30 kwietnia 2014

Premierowy majUwaga: Daty premier są ruchome i mogą ulec zmianie


Książki:


„Dotyk Julii”-  Tahereh Mafi
Seria: Dotyk Julii #1 (drugie wydanie)
Wydawca: Otwarte
Premiera: 1 maja 2014

 „Nie możesz mnie dotknąć – szepczę. Kłamię – oto, czego mu nie mówię. Możesz mnie dotknąć – oto, czego nigdy nie powiem. Proszę, dotknij mnie – oto, co chcę powiedzieć”.

Nikt nie wie, dlaczego dotyk Julii zabija. Bezwzględni przywódcy Komitetu Odnowy chcą wykorzystać moc dziewczyny, aby zawładnąć światem. Julia jednak po raz pierwszy w życiu się buntuje. Zaczyna walczyć, bo u jej boku staje ktoś, kogo kocha. Bestsellerowa powieść, która podbiła serca czytelniczek na cały świecie.
***

„Droga pod Pękniętym Niebem”- Marcin Mortka
Seria: Pod pękniętym niebem #2
Wydawca: Zielona Sowa
Premiera: 2 maja 2014


Dalsze losy bohaterów I tomu trylogii czyli "Domu pod Pękniętym Niebem". Heather opuszcza Dom pod Pękniętym Niebem. Chce nie tylko odnaleźć Nolana, ale także rozwikłać tajemnicę Końca Świata. W trakcie podróży prowadzi dziennik, w którym opisuje nowych Odmienionych, a także spotkanych Ocalałych. Zarówno pierwsi, jak i drudzy stają się ciekawymi okazami do obserwacji – okazuje się, że skutki Końca Świata są inaczej odczuwalne w różnych rejonach. Odmienieni są bardziej agresywni, a Ocaleli w inny sposób korzystają z łask Matki Natury. Od pewnego momentu towarzyszyć jej będzie spotkany na drodze pies – Mufka. Kiedy sprawy obiorą zły kierunek, to właśnie Mufka zaniesie pamiętnik Heather do Domu pod Pękniętym Niebem, dzięki czemu Marcus, Wendy i Casey będą mogli zorganizować wyprawę ratunkową, posiłkując się jej enigmatycznymi wpisami.

***

 „Itch. Reakcja łańcuchowa”-Simon Mayo
Seria: Itch tom 2
Wydawca: Zielona Sowa
Premiera : 2 maja 2014

Druga część niebezpiecznych przygód Itcha, zafascynowanego chemią czternastolatka. Itchingham Lofte, znany jako Itch, pewnego dnia odkrywa nowy pierwiastek o szczególnych właściwościach. Początkowo nikt nie może w to uwierzyć. Jednak szybko okazuje się, że ktoś za wszelką cenę postanowił zdobyć ten bezcenny pierwiastek. Itch ukrywa go, z narażeniem życia.

Pościg jednak nadal trwa. Na Itcha i jego przyjaciół polują: były nauczyciel chemii na usługach koncernu energetycznego, jego była współpracownica, która szuka zemsty, a także rosyjska mafia. Mimo ochrony brytyjskiego wywiadu chłopak ponownie znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie…
***

“Cień Endera”- Orson Scott Card
Seria: Cień Endera #1
Wydawca: Prószyński i S-ka
Premiera: 8 maj 2014

Andrew „Ender” Wiggin nie był jedynym dzieckiem w Szkole Bojowej. Był tylko najlepszym z najlepszych. Kolejnym z tych przedwcześnie rozwiniętych generałów był chłopiec, zwany „Groszkiem”, który został „cieniem” Endera, jego strategiem i przyjacielem.

Przygody Endera i jego przyjaciół będą zdobywać nowych czytelników, kiedy dziewięćdziesiąt dziewięć procent książek pójdzie w zapomnienie.
Gene Wolfe

Oto Card u szczytu swoich twórczych mocy…
„Booklist”
***

„Najlepsza jedenastka”- Janet Evanovich
Seria: Shephanie Plum
Wydawca: Fabryka Słów
Premiera: 9 maja 2014

Stephanie Plum po ostatnich przejściach ma dość pracy jako łowczymi nagród. Nie chce już tropić zbiegów, ani uczestniczyć w strzelaninach i nie chce by jej kolejne samochody regularnie wylatywały w powietrze. Pragnie przejść na emeryturę. Tyle, że nie dorobiła się jeszcze odpowiedniego kapitału. Do tego wszystkiego tajemniczy „duch” z przeszłości podrzuca anonimy pod drzwi.
***

 „Wina Gwen Frost”- Jennifer Estep
Seria: Akademia Mitu tom 4
Wydawca: Dreams
Premiera: 9 maja 2014

Czwarta cześć serii Akademia Mitu.
Przed moimi oczyma mignęła twarz – najpotworniejsza, jaką kiedykolwiek ujrzałam. Mimo że ze wszystkich sił starałam się zapomnieć o tym, co się stało, widziałam go wszędzie. To był Loki – bóg złoczyńca, którego uwolniłam wbrew własnej woli. Powinnam była zgadnąć, że moja pierwsza prawdziwa randka z Loganem Quinnem zakończy się kompletną porażką. Gdybyśmy wpadli w zasadzkę żniwiarzy albo wdali się w jakąś przypadkową bójkę, byłabym mniej zaskoczona. Ale dać się aresztować podczas popijania kawy w modnej knajpie?Tego nie przewidziałam. Zostałam oskarżona o dobrowolne udzielenie pomocy żniwiarzom w uwolnieniu Lokiego z więzienia – a osobą, która prowadzi przeciw mnie rozprawę jest Linus Quinn, ojciec Logana. Najgorsze, że niemal wszyscy w akademii uważają mnie za winną tej zbrodni. Jeśli mam z tego wyjść cało i zdrowo, muszę się sama zatroszczyć o obronę…
 ***

„Pierwszy dotyk ognia”- Jeaniene Frost
Seria: Nocny Książę tom 1
Wydawca: Papierowy Księżyc
Premiera: 12 maja 2014

 „Pierwszy dotyk ognia” to długo wyczekiwany pierwszy tom serii ‚Nocny książę’, autorstwa Jeaniene Frost, amerykańskiej mistrzyni urban fantasy. Nocny Książę to seria osadzona w dobrze znanym polskim czytelnikom świecie Nocnej Łowczyni, opowiadająca o Vladzie i nowej postaci – Leili.

Kiedy tragiczny wypadek pokrył jej ciało bliznami i zniszczył jej marzenia, Leila nie wyobrażała sobie nawet, że najgorsze jeszcze ją czeka. Zyskała jednak przerażającą moc, która pozwala jej przewodzić elektryczność i w jednej chwili poznać najczarniejsze tajemnice każdej osoby, jakiej dotknie. Leila jest skazana na samotne życie… Lecz wtedy zostaje porwana przez nocne stwory i w potrzebie musi telepatycznie wezwać najbardziej niesławnego wampira na świecie…

Vlad Tepesh zainspirował najwspanialszą wampiryczną legendę – ale pod żadnym pozorem nie należy nazywać go „Dracula”. Zdolność panowania nad ogniem sprawia, że Vlad jest postrachem nawet wśród wampirów, lecz jego wrogowie znaleźli przeciw niemu nową broń: piękną śmiertelniczkę, której potęga równa jest jego własnej. Kiedy się spotykają, rozpala się między nimi namiętność, która może pochłonąć ich oboje. Będą musieli posunąć się do granic, by powstrzymać nieprzyjaciela, który zrobi wszystko, by strawiły ich płomienie.
 ***

„Złodziejska magia”- Trudi Canavan
Seria: Prawo milenium #1
Wydawca: Galeria Książki
Premiera: 13 maja 2014

W świecie, w którym magia napędza rewolucję przemysłową, student archeologii, Tyen, odkopuje księgę zwaną Vella, która posiada zdolność odczuwania. Vella ­– niegdyś młoda czarodziejka zajmująca się introligatorstwem – została zmieniona w pożyteczne narzędzie przez jednego z najpotężniejszych czarnoksiężników wszechczasów. Od tamtej chwili zbiera informacje, między innymi kluczowe wskazówki na temat katastrofy czekającej świat Tyena.

Tymczasem w krainie rządzonej przez kapłanów Rielle, córkę farbiarza, nauczono, że posługiwanie się magią oznacza okradanie aniołów. Wie jednak, że ma do tego talent, i że w mieście przebywa pewien zdeprawowany człowiek, który chętnie nauczy ją, jak się nią posługiwać – jeżeli tylko odważy się zaryzykować gniew aniołów.

Nie wszystko jednak jest zgodne z przekonaniami, w jakich wychowano Tyena i Rielle. Ani natura magii, ani prawa ich krajów.
A nawet ludzie, którym ufają.
***

„Wybieram ciebie”- Molly McAdams
Seria: Wybieram ciebie #1
Wydawca: Amber
Premiera: 13 maja 2014

Zakochana pierwszą miłością, rozdarta pomiędzy dwoma mężczyznami dziewczyna dokonuje wyboru, który prowadzi do tragedii…

Mój pierwszy rok na uniwersytecie wydawał się niemal idealny. Ale jeden gorący weekend, kiedy uległam namiętności, zmienił wszystko…

Osiemnastoletnia Harper dorastała w bazie wojskowej pod surowym okiem ojca, oficera marines, i marzyła, żeby wyrwać się spod jego rygorystycznej kontroli. Wyjeżdża na uniwersytet jak najdalej od domu, żeby żyć wreszcie własnym życiem i doświadczać rzeczy, o których dotychczas tylko słyszała od chłopaków z jednostki – jej jedynych przyjaciół.

