30 grudnia 2014

Premierowy styczeń


UWAGA: Daty premier są ruchome i mogą ulec zmianie 


Książki:„Ukojenie”- Jeff VanderMeer
Seria: Southern Reach #3
Wydawca: Otwarte
Premiera: 14 styczeń 2015

Przez trzydzieści lat uczestnicy kolejnych ekspedycji, którzy mieli zbadać Strefę X, zabijali się nawzajem, umierali lub popełniali samobójstwo. Tajemniczy obszar rozszerza się, stanowiąc zagrożenie dla świata zewnętrznego.
Czy ostatnia wyprawa, która wyrusza, aby znaleźć zaginionego członka poprzedniej ekspedycji, odkryje w końcu, co tak naprawdę dzieje się w Strefie X? A może rozwiązanie zagadki kryje się w dzienniku Latarnika?
  ***

 „Zabójczyni i imperium Adarlanu”- Sarah J. Maas
Seria: Szklany tron. Opowieść #4
Wydawca: GW Foksal/ Uroboros
Premiera: 14 styczeń 2015

Celaena Sardothien ma wszystko: własne miejsce na ziemi, miłość przystojnego Sama i z dawna upragnioną wolność.
Choć żeby być naprawdę wolną, musi znaleźć się daleko od swojego dawnego mistrza Arobynna. Celaena podejmuje ostatnie śmiałe zadanie, by wyzwolić się na zawsze… Ostatnia część cyklu poprzedzającego bestsellerową serię Szklany Tron.
  ***

„Samodzielne studia”- Joelle Charbonneaun
Seria: Testy #2
Wydawca: GW Foksal/ YA!
Premiera: 14 styczeń 2015
Po wyczerpujących Testach Cia Vale została studentką pierwszego roku na Uniwersytecie.
Choć rząd próbował wymazać z jej umysłu wspomnienia przerażających Testów, Cia pamięta. Próby ujawnienia okrutnych zbrodni stawiają ją samą i jej najbliższych w śmiertelnym niebezpieczeństwie… Druga część postapokaliptycznej trylogii porównywanej do Igrzysk śmierci.
  ***

„Powiedz wilkom, że jestem w domu”- Carol Rifka Brunt
Wydawca: G.W. Foksal/ YA
Premiera: 14 styczeń 2015

Mistrzowska, wzruszająca opowieść o stracie i nadziei. Wielka odwaga autorki w mierzeniu się z bólem młodej bohaterki. Obie wychodzą z tej próby zwycięsko.

June, bohaterka powieści, wrażliwa nastolatka przyjaźni się z wujem Finem. Gdy wuj umiera, wraz z nim odchodzi cały świat. Powieść pokazuje przejście ze świata dzieciństwa do dorosłości, uczy jak na nowo budować samego siebie, jak odnaleźć się w sytuacji straty. Problem AIDS, społeczne wykluczanie, bezsilność a jednocześnie nadzieja tworzą niezwykłą emocjonalną kompozycję, która sprawia, że wzruszony czytelnik uzna tę powieść za ważny głos w dyskusji o psychologii okresu dojrzewania.
 ***


„Zac & Mia”- A.J. Betts 
Wydawca: Feeria Young
Data wydania: 14 styczeń 2015

Książka porównywana do bestsellera „Gwiazd naszych wina” Johna Greena.
17-letni Zac jest chory na raka. W zasadzie mieszka w szpitalu i z pełnym rezygnacji optymizmem znosi wszystkie niewygody takiego życia. Coś się zmienia, gdy do pokoju obok wprowadza się Mia – zadziorna, wściekła na cały świat fanka Lady Gagi. Bardzo wiele ich dzieli – w prawdziwym świecie pewnie nigdy by się nie spotkali. Tu jednak obowiązują inne reguły, więc ich relacja, rozpoczęta stuknięciem w ścianę, staje się coraz silniejsza. Pobyt w szpitalu wymaga odwagi, ale żeby z niego wyjść, potrzeba jej jeszcze więcej. Czy Zac i Mia spotkają się poza szpitalem – i już razem pozostaną?
Bardzo emocjonalna, pełna humoru, realna opowieść o relacji dwojga nastolatków w obliczu groźnej choroby.
  ***

„Kroniki Bane’a”- Cassandra Clare,
Maureen Johnson, Sarah Res-Brennan
Wydawca: MAG
Data wydania: 14 styczeń 2015

Najnowsza książka Cassandry Clare ze świata Nocnych Łowców.
Zbiór opowiadań jak nigdy przedtem przybliża wielbicielom „Darów Anioła” i „Diabelskich Maszyn” postać czarownika Magnusa Bane’a, którego uwodzicielska osobowość, ekstrawagancki styl i cięty dowcip oczarowały fanów bestsellerowych cykli.
  ***

„Oddychając z trudem”- Rebecca Donovan
Seria: Oddechy #2
Wydawca: Feeria Young
Data wydania: 14 styczeń 2015

