1 kwietnia 2015

Książkowy kwiecień


UWAGA: Daty premier są ruchome i mogą ulec zmianie„Paragraf 5”- Kristen Simmons
Wydawca: Dolnośląskie
Premiera: 1 kwietnia 2015

Przyszłość. Nowy Jork, Los Angeles oraz Waszyngton to opuszczone miasta. Nie ma policji – są żołnierze. Nie mandatów, są aresztowania i procesy. Ci, których aresztowano, zwykle już nie wracają. 
Nastoletnia Ember wraz z matką zostają uwięzione za złamanie Paragrafu Piątego. Aresztowania dokonuje bliski przyjaciel Ember – jedyny, jakiego kiedykolwiek kochała…
 ***

„Zapomnij ze mną. Tom 1”- J. Lynn
Seria: Czekam na Ciebie #4
Wydawca: Amber
Premiera: 1 kwietnia 2015

Roxy pracuje w barze, choć ma duszę artystki. Zawsze marzyła, by tylko malować. I marzyła o Reesie, chłopaku z sąsiedztwa, w którym zakochała się w liceum. Rok temu spotkali się znowu i… Roxy nie chce pamiętać o tamtej nocy.
O tamtej nocy nie chce pamiętać też Reece. Ale szuka każdej okazji, by powrócić w życie Roxy. Może wreszcie będą mogli być szczęśliwi.
Jeśli ich przyszłości nie przekreśli przeszłość. Jeśli zdołają przezwyciężyć wstyd i poczucie winy, dawną tragedię i nową groźbę…
 ***

„Już nie wiem, kim bez ciebie jestem”- Anna Todd
Seria: After #2
Wydawca: Między Słowami
Premiera:  6 kwietnia 2015

Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina i na to, co zdarzyło się później.
Kiedy wydawało się już, że ich związek wkracza na nowy poziom, Tessa dowiaduje się, co naprawdę kierowało Hardinem na początku ich znajomości. Takiego okrucieństwa Tessa nie może wybaczyć nawet jemu. Aby zapomnieć o Hardinie, rzuca się w wir pracy. Ale Hardin nie ma zamiaru się poddać…
Czy Tessa jest w stanie wybaczyć Hardinowi? I – co ważniejsze – czy Hardin jest w stanie się zmienić?
  ***

„Biorąc oddech”- Rebecca Donovan
Seria: Oddechy #3
Wydawca: Feeria Young
Premiera:  8 kwietnia 2015

Po trudnych przeżyciach najpierw z dręczącą ją ciotką, a następnie z uzależnioną od alkoholu matką, Emma zupełnie odcięła się od tego, co było. Ale tylko pozornie. Ma nowe życie i nowych znajomych w Kalifornii, a mimo to każdego dnia ścigają ją te same wspomnienia. Broni się przed natrętnymi głosami z przeszłości, również za pomocą tego, czego tak się brzydzi – alkoholu. Tak rozpaczliwie próbuje zapomnieć i ochronić bliskich przed sobą samą…
Co jeszcze ją czeka? Czy nauczy się kochać siebie? Czy wybierze miłość i nadzieję zamiast rozpaczy i mroku? Czy Evanowi uda się ją ocalić? A może zrobi to ktoś inny?
Oto trzeci tom serii Oddechy – ostatnie spotkanie z Emmą i Evanem, ostatnia szansa na to, by wsiąść do kolejki górskiej i wstrzymać oddech aż do ostatniej strony…
***

