3 kwietnia 2014

Premierowy kwiecień


Książki:


„Krwawy szlak”- Moira Young
Seria: Kroniki czerwonej pustyni tom 1
Premiera: 2 kwiecień 2014

Życie Saby zmienia się nieodwracalnie, gdy czterej tajemniczy jeźdźcy porywają jej brata bliźniaka, Lugh. Zdecydowana zrobić wszystko, by go odnaleźć, Saba wkracza w świat, o którym wcześniej tylko słyszała – pełen wrogów, ale i sprzymierzeńców, dziwacznych kreatur i niezwykłych talizmanów. W nowym, złowrogim otoczeniu odkryje, że potrafi być groźną wojowniczką, przebiegłą przeciwniczką, a przede wszystkim – że nic nie może zniszczyć jej woli przetrwania. W towarzystwie przystojnego śmiałka o imieniu Jack i bandy wojowniczek zwanych Wolnymi Jastrzębiami Saba wyruszy, by ocalić brata, a może nawet cały świat. Prawa do ekranizacji książki nabył Ridley Scott!

 ***

„Mroczne umysły”- Alexandra Bracken
Seria: Mroczne umysły tom 1
Wydawca: Otwarte
Premiera: 2 kwiecień 2014

Najbardziej niepokojąca książka od czasów „Igrzysk śmierci”!

Mam na imię Ruby.
Potrafię wedrzeć się do twojego umysłu, a nawet wymazać wspomnienia. Jako dziecko zostałam wysłana do obozu „rehabilitacyjnego” dla takich jak ja. Zieloni, Niebiescy, Żółci, Pomarańczowi, Czerwoni. Mroczne umysły. Zostałam przydzielona do Zielonych, ale w rzeczywistości jestem ostatnią z Pomarańczowych. Ukrywam to, żeby przetrwać.
***

„Do wszystkich chłopców, których kochałam”-Jenny Han
Wydawca: GW Foksal/Ole
Premiera: 2 kwiecień 2014

Wyobraź sobie, co by się stało, gdyby wszyscy faceci, w których się kiedykolwiek kochałaś, dowiedzieli się o tym w tym samym czasie…

Lara Jean Song przechowuje swoje listy miłosne w pudełku na kapelusze, które dostała od mamy. Nie są to jednak wyznania miłosne jej adoratorów, ale listy, które sama napisała do obiektów swoich uczuć – jeden list do każdego chłopca, w którym była kiedyś zakochana. W sumie pięć. Pisząc je, Lara bez oporów przelewała wszystkie swoje uczucia na papier i zupełnie szczerze, bez żadnych zahamowań formułowała zdania, których nigdy nie ośmieliłaby się wypowiedzieć na głos, ponieważ listy te były przeznaczone wyłącznie dla jej oczu i nigdy nie miały dotrzeć do adresatów. Pewnego dnia okazuje się jednak, że jakimś cudownym sposobem zostały wysłane. Od tej chwili wszystko w życiu Lary staje na głowie i wymyka się spod kontroli.
***

„Czerwone jak krew”- Salla Simukka
Seria: Lumikki Andersson tom 1
Wydawca: GW Foksal/W.A.B.
Premiera: 2 kwiecień 2014

Fińska sensacja dla młodzieży. Skandynawia podbija serca młodych wielbicieli kryminału!

Główną bohaterką „barwnej” trylogii (zainspirowanej Królewną Śnieżką braci Grimm), którą rozpoczyna powieść „Czerwone jak krew”, jest siedemnastoletnia licealistka Lumikki Andersson. Jej imię znaczy po fińsku „Śnieżka”. Nie miała łatwego dzieciństwa. Prześladowana przez uczniów nauczyła się maskować uczucia. Gdy dokonuje makabrycznego odkrycia zachowuje zimną krew. Jest doskonałym obserwatorem ludzkich zachowań. Nie oznacza to bynajmniej, że Lumikki nie rzuca się w oczy. Gdy po ukończeniu gimnazjum wyjeżdża z rodzinnego Riihimäki do Tampere i podejmuje naukę w liceum artystycznym, mimo wszystko zwraca na siebie uwagę. Ma wyrobione zdanie na każdy temat. Zgarnia najwyższe oceny i z fizyki, i z filozofii. Odgrywa rolę Ofelii tak, że dwie nauczycielki wpadają w furię, a reszta płacze. Gdy zetknie się z morderstwem przydadzą jej się zdolności aktorskie by przetrwać i wygrać.

Sensacja Salli Simukki ma w sobie typowy skandynawski mrok, odpowiednią dawkę strachu i tak lubiane w kryminałach nieoczywiste rozwiązanie.
***

„Korona w mroku”- Sarah J. Maas
Seria: Szklany tron tom 2
Wydawca: GW Foksal/Uroboros
 Premiera: 2 kwiecień 2014

Drugi tom cyklu Szklany tron, opowiadającego o zabójczyni Celaenie Sardothien
Po roku ciężkiej pracy w kopalni soli osiemnastoletnia Celaena Sardothien zdobywa pozycję królewskiej zabójczyni. Nie jest jednak lojalna względem tronu, choć ukrywa ten sekret nawet przed najbliższymi przyjaciółmi.
Nie jest jej łatwo utrzymać tę tajemnicę, zwłaszcza gdy król zleca jej zadanie, które może zniweczyć jej plany. Na domiar złego na horyzoncie majaczą groźne siły, które mogą zniszczyć cały świat i zmuszają Celaenę do dokonania wyboru. Względem kogo okaże się lojalna i dla kogo zechce walczyć?
***

 „Dziecię ognia”- Harry Connolly
Wydawca: Fabryka Słów
Premiera: 4 kwiecień 2014

Moc run przeciw sile ognia

W prowincjonalnym miasteczku rodem z filmów Davida Lyncha bije źródło złowrogiej magii. Strzeże go drapieżca, który poświęca dziesiątki niewinnych dzieci w zamian za nadnaturalną moc.

I tylko jeden człowiek może ten proces powstrzymać – Ray Lilly – były więzień i złodziej samochodów, z charakteru cynik wrażliwy na krzywdę innych.

Opowieść, którą czyta się jednym tchem, jakby oglądało się najlepsze hollywoodzkie produkcje. – Terry Rossio, scenarzysta „Piratów z Karaibów”
***

„Dziesięć kawałków” Janet Evanovich
Wydawca:  Fabryka Słów
Premiera:  04 kwiecień 2014

Stephanie ma niebywały talent do przebywania w niewłaściwych miejscach w niewłaściwym czasie. Prosty wypad na lunch kończy się wybuchem samochodu. Łowczyni staje się celem. Taka karma. Jednak stara się znaleźć kryjówkę. Idealne jest mieszkanie Komandosa, twardego faceta, który wprowadził ją w tajniki zawodu.

Groteskowy wyścig z czasem i szalonymi pomysłami wścibskiej babci Mazurowej połączony z polowaniem na pączki.

Nazywam się Stephanie Plum i dżemem umazałam się nie raz, w przenośni i dosłownie. Na przykład wtedy, gdy przez przypadek spaliłam zakład pogrzebowy. To była gigantyczna plama, matka wszystkich plam. Doczekałam się za nią zdjęcia w gazecie. I teraz, gdy idę ulicą, to ludzie mnie rozpoznają.
***
„Angelfall. Penryn i świat Po”- Susan Ee
Seria: Angelfall
Wydawca: Filia
Premiera: 9 kwiecień 2014

W tej części bestsellerowego thriller’a fantasy, jakim jest Angelfall – Ci, którzy przetrwali anielską apokalipsę zaczynają razem naprawiać to, co zostało z nowoczesnego świata.

Kiedy grupa ludzi pojmuje siostrę Penryn, myśląc, że jest ona potworem, sytuacja kończy się masakrą. Paige znika. Ludzie są przerażeni. Mama ma złamane serce, a Penryn wyrusza z akcją poszukiwawczą na ulice San Francisco.

Dlaczego jednak ulice są takie puste? Gdzie się wszyscy podziali? Czy poszukiwania Penryn, doprowadzą ją do odkrycia sedna sekretnego anielskiego planu? Gdzie dostrzeże przebłysk ich motywacji i odkryje przerażający rozmiar tego, co anioły zamierzają zrobić?


Tymczasem Raffe poluje, aby odzyskać skrzydła. Bez nich nie może ponownie dołączyć do aniołów… Nie może zająć przynależnego mu miejsca wśród liderów. Co wybierze, gdy przyjdzie mu decydować - odzyskać skrzydła, czy pomóc Penryn? 

***

“Hide*Out”- Andreas Eschbach
Seria: Trylogia outsiderów #2
Wydawca: Jaguar
Premiera: 9 kwiecień 2014

Setki tysięcy ludzi, którzy współmyślą, współodczuwają i pragną tego samego. To właśnie Koherencja – stan i miejsce, w którym nie istnieje „ja”. Koherencja to „my”. Największe zagrożenie dla ludzkości.