Współlokatorka z akademika wciąga ją w nieznany świat – nowych emocji i nowych uczuć, imprez i przystojnych facetów. Takich jak Brandon i Chase.
Obaj są obłędnie seksowni. Obaj są niebezpieczni. I obaj szaleją za Harper.

Harper kocha ich obu i wie, że jej wybór złamie czyjeś serce. Ale nie przeczuwa, jak wielki ból przyniesie jej samej…
***

„Na krawędzi zawsze”- J. A. Redmerski
Seria: Na krawędzi nigdy #2
Wydawca: Filia
Premiera: 14 maja 2014

Nasza historia się zakończyła ale nasza podróż trwa.
Ponieważ zawsze będziemy żyć na krawędzi, aż do śmierci.

Kilka miesięcy wcześniej Camryn i Andrew, spotkali się w autobusie w drodze donikąd. Zakochali się w sobie i dowiedli, że gdy dwoje ludzi jest sobie przeznaczonych, los znajdzie sposób by ich połączyć.
Teraz, w niecierpliwie oczekiwanej kontynuacji „Na krawędzi nigdy” Camryn i Andrew oddają się w pełni swej miłości do muzyki, pełnymi garściami czerpiąc z życia, tak jak sobie to obiecywali. Ale kiedy wydarza się tragedia, ich związek wystawiony zostaje na ostateczną próbę. O ile Camryn próbuje zagłuszyć swój ból, to Andrew podejmuje śmiałą decyzję – żeby ich życie wróciło na dawny tor, muszą znowu wyruszyć w drogę. Razem odnajdą namiętność, przygody i wyzwania których nie spodziewali się w najśmielszych snach.
***

„Mroczne słońce”- N.K. Jemisin
Seria: Sen o krwi #2
Wydawca: Akurat
Premiera: 14 maja 2014

Gujaareh, miasto snów, jęczy pod rządami Protektoratu Kisuańskiego. Miasto, w którym kiedyś jedynym prawem był pokój, poznało co to przemoc. W dodatku mieszkańców Gujaarehu dręczy tajemnicza i śmiertelna zaraza, która dopada ofiary podczas snu. Lud Gujaarehu powinien się zbuntować, ale zbyt długo żył w spokoju. Ktoś musi go nauczyć walki. Cała nadzieja w dwojgu wyrzutków – kobiecie, której jako pierwszej pozwolono wejść do zakonu bogini snów, oraz wygnanemu księciu, który pragnie odzyskać utracone dziedzictwo. Razem muszą stawić czoło kisuańskiemu okupantowi i dowiedzieć, skąd się biorą śmiertelne sny – zanim Gujaareh upadnie na zawsze.

„Mroczne słońce” to kontynuacja „Zabójczego księżyca” – równie wciągająca i zachwycająca rozmachem jak pierwsza część cyklu. Akcja toczy się jakieś dziesięć lat po wydarzeniach opisanych w pierwszym tomie.
***

„Miód na serce”- Sarah-Kate Lynch
Wydawca: Prószyński Media
Premiera: 15 maja 2014


Zabawna i błyskotliwa historia miłosna. Czysta przyjemność dla wielbicielek romansów i obyczajowych powieści dla kobiet. Kiedy Sugar Wallace zjawia się na Manhattanie ze swoimi pszczołami, zagadkową przeszłością i niedzisiejszym upodobaniem do taktu i manier, życie mieszkańców domu przy ulicy Flores Street staje na głowie. Sugar, pełna wiary w cudotwórczą moc uśmiechu, od lat niestrudzenie jeździ po kraju, ale nigdzie nie osiada na stałe. I gdy znowu nadchodzi czas przeprowadzki, pakuje ul i przenosi się dalej, pozostawiając liczne grono przyjaciół, których życie odmieniła na zawsze. Pytanie brzmi, kto naprawi jej własne? I co ona na to... Powieść, która uczyni Was szczęśliwymi (chociaż na chwilę). Pełna humoru, podnosząca na duchu historia o miłości i przyjaźni, a także o tym, że dobre maniery nie zniknęły jeszcze z powierzchni ziemi, a złamane serce zawsze można skleić!Nicky PellegrinoSarah-Kate Lynch mieszka z mężem w domku na skale na dzikim zachodnim wybrzeżu Nowej Zelandii, często jednak odwiedza odległe zakątki świata w celach „badawczych” i delektuje się lokalną kuchnią oraz okazjonalną lampką wina. „Miód na serce” to jej dziewiąta powieść, utrzymana w krzepiącym duchu „Amelii” i „Czekolady”.
***

„ONA. Dzieje niezwykłej przygody”- Henry Rider Haggard
Wydawca: Zysk i S-ka
Premiera: 19 maja 2014


„Fascynująca książka... pełna ukrytych znaczeń”Sigmund FreudOna to opowieść o wykładającym w Cambridge profesorze Hollym i jego podopiecznym Leo Vinceyu i ich podróży do zagubionego gdzieś w afrykańskim interiorze królestwa. Impulsem do wyprawy staje się tajemnicza paczka zostawiona Leo przez ojca z poleceniem, aby otworzono ją dopiero w jego dwudzieste piąte urodziny. W pakunku bohaterowie znajdują resztki starych glinianych skorup oraz dokumenty, które sugerują, iż z rodem Vinceyów wiąże się jakaś pradawna tajemnica. Profesor Holly i Leo po licznych tarapatach docierają do królestwa we wschodniej Afryce, gdzie prymitywnymi krajowcami włada biała królowa Ayesha, która panuje jako wszechwładna Ona, a którą z młodym Leo łączą jakieś zagadkowe więzy... Wydana w roku 1887 powieść Ona H. Ridera Haggarda, która natychmiast stała się bestsellerem, wiktoriańska podróżnicza powieść grozy, to jedna z najsilniej oddziałujących powieści we współczesnej literaturze. O tym, jak wielki wpływ miała na ich twórczość, zwierzali się tacy autorzy jak Rudyard Kipling, Henry Miller, Graham Greene, J. R. R. Tolkien czy Margaret Atwood. Ze względu na swe bogactwo znaczeniowe powieść cieszyła się wielkim zainteresowaniem psychoanalityków - odwołania do niej znalazły się w koncepcjach Sigmunda Freuda i Carla Junga, dla którego Ona była uosobieniem archetypu Animy. Z kolei wątki fantastyczne stały się inspiracją dla wielu opowieści o zaginionych cywilizacjach – m. in. Edgara Rice Burroughsa i Arthura Conan Doyle'a, czy wymyślania mitów o nieistniejących krainach w rodzaju Shangri-La, ale również wywarły wielki wpływ na klasyczne opowieści fantastyki mistycznej: Władcę Pierścieni Tolkiena i Opowieści z Narnii C. L. Lewisa.
***

„Przebudzona o świcie”- C.C. Hunter
Seria: Wodospady Cienia #2
Wydawca: Feeria
Premiera: 21 maja 2014

Kontynuacja bestsellerowej książki „Urodzona o świcie.”

Kylie Galen przebywa w Wodospadach Cienia już od jakiegoś czasu. Choć wśród tych wszystkich niezwykłych istot jej życie już nigdy nie będzie takie samo, czuje, że jej miejsce jest właśnie tutaj. Wciąż jednak nie ma pojęcia, kim jest naprawdę. Desperacko pragnie ustalić swoją tożsamość i zrozumieć, dlaczego nawiedzają ją duchy.
Jeden z nich twierdzi, że ktoś bliski Kylie umrze przed końcem lata. Nie wiadomo, kto to będzie ani jak go uratować.
Kylie dręczą też problemy sercowe. Nie potrafi zdecydować, czy zostać z wilkołakiem Lucasem, związek z którym nie należy do usłanych różami, czy być z półelfem Derekiem, który zaczyna coraz bardziej na nią naciskać. Dziewczyna wie, że musi dokonać wyboru…

Romanse jednak muszą zejść na dalszy plan, gdy ciemna strona świata istot paranormalnych zaczyna
zagrażać wszystkiemu, co jest Kylie drogie. 

 ***

„Wirusy”- Kathy Reichs
Seria: Wirusy #1
Wydawca: Dolnośląskie
Premiera: 21 maja 2014

Kathy Reichs to twórczyni serialu telewizyjnego „Kości”.

Główna bohaterka „Wirusów”, Tory, to siostrzenica Temperance Brennan, antropolożki z serialu „Kości”, równie jak ona zafascynowana nauką i jej zdobyczami.


