1 sierpnia 2014

Premierowy sierpień


UWAGA: Daty premier są ruchome i mogą ulec zmianie


Książki:


„Atlanci. Wyspa Sześciu Pierścieni”- Olis Nari Lang
Seria: Atlanci #2
Wydawca: Azyl
Premiera: 1 sierpień 2014

Nawiązująca do historical fiction saga „Atlanci” odwołuje się do artefaktów i monumentalnych budowli starożytnych cywilizacji. Historia losów głównych bohaterów rozgrywa się w scenerii mitycznej Atlantydy i na terenie podległych im kolonii.

II tom sagi to ciągnące się nieprzerwanie pasmo zaskakujących zwrotów akcji i nieprzewidzianych zdarzeń.
Choć zagadka Kakrachana zostaje rozwiązana, rodzą się kolejne wątpliwości i pojawiają nowe tajemnice. Jakkolwiek coraz więcej dowiadujemy się o Atlantach, zdumiewających przedmiotach i budowlach, to wciąż nie wiemy, co czeka nas na końcu tej drogi? Jak rozwinie się historia Dalemy i Zamira? Kim są Atlanci i dlaczego Podziemie z nimi walczy? Jaką rolę spełniają przepowiednie?
A może nikt z bohaterów nie ma wpływu na to, co się zdarzy, ponieważ to już dawno zostało zaplanowane…
Niezwykła historia, wciągająca akcja, zadziwiająco realny świat Atlantydy – to sprawia, że „Wyspa sześciu pierścieni” pochłania bez reszty…
 ***

„Jedno małe kłamstwo”- K.A. Tucker
Seria: Dziesięć płytkich oddechów #2
Wydawca: Filia
Premiera: 6 sierpień 2014

Livie zawsze była tą bardziej zrównoważoną z sióstr Cleary. Poradziła sobie z tragiczną śmiercią rodziców. Jednak pod zewnętrzną powłoką twardej i silnej młodej kobiety, kryje się mała dziewczynka, uczepiona ostatnich słów ojca: „Spraw, bym był dumny”. Obiecała, że się postara…Przez ostatnie siedem lat każda decyzja, słowo i czyn przybliża ją do wytyczonego celu.

Livie trafia do Princeton z życiową misją: uczęszczać na zajęcia, zdać na medycynę i poznać dobrego, porządnego faceta, za którego pewnego dnia wyjdzie za mąż. Nie planuje jednak: galeretkowych shotów, sympatycznej współlokatorki-imprezowiczki, której nie potrafi odmówić i Ashtona – przystojnego kapitana uczelnianej osady wioślarskiej. Jego zdecydowanie NIE planuje. Ashton jest aroganckim dupkiem, który rozpala zwykle uśpiony temperament Livie, ponadto uosabia wszystkie cechy, których dziewczyna pragnie u faceta uniknąć. Co gorsza, jest przyjacielem i współlokatorem Connora, który, jak się akurat składa, idealnie spełnia wymagania Livie. Dlaczego więc dziewczyna cały czas wraca myślami do Ashtona?
Czy obowiązkowa i przykładna dotąd Livie zostanie zmuszona, by zrezygnować z ostatniej obietnicy, jaką złożyła ojcu? A wraz z nią z jedynej drogi życiowej, którą zna?
 ***

„Coś do ukrycia”- Cora Carmack
Seria: Coś do stracenia #2
Wydawca: Jaguar
Premiera: 6 sierpień 2014

Mackenzie „Max” Miller ma poważny problem. Jej rodzice wpadli właśnie z niezapowiedzianą wizytą do miasta i jeśli zobaczą jej tatuaże, piercing i ufarbowane na wściekłą czerwień włosy, nieludzko się wściekną. Gorzej – gdy spotkają również jej obecnego chłopaka, Mace’a, zapewne zdecydują się ją wydziedziczyć. Max wmówiła im, że spotyka się z sympatycznym i poukładanym gościem, którego poznała w bibliotece, a wytatuowany facet z tunelami w uszach ni diabła nie pasuje do tego opisu. Sytuacja jest katastrofalna. Jedyne wyjście to w ciągu trzech minut znaleźć kogoś, kto zgodzi się odegrać chłopaka z biblioteki.

Cade przeniósł się do Filadelfii by studiować na uniwersytecie Temple, ale nic nie układa się tak, jak sobie zaplanował. Wisienką na torcie są rychłe zaręczyny Bliss i Garricka. Gdy do stolika, przy którym siedzi przysiada się nagle dziwna dziewczyna z jeszcze dziwniejszą prośbą, Cade porzuca na chwilę zdrowy rozsądek i zgadza się na szaloną maskaradę. Szybko okazuje się, że to, co miało potrwać kwadrans, tak szybko się nie skończy. A im dłużej Max i Cade udają parę, tym trudniej im zachować pozory…
 ***

„To Ty mnie ocalisz”- Jasinda Wilder
Seria: Falling #3 (cz. 2)
Wydawca: Amber
Premiera: 7 sierpień 2014

Ciąg dalszy bestsellera To Ty mnie pokochasz.

Podałaś mi rękę, gdy balansowałam na krawędzi. Pokazałaś
mi, że można mieć nadzieję…

Chcieliśmy wierzyć, że po usłyszeniu magicznych słów „ja ciebie też”, wszystko już będzie dobrze. Że to zaklęcie miłości roztoczy parasol ochronny, przepędzi zły los i demony. Ale tak nie jest. Po wypowiedzeniu tych słów wszystko po prostu boli bardziej…

Kylie i Oz są już pewni, że chcą być razem, ale wydaje się, że życie co chwila chce pokrzyżować te plany. Nie przebiera w środkach, a że historia lubi się powtarzać, są to środki ostateczne.
Rozpacz, lęk, pożegnanie i przeszłość, która niespodziewanie staje w drzwiach…
Oz, chłopak Kylie, i Colton, jej ojciec, dwóch mężczyzn tak całkiem różnych, a jednak tak podobnych, opowiada historię tej miłości – miłości do dziewczyny i do córki. I czasem mówią przez łzy…
 ***

„Nigdy nie gasną”- Alexandra Bracken
Seria: Mroczne umysły #2
Wydawca: Otwarte
Premiera: 11 sierpień 2014

Mam na imię Ruby. Niektórzy nazywają mnie Liderką, ale tylko ja wiem, kim jestem naprawdę. Potworem.

Przede mną najbardziej ryzykowana misja w moim życiu – wojna, w której stawką jest ocalenie tych, których kocham. Zwycięstwo może oznaczać przegraną bitwę o samą siebie.

