1 października 2015

Książkowy październik
UWAGA: Daty premier są ruchome i mogą ulec zmianie


Październik to miesiąc obfitujący w znakomite książkowe zapowiedzi.
A oto najciekawsze z nich:„Zwyczajny dzień”- Nina Majewska- Brown
Seria: Wakacje # 2
Wydawca: Rebis
Premiera: 6 października 2015

"Zwyczajny dzień" to kontynuacja "Wakacji", barwnej i zmysłowej opowieści o poszukiwaniu i dawaniu miłości, szczęścia, akceptacji, o budowaniu świata na nowo, gdy ten dotychczasowy, tak bardzo bezpieczny i przewidywalny, niespodziewanie się rozpada.
Nina po stracie ukochanego męża i syna musi na nowo uporządkować życie własne i ośmioletniej córki. W obliczu nieszczęść czuje się bezradna i zagubiona, ciągle szuka dna, od którego miałaby siłę się odbić. Niespodziewana ciąża i obecność Klary wyzwalają w niej nie tylko nowe siły, ale są również źródłem małych sukcesów i radości, które pozwalają dostrzec odrobinę cudowności w codzienności.
Pomyśl, że ta pełna zabawnych, ale też wzruszających i refleksyjnych chwil historia mogła przydarzyć się tobie.

****************************************************************
„Początek”- Taran Matharu
Seria: Summoner #1
Wydawca: Jaguar
Premiera: 7 października 2015

Imperium grozi niebezpieczeństwo.
Żądne krwi hordy orków wypowiadają wojnę jego mieszkańcom. Dostrzegając zagrożenie, Elfy z północy zawiązują niełatwy sojusz z mieszkańcami Imperium. Nawet będące w sporze z ludźmi krasnoludy przyłączają się do walki.
Trzy rasy łączą siły w wojnie z bezlitosnymi orkami. Przeciwnicy przywołują okrutne demony i przechylają szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatnią nadzieją na wygraną jest Akademia Volcanów, gdzie szlachetnie urodzeni uczą się sztuki przywoływania demonów. Właśnie tam początkujący zaklinacze, księżniczka Elfów, przepełniony goryczą krasnolud i Fletcher, zwykły śmiertelnik z tajemniczą przeszłością nawiązują przyjaźń, która może odmienić losy Imperium. Niebawem staną oko w oko z niewyobrażalnym złem…
****************************************************************

„Dożywocie”- Marta Kisiel
Wydanie II
Wydawca: Uroboros
Premiera: 7 października 2015

Początkujący pisarz dziedziczy dom razem z zamieszkującymi go dożywotnikami. Wszystko mogłoby być pięknie, gdyby nie fakt, że w gotyckiej willi znajduje: naiwnego anioła, rozmiłowanego w gotowaniu morskiego potwora, widmo romantycznego poety, cztery utopce, kotkę o bardzo ostrych pazurach oraz dziwnego królika! Jeden człowiek nie podoła tej ferajnie – szaleństwo czai się za progiem!
Pełna humoru opowieść o mocno nietypowej grupie bohaterów. Przekonajcie się, czy warto było odziedziczyć Lichotkę!
****************************************************************

„Pulse”- Gail McHugh
Seria: Collide #2
Wydawca: Akurat
Premiera: 7 października 2015

Czy wiecie jakie to przerażające, kiedy pragniesz czegoś tak bardzo, że jesteś gotowa stać się zupełnie innym człowiekiem, żeby to osiągnąć?
Emily kładzie na szali całe swoje życie, żeby być z mężczyzną, który zdobył jej serce. Niestety nie ma pewności, że Gavin naprawdę ją kocha; pozostaje wierzyć, że postąpiła słusznie, idąc za głosem serca, i że jej wybranek okaże się takim człowiekiem, jakim chciała go widzieć.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że tak nie jest. Dążący do autodestrukcji, zamknięty we własnym ponurym świecie Gavin rozpaczliwie potrzebuje pomocy. Emily musi zdecydować, czy jest gotowa poświęcić wszystko, żeby go uratować, i czy uczucie, jakim go darzy, jest wystarczająco silne, by wystawić je na tak ciężką próbę.
****************************************************************

„Daj nam ostatnią szansę”- Abbi Glines
Seria: Rosemary Beach #7
Wydawca: Pascal
Premiera: 7 października 2015

To była miłość. Dlaczego więc pozwolił jej odejść?
Grant uświadamia sobie, że odrzucając Harlow, popełnił największy błąd swojego życia. Chciałby go naprawić, lecz Harlow nie daje mu szansy. Mężczyzna jest w rozpaczy, a nie wie jeszcze, że… Harlow jest w ciąży, która zagraża jej życiu.
Jak potoczą się ich losy? Czy czeka ich szczęśliwe zakończenie?
****************************************************************
„Dzień 21”- Kass Morgan
Seria: Misja 100 #2
Wydawca: Bukowy Las
Premiera: 7 października 2015

Misja 100 się nie skończyła! Kass Morgan w swej kolejnej powieści z cyklu sprawia, że czytelnikowi zaczyna żywiej bić serce: ujawnia tajemnice z przeszłości, stawia bohaterów przed trudnymi wyzwaniami i sprawdza, czy ich uczucia przetrwają w nowej rzeczywistości.
Stu zesłańców walczy o przeżycie ze świadomością, że uda im się to tylko dzięki solidarności. Od lądowania misji 100 na porzuconej niegdyś Ziemi minęło 21 dni. Są pierwszymi ludźmi, którzy postawili stopę na ojczystej planecie od stuleci... a przynajmniej tak myśleli. Wells usiłuje przekonać zesłańców, aby wspólnie stawili czoło nieznanym wrogom. Clarke wyrusza na Mount Weather w poszukiwaniu innych przybyszów z Kolonii, a Bellamy chce za wszelką cenę uratować siostrę. Tymczasem na statku Glass musi wybrać pomiędzy miłością swojego życia - a samym życiem!
****************************************************************

„Gniewna fala”- Jennifer Donnelly
Seria: Saga Ognia i Wody #2
Wydawca: Zielona Sowa
Premiera: 7 października 2015

Serafina, Neela, Ling, Ava, Becca i Astrid, Syreny z Sześciu Syrenich Królestw, rozrzuconych po wszystkich morzach i słodkowodach, zostały wezwane przez Babę Vraję – rzeczną czarownicę. Od niej dowiedziały się o sobie niesamowitej prawdy – są potomkiniami Sześciorga Władców, największych magów w historii, którzy rządzili imperium Atlantydy. Po upływie setek tysięcy lat pierwotne zło, które doprowadziło do ruiny Atlantydę, powróciło i zagraża całemu Królestwu Syren. Tylko następczynie Wielkich Władców mogą stawić czoła bestii, muszą jednak odnaleźć pradawne magiczne talizmany. Serafina uważa, że jej talizman jest ukryty na wraku statku. Kiedy próbuje przedostać się na wrak, dostrzega patrol bandyckich zdrajców, którym dowodzi ktoś bardzo bliski jej sercu… Syrena jest załamana, a krótka chwila zawahania i rozterki będzie katastrofalna w swoich skutkach.
****************************************************************