Czwórka nastolatków znajduje nieśmiertelnik. Chcąc zidentyfikować właściciela, bohaterowie włamują się do pobliskiego laboratorium, gdzie odkrywają szczeniaka, na którym przeprowadzano doświadczenia. Turk jest nosicielem wirusa, którym może zarazić się cała grupa. Okazuje się, że nieśmiertelnik należał do Katherine Heaton, zaginionej w niewiadomych okolicznościach w 1969 roku. Przyjaciele, próbując rozwiązać zagadkę śmierci kobiety, natrafiają na jej zwłoki. Następnego dnia kości kobiety znikają z miejsca wypadku… Tymczasem dzięki wirusowi, którym się zarazili, bohaterowie nabywają umiejętności właściwych wilkom. Dzięki temu udaje im się wyjść cało z wielu niebezpiecznych sytuacji – ktoś bowiem stara się ich zabić…
***

„Zapomniana księga. Strażnik”- Paulina Hendel
Seria: Zapomniana księga #1
Wydawca: Nasza Księgarnia
Premiera: 21 maja 2014

Ostatnie, co zapamiętał Hubert, to eksplozja szklanej piramidy pod Luwrem. Teraz budzi się w zatęchłym pomieszczeniu, ranny, ubrany w łachmany, w ekwipunku zaś odkrywa… imponującą kolekcję broni. Okazuje się, że od feralnego wyjazdu do Francji minęło siedem lat.
W tym czasie świat bardzo się zmienił – zarazy i epidemie przetrzebiły ludzkość, a potężny impuls elektromagnetyczny zniweczył zdobycze techniki. Z ukrycia wyszły za to demony znane z ludowych opowieści… Hubert musi rozwikłać tajemnicę własnej przeszłości i odnaleźć się w tym dziwnym nowym świecie. Niemal wszystko, co znał, przepadło. Ale czy bezpowrotnie?
Postapokaliptyczna przygoda, której nigdy nie zapomnisz!
***


„Z jak Zachariasz”- Robert C. O’Brien
Wydawca: G.W. Foksal/YA!
Premiera: 21 maja 2014

Kilkunastoletnia Ann Burden przetrwała atomową zagładę. Świat, który kiedyś znała, zniknął, a jej bliscy zginęli. Przez rok żyła samotnie w odległej dolinie, nie wiedząc, czy ktokolwiek ocalał. Pewnego dnia dostrzega dym z oddalonego obozowiska i zdaje sobie sprawę, że nie jest sama. Ktoś przeżył i zmierza w kierunku doliny. Jakie ma zamiary? Czy można mu ufać?
 ***

„Ars Dragonia”- Joanna Jodełka
Wydawca: Egmont
Premiera: 21 maja 2013

Szesnastoletni Sebastian Pitt przybywa do Poznania na pogrzeb dziadka, który umarł w niewyjaśnionych okolicznościach. Chłopak próbuje się odnaleźć w nieznanym sobie otoczeniu. Nie ułatwia mu tego ojciec, z którym nigdy nie łączyły go dobre stosunki. W dodatku okazuje się, że to wcale nie Robert Pitt powiadomił syna o śmierci dziadka. Komu zależało na tym, by chłopak pojawił się w mieście właśnie teraz? Może tajemniczej Lunie, ratującej go z opresji? Albo podejrzanemu mężczyźnie, który zostawia po sobie ślady dziwnej, zielonej mazi?
***

„Święty chaos”-  Cezary Harasimowicz
Wydawca: Dolnośląskie
Premiera: 21 maja 2014


Niezwykła i dramatyczna historia agentki CIA, którą werbuje tajemnicza siła pragnąca wprowadzić nowy ład na świecie. Nieznani mocodawcy manipulują ludzkim losem, by rzeczywistość ogarnął „Święty Chaos”... Sensacja, powieść szpiegowska, political i science fiction w jednym. Wciągająca opowieść rozgrywająca się na czterech kontynentach i na kilku płaszczyznach czasowych.
***

„Sześć córek”- Małgorzata Szyszko-Kondej
Seria wydawnicza: Leniwa Niedziela
Wydawca: Świat Książki
Premiera: 21 maja 2014

Wzruszająca i zabawna powieść obyczajowa o szóstce kobiet, powiązanych rodzinną tajemnicą. Grażyna, lat 60 lat, zmaga się z duchami PRL-u. Milena, lat 19, nie umie żyć bez fejsa. Są jeszcze: Alicja, niepokorna poetka Solidarności, Elżbieta emigrantka, Martyna z korporacji, Agnieszka, walcząca z mężem tyranem. Sześć sióstr, które się nie znają. Każda żyje w innej Polsce. Co je łączy? Tęsknota za miłością, zagadka testamentu ojca, niezgoda na świat, w jakim żyją. Wspomnienia. Godzina milicyjna w stanie wojennym, lalka Barbie za szybą Pewexu, „Barka” śpiewana przez pokolenie JP2, kłótnie pod krzyżem smoleńskim. Kim byłyby dziś, gdyby nie wydarzenia z przeszłości, gdyby nie brak ojca? A może dopiero teraz nadchodzi ich czas?
***

„Zacisze Gosi”- Katarzyna Michalak
Wydawca: Znak
Premiera: 21 maja 2014

Kiedy Kamila zamieszkała w przedwojennej willi z pięknym różanym ogrodem, poczuła, że wreszcie uśmiechnęło się do niej szczęście. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko zaczęło się układać: odnalazła swoje miejsce na ziemi, poznała wspaniałego mężczyznę, a z sąsiadką, Gosią, połączyła ją prawdziwa przyjaźń.

Jednak los jest przewrotny i nad przyjaciółkami z uliczki Leśnych Dzwonków znów zbierają się czarne chmury. Związek Kamili z Łukaszem zostaje wystawiony na poważną próbę. Do Gosi zaś nieoczekiwanie powraca przeszłość. Czy były mąż okaże się godny zaufania? I jaką rolę w jej życiu odegra Jakub, którego mroczną tajemnicę poznaje Kamila?

Zacisze Gosi to kolejna - po bestsellerowym Ogrodzie Kamili - powieść z „kwiatowej trylogii” którą pokochały polskie czytelniczki. Ciąg dalszy tej niezwykłej, wzruszającej historii o przyjaźni i miłości, poznacie w książce Przystań Julii, następnej powieści w serii.
***

 „Morderstwo Wron”- Anne Bishop
Seria: Inni #2
Wydawca: Initium
Premiera: 21 maja 2014

Zdobywszy zaufanie terra indigena zamieszkujących Dziedziniec w Lakeside, Meg Corbyn stara się żyć według ich zasad. Jest człowiekiem, więc powinni ją traktować jak zwierzynę, ale jako cassandra sangue posiada dar wieszczenia przyszłości, który czyni ją kimś wyjątkowym.

Gdy na ulicach pojawiają się dwa nowe narkotyki, dochodzi do coraz częstszych konfliktów ludzi z Innymi. Ich rezultatem są ofiary po obu stronach, dlatego gdy Meg śni o krwi i czarnych piórach na śniegu, Simon Wilcza Straż – zmiennokształtny przywódca Dziedzińca w Lakeside – zastanawia się, czy jej sen dotyczył przeszłych ataków, czy tych, które dopiero nastąpią.

Meg zaczyna coraz częściej odczuwać potrzebę wieszczenia, a tymczasem Inni i nieliczni ludzie, którzy żyją wśród nich, muszą wspólnie pokonać człowieka usiłującego odebrać im wieszczkę krwi – a także powstrzymać niebezpieczeństwo, które grozi zagładą.
 ***

„Dar Julii”- Tahereh Mafi
Seria: Dotyk Julii #3
Wydawca: Otwarte
Premiera: 21 maja 2014

Julia już wie, że tylko ona może zatrzymać Komitet Odnowy. Ale aby go pokonać, potrzebuje pomocy kogoś, komu nigdy nie potrafiła zaufać – Warnera. Podczas współpracy z nim przekona się, że nie wszystko, co wie o nim i o Adamie, jest prawdą.

Jestem klepsydrą.
Siedemnaście lat przesypało się przeze mnie i pogrzebało mnie w mym własnym wnętrzu. Czuję, że mam zrośnięte, ciężkie od piasku nogi, umysł przepełniony ziarenkami wahania i niedokonanych wyborów, tracę cierpliwość, w miarę jak czas przecieka mi przez ciało.
Mała wskazówka poklepuje mnie na raz, dwa, trzy i cztery, szepcząc:
dzień dobry, wstawaj, rusz się,
obudź się
obudź się
 ***

 „Piękna katastrofa”- Jamie McGuire
Seria: Piękna katastrofa tom 1
Wydawca: Alabatros
Premiera: 21 maja 2014

Współczesna opowieść młodej, amerykańskiej autorki o trudnej, lecz nieuchronnej miłości, o namiętności, która pojawia się na przekór okolicznościom i zdrowemu rozsądkowi.

Parę bohaterów, studentów uniwersytetu, z pozoru dzieli tak wiele, że nie wydaje się możliwe, aby kiedykolwiek mogli być razem. Dziewiętnastoletnia Abby Abernathy podjęła studia z dala od domu rodzinnego, żeby zapomnieć o przeszłości u boku matki-pijaczki i cieszącego się złą sławą ojca, nałogowego hazardzisty. Chcąc w nowym miejscu rozpocząć nowe życie, nie wyjawia nikomu tajemnicy swojego dzieciństwa. Nie pije, nie przeklina, pilnie się uczy. W miejsce burzliwej przeszłości pragnie stabilnej egzystencji. Travis Maddox pozornie uosabia wszystko to, od czego planowała uciec: brutalną siłę i niefrasobliwość. Przystojny, umięśniony, wytatuowany, uczestniczy w nielegalnych walkach bokserskich, jakie odbywają się w podziemiach uczelni, i słynie z podrywania dziewczyn na jedną noc. A jednak, mimo dzielących ich różnic, Abby i Travisa od początku przyciąga do siebie niewidzialna, niewytłumaczalna siła.
***

„Elita”- Kiera Cass
Seria: Selekcja #2
Wydawca: Jaguar
Premiera: 21 maja 2014

Drugi tom „Rywalek”. Do pałacu przybyło trzydzieści pięć dziewcząt. Teraz zostało ich tylko sześć. Ami i książę Maxon stają się sobie coraz bliżsi, jednak dziewczyna wciąż pamięta o Aspenie, chłopaku, którego darzyła szczerą miłością jeszcze zanim trafiła do pałacu.
***

„Alicja i lustro zombie”- Gena Showalter
Seria: Kroniki białego królika
Wydawca: Mira
Premiera: 21 maja 2014

Zombi skradają się nocą. Zapomnijcie o krwi i mózgach. One pragną ludzkich dusz. Niewiele mogą mi odebrać, skoro straciłam wszystko, co najcenniejsze: rodzinę i przyjaciół. Ale po kolejnym ataku zrozumiałam, że zawsze może być jeszcze gorzej. Nagle lustra wokół mnie ożyły, a ja zaczęłam słyszeć głosy umarłych. Mroczna siła popycha mnie ku złu, każe robić straszne rzeczy. Potrzebuję pomocy, by uciszyć ciemność, której pozwoliłam przemówić. Nie mogę się poddać…
***

„Szturm i grom”- Leigh Bardugo
Seria: trylogia Grisza tom 2
Wydawca: Papierowy Księżyc
Premiera: 21 maja 2014

Ciemność nie umiera.
Uciekła za Morze Prawdziwe. Nękają ją duchy ludzi, których zabiła w Fałdzie Cienia. Ukrywa swoją tożsamość jedynej Przyzywaczki Słońca. Teraz Alina próbuje ułożyć sobie życie w obcym kraju u boku Mala. Już wkrótce jednak będzie musiała się zmierzyć ze swoją przeszłością – i przeznaczeniem.