Emma przetrwała dramatyczną noc w domu swojej ciotki, ale niewiele z niej pamięta. Obudziła się w szpitalnym łóżku, w koszmarnym stanie. Odbył się proces sądowy, w którym na szczęście nie musiała uczestniczyć. Teraz Carol nie może już zrobić jej nic złego, ale wysoką ceną za to jest utrata kontaktu z Laylą i Jackiem.
Emma wróciła do szkoły i na boisko, i stara się po prostu prowadzić zwyczajne życie nastolatki, z wierną Sarą i oddanym Evanem u boku. Nie jest to jednak łatwe – wciąż budzi się zlana potem po koszmarnych snach, a na ulicach prześladują ciekawskie spojrzenia. Gdy decyduje się zamieszkać ze swoją matką, sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje. Tak trudno oddychać, gdy trzeba radzić sobie z tak silnymi emocjami…
  ***


„Władca piasków”- Eliza Drogosz
Wydawca: Poligraf
Premiera: 14 styczeń 2015

Wszystko zaczyna się od tego, że na nietypowy, organizowany w Egipcie obóz młodzieżowy przyjeżdża wiele osób z całej Europy, w tym główna bohaterka – Sonia. W trakcie wyjazdu dzieją się różne dziwne rzeczy, okazuje się bowiem, że starożytni egipscy bogowie powrócili do życia, odrodzili się w ciałach ludzi, jako osoby pozornie zwykłe, a teraz, jako nastolatki, stopniowo przypominają sobie, kim kiedyś byli i odkrywają swe dawne moce. Natomiast wspomniany obóz został zorganizowany tylko w jednym celu: aby zebrać ich wszystkich w jednym miejscu oraz wykorzystać ich potęgę do opanowania świata.
Swoje własne plany ma jednakże niejaki Oliver, skrzętnie ukrywający swą prawdziwą tożsamość. Splot przedziwnych wydarzeń sprawia, że Sonia razem z Oliverem zostają wplątani w sam środek niezwykłych zdarzeń towarzyszących opisanym okolicznościom. Jak sobie z nimi poradzą?
Jakby tego było mało, w trakcie, gdy zmagają się z zagadkami, trwa gorączkowe poszukiwanie straszliwego Władcy Piasków, egipskiego boga pustyni, zła i chaosu, którego zwerbowanie ma dla kierownika obozu kluczowe znaczenie i może przypieczętować losy całego świata.
Jak to wszystko się zakończy?
 ***


„W pętli”- Nicholas Evans
Wydawca: Albatros
Premiera: 16 styczeń 2015

Hope w stanie Montana to spokojna miejscowość, w której żyją farmerzy zajmujący się wypasem bydła. Pewnego dnia miasteczko paraliżuje wiadomość o wilku, który próbował zaatakować dziecko. Informacja trafia do federacji obrony zwierząt, skąd zostają przysłani specjaliści mający stwierdzić, czy rzeczywiście napadu dokonał wilk i czy istnieje dalsze zagrożenie atakami ze strony tych zwierząt. Do Montany przybywa Helen Ross, młoda biolog, której zadaniem jest wytropienie wilków, ocena ich zachowania i ewentualna decyzja co do przeniesienia ich na inne tereny. Zaczyna się wojna obrońców zwierząt z farmerami, którzy za wszelką cenę próbują pozbyć się ze swojego terytorium wilków, rzekomo atakujących ich zwierzęta i tym samym powodujących ogromne straty finansowe. Wilki są jednak pod ścisłą ochroną, więc zabicie jakiegokolwiek z nich wiąże się z surowymi karami, łącznie z pozbawieniem wolności. Walka, którą prowadzi Helen, przeobraża się w batalię o przetrwanie, o własną godność i o obronę zakazanej miłości do młodszego mężczyzny, który jest synem jej najzacieklejszego wroga – brutalnego i charyzmatycznego farmera, Bucka Caldera.
  ***

„Wróć, jeśli pamiętasz”- Gayle Forman
Seria: Jeśli zostanę #2
Wydawca: Nasza Księgarnia
Premiera: 21 styczeń 2015

Ciąg dalszy losów Mii i Adama, bohaterów „Zostań, jeśli kochasz”, światowego bestsellera, przetłumaczonego na ponad trzydzieści języków, na którego podstawie powstał wzruszający film z Chloë Grace Moretz i Jamiem Blackleyem w rolach głównych.
Minęły trzy lata od tragicznego wypadku, który na zawsze zmienił życie Mii. Chociaż dziewczyna straciła rodziców i młodszego brata, postanowiła żyć dalej. Obudziła się ze śpiączki… ale zniknęła z życia Adama. Teraz żyją osobno po dwóch stronach Ameryki – Mia jako wschodząca gwiazda wśród wiolonczelistek, Adam jako rockman, idol nastolatek i obiekt zainteresowania tabloidów. Pewnego dnia los daje im drugą szansę…
Przemierzając ulice Nowego Jorku, miasta, które stało się nowym domem Mii, wyruszą w podróż w przeszłość. Czy uda im się odnaleźć miłość? Czy Mię i Adama czeka wspólna przyszłość?
  ***