„Aplikacja”- Lauren Miller
Wydawca: Feeria
Premiera: 7 października 2015

Co się stanie, gdy życie ludzi zostanie zdominowane przez elektroniczne urządzenia osobiste? Gdy ich spersonalizowane telefony będą im podpowiadać, co powinni zjeść, w co się ubrać, gdzie pójść i z kim zaprzyjaźnić? Oto czasy, w których wielki koncern Gnosis, następca firm Apple i Google, wprowadził na rynek najbardziej rewolucyjne narzędzie wszech czasów: aplikację na telefon Lux. Ten innowacyjny program optymalizuje podejmowanie decyzji przez użytkownika, biorąc pod uwagę jego dobro i preferencje osobiste, co ma dać najlepsze możliwe rezultaty. 16-letnia Rory uważa za oczywiste to, że aplikacja Lux stanowi klucz do zdrowego i szczęśliwego życia. Kiedy zostaje przyjęta do elitarnej Akademii Theden, wydaje się, że rysuje się przed nią przyszłość doskonała. Ale w tej idealnej, wymarzonej szkole pod gładką powierzchnią czai się coś złego. A potem Rory poznaje Northa, przystojniaka z miasta, który prowadzi życie outsidera i – o zgrozo! – nie korzysta z Luxa, co fascynuje dziewczynę. Wkrótce bohaterka zaczyna postępować wbrew rekomendacjom aplikacji – zaczyna słuchać głosu intuicji, którą nauczono ją ignorować. Ten wybór poprowadzi ją do odkrycia prawdy, której ani ona, ani nikt inny nie mógł się spodziewać.
****************************************************************

„Zamarznięta Charlotte”- Alex Bell
Wydawca: Debit
Premiera: 8 października 2015

Sympatyczna para nastolatków Jay i Sophie nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji zabawy aplikacją, za pomocą której można skontaktować się z duchami. Sytuacja jednak bardzo szybko wymyka się spod kontroli i doprowadza do tragedii. Dziewczyna wyrusza na mglistą szkocką wyspę Skye, by dowiedzieć się, w jakich okolicznościach zginęła przed laty jej kuzynka. W mrocznym domu znajduje maleńkie laleczki z serii „Zamarznięta Charlotte”. Czy mają one coś wspólnego ze śmiercią nastolatków? Czy Sophie uda się wyjść bez szwanku z tej pełnej sekretów wyprawy?
****************************************************************

„Opactwo świętego grzechu”- Sue Monk Kidd
Wydawca: Literackie
Premiera: 8 października 2015

Druga powieść w dorobku autorki Sekretnego życia pszczół i Czarnych skrzydeł! Zekranizowana pod oryginalnym tytułem Tron syreny z Kim Basinger w roli głównej.
Po raz kolejny Sue Monk Kidd umiejscowiła opisywane wydarzenia w bliskiej swemu sercu i okrutnej zarazem Karolinie Południowej. U jej wybrzeży leży mała urokliwa wysepka Egret, na której wznosi się zabytkowy klasztor benedyktynów, przez miejscowych nazywany opactwem świętego grzechu. To magiczne miejsce, przechowywany w nim na wpół religijny, na wpół mityczny relikt - bogato zdobione krzesło zwane tronem syreny - oraz legenda o celtyckiej bogini Senarze, która zanim stała się świętą, była kobietą-rybą, legły u podstaw tej niezwykłej i bardzo osobistej książki.
Przeżywająca kryzys wieku średniego, znudzona  dotychczasowym życiem i kochającym mężem Jessie Sullivan powraca na wyspę swego dzieciństwa, żeby zaopiekować się matką, która uległa niecodziennemu wypadkowi. Ta podróż w przeszłość stanie się dla bohaterki sposobem na oswojenie demonów z dzieciństwa, pogodzenie się z owianą tajemnicą, tragiczną śmiercią ojca i odnalezienie siebie. Jessie  odkryje uśpiony w sobie talent malarski i da się porwać uczuciu,  rodem z Ptaków ciernistych krzewów. Czy po powrocie jej małżeństwo z ustatkowanym, kochającym Hughem będzie miało nadal sens? Czy Jessie będzie umiała wrócić do dawnego życia?
Opactwo świętego grzechu to piękna książka o miłości i towarzyszącemu temu uczuciu zrozumieniu drugiej osoby. To także mocny głos Sue Monk Kidd w sprawie eutanazji.
****************************************************************
„Zima koloru turkusu”- Carina Bartsch
Seria: Lato koloru wiśni #2
Wydawca: Media Rodzina
Premiera: 9 października 2015

Druga część cyklu o Emely i Elyasie, parze studiujących w Berlinie dwudziestoparolatków, którzy – choć prowadzą usiane towarzyskimi i rodzinnymi przygodami życie – tęsknią za prawdziwą miłością.
Emely jest kompletnie zdezorientowana. Dlaczego Elyas, mężczyzna o turkusowych oczach, zniknął właśnie wtedy, gdy zdecydowała się mu zaufać? Na szczęście wciąż może liczyć na swojego tajemniczego, internetowego wielbiciela... Ale czy w końcu dojdzie do ich spotkania? Ciąg dalszy akademickiego romansu o tym, czy warto dawać drugą szansę trudnej miłości.

****************************************************************

„Utopia”- Leonardo Patrignani
Seria: Wszechświaty #3
Wydawca: Dreams
Premiera: 12 października 2015

Rzeczywistość, w której Alex, Jenny i Marco żyją od osiemnastu lat jest ich bezpiecznym schronieniem. To tylko jedna z niezliczonych możliwości, jeden z Wszechświatów. Co tak naprawdę wydarzyło się podczas próby ucieczki z totalitarnej Gai, w drodze do statku zmierzającego na Wschód? Jakie będą konsekwencje dramatycznego wyboru, którego dokonała Anna? Gdzieś tam jest ktoś, kto posiada te same zdolności co oni i to z jego winy świat zaczyna się rozpadać. Gdzieś tam jest osiemdziesięcioletni staruszek dożywający swoich dni w więzieniu i dwójka młodych ludzi zamkniętych jak myszy w laboratorium. Gdzieś tam ich umysły pozostały jedyną i ostatnią nadzieją…
 ****************************************************************
„Srebrne cienie”- Richelle Mead
Seria: Kroniki Krwi #5
Wydawca: Nasza Księgarnia
Premiera: 14 października 2015

Sydney podjęła decyzję, by ufać swojemu sercu i intuicji, a nie naukom wpajanym od dziecka przez alchemików. Jednak zapłaciła za to najwyższą możliwą cenę. Gdy zwierzchnicy odkryli prawdę o jej uczuciach, najgorszy scenariusz stał się nieunikniony. Odizolowana od świata, oddzielona od rodziny, przyjaciół oraz ukochanego mężczyzny będzie musiała podjąć walkę o tożsamość. Pozostanie wierną własnym ideałom okaże się jednak szalenie trudne w otoczeniu, gdzie z trudem można odróżnić wrogów od tych, którym warto zaufać, a przetrwanie każdego dnia jest wyzwaniem. Sydney wierzy, że przyjaciele zdołają ją ocalić.
Ale czy pomoc nadejdzie w porę?

