1 lipca 2014

Premierowy lipiec


UWAGA: Daty premier są ruchome i mogą ulec zmianie


Książki:


„Ujarzmienie”- Jeff Vandermeer
Seria: Unicestwienie #2
Wydawca: Otwarte
Premiera: 2 lipiec 2014

Strefa X nadal broni swoich tajemnic. Southern Reach, podupadająca rządowa agencja, do kolejnej próby zbadania terenu przydziela Kontrolera. Dla Johna Rodriqueza, śledczego po przejściach, to ostatnia zawodowa szansa. Poczynania nowego szefa nadzoruje tajemniczy Głos domagający się regularnych raportów. Okazuje się, że nie tylko w Strefie X działają siły zmieniające ludzki umysł. Czy mężczyzna będzie w stanie je ujarzmić?

Nie wierz zmysłom. Strefa X zmienia każdego.

„Ujarzmienie” to druga część bestsellerowej trylogii Jeffa VanderMeera. Literatura grozy i klasyczna fantastyka najwyższej próby. Już pierwszy tom – „Unicestwienie” – został doceniony przez fanów i zyskał entuzjastyczne recenzje krytyków na całym świecie.
 ***

„Piękna katastrofa”- Jamie McGuire
Wydawnictwo: Albatros
Premiera: 2 lipiec 2014

INTENSYWNA. NIEBEZPIECZNA. UZALEŻNIAJĄCA. Abby Abernathy jest grzeczną dziewczyną. Nie pije ani nie przeklina. Posiada odpowiednią ilość sweterków w swojej szafie. Wierzy, że utrzymuje odpowiedni dystans w stosunku do jej mrocznej przeszłości. Wszystko ulega jednak szybkiej i diametralnej zmianie, gdy wraz ze swoją najlepszą przyjaciółką trafia do collegu. Jej droga do nowego początku rozpoczyna...
***

„Działko, szlafrok i księżniczka”- Katarzyna Berenika Miszczuk
Seria: Gwiezdny Wojownik #1
Wydawca: G.W. Foksal/Urobros
Premiera: 2 lipiec 2014

Ociekająca absurdem kosmiczna opowieść

Załoga zebrana z łapanki wyrusza rozklekotanym złomem, by uratować Ziemię przed nadlatującą asteroidą. Kto zapomniał przykręcić działko, o co chodzi z czerwonym szlafrokiem i jaką rolę w tym wszystkim odgrywa księżniczka?
 ***

„Powiedz wilkom, że jestem w domu”- Carol Rifka Brunt
Wydawca: G.W. Foksal/ YA
Data wydania: 2 lipiec 2014

Mistrzowska, wzruszająca opowieść o stracie i nadziei. Wielka odwaga autorki w mierzeniu się z bólem młodej bohaterki. Obie wychodzą z tej próby zwycięsko.

June, bohaterka powieści, wrażliwa nastolatka przyjaźni się z wujem Finem. Gdy wuj umiera, wraz z nim odchodzi cały świat. Powieść pokazuje przejście ze świata dzieciństwa do dorosłości, uczy jak na nowo budować samego siebie, jak odnaleźć się w sytuacji straty. Problem AIDS, społeczne wykluczanie, bezsilność a jednocześnie nadzieja tworzą niezwykłą emocjonalną kompozycję, która sprawia, że wzruszony czytelnik uzna tę powieść za ważny głos w dyskusji o psychologii okresu dojrzewania.
 ***

„Nigdy”- Ewa Carla
Seria: Saga Nieśmiertelni #1
Wydawca: Poligraf
Premiera: 3 lipiec 2014

Ona, osiemnastolatka, która po kolejnej w życiu przeprowadzce ma nadzieję, że w końcu osiądzie gdzieś na stałe, gdzie znajdzie przyjaciół, a może i prawdziwą miłość. On, nieziemsko przystojny, bogaty i tajemniczy uczeń tej samej szkoły, w której ona rozpoczyna naukę. Prawie od razu zwracają na siebie uwagę. Ona zakochana bez pamięci powoli odkrywa jego sekrety. Na wiele pytań nie zna jednak jeszcze odpowiedzi. W tajemnicę jego pochodzenia nieoczekiwanie zaangażowanych jest więcej osób, niż mogła przypuszczać.

