31 maja 2015

Książkowy czerwiec UWAGA: Daty premier są ruchome i mogą ulec zmianie„Przebudzenie labiryntu”- Rainer Wekwerth
Seria: Labirynt #1
Wydawca: GW Foksal/ YA!
Premiera: 3 czerwca 2015

Siedem osób, sześć bram, trzy dni i niezliczona ilość pułapek. Grupa nastolatków nie ma pojęcia, jak znalazła się w innym wymiarze. Otaczają ich ściany wyimaginowanego labiryntu. Jeden fałszywy krok może zmienić ich los, błędny wybór zaprowadzić w ślepy zaułek. Kto z nich przetrwa i zdąży wydostać się z labiryntu, który zdaje się śledzić każdy ich ruch? Labirynt nie daje odpowiedzi, stawia tylko pytania…
Czas ucieka, a żadne z nich nie czuje, aby udało się mu zbliżyć do rozwiązania mrocznej zagadki. Autor książki Rainer Wekwerth dostał w 1999 roku Krajową Nagrodę dla dzieci i młodych dorosłych Literatura Badenii-Wirtembergii.

**********************************************************************


„Sylo”- D.J. MacHale 
Seria: SYLO #1
Wydawca: GW Foksal/ YA!
Premiera: 3 czerwca 2015

Tylko nastoletni Tucker i jego przyjaciele mogą uratować idylliczną wyspę Pemberwick, a tym samym cały świat. Jeśli im się nie uda, jutro może nie nadejść… Zagrożeniem jest tajemniczy oddział amerykańskiej armii o nazwie Sylo. Jego przybycie na wyspę zmieniło wszystko. Dowódca poinformował mieszkańców, że w powietrzu krąży śmiertelny wirus. Wszyscy musieli poddać się kwarantannie, a Pemberwick zostało odcięte od świata…
Pierwszy tom trylogii.

************************************************************************


„Czas miłości i czekolady”- Gabrielle Zevin
Seria: Czekoladowa Trylogia #3
Wydawca: GW Foksal/ YA!
Premiera: 3 czerwca 2015

Bohaterką Czasu miłości i czekolady, powieści osadzonej w Nowym Jorku z przyszłości, jest odważna Ania Balanchine, osiemnastolatka, która mimo młodego wieku musi sobie radzić z poważnymi problemami. Przeżyła śmierć rodziców i babci, miewała też kłopoty z prawem. Waha się, czy otworzyć klub do spółki z byłym zastępcą prokuratora generalnego, Charlesem Delacroix. Wbrew jej obawom, klub stosunkowo szybko zaczyna świetnie prosperować, a Ania czuje, że wreszcie złapała wiatr w żagle. Wkrótce sprawy zaczynają się jednak komplikować…

************************************************************************


„Wypowiedz jej imię”- James Dawson
Wydawca: GW Foksal/ YA!
Premiera: 3 czerwca 2015

Kolejny po – Hollow Pike i Cruel Summer – horror dla młodzieży autorstwa specjalisty gatunku, brytyjskiego pisarza Jamesa Dawsona – laureata nagrody Queen of Teen.
Trójka nastoletnich przyjaciół w noc Halloween przyzywa ducha legendarnej Krwawej Mary. To, co miało być zabawą, zmienia się w koszmar i dramatyczną walkę o przetrwanie. Bobby, jej przyjaciółka Naya i przystojny Caine muszą się zmierzyć z nawiedzającą ich w snach upiorną siłą mieszkającą po drugiej stronie lustra. Nastolatkowie odkrywają tajemnicę z połowy XX wieku. Odnajdują jedyną ofiarę, która umknęła Krwawej Mary i od lat przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Czego upiór pragnie naprawdę – ukojenia czy zemsty?

**************************************************************************


„Toxic”- Rachel Van Dyken
Seria: Zatraceni #2
Wydawca: Feeria
Premiera: 3 czerwca 2015

Każdy kryje jakąś tajemnicę … Gabe Hyde żyje na kredyt. Od czterech lat ukrywa swoją prawdziwą tożsamość przed światem, który niegdyś obsesyjnie go uwielbiał. Jeden niewłaściwy krok doprowadził go na skraj szaleństwa. krok, który na zawsze zmienił ścieżkę jego życia. Udawanie nie prowadzi do niczego dobrego, zwłaszcza, gdy grasz kogoś innego przed tymi, którym najbardziej na tobie zależy. Ale gdyby ktoś kiedyś odkrył prawdę, to nie jego życie stanęłoby pod znakiem zapytania – ale jej.
Saylor nie nienawidzi mężczyzn. Tylko Gabe’a. Ten lekkomyślny, beztroski, w czepku urodzony gość to prawdziwa sól w jej oku. Który sprawia tylko, że wszystko coraz bardziej się gmatwa. Niestety, jest takie miejsce, w którym ich spotkania są nieuniknione. Dom opieki. Gdyby tylko tak się nawzajem nie pociągali… Im bliżej są ze sobą, tym więcej pytań powstaje w Saylor. Bo Gabe coś ukrywa.
Co się stanie, gdy te dwa światy na siebie wpadną? Dwa światy, które nigdy nie powinny się spotkać? Czy on zniszczy wszystkich, których kocha? Czy w końcu uzyska odkupienie, o którym marzy od czterech lat?
Każdy kryje jakąś tajemnicę… a ty?

