17 grudnia 2016

Świąteczny zeszyt z cytatami #12


Już za tydzień wigilia! Najwyższy czas by zacząć wprawiać się w świąteczny nastrój. Z tej okazji postanowiłam wskrzesić nieco przykurzony cykl. Ktoś jeszcze pamięta?


Dzisiejsze hasło:
Święta!

- Ale... święta się skończyły.
- Och, nie, święta nigdy się nie kończą, jeśli nie chcesz. - Pochyliła się nad ladą i wsparła podbródek na dłoni. - Święta to stan umysłu.
Lauren Myracle  W śnieżną noc

Jest mnóstwo rzeczy, które przyniosły mi wiele dobrego, choć nie przyniosły mi żadnego zysku. Taką rzeczą są właśnie święta Bożego Narodzenia. Oczywiście, jest to czas hołdu i czci dla samego wydarzenia, ale dla mnie te święta to także miły czas dobroci, wybaczania i miłosierdzia.
Charles Dickens  Opowieść wigilijna...święta to czas cudów, a jeżeli ich nie zauważamy, to znaczy, że nie umiemy dobrze patrzeć.
Anna Ficner-Ogonowska  Alibi na szczęście

Krzyczymy o magii świąt, a zapominamy, czym ona rzeczywiście jest... Grunt jednak, żeby się nie dać, żeby nie pójść z tłumem...
Magdalena Kordel  Anioł do wynajęcia

Ludzie zapomnieli już, co naprawdę oznacza Boże Narodzenie. Niewielu jest takich, jak my, co ciągle pamiętają, że to święta miłości i poświęcenia.
Josephine Cox  Grzechy ojcaW święta wszyscy są trochę szaleni. Myślą o tym, czego nie mają, a co by chcieli mieć.
Danielle Steel  Nieodparta siła

Coś jest w świętach Bożego Narodzenia, co raz po raz każe zajrzeć nam w głąb siebie ,w nasze wspomnienia i pragnienia, w naszą dziecięcą duszę.
Ona wciąż jeszcze otwiera szeroko oczy ze zdumienia, stając przed tajemniczymi drzwiami, za którymi czeka cud.
Nicolas Barreau  Sekretne składniki miłości

Mówi się, że święta to czas, kiedy ludzie powinni być dla siebie mili, wybaczać sobie nawzajem i tak dalej, ale w rzeczywistości wszystko sprowadza się do prezentów. Tam, gdzie rządzi Święty Mikołaj, nie ma sprawiedliwości. Bogate dzieciaki dostają wszystko, a bidne używany szmelc, chociaż rodzice wyprówają sobie flaki żeby go mieć.
Kelly Link  Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadańŚwięta brzęczą mi nad głową jak szarańcza. Za chwilę zaczną żer,
zjadając czas, myśli, zera na koncie, sen, nerwy – co się da.
Ludmiła Piasecka  52 tygodnie

Gdy człowiek traci nadzieję, gdy żyje tylko dzięki sile woli, dobrze jest trafić na kogoś, kto wskaże mu droge do znalezienia swojego brakującego grosika. Swięty Mikołaj istnieje naprawdę, choć nie zawsze ma długą, białą brodę, czerwone ubranie i zaprzęg reniferów. Jest w każdym z nas.
Maja Porczynska- Bliżej niz myślisz*********************************************************
Dodacie coś od siebie?


9 komentarzy:

 1. Bardzo fajny pomysł na notatkę. Uwielbiam czytać cytaty *-*
  Pozdrawiam ^^
  http://bibliotekatajemnic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również i tak narodził się "Zeszyt z cytatami" :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. " Ale... święta się skończyły.
  - Och, nie, święta nigdy się nie kończą, jeśli nie chcesz. - Pochyliła się nad ladą i wsparła podbródek na dłoni. - Święta to stan umysłu". Zgadzam się w zupełności. To stan umysłu. XD

  Dwie strony książek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie i warto czasem sobie te święta przedłużyć :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Dziękuję starałam się wybrać te najładniejsze :-) Swoją drogą niełatwo wyłapać takie tematyczne cytaty :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 4. Czuć magię świąt ;)
  http://justboooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy pamiętamy? Oczywiście! Ba, tęskniłam za tym cyklem! <3 I jest mi ogromnie przykro, że nie mogłam skomentować posta od razu po dodaniu - w czasie przedwigilijnym, kiedy twój post jeszcze bardziej wprowadziłby mnie w magię Świąt. :)
  Tak czy inaczej, podoba mi się oczywiście każdy z wybranych przez ciebie cytatów, ale mam słabość do tego ostatniego, głównie dlatego, że brzmi to jak jedna z myśli, do których doszłam między innymi w ciągu tych zeszłych Świąt. :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.