Darkling wyłonił się z Fałdy  Cienia zbrojny w nową, potworną moc. Ma niebezpieczny plan, który może rozsadzić granice naturalnego świata. Z pomocą niesławnego korsarza Alina wraca do kraju, który porzuciła, by walczyć z siłami zagrażającymi Ravce. Ale podczas gdy jej moc rośnie, ona sama wikła się coraz głębiej w grę zakazanej magii, w którą wciąga ją Darkling. I odsuwa się od Mala.

Alina będzie musiała dokonać wyboru między swoim krajem, własną mocą a miłością, która miała zawsze ją prowadzić. W przeciwnym razie podejmuje ryzyko, że w nadciągającej burzy straci wszystko.
 ***

„Klątwa Wendigo”- Rick Yancey
Wydawca: Jaguar
Seria: Monstrumolog #2
Premiera: 21 maja 2014

Drugi tom serii „Monstrumolog” Ricka Yanceya – powieść łącząca w sobie elementy nocnego koszmaru, przygód Sherlocka Holmesa i grozę rodem z „Milczenia owiec”.
Tym razem Will Henry i jego mistrz udają cię w dzikie ostępy Kanady, by, na prośbę byłej narzeczonej doktora Warthropa, zbadać sprawę Wendigo, mitycznego stworzenia żywiącego się ludzkim mięsem.
***

„Pierścień i sito”- Julia Bernard
Seria: Czarownice z Wolfenstein #1
Wydawca: Videograf
Premiera: 21 maja 2014


Pierwsza część cyklu o żyjących współcześnie czarownicach w rodu Hohenstauf. Martyna jest patologiem, sumiennym pracownikiem krakowskiego szpitala. Nikt nie wie, że w rzeczywistości jest czarownicą, która wbrew sobie i swojemu wybujałemu ego prowadzi zwykłe ludzkie życie, chcąc zapewnić swojej córce Amelce normalne dzieciństwo. Wciąż żywi nadzieję, że dziewczyna nie przejdzie Przemiany, która da jej moc, a przede wszystkim – umożliwi zobaczenie drugiego wymiaru świata, Nawii. Kiedy dowiaduje się, że córka jednak przeszła przemianę, postanawia zawieźć ją do rodzinnego źródła – Wolfensteinu, w którym mieszka jej matka, Adela. Mimo że od lat są skonfliktowane, wie, że to jedyny sposób, by uchronić Amelkę przed niebezpieczeństwem. Młoda Hohenstauf staje się bowiem obiektem zainteresowania nie tylko rządzącego Nawią Triumwiratu…
***

„Wszechświaty. Pamięć”- Leonardo Patrignani
Seria: Wszechświaty tom 2
Wydawca: Dreams
Premiera: 22 maja 2014

Rzeczywistość wokół nas to tylko jedna z nieskończonych stron kostki.
Alex, Jenny i Marco na własnej skórze doświadczyli, co oznacza zatracenie się w nieskończonych drogach Wszechświatów.
Jednak teraz nie wiedzą, jak wyjść z Pamięci – zamkniętego jak klatka wymiaru mentalnego, w którym znajduje się tylko to, o czym pamiętają.
Od czasu końca ich cywilizacji minęły już wieki, a na Ziemi zaczęła się nowa Era. Jak mogą wykorzystać wspomnienia, aby uciec z Pamięci i siebie ocalić? Dotarcie do jakich tajemnic z przeszłości zagwarantuje im przebudzenie w przyszłości?                             
– CZYM BYŁA PAMIĘĆ?
– MOŻE WIECZNĄ MŁODOŚCIĄ UMYSŁU ALBO ZWYKŁĄ OTCHŁANIĄ, BEZCZASOWYM SCHRONIENIEM.

– CZY MOŻEMY KIEDYŚ TAM WRÓCIĆ?

 ***

„Strażniczka krwi”- Tessa Gratton
Seria: Magia krwi #2
Wydawca: Dolnośląskie
Data wydania: 25 maja 2014

Kontynuacja losów bohaterów „Magii krwi”.

Dla Mab magia krwi jest równie naturalna jak oddychanie. Wraz z innymi czarownicami mieszka na położonej na odludziu farmie, praktykując zaklęcia. Niestety jedno z jej zaklęć przypadkowo uwalnia potężną, długo uśpioną klątwę, która uderza w jej przyjaciela Willa…
 ***

„Władcy czasu”- Alexandra Monir
Seria: Poza czasem #2
Wydawca: Jaguar
Premiera: 28 maja 2014

Kontynuacja „Poza czasem” – zapierająca dech w piersiach opowieść o miłości, która nie zna granic czasu i przestrzeni.
Kiedy Philip Walker staje w progu szkoły, do której chodzi Michelle Windsor, dziewczyna nie posiada się ze szczęścia. Chłopak jest jej wielką miłością, o której myślała, że utraciła ją raz na zawsze – w czasie ostatniej podróży w miniony wiek. Okazuje się jednak, że radość Michelle była przedwczesna. Philip w ogóle jej nie pamięta. Więcej – nie pamięta niczego, co wydarzyło się kiedyś i wydaje się nie mieć pojęcia o samym sobie z 1910 roku.

Zrozpaczona Michelle natrafia na dziennik swego ojca, a w nim na opowieści o jego podróżach w czasie, tajnej organizacji i kontaktach z mściwym członkiem rodziny Windsorów…
 ***

„Płomień anioła”- L.A. Weatherly
Seria: Anioł #2
Wydawca: Świat Książki
Premiera: 28 maj 2014


Druga część bestsellerowej trylogii. Anioły – najpiękniejsze istoty nie z tego świata – są wokół nas. A co jeśli nie są tymi, za które ich uważamy i powoli niszczą ludzkość? Jedynie Willow posiada moc potrzebną do pokonania złowrogiego Kościoła Aniołów, który nie cofnie się przed niczym, żeby ją unieszkodliwić. Lecz Willow nie działa samotnie. Wspiera ją ukochany Alex – wyszkolony Zabójca Aniołów. Kiedy więc Alex jednoczy siły z grupą innych ZA, dziewczyna czuje się straszliwie osamotniona. Wkrótce, w niezwykłych okolicznościach, spotyka Seba. Chłopak poszukiwał Willow przez całe życie, ponieważ jest, tak jak ona, półaniołem…
 *** 


„Pierwszy krok”- Adam Przechrzta
Wydawca: Fabryka Słów
Premiera: 30 maj 2014

Nie licz na przechadzkę. „Pierwszy krok” zagoni Cię do galopu.
W towarzystwie francuskiego księcia, który swoje problemy – z morderczą nonszalancją – zwykł lokować dwa metry pod ziemią. Do czasu, gdy nie stanął wobec wroga, który równie lekką ręką uśmiercił… żołnierzy pięciu legionów i kilkudziesięciu magów bojowych. Ginąc, nie widzieli nawet przeciwnika.
Magia i technika. Wojna i walka, także z samym sobą. Ludzie i demony. Tortury, miłość, intryga. Dwór francuski, cesarstwo rzymskie i królestwo Otchłani – te krajobrazy zawładną Tobą od pierwszego kroku.

A poza tym, czy byłeś kiedy w karczmie „Pod Świńskim Ryjem”?
 ***

“Time Riders. Wrota Rzymu”- Alex Scarrow
Seria: Time Riders #5
Wydawca: Zielona Sowa
Premiera: 30 maja 2014

Liam O’Connor powinien utonąć w 1912 roku.
Maddy Carter powinna zginąć w katastrofie lotniczej w 2010 roku.
Sal Vikram powinna spłonąć w pożarze w 2026 roku.

Cała trójka dostała drugą szansę. Nie umarli, ale zostali zwerbowani do tajnej organizacji, której celem jest ochronić świat przez złymi skutkami podróży w czasie.
Projekt Exodus – misja polegająca na przeniesieniu 300 Amerykanów z 2070 roku do roku 54 n.e., aby zniszczyli Cesarstwo Rzymskie – zakończył się katastrofą. Połowa z nich dotarła na miejsce siedemnaście lat wcześniej, podczas panowania Kaliguli.
Liam udaje się w przeszłość, chcąc dowiedzieć się czegoś więcej. Kiedy jednak Maddy i Sal usiłują uciec przed brygadą wysłaną, by dopaść ich drużynę, wszyscy Jeźdźcy w Czasie zostają uwięzieni w starożytnym Rzymie.
Uzbrojony w wiedzę z przyszłości, Kaligula jest teraz silniejszy niż kiedykolwiek. Biuro terenowe pozostało bez opieki, a drużyna jest w wielkim niebezpieczeństwie – czy w takiej sytuacji Jeźdźcy w Czasie zdołają wrócić do 2001 roku i zawrócić historię na właściwy tor?
***

 „Pakt złodziejki”- Ari Marmell
Seria: Widdershins Adventures #1
Wydawca: Fabryka Słów
Premiera: 30 maja 2014

Poznać przeszłość. Zrozumieć siebie.