****************************************************************************


„Egzamin dojrzałości”- Joelle Charbonneau
Seria: Testy #3
Wydawca: GW Foksal/ YA!
Premiera: 3 czerwca 2015

Sieć kłamstw i spisków. Podstępni wrogowie, którzy okazują się sprzymierzeńcami. Przyjaciele, którzy postanawiają zdradzić.
W wyniszczonej wojną wspólnocie rebelianci szykują się do ataku na rząd. Los kraju spoczywa w rękach wybitnie uzdolnionej studentki Cii Vale. Ma ona szansę położyć kres Testom. To wyjątkowo trudne zadanie do wykonania w pojedynkę. Czy w świecie, w którym nie można ufać nikomu, Cia może liczyć na pomoc i wsparcie przyjaciół? Czy Cia dokona właściwych wyborów? Stawka jest wysoka. Na jednej szali znajduje się dobro Wspólnoty, na drugiej – jej własne przekonania. I czy uda się jej ochronić tych, których kocha? Przed Cią najważniejszy z Testów.

**********************************************************************


„Każdego dnia…”- David Levithan
Seria: Każdego dnia #1
Wydawca: Dolnośląskie
Premiera: 4 czerwca 2015

Szesnastoletni A – codziennie budzi w ciele innej osoby: bywa czarnoskórą seksbombą, wątłym Azjatą, otyłym, spoconym białym chłopakiem. Czasem budzi się jako bezdomny narkoman, innym razem jako potencjalna samobójczyni… Zachowuje swoją jaźń i stara się jak najmniej ingerować w życie osób, których ciało zamieszkuje – co czasu, gdy poznaje Rhiannon, dziewczynę aroganckiego Justina…

 **********************************************************************


„Ścieżka ocalenia”- Ewa Seno
Seria: Antilia #3 (finał)
Wydawca: Feeria Young
Premiera: 4 czerwca 2014

Nina jeszcze całkiem niedawno była zwykłą nastolatką. Chodziła do szkoły i na imprezy, a dorosłość postrzegała jako możliwość wyzwolenia się spod kontroli ojca. Wszystko jednak zmieniło się, gdy jako księżniczka Antilia musiała w ekspresowym tempie dojrzeć i poznać tajniki kompletnie obcego dla niej świata, by stawić czoła złu, zagrażającemu planecie, z której pochodzi – Mandorze, i całemu Wszechświatowi. Droga ku dorosłości nie jest jednak usłana różami. Nieprzemyślane decyzje, impulsywność i nadmierna podatność na urok pewnego vipera doprowadziły ją do sytuacji, z której właściwie nie ma wyjścia…
Czy Nina urodzi dziecko, którego przeznaczeniem jest zniszczenie znanego jej świata? Jak walczyć ze złem, którego źródłem jest najbliższa jej istota? Czy mimo wszystko Nina – Antilia zachowa miłość Nicka? Jak, po tylu wzlotach i upadkach, przegranych i wygranych bitwach, zakończy się jej misja? Ostatnia część zapierającej dech w piersiach sagi „Antilia”.

 **********************************************************************


„Srebrzyste wizje”- Anne Bishop
Seria: Inni #3
Wydawca: Initium
Premiera: 5 czerwca 2015

Inni uwolnili więzione przez ludzi cassandra sangue, nie zdając sobie sprawy z tego, jak poważne konsekwencje będzie to miało dla wieszczek. Tym delikatnym istotom grozi teraz podwójne niebezpieczeństwo – ze strony ludzi, którzy dla swoich niecnych celów chcą kontrolować ich przepowiednie, ale też ze strony ich samych. W tej sytuacji Simon Wilcza Straż, zmiennokształtny przywódca Innych, zmuszony jest prosić o pomoc Meg Corbyn, wystawiając ją na wielkie ryzyko.
Meg nadal walczy z uzależnieniem od euforii, która pojawia się przy wygłaszaniu przepowiedni. Wie, że za każdym razem, gdy sięga po brzytwę, igra ze śmiercią, jednak jej wizje są dla Simona jedyną szansą na rozwiązanie konfliktu. Wrogowie Innych za Atlantikiem rosną w siłę, a działania fanatycznego ruchu w Thaisii zaczynają zagrażać Dziedzińcowi.

 **********************************************************************


„Przypadki Callie i Kaydena”- Jessica Sorensen
Seria: Przypadki #1
Wydawca: Zysk
Premiera: 8 czerwca 2015

Dla Kaydena cierpienie w milczeniu było jedynym sposobem, by przeżyć. Jeśli miał szczęście, nie wychylał się i wypełniał polecenia, mógł przetrwać kolejny dzień. Jednak pewnej nocy, kiedy zdawało się, że jego szczęście – a może nawet i życie – właśnie się kończy, pojawił się anioł imieniem Callie. Kayden został ocalony…
Callie nie wierzyła w szczęśliwe zrządzenia losu. Przynajmniej od czasu swoich dwunastych urodzin, gdy odebrano jej wszystko. Kiedy najgorsze już minęło, dziewczyna pogrzebała uczucia i przysięgła nigdy nikomu nie zdradzić, co się naprawdę wydarzyło. Teraz, sześć lat później, nadal zmaga się z bolesną tajemnicą…
Gdy traf sprawia, że Kayden i Callie zaczynają uczęszczać do tego samego college’u, chłopak z determinacją postanawia poznać bliżej piękną dziewczynę, która odmieniła jego los. Jest przekonany, że Callie nie pojawiła się w jego życiu bez powodu. Im bardziej próbuje stać się częścią jej świata, tym mocniej uświadamia sobie, że tym razem to ona potrzebuje ocalenia…

 **********************************************************************


„Jesienne werble”- Dana Gabaldon
Seria: Obca #4
Wydawca: Świat Książki
Premiera: 10 czerwca 2015

Dalszy ciąg niezwykłych losów lekarki Claire, żyjącej w dwóch epokach: w drugiej połowie XVIII wieku i dwieście lat później. W kolonizowanej Ameryce, cudem uniknąwszy śmierci z rąk piratów, Claire i jej ukochany Jamie Fraser zakładają nowe siedlisko. Czy zaakceptują ich mieszkający obok Indianie Tuskarora? Tymczasem całkiem współcześnie historyk Roger Wakefield przylatuje do Stanów na konferencję i odnajduje informację, że Fraserowie zginęli w 1776 roku. Czy to prawda? Wielka przygoda, wielka miłość i wielkie emocje.