„Podziemny labirynt”- James Rollins
Wydawca: Albatros
Premiera: 23 styczeń 2015

Doktor Blakely dokonuje w Antarktyce niezwykłego odkrycia: ponad 3000 m pod wulkanem Erebus istnieje olbrzymi system jaskiniowy o średnicy kilku kilometrów. Wstępne badanie grot przynosi niezwykłe znalezisko: figurkę nagiej kobiety wykonaną z diamentu. Po rozpoczęciu badań naukowcy trafiają na dawno opuszczoną wioskę składającą się z setek wykutych w skale domostw. Okazuje się, że wcześniej badała ją inna ekspedycja, z którą stracono kontakt i która dotychczas nie wróciła. W trakcie dalszej eksploracji jaskini naukowcy natykają się na żyjącą pod ziemią cywilizację praludzi. Istoty te dostały się tam z Australii – w czasach, gdy oba kontynenty były połączone – po czym zeszły w podziemia dla ochrony przed zimnem. Mieszkając pod ziemią od setek tysięcy, może nawet milionów lat, przystosowały się do życia w jaskiniach i wytworzyły w nich specyficzny, niezwykle delikatny ekosystem. Przybycie ludzi zakłóciło go i tubylcom grozi zagłada. Aby podziemna społeczność przetrwała, ludzie muszą zginąć…
  ***

„Uprowadzona”- Aprilynne Pike
Seria: Ocalona #2
Wydawca: Dolnośląskie
Premiera: 28
styczeń 2015
Tavia odkrywa w sobie moc zdolną ocalić Ziemię – albo ją zniszczyć. Bowiem przywódcy wrogiego bractwa stworzyli wirus, który dziesiątkuje populację Ziemi. Zanim jednak Tavia zdoła cokolwiek przedsięwziąć, zostaje schwytana i osadzona w więzieniu. Zamknięta w niewielkiej celi wraz ze swoim ukochanym zaczyna tracić nadzieję… Czy uda jej się powstrzymać zagładę i odkryć wielką tajemnicę przywódcy Curatoriatu, zanim będzie za późno? I jak bardzo ucierpi na tym jej serce?
  ***

„Niewybaczalne”- Isabel Wolff
Wydawca: Prószyński i S-ka
Premiera: 28 styczeń 2015

Jenni jest ghostwriterem - zarabia na życie, spisując cudze historie. Lubi tę pracę - prześladowana przez tragedię z dzieciństwa woli cudze wspomnienia od własnych, o których za wszelką cenę próbuje zapomnieć. Przy okazji kolejnego zlecenia poznaje Klarę, która podczas II wojny światowej została zesłana przez Japończyków do obozu na Jawie. Po wielu latach milczenia Klara postanawia opowiedzieć bliskim o swoich wstrząsających przeżyciach, a Jenni ma jej w tym pomóc. Historie obu kobiet okazują się pod pewnymi względami podobne. Wspierając się wzajemnie, kobiety spróbują rozprawić się z demonami przeszłości i zacząć życie na nowo. Czy im się uda?
  ***


„Mara Dyer. Przemiana”- Michelle Hodkin
Seria: Mara Dyer #2
Wydawca: GW Foksal/ YA!
Premiera: 28 styczeń 2015

Mara Dyer wierzyła, że może uciec od przeszłości. To nieprawda.
Myślała, że jej problemy istnieją tylko w jej głowie. Nie tylko. Była pewna, że po wszystkim, co przeszli, jej ukochany nie będzie miał przed nią więcej tajemnic. Myliła się. Druga część fascynującej trylogii, w której prawda ciągle się zmienia, a wybory mogą okazać się zabójcze.
  ***

„Vango. Uciekaj albo giń!”- Timothee De Fombelle 
Wydawca: Znak
Premiera: 28 styczeń 2015
Paryż, 1934. Przed katedrą Notre-Dame w tłumie trwa policyjna obława. Tajemniczy chłopak, Vango, musi uciekać przed policją, która oskarża go o coś, czego nie zrobił. Biega po dachach Paryża, bo niewielu potrafi go dogonić.  Po kryjomu odbywa lot Zeppelinem na inny kontynent. Ukrywa się w klasztorze na małej zagubionej włoskiej wyspie, a potem nawet w pewnym zamku w Szkocji. Nigdzie nie jest bezpieczny. Musi zmierzyć się ze szpiegami, skorumpowanymi policjantami i handlarzami bronią. Biegnij, Vango, biegnij!
Trzymająca w napięciu powieść przygodowa , którą czyta się jednym tchem.
 ***


„Mechaniczne pająki”- Corina Bomann
Wydawca: GW Foksal/ Uroboros
Premiera: 28 styczeń 2015