 Razem będzie lepiej”- Jojo Moyes
Wydawca: Znak
Premiera: 8 kwietnia 2015

Na miejscu Jess każdy miałby dosyć. Pracy na dwa etaty, chodzenia przez cały rok w jednej parze dżinsów, kupowania najtańszych jogurtów na promocji w supermarkecie i wybaczania byłemu mężowi, że nie płaci alimentów.
Jednak Jess nie należy do kobiet, które łatwo się poddają. „Damy sobie radę” mogłaby mieć wydrukowane na koszulce. Kiedy okazuje się, że jej córka ma szansę na zdobycie stypendium w wymarzonej szkole, gotowa jest ruszyć na drugi koniec kraju, zabierając ze sobą:
jednego problematycznego nastolatka,
jedną wybitnie uzdolnioną dziewczynkę z chorobą lokomocyjną,
jednego kudłatego psa o wielkim sercu.
Oraz...
przypadkowo spotkanego mężczyznę na życiowym zakręcie, który w krytycznym momencie wyciąga do nich pomocną rękę.
W niezwykłej podróży bohaterów czeka niejeden zakręt, a za nim wzruszenia, radości, a nawet szczypta romansu. Może ich problemy – realne, rodem z życia a nie z cukierkowego filmu – nie znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale… czy to znaczy, że należy się poddać?
***

„The DUFF”- Kody Keplinger 
Wydawca: Mira
Premiera:  8 kwietnia 2015

17- letnia Bianca zostaje uznana przez szkolnego przystojniaka Wesleya za Duff – dziewczynę, którą inne przyjaciółki zabierają na imprezy, żeby na jej tle wydać się atrakcyjniejsze. Bianca ma dwie takie przyjaciółki. Matka Bianki jest mówcą motywacyjnym, autorką znanej książki o samoakceptacji, kompulsywnie podróżującą z odczytami. Ojciec – cichym alkoholikiem, oddalonym emocjonalnie, zajętym pracą i oglądaniem telewizji. Rodzice coraz bardziej oddalają się od siebie, w końcu postanawiają się rozwieść. Bianca przeżywa trudną sytuację w domu. Aby od niej uciec, postanawia za wszelką cenę zmienić swój szkolny wizerunek. Nieoczekiwanie pomaga jej w tym Wesley jako doradca z męskiego punktu widzenia. Metamorfoza stylu i sposobu bycia szybko przynosi efekty. Bianca staje się popularna i zaczyna liczyć się w grupie rówieśników. Interesuje się nią chłopak, który zdaje się idealnie do niej pasować. Bianca czuje, że to Wesley jest jej prawdziwą miłością. Szybko okazuje się, że odwzajemnioną. Bianca rozmawia o byciu Duff z przyjaciółkami i okazuje się, że każda z nich, nawet ta najbardziej atrakcyjna, jest niepewna swojej wartości i pełna kompleksów.
 ***

„STARTER”- Lissa Price
Wydawca: Albatros
Seria: Starter #1
Premiera: 8 kwietnia 2015

Callie straciła swoich rodziców, kiedy wojna bakteriologiczna zmiotła z powierzchni ziemi wszystkich w wieku między 20 a 60 lat. Ona i jej młodszy brat, Tyler, uciekają, żyjąc jako osadnicy razem z ich przyjacielem Michaelem i walczą ze regenatami, którzy byliby w stanie zabić ich choćby dla ciastka.
Jedyną nadzieją Callie jest „Prime Destinations”, niepokojące miejsce w Beverly Hills, rządzone przez tajemniczą postać znaną jako Old Man. Ukrywa on nastolatków, aby wypożyczyć ich ciała Enders’om – seniorom, którzy chcą być znowu młodzi. Callie wie, że pieniądze utrzymają ją, Tylera i Michaela żywych, więc zgadza się być dawcą. Ale neurochip, który został umieszczony w jej głowie ma awarię i Callie budzi się w życiu Helen – kobiety, która wypożyczyła jej ciało. Mieszka w jej domu, jeździ jej samochodami i umawia się z wnukiem senatora. Wszystko wygląda jak w bajce, dopóki Callie nie odkrywa, że Helen zamierza robić coś więcej, niż tylko imprezowanie – a plany Prime Destinations są dużo gorsze niż Callie mogła sobie kiedykolwiek wyobrazić…
 ***

„Girl Online”- Zoe Sugg
Seria: Girl Online #1
Wydawca: Insignis
Premiera: 8 kwietnia 2015