Tylko siedemnastoletni Christopher Kidd, najsłynniejszy haker na świecie, jest w stanie podjąć walkę z gigantem. Kiedyś sam był częścią ogromnej sieci i jako jedyny zdołał się z niej oswobodzić i odzyskać tożsamość. Teraz jest wrogiem numer jeden – pierwszym na liście poszukiwanych. Ukryty w obozie wizjonera i przeciwnika technokracji Jeremiaha Jonesa, Kidd układa skomplikowany plan zniszczenia Koherencji. Jednak w pewnym momencie odkrywa, że największym zagrożeniem dla niego nie są uzbrojeni po zęby komandosi. Prawdziwy wróg kryje się w jego własnej głowie…
***

Czarnoksiężnik. Miecz Radogosta”- Juraj Cervenak
Seria: Czarnoksiężnik tom 2
Wydawca:  ERICA Instytut Wydawniczy
Premiera: 9 kwiecień 2014

Rogan powrócił z królestwa zmarłych, aby w świecie śmiertelników walczyć z biesami i siłami ciemności. Jako potomek czarnoksiężników z Góry Dzika musi jednak najpierw wydrzeć święty Krwawy Ogień z pazurów złowieszczych  służalców Białoboga. Nie będzie to możliwe bez pamiątki rodowej - miecza wojennego, należącego niegdyś do boga Radogosta. Poszukiwania prastarego oręża zawiodą go daleko na zachód, gdzie plemię Czechów jest zagrożone przez plemię Łuczan dowodzonego przez demonicznego księcia Włościsława. Czarnoksiężnik i jego drużyna, wiedźma Mirena oraz  przywódca wilczej sfory z zaświatów - Gorywałd, muszą stawić czoła nie tylko własnym nieprzyjaciołom, ale wciągnięci zostaną także w wir wojny, która zatrzęsie w posadach tronem książąt przemyślidowskich.


Czarnoksiężnik, to znakomita seria, która błyskawicznie wciąga w świat słowiańskich herosów, książąt oraz magii, kapryśnych bogów i żądnych krwi biesów, a wszystko to na tle prawdziwych wydarzeń historycznych.
***

„Arte”- Halina Grudziecka
Wydawca: Nowy Świat
Premiera: 10 kwiecień 2014

Powieść fantasy, powstała pod wpływem literatury staroangielskiej, zawierająca wiele odniesień do literatury anglosaskiej. Akcja „Arte” toczy się w wymyślonej krainie podczas panowania pogańskich bogów. Bohaterem jest smok, Szesarz, który od swojego króla otrzymuje misję zabójstwa innego smoka. Aby się zamaskować, zamienia się w człowieka. Jednak na przeszkodzie jego planom niespodziewanie stają inni ludzie…
***

“Klątwa Neferet”- P.C. Cast, Kristin Cast
Seria: opowiadanie do serii Dom Nocy
Wydawca: Książnica
Premiera: 16 kwiecień 2014

P.C. i Kristin Cast odkrywają mroczną tajemnicę najwyższej kapłanki Domu Nocy.

Szesnastoletnia Emily Wheiler dorastała w XIX-wiecznym Chicago, otwartym na świat za sprawą zorganizowanej tam Wystawy Światowej. Nagła śmierć matki diametralnie zmienia jej życie. Skrzywdzona, lecz wciąż pragnąca miłości i swobody Emily ucieka z domu, by zacząć wszystko od nowa. Przybiera odmienne imię, a w jej umyśle rodzi się pragnienie, by zemścić się na mężczyźnie, któremu kiedyś ufała.
***

„Arkadia płonie”- Kai Meyer
Seria: Trylogia arkadyjska tom 2
Wydawca: Media Rodzina
Premiera: 16 kwiecień 2014

Druga część trylogii arkadyjskiej.
Po niespodziewanej śmierci siostry i ciotki przed Rosą kolejne wyzwanie: staje na czele rodu Alcantara. Musi teraz zmierzyć się z chciwymi, krwiożerczymi członkami własnej rodziny, którym nie odpowiada nowa sytuacja, przewodzić wszelkim ważnym sprawom, również tym dotyczącym śmierci jej bliskich, a przede wszystkim – przekonać wszystkich, że jej związek z Alessando Carnevare, chłopcem z wrogiego klanu, nie zaszkodzi interesom jej rodziny.
***

„Zacznijmy od nowa”- Abbi Glines
Seria: Za daleko #3
Wydawca: Pascal
Premiera: 16 kwiecień 2014

Rush obiecał jej, że już na zawsze pozostaną razem… ale obietnicę można złamać.
Rozdarty między miłością do rodziny a miłością do Blaire musi znaleźć sposób, aby ocalić jedną, ale nie utracić drugiej.
Blaire uwierzyła w bajkę… ale nikt nie może żyć w fantazji.
Jej miłość do Rusha i pragnienie posiadania rodziny utrzymuje ją w przekonaniu, że ten układ może zadziałać. Jednakże tylko do pewnego czasu. Blaire musi podjąć decyzję dla dobra dziecka, nawet jeśli to złamie jej serce.
Czy oboje odnajdą tego, czego szukają? Czy uda się im zacząć wszystko od nowa?
Czy ten związek ma szanse na przetrwanie?

Czy sprawy znowu nie zaszły o krok za daleko?
***

„Sokół i lew”- Cecilia Randall
Seria: Hyperversum tom 2
Wydawca: Esprit
Premiera: 16 kwiecień 2014

Ostrzegali cię przed spędzaniem całego wolnego czasu w wirtualnym świecie gier komputerowych? Mieli rację…
Wyobraź sobie komputerową grę RPG, która pozwala nie tylko śledzić losy bohaterów, ale wejść w ich skórę, która zaciera granice pomiędzy rzeczywistością a światem wirtualnym.
Taka gra nazywa się Hyperversum.
Kontynuacja bestsellerowej powieści Cecilii Randall – Hyperversum. Po ogromnym sukcesie wydawniczym pierwszej części autorka przedstawia dalsze losy Iana, Daniela i Jodie.
W dwa lata po pierwszej podróży oraz po wielu nieudanych próbach, Hyperversum znów zabiera trójkę bohaterów do XIII-wiecznej Francji. Usiłując powrócić do ukochanej Isabeau i zobaczyć swoje pierworodne dziecko, Ian trafia w sam środek buntu angielskich baronów przeciwko Janowi bez Ziemi. Daniel stara się wrócić do swoich czasów, ale wbrew woli zostaje uwięziony w 1215 roku, w szponach zaprzysięgłego wroga Iana, Geoffreya Martewalla, barona Dunchester.
***

„Tego lata stałam się piękna”-Jenny Han
Wydawca: GW Foksal/Ole
Premiera: 23 kwiecień 2014

Wszystko, co magiczne, przydarza się latem.

Belly od lat spędza wakacje w ten sam sposób – w położonym nad brzegiem morza domu Susanny, najlepszej przyjaciółki jej mamy. Belly wychowała się wraz z synami Susanny – optymistycznym i wesołym Justinem oraz zamkniętym w sobie Connorem. Przez wszystkie te lata chłopcy stali się jej najlepszymi przyjaciółmi, braćmi i pierwszymi obiektami westchnień.

Jednak tego lata wszystko ulega zmianie. Belly nie jest już dzieckiem, Justin i Conrad również zmienili się w zauważalny sposób. To, co kiedyś wydawało się proste, staje się skomplikowane. To, co wydawało się niemożliwe, zaczyna być prawdopodobne.

Belly wie, że to lato na zawsze zapisze się w jej pamięci.
***

 „Pułapka uczuć”- Colleen Hoover
Seria: Pułapka uczuć tom 1
Wydawca: W.A.B.
Premiera:  23 kwiecień 2014

Layken skończyła niedawno osiemnaście lat. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej niespodziewanie straciła ojca. Wraz z kochającą matką i młodszym bratem postanawiają zostawić za sobą przeszłość w Teksasie, by rozpocząć nowe życie w Michigan. Sprzedają dom, pakują rodzinne pamiątki i wyruszają na północ. Każde z nich z innymi obawami i planami na dalszą przyszłość. Zarówno Lake, jak i Kel nie chcą porzucać szkoły, przyjaciół, wspomnień związanych z ulubionymi miejscami. Boją się tego, co ich czeka prawie dwa tysiące kilometrów od domu. Prawdziwego domu. Julia też się martwi. Mimo to stara się dodać otuchy swoim dzieciom i wesprzeć ich w najtrudniejszych chwilach.
Po przyjeździe na miejsce okazuje się, że już pierwszy kontakt z sąsiedztwem z naprzeciwka zwiastuje poważne zmiany w rodzinnych relacjach. A to dopiero początek niezwykle emocjonalnej, momentami przezabawnej historii losów dwóch rodzin Cohen i Cooperów, w której nikt nie zdaje sobie sprawy, jak ich członkowie staną się sobie bliscy w obliczu śmiertelnej choroby i codziennych problemów.
***

„Lato drugiej szansy” - Morgan Matson
Wydawca: Jaguar
Premiera: 23 kwiecień 2014


Taylor Edwards ma nieprawdopodobnie utalentowane rodzeństwo i dobrze ugruntowane przekonanie, że niczym się nie wyróżnia. Kiedy okazuje się, że ojciec Taylor jest ciężko chory, rodzina podejmuje decyzję, że wszyscy razem spędzą lato w domku nad jeziorem z którym wiąże się wiele wspomnień.
***

„Wierni wrogowie”- Olga Gromyko
Wydawca: Papierowy Księżyc
Premiera: 23 kwiecień 2014

„Wierni wrogowie” ponownie przeniosą czytelnika do świata Belorii, ale na wiele lat przed narodzinami Wolhy, pomiędzy wilkołaki, trolle, driady, elfy i smoki, w czasy heroicznych czynów, które dawno już przeszły do legend. Nie zawsze jest tak, że ucieszą cię kłopoty wroga. A ucieczka przed problemami hen na kraniec ludzkich ziem bynajmniej nie gwarantuje świętego spokoju. Ba, obrażanie się na cały świat nie oznacza, że masz stać z boku i patrzeć, jak ktoś usiłuje go podbić tudzież godzić się na plany dotyczące bezpośrednio twojej cennej skóry.

