4 stycznia 2017

Styczniowe premiery książkowe


Czas na nową porcję smakowitych zapowiedzi!


„Making Faces”- Amy Harmon
Wydawca: Editio Red
PREMIERA: 5 stycznia 2017

W małym, cichym miasteczku mieszkała grupa przyjaciół. Wśród nich Ambrose Young — błyskotliwy i śmiały, młody zapaśnik ze sporymi szansami na sportową karierę. Nic dziwnego, że nie zwrócił uwagi na Fern Taylor. Zawsze miła i pogodna, nie rzucała się w oczy. Nie zauważył, że obdarzyła go uczuciem szczerym i silnym — to dla niego za mało.

Ich wspólna historia mogłaby nigdy nie powstać, gdyby pewnego dnia nie wybuchła wojna. Ambrose wraz z czterema przyjaciółmi z miasteczka wyruszył do Iraku. Wrócił sam, ciężko ranny. Stracił nadzieję, ale nie Fern. Jej uczucie do niego wciąż trwało, choć już wkrótce okazało się, że miłość do mężczyzny ze złamaną duszą nie jest prosta.

To historia małego miasteczka, piątki przyjaciół i opowieść o wojnie, z której wrócił tylko jeden. To piękna bajka o miłości jak z kart romansów, o zwykłej dziewczynie, która pokochała zranionego wojownika. Tej historii nie można było piękniej napisać.
Czy masz odwagę spojrzeć w utraconą twarz?

*********************************************************
„Połknąć żabę”- Monika B. Jankowska
Wydawca: Zysk i S-ka
PREMIERA: 9 stycznia 2017

Trzy lata zajęło Paulinie pozbycie się przykrych wspomnień związanych z drugim małżeństwem. Przeprowadzka, nowa praca – wszystko to, z czym jeszcze musiała się uporać, pozwoliło jej stanąć na nogi. Niestety, ustabilizowane już życie Pauliny ponownie zdominuje były mąż. Tym razem w charakterze… nieboszczyka samobójcy.

Paulina, podejrzewając byłego raczej o bycie zabójcą niż samobójcą, z pomocą swojej szalonej rodzinki rozpoczyna amatorskie śledztwo, wplątując się w podejrzane afery. Poznany na przesłuchaniu podkomisarz Bruno Niedziela, początkowo pełen rezerwy, zacznie odgrywać coraz większą rolę w jej życiu.

*********************************************************

„Willow”- Virginia C. Andrews
Seria: Rodzina de Beers
Wydawca: Prószyński Media
PREMIERA: 10 stycznia 2017

Willow de Beers jest dzieckiem adoptowanym, żyjącym w bolesnym rozdarciu pomiędzy ukochanym tatą a egoistyczną, bezwzględną matką, od której dowiaduje się, że jest córką pacjentki swojego ojca, wziętego psychiatry. Kiedy po śmierci rodziców Willow znajduje pamiętnik ojca, poznaje dalszy ciąg rodzinnego sekretu, który burzy podstawy jej świata. Aby poskładać go na nowo, rzuca studia i jedzie do Palm Beach tropem rodzonej matki. Tam, pod pozorem badań nad bogatą elitą, próbuje do niej dotrzeć i dowiedzieć się prawdy. Bajeczny blichtr Florydy jest w stanie olśnić każdego. Kiedy na horyzoncie pojawia się młody prawnik Thatcher Eaton, Willow wdaje się w gorący romans w cudownej scenerii. Ale mroczne tajemnice nie pozwalają o sobie zapomnieć, a złudny blask szczęścia nie jest w stanie ich przyćmić…
*********************************************************

„Przed katastrofą”- Noah Hawley
Wydawca: Sonia Draga
PREMIERA: 11 stycznia 2017

Mglista, letnia noc 23 sierpnia 2015 roku. Z lotniska w Martha’s Vineyard wylatuje prywatny samolot z jedenastoma osobami na pokładzie, dziesięcioma zamożnymi i mężczyzną – malarzem – któremu ostatnio nie wiedzie się w życiu najlepiej. To ma być krótki, zaledwie dwudziestodziewięciominutowy lot do Nowego Jorku. Stewardesa serwuje drinki, w telewizji leci mecz baseballowy, nic nie zapowiada tego, co wydarzy się za nieco ponad kwadrans. Po tym czasie samolot z nieznanych przyczyn spada do oceanu. Jedynymi ocalałymi z katastrofy są Scott Burroughs, malarz, i czteroletni JJ, syn prezesa potężnej sieci telewizyjnej.