Jestem ostatnią z Pomarańczowych i jestem gotowa na wszystko.
 ***

„Wybrani. Niezbędnik Nocnej Szkoły”- C.J. Daugherty
Seria: dodatek do serii Wybrani
Wydawca: Otwarte
Premiera: 11 sierpień 2014

Czy co roku we wrześniu zastanawiasz się, jak przetrwać szkołę i nie zwariować?
„Wybrani. Niezbędnik Nocnej Szkoły 2014/2015” pomoże Ci zaplanować czas, podpowie, jak się uczyć, rozwiązywać konflikty, być bardziej kreatywnym i zostać milionerem :). Znajdziesz w nim kultowe cytaty z Twojej ulubionej sagi, kalendarz, plan lekcji i informacje przydatne wszystkim uczniom. W oczekiwaniu na czwarty tom „Wybranych” przeczytasz prequel serii – opowiadanie „Dzień, w którym zgasły światła” – i dowiesz się, jak wszystko się zaczęło…

Rok z „Wybranymi” będzie pełen sukcesów!
 ***

„Ostatni dzień lata” Joyce Maynard.
Wydawca: Muza
Premiera: 13 sierpień 2014

Miasteczko Holton Mills w amerykańskim stanie New Hampshire. Nadchodzi koniec lata i wakacji. Zbliża się upalny długi weekend z okazji Święta Pracy. 13-letni samotnik Henry spędza czas głównie na oglądaniu telewizji, czytaniu i fantazjach. Jego jedynym towarzystwem jest rozedrgana emocjonalnie, od lat rozwiedziona z jego ojcem matka. Nagle we czwartek przed świątecznym weekendem, podczas banalnej wizyty w supermarkecie, wszystko zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni: pewien tajemniczy ranny mężczyzna prosi Henry'ego o udzielenie mu pomocy. Pięć kolejnych dni będzie w życiu Henry'ego największą lekcją, jaką może dać życie; chłopiec pozna dojmujący ból zazdrości i konsekwencje zdrady, zrozumie, że dobro tych, których kochamy, jest ważniejsze od naszego własnego - oraz że na prawdziwą miłość warto zaczekać.
 ***

„Monument 14. Niebo w ogniu”- Emmy Laybourne
Seria: Monument 14 #2
Wydawca: Rebis
Premiera: 13 sierpień 2014

Grupka nastolatków i młodszych dzieci – uwięziona w supermarkecie, w którym ukryła się przed serią coraz to większych katastrof – uczy się, jak przetrwać i zorganizować sobie schronienie przed chaosem. Pojawienie się obcych z zewnątrz burzy ich kruchy spokój i prowadzi do kolejnej tragedii, choć też daje dzieciom promyk nadziei. Okazuje się, że z lotniska w Denver władze ewakuują ludzi w bezpieczne miejsca. Jeśli tam dotrą, być może spotkają rodziców i zostaną ocaleni. W obliczu trudnej decyzji grupa się dzieli: Dean postanawia zostać w sklepie wraz ze swoją ukochaną Astrid i trójką maluchów, a jego brat Alex razem z pozostałymi wyrusza w najeżoną niebezpieczeństwami podróż do niepewnego celu. Świat po kataklizmie jest jednak jeszcze gorszy, niż się spodziewali. Ale i w sklepie wcale nie jest bezpieczniej…

Nikt nie wie, że wojsko ma własne radykalne plany, jak uporać się z następstwami tsunami.
 ***

„Cień Hegemona”- Orson Scott Card
Seria: Cień Endera #2
Wydawca: Prószyński i S-ka
Premiera: 19 sierpień 2014

Wojna Ligi została wygrana, ludzkość ocalała. Zwycięstwo nad Formidami odniosło dziewięcioro dzieci – geniuszy strategii i taktyki – pod dowództwem Endera Wiggina. Ender wyruszył w kosmos na statku kolonizacyjnym, nikt już go na Ziemi nie zobaczy. Dzieci ze Szkoły Bojowej wróciły do swoich domów, do rodziców. Starają się przystosować do zwykłego cywilnego życia. Zapewne by im się to udało, ale są zbyt utalentowane, by nie chciał ich wykorzystać ktoś, kto pragnie sięgnąć po władzę nad światem.

Jak zawsze, uderzający jest opis dzieci, zawsze bardziej lub mniej ludzkich, doskonałych, ale zawodnych, tragicznych, ale pełnych nadziei, cudownych i niezwykłych.
„Publishers Weekly Starred Review”
 ***

“Dawca”- Lois Lowry
Seria: Dawca#1
Wydawca: Galeria Książki
Premiera: 20 sierpień 2014

W społeczności, w której żyje Jonasz, wszystko jest idealne. Specjalnie dobrane kobiety rodzą dzieci, które trafiają potem do odpowiednich jednostek zwanych komórkami rodzinnymi. Każdy ma przypisanych rodziców i pracę. Nikomu nawet nie przyjdzie do głowy, by zadawać pytania. Wszyscy są posłuszni. Nie ma konfliktów, nierówności, rozwodów, bezrobocia, niesprawiedliwości… ani możliwości wyboru.
Wszyscy są tacy sami.
Z wyjątkiem Jonasza.
Podczas ceremonii dwunastolatków dzieci z dumą przyjmują przydzielone im życiowe role. Ale dla Jonasza wybrano coś specjalnego. Ma rozpocząć szkolenie u tajemniczego starca zwanego Dawcą Pamięci. Jonasz stopniowo uczy się, że moc tkwi w uczuciach. Ale kiedy jego własna siła zostaje wystawiona na próbę – kiedy musi uratować kogoś, kogo kocha – może nie być gotowy. Czy jest za wcześnie? Czy za późno?
 ***

“Scramasax. Miecz wikingów”- Kevin Crossley-Holland
Seria: Saga o Wikingach #2
Wydawca: Bellona
Premiera: 22 sierpień 2014

Niezwykła podróż ze skutej lodem Skandynawii do gorącego serca Bizancjum dobiegła końca. Solveig odnalazła ojca. Teraz, by go znów nie utracić, musi wziąć udział w jeszcze bardziej niebezpiecznej wyprawie. Wareska gwardia rusza do boju. Rozbrzmiewa szczęk i zgrzyt oręża. To wymarzona okazja do zdobycia łupów i zyskania sławy!
Wśród zbrojnych jest jednak ktoś jeszcze. Młoda dziewczyna czujnie rozgląda się wokół siebie.
Czy tak miała wyglądać wojenna chwała? Czy nie myliła się co do swoich towarzyszy?
A może ta wyprawa odbierze jej więcej niż tylko złudzenia?
 ***

"Zew górzystej krainy"- Amy Cameron
Wydawca: Świat Książki
Premiera: 27 sierpień 2014