Penny ma tajemnicę. Pod pseudonimem Girl Online dzieli się na blogu swoimi najskrytszymi myślami o przyjaźni, chłopakach, szkolnych dramatach, swojej szalonej rodzinie i atakach paniki, przez które zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem.
Kiedy sytuacja robi się naprawdę poważna, rodzina zabiera ją do Nowego Jorku, gdzie spotyka Noah, przystojnego Amerykanina z gitarą. Penny zakochuje się – i opisuje to szczegółowo na swoim blogu. Ale Noah też ma tajemnicę, która może zdemaskować Penny – i zniszczyć jej najcenniejszą przyjaźń.
 ***

„Bez końca”- Martyn Bedford
Wydawca: GW Foksal/ YA!
Premiera: 8 kwietnia 2015

Uzależnia od samego początku.
Związek Nikosa i Shiv jest zupełnie inny niż w historiach miłosnych, które czytałem. Wystarczy chwycić książkę i czytać! – The Guardian Online Piętnastoletnia Siobhan po śmierci swojego młodszego brata Declana trafia do Kliniki Korsakoffa – szpitala psychiatrycznego specjalizującego się w leczeniu osób po traumatycznych przejściach. W tym miejscu ma się nauczyć żyć na nowo: bez brata i niszczących wyrzutów sumienia. Poznaje rówieśników, którzy także zmagają się z bólem po utracie kogoś bliskiego. Jednak czy w takim miejscu można spotkać prawdziwego przyjaciela? Czy leczenie w klinice pomoże Siobhan zacząć nowe życie? Co tak naprawdę stało się z Declanem?
***


„Po zmierzchu”- Alexandra Bracken
Seria: Mroczne umysły #3 (finał)
Wydawca: Otwarte
Premiera: 8 kwietnia 2015

Ostatnia część bestsellerowej trylogii „Mroczne umysły”
Mam na imię Ruby. Nie mogę oglądać się za siebie.
Wraz z tymi, którzy przetrwali, kieruję się na północ, aby uwolnić tysiące więzionych dzieci. Gdy jest się odpowiedzialnym za los całego pokolenia, nie ma miejsca na błędy. Jeden fałszywy ruch może wzniecić iskrę, która podpali świat.
 ***

„Przy mnie będziesz bezpieczna”- Amy Hatvany
Seria wydawnicza: Leniwa niedziela
Wydawca: Świat Ksiażki
Premiera: 8 kwietnia 2015

Wzruszający portret dwóch matek, które połączyła tragedia
Nieszczęśliwy wypadek kładzie kres dotychczasowemu życiu Hannah Scott. W rok po podpisaniu dokumentów o przekazaniu organów córki do przeszczepu kobieta wciąż bardzo cierpi. Wtedy poznaje rodzinę Bellów. Ich piętnastoletnia córka Maddie żyje tylko dlatego, że Emily umarła. Zafascynowana tą kruchą więzią, bojąc się ujawnić, kim jest naprawdę, Hannah nawiązuje niespodziewaną przyjaźń z matką dziewczynki, Olivią.
Państwo Bell mają jednak własne problemy. Olivia, jeszcze niedawno gotowa opuścić bogatego, ale despotycznego męża, czuje się z nim związana po przeszczepie, który uratował życie ich córki. Tymczasem Maddie, zmęczona ograniczeniami, jakie narzuca jej słaby stan zdrowia i lęk przed coraz częstszymi wybuchami gniewu ojca, regularnie ucieka w świat, gdzie może być tym, kim chce: świat internetu.
Mistrzowsko poprowadzona narracja i sugestywnie zarysowane postaci bohaterów, którzy muszą stawić czoło prawdzie, to główne atuty tej trzymającej w napięciu lektury.
 ***