Zdarza się, że grupa przypadkowych osób wbrew woli wciągnięta w wydarzenia, o których nie wiedzą prawie nic może zdziałać więcej niż cały konwent arcymagów, który w praktyce wcale nie jest aż tak wszechmocny i wszystkowiedzący. A może nawet występuje w nie do końca słusznej sprawie…


Czasami wir przygody w jednej chwili burzy z trudem zbudowaną codzienność i ciska cię na drugi kraniec świata bez żadnej gwarancji na powrót, a nawet zachowanie życia.
***

„Tajemnica Mercy Close”- Marian Keyes
Wydawca:  Sonia Draga
Premiera: 23 kwiecień 2014

Najmłodsza i najbardziej niepokorna z sióstr Walsh, Helen nie potrafi odnaleźć własnej drogi w życiu. Ma trzydzieści trzy lata, nie ma rodziny, a praca prywatnego detektywa nie przynosi jej kokosów. W dodatku niedawno straciła mieszkanie i musiała wrócić do matki. Spotyka się na szczęście z całkiem miłym mężczyzną, ojcem uroczej trójki dzieciaków, i gdyby nie mieszkająca tuż pod nosem jego była żona, może uwierzyłaby, że los się wreszcie do niej uśmiechnął.

Kiedy więc Helen wpada przypadkiem na swojego byłego chłopaka, który proponuje jej nowe zlecenie: odnalezienie zaginionego przed laty członka reaktywującego się boysbandu Laddz, kobieta nie ma tak naprawdę nic do stracenia. No, może poza względnym spokojem, bo oto nadciągają kłopoty…
***

„Mroczny triumf”- Robin LaFevers
Seria: Jej nadobna zabójczyni tom 2
Wydawca: Fabryka Słów
Premiera: 25 kwiecień 2014

Zemsta jest słodka.

Ekscytujący sequel „Posępnej litości”

Sybella jest bezwzględną zabójczynią, służebnicą śmierci wyszkoloną przez zakonnice z Mortain. Do dziś nosi blizny będące świadectwem krzywd, jakich doznała od ojca.

Mroczna przeszłość nie przestała jej jednak nawiedzać, szuka więc zemsty. Tym razem nie będzie litości.


Nie przybyłam do zakonu Świętego Mortaina całkiem zielona. Miałam już wtedy za sobą trzy trupy i dwóch kochanków. Mimo to mogłam się tam nauczyć wielu rzeczy, od siostry Serafiny stosowania trucizn, od siostry Thominy posługiwania się ostrzem, a od siostry Arnette, niczym map konstelacji gwiazd, umiejscowienia najwrażliwszych punktów na ciele mężczyzny, w które to ostrze najskuteczniej wbić.

***


„Wybieram ciebie”- Molly McAdams
Seria: Wybieram ciebie #1
Wydawca: Amber
Premiera: 29 kwiecień 2014

Zakochana pierwszą miłością, rozdarta pomiędzy dwoma mężczyznami dziewczyna dokonuje wyboru, który prowadzi do tragedii…
Mój pierwszy rok na uniwersytecie wydawał się niemal idealny. Ale jeden gorący weekend, kiedy uległam namiętności, zmienił wszystko…

Osiemnastoletnia Harper dorastała w bazie wojskowej pod surowym okiem ojca, oficera marines, i marzyła, żeby wyrwać się spod jego rygorystycznej kontroli. Wyjeżdża na uniwersytet jak najdalej od domu, żeby żyć wreszcie własnym życiem i doświadczać rzeczy, o których dotychczas tylko słyszała od chłopaków z jednostki – jej jedynych przyjaciół.
Współlokatorka z akademika wciąga ją w nieznany świat – nowych emocji i nowych uczuć, imprez i przystojnych facetów. Takich jak Brandon i Chase.
Obaj są obłędnie seksowni. Obaj są niebezpieczni. I obaj szaleją za Harper.

Harper kocha ich obu i wie, że jej wybór złamie czyjeś serce. Ale nie przeczuwa, jak wielki ból przyniesie jej samej…

***

„Między teraz a wiecznością”- Marie Lucas
Seria wydawnicza: Poza czasem
Wydawca: Egmont
Premiera: 30 kwiecień 2014

A jeśli mieszkańcy zaświatów chcą ci coś powiedzieć…? Szesnastoletnia Julia najchętniej zapomniałaby o swoim dotychczasowym życiu. Dlatego w nowej szkole udaje beztroską dziewczynę z zamożnej rodziny i znajduje sobie przyjaciół, którzy nie zadają zbyt wielu pytań. Wkrótce zdobywa też chłopaka – przystojnego, popularnego Feliksa. Niestety Julia nie może przestać myśleć o Nikim, którego poznała pierwszego dnia w szkole. Chłopak skrywa jakąś mroczna tajemnicę, wszyscy schodzą mu z drogi i nie odpowiadają na pytania o niego. Pewnego dnia Niki zagaduje Julię. Ma dla niej wiadomość od jej dziadka. Tyle że dziadek Julii nie żyje… Cudowna, wywołująca gęsią skórkę historia miłości.


 ***

„Cienie Ziemi”- Beth Revis

Seria: W otchłani tom 3, ostatni
Wydawca: Dolnośląskie
Premiera: 30 kwiecień 2014

Ostatni tom bestsellerowej trylogii Beth Revis. Kontynuacja W otchłani oraz Miliona słońc.

Uczestnicy misji docierają do nowej Ziemi, lecz towarzyszy im poczucie przeraźliwej grozy. Są osaczeni przez krwiożercze bestie i paraliżującą roślinność, zagrażają im nieznane technologie. Pojawiają się kolejne morderstwa. Czyżby planeta próbowała zabić swoich kolonizatorów?
***


„Bezmyślna” - S.C. Stephens
Wydawca: AKURAT
Premiera: 30 kwiecień 2014

Od niemal dwóch lat Kiera ma chłopaka - Denny jest spełnieniem jej marzeń: kochający, czuły, całkowicie jej oddany.
Kiedy razem wyjeżdżają do nowego miasta, aby zacząć wspólne życie – on jako stażysta w znanej firmie reklamowej, ona zaś jako studentka na renomowanym uniwersytecie – wszystko wydaje się idealnie układać.
Potem jednak nieprzewidziane okoliczności zmuszają parę do tymczasowej rozłąki. Kiera czuje się osamotniona, zdezorientowana; potrzebuje opieki i pocieszenia. Na pomoc przychodzi jej współlokator, lokalny gwiazdor rocka – Kellan Kyle. Jego przyjaźń pomaga Kierze poradzić sobie z uczuciem wyobcowania w nowym mieście. Kiedy jednak jej samotność staje się coraz bardziej intensywna, relacje z Kellanem ulegają stopniowej przemianie. A potem pewnej nocy wszystko zmienia się drastycznie… i od tej pory życie żadnego z bohaterów nie jest już takie, jak dawniej.
„Bezmyślna” zmusza do przeczytania jej jednym ciągiem ale ze względu na tematykę. Każdy czytelnik zinterpretuje tę historię odmiennie.
Jednym z głównych tematów tej książki jest zdrada i to, jak ludzie, których ona dotyczy, radzą sobie później z życiem.
To nie jest lekka, łatwa i przyjemna bajka. „Bezmyślna” to prawdziwa do bólu, ściskająca za serce opowieść, zwłaszcza jeżeli czytelnik zaznał choć części tego, czego muszą doświadczyć jej bohaterowie.

***

„Droga królów”- Brandon Sanderson
Wydawca: MAG
Premiera: 30 kwiecień 2014

Chirurg, zmuszony do porzucenia swej sztuki i zostania żołnierzem w najbardziej brutalnej wojnie od niepamiętnych czasów. Skrytobójca, morderca, który płacze, kiedy zabija. Oszust, młoda kobieta, skrywająca za płaszczem z kłamstw swoją prawdziwą naturę. Arcyksiążę, wojownik, owładnięty żądzą krwi. Świat może się zmienić. Ta czwórka jest kluczem do przyszłości. Jeden z nich może przynieść zbawienie. Drugi doprowadzi do zagłady.
***

„STARTER”- Lissa Price
Seria: Starter #1
Wydawca: Alabatros
Premiera: 30 kwiecień 2014


Los Angeles po wojnie bakteriologicznej, którą przeżyli dzięki szczepieniom jedynie Enderzy, ludzie w wieku od kilkudziesięciu do nawet dwustu lat, oraz Starterzy, czyli dzieci i młodzież, bo dla średniej generacji, bardziej odpornej, zabrakło szczepionki.
Filmy:


„Niezgodna”
Premiera: 4 kwiecień 2014

W metropolii wzniesionej na ruinach Chicago idealne społeczeństwo budowane jest na zasadzie selekcji. Każdy nastolatek musi przejść test predyspozycji określający jego przynależność do jednej z pięciu grup. Jeśli nie posiadasz żadnej z pięciu kluczowych cech, będziesz żyć na marginesie. Jeśli zaś masz więcej niż jedną z nich, jesteś NIEZGODNYM i czeka cię całkowita eliminacja. Chyba że – tak jak Beatrice – uda ci się uciec i znaleźć drogę do podziemnego świata ludzi, którzy zdecydowali się rzucić wyzwanie bezdusznemu systemowi. Beatrice musi znaleźć w sobie dość odwagi, by zaryzykować wszystko w walce o to, co kocha najbardziej.***