W jedną noc Adrienne Satti straciła w powodzi krwi wszystko, co kochała. Od tej chwili przestała wieść normalne życie i przemieniwszy się w Złodziejkę, przemierza świat, torując sobie drogę przy pomocy ulubionego rapiera. W ten sposób pojmuje sprawiedliwość. Razem ze swoim bóstwem, Olgunem, próbuje zrozumieć, co i dlaczego stało się dawno temu w jej życiu. Ceglane ściany i drewniane płoty stanowiły granicę jej świata, pełnego zakurzonych dróg, popękanego bruku, placów, rozklekotanych schodów i drzew. Dla kogoś w jej wieku i jej rozmiarów miasto nie było tylko „dużym miejscem” – było wszystkim, co znała; wszystkim, co miała znać.
***Filmy:„Diabelskie nasienie”
Premiera: 2 maja 2014


Para młodych Amerykanów w podróży poślubnej na egzotycznej Dominikanie traci świadomość podczas jednej, tajemniczej nocy. Wkrótce po powrocie kobieta przekonuje się, że jest w ciąży, której nie planowała i zaczyna ulegać niezwykłej przemianie. Jej mąż nabiera podejrzeń, że za ten stan odpowiedzialne są siły nie z tego świata. „Transcendencja”
Premiera: 9 maja 2014

Grupa amerykańskich naukowców pracuje nad stworzeniem pierwszego na świecie komputera obdarzonego ludzką inteligencją i empatią. Gdy jeden z nich - Will (Johnny Depp) - ginie z rąk terrorystycznej organizacji widzącej w eksperymencie zagrożenie dla ludzkości, jego żona  Evelyn (Rebecca Hall) podejmuje decyzję o przeniesieniu umysłu mężczyzny do pamięci powstającej maszyny. Will ożywa, ale skutki operacji okazują się dalekie od pożądanych.


  ***

„Sąsiedzi”
Premiera: 9 maja 2014


Komedia o perypetiach pewnej rodziny, która musi zmagać się z wesołymi studentami z sąsiedztwa. Wygłupy młodzieży będą coraz bardziej uporczywe i spowodują konflikt, który wyrwie się spod kontroli.


  ***

„Rio 2”
Premiera: 9 maja 2014

Kontynuacja barwnych przygód bohaterów animowanego przeboju z roku 2011. Blu, Julia i trójka ich dzieci wiodą rodzinny tryb życia, ale Julia obawia się, że jej dzieci nigdy nie poznają, co to znaczy być wolnym ptakiem. Ku jej zdumieniu Blu postanawia zabrać całą rodzinę na wyprawę do dżungli. Wyruszają do Amazonii, gdzie na ich trop wpada dawny przeciwnik, Nigel.


  ***

„Quiet ones”
Premiera: 16 maja 2014


Opowieść o nieortodoksyjnym, charyzmatycznym profesorze, korzystającym z kontrowersyjnych metod, który nakłania swoich studentów do niebezpiecznego eksperymentu. Mają stworzyć poltergeista.
  ***

„Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki”
Premiera: 23 maja 2014

Chociaż od powrotu Dorotki z Oz minęła zaledwie chwila, na dziewczynkę czeka już kolejna przygoda. Wezwana przez przyjaciół – Stracha na wróble, Tchórzliwego Lwa i Blaszanego Drwala, ponownie przenosi się do zaczarowanej krainy. Na miejscu odkrywa, że pod jej nieobecność władzę nad Oz przejął brat Złej Czarownicy z Zachodu – złośliwy i przebiegły Błazen. Jedyną osobą zdolną powstrzymać złoczyńcę jest Dorotka. Aby tego dokonać, dzielna dziewczyna będzie musiała udać się w daleką podróż do Szmaragdowego Grodu. Zanim tam dotrze, by zmierzyć się z Błaznem, przeżyje mnóstwo przygód, spotka starych znajomych oraz zupełnie nowych, zaskakujących sojuszników.


  ***

„X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”
Premiera: 23 maja 2014


Kolejny, piąty już film z serii ''X-Men'', którego fabuła oparta jest na jednym z komiksów Marvela - "Uncanny X-Men" z 1981 roku. Akcja rozgrywa się w dwóch planach czasowych. W odległej przyszłości większość mutantów przetrzymywana jest w obozach koncentracyjnych, a gigantyczne roboty zwane Sentinels kontrolują sytuację w Ameryce. To czasy, w których część X-Menów jest ścigana lub została zabita. Natomiast w czasach współczesnych X-Meni walczą ze złym Bractwem pod wodzą Mystique (Jennifer Lawrence), jak i próbują zapobiec ważnemu zdarzeniu, które doprowadzi do tak tragicznej sytuacji.

  ***

„Czarownica”
Premiera: 30 maja 2014


Zrealizowany z wielkim rozmachem film "Czarownica", z udziałem Angeliny Jolie w roli tytułowej, został zainspirowany postacią znaną z disneyowskiej "Śpiącej królewny" – Diaboliną. Tytułowa Czarownica była niegdyś piękną i dobrą dziewczyną. Jej radosną młodość przerwała wojna, podczas której bohaterka z oddaniem broniła swojej ojczyzny. Jednak zdrada, której doświadczyła, zmieniła jej czyste serce w kamień... Żądna zemsty rzuca klątwę na Aurorę – nowonarodzoną córkę następcy tronu wrogiego królestwa.


  ***
Wyczekujecie którejś premiery?

21 komentarzy:

 1. Serdecznie zapraszam Cię do zabawy "Jakim jestem czytelnikiem!?" :)!
  Więcej informacji tutaj:
  http://mejus250.blogspot.com/2014/05/jakim-jestem-czytelnikiem.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo :-) Już zabieram się za tworzenie notki :-)
   Pozdrawiam ;-)

   Usuń
 2. O kurde, ale dużo książek wkrótce wyjdzie :o Fajnie, że przygotowałaś te zapowiedzi, bo oczekuję wielu z nich, a nie zdawałem sobie sprawy z tego, że wkrótce wyjdą *o* Chciałbym m.in "Drogę pod Pękniętym Niebem", "Itcha", "Wszechświaty" oraz to wydanie "Cienia Endera". Powodzenia w zdobywaniu i czytaniu :> Avenix

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki ;-) notki powstają regularnie co miesiąc więc zapraszam ;-)

   Usuń
 3. Nie. Nie. Nie. Nie. Nie! Skasował mi się taaaki długi komentarz :( O mój BOŻE! :( A siedziałam nad nim ponad godzinę :( Jestem dobita. DOBITA. ;(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O kurcze... Ale mam nadzieję, że blog nie zeżarł? Bo spam pożera jakimś cudem samoistnie. Pojawiają mi się czasem takie spamy po angielsku i znikają w kilka sekund bez śladu nie wiem jakim sposobem.

   Usuń
  2. Niestety ten nie będzie już taki fajny jak poprzedni, który pisałam tak bardzo długo :( Bo jestem załamana. Serio. :(
   Zacznę od końca. :(
   "Czarownica" - czekałam na to sporo czasu z paru względów: Angelina Jolie - ona w roli czarnego charakterku? Uroczo. Ellen Fanning - jestem ciekawa czy dorównuje talentem aktorskim siostrze... Juno Temple - strasznie lubię tą aktorkę. Ma ciekawy typ urody i widziałam ją w kilku produkcjach. :) Raczej nie zawiodła mnie, więc i tu oczekuję miłej rozrywki. No i Brenton... w roli księcia... Uwielbiam tego aktora... Dech mi zapiera jak go widzę... A wszystko skąpane w Disney'owskim klimacie magii... I w ogóle - "Śpiąca królewna" jest moją ukochaną bajką :) Bo jest taka romantyczna - pocałunek, sen, Aurora... :3 Tylko jedno mi się nie podoba w tym zwiastunie - polski dubbing. Będzie trzeba oglądnąc po angielsku albo z napisami...
   "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie" - poprzednich filmów z tego cyklu nie oglądałam, ale skoro tutaj widzę taką ciekawą obsadę... Jen Lawrence, James McAvoy, Nicholas Hoult i kochana Ellen Page... Trzeba będzie oglądnąć choćby dla nich. :)
   "Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki" - wstyd i hańba przyznać, ale nie czytałam książki 'Czarnoksiężnik z Krainy Oz"... Muszę jak najszybciej nadrobić, bo źle się czuję ze świadomością, że umykała mi taka ładna historia. A jeśli chodzi o animowany film - pierwsza scenka: Sherry musi zbierać szczękę z podłogi. Absolutnie... Zakochałam się... w tej... Grafice... ZEUSIE!
   "Quiet ones" - niekoniecznie widzi mi się oglądanie horroru, ale w sumie Sam Claflin tam gra... A on jest czarujący... I lubię go po roli w "Piratach z Karaibów"... Zastanowię się...
   "Rio 2" - nie oglądałam jedynki. Coś mnie do niej odrzucało. Niemniej, może kiedyś oglądnę, któż to może przewidzieć...
   Na "Sąsiadów" wyczekiwałam od dawna bo tam jest mój kochany Dave Franco! Czyli, ni mniej, ni więcej - JACK Z ILUZJI <3 <3 <3 I już pomijając fakt, że tam jest Efron również... zapowiada się świetna komedia, więc z pewnością obejrzę.
   "Transcendencja” - och. Johnny. Johnny Depp. Oczywiście, że oglądnę. Bo Johnny. I genialny pomysł na fabułę! Sztuczna inteligencja? Komputer chce zawładnąć światem? Jestem za! Poza tym, ładny montaż i efekty specjalne. :)
   "Diabelskie nasienie" - NOŁP. 1. Horror. 2. Banalny opis. Podziękuję.

