5 czerwca 2016

Książkowy czerwiec

  


Kolejny zestaw soczystych premier z książkowego świata!
Na co tym razem zapolujecie?


„Mimo moich win”- Tarryn Fisher
Seria: Love me with lies #1
Wydawca: Otwarte
PREMIERA: 1 czerwca 2016

Nie, nie jestem bez winy, ale zanim mnie osądzisz, pozwól, że coś Ci powiem. Pomyśl o mężczyźnie, którego kochasz najbardziej. Pomyśl o każdej wspólnej chwili wypełnionej rozmowami i milczeniem, o lepszych i gorszych dniach, o budzeniu się u jego boku. A teraz wyobraź sobie, że go tracisz. Ktoś wyszarpał, wydarł ukochanego z Twojego życia i zostawił pustkę. Cholernie niesprawiedliwe, prawda?
Mogłabym odpuścić, zapomnieć, wyjechać… Jednak czy zrobiłabyś to samo, gdyby w grę wchodziło odzyskanie każdego wspólnego dnia z ukochanym?

Do tej pory cierpiałam. Teraz postanowiłam zawalczyć, nawet jeśli to oznacza, że inni też będą cierpieć. Bo miłość zawsze boli i nadszedł czas, by przygotować się na rany i blizny.

A Ty, mimo moich win, nie potępisz mnie. Widzę, że już się wahasz, patrzysz w stronę ukochanego i myślisz, ile byłabyś w stanie poświęcić, by go odzyskać.
O.

"Mimo moich win" to pierwsza część historii Olivii, Caleba i Leah. Powieść o tym, że serce można oddać tylko raz, a pozostałe związki są jedynie echem pierwszej miłości.

********************************************************************************************

„Królowa cieni”- Sarah J. Maas
Seria: Szklany tron #4
Wydawca: Uroboros
PREMIERA: 2 czerwca 2016
Celaena Sardothien do tej pory traciła wszystkich, których kochała. Zamordowano jej rodziców, jej ukochany, Sam, także zginął w męczarniach. Jej przyjaciółka, Nehemia, poświęciła życie, by Celaena mogła odkryć swoje dziedzictwo i pójść za przeznaczeniem… Ale dość tego. Teraz, gdy okiełznała już swoją moc, nadszedł czas na zemstę. Dziewczyna znana do tej pory jako Zabójczyni Adarlanu zniknęła – narodziła się Aelin Ogniste Serce, królowa podbitego przez Adarlan Terrassenu.

Nadszedł czas walki o wszystko, co ważne. Aelin wraca do Adarlanu, by zemścić się na tych, którzy skrzywdzili jej bliskich, odzyskać tron i stanąć twarzą w twarz z cieniami przeszłości. A przede wszystkim po to, by chronić tych, którzy jej pozostali.

Przed nią zadanie prawie niemożliwe do wykonania. Jej przeciwnicy mają po swojej stronie mroczne siły, a Aelin w Adarlanie pozbawiona jest swojej magii, która pozwala jej władać ogniem. Może jednak liczyć na swoich towarzyszy – kuzyna Aediona, Chaola, Lysandrę i przede wszystkim na Rowana. Rowana – walecznego księcia-wojownika Fae, jej carranama, bratnią duszę – do którego zaczyna żywić coraz bardziej płomienne uczucia.
Mroczne bestie i magiczne moce, szalona namiętność i pragnienie zemsty. Sarah J. Maas w czwartym tomie bestsellerowej serii Szklany Tron porywa i zaskakuje jeszcze bardziej niż do tej pory.

********************************************************************************************
„Silver. Pierwsza księga snów”- Kerstin Gier
Seria: Silver #1
Wydawca: Media Rodzina
PREMIERA: 2 czerwca 2016

Liv zawsze przywiązywała dużą wagę do snów. Ale odkąd zamieszkała w Londynie, znalazły się w centrum jej zainteresowań. Tajemnicze zielone drzwi. Gadające kamienne posągi. Niania z tasakiem w schowku na miotły… Tak, ostatnio sny Liv stały się bardzo dziwne. A szczególnie ten: czterech chłopaków, łacińskie inkantacje, dziwny rytuał, a wszystko to w nocy pośrodku cmentarza. No tak, Liv zna tych chłopaków z nowej szkoły – i zawsze, gdy spotykają się na jawie, oni zdają się wiedzieć o niej więcej, niż powinni… Chyba że… śnili ten sam sen, co ona?
Pierwsza część bestsellerowej serii Kerstin Gier, autorki niezwykle popularnej „Trylogii czasu”.
********************************************************************************************
„Alive/Żywi”- Scott Sigler
Seria: Trylogia Generacje #1
Wydawca: Feeria Young
PREMIERA: 2 czerwca 2016