Aleks w końcu znajduje swoje miejsce w świecie. Przeprowadzka do domu matki pozwala jej na znalezienie prawdziwych przyjaciół. W niedługim czasie spotyka niezwykle przystojnego chłopaka, który wydaje się być jej tajemniczym przeznaczeniem. Co ukrywa Robert? Jaka przyszłość otwiera się przed nimi? W chwili, gdy Aleksandra poznaje jego tajemnice, odkrywa, że może stracić dla ukochanego nie tylko serce, ale i duszę…
 ***

„Taniec cieni”- Yelena Black
Wydawnictwo: Albatros
Premiera: 4 lipiec 2014

Elitarna szkoła baletowa skrywająca mroczny sekret. Wybitna tancerka, obdarzona talentem, którego nigdy nie chciała, i piętnem, od którego nie ma ucieczki.

Vanessa zawsze wiedziała, że taniec ma we krwi, ale nie zdawała sobie sprawy, że świat baletu ma również drugie dno i skrywa najciemniejsze sekrety. Do czasu kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach znika jej siostra z elitarnej Nowojorskiej Akademii Baletowej. Trzy lata później Vanessa zostaje przyjęta do szkoły i dostaje rolę, za którą większość dziewczyn mogłaby zabić… Dziewczyna powoli traci grunt pod nogami. Nie wie, gdzie czai się zło. Czy jest skazana na nieszczęsny los swojej siostry?
***

„Egzorcyzmy Dory Wilk”- Aneta Jadowska
Seria: Dora Wilk #5
Wydawca: Fabryka Słów
Premiera: 4 lipiec 2014

666 – the number of the beast…

Gdybyż to było takie proste i numer wystarczył by wyegzorcyzmować demona! Co zaczęło się w toruńskiej kostnicy, kończy się w piekielnych kręgach. Władający czarną magią sadystyczny psychopata grasujący po ulicach Torunia to zła wiadomość dla Dory Wilk i jej przyjaciół z policji. Jeszcze gorszą jest to, że ci, którzy od wieków powinni być martwi mają się nieźle i czas krwawej zemsty nastał. Mroczne rytuały, tortury, nieskory do zwierzeń Karmazynowy Książe i zdecydowanie zbyt bliski związek z demonami – to tylko kilka spraw, z którymi musi sobie poradzić Dora Wilk.
 ***

“Michael Vey Bunt”- Richard Paul Evans
Seria: Michael Vey #2
Wydawca: Fabryka Słów
Premiera: 4 lipiec 2014

Kontynuacja powieści przygodowej o nadziei, lojalności, odwadze i miłości syna do matki. Michael Vey rozkochał w sobie tysiące amerykańskich nastolatków oraz ich rodziców i nauczycieli.
***

„Splątany warkocz Bereniki”- Anna Gruszka
Wydawca: Papierowy Księżyc
Premiera: 9 lipiec 2014

W III wieku p.n.e. królowa Berenika obcięła swój warkocz i złożyła go na ołtarzu w podziękowaniu bogom za szczęśliwy powrót z wojny ukochanego męża.

Współczesne Bereniki nie obcinają włosów. Współczesne Bereniki plączą swoje włosy i życie, żeby stworzyć siebie na nowo. Robią sobie tatuaże i rozbierane sesje zdjęciowe. Palą papierosy, piją alkohol i uprawiają seks. Są królowymi imprez i słuchają głośnej muzyki.

W chwilach załamania cierpią na bezsenność, mają zaburzenia łaknienia i wysyłają rozpaczliwe maile. Są ambitne, niezależne i nie znają w niczym umiaru. Zdradzają, chociaż bardzo kochają.

