3 kwietnia 2016

Książkowy kwiecień- zapowiedzi


Co zawita na półki księgarń w kwietniu?

 „Wyklęta”- Joss Stirling
Seria: Wyklęta#1
Wydawca: Akapit Press
PREMIERA: 8 kwietnia 2016

Są tajemnice, które mogą kosztować życie…
Za porośniętymi bluszczem murami elitarnej angielskiej szkoły gnieżdżą się niebezpieczny spisek i korupcja. Przybyła z Ameryki uczennica, Raven Stone, zauważa, że w szkole dzieje się coś niepokojącego. Najpierw niektórzy uczniowie znikają w niewyjaśnionych okolicznościach. Później nauczyciele zaczynają kłamać. A teraz ona sama dostaje anonimy z pogróżkami… W niepokojące wydarzenia zostaje też uwikłany Kieran Storm – zagadkowy chłopak o zabójczym intelekcie i równie zabójczym wyglądzie. Pakuje się w poważne kłopoty, wciągając w nie także Raven. Dziewczyna czuje, że zaczyna tracić głowę dla Kierana, ale czy można ufać chłopakowi, o którym nie wie się praktycznie nic?
 ************************************************************************
„Zawsze stanę przy tobie”- Gayle Forman
Wydawca: Nasza Księgarnia
PREMIERA: 13 kwietnia 2016

Książka bestsellerowej autorki „Zostań, jeśli kochasz” i „Wróć, jeśli pamiętasz”.

Brit jest niepokorna i czasami pakuje się w kłopoty. Mimo to nie może zrozumieć, dlaczego ojciec i macocha oddają ją do Red Rock, ośrodka terapeutycznego, gdzie rzekomo leczy się zbuntowane nastolatki. Teraz jej życie spoczywa w rękach terapeutek o niedostatecznych kwalifikacjach, twardziela Szeryfa oraz okrutnej psycholog. Nikt nie zdoła przetrwać samotnie – lecz komu zaufać w miejscu, gdzie nagradzane jest donoszenie na koleżanki? Na szczęście Brit poznaje V, Bebe, Marthę oraz Cassie – cztery dziewczyny, dzięki którym może uda jej się nie oszaleć. Razem starają się zachować zdrowy rozsądek, by życie w Red Rock nie zmieniło się w ostateczny koszmar.
 ************************************************************************
„Remedium”- Gayle Forman
Seria: Program #0
Wydawca: Feeria Young
PREMIERA: 13 kwietnia 2016

Czy można wcielać się w różne postaci, nie tracąc swojej własnej tożsamości?
W świecie przed Programem…

Siedemnastoletnia Quinlan McKee ma niezwykły dar i od lat z powodzeniem go wykorzystuje – niesie pocieszenie rodzinom zmarłych nastolatków. Pomaga krewnym przetrwać żałobę, wchodząc na pewien czas w rolę tych, którzy niedawno odeszli. Nosi ubrania i fryzury zmarłych, a obejrzawszy filmy i zdjęcia z ich udziałem, przejmuje ich zachowania. Czasem nawet zdarza jej się mylić swoją własną przeszłość z losami tych, których role odgrywa. Jest tylko jeden warunek: nie wolno jej się angażować emocjonalnie.
Choć doskonale wie, że jest to surowo zabronione, to od kiedy stała się Cataliną Barnes, między nią a chłopakiem zmarłej dziewczyny zaczyna rodzić się więź. A to dopiero początek trudności. Bo gdy Quinlan poznaje prawdę o śmierci Cataliny, komplikacji przybywa. Ponieważ ta śmierć mogła nastąpić w wyniku epidemii…
 ************************************************************************
„Chłopak, który stracił głowę”- John Corey Whaley
Wydawca: Otwarte
PREMIERA: 13 kwietnia 2016

