19 lutego 2014

Zeszyt z cytatami #4



Wszyscy je mamy. Czasem wielkie czasem malutkie. Do jedynych dążymy z uporem, inne zostawiamy w cieniu.
Marzenia.
Śnić, fantazjować, bujać w obłokach, chodzić z głową w chmurach, snuć marzenia, śnić na jawie, rozmarzać się, pragnąć, chcieć, mieć nadzieję.
A ja mam nadzieję, że dzisiejszy post się wam spodoba i pozwoli na chwilę się w tym świecie marzeń zanurzyć.


Dzisiejsze hasło:
Marzenia

„Nie ma zbyt wiele czasu, by być szczęśliwym. Dni przemijają szybko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpisujemy marzenia, a jakaś niewidzialna ręka
nam je przekreśla. Nie mamy wtedy żadnego wyboru. Jeżeli nie jesteśmy szczęśliwi dziś,
jak potrafimy być nimi jutro?
Wykorzystaj ten dzień dzisiejszy. Obiema rękoma obejmij go. Przyjmij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, powiet­rze i życie,
jego uśmiech, płacz, i cały cud tego dnia.
Wyjdź mu naprzeciw.”
Phil Bosmans

„Serce obawia się cierpień [...] Powiedz mu, że strach przed cierpieniem jest straszniejszy niż samo cierpienie. I że żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia...”
Paulo Coelho

„Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie.”
Paulo Coelho



„Jeśli ktoś spełnia wszystkie nasze marzenia, kolejne stają się tylko kaprysami.
 Najpiękniejsze są marzenia niezrealizowane, bo to one nadają życiu sens.”
 Rafał Kosik

„Ty naprawdę nie rozumiesz, prawda? - rzekła. - Ja wcale nie chcę wszystkiego, czego pragnę. Nikt tego nie chce. Nie tak naprawdę. Co to za zabawa dostawać wszystko, o czym się marzy, tak po prostu? Wtedy to nic nie znaczy. Zupełnie nic.”
Neli Gaiman

„Obawiam się, że kiedy moje marzenie się ziści, nie będę już miał w życiu żadnego innego celu.”
Paulo Coelho

„Marzenia zwykle się spełniają, ale nie tak i nie wtedy, kiedy tego pragniemy.”
Maria Dąbrowska

„Różnica między ludźmi, którzy realizują swoje marzenia a całą resztą świata nie polega na zasobności portfela. Chodzi o to, że jedni przez całe życie śnią o przygodach a inni, a inni pewnego dnia podnoszą wzrok znad książki, wstają z fotela i wyruszają na spotkanie swoich marzeń.
Wojciech Cejrowski



„Marzenia są niebezpieczne: parzą niczym ogień i czasami potrafią spalić.”
Arthur Golden

„Ale błędem, poważnym błędem jest wiara w to, że można ziścić swoje marzenia, nie dając nic w zamian. Nie wydaje ci się? Powiedzmy, że nie byłoby to sprawiedliwe.”
Carlos Ruiz Zafón

„- Możesz spełnić wszystkie swoje życzenia.
- Nawet te egoistyczne?
Cristine zaśmiała się lekko.
-Wszystkie życzenia są egoistyczne.
-Ale jeśli pragniemy czyjegoś dobra, nie myślimy o sobie- zaprotestowała Anaid.
-To jedynie sposób na uspokojenie sumienia skarbie. Tak samo egoistyczny jak wszystko inne.”
Maite Carranza

„To jest ta trudność dzisiejszych czasów: ideały, marzenia, piękne oczekiwania jeszcze się nie zdążą rozwinąć, a już zostają trafione i totalnie zniszczone przez najbardziej przerażającą rzeczywistość.
Anne Frank



„Wszystko jest możliwe, a co nie jest, zajmuje tylko trochę więcej czasu.”
Arne Dahl

„Marzenie - to taki gmach, który istnieje, póki się go nie zaczyna budować.”
Władysław Grzeszczyk

"Miliony marzą o nieśmiertelności, równocześnie nie wiedząc, co ze sobą zrobić w deszczowe niedzielne popołudnie. "
Susan Ert