Współczesne Bereniki robią straszne głupoty, żeby zagłuszyć tęsknotę. Wszystkie czekają na ukochanego.
 ***

„Trzepotanie jego skrzydeł”- Paul Hoffman
Seria: Lewa ręka Boga #3
Wydawca: Albatros
Premiera: 11 lipiec 2014

Trzecia część trylogii Paula Hoffmana „Lewa ręka Boga”.

Niezwykła, wymykająca się klasyfikacjom powieść z elementami fantasy Paula Hoffmana, amerykańskiego pisarza i scenarzysty. Przeznaczenie znowu spoczywa na decyzjach młodego Thomasa Cale’.
 ***

„Wielki Błękit”- Veronica Rossi 
Seria: Przez burze ognia #3 (finał)
Wydawca: Otwarte
Premiera: 14 lipiec 2014

Aria i Perry są o krok od Wielkiego Błękitu – miejsca, gdzie nie ma eteru i niebo nie płonie. By się tam znaleźć, muszą uwolnić porwanego Cindera, bo tylko z nim przedostaną się na drugą stronę eterowej ściany.

Czy Osadniczka i Dzikus zdołają skłonić do współpracy skłócone od stuleci plemiona, zanim nieokiełznany żywioł pochłonie ich świat? Czy znajdą szczęście pod czystym niebem?

„Wielki Błękit” to ostatni tom oszałamiającej trylogii Veroniki Rossi. Autorka stworzyła niezwykły, pełen okrucieństwa i piękna świat – niczym z najlepszych powieści fantasy i science fiction.

Zanurz się w eterycznej historii, pokochasz ją od pierwszej strony.
 ***

„Na drugą stronę”- Anna Kendall
Seria: Kroniki Duszorośli #1
Wydawca: Zysk i S-ka
Premiera: 14 lipiec 2014

Roger Kilbourne posiada zdolność przechodzenia do krainy umarłych i rozmawiania z jej mieszkańcami. Ten zdumiewający dar nie ułatwia mu życia. Rogerowi udaje się uciec od brutalnego wujka, który od lat wykorzystywał jego talenty. Zdobywa pracę w pałacowej pralni i jest przekonany, że nic mu nie grozi, ale niebezpieczeństwa dopiero się zaczynają. Najpierw zakochuje się beznadziejnie w samowolnej, oszałamiającej lady Cecilii, potem zaś zostaje wciągnięty w śmiercionośne intrygi dworskie. Wkrótce zaczyna wykorzystywać swój dar po to, by zrealizować marzenia, nawet kosztem sprowadzenia umarłych do świata żywych.
 ***

„Skruszone”- Sara Shepard
Seria: Pretty Little Liars #13
Wydawca: Otwarte/Moondrive
Premiera: 14 lipiec 2014

 „Zawsze wiem, gdzie was znaleźć”.
A.

Spencer, Aria, Emily i Hanna chcą ostatecznie rozprawić się z przeszłością. Aby położyć kres SMS-om z pogróżkami, zmieniają numery telefonów. Rozpoczynają także nowe śledztwo, usiłując zdemaskować tajemniczego prześladowcę.
Determinacja dziewczyn jest godna podziwu. A. ma jednak zdjęcia, których ujawnienie może przysporzyć przyjaciółkom kolejnych kłopotów. Kto tym razem będzie rozdawał karty?
Odkryj kolejne sekrety bohaterek najmodniejsze serii ostatnich lat.
 ***

„To Ty mnie pokochasz”- Jasinda Wilder
Seria: Falling #3 (cz. 1)
Wydawca: Amber
Premiera: 15 lipiec 2014

Córka Coltona i Nell z bestsellera Tylko Ty przeżywa pierwszą wielką miłość, pełną czułości i bólu.