Londyn 1888 rok, młoda lady Violet Adair właśnie przygotowuje się do swojego debiutu w kręgach towarzyskich miejscowej arystokracji. Zachowuje pozory dobrze ułożonej panny z szacownego domu, a w zaciszu własnego pokoju i wynajętym laboratorium oddaje się pasji konstruowania wynalazków, marząc o zgłoszeniu patentu na nowoczesną maszynę.
W codziennej pracy pomaga jej zaprzyjaźniony kamerdyner o tajemniczej przeszłości.
W trakcie balu w domu Adairów dochodzi do gwałtownej śmierci jednego z gości, lorda Stantona. Śledztwo przejmuje szefowa Secret Service królowej, jednak ma do przekazania niepokojące informacje. Lord został otruty, a innym członkom parlamentu też może grozić wielkie niebezpieczeństwo. Violet rozpoczyna własne dochodzenie, aby dotrzeć do prawdy i uchronić ojca. Odkrywa spisek i trafia do kostnicy , gdzie znajduje w ciele zmarłego egzotycznego pająka… Czy ma z tym coś wspólnego mężczyzna w przepasce, którego widziała na balu? Dokąd zaprowadzi ją to dziwne odkrycie?
 ***


„Misja 100”- Kass Morgan
Seria: 100 #1
Wydawca: Bukowy Las
Premiera: 28 styczeń 2015

Trzysta lat po spustoszeniu Ziemi przez kataklizm, który uczynił ją niezdatną do życia, ludzie wciąż przebywają w oddalonej od macierzystej planety stacji kosmicznej. Ściśle egzekwowana kontrola narodzin pozwala im oszczędzać kurczące się zasoby, a dorośli skazani za przestępstwa zostają natychmiast straceni. W obawie, że kolonii pozostało niewiele czasu, Kanclerz decyduje o wysłaniu setki młodocianych przestępców na Ziemię, żeby przekonać się, czy powierzchnia planety nadaje się do ponownego zamieszkania. Czy będzie to dla nich szansa na nowe życie, czy wręcz przeciwnie – pewna śmierć?
W zetknięciu z dziką przyrodą setka zesłańców, prześladowana przez tajemnice z przeszłości, musi walczyć o życie. Nikt nie uważał ich za bohaterów, jednak dla całej ludzkości są ostatnią nadzieją na przetrwanie.
  ***


„Zostań ze mną. Tom 1”- J. Lynn
Seria: Czekam na Ciebie #3
Wydawca: Amber
Premiera: 29 styczeń 2015

Dwudziestojednoletnia Calla jako nastolatka nie robiła wielu rzeczy oczywistych dla jej rówieśniczek. Nie chodziła na imprezy, nie całowała się z chłopakiem. Przeżyła za to coś, czego nie powinno przeżyć żadne dziecko. Wciąż nosi blizny na ciele i na duszy. Wciąż nie może zapomnieć, co zrobiła jej matka. I wciąż ukrywa swoją tajemnicę – nawet przed nowymi przyjaciółmi z college’u.
Nagle koszmar zaczyna się od nowa. Calla musi wrócić do rodzinnego miasta i odzyskać to, co odebrała jej matka. Czy pomoże jej tajemniczy przystojniak Jax? I czy Calla da mu szansę, by pomógł jej pokonać przeszłość?
  ***

„Na zawsze. Collin”- Sandi Lynn
Seria: Na zawsze #4
Wydawca: Amber
Premiera: 29 styczeń 2015

Syn bohaterów trylogii Na Zawsze opowiada swoją historię pełną bólu i miłości.
Na Zawsze w Top 3 literatury obyczajowej empik.com.

Collin Black, syn Ellery i Connora i przyszły prezes Black Enterprises, ma dwadzieścia dwa lata, jest seksowny i uwielbia imprezować. Jego życie to marzenie każdego faceta. Może mieć każdą kobietę. Ale jedna złamała mu serce. Od tej pory to on zostawiał za sobą szlak złamanych serc.
Aż spotkał dziewczynę, która wszystko zmieniła.
Tylko czy on potrafi zmienić jej wspomnienia? Uleczyć jej rany? Czy oboje zdołają wzajemnie się przekonać, że jest coś, dlaczego warto żyć?Filmy: „Niezłomny”
Premiera: 2 styczeń 2015

Film w reżyserii Angeliny Jolie, na podstawie bestsellerowej książki Laury Hillenbrand. Dzięki pomocy rodziny Zamperini (Jack O'Connell) został jednym z najlepszych biegaczy. II wojna światowa przekreśliła jego plany bicia rekordu świata na dystansie 1 mili i rzuciła nad Pacyfik. Jego samolot został zestrzelony, 47 dni dryfował na oceanie, przeżył 2 lata w japońskich obozach jenieckich.


   ***

„Paddington”
Premiera: 2 styczeń 2015

Któż nie zaopiekowałby się małym sympatycznym misiem siedzącym samotnie na wielkim dworcu kolejowym? Państwo Brown z dziećmi bez wahania przygarnęli uroczego niedźwiadka w czerwonym kapeluszu i.... odtąd już nic nie było jak dawniej. Do Londynu Miś Paddington przybył w tajemniczy sposób aż z Peru, ale ta podróż to dopiero początek przygód niezwykłego zwierzaka. Spokojne życie Jonathana Browna i jego siostry będzie teraz pełne nie tylko prześmiesznych sytuacji, ale i niesamowitych, magicznych zdarzeń.