****************************************************************

„Agenda 21”- Glenn Beck, Harriet Parke
Wydawca: Zysk
Premiera: 14 października 2015

Wstrząsająca wizja Ameryki w niedalekiej przyszłości, w której przyroda stała się ważniejsza od wolności
Jedno pokolenie wcześniej miejsce to nazywało się Ameryką. Teraz, po wprowadzeniu na całym świecie sterowanego przez ONZ programu pod nazwą Agenda 21, jest to po prostu Republika. Bez prezydenta. Bez Kongresu. Bez Sądu Najwyższego. I bez wolności.
O wszystkim decydują Spolegliwi.
Przed obywatelami nowej Republiki stają dwa główne cele: wytwarzać czystą energię i stworzyć ludziom nowe życie. Osiemnastoletnia Emmeline zna tylko życie ponure, monotonne i ubogie. Codziennie maszeruje po desce energetycznej i akceptuje mężczyzn, których Zarząd Spolegliwości wyznacza na sparzenie z nią. Jak większość obywateli, chodzi ze schylona głową i spuszczonymi oczami.
Aż pewnego dnia przychodzą po jej matkę.
Na skutek wstrząsu Emmeline zaczyna dostrzegać brutalną rzeczywistość i zadawać sobie pytania. Dlaczego wszyscy obywatele muszą się gnieździć w identycznych, ciasnych betonowych Mieszkalnikach? Dlaczego jedzenie, woda i energia są racjonowane? A przede wszystkim: dlaczego dzieci zaraz po urodzeniu są zabierane matkom? Kiedy Emmeline zaczyna rozumieć prawdziwe intencje Agendy 21, uświadamia sobie, że jest o wiele więcej rzeczy, z którymi się nie zgadza. Podejmuje więć próbę ocalenia swojej rodziny i zdemaskowania Republiki…

****************************************************************

„Trujący anioł”- Jean Teule
Wydawca: Sonia Draga
Premiera: 14 października 2015

Hélène Jégado bez konkretnego powodu pozbawiła życia dziesiątki osób ze swego otoczenia. Jakie sekrety skrywała głowa, która 26 lutego 1852 roku potoczyła się do kosza ścięta gilotyną?
Było to w czasach, kiedy w Bretanii duch oświecenia i nauczanie Kościoła nie miały żadnego wpływu na ludową wyobraźnię karmioną pradawnymi legendami. Wieczorami w wiejskich chatach snuto opowieści o podstępnych wyczynach istot nadprzyrodzonych, które obarczano odpowiedzialnością za nędzę i nieszczęścia spadające na lud. Najstraszniejszy wśród nich był Ankou, pomocnik Śmierci – jego postać właśnie zawładnęła bez reszty wyobraźnią małej Hélène Jégado. W cieniu gigantycznych menhirów dziewczynka uwierzyła, że jest wcieleniem Ankou. I dlatego czuła się zobowiązana zabić każdego, kogo spotkała na swej drodze – misję tę wypełniała z determinacją mrożącą krew w żyłach. Najpierw otruła własną matkę, która nazywała ją Piorunicą, potem przemierzała Bretanię, bez wahania mordując każdego, kto życzliwie przyjmował pod swój dach tę doskonałą kucharkę. Zabijała wszystkich: mężczyzn, kobiety, dzieci, starców, niemowlęta. Truła ludzi w mieszczańskich i szlacheckich domach, na plebaniach, w klasztorach, burdelach. Okazywała taką dobroć, takie współczucie u wezgłowia umierających, że nikt ani przez chwilę jej nie podejrzewał. Przeciwnie, użalano się nad nią, że tak oddana osoba wciąż trafia do rodzin, na które spada nieszczęście. W końcu ją przyłapano, gdy jej wybór padł na byłego sędziego, specjalistę od spraw kryminalnych.
Hélène Jégado należy do największych seryjnych zabójców we Francji, a może i na świecie.

****************************************************************

„I hate you”- Patricia Cindy Goj
Wydawca: Poligraf
Premiera: 15 października 2015

Loretta Bailey to rudowłosa piękność, która niedawno zaczęła pracę w “One” - jednej z najlepszych redakcji na świecie. Zaczyna spełniać swoje marzenia i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że jej partnerem w pracy okazuje się znienawidzony przez dziewczynę sąsiad - Zack Mayer. Mężczyzna charakteryzujący się niesamowitą urodą, ale też i złośliwością.
Czy nienawiść przeszkodzi bohaterce w wykonywaniu zadań? Co jeśli nienawiść zamieni się w coś głębszego? Co się stanie, jeżeli przerodzi się ona w miłość?
Porywająca powieść o tym, jak cienka granica jest pomiędzy nienawiścią a miłością.
****************************************************************


„Ocalenie Callie i Kaydena”- Jessica Soersen
Seria: Przypadki #2
Wydawca: Zysk
Premiera: 19 października 2015

Mroczny sekret, od lat skrywany przez Kaydena w końcu wyszedł na jaw. Co gorsza, chłopak stoi w obliczu groźby oskarżenia przed sądem o pobicie. Jedynym sposobem, by mógł oczyścić swoje imię jest zdradzenie przez Callie jej tajemnicy. Ale Kayden nigdy jej o to nie poprosi. Zamiast tego zrobi wszystko, co w jego mocy, by ją chronić. Nawet jeśli oznacza to opuszczenie przez niego jedynej dziewczyny, którą kiedykolwiek pokochał.
Callie wie, że Kayden pogrąża się w ciemności i rozpaczliwie pragnie go ocalić. Lecz uda jej się to jedynie wtedy, gdy stawi czoła swojemu największemu lękowi i wyzna wszystkim własne bolesne tajemnice. Pomysł przerwania milczenia wzbudza u niej trwogę, ale nie tak wielką, jak myśl o utracie Kaydena.
****************************************************************


„Trzynaście powodów”- Jay Asher
Wydawca: Rebis
Premiera: 20 października 2015

„Istnieje trzynaście powodów śmierci twojej przyjaciółki. Ty jesteś jednym z nich”.
Clay Jensen wraca do domu ze szkoły i na przed drzwiami znajduje dziwną paczkę. W środku jest kilka taśm magnetofonowych nagranych przez Hannah, koleżankę z klasy, która dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. Dziewczyna wyjaśnia, że istnieje trzynaście powodów, dla których zdecydowała się odebrać sobie życie. Clay jest jednym z nich i jeśli wysłucha nagrania, dowie się dlaczego. Chłopak przez całą noc kluczy po mieście, a za przewodnika służy mu głos Hannah. Staje się świadkiem jej bólu i osamotnienia, a przy okazji poznaje prawdę o sobie i otaczających go ludziach, której nigdy nie chciał stawić czoła. Z przeraźliwa jasnością dociera do niego, że nie da się cofnąć przeszłości, podobnie jak nie da się powstrzymać przyszłości…
„Trzynaście powodów” to rewelacyjny debiut Jaya Ashera, który snuje swoją opowieść z taką szczerością i prostotą, że tragedia za nią ukryta, wydaje się wstrząsająco prawdziwa.
****************************************************************