Nazywam się Colton Calloway. Znacie już część mojej historii, ale jest ciąg dalszy. Moja mała córeczka, Kylie, ma już siedemnaście lat, jest piękna i utalentowana, tak jak jej matka. I tak jak Nell ma słabość do niegrzecznych chłopców, mrocznych i pełnych tajemnic. Wiem, że nie mogę jej chronić przed życiem. Pewnego dnia ktoś ją zrani. Mogę ją tylko kochać i być przy niej, kiedy to się stanie…

Nazywam się Oz Hyde. Zawsze pakowałem się w kłopoty. I zawsze byłem sam, dopóki nie spotkałem Kylie. Lecz czy taka dziewczyna jak ona zobaczy w takim chłopaku jak ja coś więcej niż widzą wszyscy: szybki motor, skórzaną kurtkę i blizny na rękach? I czy sprawi, że blizny, których nie widzi nikt, przestaną wreszcie boleć?
 ***

„Na ostrzu noża”- Patrick Ness
Seria: Ruchomy Chaos #1
Wydawca: Papierowy Księżyc
Premiera: 16 lipiec 2014

Pierwszy tom bestsellerowej i wielokrotnie nagradzanej trylogii Ruchomy Chaos Patricka Nessa, uznawanej za jedną z najlepszych serii dla młodego czytelnika ostatnich lat. Poruszone w niej zagadnienia i literacki kunszt autora sprawiają, że jest idealną lekturą dla dorosłego czytelnika. Prawa do jej sfilmowania zostały nabyte przez wytwórnię Lionsgate, która przeniosła na ekran filmowy między innymi „Igrzyska Śmierci”.

Tood Hewitt jest jedynym chłopcem w osadzie pełnej mężczyzn. Odkąd osadnicy zostali zarażeni Szumem, Todd słyszy wszystko, co mężczyźni myślą, a oni słyszą wszystko, co myśli on.

Za miesiąc Todd ma stać się mężczyzną, ale wśród otaczającej go kakofonii orientuje się, że miszkańcy osady coś przed nim ukrywa – coś tak strasznego, że Todd zmuszony jest uciec wraz ze swoim psem, którego prosty, lojalny głos również słyszy.

Ścigani przez wrogo nastawionych osadników, natrafiają na dziwną, milczącą istotę: dziewczynę. Kim ona jest? Dlaczego nie została zabita przez chorobę, tak jak wszystkie inne kobiety w Nowym Świecie?

Chropowata narracja Todda wciąga czytelników w zapierającą dech podróż, w toku której chłopiec stojący u progu dorosłości musi się oduczyć wszystkiego, co zna, aby pojąć, kim naprawdę jest.
 ***

„Podziemna wojna. Genoboty”- T. C. McCarthy
Seria: Podziemna wojna #1
Wydawca: Fabryka Słów
Premiera: 18 lipiec 2014

Wojna uzależnia i fascynuje

Oscar Wendell, głodny sławy korespondent trafia w sam środek podziemnej walki między dwoma mocarstwami w kopalniach metali rzadkich w Kazachstanie.
Oscar odkrywa, że w podziemiach, oprócz regularnego wojska, u jego boku walczą rzesze genetycznie zmodyfikowanych istot. Genoboty to przyszłość armii. Ich siłą jest wiara w śmierć. Są bezwzględni i gotowi na wszystko.

Metale. Kiedyś będziemy wydobywać je w kosmosie, ale na razie transport stamtąd był zbyt drogi. Dlatego gdy tylko ktoś znalazł źródło surowców, zwykle głęboko pod ziemią, wszyscy rzucali się do wydobycia (…) Właśnie o to toczyła się gra, o metale rzadkie, zwłaszcza ren. To z ich powodu tutaj byliśmy.
 ***

„Zaryzykuj miłość”- Jay Crownover
Seria: Naznaczeni Mężczyźni #2
Wydawca: Amber
Premiera: 24 lipiec 2014

Jet i Ayden postanowili być razem – wbrew wszystkim i wszystkiemu.
Lecz przeszłość, od której tak chcieli uciec, powraca…

AYDEN: Myślałam, że nareszcie jestem bezpieczna, wtulona w ramiona Jeta, otulona jego muzyką. Że kiedy jestem z nim, nic mnie już nie zrani. Ale on miał własne demony, a ja nagle się przekonałam, że żeby mu pomóc, muszę najpierw uporać się z moimi…
JET: Ayden była moim największym marzeniem i długo nie mogłem uwierzyć, że dla mnie zrezygnuje ze swojego. Zaczęliśmy wierzyć w naszą przyszłość, gdy nagle okazało się, że rozdzielić nas może nasza przeszłość…
 ***