*********************************************************
„Ułaskawienie”- Emma Chase
Wydawca: Filia
Seria: Legal Briefes #3
PREMIERA: 11 stycznia 2017

Gdy Brent Mason patrzy na Kennedy Randolph, nie widzi już zawstydzonej, słodkiej sąsiadki, z którą się wychowywał. Z kolei kiedy ona patrzy na Brenta, widzi tylko zapatrzonego w siebie gogusia, który upokorzył ją w szkole średniej.
Teraz Brent jest adwokatem obrony w jej nowym procesie, więc dawna koleżanka postanawia skorzystać z okazji i odpłacić mu się pięknym za nadobne. Jednak sprawy nie do końca układają się po ich myśli. W końcu nawet prawnicy mogą się zakochać…

*********************************************************
„Dziewczyna, którą kochałeś”- Jojo Moyes
Wydawca: Między słowami
PREMIERA: 11 stycznia 2017

"Ten portret to moja ulubiona rzecz w całym domu. Właściwie na całym świecie. Przypomina mi o dziewczynie, którą kiedyś byłam. Która nie martwiła się na okrągło. I która potrafiła się bawić, po prostu… robiła różne rzeczy. O dziewczynie, którą chcę znów być."

W życiu Liv nic nie poszło zgodnie z planem. Zamiast cieszyć się miłością męża i myśleć o przyszłości, została sama. Jedyne, na co ma ochotę, to wejść pod kołdrę i już nigdy nie wyściubiać spod niej nosa. Wypić o jeden kieliszek wina za dużo i zapomnieć o mailach od komornika i mężczyźnie, który miał być spełnieniem marzeń, a zniknął bez słowa. Jedyne, co pomaga jej przetrwać, to portret dziewczyny, zaręczynowy prezent. Najcenniejsza rzecz, jaką ma. Kiedy ktoś chce jej go odebrać, Liv zaczyna walczyć. O obraz i o siebie. Podobno można łamać zasady, jeśli się kocha…
*********************************************************

„Seks i orzeszki”- Alice Clayton
Wydawca: Pascal
Seria: Nuts. Hudson Valley #1
PREMIERA: 11 stycznia 2017

Nie angażuj się.
Związki są dla mięczaków.
Nigdy się nie zakochuj…

Roxie Callahan nie ma czasu na facetów. Każdą chwilę poświęca na spełnienie kulinarnych zachcianek gwiazd Hollywood. Do czasu... Mała wpadka powoduje, że kucharka musi zawiesić kalifornijską karierę. Gdy wraca w rodzinne strony, nie spodziewa się, że matka-hipiska ruszy w szaloną podróż, zostawiając na jej głowie restaurację. Zapowiadają się najgorsze wakacje życia…

Leo Maxwell to apetyczny farmer, który mimo sporego powodzenia u kobiet, nadal pozostaje niezdobyty. I coraz częściej wpada do lokalu. A także domku Roxie. Może te wakacje nie będą wcale takie nudne?

Czy Roxie uda się usidlić przystojniaka?
A może to Leo zdobędzie serce zdolnej kucharki?
I dlaczego lato jest takie krótkie?

*********************************************************

 „Mimo naszych kłamstw”- Tarryn Fisher
Wydawca: Otwarte
Seria: Love me with lies #3
PREMIERA: 11 stycznia 2017

Wiesz dobrze, że nie da się żyć bez ponoszenia konsekwencji własnych decyzji, tak samo jak nie da się żyć bez patrzenia za siebie. Zawsze będziesz wspominał, zawsze będziesz rozpamiętywał. Wielka miłość, która odeszła… Pamiętasz jeszcze, co czułeś, gdy znikała? Ja czuję to cały czas.
Zniszczyłem wszystko. Mam już dosyć tych bezsennych nocy, kiedy analizuję, co się stało. To nie miało prawa się wydarzyć! Ile razy wypowiadałeś w myślach to zdanie? Nawet raz to za dużo. Dla mnie te słowa to już niemal modlitwa.
Chcesz mojej rady? Zastanów się głęboko, zanim zaczniesz okłamywać ukochaną osobę, bo pewnego dnia rozejrzysz się dookoła i zobaczysz jedynie zgliszcza – ruiny życia, które chciałeś mieć, tragedie osób, które darzyłeś uczuciem, zniszczonego siebie.
Nie, nie zostawię tak tego. Mimo naszych kłamstw tym razem postawię wszystko na jedną kartę. Przecież ona mnie potrzebuje…
C.
"Mimo naszych kłamstw" to pożegnanie z Olivią, Leah i Calebem. Nadszedł czas na ostatnią część miłosnej układanki. Jeśli myślisz, że znasz już całą historię, to błąd. Tarryn Fisher nie pozwoli Ci odetchnąć, rozpali Twoje emocje do czerwoności.