Edynburg, rok 1913. Młoda nauczycielka, Lili Campbel, nieślubna córka kucharki, otrzymuje od przystojnego i zamożnego baroneta, sir Nialla Munroya, niespodziewaną propozycję małżeństwa. Wyrusza z narzeczonym do odległego zamku w Highlands, gdzie jego liczna rodzina przyjmuje ją z ostentacyjnym lekceważeniem. Lili musi się zmierzyć z mroczną atmosferą pełną skrywanych tajemnic i zapiekłej nienawiści, która od wielu pokoleń dzieli dwa klany - Munroyów i Makenziech. Wiele wskazuje na to, że o genezie waśni najwięcej wie babcia sir Nialla, Mhairie, jedna z niewielu życzliwych Lili osób.
Czy uczucie łączące pannę Campbell i jej narzeczonego okaże się dostatecznie silne nawet wówczas, gdy Lili odkryje, że jej ojciec należał do klanu Makenziech, a niedawne samobójstwo pierwszej żony sir Nialla nadal kładzie się głębokim cieniem na jego życiu i podejściu do kwestii małżeństwa?
 ***

„Dzielnica obiecana”- Paweł Majka
Seria: Uniwersum Metro
Wydawca: Insignis
Premiera: 27 sierpień 2014

Dwie dekady po Pożodze, globalnej zagładzie atomowej. Gatunek homo sapiens na powrót został sprowadzony do roli jednego z konkurentów w grze o przetrwanie. Zmieniło się wszystko. Tylko ludzie pozostali tacy, jak dawniej.
Nowa Huta. Zaprojektowane i zbudowane od podstaw robotnicze miasto. XVIII dzielnica Krakowa. To tu, w podziemnych schronach, mieszkają ci, którzy przetrwali nuklearną apokalipsę. Każdy dzień oznacza dla nich walkę, każdy miesiąc przynosi nowe zagrożenia. Wśród strzępów cywilizacji przeżycie kolejnego roku zakrawa na cud.
Zdradzeni i zmuszeni do ucieczki mieszkańcy Nowej Huty wyruszają na poszukiwanie mitycznego raju – Kombinatu. Nie wiedzą jeszcze, że z niedostępnego dla nich centrum Krakowa nadciąga przerażająca horda, która odmieni znany im świat.
Jednak to śmiertelne niebezpieczeństwo okaże się tylko tłem dla piekła, które ludzie niezmiennie gotują sobie sami nawzajem.
 ***

„Niech coś się w końcu zdarzy”- Trixi Von Bulow
Seria wydawnicza: Leniwa niedziela
Wydawnictwo: Świat Książki
Premiera 27 sierpień 2014

Fritzi Berger, z konieczności silna kobieta, od roku nie ma męża. Nie brakuje jej za to niespełnionych pragnień i wątpliwości. Ma też córeczkę, która co wieczór przychodzi z pluszakiem Robbie do jej łóżka, kiepsko opłacaną posadę redaktorki w wydawnictwie Best & Seller, za sobą piętnaście lat małżeństwa, a przed sobą czterdzieste urodziny.
I wtedy przyjaciółka namawia ją, by pojechały razem na kilka dni nad morze…
Pomiędzy codziennym kieratem a chęcią, by jeszcze raz poszukać szczęścia, rozwija się porywająca, czasem smutna, czasem zabawna i pełna zaskoczeń, bardzo życiowa historia.
Pełna humoru i ciepła, przewrotna opowieść o poszukiwaniu szczęścia – „Woman”
Trixi von Bülow jest autorką i dyrektor wydawniczą w niewielkim monachijskim wydawnictwie. Napisała kilka bestsellerowych poradników, m.in. Mężczyźni. Podręczna instrukcja obsługi, Co zrobić, żeby mężczyzna oszalał na twoim punkcie, Co zrobić, żeby twoje życie stało się piękniejsze (wszystkie ukazały się nakładem Świata Książki). Niech w końcu coś się zdarzy to jej debiut powieściowy. Trixi mieszka w Monachium z mężem i dwoma synami.
*** 

„Przeznaczeni”- Holly Bourne
Wydawca: GW Foksal/YA!
Premiera: 27 sierpień 2014

Dobrze się zastanów zanim się zakochasz. Gorące uczucie, nadciągający kataklizm, sensacja i najwyższa stawka.

Gdy jest się zakochanym jest o co walczyć. Powieść o sile uczuć i wielkim spisku. Miłość młodych bohaterów grozi zagładą świata. Gdy pozostaną razem Ziemia zniknie. Rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem. Tropieni przez agencję rządową mają zostać rozdzieleni. Czy miłość zwycięży przeznaczenie?
 **

„Walczyłam o Patricka”- Lisa Niemi Swayze
Wydawca: Świat Książki
Premiera: 27 sierpień 2014

LISA NIEMI i PATRICK SWAYZE byli małżeństwem przez trzydzieści cztery lata. Poznali się w szkole tańca prowadzonej przez matkę Patricka; mieli wtedy po kilkanaście lat. On nieco starszy, trochę próżny i zarozumiały, ona - śliczna, zamknięta w sobie i jakby zdystansowana, nie zamierzała wzorem koleżanek czcić go niczym nieziemskie bóstwo. Choć w ich długim małżeństwie, tak jak w wielu innych, zdarzały się okresy burzliwe, spowodowane stresem i rozmaitymi kłopotami, ale nawet wtedy było ono partnerstwem dwojga ludzi o wspólnych zainteresowaniach i twórczych pasjach.

W słowach małżeńskiej przysięgi, Lisa przyrzekła swemu mężowi, że go "nie opuści aż do śmierci". Ile młodych par zastanawia się, co te słowa naprawdę znaczą, ile wypowiada je z pełną świadomością? Książka Życie jest tego warte to nadzwyczaj szczery zapis zmagań ze śmiertelną chorobą bliskiej osoby - codziennej troski o ulżenie cierpieniom chorego i walki z własną słabością, żeby przetrwać kolejny dzień, nie pogrążając się w rozpaczy. Jest to również bardzo osobista opowieść o tym, jak sobie radzić po śmierci kogoś, z kim przeżyło się połowę życia.
 ***

„Ponura Drużyna”- Luke Scull
Seria: Ponura Drużyna #1
Wydawca: Uroboros
 Premiera: 27 sierpień 2014

I tom trylogii. Początek mrocznej militarnej sagi fantasy.
Bogowie nie żyją, a świat potrzebuje bohaterów. Zamiast nich dostaje tylko Ponurą Drużynę: podstarzałych żołnierzy, kiepskiego maga, dwójkę sierot i sługę o dziwnych umiejętnościach.

W świecie, w którym bogowie nie żyją, grasują hordy okrutnych demonów, a władcami są nieśmiertelni magowie, potrzebna jest odrobina nadziei.

Militarna saga fantasy w stylu George’a R.R. Martina i Glenna Cooka.

Zapadająca w pamięć opowieść ze świetnymi bohaterami i przemyślaną fabułą w dojrzałym świecie, stworzona przez utalentowanego autora.
- SFBook.com
*** 

„Zdobycz”- Andrew Fukuda
Seria: Polowanie #2
Wydawca: Fabryka Słów
Premiera: 29 sierpień  2014

Nie uciekniesz. „Polowanie” trwa.