 **********************************************************************


„Forever & Always”- Jasinda Wilder
Seria: The Ever Trilogy #1
Wydawca: Amber
Premiera: 11 czerwca 2015

Kolejna powieść autorki największych bestsellerów o miłości dla młodych dorosłych
Ty ze mną wszędzie…
Ja z tobą zawsze…
Poznali się na obozie plastycznym. Zakochali. Rozjechali. Teraz mają po dwadzieścia lat. Wiele przeszli. Są rozdzieleni, ale śnią o sobie i piszą listy… Czy to wystarczy, żeby dalej razem szli przez życie?
Caden z Detroit:
„Ever Eliot… Poznałem ją na obozie plastycznym, jeszcze w liceum. Na początku zamieniliśmy tylko parę słów, ale od razu poczułem, że jesteśmy dla siebie. Pamiętam, jak razem malowaliśmy jezioro, a potem swoje portrety… Kiedy obóz się skończył, rozjechaliśmy się, każde w swoją stronę. Ale już nie chcieliśmy o sobie zapomnieć. To Ever i jej listy pomogły mi przetrwać po tym, co się stało z moją rodziną…”
Ever z Bloomfield:
„Caden Monero…
Mój przyjaciel. Mój jedyny przyjaciel. Co z tego, że na odległość? W moim pochrzanionym świecie nie mam nikogo innego, na kogo mogłabym liczyć. Wiele przeszedł, a ja dobrze go rozumiem, bo też dostało mi się od losu. Bardzo chciałam go pocieszyć, ogrzać. Po obozie każde z nas wróciło do swojego życia. I myśleliśmy, że tak już zostanie. Nie zostało. Kiedy przychodziła noc, śniliśmy się sobie. I wtedy byliśmy razem. W tych snach i w tych listach…”

**********************************************************************


„After 3. Ocal mnie”- Anna Todd
Seria: After #3
Wydawca: Między Słowami
Premiera: 15 czerwca 2015

Tessa wybaczyła Hardinowi kłamstwo, a teraz sama ukrywa przed nim prawdę. Chce wykorzystać wielką szansę w karierze, ale wie, że to będzie cios dla jej związku. Gdy Hardin dowie się o jej przeprowadzce, wpadnie we wściekłość. Aby zatrzymać Tessę przy sobie, nie cofnie się przed niczym. Nawet przed wystawieniem na próbę jej zaufania.
I to właśnie teraz, gdy jej najbliżsi przyjaciele okazali się największymi wrogami.
Jedyną osobą, na której może polegać, jest Zed…
Czy Hardin zaakceptuje decyzję Tessy o wyjeździe?
Czy Tessa zerwie znajomość z Zedem? A może zbliży się do niego jeszcze bardziej?

**********************************************************************


„Niezłomni”- C.J. Daugherty
Seria: Wybrani #5
Wydawca: Otwarte/ Moondrive
Premiera:  15 czerwca 2015

Nathaniel zdobywa przewagę. Uczniowie Akademii Cimmeria podupadają na duchu. Udręczona Allie martwi się nie tylko o szkołę, ale także o los Cartera. Wie jednak, że musi odnaleźć w sobie siły do walki, dlatego namawia Isabelle do wznowienia treningów w Nocnej Szkole. Uważa, że tylko wtedy uczniowie nie utracą wiary w zwycięstwo.
Czy Nathaniela można pokonać? Jak wiele będą gotowi poświęcić bohaterowie i jakie tajemnice jeszcze skrywają?

**********************************************************************


„Delirium. Opowiadania”- Lauren Oliver
Seria: Delirium dodatek
Wydawca: Otwarte/ Moondrive
Premiera: 15 czerwca 2015

Opowiadania ukazujące nieznane dotąd losy Annabel, Hany, Raven i Aleksa.

W kraju, w którym miłość uznawana jest za chorobę, tylko nadzieja pozwala przetrwać.
Cierpliwe czekanie w więziennych murach na szansę ucieczki, poświęcenie siebie, by ukochani przeżyli, organizowanie powstania, nieme przyzwolenie na okrutne nakazy – każdy z bohaterów wybrał inny sposób walki o siebie. Jak wiele są w stanie poświęcić, by móc kochać?