Budzą się w ciemności, w ciasnej przestrzeni, której nie pamiętają. Potem napotykają korytarz – jeden, drugi, trzeci. Nie wiedzą dokładnie, ile mają lat. Wydaje im się, że niedawno mieli po dwanaście, ale wyglądają prawie na dorosłych. Co się stało z ich rodzicami, domami, życiem? Jak mają się wydostać? Kto ich tu umieścił? Czy ten ktoś chroni ich przed jeszcze większym zagrożeniem, czy trzyma w niewoli, z której trzeba uciekać?

Korytarz biegnie w lewo i w prawo, w obie strony daleko i prosto, jak okiem sięgnąć. Z obu stron – choć po prawej bardziej – cała podłoga jest zasłana jakimiś garbami; kurz i pył pokrywają je równie grubo jak podłoże.
Te garby to…
Zaciskam powieki. Mózg chyba przestał mi działać. Moje myśli dziwnie blokują się w głowie, robią się… zamulone, to chyba najlepsze słowo. Nie umiem poskładać tych klocków w całość. Nie chcę poskładać ich w całość.
Yong skręca w prawo, podchodzi do pierwszego stosu garbów. Pochyla się i coś podnosi. Kurz i pył opadają maleńkimi kaskadami drobin, które zawisają i wirują w powietrzu.
Yong trzyma w ręku kość.

 ********************************************************************************************
„Dwadzieścia siedem snów”- Marta Alicja Trzeciak
Wydawca: Kobiece
PREMIERA: 3 czerwca 2016

Do zapomnianej przez świat wsi przyjeżdża młoda pisarka, która planuje rozpocząć pracę nad swoją najnowszą powieścią. Wynajmuje pokój u tajemniczej kobiety, zwanej przez miejscowych Szarą. Już pierwsze chwile pobytu u gospodyni pokazują dobitnie, że zarówno dom, jak i cała wieś kryją w sobie wiele sekretów.
Równolegle do fabuły prowadzonej na jawie czytelnik zostaje wprowadzony w świat niezwykle realistycznych snów pisarki. Pojawiają się w nich niby ci sami bohaterowie, których spotyka w świecie rzeczywistym, a jednak zupełnie odmienni od postaci rzeczywistych. Sny prowadzą pisarkę dalej niż jej dociekania na jawie. Podążając ich tropem, główna bohaterka zaczyna odkrywać zarówno tajemnice pobliskiego wzgórza, jak i sekrety skrywane przez mieszkańców całej wsi.
Pisarka pochłonięta swoimi dociekaniami nie zauważa nawet, że jej najnowsza powieść zaczyna pisać się sama. Każdy kolejny sen przynosi nowy rozdział, a zagadki rozwiązują się zarówno podczas jawy, jak i w czasie snu. Ostatecznie główna bohaterka będzie musiała odpowiedzieć na pytania: Co wydarzyło się naprawdę, a co jej się tylko śniło? Kto jest bohaterem powstającej powieści? Czy przypadkiem nie jest tak, że pisarka to tylko postać z własnej książki…? 
 ********************************************************************************************
„Arktyczny dotyk”- Jennifer L. Armentroud
Seria: Dark Elements #2
Wydawca: Filia
PREMIERA: 8 czerwca 2016

Każdy dotyk ma swoją cenę.
Layla Shaw próbuje pozbierać kawałki swojego roztrzaskanego życia. Nie jest to łatwe w przypadku siedemnastolatki święcie przekonanej, że gorzej już być nie może. Co gorsza, z uwagi na tajemniczą moc, jaką włada dziewczyna, jej niewiarygodnie przystojny przyjaciel, Zayne, na zawsze pozostanie dla niej nieosiągalny.
Klan strażników, który od zawsze chronił Laylę, nagle zaczyna skrywać przed nią niebezpieczne sekrety. Do tego dziewczyna nie potrafi przestać myśleć o Rocie – grzesznym, seksownym, demonicznym księciu, który rozumie ją lepiej niż ktokolwiek.
Nagle moc Layli zaczyna się przekształcać, przez co może ona poznać smak zakazanego do tej pory owocu. W najmniej oczekiwanym momencie wraca do niej Roth, przynosząc wieści, które na zawsze mogą odmienić los dziewczyny. W końcu dostaje to, czego pragnęła, jednak na ziemi rozpętuje się piekło, liczba ofiar zaczyna wzrastać, a cena za szczęście może okazać się zbyt wysoka…
Czasami  trafiamy na dno tylko po to, by się od niego odbić.