„Marzenia są jak gwiazdy, odkrywamy, że błyszczą, dopiero wtedy, gdy gasną sztuczne światła, choć przecież gwiazdy błyszczą zawsze. Tylko, że nikt nie zwraca na nie uwagi, zbyt jesteśmy zaabsorbowani sztucznym światłem.”
Alessandro D'Avenia



„Nawet jeśli czasem trochę się skarżę – mówiło serce – to tylko dlatego, że jestem sercem ludzkim, a one właśnie są takie. Obawiają się sięgnąć po swoje największe marzenia, ponieważ wydaje im się, że nie są ich godne, albo, że nigdy im się to nie uda. My, serca, umieramy na samą myśl o miłościach, które przepadły na zawsze, o chwilach, które mogły być piękne, a nie były, o skarbach, które mogły być odkryte, ale pozostały na zawsze niewidoczne pod piaskiem. Gdy tak się dzieje, zawsze na koniec cierpimy straszliwe męki.”
Paulo Coelho

„Nigdy nie jest się za starym, by marzyć. A marzenia też się nie starzeją.”
Lucy Maud Montgomery

„Czy dostałaś kiedyś wszystko, czego pragnęłaś? I wtedy zrozumiałaś, że nie o to ci chodziło?”
Neil Gaiman

„Czasem trzeba najmocniej trzymać się właśnie tego, czego nie można dotknąć.”
Carrie Ryan




I jak zwykle niezawodnie tematyczny dodatek muzyczny ;)
The Script – „Hall of Fame”


29 komentarzy:

 1. Uwielbiam te cytaty... są wspaniałe i niezwykle trafne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi to słyszeć ;) starałam się dobrać takie, które warto zapamiętać ;)

   Usuń
 2. Ooo widzę, że trafiłam ^^ Akurat większości nie kojarzę :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Niektóre cytaty wybrane przez Ciebie do kolejnego tematu Twojego cyklu są naprawdę przepiękne. :) Za serducho chwyciły mnie zwłaszcza słowa Alessandro D'Avenia. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu akurat podziękowania należą się Clary, bo to ona znalazła ten cytat w powieści "Biała jak mleko, czerwona jak krew" i pozwoliła mi go wykorzystać ;)