**********************************************************************


„Pod kloszem”- Meg Wolitzer
Wydawca: Bukowy Las
Premiera: 17 czerwca 2015

Gdyby życie było sprawiedliwe, Jam Gallahue nadal mieszkałaby w rodzinnym New Jersey ze swoim uroczym chłopakiem z Wielkiej Brytanii – Reevem Maxfieldem. Oglądaliby razem stare skecze i całowali się między regałami szkolnej biblioteki. Z pewnością nie byłaby teraz w Wooden Barn, szkolnym ośrodku terapeutycznym w Vermoncie, i nie chodziłaby na przeznaczone tylko dla wybranych uczniów (rzekomo odmieniające życie) lekcje pt. „Specjalne zagadnienia z literatury angielskiej” poświęcone wyłącznie twórczości Sylvii Plath.
Życie jednak nie jest sprawiedliwe. Reeve’a nie ma już od ponad roku, a Jam wciąż nie może otrząsnąć się po stracie. Kiedy zadanie domowe polegające na pisaniu pamiętnika otwiera Jam i pozostałym uczniom drogę do innego świata, nazwanego przez nich Belzharem, dziewczyna odkrywa rzeczywistość, w której czas staje w miejscu, a ona znów może poczuć obecność Reeve’a. Jednak zapełniając kolejne strony dziennika, Jam musi zmierzyć się z prawdą i zdecydować, jak wiele jest gotowa poświęcić, by odzyskać to, co utraciła.
Zapierająca dech w piersiach i zaskakująca historia o pierwszej miłości, głębokim cierpieniu i sile, jaką daje pogodzenie się ze swoim losem.

 **********************************************************************


„Kochając pana Danielsa”- Brittainy C. Cherry
Wydawca: Filia
Premiera: 17 czerwca 2015

To historia wielkiej miłości. Takiej, która zdarza się wtedy, gdy na swojej drodze spotkasz prawdziwą bratnią duszę. Mężczyznę, którego śmieszy to, co bawi ciebie. Mężczyznę, który mówi to, co sama chcesz powiedzieć, który myśli jak ty.
Ja spotkałam pana Danielsa. Chociaż wiem, że nasza miłość nie miała prawa się wydarzyć, nie żałuję ani jednej chwili.
Nasza historia to nie tylko opowieść o miłości. Opowiada także o rodzinie. O stracie. O byciu żywym. Jest pełna bólu ale także pełna śmiechu. To nasza historia.
Z tych wszystkich powodów nigdy nie przeproszę za to, że kochałam pana Danielsa.

 **********************************************************************


„Co jeśli”- Rebecca Donovan
Wydawca: Feeria Young
Premiera: 17 czerwca 2015

Co, jeśli dostałbyś drugą szansę na to, by kogoś poznać po raz pierwszy? Cal Logan doznaje szoku, gdy widzi Nicole Bentley siedzącą naprzeciwko niego w kawiarni tysiące mil od ich rodzinnego miasta. Przecież od ponad roku – gdy oboje skończyli szkołę – nikt jej nie widział ani o niej nie słyszał. Tylko że to nie jest Nicole.
Wygląda dokładnie jak miłość Cala z dzieciństwa, ale nazywa się Nyelle Preston. Jest przeciwieństwem Nicole: impulsywna i odważna, zaraża wszystkich wokół pasją życia. Cal jest nią totalnie zafascynowany. Ale Nyelle kryje też wiele tajemnic, a im bardziej Cal zbliża się do rozwiązania jej zagadek, tym mniej chciałby wiedzieć. Gdy tajemnice z przeszłości i teraźniejszości zderzają się, jedno staje się jasne: nic nie jest takie, jakim się wydawało…

********************************************************************** 


„Mara Dyer. Zemsta”- Michelle Hodkin
Seria: Mara Dyer #3
Wydawca: GW Foksal/ YA!
Premiera: 17 czerwca 2015

Genialne połączenie literatury młodzieżowej z ciężkim, psychodelicznym thrillerem. W ostatniej części trylogii Mara musi stawić czoła rzeczywistości.
Trzecia część bestsellerowej serii o Marze Dyer. Pewnego dnia Mara budzi się w lustrzanym pokoju i nie wie, gdzie jest. Zdaje sobie sprawę, że jej bliscy nie żyją, a ona powoli zaczyna o nich zapominać. Głos w jej głowie powtarza: „musisz uciekać”, ale leki podawane przez doktor Kells zmuszają ją do posłuszeństwa i odbierają jej umiejętność zadawania bólu i zabijania myślami. Mara nigdy nie czuła się tak bezbronna…

**********************************************************************


„Komnaty”- Sarah Gerdes
Wydawca: GW Foksal/ YA!
Premiera: 17 czerwca 2015


Bliźnięta Fleener – obdarzona doskonałą pamięcią Mia i biegły we wschodnich sztukach walki Cage – wiodą beztroski żywot zwyczajnych amerykańskich nastolatków. Do dnia, w którym ich ojciec wulkanolog zostaje porwany. W porzuconym przez niego plecaku Cage i Mia znajdują tajemniczą ażurową kulę, która przenosi ich w czasie i przestrzeni. Dlaczego znaleźli się właśnie w Chinach? Czy ich los rzeczywiście został zapisany na klingach starożytnych mieczy?

**********************************************************************


„Lewiatan z Babilonu”- Hagar Yanai 
Wydawca: GW Foksal/ Uroboros
Premiera: 17 czerwca 2015

Powieść fantasy, której akcja dzieje się w Babilonie. Bohaterowie zmagają się z potężną magią, przerażającymi demonami i Plagą Ciemności.
Jonathan i Ella podczas pościgu za złodziejem, który ukradł lekarstwo potrzebne ich mamie, w tajemniczy sposób przenoszą się do Babilonu. Rządzi nim cesarz z okrutnym zakonem Hashdarpans. W górach armia rebeliantów zbiera siły do obalenia niesprawiedliwych rządów.
W królestwie krążą pogłoski o przybyciu Lewiatana, mitycznego stwora o nadzwyczajnej mocy. Nad Babilon nadciąga mrok, przed którym nie można uciec…