   Usuń
  3. Zaraz częśc druga z ksiązkami. Muszę się tylko ogarnąć :(
   A odnośnie komentarza - nie, blog nie zeżarł. To mój głupi internet... :(

   Usuń
  4. Przede wszystkim: Bardzo mi miło, że zdecydowałaś się napisać ten komentarz raz jeszcze :* A raczej komentarze, bo jak zwykle nie zawodzisz ;-) nie wiem jaki był ten poprzedni komentarz, ale aktualny też bardzo mi się podoba :-D

   Angelinę bardzo lubię i chętnie zobaczę ja w roli tytułowej czarownicy, jednak nie wyczekuję tego filmu na tyle by wybrać się do kina. Na pewno zobaczę na dużym ekranie "Transcendencję" bo czuję, że to będzie coś naprawdę dobrego. Oprócz tego raczej nie pojawię się w kinie na żadnej z powyższych pozycji. Również nie znam X-mena i Rio, a horrorów za bardzo się boję i chyba nie dałabym rady oglądać czegoś takiego na dużym ekranie. Poszłabym za to na sąsiadów, ale w moim kinie niestety nie grają... Ale napiszę do pana Andrzeja (ostatnio dręczę go dosyć często) i zapytam czy nie dało by się wcisnąć tego filmu na moje urodziny, wtedy będę mogła skorzystać w końcu z urodzinowej promocji :-D

   Usuń
 4. "Dotyk Julii" - pamiętam jak w dniu premiery tej książki, wybrałam się do miasta gdzie aktualnie chodzę do szkoły (wtedy chodziłam do gimnazjum jeszcze, w moim mieście) i chodziłyśmy po rynku, po czym - jako zagorzałe czytelniczki, wstąpiłyśmy do małej księgarni. Akurat "Dotyk Julii" leżał na wierzchu, a ja sobie przypomniałam jaka jestem ciekawa tej książki i... wzięłam ją. I błogosławiłam się za to później parę razy, po przeczytaniu. Nie wiem czy ty czytałaś, ale na wszelki wypadek nie będę spoilerować. Powiem tylko, że Adam był jak dla mnie słodziutki, Julka ciekawa, a Warner... A Warner... coś mnie w nim fascynuje i nie mogę go nienawidzić bo jako naiwna romantyczka wierzę, że MA serce i coś się w nim kryje dobrego... Ale... Powracając do sprawy "Dotyku Julii" - mam wydanie pierwsze, natomiast ostatnio zapragnęłam mieć także to nowe. Przecież posiadanie tego samego tytułu podwójnie nie jest zbrodnią, nie? Pewnie poczekam na jakąś super promocję, aby kupić nowe wydanie, ale chcę je mieć, bo jest przepiękne.
  "Droga pod Pękniętym Niebem" - opisu nie czytam, natomiast bardzo chcę przeczytać część pierwszą bo pamiętam, że twoja pochlebna opinia niezwykle mnie do tego zachęciła. :) Muszę poszukać jakichś dobrych promocji bo wydaje mi się, że może mi się to spodobać. Plus dodatkowo: bardzo fajne okładki. :)
  "Itch. Reakcja łańcuchowa" - opisu nie czytam, aczkolwiek jedynka jest w bibliotece (chwała Zeusowi za to, że od czasu do czasu dział młodziezowo-dziecięcy, zakupuje interesujące pozycje), więc pewnie wypożyczę jak będę mieć kiedyś ochotę na barwne, pozytywne młodzieżowe przygodówki.
  "Cień Endera" - oczywiście MUST HAVE, jakże by inaczej. Groszka kocham, w "Grze Endera" - po głównym bohaterze był moim ulubieńcem i niezwykle mnie fascynował. Jego przeszłość, myślenie, działania... Z chęcią wgłębię się w jego umysł. Poza tym, ta książka będzie cudowna. Bo musi taka być, prawda?
  "Najlepsza jedenastka" - tej pozycji nie chcę przeczytać bo z tego co wiem to jest któraś tam część z kolei, ale po naszej ostatniej wymianie uwag na temat tej autorki, nadal pragnę zaznajomić się z jej twórczością. :)
  "Wina Gwen Frost” - fanką tej serii nie jestem, ale poprzednie tomy były... przyjemne - ni mniej, ni więcej, więc jeśli i tą część biblioteka zakupi - chętnie poczytam. Co prawda nadal będę się męczyła z naiwną, ciapowatą główną bohatereczką oraz jej SUPERIDEALNYMCHŁOPAKIEM - nudnym jak flaki z olejem, ale... mitologia i Daphne myślę, że sprawią, iż dociągnę do końca.
  "Pierwszy dotyk ognia" - nie czytałam poprzedniego cyklu tej pani, więc na razie nie przeczytam i tego, ale kiedyś - prawdopodobnie. Urban fantasy kocham i cenię autorów, którzy umieją wymyślić jakąś ciekawą fabułę do tego podgatunku, także... :) Poza tym, nie da się nie wspomnieć o wydawcy - Papierowy Księżyc cenię sobie, ze względu na "Więźnia Labiryntu" oczywiście, więc powiedzmy... radośniej spoglądam na ich tytuły. Ach, okładka mi się podoba. Jest żywa, ognista i po prostu ładna. I wątek romantyczny się fajnie rysuje. :)
  "Złodziejska magia" - "Gildię Magów" tej pani baardzo sobie cenię i miło wspominam, więc oczywiście i tą książkę mam w planach. Dobrze, że jest premiera bo mój kolega na facebooku strasznie spamował materiałami o tej książce... :/ A jeśli o nią chodzi, śliczna okładka - będę się starała zdobyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Wybieram ciebie" - normalnie pewnie bym narzekała na trójkącik miłosny i w ogóle, ale jako że to jest New Adult to nie ma opcji - dopisuję do listy "do kupienia". Z czymś mi się kojarzy co prawda fakt, że bohaterka ma ojca oficera, ale to nie ma żadnego znaczenia. I tak mam wielką chrapkę na ten tytuł. :)
   "Na krawędzi zawsze” - z jedynką się mijam, i cierpię ilekroć widzę kolejne recenzje tej książki... :( Orfeusz... miłość... piękne, klimatyczne okładki... Im szybciej zdobędę pierwszy tom, tym lepiej dla mojej psychiki.
   "Mroczne słońce" - na razie powstrzymam się przed osądzaniem, natomiast okładka nadal magiczna! Tymczasem czekam na recenzję pierwszego tomu u ciebie :)
   "Miód na serce" - nie wiem czemu, ale jak tak czytałam ten opis, skojarzył mi się inny tytuł: "Sekretny język kwiatów". W sumie nawet nie wiem dlaczego, ale... powracając do ksiązki. Będzie słodziutka. :) No bo miód, pozytywne emocje, optymistyczne wibracje i te sprawy :) No i imię głównej bohaterki! Swoją drogą, ciekawe jak się czyją Brytyjczycy i Amerykanie czytając o tym jak Cukier sprowadził się do miejscowości, wszystkich radował, blablabla.
   "ONA. Dzieje niezwykłej przygody" - książko. Gdzie byłaś przez całe moje życie? Wiktoriański klimat, fantastyczne motywy, przygoda, tajemnica? Inspiracja Tolkiena? To musi być arcydzieło! Nie ma innej opcji! Oczywiście, dopisuję do listy. Swoją drogą, jak tak czytałam o tym zagadkowym domu, skojarzyły mi się książki Zafona :) Ale jestem świeżo co po przeczytaniu "Pałacu Północy", więc trzeba mi to wybaczyć :)
   "Przebudzona o świcie" - podobają mi się okładki obydwu tomów. Jedynka jest w bibliotece i jak tylko nie będzie wypożyczona - biorę ją. Nie powiem - wiążę z nią pewne nadzieje (co mam nadzieję, nie przyniesie ze sobą złych skutków i rozczarowań na miarę Apokalipsy), i liczę że je spełni. Bo niby paranormal-romance i pełno motywów, które są do przewidzenia, ale... mam ochotę na coś prostego, acz przyjemnego.
   "Wirusy" - "Kości" nie oglądałam do tej pory, ale po przeczytaniu opisu ksiązki... RANY! Cudeńko! Zwykle nie zawracam sobie głowy takimi tworami, ale coś w tym mnie zafascynowało. :) Chyba ten motyw: moce wilka <3
   "Zapomniana księga. Strażnik" - po opisie zapowiada się nieźle, ale... polska autorka? Ym... Nie bardzo. Natomiast nie mówię NIE, może kiedyś się skuszę, o ile jakaś recenzja mnie przekona do książki. Okładka bardzo ładna, klimatyczna. Zobaczymy jak to będzie.
   "Z jak Zachariasz" - ostatnio natknęłam się na filmwebie na wzmiankę o filmie na podstawie tej książki i od tamtej pory jestem nią zafascynowana. Bardzo pragnę ją kupić z paru względów: kocham postapokalpisy, kocham nowe ciekawe, fabularne pomysły. Kocham imię Zachariasz! :3
   "Ars Dragonia" - Nie. Raczej nie. Już pomijając fakt o dość... prostej fabule... Poznań, polski autor... Uch, nie. :( Ale skąd tu autorka wytrzasnęła Lunę? :o
   "Święty chaos" - nie lubię kryminałów, ale w sumie ciekawy tytuł i opis. Podoba mi się szczególnie aspekt rozgrywania akcji na kilku płaszczyznach, jednakże na razie nie będę się zapalać na to :) Poczekam na recenzje...
   "Sześć córek" - absolutnie, obłędna okładka. I dla niej przeczytałabym tą pozycję. Pożarłabym ją w całości. Opis jest zawiły, skomplikowany i naprawdę interesujący, więc mam nadzieję, że ostatecznie czytelnikom spodoba się nie tylko wygląd zewnętrzny, ale i wewnętrzny, żebym i ja - spokojnie, bez nerwów, mogła wgłębić się w fabułę :)