   ***„Wielkie oczy”
Premiera: 2 styczeń 2015

"Wielkie oczy" to film oparty na prawdziwej historii malarki Margaret Keane w reżyserii jednego z największych wizjonerów współczesnego kina – Tima Burtona ("Alicja w krainie czarów", "Mroczne cienie"). W rolach głównych występują nominowana do Oscara Amy Adams ("American Hustle") oraz zdobywca Oscara Christoph Waltz ("Django"). "Wielkie oczy" to jeden z najpoważniejszych kandydatów do Nagród Akademii w 2015 r. W latach sześćdziesiątych XX wieku świat zachwyca sięintrygującymi portretami kobiet i dzieci o tajemniczych, wielkich oczach. Autorstwo obrazów przypisuje sobie niezwykle ambitny Walter Keane. Jednak za genialnymi pracami stoi żyjąca w jego cieniu żona Margaret. Kobieta walczy o prawdę, uznanie i wyzwolenie się spod wpływu bezwzględnego despoty oraz z roli, którą narzuca jej społeczeństwo.


   ***


„Exodus: Bogowie i Królowie”
Premiera: 9 styczeń 2015

Opowieść o życiu Mojżesza, który uwolnił Izraelitów z niewoli egipskiej i poprowadził do Ziemi Obiecanej.


  ***


„Uprowadzona 3”
Premiera: 9 styczeń 2015

Bryana Millsa nikomu przedstawiać nie trzeba. Od lat oczyszcza świat z najbardziej zwyrodniałych szumowin. Przestępcy już kilka razy próbowali go za to ukarać i za każdym razem przypłacali to życiem. Tym razem zaatakują wyjątkowo boleśnie. Gdy jego ukochana żona zostanie zamordowana, a podejrzenie padnie na niego, Bryan znów będzie musiał zrobić użytek ze "swych wyjątkowych umiejętności", by dorwać winnych, oczyścić się z zarzutów i przede wszystkim ochronić najdroższą córkę. Jednak tym razem wróg okaże się wyjątkowy...


   ***

„Gra tajemnic”
Premiera: 16 styczeń 2015

Historia niezwykle utalentowanego Alana Turinga, brytyjskiego matematyka, który w kluczowym momencie II wojny światowej złamał niemiecki kod Enigma. Zespół najbardziej utalentowanych ludzi na świecie pracuje pod okiem genialnego Alana Turinga nad złamaniem skomplikowanego kodu, którym posługują się naziści. Ich niesamowite dokonania, oparte częściowo na pracy polskich naukowców, pozwalają położyć kres najbardziej okrutnej wojnie w historii dużo wcześniej, niż wydawało się to możliwe. Po tych wydarzeniach Turing w blasku chwały przystępuje do badań, których efektem będzie największa rewolucja naszych czasów – powstanie komputera. Mimo niesamowitych zasług, ekscentryczny geniusz wpadnie w poważne kłopoty, które doprowadzą do nieoczekiwanego zwrotu w tej fascynującej historii. 


   ***

„Siódmy syn”
Premiera: 23 styczeń 2015

Film jest ekranizacją pierwszego tomu książki fantasy dla młodzieży autorstwa Josepha Delaneya. Opowiada historię 13-letniego chłopca, który zostaje oddany pod opiekę tajemniczemu mężczyźnie, od którego uczy się pokonać ciemne moce. Chłopiec musi stawić czoła wielu niebezpieczeństwom.

   
***

„Bezwstydny Mortdecai”
Premiera: 23 styczeń 2015

Mortdecai wśród płci pięknej znany jest ze swego uroku oraz najbardziej zniewalającego wąsa na Wyspach Brytyjskich. Pewnego dnia wpada na trop zaginionego obrazu Goi zawierającego wskazówki pozwalające przejąć konto bankowe pełne zrabowanego złota. Mortdecai z właściwym sobie wdziękiem i nonszalancją rusza tropem obrazu flirtując przy tym z niemal każdą napotkaną pięknością. Apetyt na skarb ma jednak także rosyjski oligarcha, amerykański miliarder i pewien tajemniczy terrorysta. Największym rywalem Mortdecaia okaże się jednak jego dawny kolega, a obecnie agent wywiadu Alistair Martland (Ewan McGregor), który ma chrapkę nie tylko na obraz Goi, ale także na piękną żonę Charliego – Johannę (Gwyneth Paltrow)