„Tylko z tobą”- Jasinda Wilder
Seria: Tylko ty
Wydawca: Amber
Premiera: 20 października 2015

Powieść z cyklu rozpoczętego bestsellerem "Tylko ty" – najpopularniejszą powieścią o trudnej miłości młodych ludzi wchodzących w dorosłe życie
Gdy wszystko zawiedzie,
tylko miłość poprowadzi cię dalej…
Nazywam się Benjamin Dorsey. Znacie historię mojej mamy i mojego ojca. Znacie historię rodziców Kylie. Znacie nawet historię samej Kylie.
Ale jeszcze nie znacie mojej. Nie wiecie, co to złamane serce, chyba że kochaliście kogoś tak jak ja, a potem pozwoliliście, żeby ten ktoś wam się wymknął, bo czekaliście zbyt długo…
Jak z tym żyć? Gdy ciągle ją widzisz i ciągle pamiętasz co straciłeś, bo byłeś takim cholernym tchórzem i bałeś się po nią sięgnąć? A ja się bałem. Więc wyjechałem…
Uciekłem. Na drugi koniec kraju, wstąpiłem do drugoligowej drużyny futbolowej. Więc przynajmniej miałem jeszcze futbol…
Ale los odebrał mi nawet to. Wtedy nienawidziłem swojego cholernego życia i siebie. A potem spotkałem Cheyenne Leveaux. Była dla mnie jak jasna iskierka w mroku...
Teraz tragedia znowu usuwa mi grunt pod nogami. A poczucie winy, zwątpienie, tajemnice i dawna nieszczęśliwa miłość naprawdę zagrażają mojej jedynej szansie na szczęście.
****************************************************************

„Wyspy Plugawe”- Marcin Mortka
Seria: Morza Wszeteczne #2
Wydawca: Uroboros
Premiera: 21 października 2015

Cóż lepszego dla pirata niż wakacje w piekle?
Po wojnie aniołów z demonami kapitan Roland zwany Wywijasem myślał, że w końcu sobie odpocznie. Tymczasem, za sprawą podpisanego z diabłami cyrografu, zostaje dowódcą sił morskich oraz lądowo-dywersyjnych pierwszej w historii Wysp Rozpustnych łodzi podwodnej zaprzężonej w ośmiornica (sic! -rodzaj męski). Roland musi tylko namówić swoją starą załogę do wejścia na pokład tej piekielnej machiny. Jak się okazuje, nie będzie to takie proste. Pozostaje pytanie, jaki cel mają w tym wszystkim diabły? Czyżby teraz one chciały przejąć i opanować świat?
****************************************************************

„A potem przyszła wiosna”- Agnieszka Olejnik
Wydawca: Czwarta Strona
Premiera: 21 października 2015

Pola Gajda jest znaną aktorką. Jak przystało na prawdziwą gwiazdę, żyje w zawrotnym tempie: praca na planie, wywiady, imprezy u producentów i związek z celebrytą. Jej życie nie jest jednak wyłącznie pasmem sukcesów i radości, bowiem prześladuje ją wścibski paparazzo.
Pewnego dnia Pola znajduje w internecie zdjęcie swojego ukochanego z inną kobietą. W jednej chwili cały jej świat rozsypuje się niczym zamek z piasku. Zdrada ukochanego tylko uwidacznia pustkę, w którą zamieniło się jej życie w blasku fleszy.
Agnieszka Olejnik w sposób niezwykle przekonujący ukazuje zarówno najczarniejszy smutek, jak i budzącą się na nowo nadzieję i radość życia. „A potem przyszła wiosna” to przepiękna opowieść o tym, co w życiu naprawdę ważne.
****************************************************************

„Miecz Lata”- Rick Riordan
Seria: Magnus Chase i bogowie Asgardu #1
Wydawca: Galeria Książki
Premiera: 21 października 2015

Magnus Chase zawsze sprawiał kłopoty. Od tajemniczej śmierci matki mieszkał samotnie na ulicach Bostonu, przeżywając dzięki sprytowi, który pozwalał mu być zawsze o krok przed policją i kuratorami. Pewnego dnia odnalazł go wuj – chłopak nigdy wcześniej go nie widział, ale matka mówiła, że jest niebezpieczny. Wuj wyjawił mu niezwykły sekret: Magnus jest synem nordyckiego boga. Mity wikingów są prawdą. Bogowie Asgardu szykują się na wojnę. Trolle, olbrzymi i jeszcze gorsze potwory budzą się na dzień ostateczny.
Aby zapobiec Ragnarokowi, Magnus musi przeszukać Dziewięć Światów i znaleźć broń zaginioną od tysięcy lat. Kiedy atak ognistych olbrzymów zmusza go do wyboru między własnym bezpieczeństwem a życiem setek niewinnych ludzi, Magnus podejmuje śmiertelnie niebezpieczną decyzję. Czasami jedynym sposobem na rozpoczęcie nowego życia jest śmierć…
****************************************************************


„Tajemny ogień”- C. J. Daugherty, Carina Rozenfeld
Wydawca: Moondrive
Premiera: 21 października 2015

Taylor Montclair (Anglia)
Pewnego dnia wybuch złości Taylor powoduje, że przedmioty wokół niej zmieniają swoje położenie, a silne emocje zakłócają przepływ elektryczności. Dziewczyna poznaje szokującą prawdę o swoim pochodzeniu. Dowiaduje się, że drzemie w niej tajemny ogień.
Sacha Winters (Francja)
Setki lat temu na stosie spłonęła alchemiczka, która rzuciła klątwę na trzynaście pokoleń pierworodnych synów z rodu jej zabójców. Sacha jest trzynasty – za osiem tygodni ma umrzeć. Na świecie jest tylko jedna osoba, która może mu pomóc.
Dzielą ich setki kilometrów, łączy przeznaczenie.
Czy zdążą się odnaleźć, nim Sacha zginie, a świat pochłonie ogień?
****************************************************************


„Wszystkie jasne miejsca”- Jennifer Niven
Wydawca: Bukowy Las
Premiera: 21 października 2015