**********************************************************************


„Francuska opowieść”- Krystyna Mirek
Wydawca: Filia
Premiera: 17 czerwca 2015

Południowa Francja. Kraina słońca, wina, miłości i marzeń. Czwórka znajomych wyrusza na wakacyjną wyprawę, żeby połączyć zawodowe cele z prywatnymi marzeniami. W pięknej starej winnicy, w cieniu wiekowego zamku ich losy gwałtownie się splotą.
Beata właśnie się zaręczyła, ale wątpliwości jej nie opuszczają. Decyzja jest pilna, a tymczasem pytania się mnożą. Aleks, mężczyzna z przeszłością uporczywie patrzy przed siebie i próbuje zbudować nowe życie. Ale stare winy nie pozwalają o sobie zapomnieć. List z Polski znów zburzy jego kruchy spokój. Oliwia, energiczna kobieta sukcesu, zawsze dostaje to, czego chce. Z wyjątkiem jednego. Czy odważy się podjąć niezwykłą decyzję? Hrabia, właściciel zamku i winnicy. Wydaje się, że ma wszystko. Jaką tajemnicę skrywa? Dlaczego zamyka się w pustym zamczysku i chroni go jak warowni?
Czasem trzeba się odważyć i po prostu zrobić, to co jest właściwe. Można wtedy wygrać życie.

**********************************************************************


„Lato koloru wiśni”- Carina Bartsch
Seria: Lato koloru wiśni #1
Wydawca: Media Rodzina
Premiera: 17 czerwca 2015

Lekkie love story utrzymane w konwencji romansu akademickiego.
Emely, obdarzona odrobinę sarkastycznym poczuciem humoru studentka literaturoznawstwa, szczerze cieszy się z przeprowadzki jej najlepszej przyjaciółki do Berlina. Nie wie jeszcze, że szalona Alex zamierza zamieszkać w mieszkaniu swojego brata, przystojnego, szmaragdowookiego bruneta, z którym Emely łączą niemile wspomnienia. Na szczęście wkrótce dziewczyna otrzyma romantyczny mail od tajemniczego wielbiciela…

**********************************************************************


„Ruina i Rewolta”-Leigh Bardugo
Seria: Trylogia Grisza #3
Wydawca: Papierowy Księżyc
Premiera: 24 czerwca 2015

Stolica upadła. Darkling przejął władzę nad Ravką i zasiada na swym ciernistym tronie. Los narodu spoczywa teraz w rękach pokonanej Przyzywaczki Słońca, zhańbionego tropiciela i rozgromionych niedobitków wielkiej niegdyś, magicznej armii.
Zaszyta głęboko w pradawnej sieci tuneli oraz jaskiń, osłabiona Alina musi oddać się pod wątpliwą opiekę Apparata i fanatyków, którzy czczą ją jako Świętą. Planuje jednak coś innego – chce zapolować na nieuchwytnego ptaka, i żywi nadzieję, że książę-banita nie zginął.
Pośpiesznie szukając wraz z Malem ostatniego wzmacniacza Morozova, Alina będzie musiała zawrzeć nowe sojusze i odłożyć na bok dawne niesnaski. Jednak w mairę jak odkrywa tajemnice Darklinga, odsłania przeszłość, która na zawsze zmieni to, jak pojmuje łączącą ich więź oraz własną moc. Tylko ognisty ptak uchroni Ravkę przed zniszczeniem – a może się okazać, że ceną za jego zdobycie będzie przyszłość, o którą Alina walczy.


Ilość cudownych New Adult w czerwcu, jest oszałamiająca. Trochę szkoda, że moje urodziny już jutro, bo mogłabym zażyczyć sobie je wszystkie w prezencie ;-) Pozostaje więc poczekać spokojnie na wypłatę i kupić je samemu.
A Wy, co wybierzecie dla siebie? 

P.S. W temacie New Adult: widzieliście poprzedni post z playlistą?
Jeśli nie, to serdecznie zapraszam!

[LINK W OBRAZKU ]


41 komentarzy:

 1. Kochając Pana Danielsa i Forever & Always chciałabym przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochając pana Danielsa to mój absolutny priorytet w tym miesiącu :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Bardzo spodobał mi się opis "Wypowiedz jej imię". Chyba trzeba będzie ją zakupić ;) Oprócz tego zainteresował mnie opis "Sylo" i seria "Inni". Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z serii "Inni" mam pierwszy tom, ale niestety ciągle nieprzeczytany ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Muszę przeczytać koniecznie "Niezłomnych" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja muszę w końcu nadrobić zaległości w poprzednich tomach ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Ja czekam na "Wypowiedz jej imię" i "Każdego dnia..." ;)

  Galeria Książek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Każdego dnia" zapowiada się intrygująco. Ciekawe jak autor to wszystko zaprezentuje ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Czekam na niemal wszystko, co wydaje YA! - "Przebudzenie labiryntu", "Wypowiedz jej imię", ostatnia Mara Dyer... To będzie aktywny czytelniczo miesiąc. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie też, choć wybiorę zupełnie inne pozycje ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Z Twojej listy czekam jedynie na kolejny tom After, cała reszta oczekiwań jest zupełnie inna;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja do After jakoś nie mogę się przekonać ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 7. Z całą pewnością kupię "Delirium. Opowiadania". Oprócz tego ciekawi mnie też spora część oferty YA! i nowa książka Donovan. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Co jeśli" i mnie intryguje. A jeśli chodzi o delirium- muszę w końcu zabrać się za serię :-P
   Pozdrawiam!