„Byliśmy łgarzami”- E. Lockhart
Wydawca: GW Foksal/YA!
Premiera: 8 kwietnia 2015

„Byliśmy łgarzami” to współczesna, wyrafinowana i trzymająca w napięciu powieść, która przebojem wdarła się na listy bestsellerów „New York Timesa”.
Szacowna i bogata rodzina spędza wakacje na prywatnej wyspie. Dwóch braci i ich piękna siostra zaprzyjaźniają się z charyzmatycznym rówieśnikiem o politycznych ambicjach. Łącząca ich relacja niebawem zmieni się w destrukcyjną więź. Wypadek. Tajemnica. Kłamstwo. Wielka miłość. Prawda.
 ***

„Nieludzie”- Kat Falls
Seria: Fetch #1
Wydawca: GW Foksal/Uroboros
Premiera:  22 kwietnia 2015

W wyniku katastrofy biologicznej tereny na wschód od Mississippi zostały opuszczone. Feral Zone to miejsce zainfekowane przez wirus, który zamienił miliony ludzi w krwiożercze bestie. Przebywanie na tym terenie jest śmiertelnie niebezpieczne. Lane McEvoy nie potrafi sobie wyobrazić, po co w ogóle ktoś miałby próbować się tam dostać, skoro życie na zachodzie kraju jest bezpieczne i wygodne, dokładnie takie, jak Lane lubi. Jednak niespodziewanie dziewczyna dowiaduje się, że bliska jej osoba przekroczyła mur odgradzający skażony teren i znalazła się w Feral Zone. Lane wyrusza na wschód, zupełnie nieprzygotowana na to, co znajdzie w ruinach cywilizacji…
 ***

„Zabójczyni”- Sarah j. Maas
Seria: Zabójczyni (dodatki)
Wydawca: Uroboros
Premiera: 22 kwietnia 2015

Fantastyczna gratka dla miłośników pięknej i bezwzględnej Zabójczyni!
Specjalnie dla fanów - wyjątkowe zbiorcze wydanie czterech historii o Celaenie Sardothien, które poprzedzają akcję Szklanego tronu. W jednym tomie ukażą się aż cztery minipowieści: Zabójczyni i władca piratów, Zabójczyni i Czerwona Pustynia, Zabójczyni i podziemny świat oraz Zabójczyni i imperium Adarlanu.
 ***


„Mapa chaosu”- Felix J. Palma
Seria: Mapa czasu #3
Wydawca: Sonia Draga
Premiera: 22 kwietnia 2015

Po tragicznej śmierci ukochanej Montgomery Gilmore zrobi wszystko, by porozmawiać z nią ostatni raz. W wiktoriańskim Londynie, w czasach rozkwitu spirytualizmu jedynym rozwiązaniem wydaje się sesja z udziałem słynnego. Seans niespodziewanie prowadzi do uwolnienia straszliwych, nienazwanych mocy. Jedyny ratunek znajduje się w tajemniczej księdze zatytułowanej Mapa chaosu. Jeśli nie uda się jej odnaleźć, Gilmore nie spotka się ze swą ukochaną, gdyż nawet zaświaty przestaną istnieć. W poszukiwaniach biorą udział Artur Conan Doyle, ojciec Sherlocka Holmesa, Lewis Carroll, autor Alicji w Krainie Czarów, i oczywiście H.G. Wells, którego tropem podąża Niewidzialny Człowiek, siejący zniszczenie.
Tylko oni mogą uratować świat, tylko oni mogą doprowadzić do ponownego spotkania ukochanych rozdzielonych przez śmierć, spotkania, do którego droga wiedzie przez lustra...
Wielka przygoda, wielka miłość, dynamiczna akcja, prawdziwe duchy i fałszywe media. Wybuchowy koktajl, który zafascynuje czytelników na całym świecie. Lub - jakby to ujął tajemniczy narrator powieści - we wszystkich możliwych światach.
 ***