Odważna opowieść o miłości, przeżywaniu życia i dwojgu młodych ludzi, którzy znajdują siebie nawzajem, gdy stoją na skraju przepaści. 
Theodore jest zafascynowany śmiercią. Codziennie rozmyśla nad sposobami, w jakie mógłby pozbawić się życia, a jednocześnie nieustannie szuka czegoś, co pozwoliłoby mu pozostać na tym świecie. Violet żyje przyszłością i odlicza dni do zakończenia szkoły. Marzy o ucieczcie od małego miasteczka w Indianie i niemijającej rozpaczy po śmierci siostry. Kiedy Finch i Violet spotykają się na szczycie szkolnej wieży – sześć pięter nad ziemią – nie do końca wiadomo, kto komu ratuje życie.
A gdy ta zaskakująca para zaczyna pracować razem nad projektem geograficznym, by odkryć „cuda” Indiany, ruszają – jak to określa Finch – tam, gdzie poprowadzi ich droga: w miejsca maleńkie, dziwaczne, piękne, brzydkie i zaskakujące. Zupełnie jak życie.
****************************************************************


„Pewnego dnia”- David Levithan
Seria: Każdego dnia #2
Wydawca: Dolnośląskie
Premiera: 21 października 2015

Kiedy Rhiannon spędza cudowny dzień ze swoim chłopakiem, który wreszcie jest taki, jakim go sobie wymarzyła, nie wie jeszcze, że w rzeczywistości to nie był Justin, ale A – szesnastolatek codziennie budzący się w ciele innej osoby.
Zakochany w Rhiannon A zrobi wszystko, żeby codzienna zmiana płci, wyglądu, charakteru i miejsca zamieszkania nie stanowiła przeszkody dla ich miłości. Tylko czy Rhiannon to wystarczy?
****************************************************************


„Bursztynowy dym”- Kristin Cast
Seria: Uciekinierzy #1
Wydawca: Książnica
Premiera: 21 października 2015

Drzwi bestsellerowego cyklu "Dom Nocy" są już zamknięte, lecz Kristin Cast uchyla nowe, zapraszając miliony fanów do swej fascynującej opowieści.
W świecie równoległym do naszego Furie strzegą potępionych dusz, skazanych na wieczne cierpienie za zniszczenie i chaos, który wywoływały za życia. Ktoś jednak otworzył celę i najstraszliwsze zło przekroczyło barierę rozdzielającą światy.
Furie wysyłają wojownika – własnego syna Aleka – by spróbował zagnać uciekinierów z powrotem do Tartaru. Alek jest wielkim, lecz niedoświadczonym wojownikiem, sam nie zdoła sprostać zadaniu. Pomóc może mu Ewa – piękna dziewczyna, dorastająca w świecie pełnym miłości i tajemnic. 
Alek i Ewa muszą się odnaleźć i odkryć nawzajem swe moce, by wspólnie zapobiec katastrofie i uratować wszystko, co dla nich ważne.
Wplatając elementy mitologii w świetną narrację, którą jej fani znają już z cyklu "Dom Nocy", Kristin Cast snuje olśniewającą i emocjonującą opowieść będącą początkiem nowego cyklu.
****************************************************************


„Stigmata”- Beatrix Gurian
Wydawca: Muza
Premiera: 21 października 2015

Siedemnastoletnia Emma jest w rozpaczy po nagłej śmierci matki. Od zawsze były tylko we dwie – skryta, zamknięta w sobie pielęgniarka, która poświęcała się dla pacjentów, i jej córka – skupiona na sobie nastolatka, która niewiele wie o przeszłości matki, poza tym, że przed laty przeżyła wielką miłość – a ona, Emma, jest jej owocem.
Zanim rodzice wzięli ślub, jej ojciec umarł na służbie, pracując wśród Lekarzy bez Granic. A teraz matka zginęła w wypadku – jej samochód wpadł do głębokiego jeziora. Ciała Agnes nie znaleziono.
Z odrętwienia po śmierci Agnes wyrywa Emmę tajemnicza przesyłka – niemal pusty album z dziwnymi niepokojącymi fotografiami, i jedno krótkie pytanie – Chcesz, żeby mordercom twojej matki uszło to na sucho?
Emma zaczyna działać. Kierując się wskazówkami w tajemniczej przesyłce, ubiega się udział w obozie młodzieżowym organizowaną przez tajemniczą organizację Transnational Youth Foundation – i trafia do położonego na odludziu myśliwskiego zameczku. Oprócz niej jest tu jeszcze trójka uczestników.
Od pierwszego dnia zaczynają się testy – i zarazem psychologiczne gierki. Już wkrótce nie wiemy, co dzieje się naprawdę, a co jest tylko dziwacznym upiornym egzaminem – dla Emmy i dla całej grupy. Opuszczony zameczek w górach, o którego przeszłości młodzi uczestnicy obozu nie mają pojęcia, to wymarzone tło dla takich eksperymentów; tajemnicze komnaty, sekretne przejścia, dziwne odgłosy… Jest to także doskonałe miejsce, by młodzieżowy obóz zmienił się w koszmar, gdy zjawia się tajemniczy, zamaskowany napastnik, terroryzujący nastolatków bronią. Filmuje ich i wysyła nagrania ich rodzicom, a gdy ci nie reagują, grozi śmiercią całej czwórce…
****************************************************************

„Co ze mnie zostało”- Kat Zhang
Wydawca: Papierowy Księżyc
Premiera: 21 października 2015

„Co ze mnie zostało” to debiutancka powieść amerykańskiej autorki Kat Zhang, która zdobędzie serca wszystkich wrażliwych czytelników.
To pełna emocji, nietuzinkowa opowieść osadzona w alternatywnej rzeczywistości, w której walka o życie, miłość oraz marzenia splata się z odkrywaniem na nowo samych siebie.  
„Co ze mnie zostało” to historia dwóch dusz uwięzionych w jednym ciele, przepiękna historia o miłości, odwadze i walce o przetrwanie. To bolesna opowieść mówiąca o tym, aby nigdy się nie poddawać i walczyć o to, co jest dla nas najważniejsze.
Wyobraźcie sobie, że macie dwa umysły dzielące jedno ciało. Wy i wasze drugie ja jesteście sobie bliżsi niż bliźnięta, jesteście czymś więcej niż przyjaciółmi. Znacie się od zawsze. 
Potem wyobraźcie sobie, że wszyscy nienawidzą i boją się ludzi takich jak wy. Że rząd waszego kraju chce was wytropić i wyrwać waszą drugą duszę, oddzielając od osoby, którą kochacie najbardziej na świecie. 
A teraz poznajcie Evę i Addie.