   Usuń
  2. "Zacisze Gosi” - nie czytałam poprzednich tomów/poprzedniego tomu? Więc raczej i tego szybko nie przeczytam, aczkolwiek lubię romanse, sprawiają że bezwiednie się uśmiecham i odprężam, także - mam nadzieję, że kiedyś dane mi będzie przeczytać i ten tytuł. Poza tym, bardzo ładna, łagodna, delikatna okładka. :)
   "Morderstwo Wron” - cudeńko! Zdecydowanie dopisuję do listy, mimo że jedynka stoi na półce od miesięcy! Mam nadzieję, że maj będzie takim przełomem, gdzie będę mogła choć kilka tytułów nadrobić, także ten. Zwłaszcza, że niezmiernie mnie kusi...
   "Dar Julii” - okładka... rany... Co prawda jeszcze nie zdobyłam "Sekretu Julii" - nad czym ubolewam i rozpaczam każdego dnia, ale... już dopisuję finał do listy. Ciekawa jestem decyzji Julci, przebiegu fabuły i... wszystkiego. Wszystkiego.
   "Piękna katastrofa” - bardzo dobrze się składa, że premiera jest kilka dni przed moimi imieninami. Postaram się zdobyć. :) Angielski tytuł bowiem jest mi bardzo dobrze znany, polowałam na oryginalnego ebooka trochę czasu, natomiast później się dowiedziałam, że jednak ma zostać wydany w Polsce, więc zaniechałam swoich działań. :) Zapowiada się intrygująco! Fabuła niby prosta, ale... wątek romantyczny... grzeczna dziewczynka - bad boy... KOCHAM! W dodatku, interesująca bohaterka z nieprostą przeszłością... Muszę, muszę zdobyć!
   "Elita” - przeczytałam i... bez komentarza. Nie no dobra, kogo ja oszukuję? Książka jest... beznadziejna. Te rozterki głównej bohaterki sprawiały, że nie mogłam się skupić na fabule, a styl pani autorki nie był już tak dobry jak w jedynce. :( Aczkolwiek finał i tak przeczytam bo MUSZĘ wiedzieć kogo ona wybierze...
   "Alicja i lustro zombie” - jedynka stoi na półce i się kurzy, i myślę, że postaram się w najbliższych kilku tygodniach zaznajomić z tym tytułem. Także po to by sprawdzić czy warto czekać na dwójkę. Aczkolwiek jeśli chodzi o okładki to bardziej ujęła mnie ta od tomu pierwszego...
   "Szturm i grom” - okładki magiczne... Obydwie! Także i tu pierwszy tom leży na półce i w sumie czeka na lepsze czasy. A szkoda, że nie mam motywacji do jego przeczytania, bo niezmiernie mnie ciekawi. I fantasy w końcu, nie? :)
   "Klątwa Wendigo" - autora oczywiście baardzo szanuję po "Piątej Fali", która mną zawładnęła (no i... Ekhem... Zombie <3 <3 <3), dlatego i "Badacza potworów" mam na liście "do kupienia". Na razie będę musiała poczekać, bo się nie zapowiada na zakupy książkowe, ale kiedyś zaznajomię się z tym tytułem na pewno!
   "Pierścień i sito” - niby polska autorka, ale ciekawi mnie ten tytuł. Polskie czarownice? Czemu nie? Poza tym, ciekawa jestem ile lat ma ta Amelka... Aczkolwiek coś czuję, że na nazwach będzie można sobie połamać język... Zobaczymy :)
   "Wszechświaty. Pamięć" - kiedyś strasznie chciałam przeczytać jedynkę, ale później natrafiałam na same negatywne opinie i mi się odechciało. A szkoda bo pomysł fabularny jest niezwykły. I okładki... przepiękne!
   "Strażniczka krwi" - ostatnio miałam nieprzyjemność napotykać same niechwalebne recenzje "Magii krwi" i jakoś poczułam niechęć do autorki...
   "Władcy czasu” - Gosia przeczytała niedawno jedynkę i się w niej zakochała, aczkolwiek ja - mimo, że ciekawa tej pozycji, jestem do niej nastawiona pesymistycznie. Głównie przez wzgląd na to, że obawiam się utartych schematów, ciapowatej bohaterki i sztucznej miłości między bohaterami :( Mam nadzieję, że ostatecznie kiedy już nadarzy się okazja do przeczytania jedynki, moje przypuszczenia okażą się niesłuszne, ale na razie... na razie dam sobie spokój.
   "Płomień anioła" - pierwszy tom czytałam paarę lat temu i lubiłam go, aczkolwiek nie wiem jak to by było teraz. Uwielbiałam bohaterów, uwielbiałam wątek miłosny i w ogóle... Ale raczej dwójki nie przeczytam. Nie chcę sobie psuć dobrych wrażeń. :)

   Usuń
  3. "Pierwszy krok" - nie obchodzi mnie, że autor jest polakiem. Nie obchodzi mnie to. Okładka jest cudna, w opisie się zakochałam, a tytuł musi wylądować u mnie na półce! Fabryka słów mnie ostatnio bardzo pozytywnie zaskakuje, także mam nadzieję, że i tu się nie rozczaruję zwłaszcza, że... Francuski dwór? Wojna, intrygi, miłość, magia? Absolutnie pozycja dla mnie :3
   "Time Riders" - pierwszy tom kurzy mi się na półce i mam nadzieję, że uda mi się niedługo z nim zaprzyjaźnić. Może podczas dwutygodniowych praktyk? Może. W każdym razie, seria ma wielu fanów i liczę, że będę mogła do nich z czystym sumieniem dołączyć. :) Dawno już nie czytałam żadnej młodzieżowej przygodówki - więc... czemu nie?
   "Pakt złodziejki” - ADRIENNE! Jakie piękne imię... I znów mamy Fabrykę Słów! Maj zapowiada się cudnie! Szkoda tylko, że tyle czasu do premiery... Tytuł zapisany na listę, będę czatować aż pojawi się w księgarni, a później prawdopodobnie liczyć na cud i jakąś mega promocję ^^ Uwielbiam bohaterów literackich, którzy są złodziejami, a tu dochodzi jeszcze interesująca fabuła, śliczna okładka i zagadkowa przeszłość bohaterki! Nie mogę się zawieść na tym tytule. :)

   No. Jakoś napisałam :(
   Pozdraaawiam! :) I życzę super-pozytywnego maja, błogiego lenistwa i oczywiście... nie no. Wiadomo, że maturę zdasz na 100% :)
   Sherry :)

   Usuń
  4. No dobra, ciąg dalszy mej wypowiedzi:
   Ja również mam stare wydanie "Dotyku Julii" oczywiście, że nie przeczytane :-P i drugą część zakupioną w ciemno. Oczywiście wszystko w promocji :-D
   O tak tak! "Dom pod pękniętym niebem" koniecznie musisz przeczytać! na aros.pl jest za 20 zł a najtańsza przesyłka za 4 zł. Chyba że preferujesz allegro jak ja ostatnio tam mozesz znaleźć jeszcze taniej:
   http://allegro.pl/listing/listing.php?string=dom+pod+p%C4%99kni%C4%99tym+niebem&search_scope=
   "Itcha" mam pierwszy tom również nieprzeczytany więc też dałam sobie spokój z czytaniem opisu.
   Nie znam jeszcze "Gry Endera" więc muszę sobie tarować na razie serię o Groszku, ale kto wiem, może z czasem nadrobię zaległości.
   Ja chętnie wróciłabym do przygód Stephenie Plum, ale jest to seria na tyle neutralna, że nie będę płakać jesli tak się nie stanie ;-)
   Ja do Papierowego księżyca mam ograniczone zaufanie bo dosyć wolno im idzie wydawanie serii.Kontynuacji "Podwieczności" którą kiedyś recenzowałam chyba się już nie doczekamy, podobnie z serią Carrie Ryan, choć to już nie z ich winy.
   Ja za Canavan sięgnęłam kiedy miałam jakieś 13 lat i szczerze mowiąc nie szło mi kompletnie :-/ Moze teraz byłoby inaczej, ale trochę mi się dłużyły dwa tomy Gildii, mam też trzeci, ale nie dałam rady go zacząć, a aktualnie wszystkie tomy ukradł mi kuzyn więc nawet nie mam okazji.

   Usuń
  5. Trochę drażni mnie fakt, ze wszystkie anberowe okładki z "serii" New Adult są niemal takie same. Ale ponieważ nie ocenia się książki po okładce czekam na Twoje recenzje by wybrać najlepsze tytuły ;-)
   Też muszę w końcu zdobyć "na krawędzi nigdy"!
   Obiecuję, że "Zabójczy księżyc" zrecenzuję w miarę szybko specjalnie dla Ciebie :-)
   o i jak Ci się podobał "Pałac północy"? Ja byłam strasznie zachwycona powieścią, ale rozczarowana brakiem związku z poprzednią częścią! No co to za seria... Nawet miałam już super teorię jak to się łączy ale okazało się że jednak nie. Niestety nie powiem jaka to była teoria bo zwyczajnie nie pamiętam :-P
   zazdroszczę tak dobrze wyposażonej biblioteki! U mnie nic nie ma :-( W sumie nie ma się czemu dziwić bo cała biblioteka jest może dwa razy taka jak mój pokój :-P
   "Zapomniana księga" też bardzo mnie intryguje, ale obawiam się właśnie autorki... Choć taki na przykład Marcin Mortka pisze na poziomie iście amerykańskim więc nie przekreślam tej pozycji ;-)
   Mam pierwszy tom "Morderstwa wron" wiec jeśli mi się spodoba to na pewno przeczytam i ten. Zacznę jednak od innej seri tej autorki "Czarne kamienie". Kiedyś wygrałam drugi tom potem kupiłam w biedronce trzeci a teraz udało mi się w końcu wylicytować na allegro pierwszy. Mam nadzieję, że było warto :-P
   "Piękna katastrofa" to akurat dość drażniąca pozycja ale jedynie z tego względu że premiera była już przesuwana chyba dwa razy... Mam jednak nadzieję, że tym razem się nie zmieni i że zdobędziesz ją na imieniny :-)
   szkoda, że "Elita" jest tak tragiczna, bo jedynka bardzo mi się podobała... Niemniej też jestem ciekawa finału :-)
   "Alicji..." nie mam i nie wiem czemu ale coś mnie od niej odrzuca... Może po Twojej recenzji ewentualnie zmienię zdanie.
   "Cień i kość" bardzo chciałabym przeczytać ale nie maiłam okazji, z koeli "Piąta fala" czeka na mnie na półce i doczekać sie nie może. Muszę położyć ją bardziej na widoku ;-P
   czytałam pierwszy tom "Wszechświatów" i powiem Ci, że nie było źle. dałam chyba 7/10 bo podobała mi się historia i pomysł, ale zdecydowanie cena jest zbyt wygórowana!
   Serię pani Monir kiedys bardzo chciałam przeczytać ale jakoś mój zapał ostygł. "Anioła" mam od dawna ale jakoś nam nie po drodze. Choć myślę, że moje wrażenia będą pozytywne :-)
   "Pakt złodziejki" też bardzo mnie interesuje zwłaszcza, że bardzo przypomina mi "Sektę zabójców" która uwielbiam!