„Droga do domu”-Gabriela Gagaś
Wydawca: Filia
Premiera: 22 kwietnia 2015

Ewa rozstaje się z Pawłem, mężczyzną swojego życia.
Alicji wciąż trudno pogodzić się ze śmiercią męża. Matylda obwinia siebie za wypadek samochodowy, w którym straciła najważniejszą osobę.
Antonina, starsza pani z bagażem doświadczeń i wielką pogodą ducha, postanawia odwiedzić przyjaciółkę, która mieszka nad morzem.
Namawia ją do tego wnuczka, Majka, która za wszelką cenę pragnie wyrwać się z małego miasteczka. Wszystkie kobiety mają powód aby udać się w podróż, choćby na koniec świata. Każda z nich szuka czegoś innego, ale razem jest łatwiej stawić czoło swoim demonom. Na końcu podróży, w pięknym, słonecznym Sopocie przekonają się, że dom to szczęście i spokój duszy, nieważne w jakim miejscu się znajdujemy. A wybaczenie to jedno z najważniejszych słów. Poruszająca opowieść o tym, jak trudną sztuką czasem jest przyjęcie tego, co otrzymujemy od życia.
 ***

„Zakon Mimów”- Samantha Shannon
Seria: The Bone Season #2
Wydawca: Sine Qua Non
Premiera: 22 kwietnia 2015

Spektakularna ucieczka z kolonii karnej Szeol I ma tragiczny finał. Zaledwie garstce udaje się ukryć na ulicach Londynu. Sajon nie śpi. Czuwa. Nikt z ocalałych nie może czuć się bezpiecznie.
Paige musi za wszelką cenę przekazać społeczności jasnowidzów informacje o Refaitach i Emmitach. Postanawia zwołać zebranie Eterycznego Stowarzyszenia. Czy jednak najbardziej wpływowi przywódcy przestępczego syndykatu stawią się na wezwanie? Czy pogrążeni we własnych intrygach będą chcieli słuchać o wytworach wyobraźni nawiedzonej dziewczyny?
Refaici wiedzą, że ich sekret nie jest już bezpieczny. Wyłaniają się z cieni, by wyeliminować zagrożenie. Paige nie może pozostać w miejscu. Nie może nikomu zaufać.
Rozpoczyna się polowanie na sennego wędrowca.
 ***

„Ród”- J. D. Horn
Seria: Wiedźmy z Savannah #1
Wydawca: Feeria Young
Premiera22 kwietnia 2015

Czary, zagubione dusze, hoodoo – to codzienność Savannah, pięknego miasteczka kryjącego upiorne sekrety. Cienkiej granicy pomiędzy rzeczywistością ludzi a światem demonów strzeże ród Taylorów, najpotężniejszych czarownic na południu USA. Gdy głowa rodziny umiera w tajemniczych okolicznościach, ktoś musi zająć miejsce lidera i powstrzymać zło, które zaczyna przenikać do miasta…
Mercy Taylor jako jedyna z rodu nigdy nie dysponowała magicznymi mocami. To ona jednak wyciąga czerwony los, który naznacza ją jako wybrankę. Co się za tym kryje? Jak zareaguje jej siostra, Maisie, która dotychczas wydawała się faworytką? I dlaczego narzeczony Maisie nagle nie może oderwać wzroku od Mercy?
Fascynująca, pełna grozy opowieść w stylu southern gothic o miłości, zdradzie, magii i mroku.
 ***

„Cudowne tu i teraz”- Tim Tharp
Wydawca: Bukowy Las
Premiera: 22 kwietnia 2015

Sutter Keely to rozrywkowy gość, który poderwie do tańca największego smutasa. W szkole daleko mu do orła, nie planuje studiów i prawdopodobnie spędzi większość życia, składając koszule w sklepie z męską odzieżą. Trudno. Ważne, że miasto jest pełne kobiet, a dobry alkohol potrafi sprawić, że życie jest absolutnie fantastyczne.
Pewnego ranka po nocnej balandze Sutter budzi się na obcym trawniku i poznaje Aimee. Aimee nie wie, o co chodzi w życiu. Aimee to towarzyska porażka. Aimee potrzebuje pomocy, więc bohaterski Sutterman podejmuje wyzwanie. Ma plan: pokaże jej, na czym polega dobra zabawa i puści ją wolno, gdy będzie gotowa żyć pełnią życia. Jednak okazuje się, że Aimee to dziewczyna inna niż wszystkie, które poznał do tej pory. Nie wiedząc kiedy i jak, Sutter zakochuje się po uszy. Do tego czuje, że po raz pierwszy w życiu ma wpływ na kogoś innego – może mu pomóc, ale może też go zniszczyć…
 ***