Drugi tom znakomicie przyjętego „Polowania”

Trzymasz w rękach jedną z najbardziej błyskotliwych i oryginalnych książek jakie ostatnio czytałam. Andrew Fukuda stworzył obraz świata jednocześnie przerażający i fascynujący. Ta książka gwarantuje ci niejedną bezsenną noc!
- Richelle Mead, autorka bestsellerowej serii Akademia Wampirów

Gene i jego przyjaciele myślą, że są w końcu bezpieczni. To jednak tylko pozory. Wkrótce okazuje się, że polowanie dopiero się zaczyna.

Sam pomysł polowania przywodzi na myśl wydarzenia z „Igrzysk śmierci” – losowanie „szczęśliwców”, centrum treningowe, poleganie tylko na sobie, walka o przetrwanie.

Monika „Katriona” Doerre
Filmy:


„Strażnicy galaktyki”
Premiera: 1 sierpień 2014

Zuchwały awanturnik Peter Quill kradnie tajemniczy artefakt stanowiący obiekt pożądania złego i potężnego Ronana, którego ambicje zagrażają całemu wszechświatowi. Chcąc uniknąć gniewu Ronana, Quill zmuszony jest zawrzeć niewygodny sojusz z czterema niemającymi nic do stracenia outsiderami: Rocketem – uzbrojonym szopem, Grootem – drzewokształtnym humanoidem, śmiertelnie niebezpieczną i tajemniczą Gamorą i żądnym zemsty Draxem Niszczycielem. Kiedy główny bohater odkrywa prawdziwą moc artefaktu i zagrożenie, jakie stanowi on dla kosmosu, musi zmobilizować swoich niesubordynowanych towarzyszy do ostatniej bitwy, od której zależą losy galaktyki.


 *** 

„Tarzan. Król Dżungli”
Premiera: 1 sierpień 2014

Sympatyczna małpa Kala znajduje w dżungli opuszczone ludzkie niemowlę. Mimo początkowej nieufności stada, postanawia zaopiekować się dzieckiem. Chłopiec dorasta pod okiem górskich goryli jako jeden z nich, powoli ucząc się praw dżungli. Pod ich opieką wyrasta na silnego młodego mężczyznę znanego jako Tarzan. W wieku 14 lat po raz pierwszy spotyka innego człowieka: Jane Porter, piękną i odważną nastolatkę odwiedzającą Afrykę ze swoim ojcem. Ten dzień na zawsze zmieni życie chłopaka. Zapragnie zrozumieć kim jest, a przede wszystkim znów spotkać niezwykłą Jane. Nie spodziewa się, że wkrótce jego czworonożni przyjaciele znajdą się w niebezpieczeństwie przed, którym tylko on będzie mógł ich obronić.


 *** 

„Nie ma tego złego”
Premiera: 1 sierpień 2014

Leo marzy, aby zostać pisarzem. Jednak kolejne próby kończą się niepowodzeniami. W dodatku złośliwy los sprawia, że to jego była żona otrzymuje lukratywną propozycję wydania książki opartej na blogu o znaczącym tytule "Czemu jesteś do bani". Z kart świeżo wydrukowanego dzieła wszyscy znajomi i nieznajomi dowiadują się o pikantnych szczegółach nieudanego związku Leo. Załamany mężczyzna nie oczekuje od życia już niczego dobrego. Wtedy poznaje Colette - kobietę swoich marzeń. Niestety, problem w tym, że wybranka jego serca właśnie wychodzi za mąż... za innego.


 *** 

„Epicentrum”
Premiera: 8 sierpień
W ciągu jednego dnia Silverton zostaje spustoszone przez niespotykaną do tej pory serię tornad. Całe miasteczko pozostaje na łasce i niełasce nieobliczalnych i śmiercionośnych cyklonów, a łowcy tornad przewidują, że najgorsze dopiero przed nimi. Większość mieszkańców szuka schronienia, lecz niektórzy ruszają w kierunku oka cyklonu. Chcą sprawdzić, jak daleko może posunąć się łowca burz, by zrobić zdjęcie swojego życia. Film "Into the Storm" widziany oczyma zawodowych łowców burz, żądnych wrażeń amatorów i odważnych mieszkańców miasta pozwala widzom znaleźć się w samym centrum wydarzeń i przekonać się o niszczycielskiej sile przyrody, utrwalonej w obiektywie ich aparatów.


 *** 

„Wojownicze żółwie ninja”
Premiera: 8 sierpień 2014
Przybysze z kosmosu atakują Ziemię. Z pomocą mieszkańcom przychodzi czwórka Żółwi Ninja.


 *** 

„Podróż na sto stóp”
Premiera: 8 sierpnia 2014

Dystyngowana Madame Malory (Helen Mirren) od lat kieruje cenioną restauracją w niewielkiej miejscowości na południu Francji. Sława jej potraw wykracza daleko poza lokalną społeczność. A przyznane lokalowi prestiżowe trzy gwiazdki w słynnym Przewodniku Michelina napawają dumą wszystkich mieszkańców. Pewnego dnia w miasteczku osiada rodzina emigrantów z Bombaju. Gdy przybysze otwierają skromny lokal vis a vis renomowanej restauracji, Madame Malory nie kryje oburzenia wobec ich kulinarnego nieokrzesania. Unoszące się w powietrzu zmysłowe nuty curry, kardamonu i kminu sprawiają jednak, że nowa knajpka zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Czy uwodzicielskie smaki Orientu przekonają do życzliwych Hindusów również kuchenną arystokratkę?


*** 

„Dzwoneczek i tajemnica piratów”
Premiera: 14 sierpień 2014

Dzwoneczek i jej utalentowane przyjaciółki wyruszają na pełną przygód wyprawę, by odzyskać magiczny pył, skradziony z Przystani Elfów przez tajemniczą Zarinę. W trakcie poszukiwań cały świat Dzwoneczka, Jelonki, Widii, Różyczki, Mgiełki i Iskierki staje na głowie, kiedy pod wpływem zaklęcia zostają zamienione ich talenty. A to jeszcze nie wszystko… Wróżki czeka bowiem spotkanie z piratami.


 *** 

„Lucy”
Premiera: 14 sierpień 2014
Lucy (Scarlett Johansson) mieszkająca na Tajwanie studentka zostaje namówiona przez swojego chłopaka do dostarczenia ważnej teczki pewnemu biznesmenowi. Zanim jeszcze dziewczyna zorientuje się w co została wplątana, stanie się zakładniczką bezwzględnego pana Janga (Choi Min Sik) na którego rozkaz do organizmu Lucy zostanie chirurgicznie wszyta paczka z silną syntetyczną substancją przypominającą narkotyk. Przypadkowo substancja chemiczna rzeczywiście przenika do organizmu Lucy. Pod jej wpływem ciało dziewczyny zaczyna podlegać niewyobrażalnym transformacjom, a najbardziej doświadcza tego mózg, którego potencjał zostaje uwolniony i osiąga zdumiewające, pozostające dotychczas jedynie w sferze hipotez możliwości... Z ogromną intensywnością zaczyna odczuwać wszystko, co znajduje się wokół niej – powietrze, wibracje, ludzi, nawet grawitację. Rozwijają się u niej również cechy nadludzkie - telepatia, telekineza, niezwykle rozległa wiedza oraz zapierająca dech w piersiach kontrola nad materią.