   Usuń
 4. Uch, przepraszam że komentuję tak późno, ale nauka po prostu mnie przerasta O_o Zanim przejdę do cytatów, chciałabym powiedzieć coś o piosence! Uwielbiam ją i szczerze mówiąc: zdążyłam ją już zapomnieć, więc dziękuję że mi ją przypomniałaś! :D Chyba tęskniłam za tym fortepianem... Po prostu boski!
  Co do tematu przewodniego to strasznie mi się podoba! Może dlatego, że straszna marzycielka ze mnie. Nie ma dnia w którym przynajmniej na godzinę, nie oddałabym się swoim myślom. Jeśli chodzi o spełnianie pragnień... cóż. Jak na razie średnio mi to idzie. Niestety. :( Ale wciąż mam wiarę. Bez tego nie ma opcji dalej kontynuować moją ludzką egzystencję. :)
  Cytat Alessandro D'Avenia jest po prostu przepiękny i totalnie unikalny! Świetnie, że takowy znalazłaś! :) Poza tym - niezawodny Coelho, który zawsze coś wtrąci ^^ Ach no i jeszcze cytat Rafała Kosika! Cudowny! :)
  Och, jak zwykle mogę dorzucić coś od siebie. Mam nadzieję, że kompletnie cię nie zanudzę. :o
  Skoro już mówiłyśmy o Coelho... :„To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.”
  Oczywiście nie może tu zabraknąć innego... hm.. filozofa ^^ Albus D.: "Bo nie warto zapadać się w marzeniach i zapominać o życiu" - nie wiem czy tu się z nim zgodzę, ale niech se ma. :D
  Tutaj mam coś z książki "Zapomniane", mam nadzieję, że wkrótce będę mogła ją skończyć! Jak na razie średnio mi to idzie, ale cóż się dziwić. Nie znoszę ebooków. -.- W każdym razie, Cat Patrick: "„Zabawne, jak możliwości dodają skrzydeł. Zabawne jak rzeczywistość ściąga z powrotem na ziemię.”"
  Kossakowska: „Jeśli twoje marzenia zaczynają się nagle spełniać, strzeż się. Bo wkrótce czeka się bolesne rozczarowanie.”
  „Jak człowiek zacznie tylko o czymś marzyć, to nieuchronnie doznaje rozczarowania.” - Sylvia Plath
  Coś z "Gwiazd naszych wina" :) „(...)Przyszło mi do głowy, że żarłocznych ambicji ludzi nigdy nie zaspokajają spełnione marzenia, ponieważ zawsze pojawia się myśl, że można by było wszystko zrobić ponownie i lepiej.”
  Ach może jeszcze Sparks... „[...] istnieją marzenia, które nawiedzają nas tuż po przebudzeniu. To one sprawiają, że warto żyć.”
  U Zafona znalazłam coś takiego: „Nie rezygnuj z marzeń.(...) Nigdy nie wiesz, kiedy okażą się potrzebne.” i: „Im dalej w życie, tym więcej musimy odrzucić iluzji, marzeń i pragnień młodości, tym silniejsze w nas poczucie, że padliśmy ofiarą złego świata i innych ludzi”
  Takie coś rzuciło mi się kiedyś u kogoś na blogu, więc... czemu nie! ,, Liczą się tylko marzenia. Bez nich jesteś niczym więcej niż pyłem na wietrze”
  Hm... mam jeszcze cytat ze "Stowarzyszenia Umarłych Poetów" „Jeśli z przekonaniem i uporem dąży się ku swoim marzeniom, osiągnie się zwycięstwo, które w zwykłym dniu nie jest osiągalne”
  „To o czym marzysz, ziści się, ale jeśli nie będziesz uważać, pozostaniesz ślepa, aż będzie za późno.” - To akurat rzuciło mi się w oczach w jakiejś tam recenzji książek Anne Bishop ^^
  Moja mama zaczytuje się w Cobenie... „Marzenia nie umierają. Już myślisz, że są martwe, a one tylko zapadły w sen zimowy jak wielki stary niedźwiedź. A gdy takie marzenie drzemie dłuższy czas, niedźwiedź budzi się głodny i zły.”
  No i King... czym byłby mój komentarz bez Stephene'a? :D „Marzenia umierają i przepadają w otchłani czasu, to jedna z gorzkich prawd życia. Jedna z wielu.”
  A na koniec... cytat, który... hm... jest mi dość bliski. :)
  „Bardzo lubię marzyć. Może dlatego, że jestem taki samotny. Snucie marzeń nie jest w końcu przestępstwem, ale niestety ten, kto marzy za wiele, popełnia niewybaczalny błąd. Po takim bujaniu w obłokach moja samotność jeszcze bardziej mi doskwiera. Obiecałem sobie nigdy nie oddawać się marzeniom, których nie będę mógł później zrealizować.” - Christopher Hope
  NO. Przepraszam za komentarz bez wyrazu, ale mam wrażenie że głową wciąż jestem w podręczniku od matematyki... :/
  Pozdrawiam!
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A widzisz mało brakowało, a dodałabym inną ;) Początkowo chciałam dołączyć Don't Stop Believin' w wykonaniu Glee bo wydawała mi się bardziej optymistyczna:
   http://www.youtube.com/watch?v=XWMYGLxSWPM
   Swoją drogą własną wersję Hall of fame też mają ;-) Ale to już nie to samo bez cudownego głosu wokalisty The script ;-)
   http://www.youtube.com/watch?v=JquOfBY7N5Y
   Ja też strasznie często bujam sobie w obłokach. Potrafię godzinami patrzeć w ścianę i podróżować po wszystkich swoich alternatywnych życiach :-P
   Perełkę D'Avenii wypatrzyła Clary a ja za pozwoleniem jedynie zapożyczyłam ;-) Niemniej książkę mam i bardzo chętnie nadrobię! :-)
   Albus może i ma trochę racji, ale jak każdemu nauczycielowi, brak mu świeżego spojrzenia na sprawę ;-) To marzenia w końcu są motorem napędowym życia więc nie są tak do końca bezsensowne :-)
   Zafon to mistrz cytatów! :-D Chyba w każdym odcinku jest obecny :-P
   Ostatni cytat jest absolutnie cudny! Piękny i prawdziwy.
   I nie masz za co przepraszać! :-) Wrecz przeciwnie, jestem bardzo szczęśliwa za każdym razem widząc Twoje długaśne i pełne zaangażowania komentarze :-*
   Powodzenia w matematyce! Ja zabieram się za nią od przyszłego tygodnia, kiedy już ogarnę pracę ;-) 1/3 już za mną! :-D + notatki w stylu "ten akapit jest do dupy" :-D
   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Bardzo pozytywny post :).
  Okropnie spodobały mi się trzy ostatnie cytaty, które już wędrują do jakiegoś zeszytu czy kartki, czy czegokolwiek.I chociaż dla mnie nadal najbardziej rewolucyjne będą słowa Anthony'ego de Mollo ("Rozpadające się iluzje boleśnie ranią" - wiem, pisałem o tym, ale po prostu nadal nie mogę się otrząsnąć spod tych słów), to te cytaty również mi smakowały :)
  Pozdrawiam
  Gnom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są takie słowa, które trafiają prosto do serca ;-) Ty już na takie trafiłeś ;-)
   Ale cieszy mnie fakt, że tym razem znalazłeś coś godnego zapamiętania na mojej liście :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 6. wspaniałe cytaty, szczególnie Coelho, to jeden z moich ulubionych autorów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coelho czytałam w zasadzie tylko "Alchemika" i "Walkirie" ale bardzo go polubiłam za refleksyjność :-)