Hej!
Poznaj Travisa. Ma 16 lat, superdziewczynę i nieuleczalnego raka. Gdy staje przed wyborem: śmierć lub eksperymentalna operacja, nie zastanawia się długo. Godzi się na to, by ciało od szyi w dół przeszczepiono mu od zdrowego człowieka. Jest tylko jeden problem – na razie rozwój medycyny nie pozwala na przeprowadzenie tak skomplikowanego zabiegu, dlatego chłopak musi zostać wprowadzony w śpiączkę podobną do hibernacji i czekać. Żegna się więc z bliskimi, bo nie wie, czy i kiedy się z nimi zobaczy.
Budzi się pięć lat później. Ma własną głowę i atrakcyjne, choć obce ciało. Świat z pozoru jest taki sam jak dawniej. Jednak powrót do życia wygląda inaczej, niż Travis to sobie wyobrażał. Jego przyjaciele są już na studiach, rodzice coś przed nim ukrywają, a dziewczyna… Hmm, wygląda na to, że ma narzeczonego. Trudno się dziwić, że chłopak nie ma zamiaru się z tym pogodzić.
W końcu you only live twice.
  ************************************************************************
„Dzika krew”- Sally Green
Seria: Zła krew #2
Wydawca: Uroboros
PREMIERA: 13 kwietnia 2016

Zdecyduj, kogo zabić, komu zaufać a kogo pokochać.
Nastoletni Natan, w którego żyłach płynie krew wrogich frakcji angielskich magów, doskonale wie, że czarodzieje wcale nie są dobrzy. Teraz, gdy otrzymał w końcu wyjątkowy dar, wszyscy chcą go dopaść. On sam natomiast próbuje ocalić ukochaną Annalise, zmylić ścigających go łowców i NIE zabić najokrutniejszego czarownika świata, który okazuje się jego ojcem. Choć jego śmierć wielu byłaby na rękę…
Kontynuacja bestsellerowej "Złej krwi".
 ************************************************************************
„Wyścig”- Jenny Martin
Seria: Wyścig #1
Wydawca: Akurat
PREMIERA: 13 kwietnia 2016

Zapierające dech w piersi połączenie „Gwiezdnych wojen” z „Szybkimi i wściekłymi”.  Naładowana emocjami, oszałamiająca tempem akcji przygodówka, której bohaterowie na długo zapadają w pamięć.


Na kontrolowanej przez korporacje planecie Castra uliczne wyścigi samochodowe to nie tylko dochodowa rozrywka, ale i walka o znacznie wyższą, polityczną stawkę. 17-letnia Phoebe van Zant należy do najlepszych kierowców w stawce, nic więc dziwnego, że każdy chciałby ją widzieć w swoim zespole. Dziewczyna musi się dobrze zastanowić nad wyborem, ale decyzji nie ułatwiają jej ani sercowe rozterki, ani świadomość, że każdy nierozważny krok może doprowadzić do kosmicznej wojny. Czy młoda bohaterka poradzi sobie w skorumpowanym świecie międzyplanetarnej polityki?Świetnie skrojone postaci z krwi i kości, psychologiczna wiarygodność bohaterów, szaleńcze tempo narracji i międzygwiezdny konflikt w tle sprawiają, że to bez wątpienia jedna z najlepszych książek przygodowych dla młodzieży ostatnich lat.

 ************************************************************************
„Ogniste oczyszczenie”- Francesca Haig
Seria: Ogniste oczyszczenie #1
Wydawca: Uroboros
PREMIERA: 13 kwietnia 2016

Urodzeni jako bliźniacy. Wychowani jako wrogowie. Połączeni przez śmierć.
Zawsze rodzą się bliźniaki: perfekcyjna Alfa i zmutowana Omega. Omegi żyją w poniżeniu, Alfy to elita. Cass i Zach to z pozoru rodzeństwo idealne: żadne z nich nie wykazuje mutacji właściwej Omedze. Jednak Zach odkrywa sekret Cass…
Czy uda się im zwycięsko przejść próbę, którą szykuje im los? Czy ocalą świat i braterską miłość?
  ************************************************************************ 
„Unieważnienie”- Emma Chase
Seria: Legal Briefs #1
Wydawca: Filia
PREMIERA: 13 kwietnia 2016

Waszyngtoński obrońca Stanton Shaw jest dumny, ambitny, zadaje błyskotliwe pytania i zasypuje wszystkich niepodważalnymi argumentami. Nieprzypadkowo nazywany jest Uwodzicielem Przysięgłych – ma południowy akcent, rozbrajający uśmiech i zniewalające zielone oczy – ciężko mu się oprzeć. Mężczyźni chcą być tacy jak on, kobiety pragną być przez niego szczegółowo przesłuchane.
Stanton ma plan na życie. Przez jakiś czas wszystko przebiega według ustalonego scenariusza. Jednak pewnego dnia mężczyzna dostaje zaproszenie na ślub swojej licealnej miłości i jednocześnie matki jego ukochanej dziesięcioletniej córeczki. Jenny wychodzi za mąż – za kogoś innego. Tego definitywnie nie było w planie.