   Usuń
 8. Trzecie części Mary Dyer i After koniecznie muszę mieć:) Kilka innych książek też mnie kusi:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wspomniane serie ciągle przede mną, ale i bez nich wyjdę na bankruta po czerwcowych zakupach :-P
   Pozdrawiam!

   Usuń
 9. Ile ciekawych książek, coś czuje że będę mieć kilka wydatków :D
  http://in-my-different-world.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Widzę że YA szaleje w czerwcu. Zobaczymy czy coś fajnego;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie wyjątkowo, aż tak nie kuszą ich propozycje. Z kolei NA są świetne w tym miesiącu :-P
   Pozdrawiam!

   Usuń
 11. Czerwiec za krótki na te wszystkie lektury :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najważniejsze to złapać je na dobrej promocji. A na przeczytanie mamy przecież całe życie- to moja dewiza :-P
   Pozdrawiam!

   Usuń
 12. Sporo ciekawych książek tu widzę, ale najbardziej jestem zainteresowana "Każdego dnia" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I mnie intryguje ta pozycja, ale poczekam na recenzje ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 13. Czekam na Przypadki Callie i Kaydena. Za to okładka Lata koloru wiśni kojarzy mi się z Almodovarem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też czekam na "Przypadki..."! Mam nadzieję, że to będzie coś niesamowitego ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 14. Jestem ciekawa, co przyniesie książka "Co, jeśli" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałam już jedną bardzo zachęcającą recenzję i jestem skłonna zaryzykować ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 15. Kiedy uświadomiłam sobie, że chcę przeczytać prawie wszystkie wymienione przez Ciebie książki, trochę się załamałam - portfel znów będzie świecił pustkami. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przejmuj się, mój też :-P Ale za to jak przyjemnie będzie popatrzeć na te cudowności na półce!
   Pozdrawiam!

   Usuń
 16. Patkoooo! Wszystkiego najnajnajnajnajlepsiejszego z okazji dnia Dziecka - to po pierwsze, z okazji urodzin - to ważniejsze! Jestem niewysłowienie dumna, że "znam" kogoś kto ma dwudziestkę, a kto nie jest moim bratem i z kim nie jestem w stanie wojny ogólnej. :D
  W każdym razie, nie będę oryginalna, a moje życzenia nie będą pomysłowe, ale są szczerze i podszyte nadzieją, że się sprawdzą więc...
  Życzę ci szczęścia, radości, miłości, spełnienia marzeń i tylu inspirujących rzeczy, ile twoja główka i serce, będą w stanie przyjąć. Co najmniej tyle zapału, optymizmu i serdeczności, ile miałaś do tej pory, a co sprawiało, że automatycznie poprawiało mi nastrój. Życzę ci też tylu wspaniałych książek, żebyś się w nich aż utopiła, ale w pozytywnym znaczeniu tego słowa - bo przecież lepiej jest mieć więcej niż mniej ^^ Życzę ci, aby promocje same pukały ci do drzwi, żebyś szalała z cenami ZŁOTÓWKOWYMI!! tak jak do tej pory i żebyś zaskakiwała mnie tak, jak to robiłaś do tej pory.
  Poza tym, życzę ci powodzenia w szkole, powodzenia na stażu - o ile jeszcze jesteś - powodzenia w życiu rodzinnym, uczuciowym, osobistym i duchowym. Mam nadzieję, że będziesz szczęśliwa, że będziesz zrelaksowana i pełna radości. Że uśmiech nie będzie znikał ci z twarzy. Tego ci życzę, dziękuję, że jesteś i mam nadzieję, że nie znikniesz. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sherry! Kochana, kochana Sherry, która zawsze o mnie pamięta i składa takie cudowne życzenia :-* Serdecznie Ci za nie dziękuję. Dziękuję też za cudowny prezent, który niedawno do mnie trafił. Nie ukrywam, że byłam w ciężkim szoku, bo KOMPLETNIE się tego nie spodziewałam, łzy dosłownie napłynęły mi do oczu kiedy czytałam cudowne listy od Ciebie. A z książką trafiłaś! Jest cudowna, absolutnie przepiękna (i, co najważniejsze, nie, nie zdążyłam jej dotychczas kupić ;-P )
   Tak, że jeszcze raz bardzo bardzo DZIĘKUJĘ! Jestem niewysłowienie szczęśliwa, że trafiłam w swoim życiu na tak cudowną osóbkę jak Ty :-*
   Buziaki :-*