*********************************************************
„Margo”- Tarryn Fisher
Wydawca: SQN
PREMIERA: 11 stycznia 2017

W Bone jest dom
W domu mieszka dziewczyna
W dziewczynie mieszka ciemność…

Margo nie jest jak inne nastolatki. Żyje w miasteczku Bone, które reszta społeczeństwa omija szerokim łukiem. Swój dom nazywa pożeraczem. Jej cierpiąca na depresję matka nie odzywa się do niej i traktuje niczym służącą.

Dziewczyna trzyma się na uboczu, spędza czas w samotności, nie nawiązuje kontaktu z rówieśnikami. Jej życie nieoczekiwanie się zmienia, kiedy poznaje Judaha – chłopaka z sąsiedztwa. Jeżdżący na wózku inwalidzkim pokazuje Margo, że można cieszyć się życiem nawet w Bone.

Kiedy w okolicy ginie 7-letnia dziewczynka, dwójka osobliwych przyjaciół rozpoczyna prywatne śledztwo. W głowie Margo pojawia się desperackie pragnienie, aby wytropić odpowiedzialnych za tę zbrodnię. I przykładnie ukarać. Oko za oko. Krzywda za krzywdę. Ból za ból. Rozpoczynając bezlitosne polowanie na zło, dziewczyna nie zdaje sobie sprawy, że przyjdzie jej zapłacić za nie własną duszą…

Najbardziej brutalna prawda to ta o nas samych.
*********************************************************
RECENZJA PRZEDPREMIEROWA
„Sama się prosiła”- Louise O’Neill
Wydawca: Feeria Young
PREMIERA: 11 stycznia 2017

Początek lata w małym irlandzkim miasteczku. Emma O'Donovan, piękna i nieustraszona osiemnastolatka, idzie z przyjaciółkami na imprezę. Są na niej wszyscy, a ich oczy są zwrócone na nią.
Następnego dnia rano rodzice znajdują ją nieprzytomną na progu domu. Krwawi, jest brudna i zdezorientowana. Co gorsza, nie pamięta, co stało się poprzedniego wieczoru. Wie tylko tyle, że nikt nie odpowiada na jej esemesy. W szkole ludzie odwracają się od niej i szepczą za jej plecami. Nic nie pamięta z imprezy, ale ktoś wstawił na Facebooka jej zdjęcia. Zdjęcia, których nigdy nie zapomni. 
Teraz w oczach wszystkich jest łatwa. Jest niczym.
Zdjęcia idą w świat. Rozpoczyna się dochodzenie, które prowadzi do podziałów w społeczności. Pojawiają się media, ludzie opowiadają się po różnych stronach, nagle każdy ma o niej coś do powiedzenia. 
Mocna historia o tym, jak strasznym, piętnującym i zawstydzającym doświadczeniem jest gwałt.
*********************************************************

„Waleczna czarownica”- Danielle L Jensen
Wydawca: Galeria Książki
Seria: Klątwa #3
PREMIERA: 11 stycznia 2017

Czasami trzeba stać się kimś nadzwyczajnym…
Cécile i Tristan dokonali już niemożliwego, ale przed nimi jeszcze największe wyzwanie – pokonanie zła, które sami uwolnili. Szukając sposobu na ocalenie mieszkańców Wyspy i wyzwolenie trolli spod władzy tyrana, Cécile i Tristan muszą też walczyć z tymi, którzy pragną ich śmierci. Aby zwyciężyć, będą musieli postawić wszystko na jedną kartę. Ale to może nie wystarczyć. Oboje zaciągnęli długi, a koszt ich spłaty może się okazać wyższy, niż kiedykolwiek sobie wyobrażali.
W zapierającym dech w piersiach ostatnim tomie Trylogii Klątwy gra toczy się o najwyższą stawkę.
*********************************************************
„To, co najważniejsze”- Samantha Young
Wydawca: Burda Publishing Polska
PREMIERA: 11 stycznia 2017

