany przez faceta? CIEKAWE! Plus, fajny jest styl, w którym napisano opis. :) Nie mówię "nie".
   Pozdrawiam,
   Sherry

   Usuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.