********************************************************************************************
„Kiedy odszedłeś”- Jojo Moyes
Seria: Me before you #2
Wydawca: Między Słowami
PREMIERA: 8 czerwca 2016

Gdy coś się kończy, coś nowego się zaczyna.

"Nie myśl o mnie za często.
Po prostu żyj dobrze.
Po prostu żyj."
Will

Tyle że Lou nie ma pojęcia, jak to zrobić. I trudno jej się dziwić. A jednak "Kiedy odszedłeś" to nie tylko historia o podnoszeniu się po utraconej miłości, lecz także inspirująca opowieść o nowych początkach. Pamiętając o obietnicy złożonej ukochanemu, Lou stara się znajdować nowe powody, dla których warto czekać na każdy kolejny dzień.

Miłośnicy pisarstwa Jojo Moyes odnajdą w tej książce to, co najbardziej cenią w jej twórczości: ujmujący humor, autentyzm i zapadających w serce bohaterów. A ci, którzy jeszcze nie znają tej autorki, mogą być pewni, że po lekturze "Kiedy odszedłeś" popędzą do księgarń, by jak najszybciej nadrobić zaległości.
 ********************************************************************************************
„Pamiętnik z przyszłości”- Cecelia Ahern
Wydawca: MUZA
PREMIERA: 8 czerwca 2016

Tamara zawsze miała wszystko, czego zapragnęła. Urodzona w bogatej irlandzkiej rodzinie, wychowywała się w domu z prywatną plażą, szafą pełną markowych ubrań i własną luksusową łazienką. Gdy jej ojciec popełnia samobójstwo, życie Tamary i jej matki zmienia się na zawsze. Sprzedają wszystko, co mają, i przeprowadzają się na wieś. Pewnego dnia w wiosce pojawia się biblioteka objazdowa. Tamara znajduje w niej tajemniczą księgę oprawioną w skórę...

********************************************************************************************
„Przekroczyć granice”- Katie McGarry
Wydawca: MUZA
PREMIERA: 8 czerwca 2016

Nikt nie wie, co zdarzyło się tamtego wieczoru, kiedy Echo Emerson z popularnej dziewczyny stała się outsiderką z dziwnymi bliznami na rękach. Nawet Echo nie pamięta całej prawdy o tym strasznym wieczorze. Jedyne, czego pragnie, to aby jej życie wróciło do normalności.
Kiedy pojawia się Noah Hutchins, zabójczo przystojny i wykorzystujący dziewczyny samotnik w czarnej skórzanej kurtce, świat Echo zmienia się w niewyobrażalny sposób. Pozornie nic ich nie łączy. Z tajemnicami, które oboje skrywają, bycie razem jest w zasadzie niemożliwe.
Jednak niezwykłe przyciąganie między nimi nie chce zniknąć. W takiej sytuacji Echo musi zadać sobie pytanie, jak daleko mogą przesunąć granice i co zaryzykuje dla chłopaka, który może nauczyć ją znowu kochać.

********************************************************************************************
„Nie pozwól mi odejść. Ella i Micha”- Jessica Soersen
Wydawca: Zysk i S-ka
PREMIERA: 13 czerwca 2016

Ella i Micha przyjaźnią się od dzieciństwa. Ale jedna tragiczna noc przekreśla ich przyjaźń i na zawsze zmienia życie...
Ella kiedyś była niepokorna i zadziorna, choć miała serce na dłoni. Jednak kiedy wyjechała na studia, zostawiła wszystko za sobą. Zamieniła się w osobę, która postępuje zgodnie z regułami, trzyma fason i ukrywa swoje problemy. Ale nadchodzą wakacje, a ona nie ma gdzie się podziać, więc musi wracać do domu…

Ella obawia się, że to, co starała się tak mocno ukryć znów ujrzy światło dzienne, tym bardziej, że Micha mieszka tuż obok. Jeśli spróbuje wywabić z ukrycia jej dawne "ja", trudno będzie się mu oprzeć. Micha jest seksowny, pewny siebie i jak nikt inny potrafi trafić do serca Elli. Wie o niej wszystko, włącznie z najmroczniejszymi sekretami. Twardo postanawia odzyskać swoją najlepszą przyjaciółkę i dziewczynę, którą kocha. Bez względu na wszystko…


 ********************************************************************************************
„Piosenka”- Chris Fabry
Wydawca: Święty Wojciech
PREMIERA: 14 czerwca 2016

