17 kwietnia 2015

Zeszyt z cytatami #10 - LudzieDzisiejsze hasło:
Ludzie

„Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane.”
Carlos Ruiz Zafón


„Co jest najśmieszniejsze w ludziach? Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.”
Paulo Coelho


„Ludzie bowiem to anioły bez skrzydeł, i to jest właśnie takie piękne, urodzić się bez skrzydeł i wyhodować je sobie”
José Saramago

„Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać”
Denis Diderot

„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard ShawŚpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.”
Jan Twardowski

„Ludzie, którzy chcą się porozumieć, zawsze znajdą drogę do siebie.”
Katarzyna Grochola

„Czasami wydaje nam się, że ludzie są loteryjnymi losami: że znajdują się obok nas, by urzeczywistnić nasze absurdalne nadzieje.”
Carlos Ruiz Zafón„Ludzie pragną czasami się rozstawać, żeby móc tęsknić, czekać i cieszyć się powrotem.”
Janusz Leon Wiśniewski

„Zrozumiałem, że istnieją ludzie, w których towarzystwie człowiek czuje się lepiej, wszystko, co gorzkie przemija, a świat rozpromienia słońce.”
Hans Christian Andersen

„Ludzie będą gadać i wszystko rozgrzebywać.
Człowiek nie pochodzi od małpy, tylko od kury.”
Carlos Ruiz Zafón„Okrucieństwo ma ludzkie serce, a zazdrość, ludzką twarz.”
William Blake

„Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.”
George Bernard Shaw

„Ludzi nie kocha się za to, że są doskonali,
 tylko pomimo to, że tacy nie są.”
Jodi Picoult„Czasem ludzie są piękni.
Nie z wyglądu.
Nie w tym, co mówią.
W tym, kim są.”
Markus Zusak

Dobry człowiek jest jak małe światełko.
Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy.”
Phil Bosmans

„Ludzie tworzą miejsca, a miejsce tworzy ludzi.”
John Green„Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda.”
Albert Einstein

„Czasem człowiek dokonuje w życiu wyboru,
a czasem to wybór stwarza człowieka.”
Gayle Forman

„...wszystkie drogi prowadzą do ludzi.”
Antoine de Saint-Exupéry18 komentarzy:

 1. Świetne cytaty, jakże prawdziwe!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, starałam się wybrać najlepsze ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Piękne cytaty. Niektóre koniecznie muszę gdzieś zapisać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że przyczyniłam się do poznania nowych ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Dużo świetnych cytatów! A przede wszystkim: Hansa Christiana Andersena