****************************************************************


„Czy wspominałam, że cię kocham”- Estelle Maskame
Seria: Dimily #1
Wydawca: Feeria Young
Premiera: 21 października 2015

Pierwszy tom uzależniającej opowieści o zakazanej miłości pióra nastoletniej debiutantki!
Estelle Maskame zaczęła zamieszczać kolejne rozdziały swojej książki na platformie Wattpad, gdy miała 17 lat. Od razu zyskała rzesze wiernych czytelniczek i została nazwana „głosem pokolenia”. Oficjalnej premiery pierwszego tomu i kolejnych części książki z niecierpliwością oczekują fani z całego świata.
Rodzice Eden Munro rozwiedli się już kilka lat temu, i od tego czasu dziewczyna nie widziała swojego ojca. Teraz jedzie z Portland do Santa Monica w Kalifornii, by spędzić lato z nim i jego nową rodziną: żoną i jej trzema synami, z których każdy jest obdarzony silnym charakterem. Najstarszy z nich, Tyler Bruce, to zbuntowany nastolatek o wybuchowej naturze i wybujałym ego, kompletne przeciwieństwo przyrodniej siostry. On i jego paczka biorą Eden pod swoje skrzydła, pozwalając jej doświadczyć zupełnie nowych dla niej przeżyć – imprez, plażowania i… łamania zasad. Tyler pozostaje dla niej zagadką, a im bardziej stara się go rozgryźć, tym mniej o nim wie i tym bardziej czuje, że rodzi się między nimi coś więcej. A przecież nie powinna interesować się swoim przyrodnim bratem w ten sposób. To zakazane!
Ale jak powstrzymać uczucia, których nie da się opanować?
****************************************************************
 ”Skazani na ból”- Agnieszka Lingas- Łoniewska
Wydawca: Novae Res
Premiera: 24 października 2015

Aleks ma dwadzieścia lat i od szesnastego roku życia jest skinheadem. Ma swoje bractwo, ideały i prawdy, w które wierzy. Amelia to osiemnastolatka, licealistka, która ma za sobą tragiczną przeszłość.
Drogi Amelii i Aleksa nigdy nie powinny się przeciąć. Nie łączy ich nic – ani pochodzenie, ani poglądy, ani rodzinna przeszłość. A jednak młodzi poznają się w dramatycznych okolicznościach i zakochują w sobie. Od tej chwili zmienia się wszystko.
****************************************************************


 „Opposition”- Jennifer L. Armentroud
Seria: Lux #5
Wydawca: Filia
Premiera: 28 października 2015

Katy wie, że świat zmienił się w noc, gdy przybyli Luksjanie. Nie wierzy, że Daemon nie zrobił nic, kiedy jego rasa groziła usunięciem ludzkości i hybryd z powierzchni Ziemi. Jednak granice między dobrem a złem rozmyły się.
Daemon zrobi wszystko, by uratować tych, których kocha, nawet jeśli ma to oznaczać zdradę. Wkrótce odróżnienie wroga od przyjaciela stanie się niemożliwe, a świat zacznie się walić dookoła nich. Cena za uratowanie przyjaciół i ludzkości może okazać się bardzo wysoka.

****************************************************************


„Krew i kości”- Simom Cheshire
Wydawca: Debit
Premiera: 29 października 2015

Sam Hunter przeprowadza się do nowego miasta i rozpoczyna naukę w nowej szkole, gdzie zaprzyjaźnia się z Liamem i Jo oraz poznaje wyjątkową dziewczynę - Emmę Greenhill. Już pierwszej nocy w nowym domu Sam słyszy dziwny krzyk dochodzący z domu obok. Okazuje się, że to dom rodziny Greenhillów oraz że nikt poza Samem nic nie słyszał. Dociekliwy nastolatek postanawia wraz z dwójką nowych przyjaciół przeprowadzić własne dochodzenie w tej sprawie i w tym celu włamują się do domu Greenhillów. Czy rodzina Emmy faktycznie skrywa jakąś tajemnicę? Czy Sam, Liam i Jo natrafią na jakiś mroczny sekret? I czy z domu rodziny Greenhill naprawdę dochodzą krzyki?

****************************************************

Na mojej liście znajdzie się dosłownie co druga książka z tego zestawienia. Na pewno kupię kolejne tomy serii pań Glines, Mead, Armentroud, Soersen. Na pewno nie przegapię też najnowszej powieści Ricka Riordana, ale zastanawiam się również nad „Wszystkimi jasnymi miejscami”, „Co ze mnie zostało” i „Trzynastoma powodami”.
Z recenzji możecie się spodziewać „Pulse” (jeśli się uda już w weekend) oraz „Utopii”. 

A co Wy kupicie w październiku? 

Przypominam o konkursie, macie jeszcze tydzień!37 komentarzy:

 1. Teraz widzę ile muszę nadrobić, tyle fantastycznych książek mnie ominęło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie ominęło, przecież trzeba na nie jeszcze trochę poczekać ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Strasznie dużo ciekawych premier będzie w październiku. "Trzynaście powodów" czytałam w poprzednim wydaniu i mi się nie podobało. Najbardziej czekam na "Wszystkie jasne miejsca", "Zimę koloru turkusu" oraz "Dziewczynę z pociągu" Pauli Hawniks i "Anioł burz" Trudi Canavan, których tutaj nie wymieniłaś. Pewnie kiedyś przeczytam "Opposition", "Pulse", "Tajemny ogień", "Tylko z tobą" i "Początek". Ehhh... i jak tu nie zbankrutować :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic mi nie mów o bankrutowaniu. Regularnie wydaję wszystko co zarobię, właśnie na książki, a ponieważ pracuję, nie mam ich kiedy czytać :-P Prawdziwie dramatyczna sytuacja :-D
   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Widzę, że październik zapowiada się bardzo fajnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko fajnie, ale wręcz rewelacyjnie :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Ja z wielką chęcią przeczytałabym "Daj nam ostatnią szansę " :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też! Aż mnie skręca po przeczytaniu opisu ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Ojej, ile wspaniałych nowości! Wiele z nich wpadło mi oko, a i mam nadzieję ,że z rękami będzie podobnie :3W październiku czekam na tak wiele książek, że naprawdę nie wiem kiedy to wszystko przeczytam .Interesują mnie ogromnie ,,Stigmata "i ,,Początek" - okładki są rewelacyjne !Muszę sięgnąć po pierwszy tom z sagi o syrenach, gdyż oprawa drugiego tomu zapiera dech w piersiach:3Najbardziej czekam też na ,,Tajemny ogień", "Zapytaj księżyc", "Wszystkie jasne miejsca" i "Bursztynowy dym"♥  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ważne kiedy przeczytasz- ważne, żebyś złapała wszystkie na promocjach ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Na większość z wymienionych przez Ciebie premier czekam, a jest tego naprawdę bardzo dużo, nie wiem kiedy to wszystko przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przejmuj się ja mam dokładnie tak samo ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 7. Ja z przedstawionych przez Ciebie premier czekam tylko na ''Opactwo świętego grzechu'' :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja akurat nie znam nic tej autorki, ale może wkrótce coś wypożyczę i się do niej przekonam ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 8. Chyba każda ksiązkę chciałabym kupić :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pulse już za mną :) Ale wiedzę wiele cudnych tytułów dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za mną też ;-) i już przymierzam się do kolejnych ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 10. Aaaaaaaaaa..........Tyle książek. KAżda lepsza od poprzedniej. Ale oczywiście moje ukochane Kroniki krwi na pierwszym miejscu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam wszystkie tomy "Kronik" ale żadnego jeszcze nie przeczytałam ;-) Jednak po fenomenalnej "Akademii..." jestem pewna, że mogę kupować wszystkie książki tej autorki w ciemno ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 11. Na pewno kupię "Dożywocie", bo kocham tą książkę, a nie mam jej na własność. Intryguje mnie również "Początek". Wydaje mi się, że to będzie dobra książka :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mówisz, że "Dożywocie" takie fajne? Może i ja dopiszę je do listy ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 12. Z tych propozycji chętnie sięgnęłabym po "I hate you" reszta raczej nie dla mnie;)