Życie Jeda w ogromnym stopniu ukształtowały muzyka i błędy jego sławnego ojca. Jed chce zaśpiewać własną, całkowicie odmienną piosenkę, lecz jej melodia i słowa wydają się nieuchwytne, a marzenia o karierze muzycznej – nie do spełnienia. Ale wszystko zmienia się, kiedy muzyk spotyka na swojej drodze Rose. Pod wpływem miłości do córki właściciela winnicy tworzy pełną emocji piosenkę. Ma nadzieję, że stanie się ona kluczem do sławy. I wtedy przychodzi pokusa, ta sama, która wiele lat wcześniej zwiodła jego ojca…
Jed i Rose wyruszają we wspólną podróż, podczas której będą badać granice złożonej sobie nawzajem przysięgi.

Książka napisana na podstawie scenariusza Richarda L. Ramseya.
Chris Fabry  opublikował ponad siedemdziesiąt książek dla dzieci i dorosłych, m.in. W każdej chwili dnia. Za swoje powieści zdobył wiele nagród.
Richard L. Ramsey od początku swojej drogi zawodowej miał znaczący wpływ na rozwój niezależnego kina teksańskiego. Jego filmy krótkometrażowe, stworzone wspólnie z bratem, odnosiły sukcesy na różnych festiwalach.

********************************************************************************************
„Heaven. Miasto elfów”- Christoph Marzi
Wydawca: Muza
PREMIERA: 15 czerwca 2016

Londyn jest jego miastem. Ponad dachami brytyjskiej stolicy osiemnastoletni David znalazł swój drugi dom. Tylko tutaj czuje się wolny i może zapomnieć o swojej niechlubnej przeszłości.
Pewnej nocy na jednym z dachów spotyka dziwną i piękną dziewczynę. Ma na imię Heaven i błaga o pomoc. Twierdzi, że właśnie wycięto jej serce. Choć David nic z tego nie rozumie i nie dowierza słowom Heaven, postanawia jej pomóc. W szpitalu lekarz potwierdza, że Heaven naprawdę nie ma serca. W ten sposób rozpoczyna się ich wspólna niebezpieczna przygoda. Przeżyją tylko wtedy, gdy uda im się poznać tajemnicę Heaven.

********************************************************************************************
„Naznaczeni”- Jeniffer Lynn Barnes
Wydawca: Pascal
PREMIERA: 15 czerwca 2016

Siedemnastoletnia Cassie ma naturalną zdolność rozszyfrowywania ludzi. Na podstawie najdrobniejszych szczegółów potrafi ustalić, kim jesteś i czym się zajmujesz. Ale nigdy nie traktowała tej umiejętności poważnie – przynajmniej do czasu, gdy upomniało się o nią FBI. Biuro rozpoczęło tajny program, do którego wciąga wyjątkowych nastolatków, by przy ich pomocy zamknąć niechlubne sprawy z przeszłości, i potrzebuje pomocy Cassie.
Dziewczyna przeprowadza się na drugi koniec kraju, żeby wziąć udział w szkoleniu razem z grupą rówieśników obdarzonych talentami równie niezwykłymi, jak jej własny. Wszyscy oni są tak samo zagadkowi jak nierozwikłane sprawy, którymi mają się zająć. Współlokatorka Cassie, Sloane, ze statystykami radzi sobie znacznie lepiej niż z ludźmi, a Lia, ludzki wykrywacz kłamstw, jest tak dokuczliwa, jak to tylko możliwe. Dean to równie zdolny profiler jak Cassie, ale wciąż trzyma ją na dystans. Michael doskonale odczytuje emocje, dzięki czemu często wchodzi do głowy Cassie i załazi jej za skórę. Ale nikt, kto bierze udział w programie, nie jest tym, za kogo się podaje.
Kiedy na ich drodze staje prawdziwy morderca – uwikłani w śmiertelną grę w kotka i myszkę – muszą wykorzystać wszystkie swoje zdolności, żeby ocaleć. Czy będą potrafili sobie zaufać?
Ta książka podnosi poziom adrenaliny i nie pozwala zasnąć, zanim nie dotrzesz do ostatniej strony.
 ********************************************************************************************
„Ktoś mnie pokocha”- Stephanie Perkins
Wydawca: Moondrive
PREMIERA: 15 czerwca 2016

12 autorów powieści dla młodzieży, między innymi Veronica Roth i Cassandra Clare, sprawi, że poczujesz zapach lata i ciepło miłości.