„Księżniczka ognia i cierni”- Rae Carson
Seria: Ogień i ciernie #1
Wydawca: Albatros
Premiera: 24 kwietnia 2015


Elisa, biegle znająca święte księgi, zostaje wybrana przez Boga, by nosić Boski Kamień i spełnić wyznaczoną tajemniczą misję. W dniu swoich szesnastych urodzin poślubia króla Alejandra. Małżeństwo to ma przypieczętować sojusz dwóch państw przeciwko wspólnemu wrogowi – Inviernym, których potęga opiera się na czarnoksięskiej mocy animagów. W drodze do Yoja d’Arena, Elisa ratuje życie Alejandra, jednak gdy docierają dwór w Brisadulce, nie zostaje oficjalnie ogłoszona królową. Dziewczyna staje się obiektem intryg Arinii, królewskiej kochanki. Wkrótce porwana przez jej dwórkę, po ciężkiej przeprawie przez pustynię, dociera do wioski zbuntowanej przeciwko hrabiemu Trevinio, który zawarł pakt z Inviernymi. Jej Boski Kamień ma zostać wykorzystany do walki z nimi. Próba rozpoznania sił wroga kończy się uwięzieniem Elisy w ich obozie, z którego udaje jej się jednak uciec. Po powrocie do wioski organizuje oddział partyzancki, nękający nieprzyjacielską armię. Rozpoczyna się okres długiej i trudnej walki, w której wyjaśni się zagadka mocy amuletów i tajemnica boskiej misji Elisy.

***
W porównaniu do poprzednich, ten miesiąc jest niezwykle zróżnicowany pod względem gatunków, dlatego myślę, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Z powyższych książek zrecenzuję dla Was „Barwy miłości” i „Razem będzie lepiej”.

Już wkrótce zapowiedzi filmowe!


19 komentarzy:

 1. Świetnie się zapowiada ten kwiecień:) Mam chęć poznać co najmniej połowę tych książek;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również ;-) Każda wydaje się intrtgująca, a nie często się to zdarza;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Czekam z niecierpliwością na "After" i kolejną część Oddechów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. After jeszcze nie znam, ale Oddechy jak najbardziej chciałabym widzieć na swojej półce;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. W tym miesiącu wyjątkowo prawie wszystkie;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. W tym miesiącu widzę wiele ciekawych tytułów, ale najbardziej czekam na The Duff:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydawnictwa postarały się o powiew świeżości na wiosnę;-) Ja The Duff chętnie bym zobaczyła w wersji filmowej i to tego też będzie okazja;-) Ale więcej jutro w zapowiedziach filmowych;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Kurcze nie mogę już się doczekać kolejnego tomu "Oddechów" :P