   Postaram się zdać :-D Nie na 100% ale postaram się
   Pozdrawiam!

   Usuń
  6. Ojej, zazdroszczę ci "Sekretu Julii" :o Ja może we wakacje ogarnę jakąś promocję z tą pozycją :) Jestem baaaardzo ciekawa przebiegu fabuły i... zachowań bohaterów, więc myślę, że dwójka nie rozczaruje mnie i pozostawi może nawet cieplejsze uczucia niż jedynka. :)
   Z Papierowym Księżycem i kontynuacjami się zgadzam. Mnie szlag trafiał ilekroć przekładali premierę "Leku na śmierć". To jest absolutnie okropne jak z września zrobił się luty. ._. Ale gdy już wydali, jestem im za to wdzięczna :) Z "Podwiecznością" słyszałam, że się słabo przyjęła, ale nie trać nadziei! :)
   Jeśli o Gildię Magów chodzi to mnie pierwszy tom też do pewnego stopnia nużył, aczkolwiek drugi i trzeci (w szczególności trzeci), zauroczyły :) Aczkolwiek jeśli o inne książki Canavan chodzi to jakoś słabo mi podchodziły. Co nie znaczy, że nie chcę przeczytać "Złodziejskiej Magii", zwłaszcza że wiem, iż Trudi ma niezłe pomysły fabularne :)
   Och, tu masz rację. Jeśli chodzi o okładki to wszystkie są utrzymane w kolorystyce szaro-białej, a napisy zazwyczaj czerwone. Drażniące, niemniej... Dobrze, że wydają ^^
   Bo "Pałac Północy" nie wiąże się z "Księciem Mgły" i "Światłami września" :) To jest trylogia - to prawda, ale tylko dlatego, że po wielu latach autor postanowił wydać książki, które niegdyś napisał dla młodzieży. I zrobił z nich trylogię, jednakże one nie są w żaden sposób powiązane :) Mnie, ze wszystkich trzech z tej trylogii, najbardziej właśnie przypadł do gustu "Pałac Północy". Może dlatego, że był po prostu inny od pozostałych dwóch. Tam wszystko było takie ze mgłą związane, a tu mamy Kalkutę, Indie, różnych bohaterów i ten pociąg widmo... Jestem zauroczona :) Teraz czeka mnie przygoda z "Cieniem wiatru" :)
   Słyszałam że ta seria "Czarnych Kamieni" jest strasznie chaotyczna, jednakże... podobno niezła :D Więc życzę miłego czytania i pozytywnych wrażeń! Daj znać po lekturze czy ci się podobała :D Ja tymczasem, postaram się jak najszybciej przeczytać "Pisane szkarłatem". Weekend majowy zleciał mi na czytaniu, dosłownie przed chwilą skończyłam odkładane parę miesięcy "Upadające Królestwa", a teraz biorę się za "Alicję w krainie Zombi", więc cieszę się :) Tym bardziej, że czekają mnie jeszcze trzy dni wolnego, a od następnego tygodnia, dwa tygodnie praktyk, także myślę, że sobie poczytam :)
   Odnośnie "Pięknej katastrofy"... nie miałam pojęcia :o Kurczę, żeby tylko nie przełożyli... Tym bardziej, że marzę o tej książce *-*
   Naprawdę?! :o No to napotykam chyba pierwszą tak pozytywną ocenę "Wszechświatów"! :o Może poszukam ebooka... :o Zastanowię się!
   Jeśli o "Anioła" chodzi to jest tam niesamowity wątek romantyczny, więc również myślę, że może ci przypaść do gustu :)
   "Sekta zabójców" mówisz! Dobra, będę się rozglądać :D

   Ok, ok. Rzeczywiście 100% to może być nieco niemożliwe, ale... w takim razie 99% powinno wystarczyć :)
   Dasz radę! :)
   Pozdrawiam!
   Sherry

   Usuń
  7. Cień wiatru kocham <3 Jak dla mnie to najlepsza książka Zafona :-) Początek może odrobinę nużyć, ale potem jest fantastycznie. A historia Juliana... Musisz przeczytać mam mam nadzieję, że spodoba Ci się równie bardzo co mi. A musisz wiedzieć, że to moja najukochańsza książka ;-)
   Teraz już wiem, że "trylogia" Zafona nie jest typową serią, rozczarował mnie tylko ten brak związku bo ułożyłam taki genialny scenariusz :-P
   Trochę się obawiam tych "Czarnych kamieni", ale jednocześnie bardzo mnie intrygują. Zauważyłam też, że wiele zależy od nastawienia do książki więc myślę, że jednak będzie dobrze ;-)
   Właśnie odnośnie nastawienia- jeśli będziesz szukała czegoś lekkiego i przyjemnego to polecam Wszechświaty. Ale musisz też wiedzieć że zbyt wielu odpowiedzi w tym tomie nie uzyskasz :-P
   Takiej to dobrze :-P Ale wypoczywaj, czytaj, recenzuj :-) za mnie też możesz poczytać bo staram się teraz nie rozpraszać żadną książką ;-)

   Co do tej przeklętej matury to... jestem zła. Potop i Wesele? Serio? To była jakaś tragedia. Jeszcze lektury jak lektury, zawsze coś z fragmentu można wypisać ale tematy totalnie mi nie leżały i pół godziny medytowałam nad tym zadaniem myśląc który wybrać. Zdecydowałam się na Potop bo z fragmentu Wesela kompletnie nie dało się nic wywnioskować. Poszło jak poszło czyli bardzo średnio/ raczej kiepsko :-P Napisałam ale to było trochę lanie wody :-P Kurczę ale był by wstyd gdybym nic nie napisała, chyba bym kompletnie w siebie zwątpiła :-P
   Trzymaj kciuki za matmę! Tam już nie będę mogła lać wody a liczyć umiem tylko książki i promocje :-D

   Buziaki :* :* :*

   Usuń
  8. Generalnie, jeszcze nie widziałam negatywnej recenzji "Cienia wiatru", więc gdyby mnie się nie spodobał, to bym chyba była dziwaczką roku :D Zobaczymy :) Postaram się przeczytać jeszcze w maju, ale niczego nie obiecuję ^^

   Ojoj! Widziałam wczoraj właśnie te wasze lektury... Mój brat też wściekły bo powtarzał podobno wszystkie OPRÓCZ tych dwóch ^^ A szczególnie liczył na "Lalkę", bo przy tym najbardziej siedział i kuł. Przykro mi z waszego powodu, serio :( Jeśli o tematy chodzi, to braciszek również wybrał "Potop", bo powiedział, że wiersz? Mu się za bardzo nie podobał i nie wiedział co z nim robić :o W każdym razie podobno pisał straszne głupoty, wymyślał jakieś bzdurne rzeczy, więc skoro on tak robił oraz ty lałaś wodę, to myślę, że wszyscy tak robili więc nie masz się czego obawiać! :)
   Mam nadzieję, że matma ci dobrze poszła! Zwłaszcza, że co do "wielkich umiejętności" - nie jesteś sama. :( W tym momencie jestem na przykład zagrożona z tego cudnego przedmiotu. Chyba nigdy wcześniej się do takiego poziomu nie zniżyłam... :(
   Ale ok, teraz powodzenia z językiem i rozszerzonymi! :) Trzymam kciuki! :*
   Pozdraaawiam!
   Sherry

   Usuń
  9. Mam nadzieję, że jakoś to będzie. sprawdziłam odpowiedzi i nie wygląda to najgorzej. Jeśli o matmę chodzi, to jeśli zdam to cudem ;-) nie popisałam się ogólnie mówiąc :-P Po sprawdzeniu odpowiedzi widze jakiś cień szansy na 30% ale bardzo nikły. Poprawki są podobno łatwiejsze więc jeśli nie tym razem to uda się następnym ;-) Angielski to czysta przyjemność. Nie jestem może na takim poziomie, żeby czytać książki po angielsku, ale radzę sobie bardzo dobrze. Nie obawiam się więc, że nie zdam, ale mam cichą nadzieję że przynajmniej 50% zdobędę. W końcu na próbnym miałam ponad 80% ;-) Bardziej martwi mnie ustny polski ale mam nadzieję, że głosu tam nagle nie stracę ;-)

   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Jeśli chodzi o książki to czekam na Alicja i Lustro Zombi, a co do filmów to Czarownica i Diabelskie Nasienie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie koniecznie daj znać jak Ci się podobało ;-)

   Usuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.