   ***

„Pingwiny z Madagaskaru”
Premiera: 30 styczeń 2015

Kinowy film animowany o przygodach paczki pingwinów, bohaterów bijącego rekordy popularności serialu TV i trzech filmów z serii "Madagaskar", które w polskich kinach obejrzało w sumie niemal 5 500 000 widzów.  ***
Tyle cudowności! Z pewnością na mojej półce znajdzie się miejsce dla nowej „Mary Der”, „Wróć, jeśli pamiętasz” i „Oddychając z trudem”. Ciekawie brzmi też opis „Powiedz wilkom, że jestem w domu” i „Misii 100”. No i obowiązkowo muszę zdobyć „Kroniki Bane’a”!
Jeśli chodzi o filmy nie wyobrażam sobie stycznia bez „Pingwinów z Madagaskaru”, ale nie ukrywam, że wszystkie filmy które dodałam chętnie bym obejrzała.
A jakie są Wasze typy?***
Korzystając z okazji chciałabym też życzyć Wam cudownej zabawy Sylwestrowej, konfetti, serpentyn i fajerwerków. No i oczywiście żebyście nie zaczęli Nowego Roku zbyt dużym... bólem głowy ;-)
Bawcie się dobrze i do zobaczenia
w nowym, 2015 roku!
A przywitam Was kolejną porcją cytatów ;-)


12 komentarzy:

 1. Styczeń na bank zapowiada się bardzo książkowo :D Też mam swój kalendarz premier, których wyczekuję :) "Przemianę" Mary Dyer już przeczytałam i mogę powiedzieć, że trzyma poziom :D
  Czekam oczywiście na Kroniki, na The 100, na Wróć, jeśli pamiętasz oraz na Samodzielne Studia :) Oj, będzie czytania! Najlepszego w 2015!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój kalendarz premier jest przeważnie tak obszerny, że posty nie wyświetlają się w pasku bocznym ;-) Oj tak, będzie dużo wspaniałych książek w tym roku :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Czy aby mnie wzrok nie myli, czy znów notka się nie wyświetliła w pasku? :( Przykro mi! :( Ale ja oczywiście za nic nie mogłabym jej przegapić. Ja po prostu mam takie czujki, które mnie alarmują, gdy u Patki pojawia się nowa notka ^^
  Do serii Jeffa VanderMeera nadal nie jestem przekonana. To znaczy... okej. Słyszałam sporo dobrych opinii. Naprawdę sporo. Ale tych negatywnych i przeciętnych też było wiele, a ja po prostu boję się zaryzykować. :/ Może kiedyś - przed ekranizacją - przyjdzie czas kiedy jednak sięgnę przynajmniej po pierwszą część, ale na razie nie mam zamiaru tego robić. :)
  Nowelki z uniwersum "Szklanego Tronu" są słabe. :/ A przynajmniej dwie pierwsze, które czytałam. :/ Takie nijakie. Mało... wyjątkowe. Właściwie to świat by się nie zawalił, gdyby autorka ich sobie oszczędziła. Poza tym, wkurzona na nią jestem i raczej na razie nie sięgnę po jej książki czy kolejną nowelkę. :(
  "Testy" tak bardzo chciałabym! BARDZO! :( Wiem - opinie są skrajne. Jedni wychwalają, inni krytykują, ale ja po prostu jestem... totalnie na ich punkcie opętana żądzą przeczytania, więc mam nadzieję, że wpadną mi w ręce, najlepiej wraz z drugim tomem ^^
  "Powiedz wilkom, że jestem w domu" kupuję. Nie ma opcji. KUPUJĘ. Pod koniec stycznia (tak, już sobie zaplanowałam) mam zamiar złożyć wielkie zamówienie, bo ilość powieści jakie bym chciała z tego miesiąca mnie przeraża ^^ I nie mam zamiaru płacić za przewóz każdej z osobna. :) Dlatego zamówię je sobie wszystkie, a ta, na pewno znajdzie się w paczce. Tak do końca to nawet nie wiem czemu jestem nią tak zaaferowana, ale... Cóż. Zmysłu czytelniczego się nie wybiera. :)
  "Zac & Mia" chciałabym przeczytać, bynajmniej nie dlatego, że porównuje się ją do GNW. Chodzi o fakt, że... wygląda zachęcająco. Mam tylko jakieś takie dziwne wątpliwości względem niej, więc nie będę też ryzykować rozczarowania, tylko poczekam na opinie. :) A nuż, któraś mnie przekona.
  Clare totalnie nie jest dla mnie, bo ciągle jestem jej antyzwolenniczką, także tym razem odpuszczamy ^^
  Strasznie chciałabym w końcu nabyć pierwszy tom "Oddechów"! Okej, słyszałam wiele... niepochlebnych słów o nim, ale teraz gdy wychodzi tom drugi... Ja po prostu nie umiem nie ulec ciekawości. :( Poza tym! Young Adult? Zawsze i wszędzie!
  "Władca piasków" zapowiada się... zaskakująco intrygująco! Choć temat egipskich bogów w ciałach młodzieży jest mi już dobrze znany z książek Riordana, to jednak chętnie poczytałabym i tą pozycję. Aczkolwiek jest parę... takich elementów, które wzbudzają we mnie wątpliwości. Między innymi fakt, że nie znam wydawnictwa, a autorką jest Polka? Także również czekam na opinie.
  Rany! "Zaklinacza koni" nie czytałam, ale i opis tej powieści... średnio mnie przekonuje. Trochę cuchnie mi to wszystko przewidywalnością i kiczem, no ale okej. Może się po prostu nie znam.
  "Wróć, jeśli pamiętasz"! KUPUJĘ! Właśnie w wspomnianej wyżej paczce styczniowej ^^ Nie ma opcji, żebym się oparła tej premierze, z wiadomych powodów. :)
  "Podziemny labirynt" też brzmi fajnie! Tak ciekawie! Ja naprawdę nie czytam tego typu książek, ale akurat coś takiego mnie interesuje. :) Tylko obawiam się ciężkiej treści i monotonnej akcji, więc na razie powstrzymam euforię. :)
  Pierwszy tom tej nowej serii Aprilynn Pike jest w bibliotece i o ile nie miałam ochoty po niego sięgać bo słyszałam negatywne opinie, o tyle teraz chyba włączył mi się jakiś radad masochistyczny i chyba wezmę tę książkę kiedy po raz kolejny będę w bibliotece. :o Przynajmniej będę mogła się na niej wyżyć w recenzji. Szkoda by były gdyby moje pokłady sarkazmu i złośliwej ironii się zmarnowały nie? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Mara"! TA ABSOLUTNIE FENOMENALNA OKŁADKA! Srebro i niebieski! Dwa ukochane kolory Sherry! Nie muszę więc chyba mówić, że i ta książka znajdzie się w paczce styczniowej? :D Poza tym, ludzie czytający egzemplarze przedpremierowe twierdzą, że kontynuacja jest nawet lepsza niż dobra jedynka więc... Wszystko przemawia nad zakupem. :)
   "Uciekaj albo giń" - brzmi to jak slogan z "Więźnia Labiryntu"...
   "Mechaniczne pająki" - o ile pająków po prostu nienawidzę, bo sprawiają, że natychmiast panikuję i histeryzuję, grożąc że się zabiję, jeśli ktoś nie weźmie tego paskudztwa, o tyle steampunk KOCHAM, a tu wyczuwam kolejną pozycję z szansą na stanie się perełką! Prędzej czy później się skuszę. ;)
   "Misja 100"! MOJE CUDO <3 I o ile obawiam się, że słowa jednej ze znajomych, że książka jest gorsza od serialu się sprawdzą, to po prostu nie umiem się powstrzymać przed marzeniem o tej pozycji. Również znajdzie się ona w paczce. Tak swoją drogą, jak tak czytam ten opis to niedowierzam. Twórcy serialu zdecydowanie... odstąpili od pierwowzoru. ZDECYDOWANIE. Ale cieszę się. :) Bo już pomijając fakt, że serial darzę olbrzymią miłością, to przynajmniej książka może mnie czymś zaskoczyć. :) I BELLAMY <3
   "Zostań ze mną"! O RAAAANY! Ależ ja się cieszę z premiery tej książki! Obawiałam się, że wydawnictwo daje sobie spokój z autorką, dlatego jestem mile zaskoczona, że jednak nie. No i co ja widzę! Okładka w kolorach!