Wychowana w mieście Sofia Santos jest nieugiętą prawniczką, planującą karierę najbardziej cenionego obrońcy w sprawach karnych w kraju. Nie ma czasu na związki czy inne tego typu rozpraszające rzeczy. Jednak gdy Stanton, jej niesamowity „przyjaciel do łóżka” błaga o pomoc, kobieta zostaje wytrącona z równowagi, zepchnięta z obranej ścieżki, a jej świat wywrócony do góry nogami. Sofia zgadza się pojechać do zabitej dechami mieściny w stanie Missisipi, by pomóc Stantonowi odzyskać ukochaną. Umysł podpowiada jej, że zwariowała… serce twierdzi jednak coś zupełnie innego.

Co się stanie, gdy doprowadzimy do spotkania mieszkańców niewielkiej mieściny, dwóch profesjonalistów wyćwiczonych w sporach, lokalną miss, czterech wielkich braci, Parówkę oraz Bunię z dubeltówką? Poleje się burbon, wybuchnie namiętność, a pragnienia serca sprawią, że nawet najmisterniej ułożone plany zostaną unieważnione.
 ************************************************************************
„Ugly love”- Colleen Hoover
Wydawca: Otwarte
PREMIERA: 13 kwietnia 2016

Kiedy Tate, początkująca pielęgniarka, wprowadza się do mieszkania swojego brata, nie spodziewa się tak gwałtownych zmian w życiu. Wszystko przez przystojnego pilota Milesa Archera.

Miles ustala tylko jedną regułę ich związku: nie pytaj o przeszłość i nie oczekuj przyszłości. Gdy ta sytuacja staje się nie do wytrzymania i prowokuje do pytań, ożywają jego dramatyczne wspomnienia.

Serca zaczynają szybciej bić, obietnice zostają złamane, reguły przestają obowiązywać… Tej powieści się nie czyta, tylko przeżywa – całą sobą, sercem i duszą, a po zakończeniu nic już nie jest takie samo.
 ************************************************************************
„Gwiazda zaranna”- Pierce Brown
Seria: Red Rising #3
Wydawca: Drageus
PREMIERA: 20 kwietnia 2016

Nadzieja umiera ostatnia… Darrow au Andromedus nie ma już nadziei. Stracił wszystko, o co walczył. Przyjaciel zdradził go w dniu Triumfu. Towarzysze broni, Synowie Aresa, zostali zabici. Rodzina trafiła do niewoli okrutnego Szakala.
Ukochana zniknęła bez słowa. Tajemnica jego przemiany z Czerwonego górnika w Złotego arystokratę wyszła na jaw. Jego misja, by siać chaos wśród Złotej Elity, straciła sens. Zamknięty w mrocznej, kamiennej celi Darrow powoli popada w obłęd. Jednak nie wszyscy buntownicy zginęli. Ci, którzy przeżyli, podjęli walkę i próbują wydostać Darrowa z więzienia. Muszą się śpieszyć. Wśród PodKolorów rodzi się powstanie przeciw władzy. A wśród Złotych powiększa się rozłam. W Układzie Słonecznym wybucha wojna.

 ************************************************************************
„Wybierz mnie”- Abbi Glines
Seria: Sea Breeze #2
Wydawca: Pascal
PREMIERA: 20 kwietnia 2016

Kryzys w małżeństwie rodziców Marcusa zmusza go do powrotu ze studiów. Wynajmuje pokój w mieszkaniu Cage’a, w którym często nocuje Low, jego najlepsza przyjaciółka. Marcus traci głowę dla ślicznej dziewczyny i to z wzajemnością. Nie spieszy się jednak, mając na uwadze uczucia Cage’a. Jedna nieoczekiwana informacja załamuje jego świat…

 ************************************************************************
„Ocalona”- Alexandra Duncan
Wydawca: ya!
PREMIERA: 27 kwietnia 2016

Wstrząsająca opowieść o życiowych wyborach i buncie. Historia, w której Ziemia nie jest już planetą, jaką znamy.