Witamy w Hartwell, spokojnym, nadmorskim miasteczku, gdzie dzięki tajemnicy sprzed wielu lat pewna kobieta zrozumie, co znaczy prawdziwa miłość.
Doktor Jessica Huntington całym sercem angażuje się w problemy swoich podopiecznych z więzienia dla kobiet, ale w życiu prywatnym starannie unika związków uczuciowych. Nauczyły ją tego bolesne doświadczenia. W więziennej bibliotece odkrywa plik starych listów miłosnych i jedzie do malowniczego Hartwell, żeby dostarczyć je adresatowi. Nadmorskie miasteczko rzuca na Jessicę swój czar, ale jeszcze większe wrażenie robi na niej przystojny właściciel miejscowego baru.
Od czasu rozwodu z niewierną żoną, Cooper Lawson skupia się na tym, co najważniejsze: na rodzinie i prowadzeniu baru przy nadbrzeżnej promenadzie, który od lat znajduje się w posiadaniu Lawsonów. Jednak kiedy Jessica przekracza progi jego knajpki, gotów jest znów otworzyć swoje serce. Chociaż wzajemne przyciąganie staje się coraz silniejsze, Jessica z uporem broni się przed bliskim związkiem. Aby przekonać ją, że jest w życiu coś, o co warto walczyć, Cooper będzie musiał ofiarować jej więcej niż tylko namiętność.
*********************************************************

„P.S. I like You”- Kasie West
Wydawca: Feeria Young
PREMIERA: 11 stycznia 2017

Co robisz, gdy podczas lekcji chemii w głowie wirują ci zamiast pierwiastków fragmenty ulubionych piosenek?
Lily po prostu zapisała wers z ukochanego utworu na ławce. Niczego nie oczekiwała, a jednak następnego dnia zobaczyła, że ktoś dopisał kolejne zdanie. Ktoś, kto najwyraźniej zna tekst tej piosenki. Jak to możliwe, że w tej nudnej szkole ktoś także kocha alternatywne zespoły?
Wkrótce ławkowa korespondencja między Lily a tajemniczym miłośnikiem muzyki nabiera tempa. Rozmawiają nie tylko o muzyce, ale i o swoich problemach i stają się sobie coraz bliżsi. Kim jest ta tajemnicza bratnia dusza?

Pogodna, pełna wdzięku i ciepła historia o przyjaźni i miłości, i o tym, że nigdy nie warto nikogo sądzić po pozorach.
*********************************************************

„Outlersi”- Kimberly McCreigh
Wydawca: Czarna owca
PREMIERA: 11 stycznia 2017


Wszystko zaczyna się od smsa: "Wylie, błagam, pomóż mi".

Wylie nie rozmawiała z Cassie od ich ostatniej kłótni ponad tydzień temu. Ale to nieistotne. Cassie ma problemy, więc Wylie postanawia uratować swoją najlepszą przyjaciółkę przed nią samą. Ale tym razem jest inaczej. Zamiast powiedzieć Wylie, gdzie jest, Cassie wysyła tajemniczo brzmiące wskazówki. W dodatku nie prosi jej, żeby przyjechała sama, tylko wysyła do niej Jaspera. Wylie nie ufa chłopakowi, który sprowadził jej przyjaciółkę na złą drogę, ale nie ma wyboru – musi z nim jechać.

Odnalezienie Cassie bardzo szybko przeradza się z trudnego zadania w niebezpieczną misję. Im dalej jadą na północ, w głąb gęstych lasów Maine, tym silniej odzywa się w Wylie przeczucie, że coś jest bardzo nie tak. Czego Cassie im nie mówi? I czy odnalezienie jej nie będzie dopiero początkiem czegoś znacznie gorszego?
*********************************************************
„Sezon na cuda”- Magdalena Kordel
Wydawca: Znak
PREMIERA: 11 stycznia 2017

Uroczysko – to tutaj anioł zagląda przez okno, a czasem zdarzają się cuda.

Gdzieś u podnóża Sudetów, w Malowniczem, jest pensjonat Uroczysko. Jego nowa właścicielka Majka na dobre zadomowiła się w miasteczku. To miejsce ma dla niej magiczny, niepowtarzalny klimat, tu można rozwinąć skrzydła i na dobre zapomnieć o przeszłości.