„Sarila: Podróż do krainy legend”
Premiera: 4 kwiecień 2014

Kiedy za sprawą złych mocy szczęście odwraca się od plemienia Eskimosów, jednym sposobem na pokonanie zaklęcia pozostaje wyprawa do magicznej krainy Sarila. Na czele ekspedycji staną dzielny syn wodza Putulik i jego piękna narzeczona Apik, wspierani przez młodego czarodzieja Markussiego, psotnego leminga oraz zaprzęg wesołych psów husky. Czy bohaterom uda się dotrzeć do skrytej pośród lodowców krainy, do której wejście – jak głosi legenda – mogą odnaleźć wyłącznie osoby o dobrym i czystym sercu?
***

„13 grzechów”
Premiera: 11 kwiecień 2014

Eliot jest pogrążony w długach i wszystko wskazuje na to, że nie prędko uda mu się je spłacić. Pieniądze są mu potrzebne jednak bardziej niż kiedykolwiek – wkrótce ma zamiar poślubić miłość swojego życia. Pewnego dnia odbiera telefon. Tajemniczy głos informuje go, że jest filmowany przez ukryte kamery i bierze udział w grze. Jeżeli Eliot wykona 13 zadań, wówczas wygra 6,2 miliona dolarów. Pierwsze zadanie jest proste – zabić muchę latającą po pokoju. Jednak każde następne z pozostałych 12 to kolejny krok bliżej piekła. Już wkrótce Eliot przekona się, że może dopuścić się najbardziej przerażających i ekstremalnych zachowań. Wkrótce nie będzie już powrotu.

 ***

„Snowpiercer: Arka przyszłości”
Premiera: 11 kwiecień 2014


Rok 2031. Świat przegrał walkę z globalnym ociepleniem. Na Ziemi zapanowała wieczna zima, a życie uległo zagładzie. Jedynymi, którzy przetrwali, są pasażerowie Snowpiercera – pędzącego przez śnieżną zamieć pociągu-miasta poruszającego się dookoła globu dzięki rewolucyjnemu silnikowi potrafiącemu generować napędzającą go energię. Wewnątrz pociągu panuje system klasowy. Bogaci pasażerowie luksusowych wagonów żyją na koszt biednej większości. Wystarczy iskra, by doszło do rewolucji.


 ***

„Medicus”
Premiera: 25 kwiecień 2014

Anglia, XI wiek. Rob Cole (Tom Payne) jako dziecko po śmierci rodziców przygarnięty został przez wędrownego balwierza (Stellan Skarsgård). Pod jego okiem uczył się reguł rządzących światem, a także opanował podstawy medycznej wiedzy. Życie chłopca odmienia spotkanie z wędrownym lekarzem, który, dostrzegając młodzieńczy talent i zapał, zaszczepia w nim marzenie o medycznych studiach pod kierunkiem sławnego na cały świat lekarza perskich królów Ibn Siny (Ben Kingsley). Podejmując decyzję o wyprawie do arabskiego Isfahanu, Cole nie zdaje sobie sprawy z czekających go przygód i niebezpieczeństw.
 ***

„Niesamowity Spider Man 2”
Premiera: 25 kwiecień 2014

Zbliża się zakończenie szkoły, ale pomimo tego Peter Parker (Andrew Garfield) ma ważniejsze sprawy na głowie. Jego życie utknęło pomiędzy ściganiem złych facetów jako Spider-Man, a spotkaniami z ukochaną Gwen Stacy (Emma Stone). Peter nie zapomniał o obietnicy złożonej ojcu dziewczyny, jednak nie potrafi jej dotrzymać. Wszystko zmienia się, gdy w mieście pojawia się nowy złoczyńca, Electro (Jamie Foxx)...


32 komentarze:

 1. GW Foksal/Ole ma bardzo interesująca jak dla mnie nowości <3 Oby tak dalej <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że naprawdę przyjemną lekturą może się okazać „Do wszystkich chłopców, których kochałam”. Z powyższych pozycji udało mi się zdobyć już "Mroczne umysły" co bardzo mnie cieszy ;-) Ale ciekawią mnie niemal wszystkie :-)

   Usuń
 2. Zapowiedzi bajeczne. Dużo bardziej interesują mnie książki i prawdopodobnie właśnie przez nie ucierpi mój portfel :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też ;-) ale kino również odwiedzam regularnie, więc recenzja chociażby "Arki przyszłości" powinna się wkrótce pojawić :-) Dzięki tym zapowiedziom jestem bardziej zorientowana co dzieje się na rynku ale mój portfel krzyczy w proteście :-D

   Usuń
 3. Kurczę. Mam nadzieję, że wiesz o tym, iż czeka cię teraz długi, prawdopodobnie bardzo nieskładny komentarz do przeczytania, co Patko?
  "Krwawy szlak" - jak na razie czytałam tylko jedną recenzję tej książki, aczkolwiek... powiem ci, że jestem jeszcze bardziej zafascynowana tą pozycją, niż byłam, gdy dowiedziałam się, iż coś takiego w ogóle istnieje! Mam słabość do s-f, dystopii i postapokalitycznych klimatów, więc ZDECYDOWANIE jest to lektura obowiązkowa. Kiedy już mój poziom finansów będzie nieco stabilniejszy, z pewnością będę szukała tej książki. :)
  "Mroczne Umysły" - czytałam po angielsku obydwa tomy, natomiast kupiłam sobie polskie wydanie, bo uwielbiam tą autorkę i strasznie chciałabym powracać do jej książek, kiedy tylko będę miała taką ochotę <3 Czekam z zapartym tchem, na finałowy tom! *-*
  "Do wszystkich chłopców, których kochałam" - RANY, JAKI DŁUGI TYTUŁ! :o Mam ochotę na tą książkę, może nie aż taką, żeby rozważać jej zakupienie, aczkolwiek może jeśli natrafię na jakąś naprawdę zachęcającą recenzję... kto wie! Jak na razie liczę, że moja biblioteka weźmie się w garść i kupi coś młodzieżowego, a nie ciągle te księżniczki i księżniczki w dziale książek młodzieżowo-dzięcięcych. -.-
  "Czerwona jak krew" nie miałam dotąd styczności z fińską literaturą i trochę boję się zaryzykować, bo obawiam się, że w ogóle kryminał to nie jest moja działka, ale kto wie, kto wie... Pomysł brzmi fajnie, choć opis jest lekko... dziwny. Ma "inny" styl... Ale podoba mi się nawiązanie do bajki!
  "Korona w mroku" - pierwszy tom uwielbiam, aczkolwiek... drugi... czytałam... co nieco... i... jestem zdruzgotana zmianą bohaterki z silnej wojowniczki na rozmiękłą, zagubioną pannicę... a ponadto... jej wybory... NIENAWIDZĘ gdy w książkach autorki stawiają na banalne rozwiązania trójkącików miłosnych, skazując moich ulubieńców na żal i smutek! -.- Tak było w AW i nie wybaczyłam Mead do tej pory, tego co zrobiła Adrianowi... Co z tego, że wolę Sydney od Rose, ale... Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi ^^ W każdym razie, oczywiście drugi tom "Szklanego tronu" przeczytam, ze względu na fakt, iż jest tam mój kochany książę i sam styl autorki jest cudowny, aczkolwiek obawiam się, że moja ocena będzie nieco niższa niż jedynki...
  "Dziecię Ognia" - ZAKOCHAŁAM SIĘ W TYM OPISIE jakiś czas temu, ale kompletnie wyleciało mi z głowy, że ta książka ma już swoją premierę! A ja jestem bankrutem! ._. To absolutnie okropne! Zwłaszcza, że tę pozycję mam na liście "MUSZĘ KUPIĆ BO POMYSŁ JEST... ŁAŁ". :(
  "Dziesięć kawałków" - słyszałam o autorce, aczkolwiek... czy ja wiem? Na razie tej książki nie mam w planach, może kiedyś raz jeszcze rozważę tą decyzję. :)
  "Angelfall 2" - OOOOOOO JEEEEEJ *-* Jedynkę kocham! Miała tak niesamowity klimat, że naprawdę jestem pod olbrzymim wrażeniem, chociaż od przeczytania tej książki minęło już trochę czasu ^^ Oczywiście totalne "muszę mieć". Prawdopodobnie będę błagać rodziców o pożyczkę :D Tym bardziej, że jeszcze muszę sobie załatwić "Dopóki śpiewa słowik", a w kwietniu także premiera czegoś na co oczekuję z zapartym tchem! "Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna" - książka graficzna! :3 W dniu premiery MUSZĘ mieć tą pozycję w rączkach, albo moja psychika zostanie zjedzona przez potwora tkwiącego w moim mózgu :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Hide out" wygląda naprawdę super! Hakerzy! Coś nowego! Mimo, że raczej ci ludzie mają negatywny wydźwięk, to ja zawsze strasznie byłam podekscytowana tym, że istnieją tacy sprytni ludzie, którzy potrafią... no prawie wszystko wyczarować z pomocą komputera! Mój podziw dla hakerów osiągnął apogeum po sprawie z Anonymous i ACTA, a teraz... teraz mogę tylko liczyć, że moja kochana biblioteka zakupi obydwa tomy "Hide out".
   "Miecz Radogosta" - hm... nie, raczej nie przewiduję tej książki w swojej kolejce. Po prostu... mam jakieś dziwne wrażenie, że ta powieść będzie... ciężka, zagmatwana i niezrozumiała. Może kiedyś ktoś wyprowadzi mnie z błędu, ale na razie - podziękuję.
   "ARTE" - Nie ukrywam, że ZAKOCHAŁAM się w pomyśle na fabule! ZAKOCHAŁAM SIĘ! Bo KOCHAM SMOKI! Miłością najczystszą, najszczerszą, najdroższą! Mimo mojej awersji do polskich pisarzy, liczę że będę miała możliwość przeczytania tej pozycji!
   "Klątwa Neferet" - ciekawi mnie ta historia, ale Domu Nocy nie cierpię! P.C. Cast i jej córka w moim odczuciu mają tak negatywny wydźwięk, że z własnej woli po ich twory już nie sięgnę. No chyba, że cud się stanie. ._.
   "Arkadia płonie" - jedynkę przyjemnie mi się czytało, a więc i dwójka jest w planach, ale na razie odległych. :( Chciałabym mieć całą trylogię na półce bo te okładki... ZNIEWALAJĄCE! A i fabuła ciekawa, także jestem bardzo zainteresowana kolejnymi poczynaniami głównej bohaterki.
   "Zacznijmy od nowa" - czytałam niektóre recenzję pierwszego tomu tej trylogii i usatysfakcjonowały mnie one na tyle, bym zaczęła poważnie zastanawiać się nad kupnem tych pozycji. Chyba poczekam na jakąś super promocję, a wtedy kupię cały komplet. Jestem bardzo ciekawa historii i pod względem fabularnym, jak i stylu autorki, a także gatunku, jaki reprezentuje książka. :)
   "Hyperversum"! - NIE SĄDZIŁAM, że doczekamy się w Polsce kontynuacji! Szczerze mówiąc, nie wiedziałam że jest XD Mam w planach kupno, ale... na razie... na razie poczekam. ;) Tym bardziej, że biorąc pod uwagę objętność książki - jej cena będzie mocno przesadzona.
   "Tego lata stałam się piękna" - uwielbiam młodzieżowe, romantyczne historie! Tą moją obsesję prawdopodobnie zapoczątkowała "Idealna chemia", a teraz... Teraz każdy taki tytuł chciałabym mieć w swoich łapkach! Okładka bardzo letnia, więc może na wakacje...?