Szesnastoletnia Salvage całe życie spędza na statku kosmicznym, gdzie ciężka praca, poligamia i analfabetyzm są normą. Nigdy nie widziała Ziemi. Gdy okazuje się, że ma wyjść za mąż, zgodnie z zasadami panującymi na pokładzie statku, ucieka na Ziemię, aby tam ukrywać się wśród obcych na ogromnej wyspie pływających śmieci i gruzu.

 ************************************************************************
„Szczęście na wagę”- Agnieszka Olejnik
Wydawca: Czwarta Strona
PREMIERA: 27 kwietnia 2016

Czy ludzie, którzy stali się dla siebie obcy, mogą odbudować relacje i zacząć wszystko od nowa?
Ewa jest żoną i matką, całkowicie poświęconą rodzinie. Jednak jako dojrzała kobieta uświadamia sobie, że przestała realizować własne marzenia i czerpać radość z życia. Jej frustrację pogłębiają rodzinne troski: miłość w małżeństwie dawno wygasła, a nastoletnia córka ukrywa przed rodzicami swoje problemy i odrzuca wszelką pomoc.
Gdy Ewa dowiaduje się o chorobie córki, postanawia zawalczyć o ich wspólne szczęście. Dzięki zdrowej diecie i treningom chce przywrócić równowagę w życiu Klaudii i ponownie się do niej zbliżyć. To będzie ich wspólna walka. W tym samym czasie Ewa poznaje mężczyznę, który może być szansą na jej własne szczęście.
Agnieszka Olejnik po raz kolejny z ogromną wnikliwością opisuje ludzkie dramaty, które są w istocie uniwersalnymi problemami. "Szczęście na wagę" to powieść przełamująca stereotypy i pokazująca, jak ważna jest równowaga między poświęceniem dla innych a troską o samorealizację.
 ************************************************************************
„Pod kontrolą”- Meredith Wild
Seria: Haker #3
Wydawca: Burda Publishing Polska
PREMIERA: 27 kwietnia 2016

W trzeciej części serii "Haker" między Blake’em a Ericą nadal iskrzy. Jego tendencja do kontroli oraz jej niezależność niezmiennie się ścierają. Jednak Blake nie zamierza pozwolić Erice zniknąć z jego życia.

Erica próbuje obdarzyć Blake'a zaufaniem i miłością. Ma nadzieję, że razem pokonają każdą przeszkodę. Kiedy jednak Blake stawia coraz większe żądania i testuje granice jej zaangażowania, Erica musi stawić czoła mrocznym pragnieniom swojego ukochanego.

Zagrożeniem dla ich miłości są nie tylko oni sami, ale i wrogowie w interesach, przez których nowopowstała firma Eriki znajduje się w tarapatach. Blake stara się jednak uchronić wybrankę przed osobami, które chcą ją zniszczyć tylko po to, żeby się na nim zemścić.

Czy związek Blake’a i Eriki przetrwa w obliczu czychających niebezpieczeństw?
 ************************************************************************
„W poświacie księżyca”- Samantha Young
Wydawca: Burda Publishing Polska
PREMIERA: 27 kwietnia 2016

Logan spędził dwa lata w więzieniu, płacąc za błąd popełniony w przeszłości (pobił człowieka, który próbował zgwałcić jego siostrę). Teraz jest gotów zacząć nowe życie. Ma wspaniałe mieszkanie, dobrą pracę i wiele kobiet, które pozwalają mu zapomnieć o przykrych wspomnieniach. Lecz tylko jedna tak naprawdę rozpala jego zmysły do czerwoności – sąsiadka Grace.  