Majka szybko dostrzega jednak, że jej sąsiedzi i przyjaciele mają problemy, o których czasem boją się mówić. Czuje, że powinna wziąć sprawy w swoje ręce i ruszyć z pomocą. Lecz aby pomagać, potrzeba czasem nie lada sprytu i umiejętności. Majka nie spodziewa się nawet, jakie przeszkody przyjdzie jej pokonać. Może wesprze ją pewien anioł, który ponoć czuwa nad Malowniczem, a może znajdą się też ziemscy ochotnicy? Czy w Uroczysku naprawdę mogą zdarzyć się cuda?
*********************************************************

„W spojrzeniu wroga- A. Kaufman, M. Spooner
Seria: W ramionach gwiazd #2
Wydawca: Moondrive
PREMIERA: 11 stycznia 2017


Skoro nasze życie i tak zaraz się skończy – jeśli jutrzejszy dzień przyniesie wojnę, śmierć i chaos – to ta prawda, która właśnie się wydarzyła, jest wszystkim, co mam.

Kapitan Lee jest piękna i odważna. Dowodzi oddziałami wysłanymi na planetę Avon, które mają stłumić wywołany działaniami wielkich korporacji bunt mieszkańców. W zamian za ciężką pracę obiecano im lepsze życie, ale słowa nie dotrzymano. Lee musi być silna i bezwzględna, ma także osobiste powody, by nienawidzić rebeliantów.
Flynn ma bunt we krwi. Jego siostra zginęła w powstaniu przeciwko korporacjom. Udaje mu się uwięzić Lee, jednak gdy jego towarzysze chcą ją zabić, Flynn niespodziewanie podejmuje decyzję, która zmienia jego życie na zawsze.
*********************************************************


„W sercu światła- A. Kaufman, M. Spooner
Seria: W ramionach gwiazd #3
Wydawca: Moondrive
PREMIERA: 11 stycznia 2017

Sofia wie, że w życiu może polegać tylko na sobie. Jej głównym celem stała się zemsta na korporacji LaRoux Industries, którą obwinia o śmierć ojca. Aby tego dokonać, nie cofnie się przed niczym. Gideon to błyskotliwy i niezwykle utalentowany haker. Sofia i Gideon nie ufają sobie nawzajem, ale wspólny cel zmusza ich do współpracy.

Losy tej dwójki splatają się z losami innych wrogów okrutnej korporacji. Lilac, Tarver, Jubilee oraz Flynn wciąż płacą wysoką cenę za wybory, których dokonali. Zanim na planecie Korynt dojdzie do finałowego starcia z wrogiem, sześcioro bohaterów będzie musiało rozprawić się z własną przeszłością

 *********************************************************
„Dwór mgieł i furii”- Sarah J. Maas
Wydawca: Uroboros
PREMIERA: 11 stycznia 2017

Między światłem a ciemnością rozgrywa się walka, w której stawką są losy całego świata. A w magicznym świecie Fae przyjaciele potrafią być bardziej niebezpieczni niż wrogowie…

Po tym, jak Feyra ocaliła Prythian, mogłoby się wydawać, że baśń dobiega końca. Dziewczyna, bezpieczna i otoczona luksusem, przygotowuje się do poślubienia ukochanego Tamlina. W Przed nią długie i szczęśliwe życie… Tylko że Feyra nigdy nie chciała być księżniczką z bajki. W snach wciąż powracają do niej wymyślne tortury Amaranthy i zbrodnia, którą popełniła, by się od nich uwolnić.

W jej nowym nieśmiertelnym ciele drzemią moce, których dziewczyna nie umie opanować. W dodatku o spłatę swojego długu upomina się największy wróg Tamlina – Rhysand, Książę Dworu Nocy. Władca ciemności chce ją wykorzystać do swoich celów. Chyba że to nie Rhysand jest tym, kogo Feyra powinna się obawiać... Na Dworze Wiosny również bowiem nie jest bezpiecznie, a sam Tamlin ma przed ukochaną coraz więcej tajemnic. Czy rzeczywiście tylko po to, by ją chronić? Nadciąga widmo wojny tak groźnej jak żadna dotąd, a Feyra musi zdecydować, komu może ufać.

Nowa, jeszcze mroczniejsza i bardziej zmysłowa odsłona bestsellerowej serii „Dwór cierni i róż”! Nie zaśniesz, nim nie odkryjesz wszystkich sekretów!