   Usuń
  2. "Pułapka uczuć" - ABSOLUTNE "MUSZĘ MIEĆ BO ZGŁUPIEJĘ"! <3 Jestem tak pozytywnie nastawiona do tej książki, że aż dostaję dreszczy jak o niej myślę ^^ Z drugiej strony, nieco wściekam się na swoją marną sytuację finansową i na fakt, iż sporo poczekam, zanim dorwę się do tej lektury. :/ Jak na razie będę musiała się zadowolić - mam nadzieję, pozytywnymi recenzjami.
   "Lato drugiej szansy" - kolejna książka, którą chciałabym dorwać na lato. Okładka bardzo mi się nie podoba, uważam, że jest po prostu... okropna i nieco przygasza mój entuzjazm co do samej pozycji, ale koniec końcem, mam nadzieję, że okaże się ona naprawdę godna poznania.
   "Wierni wrogowie" - no tutaj to jestem rozdarta. Z jednej strony, zaciekawił mnie opis, urzekła okładka, a na dodatek zachęca fakt, iż wydawcą został Papierowy Księżyc, który zdążyłam pokochać za "Więźnia Labiryntu". Natomiast z drugiej strony... polska autorka? Uch... Boję się rozczarowania i nie będę podejmować na razie żadnych decyzji.
   "Tajemnica Mercy..." - cieszę się, że robisz notki zapowiedziowie (jest takie słowo?), bo nie zdawałabym sobie sprawy z istnienia tej książki! O_O Wygląda super-atrakcyjnie i nie zraził mnie nawet ten pseudo-kryminalny klimat, jakim otoczony jest opis. :) No i okładka - prześliczna. :)
   "Mroczny triumf" - pierwszy tom nadal przede mną, ale czytałam niezłe opinie i poważnie zastanawiam się nad wpisaniem go na moją listę "muszę mieć". Zobaczymy jakie będą oceny drugiego tomu, a później przyjdzie czas na decyzje. :)
   "Wybieram ciebie" książka... która... musi... ona nie - może... ona MUSI znaleźć się w moich rękach, prędzej czy później. Choć mam nadzieję, że prędzej. :) Kocham New Adult, kocham romantyczne wątki, kocham... klimat książek tego typu! KONIECZNIE DO KUPIENIA!
   "Między teraz a wiecznością" - brawa za tytuł. Naprawdę ładny, choć brzmi jak linijka jakiegoś poematu. Czytałam większość książek z serii "Poza czasem" i jak na razie oceny są w miarę pozytywne, a i wrażenia miłe, także chętnie bym skorzystała z okazji (gdybym takową miała) i przeczytała i ten tytuł. Obawiam się, że fabuła będzie przewidywalna, ale... ciekawie będzie poznać kolejną autorkę.
   "Cienie ziemi" - nawet nie czytam opisu. Pierwszy tom mam na półce <3 Czeka na przeczytanie, może nawet pokuszę się o to w tym miesiącu :3 Zobaczymy jaka będzie reakcja, ale generalnie nie spodziewam się rozczarowania po tych wszystkich pozytywnych recenzjach... No i okładka trzeciego tomu piękna! Choć oryginał jeszcze lepszy! (Kij z tym, że nie pasuje Amerykanom do poprzednich tomów)
   "Bezmyślna" - jestem na TAK. Lubię od czasu do czasu przeczytać coś co traktuje o poważnych problemach, choć gdy tak czytałam opis, fabuła ostro powiała mi "Ostatnią spowiedzią" ^^ Wiem, że te pozycje nie będą mieć ze sobą wiele wspólnego bo i przedział wiekowy prawdopodobnie inny, ale... mimo wszystko... I ciekawi mnie, co też spowodowało to, że Kiera i Denny się rozstali. Oczywiście z pozostałej części opisu wnioskuję... coś. Ale dobra. Może autorka zaskoczy.
   "Droga królów" - czekałam na fantasy i JEST! Nie zawiodłam się! OPIS - PRZECUDNY, aczkolwiek już nie podoba mi się, że skrytobójca p ł a c z e gdy zabija swoje ofiary. Nie lubię bohaterów, którzy się nad sobą użalają i nie rozumiem czemu ten ktoś jest skrytobójcą, skoro tak go boli zabijanie... Nie żebym była sadystką, ale... litości! Niemniej, zapowiada się nieziemska przygoda *-*
   "Starter" - okładka magnetyczna, przyciąga wzrok. Opis, ciekawy. Natomiast ja książką się interesuję głównie przez pozytywne opinie amerykańskich booktuberów, którzy szczerze zachwalają tą pozycję, także... nie omieszkam (kiedy już będę mieć oszczędności), rozglądnąć się za tą powieścią.

   Usuń
  3. Filmyyyy.... Um...
   Marzec był dla mnie tragiczny we wszystkich możliwych aspektach, w tym także filmowym, więc oglądałam niewiele, co oczywiście chcę nadrobić. :) Poza tym, z każdych kłopotów musi być jakieś wyjście, nieprawdaż? Zawsze wyobrażałam sobie problemy jako dziury, do których się wpada przez nieostrożność. A skoro było wejście, to jest i wyjście.
   Ale dobra, rozpisałam się jak to ja o czymś zupełnie niezwiązanym... ._.
   "Niezgodną" oglądałam i... nie powiem - lepsza niż AW i Miasto kości, aczkolwiek... rozczarowałam się płytkim przedstawieniem wątku miłosnego. Generalnie Toby w roli Czwórki wypadł fatalnie! Niemal rwałam sobie włosy z głowy, gdy go widziałam. Okropny pseudo-romans, który w książce był prześliczny, w filmie był nienaturalnie irytujący! Ale reszta - całkiem nieźle. Aktorzy naprawdę dobrze się spisali, niektórzy nawet bardzo dobrze... Efekty specjalne - robiły wrażenie, a i klimat jako taki był. Ale jako zajadła antyfanka ekranizacji, w pełni zadowolona nie jestem. Oczywiście odbieganie od fabuły to norma, ale... UCH. Nie no dobra, wystawiam ocenę 7/10. Soundtrack był spoko ^^ <3 Mocna strona filmu ^^
   "Sarila" - pierwsze słyszę! O_O Powiem tak - uwielbiam tego lektora, który był narratorem zwiastuna, ze względu na sentyment do gry "Gothic" gdzie podkładał głos pod nekromantę Xardasa :D Poza tym, ciekawy pomysł, ta magia, Eskimosi i w ogóle... Ale... z jednej strony podoba mi się grafika, z drugiej nie. Wydaje mi się, że dość nieudolnie została zrobiona. Jakby tło pod perspektywę 2D, a tylko postacie są 3D. Strasznie irytujące.. :/ Zastanowię się. :)
   "13 Grzechów" - jestem pod wrażeniem opisu! Niesamowity! Niestety zwiastuna nie ocenię, bo głupi filmweb twierdzi, że nie mam ukończonych 18 lat (podły). :/ To śmieszne! -.- Ale i tak oglądnę tę produkcję :D
   "Snowpiercer: Arka przyszłości" - czekałam na ten film mnóstwo czasu! Pierwszy raz zainteresowałam się nim, kiedy Jamie Bell został dołączony do obsady, a później opis i... ZDECYDOWANIE TO OGLĄDNĘ. I to wkrótce! Tęsknię za tą słodką buźką Jamiego ^^ I ten jego talent... *-*
   "Medicus" - o ironio! Przed tym, jak weszłam sobie na twój blog, wyświetliło mi się powiadomienie o tym filmie, a więc jeszcze nie miałam okazji jakoś super się zaznajomić z treścią. Ale opis i część obsady stanowczo przyciągnęły mnie przed ekran monitora :3 Co prawda książki nie czytałam, a nie lubię oglądać filmu przed przeczytaniem, ale... mimo wszystko - zapowiada się ciekawie! Tak niemal baśniowo! Ale oglądając zwiastun miałam takie deja vu... :D Normalnie jakbym oglądała "Piaski czasu". :D I jeszcze ten sam aktor! Ben Kingsley - dziwny zbieg okoliczności! :D
   "Spider Man". Muszę powiedzieć, że nigdy jakoś specjalnie za komiksami i samym MARVELEM nie przepadałam. "Avengers" sprawiło, że... uch. Znielubiłam super-hero i wszystko co się z tym wiążę, ale muszę przyznać, że zwiastun Spider-mana mnie... urzekł. Być może pokuszę się o któreś tam z kolei włączenie ponowne Avengers i do oglądanie tego, bo zazwyczaj odpadam po 10 minucie, niemal rwąc włosy z nudów. :( W każdym razie... No.
   To raczej wszystko. :)
   A i skoro już tak się rozpisuję... dodam tylko, że w ten weekend przeczytałam "Kwiaty na poddaszu", a dziś, dosłownie przed chwilą skończyłam "Płatki na wietrze". Jutro rozpoczynam przygodę z "A jeśli ciernie". :) Szkoda, że reszty nie ma w bibliotece... :/
   No nic. Piszę i piszę, a tu już pewnie wypadło masę liter. :)
   Życzę owocnego miesiąca, napływu oszczędności i czasu! Tym bardziej, że rozumiem, iż tryb "matura-się-zbliża" - osiągnął poziom krytyczny ^^
   Pozdrawiam! :*
   Sherry