   O ile ja naprawdę nie trawię filmów z wojenną tematyką, to na "Niezłomnego" mam straszną ochotę, może dlatego, że występuje tam Jack O'Connell, który ma szansę stać się jednym z moich ulubionych aktorów! Wszystko za sprawą serialu oczywiście - "Skins" w tym wypadku. :D Choćby dla niego, mam nadzieję, że ochota na ten film mi nie minie.
   "Paddington" O RANY JAKIE TO UROCZE! OGLĄDNĘ! Słyszałam, że jest książka, ale szczerze mówiąc, niespecjalnie chce mi się jej szukać, za to film zapowiada się strasznie zabawnie! :3 I twórcy HP! I ten uroczy MIŚ <3
   "Wielkie oczy" też ostatnio widziałam w zapowiedziach i muszę przyznać, że fakt, iż reżyserem jest Burton sprawia, że nie mogę powstrzymać fal ciekawości i podekscytowania! Poza tym! Oparte na prawdziwej historii! I w dodatku mąż-dupek! Coś dla mnie! Uwielbiam się złościć na filmowych męży! (Aczkolwiek to słowo prawdopodobnie jest źle odmienione) A ten mi wygląda na prawdziwego chama. Muszę zobaczyć.
   "Exodus" też wygląda ciekawie. :) Może nie na tyle, abym szybko dążyła do jego zobaczenia, ale kiedyś pewnie ulegnę światu i się skuszę.
   "Gra Tajemnic" CO ZA BUJDA! Kolejny film o zasługach Anglików, podczas gdy to Polacy złamali kod Enigmy?! Nie mam zamiaru tego dziadostwa oglądać. Mam już dość tej postawy Brytyjczyków a'la "TO DZIĘKI NAM WOJNA SIĘ SKOŃCZYŁA". Obrażają moje patriotyczne przekonania.
   "Siódmy syn" wygląda fajnie. Oprócz faktu, że Ben Barnes gra trzynastolatka. :o Ale najpierw przeczytam książkę. Swoją drogą, chyba mam ją na tablecie o ile mnie pamięć nie myli, więc może się ku niej skłonię w najblizszym czasie. ;)
   JOHNNY DEPP! Nie ma dla mnie lepszej zachęty do obejrzenia filmu ^^
   No i Pingwinki - również do oglądnięcia.
   Przepraszam, że tak mało i pusto na koniec, ale jestem zbulwersowana tym filmem z Cumberbatchem. :(
   Anyway!
   Życzę wspaniałego, cudownego stycznia (o ile styczeń taki może być ^^)
   I wspaniałego, cudownego, zaczytanego roku! Spełnienia marzeń, jak najwięcej uśmiechów, jak najmniej smutków i wspomnień, które będziesz chciała przywołać za rok o tej porze. :)
   Pozdrawiam!
   Sherry