Grace uciekła od swojej toksycznej rodziny, przeprowadzając się do Edynburga. Odzyskuje spokój po trudnych doświadczeniach i cieszy się życiem na własny rachunek. Sielankę zakłóca jednak natrętny sąsiad, który irytuje Grace głośnym zachowaniem i złośliwościami. Początkowo Grace nie chce mieć z Loganem nic wspólnego, ale niespodziewanie łamacz serc okazuje się mężczyzną, którego szukała. Gdy Grace zaczyna poddawać się urokowi przystojnego sąsiada, jej mroczna przeszłość powraca jak bumerang i zagraża wszystkiemu, co udało im się wspólnie zbudować. Czy mimo przeciwności losu ta znajomość skończy się happy endem?
 ************************************************************************
„Dwór cierni i róż”- Sarah J. Maas
Wydawca: Uroboros
PREMIERA: 27 kwietnia 2016

Autorka bestsellerowej serii "Szklany tron" powraca z porywającą opowieścią o miłości, która jest w stanie pokonać nienawiść i uprzedzenia!
Idealna lektura dla fanów George. R.R. Martina! Co może powstać z połączenia baśni o Pięknej i Bestii oraz legend o czarodziejskich istotach? Gdy Feyre zabija wilka, w jej domu zjawia się bestia, żądająca zadośćuczynienia. Zmuszona do zamieszkania w groźnej i pełnej magii krainie dziewczyna odkrywa, że jej prześladowca, Tamlin, nie jest zwierzęciem, a potomkiem starożytnej rasy, która niegdyś rządziła światem…
 ************************************************************************

 Jakie macie zakupowe plany na kwiecień?

33 komentarze:

 1. Kurcze kwiecień wręcz bombarduje mnie książkami które chciałabym mieć... Z wymienionych przez ciebie interesują mnie: "Dwór cierni i róż", "Remedium", "Wyklęta", "Ocalona", "Ugly Love", "Ogniste oczyszczenie" i "Chłopak, który stracił głowę"... Najbardziej czekam na pierwsze trzy ale chyba nie uda mi się ich szybko zdobyć bo portfel piszczy :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej... Choć powinnam chyba powiedzieć "lepiej" ;-) Premiery zachwycają a ja codziennie buszuję na allegro szukając przecen ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Mnie interesują tylko dwie pozycje - Ugly love i Szczęście na wagę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ugly love znajdzie się i w moim koszyku OBOWIĄZKOWO w końcu to cudna Colleen :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Mnie interesuje jedynie ,,Dwór cierni i róż" i może jeszcze się skuszę na kontynuację Złej krwi. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja ciągle nie znam poprzedniej serii autorki, choć całą zgromadziłam na półce ;-) Muszę w końcu nadrobić zaległości :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Ojej! Wiele ciekawych pozycji, po które na pewno sięgnę! Kusi mnie Wyklęta, i Chłopak, który stracił głowę... może to przez tyle pozytywnych słów? No nie wiem! Zobaczę!

  Pozdrawiam cieplutko ♥
  http://sleepwithbook.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Wyklęta" zaczyna się rewelacyjnie bo miałam okazję przeczytać 3 pierwsze rozdziały. Niedługo poznam całość i dam znać czy warto ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Ja chyba zakupię tylko Dwór cierni i róż, zastanawiam się jeszcze nad Chłopakiem, który stracił głowę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Chłopak..." niesamowicie mnie intryguje, zwłaszcza, że przeszczep głowy wcale nie jest tak nierealny jak wszystkim się wydaje. Słyszałam o naukowcu, który pracuje nad takim właśnie przeszczepem...
   Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Tak wiele pozycji z tego zestawienia mnie interesuje, a mój portfel raczej nie jest na to przygotowany. Kolejny miesiąc obfity w tak wiele świetnych premier!
  Pozdrawiam serdecznie,
  swiat-pelen-liter.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój niestety też, zwłaszcza, że teraz nie pracuję i odbywam darmowe praktyki :-/ Ale niektóre książki po prostu muszę mieć ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 7. "Zawsze stanę przy tobie" ma tak genialną okładkę, że po nią sięgnę w pierwszej kolejności. Jest tu jeszcze kilka pozycji, które mnie interesują, ale na razie nie mogę pozwolić sobie na książkowe nowości, bo mam już tak duże zaległości czytelnicze, że szok!