   WIEDZIAŁAM, ŻE BĘDZIE WIĘCEJ NIŻ JEDEN KOMENTARZ! WIEDZIAŁAM! Ale... cztery... RANY! Mam nadzieję, że wywnioskujesz coś z mojej paplaniny. :(

   Usuń
  4. Mroczne umysły również i mi udało się już zdobyć :) Świetnie, że tak zachwalasz bo jestem strasznie ciekawa tej pozycji. "Krwawy szlak" upatrzyłam sobie na amazonie już dawno temu więc strasznie się cieszę że wychodzi u nas. Mam nadzieję, że mnie nie rozczaruje bo uwielbiam ten gatunek :)
   Co do AW- lubię Dymitra, ale Adrian... Mmm sama rozumiesz ;-) W sumie sama nie wiem jak bym się zachowała... "Szklany tron" mam więc jeśli mnie się spodoba to na pewno kupię ;-)
   Z książek Janet Evanovich czytałam tylko pierwszy tom i bardzo mi się podobał, to taka lekka kryminalna komedia, ale nie jest to zdecydowanie lektura która mną zawładnęła. Za to jest idealna na podróż ;-)
   Odnośnie "Hide Out" jeszcze się nie wypowiem ale "Black Out" mam i niedługo (czyli pewnie po maturze :P) zabieram sie za czytanie ;-)
   Mam pierwszy tom "Miecza Radogosta" więc jak tylko przeczytam to zobaczymy czy Twoje podejrzenia były słuszne ;-)
   Odnośnie "Wiernych wrogów" Cię zaskoczę, bo wcale nie jest to polska autorka a białoruska ;-)

   Ja też uwielbiam lektora z "Gothica"! Świetny był :-D
   "Snowpiercer: Arka przyszłości"- już wkrótce recenzja ;-) do kina się nie wybieram, ale powiem Ci w tajemnicy że na pewnej stronce można go już pobrać i to z napisami ;-)

   Świetnie że tak szybko idzie Ci seria pani Andrews. Mam nadzieję, ze to znaczy, że się podoba ;-)
   Poziom krytyczny to mało powiedziane :-D Wczoraj nawet modliłam się o zdanie matury w Częstochowie i- serio- przeszłam na kolanach wyznaczony odcinek wokół ołtarza, żeby zadziałało :P Oby, bo to było dosyć bolesne doświadczenie, bo posadzka jest pełna bruzd wyżłobionych przez lata przez niezliczonych maturzystów :P Szkoda tylko że przez te pseudo wiosenne ciepło się przeziębiłam i dosłownie nie mogę nic powiedzieć :( A obiecałam mojemu ukochanemu, ze pojedziemy wieczorem do kina na "Need for speed"... Miejmy nadzieję, że sok z czarnego bzu jednak dokona cudu i mamuśka wypuści mnie z domu :D

   Jak dla mnie komentarzy mogłoby być nawet dziesięć :D Nawet nie wiesz jak się cieszę, że tak Ci sie podobają moje zapowiedziowe posty ;-) Niedługo stosik więc liczę, że i tym razem ilość komentarzy z Twojej strony będzie oszałamiająca :-D
   Pozdrawiam! :*

   Usuń
  5. Idealna na podróż mówisz... Cóż. Ja jakoś zawsze w podróży śpię i czytać nie umiem bo mnie wszystko rozprasza, czy to korek na drodze, czy mijające krajobrazy za oknem, ale... dobrze wiedzieć! Może kiedyś, któraż z książeczek tej pani trafi w moje łapki, a wtedy, mając na uwadze twoje zdanie, nie pogardzę lekturą. :)
   Ojej, w takim razie mam nadzieję, że napiszesz recenzję "Black Out'a", żebym wiedziała czy opłaca się wyczekiwać premiery dwójki! :)
   To samo się tyczy również "Miecza Rodogosta", ale wiem jaka jestem irytująca z tym swoim "mam nadzieję, że..." więc nie zdziwię się, jeśli nie zrecenzujesz - uwierz ^^ Ale zamiast tego, może poczytam sobie recenzje innych czytelników. :o Głupia Sherry - wcześniej mi to do głowy nie przyszło XD
   Poważnie?! Białoruska? :o Chyba jeszcze nie czytałam książek autorów z tamtych stron...

   Ooo! W takim razie z niecierpliwością wyczekuję recenzji! :o Na razie ściągać niczego nie będę niestety, ponieważ brat chyba by mnie zabił za słaby buforing i obciążanie internetu :D

   Co do serii pani A. to... nawet może bym i zrecenzowała jej książki, ale... nie za bardzo wiem co miałabym napisać. W sensie... te wszystkie emocje i to jak postrzegam jej książki chyba nie da się ubrać w słowa. Ale jestem pod olbrzymim wrażeniem! Tylko nie wiem, czy ta seria może mi się podobać. Czy "podoba" to dobre słowo. :o Na pewno wywołuje wiele emocji i jak najbardziej jest niezwykła... I wszystko co przedstawia jest... po prostu... niesamowite, ale... No brak słów, brak słów!
   Ale, tak nawiasem mówiąc, jestem ciekawa jak postrzegasz pewną postać. Kogoś kogo ja nie cierpię za to, że jest taki zaborczy i egoistyczny. ._. Chris. Co o nim myślisz? :o Aha! I skoro już zadaję pytania... :D Za którym amantem Cathy byłaś? W sensie... Chris, Bart, Paul czy Julien? :o

   Oo! Nawet nie wiedziałam, że jest taki rytuał! :o Mój braciszek po powrocie z Częstochowy nie opowiadał mi o czymś takim. :( Ale ciekawe, ciekawe! :D Jestem pewna, że modlitwy zostaną wysłuchane, a twoja matura minie tak szybko i tak bezproblemowo, że będziesz się zastanawiać kiedy w ogóle ty zdałaś tą maturę! :o

   Ty też chora? :( Ja również, co w sumie nie jest niczym dziwnym, skoro łapię dosłownie wszystkie przeziębienia, grypy i choroby, które się przewijają XD Moja klasa dosłownie spustoszona przez grypy, chodzi 13 osób na lekcje, bo pozostali chorzy. Ja na szczęście już to przeżyłam, ale teraz chwyciło się mnie przeziębienie. :/ A pogoda nie sprzyja uzdrowieniu!