  www.ksiazkoholiczka94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja koleżanka już zamówiła tą książkę więc zając życie i ja się z nią zapoznam ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 13. Końcówka roku jest straszna - wręcz tonę w interesujących zapowiedziach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musimy z tym jakoś żyć ;-) Zdecydowanie wolę mieć taki wielki wybór niż nie mieć praktycznie żadnego ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 14. Ja czekam na tyle premier, że zbankrutuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie ja też ;-) A znając życie nie będę miała nawet kiedy tych cudowności przeczytać ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 15. Dobrze, że mam trochę oszczędności :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie mam, ale zbliżają się święta, a tak się składa, że mam hojnego Mikołaja ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 16. Październik obfituje w niesamowite premiery. :-) Oczywiście najbardziej chciałabym przeczytać "Pulse" i "A potem przyszła wiosna", ale ciekawią mnie też bardzo: "Opactwo świętego grzechu" i "Zwyczajny dzień". Ehh, nic tylko czytać. :-) Super zestawienie. Pojawiło się w nim też kilka nowości, o których premierze nie miałam wcześniej pojęcia. :-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Pulse" było całkiem niezłe więc jeśli podobała Ci się jedynka jak najbardziej polecam :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 17. Wracam, wracam do komentowania! :)
  Okej, soł.
  „Zwyczajny dzień” - strasznie źle się czuję, że pierwszy raz słyszę o tej serii, o autorce i w ogóle o książce. Bo po opisie (tylko zerknęłam, żeby sobie nie zaspoilerować, skoro to drugi tom), wygląda to całkiem przyjemnie. Poszukam jakichś recenzji i zastanowię się nad tym dłużej. :)
  "Początek" wygląda świetnie, bo wiadomo elfy - a ja kocham elfy, na równi ze smokami. Ale mam wrażenie, że jeśli wydawnictwo Jaguar wydaje takie książki, to one są bardziej kierowane do młodszej młodzieży. A ja chciałabym pełnokrwiste, może trochę brutalne i krwiste fantasy. :(
  "Dożywocie" gdzieś tam rzuciło mi się już w oczy, chyba kiedy Uroboros na facebooku reklamował to wydanie, ale mówiąc szczerze, mam ograniczone zaufanie do polskich pisarzy, mam ograniczone zaufanie do rodzimej literatury. Jeśli uda mi się gdzieś dorwać, powiedzmy w bibliotece - mogę sprobować, skoro to takie dowcipne i w ogóle, ale sama za bardzo się boję, bym zaryzykowała. :)
  "Pulse" - w końcu! Czekałam z przeczytaniem "Collide" aż będzie "Pulse" i teraz tylko muszę upolować tą książkę i mogę zabierać się za czytanie. A muszę przyznać, że ciekawość wręcz mnie wypala, także...
  Zastanawia mnie, czy wydawnictwo Pascal postanowi się trochę cofnąć w czasie, jeśli o serię Rosemary Beach chodzi i czy wyda "Rush Too Far". Strasznie bym chciała, bo kocham tą książkę, ona zagwarantowała mi tyle emocji, tyle intensywności, że naprawdę, chciałabym byś też miała okazję to poczuć. :(
  "Dzień 21", nie planuję kupić. Zawiodłam się na jedynce, uważam, że to obraza dla serialu, być reklamowanym przez literacki pierwowzór. W tym wypadku, książka to skaranie boskie, serio, w porównaniu do serialu. :(
  Saga Ognia i Wody wygląda całkiem fajnie, ale znów - mam wrażenie, że trochę wyrosłam z takich powieści. Jeśli jednak zobaczę gdzieś jakąś dobrą okazję, mogę skorzystać why not? Od czasu do czasu nachodzi mnie ochota na przeczytanie PR i powrócenia do tych prostych, romantycznych uczuć bohaterów, także... Zobaczymy. Za to powiem szczerze - podobają mi się okładki. Bardzo ładne. :)
  O "Aplikacji" już ci pisałam, że mnie nie interesuje, mam dziwne wrażenie, że to nie jest książka dla mnie i nic się od tego czasu nie zmieniło. Może jeszcze się zmieni, ale do tego czasu, po prostu nie mam zamiaru ryzykować, tym bardziej, że rany! Nie wiem, czy tylko mnie nie podoba się okładka?
  "Zamarznięta Charlotte" - kurczę no i patrz! Gdyby nie ty, nie miałabym pojęcia, że takie coś w ogóle istnieje! A tu proszę, wygląda to interesująco, mimo że nie czytuję podobnych historii, dla tej byłabym skłonna zrobić wyjątek. Kompletnie nie znam wydawnictwa, ale co tam. Jeśli zobaczę przekonujące, pozytywne recenzje, mogę zaryzykować. Ostatnio tak mnie właśnie nachodzi na to, żeby dawać szanse książkom, po które zazwyczaj bym nie sięgnęła, także...
  O "Opactwie świętego grzechu" już się tyle naczytałam, że huh! Jestem zainteresowana. Aczkolwiek na półce mam "Sekretne życie pszczół" tej autorki, wciąż nie przeczytane, także dopóki nie upewnię się, że styl autorki jest dla mnie, nie będę ryzykować, ale jeśli mi się spodoba to co mam - mogę spróbować z kolejnymi.
  O matko, czytałam "Zimę koloru turkusu" do 4 nad ranem, właśnie dziś w nocy i wow!
  Patrzę, patrzę na te "Wszechświaty" i za każdym razem jak je widzę, przypomina mi się, że miałam iść do biblioteki po nie. :( Ale szczerze mówiąc, mam tak mało czasu, że wydaje mi się, że dopóki nie będzie ferii/wakacji nie ma nawet co łudzić się, że mogłabym je przeczytać, zwłaszcza jeśli to taka wiesz, niezbyt prosta treść.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Srebrne cienie" <3 Czytałam! Po angielsku w sensie! Ale kurczę, to było tak dawno, że w sumie już nie pamiętam z tej książki praktycznie niczego. I wciąż nie sięgnęłam po finał, mimo że go posiadam na tablecie. :(
   Łooo! A cóż to! "Agenda 21" pierwszy raz widzę na oczy, ale już wiem, że cholera! Muszę się dłużej przyglądnąć tej książce! Mimo że opis nie jest jakiś pomysłowy, bo w sumie ten element zniewolonego państwa był już wykorzystywany XXX razy w książkach, to jednak ten do mnie przemówił. Zaraz lecę ogarnąć recenzje, bo widzę, że premiera już była. :)
   "Trujący anioł" - czemu mam wrażenie, że opis tej książki, to praktycznie całe jej streszczenie? Jak rozumiem to książka historyczno... powieściowa? Też muszę o niej poczytać, bo w sumie interesują mnie zarówno czasy w jakich dzieje się akcja, jak i miejsce. I w sumie ogólnie fabuła też mi się podoba, także zapisuję ją sobie, jako potencjalną lekturę dla mnie.
   "I hate you" znów w opisie nie ma niczego czego już XXX razy nie było w książkach, no ale. Taki już urok literatury hm? :)
   "Ocalenie Callie i Kaydena" oczywiście muszę mieć/kupić/posiadać! Premiera jest jutro, ale ja spróbuję dorwać tą książkę w sobotę na Targach w Krakowie, bo w sumie skoro już tak czy inaczej się tam pojawię, to równie dobrze mogę zaglądnąć na stanowisko Zysku. Ale strasznie podobają mi się okładki tych książek <3 I fakt, że pomiędzy premierami kolejnych tomów, nie upływa dużo czasu. To się ceni. :)
   "Trzynaście powodów" jest niesamowitą książką, w taki sposób, że nawet nie wiem jak to teraz ogarnąć, także... Polecam. :)
   Boże, ależ ja mam zaległości w książkach Ambera. Ale szczerze mówiąc, w tej chwili jakoś nie mam ochoty by je nadrabiać. Nie wiem, może we wakacje, może kiedy będę mieć więcej czasu. Na razie chcę się skupić na zaległościach, które mam na półce i tytułach, które wychodzą wkrótce. ;)
   Kiedy byłam w Krakowie na "Próbach Ognia", wstąpiłam wcześniej do któregoś z tych większych sklepach i właśnie "Morza Wszeteczne" były po promocji i nawet trzymałam je w rękach, ale koniec końców odłożyłam. Nie wiem. Może nadejdzie dzień, kiedy włożę tą książkę w końcu do koszyka. :)
   "A potem przyszła wiosna" brzmi całkiem fajnie, ale nie dla mnie. Nie w tej chwili w każdym razie. Nie wiem czego potrzebuję w tym momencie, żeby to przeczytać, ale wiem, że to nie są obyczajówki.
   OZEUSIE! Rick <3 <3 <3 Oczywiście przywiozę sobie to cudo z Targów, nie ma innego wyjścia. To będzie prawdopodobnie pierwsze co kupię i generalnie nie wiem, chyba tak trochę usycham, żeby w końcu mieć tę książkę w swoich rękach. Co ten Rick ze mną wyprawia...
   Z kolei 'Tajemny Ogień" jakoś mnie nie kręci. Może to przez to, że ledwie wymęczyłam czwarty tom Nocnej Szkoły i nie mam siły by sięgnąć po finał, wiedząc, że prawdopodobnie mi się nie spodoba, może przez to, że... Nie wiem. Nie podoba mi się coś w tej książce i dopóki nie wybadam co, nie zaryzykuję.
   "Wszystkie jasne miejsca" z kolei, to moje MUST HAVE. Mam takie ciche marzenie, że ta książka mnie zachwyci, nie wiem. Wypatrzyłam ją sobie kiedyś na amerykańskim booktubie i po prostu... Marzyłam o niej. A teraz, gdy w końcu jest... Nie wiem, po prostu trzymam kciuki, żeby mnie nie zawiodła, ale mam ograniczone zaufanie do Bukowego Lasu, także... No cóż. Zobaczymy.
   Och, po pióro Davida Levithana muszę w końcu sięgnąć, bo jak na razie czytałam tylko jedną jego książkę, w której pisał w duecie z inną autorką, także miło byłoby sprawdzić, jak sobie radzi sam. A z tego co kojarzę, jego książki się w miarę podobają, także... Może kiedyś.