 *** 

„Wakacje Mikołajka”
Premiera: 14 sierpień 2014

Koniec szkoły to najszczęśliwszy dzień w roku dla Mikołajka i paczki jego oddanych przyjaciół. Wystarczy spakować walizki i można ruszać w wymarzoną wakacyjną podróż. A ta zaprowadzi bohatera w sam środek malowniczej Bretanii. Od partyjki golfa w urokliwym pensjonacie, przez rejs do Wyspy Mgieł, na harcerskim obozie skończywszy – wszędzie, gdzie pojawi się Mikołajek, czeka go moc niezapomnianych przygód.


 *** 

„Dawca Pamięci”
Premiera: 22 sierpień 2014

Film oparty jest na bestsellerowej powieści Lois Lowry z 1993 roku o tym samym tytule. Opowiada historię chłopca o imieniu Jonas, który żyje w fikcyjnym świecie bez wad. Społeczeństwo jest szczęśliwe, a pojęcia wojny, bólu, wyboru, smutku i innych uczuć nie są mu znane. Każdy ma przypisaną rolę i żyje według ściśle określonych zadań. W wieku 12 lat Jonas otrzymuje swoją rolę - ma zostać "Odbiorcą wspomnień". Rozpoczyna szkolenie pod okiem byłego "Odbiorcy", starszegoo człowieka, który będzie przekazywał chłopcu swoją wiedzę (tytułowy "Giver"). Tym sposobem Jonas doznaje nowych uczuć i wkracza w prawdziwy świat, gdzie nie wszystko jest tak wspaniałe. Zdaje sobie sprawę, że społeczność, w której żyje to jedno wielkie oszustwo i w obliczu tej prawdy musi podjąć decyzje, które zmienią jego los na zawsze.


***
Czeka nas miesiąc pełen wrażeń! Na co szczególnie czekacie?

Miłego dnia!

31 komentarzy:

 1. Ciekawe te premiery:) z książkowych to marzy mi się "Ostatni dzień lata" i "Przeznaczeni":)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak się składa, że "Ostatni dzień lata" wkrótce dostanę do recenzji, więc będziesz mogła przed zakupem zapoznać się z moją opinią ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Dziękujemy za zauważanie ;-)
  Wydawnictwo Azyl
  Wyspa Sześciu Pierścieni, Saga Atlanci

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała przyjemność po mojej stronie ;-)
   Co prawda Sagi "Atlanci" nie miałam jeszcze okazji przeczytać, ale słyszałam o niej wiele dobrego, a każda dobra książka zasługuje na miejsce w moim zapowiedziowym zestawianiu :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Pięknie się sierpień zapowiada :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda? ;-) Mam wrażenie, że z każdym miesiącem jest coraz więcej cudownych zapowiedzi :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Jak dużo wszystkiego! Widzę, że się napracowałaś:) Mam już Ostatni dzień lata:) Wypatrzyłam tu mnóstwo fajnych zapowiedzi, w szczególności książka o moim ukochanym aktorze Patricku Swayze. Przeznaczeni mają przyciągającą okładkę. Podoba mi się też fabuła Zewu górzystej krainy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapisuję sobie każdą zapowiedź od razu jak ją zobaczę więc praca była rozłożona na cały miesiąc ;-) "Ostatni dzień lata" również mam dostać i jestem naprawdę ciekawa tej książki, a Patricka Swayze kocham! <3 To mój narzeczony z dzieciństwa więc na pewno będę się rozglądać za książką :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. bardzo ciekawie zapowiada się sierpień :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak uważam ;-) zanosi się na spore zakupy ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 6. "Jedno małe kłamstwo" z przyjemnością przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja najpierw muszę upolować "Dziesięć płytkich oddechów", ale jestem pewna, że to będzie coś dobrego ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 7. Ależ tych tytułów dużo. "Ostatni dzień lata" już czeka na swoją kolej przy łóżku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój egzemplarz jeszcze nie dotarł, ale już zacieram do niego łapki ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 8. No to ja poproszę 'Monument 14. Niebo w ogniu', ponieważ pierwsza część bardzo mi się spodobała. Co do pozostałych książek to poczekam sobie na pierwsze recenzje. 'Epicentrum' bym chetnie obejrzała,b o lubie takie filmy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat monumentu sama nie znam, ale "Epicentrum" pewnie obejrzę, jeśli będzie u mnie w kinie ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 9. Okej, okej. Już jestem i komentuję. :)
  Sierpień będzie dla mnie trudnym miesiącem (z tym postanowieniem o nie kupowanie książek), dlatego skrycie liczę na to (jeszcze nie przeglądałam notki), że będzie mało interesujących premier. :(