   Ale życzę zdrowia! Sok z czarnego bzu? Brzmi to tak ciekawie i tajemniczo i magicznie (albo się zbyt dużo fantasy naczytałam), że myślę, iż nie ma prawa nie zadziałać! :D I życzę miłego seansu! Mój brat po oglądnięciu "Need for speed" powiedział tyle: "Fajny film. Świetne auta". :D Nie mam pytań XD

   Uważaj, żeby następnym razem rzeczywiście nie było dziesięć komentarzy! :o Stoooooosik <3 Nie omieszkam skomentować rozlegle i paplać na różne tematy, skoro tak bardzo lubisz czytać długie komcie. :D
   Pozdrawiam!
   Sherry

   Usuń
  6. Ja mam dokładnie tak samo XD Kurcze naprawdę mamy sporo wspólnych cech ;-) Ale kiedy jechałam do Bułgarii (autokarem!) nawet spanie było już mega nudne więc zabrałam się za książkę i muszę przyznać, że wchłonęłam ją błyskawicznie i bardzo poprawiła mi humor ;-)

   Ostatnio piszę recenzje wszystkich książek i (prawie) wszystkich filmów więc te też na pewno zrecenzuję ;-)

   Dla mnie pisanie recenzji serii "Kwiaty na poddaszu" było naprawdę trudne, ale byłam w sumie dumna, że udało mi się napisać cokolwiek i to o wszystkich tomach! ;-) A z tym podobaniem napisałam nawet podobne zdanie w recenzji pierwszego tomu ;-) Zaczynam dostrzegać u nas jakieś duchowe pokrewieństwo :-D
   Który amant? To bardzo bardzo bardzo trudne pytanie... I w sumie nie umiem bezpośrednio na nie odpowiedzieć. Chris bez wątpienia był idealny (chodzi mi tu o część trzecią bo wcześniej byłam totalnie rozdarta jeśli chodzi o jego osobę- kochałam go i nienawidziłam jednocześnie, bo choć nie dało się go nie lubić to chwilami za bardzo się starał i wychodziła z tego katastrofa...), ale to brat Cathy... Sama mam starszego brata więc tym bardziej wydawało mi się wprost niemożliwe do zaakceptowania pokochanie brata w TEN sposób. To takie nienaturalne i... sama nie wiem. Dla mnie to totalna abstrakcja ale książka dzięki temu wątkowi zyskuje kolejny wstrząsający element.
   Bart był raczej niepokojącym typem. Nie podobało mi się jego podejście do Cathy, bo choć prowokowała go dla zemsty to przecież praktycznie rzecz ujmując ją zgwałcił... Zresztą związek oparty na tak chwiejnym fundamencie nie mógł by się udać. Nie podobało mi się też jego podejście do pieniędzy i fortuny Corrine...
   Paul był chyba najstabilniejszym punktem w tych wszystkich romansach Cathy. Dojrzały, rozważny, inteligentny, czuły i dający poczucie bezpieczeństwa... Ale podobnie jak uczucie do Chrisa zrodziło się z potrzeby bliskości i miłości której zabrakło na zapomnianym przez wszystkich poddaszu, tak i to zrodziło się z utraconych marzeń i chęci powrotu do młodzieńczych lat kiedy żył Christopher i cała rodzina była szczęśliwa. Cathy potrzebowała ojca, nie kochanka, ale tak jak z Chrisem uczucia totalnie jej sie poplątały...
   Julian z kolei nie podobał mi się od samego początku. Co prawda odrobinę go rozumiem, musiał zaprzepaścić wszystkie swoje plany by spełnić marzenia rodziców i to sprawiło, że był tak zgorzkniały, ale nic nie tłumaczy jego okropnego zachowania wobec Cathy. To taki typ skrzywdzonego chłopca, dla którego nie ma jednak ratunku. Jedyne co mi się podobało w ich związku to jego owoc czyli Jory. To jeden z moich absolutnie najukochańszych bohaterów tej serii. Taki jasny promyczek wśród tych wszystkich cieni.

   Rytuał wygląda dokładnie tak, że piszesz na kartce intencję, albo kilka i wrzucasz do specjalnej urny a potem idziesz na kolanach dookoła ołtarza (mijając po drodze skrzynkę na ofiarę- a jakże!) Brat mógł to przegapić bo odbywa się to nieoficjalnie (ja dowiedziałam się od koleżanki że coś takiego istnieje) czyli idziesz kiedy chcesz i jeśli chcesz. Generalnie u mnie wyglądało to tak, że dostaliśmy harmonogram i róbcie co chcecie. Więc w praktyce większość nie poszła nawet na mszę ;-) Ja wolałam iść bo z matmy naprawdę słabo mi idzie :-D
   Ale dziękuję za miłe słowa :* W ogóle tyle osób życzy mi szczęścia, że wprost nie może się nie udać ;-)

   Sok z czarnego bzu z całego serca polecam! Do herbatki wprost cudowny :-D Nie dość że pyszny to jeszcze rozgrzewa i naprawdę pomaga ;-) Mi na przykład kojarzy się z elfami nie wiedzieć czemu :-D

   Usuń

  7. O "Need for speed" nie powiem wiele bo powstanie specjalna notka ale jednym słowem: WOW! W tym filmie było dopracowane chyba wszystko na co zwracam uwagę: świetne efekty, perfekcyjnie dobrani aktorzy, żywe emocje, świetny humor, niezłe dialogi, masa wzruszeń, niespodziewane zwroty akcji, odrobinka uczuć (jak dla mnie za mało :P) i świetna oprawa muzyczna (Linkin Park- Roads Untraveled <3). Generalnie nie przepadam za takimi filmami i sie na nich nie znam ale ten był genialny i nie widzę przeciwwskazań by dać mu pełne 10. Bardzo mi się podobał a mój chłopak przepadł totalnie :-P Kocha motoryzację tak jak ja kocham książki a może nawet bardziej :-)

   Stosik nie będzie moze jakiś "turbo super wow" ale za to same perły sie w nim znajdą ;-)
   Buziaki :-*

   P.S. Widzisz, uczę się od Ciebie, teraz sama się nie wyrabiam :P

   Usuń
  8. Och! Skoro mogłaś skupić się na książce w AUTOKARZE to zdecydowanie musi to być przyjemna powieść! :D
   Cieszę się, że mamy podobne zdanie :D
   Odnośnie Chrisa... ja nienawidzę tego co on robił... nienawidzę tego jak ją zgwałcił, choć w sumie nie wiem czy to do końca był gwałt... nienawidzę tego jaki był naiwny, nienawidzę tego jak swoje wyobrażenia o jakiejś wyidealizowanej osobie, przekładał ponad dobro rodzeństwa, nienawidzę tego jak sprawił, że życie Cathy się skomplikowało, nienawidzę tego jak ją kontrolował, jak twierdził, że ona "jest jego na zawsze", że nigdy jej nie odda... Ona... Była mocno ograniczona przez niego. Czasem myślę, że on jest winny pewnym rozwojom wypadków. On był taki zaborczy! Taki egoistyczny! Nieczuły! Niby ją kochał, ale... w gruncie rzeczy... czy życzył jej dobrze, czy chciał ją zamknąć przed światem... Jak w klatce... On powiedział, że wolałby żeby zostali na poddaszu na zawsze, żeby tylko była jego! Normalnie myślałam, że podrę książkę na kawałki jak to przeczytałam -.- Strasznie mnie wkurza, i raczej wątpię żeby coś sprawiło, że go polubię. Choć nie powiem, był pewnym oparciem...
   Ale ja zawsze byłam typem buntowniczki. Która nie umie dostosować się do systemu. Która nienawidzi być kontrolowana. A on przejawia wszystkie cechy, którzy nienawidzę. :/
   Powiem ci, że Bart jakoś, mimo wszystko... Mimo tego jak odnosił się do Corrine, i tego że zgwałcił Cathy... Wydaje mi się, że za nim byłam ponad wszystko. Jakaś iskra pomiędzy nim, a mną, (I Cathy) pojawiła się już w pierwszej części, po tym krótkim spotkaniu. Po prostu... czymś sprawił, że... no nie wiem! Ujął mnie czymś. Później co prawda lubiłam go i nie lubiłam na przemian, ale chyba kochałam go tak jak Cathy. :o
   Paul... zdecydowanie, ona powinna być z nim od początku. W sensie... skoro kochali się, wiem że to iż wykwitł pomiędzy nimi romans było... złe, ale... czy ja wiem? On mógł być jej ostoją. Jedynym pewnym punktem, łączącym ją pomiędzy zemstą a wymarzonym życiem...
   Natomiast Julien. Oj faceta nie lubiłam od początku. Taki arogancki, a przy tym zimny, bezwzględny i... ZABORCZY! Aczkolwiek powiem ci, że po jego śmierci czułam do niego tylko litość i współczucie :( I przykro mi było z takiego, a nie innego obrotu spraw. :(
   A Jory... co prawda jestem w trakcie lektury trzeciego tomu - ALE... RANY JAKI ON JEST KOCHANY *-* Co prawda, przejawia pewne oznaki naiwności, ale to nie jego wina. Jest uroczy, cudny i absolutnie słodki! :3
   Natomiast Barta chyba bardziej nie potrafię znienawidzić...
   Ale! Nawet nie wiesz co się okazało! Mianowicie pozostałe dwa tomy tej serii również są w bibliotece! Następnym razem, na pewno wpiszę się do kolejki! A! I jeszcze jest pierwszy tom innej serii "Rodzina Casteel" czy jakoś tak... :o
   Ale ogółem, "Kwiaty na poddaszu" i pozostałe... czysta patologia! O_O W sensie... rozumiem, mieć wyobraźnię, ale te książki przekraczają wszelkie granice przyzwoitości! :o

   Dziękuję, że uświadomiłaś mi ów fakt o rytuale! Nie omieszkam z skorzystać, za dwa lata (urok technikum, rok więcej nauki - rozumiesz :D), kiedy wybiorę się z klasą do Częstochowy :3

   Oczywiście, że nie może się nie udać! Poza tym! Myślę, że kopnął was zaszczyt, że zdajecie ostatnią "normalną" maturę i w związku z tym... NO HALO! Przecież w Ministerstwie nie ma jakichś psychopatów :o Ja np. przeczuwam, że tej matury niewiele osób NIE ZDA. Po prostu mam taką wizję przed oczami, a zazwyczaj moje przeczucia się sprawdzają, także... :D