Geek filmowy podkochuje się w koleżance z pracy. Do zrobienia pierwszego kroku popycha go… zombie.
Mark i Margaret utknęli w czasie. W kółko przeżywają ten sam dzień, 4 sierpnia.
Chłopak w śpiączce i jego najlepsza przyjaciółka mają szansę powrócić do przeszłości i na nowo przeżyć najlepsze wspólne chwile. Co się stanie, jeśli jedno z nich postanowi zmienić bieg wydarzeń?

Przejażdżki na motorze, skoki z klifu, seanse filmowe, szalone spiski animatorów w ośrodkach wczasowych, ogniska na campingu i zapach morza – w tych opowiadaniach jest wszystko, czego oczekujesz od wakacji życia.

Odważ się zrobić pierwszy krok do spełnienia marzeń. Kto wie, może miłość czeka na Ciebie tuż za rogiem?
Przecież wszyscy pragniemy tego samego: by ktoś nas pokochał.

 ********************************************************************************************
„Ból za ból”- Siobhan Vivian, Jenny Han
Seria: Ból za ból #1
Wydawca: Feeria Young
PREMIERA: 15 czerwca 2016

Pierwsza część trylogii z listy bestsellerów New York Times’a.
Pocztówkowo idealna wyspa Jar jest pełna uroczych sklepików dla turystów, dziewiczych plaż i bajecznych domów. To na niej splatają się losy trzech dziewczyn, które kończą szkołę średnią, ale zdążyły już poznać gorycz zawodu na kimś bardzo ważnym. Jak inaczej mają zareagować na zdradę zaufania, na bezmyślne okrucieństwo czy karygodne traktowanie niż zemstą?! W pojedynkę żadna z nich nie mogłaby urzeczywistnić swoich planów. Ale razem… wszystko jest możliwe. I gdy to wszystko zaczyna się realizować, rzeczywistość okazuje się bardziej złożona, niż się wydawało. Kto jest bardziej bezmyślny, okrutny i niewrażliwy? Łatwo jest zagubić się w ferworze rozpalonych emocji i meandrach relacji z prawdziwymi, czującymi ludźmi.
Znakomite postacie, przekonujące motywacje, silne emocje, prawdziwe dramaty. 

 ********************************************************************************************
„Inna niż wszystkie”- Joshilyn Jackson
Wydawca: Burda Publishing House
PREMIERA: 15 czerwca 2016

Paula Vauss to odnosząca sukcesy prawniczka specjalizująca się w rozwodach. Jest bezwzględna, inteligentna i błyskotliwa. Nie ma męża ani dzieci, a jedynie byłego chłopaka, Zacha Birdwine’a, prywatnego detektywa, któremu lubi zlecać tzw. trudne sprawy. Paula nie miała łatwego życia. Dzieciństwo spędziła w nieustannej podróży ze swoją matką, Kai: młodą, zbuntowaną hipiską, zafascynowaną również buddyzmem i hinduizmem, uwielbiającą opowiadać córce historie o hinduskich bogach. Kiedy Paula miała jedenaście lat, wydarzyło się coś, co na zawsze zmieniło ich życie: przez córkę Kai trafiła do więzienia (miało to związek z posiadaniem przez nią narkotyków), a Paula do rodziny zastępczej. Podczas pobytu w więzieniu Kai urodziła dziecko, które oddała do adopcji, chcąc dla niego jak najlepiej.

Po wyjściu z więzienia Paula ponownie trafiła pod jej opiekę. Po osiągnięciu pełnoletności usamodzielniła się i zerwała kontakty z matką. Dręczona wyrzutami sumienia (więzienie, oddanie dziecka do adopcji), choć minęło piętnaście lat, co miesiąc wysyła matce czek. To jedyna forma kontaktu między nimi. Kiedy pewnego dnia czek wraca do niej, Paula wie, że coś jest nie tak. Do czeku dołączona jest wiadomość od matki, sugerująca, że jest bardzo chora i że zostało jej kilka miesięcy życia. Niedługo potem do drzwi Pauli puka Julian. Okazuje się, że to jej młodszy brat, który po śmierci rodziców adopcyjnych chce odszukać biologiczną matkę. Paula postanawia zrobić to razem z nim, zanim będzie za późno. Pomaga im Zach Birdwine, do którego ona nadal coś czuje, ale nie potrafi rozmawiać o swoich uczuciach.

Matka Pauli umiera, nim zdążą do niej dotrzeć, ale rodzeństwo czeka ogromna niespodzianka: okazuje się, że mają… młodszą siostrę! Hana ma dziesięć lat, w międzyczasie trafiła do rodziny zastępczej. Paula uruchamia procedury, dzięki którym to ona będzie się mogła zaopiekować siostrą.