   Usuń
 17. Okej, okej. A teraz przejdźmy do książeczek! I do maja/czerwca, whatever! Czuję, że zbankrutuję znów, mimo że jeszcze listy nie przeglądałam. Zacznijmy zatem.
  "Przebudzenie labiryntu" - tobie też ostro kłuje w oczy fakt, jak podobnie do Dashnerowskiego labiryntu, brzmi fabuła tej książki, prawda? To nie moja paranoja? I wiem, że fani Dashnera są bardzo negatywnie nastawieni do tej pozycji, że niby plagiat, powielanie, te sprawy. A ja - jeśli mam być szczera - jestem ciekawa. W jakim kierunku to wszystko się potoczy, gdzie to pójdzie, czy klimat będzie choć w połowie tak dobry jak w Strefie. I ciekawi mnie kreacja bohaterów, świata i uniwersum ogólnego. Dlatego może nie kupię - ale poczekam na recenzje i jeśli nie będą jakieś bardzo negatywne - skuszę się. A co mi tam. :)
  "Sylo" - oo! O tym pierwsze słyszę, ale szczerze mówiąc, patrząc na opis, widzę powieść dla młodszej młodzieży i mam wrażenie, że na mnie nie zrobi już tak pozytywnego wrażenia, jak na młodszych ludziach. Na razie nie mam w planach.
  "Czas, miłość i czekolady" - to już trzeci tom?! Łooo. Szybko poszło. Ale nadal jakoś wielkiej ochoty na jedynkę nie mam. Chyba przeszło mi po pierwszej fali negatywnych głosów. Choć nie mówię, że kiedyś nie spróbuję. Różne rzeczy się dzieją, gdy człowiek jest znudzony :D
  "Wypowiedz jej imię" - kojarzy mi się z jednym z odcinków Supernatural. Boże. Teraz jak dziesiąty sezon się skończył, a ja muszę czekać na jedenasty, po prostu w głowie wszystko krzyczy żebym rozpoczęła wszystko od początku. Co tam że szkoła, co tam że matma, co tam że zaliczenia i egzaminy zawodowe. Walić to. SPN ważniejsze. :D Powracając do książki - nie lubię horrorów, ale ten... hm... Zawsze ciekawiło mnie wykorzystanie legendy Krwawej Mary, więc być może, jeśli recenzje będą wystarczające...
  "Toxic" czytałam, lepszy niż pierwszy tom, ale mimo wszystko to nie to czego szukałam w książce NA. Autorka nie umiała... zrobić ze mnie swojej fanki, czy zwolenniczki. Ot, przeczytałam, fajnie, zapomnijmy o tym. :( A szkoda, bo liczyłam na coś więcej. Trzymam kciuki, żebyś ty była jednak jedną z jej fanek, bo możesz być poważnie zakochana, jeśli dasz się oczarować. :)
  Kurczę, tu widzę też "Egzamin dojrzałości" ostatni tom, a ja nie zaczęłam trylogii. Jestem beznadziejna, tym bardziej, że "Testy" chciałam kupić w październiku na Targach w Krk, ale się skończył nakład, a później to mi jakoś uciekało. :( Kiedyś przeczytam.
  Levithan! Lubię tego gościa, serio! "Dash & Lily's Book of Dares", którą mama przywiozła mi z Ameryki, była absolutnie urocza i romantyczna i cudowna i wspaniała i pióro Levithana sprawiło, że zapałałam do niego sympatią. Miło będzie przeczytać jego własną książkę, bez duetu w postaci Rachel Cohn, czy Greena. :)
  I kolejny finał trylogii. A ja czuję się opóźniona, ale wiem, że Patka ma pierwszy tom - prawda? prawda? Więc osobiscie czekam na rekomendację. :D
  Anne Bishop! I już trzeci tom?! JEZU noooo! A ja dopiero pierwszy przeczytałam! I drugiego nawet nie zdobyłam! Ale pocieszam się tym, że jak już dwójka i trójka wpadną mi w ręce, będę miała podwójną przyjemność czytania!
  "Przypadki Callie i Kaydena" oczywiście muszę przeczytać. Heloł? Tu chyba nawet nie ma co wyjaśniać, prawda? Tylko raczej nie wpadnie mi w ręce to cudo szybko, ale poczekam trochę, bo we wakacje będę się starała nadrobić choć częściowo zaległości bo nagle ze stu książek z kolejki, zrobiło się 140 i to nie licząc ebooków, a ja naprawdę chcę je wszystkie przeczytać. :D
  Diana Gabaldon! Mam pierwszy tom - W KOŃCU, więc teraz tylko czekać i zbierać całą resztę. A później powrócić do serialu again, again!
  Mmm. Jasinda Wilder z nową serią... Ciekawe. Nie skończyłam jeszcze poprzedniej, a tu niespodzianka - autorka nie zwalnia, tak samo jak Amber, z tego co widzę. Fajnie, że pojawiły się kolorki, nie fajnie, że pojawiło się rozdzielanie jednej książki na dwie. No kurczę! W każdym razie, książka do przeczytania, ale kiedyś tam. W nieokreślonej przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "After I" będę czytać naprawdę wkrótce, także dowiem się o co chodzi z tymi hejtami i zachwytami. :)
   O! A w tym miesiącu czeka mnie też spotkanie z Allie i spółką w czwartym tomie serii - "Zbuntowanych", a tu już finał. Fajnie. Jak czwórka mnie nie wymęczy, zastanowię się nad finałem. Tym bardziej, że doczekałam się niebieskiego grzbietu! Myślałam, że wydawnictwo robi wszystko, byle tylko go uniknąć...
   Obiecałam znajomej blogerce, że w te wakacje w końcu poznam "Delirium", więc też dowiem się o co z tym wszystkim chodzi. :D
   "Pod kloszem" brzmi tak szalenie ciekawie i akurat wakacyjnie! Niech to szlag. Wydawnictwa chcą wykończyć biednych czytelników. :( Ale prawdopodobnie trochę się wstrzymam z kupnem, bo ostatnio miałam nadzieję, na dobry kawał lektury i trochę się przeliczyłam, sądząc po ocenach, więc jestem jeszcze bardziej nieufna.
   "Kochając pana Danielsa" KUPUJĘ. Nie ma innej opcji, nie będę czekać na inne recenzje - KUPUJĘ. Ot, tak. Bo wypatrzyłam ją sobie już dawno temu i akurat będzie jak znalazł na pocieszenie po pierwszym egzaminie zawodowym - 16 czerwca. Poprawię sobie humor. :)
   "Co jeśli" też zapowiada się fajnie i zastanawia mnie, co przeczytam pierwsze. Czy tę nową serię autorki, czy jeszcze zdążę "Oddechy" zacząć.
   Oj, ostatnio czytałam początek najnowszej Mary, po angielsku i nie spodobało mi się to co zobaczyłam, dlatego dałam sobie spokój i postanowiłam poczekać do ostatecznej premiery. Może to tylko początek jest taki dziwny... Może później będzie lepiej...
   "Wulkanolog" - ciekawe! Takiej profesji ojca głównych bohaterów, jeszcze chyba nie było. :) Aczkolwiek ogólnie pomysł z dziećmi i rodzeństwem i przenoszeniem się gdzieś i w ogóle, kojarzy mi się z Kronikami Rodu Kane - Riordana. No dosłownie czytając opis, czułam się, jakby wylądowała powtórnie z Carterem i Sadie. Choć podejrzewam, że koniec końców, podobieństw będzie mniej niż się spodziewałam - nie zaryzykuję.
   'Lewiatan z Babilonu" widzę GW FOKSAL szaleje z młodzieżówkami! I dobrze, bo takich ciekawych, pomysłowych tytułów brakuje i ja chętnie zwrocę na nie uwagę, ale chyba nie zaryzykuję. Są pilniejsze tytuły.
   Przymierzam się w te wakacje do zakosztowania czaru polskich obyczajówek, ale czy mi się uda, czy będę mieć na tyle cierpliwości - We'll see. :)
   "Lato koloru wiśni" okej, czytając opis trochę się pomotałam w imionach, ale oprócz tego - jestem za! W dodatku podoba mi się okładka. Jest taka ładna, skromna, ale estetyczna i ciekawa. W dodatku szykuje się głęboka historia i dobra - widzę, że trochę schematyczna, ale czyż to nie jest gatunek, który kocham całym sercem? No właśnie. :D
   "Ruina i Rewolta" z Darklingiem <3 Dobra, muszę najpierw zdobyć drugi tom, którego jeszcze nie mam, ale już się nastawiam na finał i jeśli autorka go spieprzy, nigdy tego nie wybaczę, tym bardziej, że w chwili obecnej, kocham jej "Cień i kość". Głównie dla Darklinga, ale okej, okej. :D
   Życzę pozytywnego czerwca i wszystkiego najlepszego raz jeszcze! <3 Mam nadzieję, że miałaś wspaniały dzien!
   Sherry