   Usuń
  2. O rany, Dom Nocy to było moje nemezis. Nienawidzę tej serii z całego serca, także z przyjemnością odmówię kolejnej książce/serii pani Cast. Nie mam nerwów do tasiemnców, które zapewnia swoim czytelnikom.
   'Stigmata" z kolei, cholera. Nie wiem czemu, ale ta powieść mnie intryguje. Sama nie wiem czemu, bo w sumie opisu staram się nie czytać, bo mam wrażenie, że jego długość oznacza, że za dużo zdradza, ale coś mnie ciągnie do tej książki. Prawdopodobnie poczytam recenzje, kiedy nadejdzie pora, a do tego czasu, mam ją na oku. Mam nadzieję, że słusznie.
   "Co ze mnie zostało"... Nie wiem. Nie jestem przekonana do tej książki. Jest trochę jak z "Aplikacją". Mam wrażenie, że to za dużo szumu o nic, ale o ile do "Aplikacji" w ogóle mnie nie ciągnie, o tyle nad "Co ze mną zostało" się zastanawiam, tym bardziej, że to Papierowy Księżyc, a ja lubię to wydawnictwo, oczywiście. W końcu mają Dashnera. :)
   Kurczę, mam nadzieję, że "Czy wspomniałam, że cię kocham" będzie dobrą książką. Nie dlatego, że mam w planach kupić, bo na razie nie mam, tym bardziej, że Feeria rzadko mnie swoimi książkami zachwyca, ale ze względu na moją sympatię do gatunku. Bo jeśli ktoś będzie się zanadto zachwycał tą powieścią, prawdopodobnie przeleje trochę tego zachwytu na mnie. :)
   Boże, ileż ja już się naczytałam o "Skazanych na ból". I mam problem z tą książką. Bo z jednej strony, czytałam w zeszłym miesiącu obyczajówkę tej autorki - pierwszy tom tak zwanej 'Trylogii Lawendowej" i raaaany! Ależ ja się z nią wymęczyłam. Tyle patetyczności, fikcji i lukru w tej książce, że ledwie dotrwałam do końca. Ale z drugiej strony, tyle zaprzyjaźnionych blogerek zachwycało się tą książką, że po prostu... Jestem w kropce. Zastanowię się jeszcze, ale ze swoją wrodzoną ostrożnością, wątpię bym zaryzykowała i kupiła. Chyba będę się łudzić, że będę miała w przyszłości inną okazję do jej przeczytania. Może z biblioteki na przykład. Moja biblioteka ma słabość do takich książek, więc kto wie?
   "Opposition" <3 O raaany! Ależ czekam na premierę! Nawet nie ze względu na siebie, choć oczywiście chciałabym mieć całą serię już na półce, ale bardziej ze względu na ciebie! Bo jak już będziesz miała wszystkie tomy, to nie będziesz miała wyjścia - w końcu zmuszę cię do przeczytania Lux. I zakochasz się, nie ma innej opcji. :)
   "Krew i kości" ma fatalną okładkę. Ale co zwróciło moją uwagę - imię! Jo! <3 Jak już przeprowadzę się do Londynu, mam w planach zmienić trochę image i używać właśnie Jo, jako skrótu od Joanny, także... Milutko. :)
   Pozdrawiam!
   Sherry

   Usuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.