 ********************************************************************************************
„Mroczna przeszłość”- Meredith Wild
Seria: Haker #4
Wydawca: Burda Publishing House
PREMIERA: 15 czerwca 2016

Blake Landon to mężczyzna, który ma wszystko – pieniądze, urodę i miłość Eriki Hathaway. Ta para zakochanych przeżyła istne piekło, ale kiedy życie ich rozdzielało, zawsze wracali do siebie, jeszcze silniejsi i jeszcze bardziej w sobie rozkochani.

Erica wreszcie jest gotowa wypowiedzieć słowo „Tak”. Tuż przed podjęciem tej szalenie ważnej decyzji odkrywa jednak niepokojący sekret z przeszłości Blake’a. Pogodziła się z własną przeszłością i rodziną, która ją porzuciła, a teraz postanawia obalić ostatni mur, jaki ją odgradza od ukochanego. Zdecydowana dowiedzieć się, jakim mężczyzną był kiedyś, otwiera drzwi do świata, o jakim nigdy nie śniła – świata, który każe się jej zastanowić nad granicami jej własnych pragnień.

Tuż za rogiem czai się niebezpieczeństwo, mroczne sekrety wychodzą na światło dzienne. Czy przeszłość zniszczy wspólną przyszłość Eriki i Blake’a?
 ********************************************************************************************
„Kiedy pada deszcz”- Lisa De Jong
Wydawca: Filia
PREMIERA: 22 czerwca 2016

Odkąd sięgam pamięcią, Beau Bennett był moim najlepszym przyjacielem. Kochałam się w nim, zanim wszystko się zawaliło. Teraz chłopak chce ode mnie czegoś więcej, ale nie jestem w stanie mu tego dać. Wszystko się zmieniło. Chciałabym móc powiedzieć mu dlaczego, ale nie potrafię.
Nie wiedziałam, jak bardzo go potrzebuję, póki nie wyjechał na studia, a ja zostałam kompletnie sama.
Pewnego dnia do miasta zawitał Asher Hunt.
Chłopak z ciemnymi, urzekającymi oczyma i zarozumiałym uśmieszkiem tchnął życie w to, co ze mnie pozostało. Pomógł mi zapomnieć o bólu, który więził mnie już od tak dawna.
Byłam zraniona. Zostałam ocalona. Odzyskałam nadzieję.
Tamtej nocy myślałam, że to koniec mojej historii, jednak teraz wiem, że był to jej nowy początek.
Przynajmniej dopóki pewien sekret nie wywrócił mojego świata do góry nogami… Ponownie. Jedna noc na zawsze zmieniła moje życie.

********************************************************************************************
„Moje życie obok”- Hourtney Fitzpatrick
Wydawca: Zysk i S-ka
PREMIERA: 27 czerwca 2016

Moja mama nigdy nie podejrzewała, że obserwowałam Garrettów. I to przez cały czas. Nie spodobałoby się jej to.

Garrettowie są absolutnym przeciwieństwem Reedów. Głośni, bałaganiarscy, emocjonalni. Siedząc w swoim punkcie obserwacyjnym Samantha Reed codziennie marzy o tym, by stać się jedną  z nich. . . Aż do pewnego letniego wieczoru, kiedy Jase Garrett wspina się na dach obok niej i zmienia wszystko.

Zakochują się w sobie bez pamięci, przedzierając się przez potknięcia i cuda pierwszej miłości.  Rodzina Jase'a przyjmuje Samanthę jak swoją, chociaż dziewczyna początkowo ukrywa swój związek z nim. Wtedy zdarza się coś nie do pomyślenia i świat Samanthy się rozpada. Dziewczyna staje przed niemożliwą do podjęcia decyzją. Która rodzina idealna zdoła ją ocalić? A może nadszedł czas, by sama ocaliła siebie?

Poruszająca powieść o rodzinie, przyjaźni, pierwszej miłości i o tym, jak zachować lojalność wobec jednej osoby, nie zdradzając innej.

 ********************************************************************************************
„Mine”- Katy Evans
Seria: Real #2
Wydawca: Papierowy Księżyc
PREMIERA: 29 czerwca 2016 

Brooke nigdy nie wyobrażała sobie ,że skończy u boku mężczyzny, który jest marzeniem wszystkich kobiet. Nie wszystkie marzenia maja jednak szczęśliwe zakończenie . Kiedy Remington potrzebuje jej najbardziej , Brooke dokonuje odkrycia , które zmusza ją do zniknięcia z otoczenia ringu. Teraz, gdy dzieli ich odległość i mrok , jedyną rzeczą ,która jej pozostaje , jest walczyć o miłość mężczyzny, o którym mówi " Mój ".