Idealna lektura dla fanów George. R.R. Martina, baśni „Piękna i Bestia” oraz legend o czarodziejskich istotach.

*********************************************************
„Naznaczeni śmiercią”- Veronica Roth
Wydawca: Jaguar
PREMIERA: 17 stycznia 2017


Pierwszy tom nowego cyklu autorki "Niezgodnej", którego gatunek można określić jako pogranicze sf i fantasy z  elementami prozy psychologicznej.

Na planecie Thuvhe żyją dwa nienawidzące się wzajemnie i walczące o władzę ludy. Cyra i Akos mieszkają po dwóch stronach granicy. Ich losy splatają się brutalnie. Początkowa wrogość przeradza się we wzajemne ukojenie. Kiełkujące uczucie wymaga zaprzeczenia dawnym relacjom, obsesjom, wyobrażeniom. Bo dla każdego najtrudniejszym wyborem jest wybór samego siebie.

*********************************************************
„Ogień, który ich spala”- Brittainy C. Cherry
Wydawca: Filia
PREMIERA: 25 stycznia 2017

Był sobie kiedyś chłopiec, którego pokochałam.
Logan Francis Silverstone był moim zupełnym przeciwieństwem. Kiedy tańczyłam jak urzeczona, on podpierał ścianę. Przeważnie milczał, podczas gdy mnie trudno było uciszyć. Uśmiech przychodził mu z wysiłkiem, natomiast ja unikałam smutku. Pewnej nocy dostrzegłam ciemność, która czaiła się głęboko w nim.
Każdemu z nas czegoś brakowało, jednak razem mieliśmy wszystko. Z obojgiem było coś nie tak, ale obok siebie zawsze czuliśmy, że wszystko jest jak należy. Byliśmy jak spadające gwiazdy przecinające nocne niebo w poszukiwaniu życzenia, modlące się o lepsze jutro. Aż do dnia, w którym go straciłam. Jedną pochopną decyzją zaprzepaścił nasz związek.
Był sobie chłopiec, którego pokochałam. I przez kilka krótkich chwil - trwających tyle co oddech, co szept - pomyślałam, że może i on mnie kocha.
  
*********************************************************
„Gracz”- Vi Keeland
Wydawca: Kobiece
PREMIERA: 26 stycznia 2017

Niektórzy faceci są po prostu bezczelni, aroganccy, zawadiaccy i pewni siebie w ten niezwykle irytujący sposób, który kojarzy każda kobieta. Ale przy tym… jakże seksowni. Taki jest Brody Easton. Typowy gracz – przystojny, szalenie męski, a tupet to pewnie jego drugie imię. Z przyjemnością i premedytacją bierze udział w swoistej grze, w której stawką jest dziki seks. Krótkoterminowy cel? Panienka do łóżka.
Delilah, początkująca dziennikarka sportowa po raz pierwszy spotyka Brody’ego w męskiej szatni. Zawodnik jeszcze przed rozpoczęciem wywiadu zdecydował się odsłonić wszystkie karty. I to dosłownie. Nieprzewidywalny i bezpruderyjny, zrzucił przed nią ręcznik przepasający jego biodra. Przed obiektywem. Trudno stwierdzić czy liczył na flirt, czy po prostu chciał zaliczyć. Ale jedno wiadomo – Brody się nie patyczkuje. Znajomość rozpoczęta w taki sposób może potoczyć się różnie.

Fani gorącego romansu sportowego będą zachwyceni. Strony Gracza iskrzą od chemii między głównymi bohaterami. Delilah nie jest bardzo zasadniczą osobą, ale jednej reguły twardo się trzyma – nie umawia się z graczami. Jest pewien problem – Brody ma wobec niej inne plany. Męska, kierowana instynktem zdobywcy duma nie pozwoli mu po prostu odpuścić.

Kto odniesie zwycięstwo w tej piorunującej rozgrywce? Wprawiony gracz czy opierająca się jego urokowi dziennikarka?