  O Atlantach coś tam, kiedyś słyszałam. Swego czasu nawet czytałam fragment tej książki, który był bardzo interesujący, choć... też trochę... dziwny. Zwiastował trudniejszą lekturę, ale też... był na swój sposób zachęcający. W każdym razie, współpraca z wydawnictwem nie wypaliła (Sherry miała wtedy okres - NAUKANAUKANAUKA) i nie zdążyłam się przekonać jaka jest ta powieść. Aczkolwiek teraz jak tak myślę, to nawet mi się do niej nie śpieszy, choć jakbym zdobyła ją w jakiejś promocji (po sierpniu), albo wygrała w konkursie - z wielką ochotą zabrałabym się do czytania. :) Zwłaszcza, że teraz jest drugi tom.
  "Jedno małe kłamstwo"! UCH! Opisu nie czytam, ale... to jest jedna z tych premier, które chciałabym mieć, najlepiej zamówione jeszcze przed premierą, żeby jak najszybciej znalazły się w moim domu. ;( Niestety - będzie musiała poczekać na wrzesień, tudzież październik. :( Na szczęście, jeszcze "Dziesięciu płytkich oddechów" nie czytałam i nie jestem opętaną psychofanką autorki, aczkolwiek podejrzewam, że jeśli powieść jest tak dobra jak mówią... przez kupnem kontynuacji, będą musieli mnie powstrzymywać siłą. ;(
  "Coś do ukrycia" - również nie czytam opisu. Jak ja straaasznie chciałabym mieć tą książkę! Oczywiście wraz z jedynką. Marzę o "Coś do stracenia" bo zbiera tak świetne oceny... I w ogóle... Podobno jest zabawna! A to coś nowego w New Adult ^^ No może nie licząc "Zaczekaj na mnie", które też było utrzymane w dowcipnym charakterze, ale mimo wszystko dramaty były (szczególnie pod koniec), a tutaj, w książkach Jaguara może być tylko humor i... jeszcze więcej humoru! I miłość! <3 Zdecydowanie kiedyś je kupię. :)
  "To ty mnie ocalisz" - ostatnio widziałam gdzies tam ebooka, niestety nie mogłam znaleźć ani doprosić się pierwszej części, więc musiałam zrezygnować z lektury. ;( Aczkolwiek - nie wiem czy widziałaś - na stronie Ambera teraz jest promocja, bodajże 50%, z okazji otwarcia tejże strony. Na wszystkie powieści Ambera. Znaczy się... te które są dostępne. :o Ale podejrzewam, że kiedyś te NA książki i tak wylądują na bazarze taniej książki w fabryce - a przepraszam, teraz już na Świecie Książek ._.
  "Nigdy nie gasną" kieeeedyś tam kupię, bo chcę mieć całą trylogię u siebie <3 Ale na szczęście nie śpieszy mi się, bo książkę mam za sobą. :) Nawet ostatnio przeczytałam polską wersję jedynki i łał - odkryłam, że lepsza była angielska ^^ Ale ok, ok. Ja wciąż czekam na premierę trójki za oceanem. Oni są taaacy irytujący. Mogliby wydawać szybciej. :( Chociaż i tak, tam jest lepiej niż w Polsce. Choćby nie wiem jak beznadziejna była seria, to wydają ją do końca. :( W każdym razie - znów. Okładka. Uch. Tak trudno było zostawić oryginał? :( Mam szczerą nadzieję, że wydawnictwo Otwarte, gdy już będzie wydawać książki Raibow Rowell (Fangirl i Eleaonr&Park <3 <3 <3) zostawi oryginalne. Bo są taaaakie słodkie <3 Zresztą tak jak i treść. :)
  "Niezbędnik Nocnej Szkoły" niby widziałam, na Fanpejdżu sagi, ale.. czy ja wiem? Nie jestem AŻ TAKĄ fanką tej serii, bym chciała go nabyć... Gdyby to był Niezbędnik Półboga - Riordana - wzięłabym bez wahania, tak jak wszystkie jego książki, ale... Nocna Szkoła jakoś specjalnie nie wzbudziła mojej miłości. :) Sympatię - owszem, ale nie miłość. :) A tak w ogóle to po trzeciej części jestem obrażona na autorkę, więc... :) Jedyne co mnie fascynuje w tym niezbędniku to, to opowiadanie prequelowe. Choć podejrzewam, że jakby ktoś się uparł, to by znalazł je gdzieś w sieci...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Ostatni dzień lata" brzmi bardzo interesująco! Aczkolwiek mam jedno zastrzeżenie... Dlaczego, skoro głównym bohaterem jest trzynastolatek, na okładce jest (podejrzewam) ten "tajemniczy mężczyzna) i (podejrzewam dalej) matka chłopca? W sensie... Przez to, praktycznie wiem wszystko co się będzie w książce działo. "Na prawdziwą miłość warto czekać". No raczej nie sądzę, żeby to dotyczyło chłopca, więc romans pomiędzy wspomnianą przeze mnie wyżej dwójką - gwarantowany. Jak ja nie znoszę przewidywalnych powieści. ;( To samo było z "Gwiazd Naszych Wina" - przewidziałam doprawdy, wszystkie kluczowe momenty i już nie czytało mi się tej powieści z taką wielką przyjemnością. :/ Także na razie "Ostatni dzień lata" sobie nigdzie nie zapisuję, jeśli kiedyś jakaś recenzja mnie przekona do książki - być może się na nią skuszę. ;/
   "Niebo w ogniu"! Uch, jak ja czekałam na tą książkę. I nawet nie chodzi o to, że jestem ciekawa treści (choć jestem, owszem, owszem), ale ta okładka! CUDOWNA! Kiedyś, podejrzewam, że ją sobie kupię, aczkolwiek nie w najbliższym miesiącu (wiadomo czemu ^^). Już nie mogę się doczekać, aż ta OKŁADKA znajdzie się u mnie na półce. Coś mi się w niej strasznie podoba. Ten autobus... klimat postapokaliptyczny... wszystko takie mroczne, ciemne... Choć muszę przyznać, że tło jest jakieś takie dziwne. Rozumiem, że to dym? Bo takie wszystko zamglone...
   "Cień Hegemona" na razie niestety muszę sobie odpuścić. :( Z bólem serca, of course, ale... Nie mam pierwszej części - to po pierwsze. A po drugie - sierpień. :( Mam jednak nadzieję, że wydawnictwo kiedyś urządzi, międzygalaktyczną promocję - tylko dla mnie i... wtedy wszystkie zaległe książki pana Carda wylądują u mnie na półce. :) Kurczę. Teraz naszła mnie ochota na przypomnienie sobie "Gry Endera", ale muszę się powstrzymać, gdyż: mam sporo książek w kolejce, w książce jest parę cięższych fragmentów, a ja nie mam siły we wakacje m y ś l e ć i... nie wiem czy psychicznie bym zniosła, kolejny raz z... tym okrucieństwem. :(
   "Dawcę" chcę mieć. Bardzo, bardzo. :) Zwłaszcza przed filmem. :) I już wiadomo, że niestety na niego nie pójdę - bo premiera tuż, tuż, a ja w sierpniu niestety nie nabędę książki. ;( Tak w ogóle, to ja biorę na pewnik, że jest dobra, bo nie wyobrażam sobie innej opcji i - nie czytałam ani jednej opinii na jej temat ^^. Ale jak Patka przeczyta, to da Sherry znać. :D
   "Miecza wikingów" nie kojarzę... Właściwie to... Jest jakaś pierwsza część?! SZOK. :o
   "Zew górzystej dolliny" - NO! I to jest coś dla mnie! Fabuła brzmi bardzo sympatycznie, choć mam jakieś dziwne wrażenie, że opis za dużo zdradza szczegółów... I być może pół książki już mamy skróconych w opisie właśnie... No, ale. Widzę, że w tle będzie ciekawy klimat, jeśli pióro autorki oczywiście - będzie dobre. ;) Poczekam na opinie o tej pozycji, aczkolwiek nie ukrywam, że kiedyś będę nią poważnie zainteresowana (tak myślę). :)
   "Dzielnica obiecana" - muszę przekazać bratu, że będzie kolejna książka od pana od "Metra", bo to jedna z niewielu serii, które mu się podobają ^^ Ja co prawda jeszcze nie miałam przyjemności, przeczytać którąkolwiek z książek tego pana autora, no ale. Wszystko jest do nadrobienia, zwłaszcza że któryś tom "Metra" jest w bibliotece. :)
   "Niech coś się w końcu zdarzy" równiez bardzo mi się podoba, zwłaszcza że należy do serii "Leniwa niedziela" (musiałam się uśmiechnąć, jak to czytałam ^^), a wszystko co leniwe, we wakacje bardzo pasuje. :D Niemniej, coś mnie dręczy odnośnie pióra tej autorki. Skoro wcześniej pisała poradniki... Poczekam na recenzje. :) Jeśli będą tak dobre, jak książka się zapowiada, to z całą pewnością, będę musiała się za nią rozejrzeć.