  OdpowiedzUsuń
 4. Genialne cytaty! Szczególnie spodobał mi się ten George'a Shawa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zdecydowanie jeden z moich ulubionych ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Kocham takie cytaty. Czasami jak mam doła lub zwyczajnie mi się nudzi wyciągam mój zeszyt z cytayami i sobie czytam. Niektóre znałam wcześniej, niektóre zaraz dopiszę. Zapraszam do mnie
  http://filigranoowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też mam taki zeszycik ;-) Ale zdecydowałam, że czas trochę uporządkować cytaty tematycznie i wyszedł z tego całkiem ciekawy cykl ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Och, każdy cytat mi się spodobał, serio - każdy, ale „Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.” - George'a Bernarda Shawa mnie najbardziej rozbroił. Jaki szczery, trafny i rzeczywisty...
  W każdym razie, mogę dorzucić coś od siebie. Bo wiesz, jest taki serial - jeden z moich ulubionych "Criminal Minds" i tam, każdy odcinek zaczyna się i kończy cytatem. Jest mnóstwo o ludziach, a ja każdy cytat starannie sobie notuję, więc pozwól, że zacytuję tu ich trochę. Może nie wszystkie bo nie chcę, żeby to był jakiś esej w tym moim komentarzu, ale kilka zdecydowanie. :)
  A, i przygotuj się na... specyficzne cytaty, bo ten serial jest serialem kryminalnym, więc będzie sporo o okrucieństwie, bo zwykle cytaty nawiązują do tego co się dzieje w danym odcinku. A ładnych rzeczy to tam nie ma...
  Joseph Conrad powiedział: Wiara w nadprzyrodzoną moc jest zbędna. Ludzie i bez niej są zdolni do wszelkich niegodziwości.
  Rose Kennedy powiedziała kiedyś: Ptaki śpiewają po burzy. Dlaczego ludzie nie mieliby się tak cieszyć ze wszystkich promieni słońca, które im pozostały?
  Poeta W. H. Auden napisał: Zło zawsze jest nienadzwyczajne i zawsze jest ludzkie, i śpi w naszym łóżku, i je przy naszym stole.
  Mark Twain napisał: Z wszystkich zwierząt, człowiek jest jedynym przejawiającym okrucieństwo. Jedynym, który zadaje ból dla samej przyjemności jego zadawania.
  Człowiek nie jest sobą gdy mówi w swoim imieniu. Daj mu maskę, a powie ci prawdę. - Oscar Wilde
  Platon powiedział: Łatwo wybaczamy dziecku, które boi się ciemności. Prawdziwą tragedią w życiu jest gdy ludzie obawiają się światła.
  Elbert Hubbert napisał: Gdyby tylko ludzie znali siebie, nie wielbiliby i nie nienawidzili.
  Arystoteles powiedział, że zło jednoczy ludzi
  Pustkowie jednego człowieka to park rozrywki dla innego. - Autor nieznany
  Brytyjski historyk, James Anthony Fround powiedział: Dzikie zwierzęta nigdy nie zabijają dla sportu. Jedynie człowiek jest tym, któremu tortura i śmierć innych stworzeń sprawia przyjemność.
  Najprawdziwszą rzeczą w człowieku jest nasza zdolność do tworzenia, do przezwyciężania, do znoszenia, do zmieniania, do kochania i do bycia silniejszym niż nasze cierpienie. - Ben Okri
  Christian Nestell Bovee napisał: "Żaden człowiek nie jest szczęśliwy bez złudzeń. Złudzenia są równie potrzebne dla naszego szczęścia, jak i realia."
  Autor Harlan Ellison napisał: W momencie, kiedy ludzie się zakochują, stają się kłamcami.
  A to taki już luźno zobowiązujący cytat, który mi się strasznie spodobał:
  Pod skórą wszyscy jesteśmy braćmi. A ja, jako jedyna byłabym skłonna obedrzeć ludzkość ze skóry, żeby to udowodnić. - Ayn Rand
  Trochę okrutnie i dramatycznie dziś ode mnie, ale ostatnio zaczęłam oglądać "Criminal Minds" od samego początku, od pierwszego sezonu - a teraz jest ich 10, tak w ramach wyjaśnienia i jakoś tak mnie wzięło... :)
  Pozdrawiam!
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat Bernarda Shawa jest zdecydowanie moim ulubionym! Odnośnie Criminal Minds, faktycznie tematyka cytatów jest dosyć okrutna, ale bardzo pasuje do serialu kryminalnego. Ogólnie to genialny pomysł, żeby kończyć każdy odcinek taką złotą myślą. Aż narobiłaś mi ochoty na obejrzenie kilku odcinków ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Ach, oglądaj, oglądaj to poznasz moją serialową (jedną z licznych, ale nie ważne) miłości. :) Poza tym, ten serial potrafi dosłownie roznieść widza na kawałki, bo dosłownie wczoraj oglądnęłam pewien odcinek i normalnie ryczałam przy nim jak pochrzaniona. Do tej pory jestem w emocjonalnej rozsypce i nie wiem co ze swoim życiem zrobić ^^
   W każdym razie, czuję się zachęcona nawet do napisania opinii o serialu, ale chyba nie będę się rozwlekać o każdym sezonie osobno, a raczej zrecenzuję całość, tak na... wakacje? :) Może tobie uda się też oglądnąć parę odcinków do tego czasu i nawet nie będę musiała cię bardziej przekonywać ^^

   Usuń
  3. W wakacje mam zamiar ponadrabiać trochę kino i seriale więc jej szansa ;-) Teraz kompletnie na nic nie mam ochoty. Egzemplarze recenzenckie piętrzą się w stosach, filmy czekają na obejrzenie, a ja do niczego się nie nadaję. Niby nie powinnam narzekać bo w pracy naprawdę niewiele robię, ale to strasznie męczące, że nie mam nawet jednego dnia w tygodniu wolnego. A jak już jakiś dorwę, spędzam go raczej między ludźmi, żeby do reszty nie zdziczeć :-P (to była taka aluzja, że wkrótce postaram się ogarnąć na tyle, by w końcu coś u Ciebie pokomentować :-P )

   Usuń
 7. Fajne cytaty naprawdę miło się czyta :))
  http://style-and-smilee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No pewnie, że miło ;-) Mam nadzieję, że uda mi się wyprodukować jeszcze kilka takich odcinków ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 8. Kolejny ciekawy temat cyklu. :) Spodobały mi się zwłaszcza słowa Jose Saramago- aż musiałam je sobie wpisać do mojego notesu z cytatami. :) Jeśli chodzi o hasło "ludzie", to do głowy przychodzi mi tylko jeden cytat, który dosłownie wrył się w moje serce:
  "Czasem ludzie są piękni.
  Nie z wyglądu.
  Nie w tym co robią.
  W tym kim są".
  Pochodzi on z "Posłańca" Markusa Zusaka. Czytałaś może? Jeśli nie, to polecam Ci go gorąco. Cudowna powieść.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Posłańca jeszcze nie czytałam, ale bardzo bym chciała. Chociaż i tak pierwszeństwo na pewno będzie miała "Złodziejka książek" ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.