 *********************************************************

24 komentarze:

 1. Bardzo ciekawią mnie 3 książki Przed katastrofą, Dwór mgieł i furii, Waleczna czarownica. Chciałabym mieć je jak najszybciej na swojej półce. :D
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dwie ostatnie i u siebie na półce chętnie bym zobaczyła :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Nie mogę się doczekać "PS. I like you" i "Przed katastrofą"!
  Pozdrawiam,
  Biblioteka książkowych recenzji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie również zaciekawiły te pozycje :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 3. O Boziu. Totalnie zakochałam się w okładce i opisie książki pani C.Cherry. Jak do tej pory myślałam, że nie zachęca mnie nic poza Maas, tak tą książkę po prostu MUSZĘ przeczytać. Reszta jakoś do mnie nie przemawia.

  Pozdrawiam cieplutko ^^
  Książki bez tajemnic

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cherry jest genialna wszystkie jej książki kupuję w ciemno po rewelacyjnym Danielsie ♡
   Pozdrawiam

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Oj będzie, a to przecież dopiero początek roku! :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 5. Znalazłam dla siebie 13 premier książkowych, są w moim zestawieniu, teraz jednak patrząc na Twoje muszę dopisać nową książkę Amy Harmon, której wcześniej nie zauważyłam. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Premiery editio red generalnie przechodzą bez echa a szkoda bo uważam że mają fajne propozycje. Może z czasem bardziej zainwestują w reklamę bo aż żal nie wiedzieć o niektórych premierach :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. Może być z tego niezły horror :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 7. Przerażające, bo czekam na "Making faces", "Seks i orzeszki", "Ogień, który ich spala", "P.S. I like you", "To, co najważniejsze", "Waleczną czarownicę", "Dwór mgieł i furii". Do tego muszę przeczytać "Człowieka, który spadł na Ziemię" oraz "Bezkres magii", które już zamówiłam :) Sporo tego się nazbierało...
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja aż się boję jak będzie wyglądało moje konto po styczniowych zakupach :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 8. Ja tam nigdy nie mam planów czytelniczych, bo jak już zdążyłam dowiedzieć się z własnej autopsji to szlag to zawsze trafia :D Nowy Rok zaczęłam od książki Kinga "Lśnienie" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja kupuję tylko to co uda mi się dorwać w niezłej cenie na allegro. Niestety i tak te książki czekają potem miesiącami aż przeczytam egzemplarze do recenzji, które są priorytetem :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 9. Żadna książka do mnie nie przemawia. Wydaje mi się, ze mam inny gust. Być może recenzję mnie jakoś przekonają.
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com
  Podaje link, abyś łatwiej trafił/a na moją stronę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Starałam się dodać zapowiedzi różnych gatunków, żeby jak najwięcej osób znalazło coś dla siebie, również ja nie czekam na wszystkie :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 10. Zaintrygowała mnie książka Przed katastrofą :)
  Ja mam w planach dokończyć w styczniu serię Crossfire S.Day, Na południe od nigdzie Bukowskiego i Głodne Słońce :)

  Pozdrawiam
  I feel only apathy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurczę nawet nie słyszałam o tych seriach :-P
   Pozdrawiam!

   Usuń
 11. Ja mam plan w końcu przeczytać książki, które kupiłam dawno temu, a nie ruszyłam ich z półki od tamtej pory. Ale nowości i tak kuszą. ;)
  Buziaki. ;**