   Usuń
  2. To polecam Ci serdecznie "Bridę" oraz "Demon i panna Prym" znajdziesz tam naprawdę wspaniałe cytaty :D

   Usuń
  3. W takim razie postaram się je zdobyć ;-) Dzięki :-)

   Usuń
 7. Kiedy miałam lat naście (a było to dosyć dawno) to strasznie lubiłam wszelkie cytaty, szczególnie te z Małego Księcia i Pulo Coelho. Chyba powoli wyrastam...
  Jednak magii w nich zawartej i mądrości nie da się zaprzeczyć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może zwyczajnie Ci się przejadło? ;-) Ale mam nadzieję, że zajrzysz czasem i odrobinę powspominasz stare dobre czasy ;-)

   Usuń
 8. Dzisiaj nie mam weny na długi komentarz :D Uwielbiam marzyc, a cytaty uwiarygadniają, ze warto !
  W wolnej chwili zapraszam do siebie na nowe posty :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie cieszy każdy, nawet ten króciutki ;-)
   Chętnie wpadnę ;)

   Usuń
 9. Ech marzenia.. kto ich nie ma. Ja często chodzę z głową w chmurach przez co potem narzekam na bolesne upadki:)
  Piękne cytaty!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale marzenia są warte tych upadków ;-)
   Dziękuję i pozdrawiam!

   Usuń
 10. Ten z Gaimana najlepszy. :) Ale nie jestem obiektywna, bo bardzo go lubię. Kiedyś miałam specjalny zeszycik na cytaty, po jakimś czasie, niestety, przestałam go prowadzić. Jeśli mogę dodać: słynne "It does not do to dwell on dreams and forget to live" z Harry'ego Pottera, "He who robs us of our dreams robs us of our life" (Woolf). Wybacz, że po angielsku, nie mam pod ręką polskiego wydania. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój zeszycik też dopiero niedawno został odnaleziony po dłuższym czasie wegetowania w jakimś zapomnianym przeze mnie miejscu, ale cieszę się, że go odnalazłam, bo stał się inspiracją do założenia jego blogowego odpowiednika :-)

   Usuń
 11. Hejka ! Super cytaty - dwa mi się kojarzą, najbardziej podoba mi się cytat Carrie Ryan, dziękuje, że je wstawiłaś!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej! ;-) Bardzo się cieszę, że cytaty przypadły Ci do gustu :-) Mam nadzieję, że kolejne odcinki również się spodobają ;-)

   Usuń
 12. Woah. Dziękuję. Po słabszym dniu przydaje się kopniak na szczęście :3
  Cytaty... Ach, aforyzy i mądre słowa jak krzyżyk na drogę :D
  U mnie post o samotności, może zainspiruje? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Samotność na pewno ukaże sie w którymś z odcinków ;-) Kto wie moze już w kolejnym :-P
   Dziękuję i pozdrawiam!

   Usuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.