   Usuń
  2. "Przeznaczeni" zupełnie by mnie nie zaintrygowali, gdyby nie parę szczegółów: "kataklizm, ścigani przez rząd"? BRZMI FANTASTYCZNIE! Dalej: serce na okładce - NIEBIESKIE <3 I ostatni już element: wydawnictwo. Z tego co się orientuję, YA wydają same ciekawe tytuły, które zbierają bardzo pozytywne recenzje, także... ;) Kto wie? Może kiedyś się skuszę. :)
   "Walczyłam o Patricka" brzmi bardzo poważnie. Aczkolwiek ja mam... w sobie coś takiego, że takich tragicznych historii opisanych na bazie prawdziwych zdarzeń, albo opowieści o chorobach - po prostu się boję. Jestem strasznie wrażliwa, jeśli o te dwa punkty chodzi, a tu widzę - że książka może łączyć je obydwa. ;( Dlatego niechętnie - ale z lektury muszę zrezygnować. :/
   "Ponura drużyna"! Jeeeeej! Wygląda świetnie! :) Trochę mnie przeraża zwrot "militarna" bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że można stworzyć książkę tylko o strategiach i wojnach, no ale. Chciałabym się przekonać na własnej skórze, czy jest odczuwalny, tytułowy "ponury" klimat. :) Poza tym - mają w drużynie MAGA! <3
   "Polowania" nie czytałam, choć parę ocen widziałam i właściwie nie mam pojęcia czy chcę sięgnąć po tą książkę, czy nie. Niektórzy ją chwalili, twierdząc, że jest naprawdę ciekawa i jest dużo akcji. Inni uważali, że to coś absolutnie okropnego, nie wyróżniającego się z tłumu. Także myślę, że o ile nie złapię jakiejś absolutnie zniewalającej promocji, a'la - tytuł za dziesięć złotych, albo nie wygram jakiegoś konkursu (co jest wątpliwsze niż pierwsza opcja), to niestety serii nie poznam. ;)

   Filmy, filmy.
   "Strażnicy Galaktyki" - MARVEL. O Zeusie. :/ Wspominałam już o tym, że nie mam cierpliwości do ich filmów? :D No, ale. Ogólnie nie kręcą mnie galaktyczne... dziwne... mutanty? Stworzenia? Aczkolwiek po tym zwiastunie, skłonna jestem uwierzyć, że kiedyś film oglądnę ^^ Jeśli nie dla szopa <3 To dla głównego bohatera - który jak widzę, jest cwaniakowatym narcyzem. A tacy są najlepsi, zwłaszcza jeśli chce się stworzyć komedię ^^ Mam tylko nadzieję, że twórcy zauważyli różnicę pomiędzy komedią, a absurdem, bo absurdalnych filmów mam już dość. :/
   "Tarzan" - nie wiem czemu, ale nigdy nie lubiłam tej bajki. Sam Tarzan mnie wkurzał. Bardzo, bardzo. Taki... irytujący, pseudobohater. :/ W animacji podobają mi się jedynie widoki :/ Ale nie mam cierpliwości do tego dzikiego, nieokrzesanego bohatera, więc raczej bajki nie zobaczę. :/
   "Nie ma tego złego" zapowiada się naprawdę fajnie. :) Zwłaszcza jak dla mnie, która ostatni miesiąc spędziła praktycznie tylko z komediami romantycznymi, związanymi ze ślubami ^^ No i główny bohater - pisarz! Niespełniony, bo niespełniony, ale pisarz! :D I marzyciel! Cudnie. ;D Koniecznie będę musiała to oglądnąć. :) Jestem ciekawa czy twórcy wszystkie w miarę śmieszne i ckliwe momenty już przedstawili w zwiastunie, czy to była tylko zapowiedź tego co nas czeka, jeśli obejrzymy całość. :)
   Generalnie rzecz biorąc, to ja nienawidzę filmów katastroficznych. I szczerze wątpię, czy oglądnięcie "Epicentrum" w moim kinie 3D, było dla moich nerwów zdrowe. :/ Zwłaszcza po ostatniej scenie. No, ale. Ogólnie, ciekawi mnie czy ten główny bohater ocali synka. I jak to się wszystko skończy. Nie przekreślam tego tytułu, ale też nie nastawiam się na oglądnięcie. Pożyjemy - zobaczymy. ;)

   Usuń
  3. Boże. Pamiętam jak kiedyś, dawno temu, mój młodszy kuzyn miał obsesję na punkcie tym żółwi Ninja. Mnie jakoś to nigdy nie kręciło i również film, powiedzmy nie wzbudza jakiejś mojej super ciekawości, aczkolwiek znów - nie wykluczam, że nigdy nie oglądnę. ;) Kto wie, co szykuje los?
   "Podróż na sto stóp" - Ojejuuuu. Jakie. To. Słodkie. I od razu dzień wydaje się jaśniejszy i pozytywniejszy, po takim uroczym zwiastunie ^^ W każdym razie - to chyba film, który do tej pory zainteresował mnie najbardziej, także mam nadzieję, że moje kino go puści, bo chętnie bym się na niego wybrała. :) I nawet wiem, kto również byłby zainteresowany tą produkcją. ;)
   Moja młodsza siostra wchłania wszystko co związane z Dzwoneczkiem, stąd też ja mam troszkę uprzedzenie do tych bajek, choć z tego co widzę - ta jest ładnie zrobiona. No i piraci. :) Kieeeeedyś tam obejrzę. ;) W końcu z bajek Disney'a się nie wyrasta. :)
   "Lucy" również byłabym zainteresowana, gdyby nie Scarlett Johanson. To jedna z najbardziej przeze mnie znienawidzonych aktorek - cóż mogę poradzić? Wszystkie te... badania, korzystanie z mózgu, moce i superzdolności są jak najbardziej w moim klimacie, ale czuję tak ogromne obrzydzenie to pani Johanson... Nie mogę się zmusić, żeby na nią patrzeć. Każdy jej gest i kwestia tak mnie denerwują, że naprawdę. Niestety, muszę podziękować. ;/
   Jak to jest, że ja jeszcze ani jednego filmu i Mikołajku nie widziałam, ani nie przeczytałam ani jednej książeczki w oparciu o jego przygody? Skandal ^^
   No i "Dawca pamięci", którego tak ogromnie chciałabym obejrzeć... Bo Brenton... I w ogóle... Historia też wydaje się ciekawa ^^ Niemniej jednak, będę musiała się powstrzymać - jeszcze przez jakiś czas. ;)
   Taaakże. Życzę udanego, przyjemnego sierpnia!
   Pozdrawiam!
   Sherry


   PS. Gratulacje dla mnie. Zmieściłam się tylko w czterech komentarzach. :)