   Usuń
  2. Niestety masz rację :-( poprzednio wyświetliło się bez problemu a teraz znowu to samo... Podejrzewam, że to wina objętości posta, bo poprzedni był o wiele krótszy...
   Mnie Vandermeer ogromnie ciekawi, ale mam to samo co Ty- boję się zaryzykować. Mimo wszystko jeśli znajdę książkę, za powiedzmy 5 zł myślę, że zaryzykuję :-D
   O kurczę, a co takiego zrobiła Maas, żeby aż tak zdenerwować Sherry? Bo mam jej pierwszą książkę i właśnie zamierzałam kupić w ciemno część drugą...
   Ja akurat nie jestem opętana żądzą przeczytania "Testów" jakoś... sama nie wiem. Ale czytaj, może mnie przekonasz ;-)
   "Powiedz wilkom, że jestem w domu"- również kupuję! I chyba wiem co nas tak do niej ciągnie- ogrom emocji przywołany w opisie. A obie bardzo cenimy sobie emocje w książkach ;-)
   Myślę, że "Zac i Mia" nie będzie miało zbyt wiele wspólnego z "GNW" ale spodziewam się podobnego poziomu i chętnie bym się z tą powieścią zapoznała :-)
   Ja codziennie sprawdzam czy nie ma na allegro jakiejś promocji na "Powód by oddychać", czuję, że to coś w 100% dla mnie i większość recenzji na które trafiałam były pozytywne ;-)
   "Władca piasków" faktycznie ma intrygujący opis, ale masz rację, autorka jest polką. Wydawnictwo z kolei jest dosyć stare, założone w 1992 roku ;-) Ale publikuje głównie niezbyt znane w naszych kręgach pozycje.
   "Wróć, jeśli pamiętasz"- ja też kupuję! Tyle na nią czekałam :-) Podobnie Mara- choć może przeczytam jedynkę na tyle szybko by nie nabyć jej w ciemno ;-)
   "Misja 100" mnie ciekawi, ale chyba poczekam na Twoją opinię, bo przez te negatywne nie mogę się przekonać ;-)
   Do nowego roku można było kupić książki ambera z 50% rabatem, ale jakoś się nie skusiłam. Nie ma to jak książka za dychę :-P


   Niezłomny to coś wprost doskonałego dla moich rodziców, sama też z ciekawością bym obejrzała by sprawdzić jak spisała się Jolie w roli reżysera ;-)
   Paddington faktycznie słodziutki, ale w tym miesiącu absolutnie żądzą Pingwiny!
   "Wielkie oczy" koniecznie muszę obejrzeć, bo film zapowiada się wprost magicznie, z kolei "Exodus" ma tak złe recenzje, że kompletnie mnie do niego nie ciągnie.
   Lubię Brytyjczyków, ale mnie też strasznie drażni ich postawa.
   Dziękuję za życzenia i pozdrawiam!

   Usuń
 3. Widzę wiele ciekawych książek. Niestety wychodzi wiele dalszych tomów z serii, których nie czytałam. Będę musiała po nadrabiać książkowe zaległości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż, ja też, bo moje zaległości również są ogromne ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Widzę sporo interesujących książek i filmów :) ale "Uprowadzona 3" zdecydowanie nie polecam. Poprzednie części były genialne, ale ta jest tragiczna. Muszę zobaczyć "Pingwiny z Madagaskaru" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za ostrzeżenie ;-) Tak to niestety jest kiedy chce się zarobić na jakimś fenomenie na siłę... A na Pingwiny i ja się wybieram ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Na pewno przeczytam książkę pt. "Powiedz wilkom, że jestem w domu", ale poczekam kilka miesięcy aż stanieje, ponieważ teraz niezła drożyzna :/
  'Zack i Mia" również mnie intryguje.
  CO się tyczy filmów:
  Obejrzę "Wielkie oczy" - miałam nawet jechać do kina, ale u mnie nie grali tego filmu.
  I z ciekawości "Gra tajemnic".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zawsze czekam, aż pojawią się na allegro ;-) Zazwyczaj można upolować coś za grosze :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.