 ********************************************************************************************
Na blogu do poczytania jest już recenzja „Mimomoich win”. Cudowna książka, serdecznie polecam!
Wkrótce napiszę też co nieco o „Alive/Żywi”.

W zakupowych planach na pewno znajdzie się miejsce dla Cecelii Ahern (dla niej zawsze!), intrygują mnie również „Przekroczyć granice” i „Kiedy pada deszcz”.

Co Was zauroczyło najbardziej? 


15 komentarzy:

 1. Ja jestem ciekawa "Alive/Żywi", która już czeka na mojej półce :D Ponadto chciałabym sięgnąć po "Kiedy odszedłeś" oraz "Ktoś mnie pokocha" - przy wersji świątecznej spędziłam miłe chwile, a w upalne dni też chętnie przeczytałabym kilka opowiadań o miłości :)
  Z perspektywy czytelnika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja opowiadania kupiłam przed świętami i oczywiście wciąż leżą nieprzeczytane :-P Pewnie typowo dla mnie na przekór pogodzie przeczytam je w wakacje :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Kilka mam zamiar nabyć :) Czy dzisiaj będą wyniki konkursu? Bo miały być :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie :-( Ale postaram się opublikować je jutro wieczorem. Niestety mam sporo na głowie a chciałabym podjąć dobrą decyzję :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Nie mogę sie doczekać :)

   Usuń
 3. Czerwiec wręcz sypie interesującymi książkami. Wszystkich, które chciałabym przeczytać jest 8 lub 9 a i tak wiem, że nie znajdę na nie czasu -,- Na razie czytam „Zanim się pojawiłeś" a zrobiłam sobie spoiler życia czytając opis drugiego tomu (było to jeszcze zanim zaczęłam pierwszy i nie wiedziałam, że ma kontynuację). Nie wiem jak ja to przeżyję :(