   Usuń
  4. Oj chyba muszę Cię zmartwić (choć raczej już to wiesz), bo świetnych premier jest naprawdę sporo i ja sama wynotowałam więcej tytułów do kupienia, niż powinnam :-P Niestety moja silna wola jest raczej... słaba :-P I nawet gdybym chciała i tak nie oprę się pokusie kiedy zobaczę promocję :-P
   "Jedno małe kłamstwo" to akurat książka, którą w ciemno wpisałam na listę (ale po cichu liczę, że przeczytasz niedługo tom 1 i będę mogła z całą mocą żałować, ze go nie mam :-)
   Jeśli chodzi o "Coś do ukrycia", to możesz czytać śmiało opis bo nie ma kompletnie związku z pierwszą częścią ;-) Bohaterka jest zupełnie inna. Ten opis podoba mi się nawet bardziej niż jedynki więc oba tomy na pewno wylądują na mojej półce, zwłaszcza, że przywodzą na myśl bardzo miłe skojarzenie z Jennifer Echols ;-)
   Promocja w Amberze? Musze koniecznie zobaczyć! :-) Choć masz rację prędzej czy później wszystkie książki tego wydawnictwa lądują na bazarze przecenione do 6 zlotych.
   Jeszcze nie czytałam "Mrocznych umysłów" ale coś czuję, że drugi tom też wyląduje na mojej półce ;-) Akurat odnośnie okładki, to niech tą serię wydadzą już w jednym stylu bo nie lubię takiego plątania, ale w innych seriach mogli by zostawić oryginalne, które przeważnie są nie do przebicia :-)
   Odnośnie przewidywalności "Ostatniego dnia lata"- niedługo powiem Ci co i jak bo książka wlaśnie do mnie wędruje więc pewnie za jakieś dwa tygodnie opublikuję recenzję :-)
   "Dawcę" Patka przeczyta, jasne! :-) I to od razu jak kupi, a kupi po premierze ;-) Szkoda, że nie wydają jej na początku miesiąca (bo wtedy może jeszcze przed filmem trafiłaby się jakaś promocja :-P) ale reklama- rozumiem...
   Ja miałam do czynienia z "Metrem"w pierwszej klasie gimnazjum i to było zdecydowanie za wcześnie jak dla mnie. Pierwsza dystopia, do tego raczej ciężka i z ponurym klimatem. Teraz byłabym zachwycona, ale wtedy nie dałam rady.
   Patrick Swayze to mój najukochańszy aktor (Dirty dancing! <3) a nawet narzeczony z dzieciństwa więc książkę na 100% kupię i z przyjemnością przeczytam. Nie przepadam za literaturą biograficzną, ale tej nie przepuszczę za nic!

   No coś Ty, absurd jest super :-P A "Strażnicy" zgarniają mega pozytywne opinie (w przedpremierowych recenzjach) więc chyba obejrzę :-) Ale czy w kinie to nie wiem, bo to był by trzeci film na sierpień, a zawsze chodzimy z Pawłem na dwa, żeby się zbytnio nie nadwyrężyć finansowo ;-)
   Ja Tarzana akurat nawet lubię, ale ta animacja jest jakaś koszmarna... Strasznie sztuczna jak gra komputerowa... Więc pasuję.
   Ja do filmów katastroficznych ostatecznie przekonałam się cudownymi "Pompejami" więc jest szansa, że i "Epicentrum" obejrzę. Choć niezbyt podoba mi się fakt, że ostatnio w kinie rządzi totalna rozróba...
   Mój brat uwielbiał "Żówwie ninja" jako dziecko, a ja ich nie cierpiałam. W sumie nadal nie bardzo trawię...
   Widziałam zwiastun "Podróży na sto stóp" w kinie i było naprawdę fanie, te kolory, muzyka i naprawdę fajny klimat. No i fakt, że to ekranizacja ;-)
   "Lucy" zapowiada się w klimacie "Transcendencji" więc jeśli nie trawisz aktorki to ten film właśnie Ci polecam, bo naprawdę warto go zobaczyć.
   A Mikołajka koniecznie obejrzyj bo jest przeuroczy! :-)

   Dziękuję i nawzajem :-) A jeśli nie wytrwasz w sierpniowym postanowieniu to odłóż książkę na bok i wmawiaj sobie, że to już za wrzesień :-P
   Pozdrawiam!

   Usuń
 10. Tarzan, to moim zdaniem porażka, nie wiem dlaczego znów robią go jako film animowany, przecież dawnej wersji nie da się podrobić,w szczególności nie powinno się tego czegoś robić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się w 100%... Ten Tarzan to jakaś podróba, i do tego bardzo tandetna, bo przypominająca słabej jakości grę komputerową...
   Pozdrawiam!

   Usuń
 11. Zgadzam się co do powyższej opinii o nowym Tarzanie... zobaczyłam zwiastun i się przeraziłam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tak jak ja :-P Słabo, oj słabo... A miałam nadzieję, że w końcu będę mogła iść do kina na jakąś przyzwoitą bajkę, bo od "Pana Peabody i Shermana" żadnej nie widziałam, pomijając "LEGO Przygodę" która mi się nie podobała...
   Pozdrawiam!

   Usuń
 12. "Zew górzystej krainy"- to coś dla mnie! *__* I Epicentrum mam ochotę obejrzeć, bo gra tam Rysiek mój najukochańszy <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciesze się, ze znalazłaś coś dla siebie ;-) A "Epicentrum" sama też pewnie obejrzę :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 13. Widzę kilka książkowych perełek :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sierpień nie będzie łaskawy dla naszych portfeli, co więcej na jesieni szykuje się kolejna fala fantastycznych premier ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 14. WOW! Rzeczywiście dużo się dzieje!
  Jeżeli chodzi o mnie, mam ochotę w końcu zapoznać się z takimi seriami jak Wybrani i Mroczne Umysły, bo mam dość chwalenia ich przez innych, kiedy ja nie mam pojęcia, o czym mówią :P
  Jeżeli chodzi o filmy...
  Obejrzałabym Strażników Galaktyki. Słyszałam, że naprawdę jajcarski film :P I, Boże, Mikołajek :P Oglądać to go nie będę, ale przypomniało mi się dzieciństwo :P
  PS. Zaczęłam obserwować ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oba tytuły, które wymieniłaś mam, ale jakoś nie było okazji się z nimi bliżej zapoznać ;-)
   Też słyszałam dobre opinie o "Strażnikach Galaktyki", ale ta próbka humoru, którą mamy w trailerze jakoś mnie nie rozbawiła, więc nie jestem pewna, czy to będzie akurat zabawne dla mnie. Mimo wszystko jestem jednak zaciekawiona i chętnie zobaczyłabym film na dużym ekranie :-)
   Pozdrawiam! I też chętnie wpadnę do Ciebie ;-) Naprawdę polubiłam Twoje filmiki :-)

   Usuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.