  Pozdrawiam serdecznie :)
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko jest genialna, ale pięknie pasuje do innych książek tej autorki. Ja kupuję w ciemno :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 8. Z tymi premierami to jest jakieś przegięcie. Chciałabym "Dwór cierni i róż", "Gwiazdę zaranną", "Chłopaka, który stracił głowę, "Remedium", "Ugly love" i jeszcze kilka innych, których nie wymieniłaś. Po prostu idzie zbankrutować :/ Wydawnictwa szaleją.
  Pozdrawiam serdecznie.
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba muszę zapisać się na kurs szybkiego czytania, bo przy takim tempie kupowania nigdy nie przeczytam tego co zalega mi na pólkach ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 9. Na moim blogu znajduje się recenzja pierwszych trzech rozdziałów Wyklętej ;) Jeśli jesteś ciekawa to serdecznie zapraszam!
  Z Twoich zapowiedzi najbardziej ciekawa jestem Ugly love, jednak najbardziej czekam na Cześć co słychać Witkowskiej :)

  Pozdrawiam,
  KrainaKsiazkaZwana

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też je czytałam i są świetne! Już nie mogę się doczekać dalszego ciągu :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 10. O rety, dużo tych książek. ;) U mnie znalazło się aż 15 książek, które mnie interesują. ;) W tym oczywiście Ugly love, Remedium, Chłopak, który stracił głowę, Wybierz mnie, Dwór cierni i róż. ;) Nie mam pojęcia jak mam je przeczytać, a co dopiero kupić, zwykle czasu starcza mi na 8 książek... Będę chyba w wakacje nadrabiać. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja ostatnio nie mam siły ani czasu na więcej książek w miesiącu niż 5, co oznacza, że kupuję o wiele więcej niż jestem wstanie przeczytać :-P
   Pozdrawiam!

   Usuń
 11. Trzeba przyznać, że kwiecień będzie obfitował w nowości a ja ich nie kupię, bo idę na panieński, wesele i jeszcze w dodatku jadę w góry, więc finansów brak :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie życzę udanej zabawy! Zawsze zostaje biblioteka ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 12. Ja na kilka książek czekam z niecierpliwością. ;) Obrazek na koniec idealny - czysta prawda hehe. :D
  Buziaki. :**