  http://czytaniewekrwii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam dwa poprzednie ale wciąż nie znalazłam dla nich czasu, mam nadzieję że wkrótce się to zmieni;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Biorąc oddech i Zakon mimów muszę mieć, a Ród polecam każdemu, naprawdę świetna książka:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To mnie zaskoczyłaś, bo myślałam że "Ród" okaże się kolejną przeciętną powieścią dla młodzieży;-) W takim razie jeszcze o niej poczytam ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 7. Póki co nie widze nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 8. "Paragraf 5", "Ród" i "Starter" czyli wszystkie lekko nierzeczywiste mnie urzekają w tym miesiącu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mnie ostatnimi czasy wręcz przeciwnie, przyciągają te bardziej obyczajowe ;-) Jednak i do nierzeczywistych wracam od czasu do czasu ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 9. No więc tak. Jestem oooodrobinę spóźniona ze wszystkim u ciebie, ale miałam ostatnio szaleństwo na głowie i nie chciałam komentować tak na "odczep-się". :) W każdym razie. Odnośnie książki - brzmi fajnie, ale nie wiem czy mam ochotę na tę powieść, bo ostatnio sobie postanowiłam, że zrobię sobie przerwę od dystopii. Po prostu mam wrażenie, że ten gatunek mi się trochę przejadł. Ale za parę tygodni/miesięcy znów powinnam mieć ochotę na poznawanie takich pozycji. :)
  J. Lynn! Kochana Jennifer! Oczywiście poznam, to taka oczywistość, że w sumie chyba nie ma sensu się za dużo rozpisywać. :D A właśnie poznaję poprzedni tom - a raczej pierwszy tom, poprzedniej części. Jezu. Nienawidzę Ambera za to dzielenie, a z drugiej strony kocham, że w ogóle wydaje te książki. :/ Dla mnie to jest śmieszne, to rozdzielanie w sensie. To takie pojechanie na łatwiznę i wyzysk na czytelniku, że aż boli. :/
  "After I" mam na tablecie. Mimo kontrowersji i ogólnych narzekań na tę powieść, mam zamiar ją przeczytać i później się będę zastanawiać nad pozostałymi częściami. Ale prawdopodobnie i tak nie przeczytam tej książki przed wakacjami, także jeszcze wydawnictwo zdąży wydać trzeci tom ^^
  Ach! Finał 'Oddechów'! Mam nadzieję, że wydawnictwo Feeria będzie takie kochane, że zrobi jakiś pakiecik, bo chciałabym kupić wszystkie trzy tomy za jednym zamachem. :) Ogólnie, jestem nastawiona do trylogii z dystansem, w związku z dość skrajnymi recenzjami, ale może koniec końców nie będzie tak źle.
  "Razem będzie lepiej" - o jakie to kochane. :) Taka urocza lektura, zwłaszcza teraz, na wiosnę, byłaby dla mnie idealna. Jednakże nie sądzę, bym miała okazję ją przeczytać. Po prostu ostatnio ograniczam kupowanie książek do absolutnego minimum.
  "The DUFF" - miałam kiedyś aspiracje, żeby przeczytać tą powieść po angielsku, ale potem mi przeszło ^^ Fajnie, że ktoś pokusił się o polskie wydanie, zwłaszcza że film wchodzi i tak dalej, ale na razie nie mam ochotę na tę pozycję. Może kiedyś, tak na rozluźnienie.
  Ze 'Starterem" mam problem. Bo wszyscy niby chwalą, niby zachwycają się, a ja nie jestem przekonana. Coś - nie wiem co - ale coś mi w tej książce nie pasuje i nie mogę się do niej przemóc. Żeby chociaż jej dać szansę. Na razie więc nie mam zamiaru ryzykować.
  Zoellę lubię oglądać, jest urocza i energiczna, ale o jej książce nie słyszałam jakichś tam BARDZO pozytywnych opinii. Raczej ludzie oceniali "Girl Online" tak średnio. I mimo, że lubię Zoe, raczej nie mam ochoty na przeciętną lekturę. :)