  Pozdrawiam serdecznie ^^
  ksiazki-bez-tajemnic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej interesuje mnie "Alive" i zbiór opowiadań "Ktoś mnie pokocha", który wydaje się idealny na wakacyjny pobyt nad morzem ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zamówiłam sobie już jakiś czas temu książkę pani Sorensen i z niecierpliwością na nią czekam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Mimo moich win" już czytałam, a z zapowiedzi czerwcowych czekam na najnowszą powieść Remigiusza Mroza :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Obecnie nie skupiam się raczej na nowościach, bo muszę uzupełnić moją biblioteczkę o kilka starszych tytułów. Z czerwcowych zapowiedzi zaciekawiły mnie Silver, Alive. Żywi, Naznaczeni i Moje życie obok. Kiedyś przeczytam Królową cieni, ale najpierw muszę ruszyć Szklany tron, który leży na mojej półce od września :p
  Pozdrawiam,
  https://lekturia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. "Nie pozwól mi odejść..." "Mine" oraz "Przekroczyć granicę" mam już za sobą, ale tą ostatnią chętnie bym obie odświeżyła :)
  "Alive. Żywi" zapewne jutro do mnie dotrze :D poza tym na pewno przeczytam "Królową cieni" oraz "Kiedy pada deszcz".
  Pozdrawiam.
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie mogę uwierzyć, że jestem na bieżąco. :D Jakiś ewenement. Trzeba wpisać tą datę do kalendarza.
  Tak czy inaczej. Jeśli chodzi o Maas, wciąż jestem na nią zła o Szklany Tron, czy raczej o kontynuację, bo Szklany Tron szczerze kocham. Ale mam "Dwór cierni i róż" na półce, więc zobaczymy jakie moje uczucia względem autorki będą po nim. Na razie jednak pozostaję obojętna na kolejny tom Szklanego. :)
  "Silver" mam i usycham, zeby się za niego wziąć! Słyszałam co prawda trochę niepochlebnych recenzji, ale to Gier, na litość Zeusa. Będzie dobrze. :)
  "Alive" mnie bardzo ciekawi, ale podejrzewam, że skoro to Feeria, to wkrótce u ciebie będzie można poczytać recenzję, także wtedy podglądnę i podejmę decyzję co do czytania. Niemniej, wypatrzyłam sobie tę książkę jakoś za czasów amerykańskiej premiery i od tamtej pory byłam powieścią zaintrygowana.
  "Dwadzieścia siedem snów" - ciekawa fabuła, wow! Ale też mam nieco więcej obaw niż zwykle, bo faktycznie pomysł jest niezwykły, ale żeby się w tym nie pogubić, to trzeba nie lada umiejętności.
  "Arktyczny dotyk" <3 <3 <3 Moje must have tego miesiąca. Filia mnie zabija premierami.
  O. Nie miałam pojęcia, że jest drugi tom "Me before you". Ale z Jojo jeszcze styczności nie miałam. Jakoś mam obawy, że przyjmę ją tak jak Ahern. Ale w porządku, spróbować spróbuję. Chcę oglądnąć film dla Emilii i Sama, także książka pewnie gdzieś po drodze mi się napatoczy. :)
  O, no zobacz. O wilku mowa! Odnośnie Ahern - też mam zamiar dać jej jeszcze szansę... No dobra. Wiele szans. Aż któraś z jej książek w końcu do mnie nie trafi!
  "Przekroczyć granice" KOCHAMKOCHAMKOCHAM <3
  O rany! O RANY! ORANY! NOWA KSIĄŻKA OD SORENSEN?!?!?! SKĄD?! JAK TO?! Jak mogłam to przegapić?! Tylko ta okładka jakaś taka nijaka, ale to nieważne. Sorensen! Niewiarygodne!
  O. "Piosenka" to też dla mnie jedna wielka niewiadoma. I niby to jest na podstawie scenariusza? A więc jest film...? Szczerze, o ile zazwyczaj preferuję odwrotną kolejność, tym razem chętnie zobaczyłabym NAJPIERW film, a dopiero później książkę. Ewentualnie.
  "Heaven" faktycznie wygląda interesująco. Poza tym, wow. Ta okładka jest taka śliczna...
  O Naznaczonych słyszałam - żadnych niespodzianek więc nie będzie, ale sama książka to faktycznie dla mnie jedna wielka niewiadoma. Niemniej, skoro wydaje Pascal, wierzę, że jest w niej coś dobrego. Poza tym, zapowiada się dużo akcji. I emocji (miejmy nadzieję).
  "Ktoś mnie pokocha" też jest na mojej liście do zdobycia, głównie dlatego, że poprzednia antologia pani Perkins mi się bardzo podobała, więc pewnie z tą będzie podobnie. :) Poza tym, lubię takie tematyczne lektury.
  "Ból za ból" z jednej strony bym chciała - bo Jenny Han wiem, że pisze całkiem przyjemnie, ale z drugiej strony - trochę mnie niepokoi fakt, że niczego nie wiem o drugiej autorce + że całość wydaje Feeria. Wybacz, ale do mnie wciąz nie trafili. :D Ale na pewno się zastanowię. Ze względu na Han.
  O rany, o rany! Jak wspomniałam - Filia mnie zabija. "Kiedy pada deszcz" nie dość, że wygląda pięknie, nie dość, że opis jest interesujący to jeszcze... FILIA! Uch. Okej, zdecydowanie będę wkrótce bankrutem.
  Zysk i S-Ka w sumie nie jest lepsza. TYLE PREMIER! A w lipcu kontynuacja "Układu"! <3 Kurczę. Nie dość, że Sorensen to jeszcze "Moje życie obok" mnie kusi i to okrutnie bo słyszałam o tej książce jeszcze za czasów booktube'a i już wtedy mnie lekko zaintrygowało to wszystko.
  Na szczęście nie czuję przymusu poznać "Mine", głównie dlatego, że Real nie było szałowe, ale cieszę się, że Papierowy Księżyc żyje. :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń

 10. Zaklęcie Dr.Kwale sprowadziło moją eks z powrotem na moje ramiona w ciągu 48 godzin, a radość w moim sercu sprawia, że chcę teraz powiedzieć całemu światu o wielkiej miłości rzucającej zaklęcia Dr.Kwale. oto jego bezpośredni kontakt, możesz skontaktować się z nim na Whats App +2348056141089, a jego e-mail to kwaletemple@gmail.com skontaktuj się z nim, a on połączy twoje zerwane relacje, tak jak moje, dzięki ...

  OdpowiedzUsuń
 11. Dzięki zaklęciom wiążącym miłość, które zrobił dla mnie Dr Kwale, udało mi się odzyskać moją żonę i dwoje nastoletnich dzieci. Jestem dzisiaj bardzo szczęśliwy i chcę po prostu udostępnić to online, abyś mógł otrzymać zaklęcie zjednoczenia, aby odzyskać swoich bliskich. Skontaktuj się z Dr.Kwale za pośrednictwem jego adresu e-mailowego kwaletemple@gmail.com lub Whats-App Dr Kwale na +2348056141089.

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.