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda tylko że pieniądze nie rosną na drzewach- wtedy wszyscy byli by o wiele szczęśliwsi ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 13. Zamówiłam już "Ugly Love" i "Dwór cierni i róż" więc je na 100% przeczytam, a co do resszty nie jestem na razie przekonana :/
  Pozdrawiam :D
  http://books-world-come-in.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno pojawi się kilka recenzji, więc może jeszcze Cię do czegoś przekonam ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 14. Ah! Prawie zapomniałam... zostałaś nominowana! :D
  Szczegóły na moim blogu:
  http://sleepwithbook.blogspot.com/2016/04/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 15. Czekam na "Ugly love", a im więcej czytam o "Dworze cierni i róż" tym bardziej jestem pewna, że i na to wydam resztki swych pieniędzy ;)
  Pozdrawiam,
  Paulina z Półka na książki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja poluję na te pozycje- oby okazały się tak fantastyczne jak ich zapowiedzi :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 16. W tym miesiącu staram się ograniczać kupowanie, ale jak na razie z marnym rezultatem.,,W poświacie księżyca”opis wydaje się ciekawy, aczkolwiek obawiam się, że okaże się ona być kolejną schematyczną powieścią.,,Gwiazdą zaranną"- to mój Must Have tego miesiąca, gdyż do szaleństwa zakochałam się w tej trylogii i nie mogę doczekać się jej finału♥♥♥,,Chłopak, który stracił głowę" -troszeczkę z opisu książka wydaje mi się być dziwna, ale zarazem intrygująca.Niesamowicie ciekawi mnie też,, Ogniste oczyszczenie".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurczę a ja jeszcze nie przeczytałam "Red rising", muszę nadrobić zaległości. "W poświacie księżyca" i mnie zaintrygowało ale mam podobne obawy, dlatego poczekam na recenzje. Z kolei chłopak, który stracił głowę pewnie by mnie rozśmieszył, gdyby nie fakt, że przeszczep głowy naprawdę jest planowany... Jest nawet ochotnik, który chce się poddać takiej operacji ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 17. Okej. Co jeśli chodzi o kwietniowe cuda.
  Na pewno dopisuję sobie na listę "Wyklętą". Zgdauję, że gdzieś przede mną jest twoja recenzja, także pewnie wtedy tak przekonam się na 100%, że to dobry wybór. Nie powiem jednak - stęskniłam się za Akademiami, za PR. Nie wiem, jest coś uroczego w tym gatunku. Jeśli sięga się po niego co jakiś czas. :)
  Och, Forman zdecydowanie jest na mojej liście, razem z "Byłam tu", której wciąż nie mam. Nie zapowiada się, że szybko dołaczy do mojej biblioteczki, ale spoko. W końcu do mnie trafi. :) A w międzyczasie mogę w końcu poznać "Jeden dzień" i "Jeden rok", które się kurzą na regale. :)
  Oo! I muszę w końcu sięgnąć po "Plagę samobójców". A najlepsze jest to, że ja zaczęłam tą książkę. I ten obezwładniający smutek mnie cholernie zauroczył. Wydaje mi się, że ta książka może być odzwierciedleniem mojego charakteru :D Przerwałam chyba ze względu na szkołę, ale teraz nie mam już wymówek. Chcę poznać Suzanne Young. A właśnie kochana - w notce, masz przy "Remedium" masz napisaną Gayle Forman. :) Nie czepiam się, żeby nie było! Bóg jeden wie, że mogę sobie wyobrazić ile pracy i czasu cię kosztuje zrobienie takiej notki. :) Jedynie staram się pomóc.
  "Chłopak, który stracił głowę"... Jestem ciekawa. BARDZO, BARDZO. Ale nie wiem, czy na tyle by ryzykować kupno. Bo mimo wszystko gdzieś tam tłucze mi się w głowie ostrzeżenie. Ale będę chciała poznać. Kiedyś. W dalekiej przyszłości. :)
  Och, tak! "Dzika krew" zdecydowanie będzie musiała u mnie wylądować. Pewnie też nie trafi szybko, ale jest na liście moich priorytetów, także mam nadzieję, że do końca tego roku ją kupię ^^ Pierwszy tom był intrygujący i wyjątkowo creepy, także ciekawa jestem czy drugi mnie pozytywnie zaskoczy. :)
  Muszę sprawdzić recenzje "Ognistego oczyszczenia" bo mam słabość do książek z wątkami rodzeństwa i mimo że nie ufam takim dziwnym książkom, o których pierwsze słyszę, pomimo orientowania się w nowościach na goodreads, jestem ciekawa.
  "Unieważnienie" jest absolutnie cudowne <3 Muszę zdobyć, muszę!
  O rany! Już ostatni tom trylogii Pierca Browna, a ja wciąż nie mam dwójki. :( Chciałabym by wydawnictwo dało pakiet bo kupiłabym całość w nowych okładkach. :( A tak, każde osobno, a ja jeszcze chcę mieć jedynkę w nowej okładce, żeby ładnie pasowała do reszty... Trudne jest życie książkoholika. :D A ciekawość mnie spala - nie będę kłamać. Bo Pierce zaskakuje. Szokuje wręcz. I rozkochuje w sobie i w postaciach.
  O "Ocalonej" też będę musiała poczytać bo jak na razie wiem tylko, że w Ameryce ma dość niezłe noty. Nie wiem natomiast jak tam z Polską. :)
  "Szczęście na wagę" zdecydowanie nie jest dla mnie - polska obyczajówka? Uch, nie. Ale coś co przyciągnęło moją uwagę: czemu, na litość boską, we wszystkich polskich obyczajówkach, miłość w małżeństwie wygasa? Jakby to było kilka książek, ale nie. Co rusz wychodzi jakaś nowa, w której małżeństwo po latach się rozpada i ludzie szukają szczęścia z kimś innym. Irytuje mnie to, że autorki przedstawiają miłość jako coś tak nietrwałego. Co kończy się kilka lat po ślubie. :/
  "W poświacie księżyca" brzmi tak... uroczo. A ja raczej jestem negatywnie zapatrzona na takie cuda, także brawa dla autorki, że zainteresowała mnie opisem. Nie wiem. Skojarzył mi się trochę z pewnymi książkami NA, które bardzo, bardzo kocham. :) Jeśli kiedyś powieść wyląduje w bibliotece - mogę spróbować, czemu nie.
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.