  "Bez końca" i to jest naprawdę interesująca premiera! Już sam wątek szpitala psychiatrycznego działa niesamowicie na moją psychikę. Zwłaszcza, że ostatnio okropnie się interesuję zaburzeniami psychicznymi i tak dalej, więc podejrzewam, że ta pozycja mogłaby mi przypaść do gustu. :) Ale najpierw poczekam na jakieś recenzje.
  "Po zmierzchu" czytałam po angielsku, ale... sprawdzę także polską wersję. Kiedyś. Może po wakacjach kupię. Albo na wakacje. Zobaczymy. Jednakże polecam. :) Warto, warto! :)
  "Przy mnie będziesz bezpieczna" strasznie mnie interesuje przedstawienie tylu problemów w jednej pozycji. To naprawdę duży cel i jestem ciekawa jak autorka sobie z nim poradziła. Chętnie kiedyś skosztuję lektury, ale również nie w najbliższym czasie. Zwłaszcza, że będę musiała walczyć o oceny, biorąc pod uwagę fakt, że cały maj spędzę na praktykach.
  "Byliśmy łgarzami" tu też mam problem. Bo na początku byłam nastawiona do ksiązki bardzo pozytywnie. Później przeczytałam opinię na Goodreads, bardzo niepochlebną i teraz ze strasznym dystansem spoglądam na tą powieść. Bo niby zapowiada się fajnie, ale sama nie wiem... Przemyślę to jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Nieludzie" - ooo! Czyżby zombie? Muszę przyznać, że wcześniej, gdzieś tam już spoglądałam na opis tej książki, ale ta cześć o nieludziach i niebezpieczeństwie mi umknęła - wiadomo, Sherry rozkojarzona ^^ Lubię zombie. Bardzo. One są takie urocze. W sensie creepy i w ogóle okropne, bla bla bla, ale także urocze. No bo... no sama oceń. Czyż one nie są urocze?
   http://stuffpoint.com/zombies/image/304826-zombies-cute-zombie.png
   http://fc02.deviantart.net/fs70/f/2012/019/8/c/zombie_kitty_by_kawiko-d4mz7qo.png
   Wiem, jestem chora psychicznie. Ktoś mi już coś na ten temat wspominał. :D
   Po książkę być może kiedyś-tam sięgnę.
   Och, nie znoszę nowelek "Szklanego Tronu". One są takie nijakie... takie... przeciętne. :/ Strasznie się przy nich męczyłam. W ogóle jestem zła na Sarę J. Maas i... no nie chcę mieć z nią styczności jeszcze przez jakiś czas.
   Oj tej serii pana Felixa nie znam, właściwie to chyba pierwszy raz widzę na oczy...
   Mój Boże. Czytam ten opis "Drogi do domu" i przy każdym zdaniu w głowie brzmi mi coraz głośniejsze "HĘ?". Tyle imion. Na Zeusa. Nie wiem czy to ksiązka dla mnie. Bo niekoniecznie przepadam za lekturami, gdzie jest tyle bohaterów. Bo zazwyczaj jeśli występują w takich ilościach to są.. słabi. I denerwujący. I dziwni. :/
   "ZAKON MIMÓW" <3 Mój priorytet! Absolutny. Muszę zdobyć tę książkę! I zdobędę ją choćby nie wiem co! Tylko pewnie znów - przesiedzi sobie na półce do wakacji, bo nie chciałabym by coś mi przeszkadzało w lekturze. Coś, czyli na przykład matma. Podła, podła matma rozszerzona. Zło - powiadam.
   "Ród"! Na początku nie byłam zbyt pozytywnie nastawiona do tej książki, ale przeczytałam recenzję Bujaczka i teraz już nie ma opcji. Muszę ją poznać! Koniecznie! Poza tym, dawno nie czytałam niczego paranormal z czarownicami. :)
   "Cudownie tu i teraz" znam. Oglądałam film z moim kochanym Milesem Tellerem, który nawiasem mówiąc był słaby (film w sensie). Taki naprawdę mocno średni. Spodziewałam się czegoś więcej. Jednakże, na książkę mam ochotę, ale też - nie śpieszy mi się z poznaniem, zwłaszcza, że historia niczym szczególnym mnie nie zaskoczy. :)
   Tak czytam opis "Księżniczki ognia i cierni" i... czemu mam wrażenie, że zdradził 3/4 książki? Podziękuję.
   Przepraszam za tak pochrzaniony komentarz, ale coś mi odbija ostatnio.
   O! Czekam w takim razie na twoje recenzje. :)
   Pozdrawiam,
   Sherry

   Usuń
 10. Chyba w przyszłości się zabiorę za tą "Księżniczkę ognia i cierni" ;)
  http://gabxreadsbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.