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja to planuję co miesiąc, ale powodzenia mimo wszystko :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 12. No dobrze. Sprawdźmy ile wspaniałych premier mnie ominęło.
  Zobacz, kolejna powieść Amy Harmon w Polsce, a ja wciąż nie przeczytałam "Prawa Mojżesza". Miałam go w planach na luty, ale oczywiście studia wszystko zniszczyły. :/ Tak czy inaczej, wierzę, że jej pióro może mi się spodobać, mam raczej dobre przeczucia, choć podejdę do "Prawa Mojżesza" z dystansem. Jestem ciekawa.
  Jest mi tak wstyd w związku z książkami pani Virginii C.Andrews! Kompletnie nie wiem na której książce skończyłam, kompletnie nie wiem jak WIELKIE są moje zaległości... Tragedia. :D Ale spokojnie, nadejdzie czas (ekhem, gdy nie będę już na studiach, ekhem), kiedy mam nadzieję - będę mieć więcej chwil dla siebie i dla czytania, a wtedy zdecydowanie powrócę do prozy tej autorki.
  "Przed katastrofą" miało swoją premierą tak dawno temu, a jakoś przeszło bez echa co każe mi się domyślać, że raczej szału książka nie zrobiła. A szkoda, bo okładka jest cudowna, bo opis też jest interesujący i aż chciałoby się, żeby treść też taka była.
  Emmę Chase biorę w ciemno, tu nie mam żadnych przeciwskazań. :)
  O i kolejna książka Jojo Moyes! Wciąż nie czytałam ani jednej jej książki, ale mam w planach. Tym bardziej, że coś tam mam na półce, także teraz tylko pozostaje kwestia tego braku czasu, nad którym tyle dramatuzuję. :D
  "Margo"! O rany, dosłownie przeżywam katusze nie mogąc poznać tej książki, poważnie! Bo wiem, że ta powieść mnie zachwyci - bo wiem, że Fisher mnie nie zawiedzie. :/ Czekam na dobrą promocję, a jak na razie takowych nie widać, ale spokojnie. Moja cierpliwość kiedyś się opłaci. A przynajmniej mam taką nadzieję.
  "Sama się prosiła" mnie zainteresowała dzięki tobie - dziękuję bardzo. :D Ale hej, hej! Co ja widzę w pierwszym zdaniu! Powieść ma miejsce w Irlandii?! Okej, właśnie stałam się dwa razy ciekawsza. :D
  Jej, ta "Waleczna czarownica" jest taka śliczna i niebieska! (niekoniecznie w tej kolejności) W każdym razie, czytałam tom 1, podobał mi się, także nie mam wątpliwości, że któregoś pięknego dnia, po jakiejś niesamowitej promocji, trafią do mnie też kontynuacje. :)
  Chciałabym poznać prozę Samanthy Young bo tyle się o niej pisze na blogsferze, że mnie przesywa smutek, że nie uczestniczę w czymś - możliwe, że całkiem fajnym. Ale jeśli miałabym po coś sięgnąć, to raczej nie po "To, co najważniejsze". Jakoś ta fabuła do mnie nie przemawia.
  "P.S. I like you" - pewnie, dajcie mi to, nie mam nic przeciwko. :D Kasie West ma fajny styl pisania, a przynajmniej tyle mogę wynieść z jedynej powieści jej autorstwa, którą czytałam, plus - nieźle kreuje bohaterów, także jeśli natknę się gdzieś na tę pozycję, wezmę. Ale też bez presji. To w końcu nie jest jakieś arcydzieło. :)
  "Outlersów" też jestem ciekawa. Jakoś ta premiera przyszła i... przeszła bez echa. A może u mnie, bo w końcu na jakiś czas się zamknęłam w skorupie i nie odwiedzałam żadnych blogów. W każdym razie, kusi mnie by zrobić research i sprawdzić co ludzie mają o "Outlersach" do powiedzenia, bo opis brzmi intrygująco.
  "W spojrzeniu wroga" i "W sercu światła" mają to do siebie, że są naprawdę piękne zewnętrznie, ale... Cóż, pierwszy tom szałowy nie był, w sumie to w wielu aspektach mnie irytował, więc powiedzmy, że nie czuję jakiejś super presji do nabycia sequeli. Choć chciałabym mieć je na półce, choćby dla strony wizualnej - co prawda to prawda.:)
  "Dwór mgieł i furii" MAM,MAM,MAM,MAM,MAM! I jestem zachwycona i jestem zakochana i wciąż nie przeczytałam -ALE,ALE,ALE to wybór świadomy. Po prostu wiem, że zakocham się w tej książce do nieskończoności i potrzebuję wakacji by to wszystko przeżyć należycie. :)
  "Naznaczeni śmiercią" jest takie śliczne! I też - chciałabym mieć na półce, także przez sentyment do Roth, ale jakoś nie śpieszy mi się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Ogień" - Britt mam i uch, usycham by ją poznać, ale znów - przydałby się choć gram czasu wolnego. :(
   Kiedyś, jeszcze w tamtym roku, kiedy wyszła na jaw wieść, że "Gracz" ma się pojawić w Polsce, byłam podekscytowana, bo to wszystko mimo że niezbyt świeżo czy oryginalnie, brzmi całkiem fajnie i interesująco. A teraz jakoś już zapomniałam. Ale spokojnie, kiedyś poznam. Chciałabym więcej czytać od Wydawnictwa Kobiecego, bo mają całkiem fajną załogę i z tego co kojarzę - są mili wzgledem swoich recenzentów, a to coś znaczy. :) Poza tym, romanse - czyż czasami nie tęsknimy za nimi? :)
   Pozdrawiam,
   Sherry

   Usuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.