   Usuń
  2. Ja jestem właśnie jedną z tych osób, które "Przebudzenie Labiryntu" odrzuca. Dzieło Dashnera było jedyne w swoim rodzaju i myślę, że strasznie kuło by mnie ciągłe porównywanie. Dlatego psuję.
   "Wypowiedz jej imię"-Akurat pamiętam ten odcinek Supernatural, który przypomina fabułę książki. Jednak był chyba jednym z najbardziej przerażających i jeśli udało by się to powtórzyć w książce nie wiem, czy dałabym radę się z nią zmierzyć :-P
   "Toxic" koniecznie kupię! Dla tego że nie lubię mieć niedokończonych serii na półce, ale też dlatego, że jak twierdzisz, mi może bardziej przypaść do gustu. No i Matrha z Secret Books twierdzi, że strasznie wzruszyła ją pierwsza część, a to dla mnie duży plus. Ostatnio ciężko mnie poruszyć ;-)
   Książkę Leviathana koniecznie muszę nabyć bo opis jest kapitalny :-) Z kolei o pierwszym tomie serii Antilia, szczerze mówiąc, zdążyłam już zapomnieć, ale kiedyś na pewno napiszę kilka słów na jej temat ;-)
   Widzisz, jeśli chodzi o Bishop przeczytałaś przynajmniej jeden tom ;-) Ja mam cztery jej książki a nie znam żadnej. To się nazywa zaufanie do marki :-)
   "Przypadki Callie i Kaydena"- no halo? Ja też na 100% kupuję :-P Po prostu nie przepuszczę żadnej takiej książki, choć wielu kupionych jeszcze nie przeczytałam. Nie wspomniałam w zapowiedziach o Collide od wyd. Akurat, ale też szalenie mnie ciekawi!
   Ja wygrałam dwa pierwsze tomy serii pani Diany Gabaldon, jednak ciągle do mnie nie dotarły... Chyba muszę się upomnieć ;-)
   "Kochając pana Danielsa"o tak! kupuję i ja! nawet nie doczytałam do końca opisu, a już wiedziałam że MUSZĘ ją mieć. Bo wiesz, to coś zupełnie innego, takiego oryginalnego i od razu widać, że wzruszającego. Nic więcej chyba nie muszę dodawać ;-)
   "Co jeśli"- czytałam przed chwilą świetną recenzję tej książki i już jestem przekonana :-P Wszystkie tomy Oddechów mam już na półce i one mają pierwszeństwo, ale raczej nie będę się wahała jeśli zobaczę tą pozycję na przecenie :-P

   Czerwiec na pewno będzie mega pozytywny. Został mi tylko jeden zjazd i trzy egzaminy a potem skupiam się na czytaniu. Nareszcie!
   Pozdrawiam!

   Usuń
 18. Jest kilka książek, które mnie interesują, m.in. ,,Francuska opowieść" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja co prawda nie czytałam jeszcze nic tej autorki, ale muszę przyznać, że okładki jej książek są piękne :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 19. Najbardziej wyczekuję trzeciego tomu Mary Dyer :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A przede mną ciągle pierwszy ;-) W sumie trochę się go obawiam :-P
   Pozdrawiam!

   Usuń
 20. Szkoda że nie posiadam własnej księgarni... xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To by było spełnienie marzeń ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.