   Usuń
  9. Nie dziwię się, że z Elfami! :D Elfy --> Las --> Jagódki --> Gumisiowy SOK! Dzieciństwo robi swoje XD

   A widziałam w obsadzie Need for Speed jednego faaaaajnego aktora :3 Takiego młodego... uroczegooo MMMM! Jutro oglądnę film! :3 LINKIN PARK O ZEUSIE! <3 Ja tam, z takimi filmami miałam sporo wspólnego dzięki braciszkowi właśnie, np. Szybkich i wściekłych uwielbiam XD Ale na Need for Speed mam ogromną chrapkę także z powodu faktu, iż jest nagrany na podstawie super gry <3 Do której mam sentyment bo brat mnie nauczył w nią grać, daaawno temu i jakoś tak zostało... :D

   PERŁY W STOSIKU <3 <3 NO TO NIE OGRANICZĘ SIĘ DO KOMENTARZA, ALE I DO HISTORII! A CO! :D

   Uwielbiam jak się ludzie rozpisują <3 Mam na ciebie dobry wpływ ^^

   A tak, nie a propo - ale dobra. Odwołuję swoją apatię do MARVELA, albo przynajmniej do Spider Mana. Oglądałam dzisiaj "Niesamowity Spider Man (1)" I się zakochałam! *-* Ten główny aktor... no piszczałam jak opętana jak go zobaczyłam! TAKI UROCZY! JA NIE MOGĘ! Przepraszam za Caps Locka, ale normalnie... Mam teraz obsesję na jego punkcie <3 I Emma Stone, którą cenię, za różne produkcje :D JAAAAA *-* Już niedługo DWÓJKA <3 OGLĄDNĘ, OGLĄDNĘ, OGLĄDNĘ, OGLĄDNĘ <3 <3

   Pozdrawiam,
   Sherry

   Usuń
  10. Te wszystkie romanse Cathy były moim zdaniem spowodowane właśnie tym, że uciekała przed miłością do Chrisa. Od początku wiedziała, że to w ogóle nie powinno się było wydarzyć, ale był dla niej przez wiele lat jedynym oparciem i w gruncie rzeczy wiedziała że oprócz mają tylko siebie... Niemniej zgadzam się z Tobą ta jego zaborczość była okropna. Myślę, że ta historia miałaby szansę na szczęśliwe zakończenie gdyby Chris potrafił zapomnieć...Ale jego obsesja (bo to chyba najodpowiedniejsze słowo) była coraz silniejsza. A ona była w pewnym sensie zależna od niego i od tego uczucia, bo wiedziała, że to jedyna pewna rzecz na świecie.
   Bart był ciekawą postacią ale nie potrafiłam sie do niego w pełni przekonać właśnie przez jego zachowanie. Mam wrażenie że był taki... fałszywy. Z drugiej strony gdyby nie Corrine może mieli by z Cathy szansę. A i Bart nr 2 może był by wtedy inny.
   Paula bardzo polubiłam, miałam tylko chwilę zwątpienia po tej historii z byłą żoną i dzieckiem... W sumie Cathy podjęła w stosunku do niego dobrą decyzję, ale zdecydowanie za późno...
   Julien faktycznie wzbudził na koniec litość. te słowa Cathy, kiedy mówiła, że może gdyby była w stanie pokochać go bardziej nic złego by się nie stało naprawdę mnie wzruszyły. Ale mimo wszytko i tak go nienawidzę :-P
   Jory jest cudowny i cudowny pozostanie. Mam nadzieję, że szybko przeczytasz tom 4 bo stanie się tam coś takiego, że... NIE MOGĘ POWIEDZIEĆ! Ale pęknie Ci serce gwarantuję! I to niejednokrotnie ;-) I Bart też będzie miał tam swój spory udział. "Patologia"- z ust mi to wyjęłaś :-D To słowo pojawiało się w mojej głowie dosłownie co pięć minut podczas czytania :-D
   "Rodzina Casteel"! Nie przepuszczę. tą serię muszę kupić! Muszę muszę muszę! Żałuję, że nie mam na półce "Kwiatów na poddaszu" i to bardzo żałuję... kiedyś (na pewno nie teraz ale za parę lat) chętnie powrócę do tej serii. Ostatnio widziałam w biedronce tom 2 za 10 zł ale go nie kupiłam nie wiedzieć czemu... gdyby to była jedynka kupiłabym na pewno.

   Daj spokój jestem pewna że dla Ciebie matura nie będzie problemem. ale szczerze współczuję ten nowej wersji. w sumie to taka wielka niewiadoma...

   Jeśli to ten aktor co myślę, że to ten to radzę uważać... Nie powiem o co chodzi ale wiążą się z nim pewne bardzo silne emocje ;-)
   Mnie brat nigdy nie uczył grać w takie gry bo byłam świecie przekonana że jestem takim growym nieudacznikiem (rany chyba nie ma takiego słowa...) ale za to bardzo lubiłam "oglądać" jak gra :-P Gothic, Wiedźmin, Skyrim, Assasins Creed- znam je wszystkie ;-)
   Film musisz obejrzeć koniecznie- jest cudowny! dziś juz chyba nie wyrobię się z recenzją ale jutro na pewno porównamy wrażenia ;-)
   Aż taki świetny ten "Spider Man"? :-) Stara wersja jest przeciętna a główny bohater taki... ciapowaty. Ale skoro nową zachwalasz to obejrzę bo kurzy mi się na dysku już baaardzo długo ;-)

   :*

   Usuń
  11. Ja myślę, że ona z nim postanowiła być na końcu, już nawet nie dlatego, że go kochała, bo dałaby sobie radę sama, ale... chyba właśnie się od niego uzależniła i po prostu czuła w nim jakimś stały punkt w życiu. A może z powodu przyzwyczajenia? Niemniej, plusem trzeciej części z pewnością jest fakt, że nie ma Chrisa już tak dużo... Co prawda Bart jest TYSIĄC razy gorszy, ale... RANY! NIECH KTOŚ ZABIJE TEGO SZCZENIAKA!
   Słucham?!?!?! CO BART ZROBI JORY'EMU?!?!?! NIECH JA SIĘ TYLKO DOWIEM! :( Moje biedne, biedne nerwy... :(
   Oglądnęłam Need for Speed i mam złamane serce! :( Tak, to ten aktor, którego miałaś na myśli... RANY :( Ale więcej rozpiszę się o tym filmie pewnie pod twoją recenzją. :)
   Ojej! Wymieniłaś wszystkie moje ulubione gry <3 U mnie to było jakoś tak, że... po prostu... mój brat był takim maniakiem gier, a później... całkowicie naturalnie, to uzależnienie się przeniosło też na mnie i do tej pory jestem takim nerdem strasznym. O_O
   Świetny? Tak! Naprawdę świetny! Może nie jest to produkcja górnolotna, ale rewelacyjna na nudne popołudnia. :) No i ten aktor *-* Prawie się przykleiłam do ekranu jak go zobaczyłam :D
   Starej wersji nie oglądałam, ale.. podobno tamta jest inna, bo w tej, główny bohater chodzi jeszcze do liceum. :) I to jest takie... fajne ^^

   Usuń
  12. Nie powiem co i kto mu zrobi ale będzie bolało ;-) I Ciebie i jego :-P
   Recenzję "Need for speed" dodaję za chwilkę.
   ;-)

   Usuń
 4. O rany! Przyda się więcej wolnego miejsca na półkach :P A maj zapowiada się jeszcze bardziej owocnie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapowiedzi na maj też robię na bieżąco i faktycznie- zapowiada się niesamowicie! :-)

   Usuń
 5. Ja nie wiem jak Ty wynajdujesz te wszystkie zapowiedzi, bo u Ciebie zawsze można wypatrzeć jakieś cuda ;d Jeśli chodzi o filmy, to ja odpadam, ale z ksiażki to na pewno "Mroczne umysły" są numerem jeden ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeglądam przez cały miesiąc wszystkie możliwe stronki i notuję najciekawsze tytuły żeby nic nie umknęło ;-) sama też odkryłam w ten sposób mnóstwo książek, które w przeciwnym wypadku przeszły by mi koło nosa ;-)

   Usuń
 6. O maj gad, wychodzi kolejny tom powieści "Czarnoksiężnik. Miecz Radogosta”!!! Biorę *___*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiedziałam że Cię tym zaciekawię ;-) wygrałam pierwszy tom u Matrycji i Violet więc prędzej czy później też poznam zachwalanego przez Ciebie Czarnoksiężnika ;-)

   Usuń
 7. Wyczuwam w powietrzu bankructwo... dobrze, że mam w kwietniu urodziny, jest nadzieja xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja liczę, że prędzej czy później znajdę jakąś niesamowitą przecenę ;-)

   Usuń
 8. Odpowiedzi
  1. A kolejny miesiąc będzie jeszcze ciekawszy ;-)

   Usuń
 9. Sporo tego... ale faktycznie zapowiada się interesujący kwiecien.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy ma inny gust więc staram się niczego nie pominąć ;-)

   Usuń
 10. Czytałam Mroczne Umysły, książka jest super i mogę polecić też 13 Grzechów i Niezgodną, bardzo dobre filmy :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawie to wygląda, dużo dobrych propozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale ogromna ilość tego wszystkiego, widzę że mam dużo do nadrobienia :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.