„Galop ’44”- Monika Kowaleczko-Szumowska
Wydawca: Egmont
Premiera : 30 lipiec 2014

Mikołaj w przedziwny sposób trafia ze współczesnej Warszawy w sam wir dramatycznych wydarzeń powstania warszawskiego. Jego starszy brat Wojtek decyduje się na podróż, która zakończy się kilkadziesiąt lat wcześniej, aby wydostać Mikołaja z powrotem. W walczącej Warszawie chłopcy poznają na przemian smak zwycięstwa i gorycz porażki, dowiadują się, czym jest męstwo, prawdziwa przyjaźń i wielka miłość.


***


Filmy:


„Rodzinne rewolucje”
Premiera: 4 lipiec 2014

Po katastrofalnej randce w ciemno samotni rodzice, Lauren (Barrymore) i Jim (Sandler) zgadzają się tylko co do jednego – nie chcą się już nigdy więcej widzieć. Kiedy jednak każde z nich postanawia wyjechać na niezapomniane wakacje z dziećmi, okazuje się, że przez tydzień będą skazani na swoje towarzystwo w luksusowym afrykańskim kurorcie.


***

„Zacznijmy od nowa”
Premiera: 4 lipiec 2014
Ona – Gretta (Knightley), początkująca piosenkarka i kompozytorka, znalazła się w Nowym Jorku, bo towarzyszy swemu chłopakowi (Levine) – wziętemu muzykowi, negocjującemu kontrakt życia. Są piękni, szczęśliwi, bogaci, świat zdaje się leżeć u ich stóp! On (Ruffalo), mieszkający od lat na Manhattanie producent muzyczny, powoli traci kontakt z rzeczywistością… Rozstał się z żoną (Keener), jego kontakt z dorastającą córką (Steinfeld) słabnie, a do tego właśnie wyrzucono go zz pracy. Wizyta w małej knajpie, w której występuje Gretta, na zawsze odmieni życie tych dwojga…


 ***

„Zbaw nas ode złego”
Premiera: 4 lipiec 2014
Oficer nowojorskiej policji Ralph Sarchie (Eric Bana) prowadzi dochodzenie w sprawie serii tajemniczych morderstw. Pomaga mu niekonwencjonalny ksiądz (Edgar Ramirez), który jest przekonany, że w sprawy są zamieszane siły nieczyste.


 ***

„Gang wiewióra”
Premiera: 4 lipiec 2014

Komedia do chrupania dla całej rodziny. Opowieść o wiewiórze, który organizuje szajkę zwierzaków, by napaść na sklep z orzechami. Spiżarnia pełna orzechów to marzenie każdej wiewiórki. Nie inaczej jest w przypadku Surly'ego – nieco gburowatego mieszkańca miejskiego parku. Gdy w jego pobliżu odkrywa sklep z orzechami, ma tylko jeden cel. Dobrać się do zgromadzonych wewnątrz skarbów. Zaczyna organizować ekipę, by zrealizować skok, który ustawi ich... na całą zimę.


 ***

„Ewolucja planety małp”
Premiera: 18 lipiec 2014

Kontynuacja “Genezy planety małp”, w której poznamy dalszą historię przejęcia przez inteligentne małpy panowania nad naszą planetą i upadku cywilizacji człowieka. Reżyseria: Rupert Wyatt, w ”roli” Caesara ponownie Andy Serkis, niezapomniany Gollum z ”Władcy pierścieni”.


***

„Step Up: All in”
Premiera: 18 lipiec 2014

Do rywalizacji we wnętrzach luksusowego hotelu Valhalla w Las Vegas przystąpią uwielbiani przez widzów uczestnicy wcześniejszych tanecznych turniejów: Sean (Ryan Guzman), Andie (Briana Evigan), Moose (Adam Sevani), Jenny Kido (Mari Koda), Eddy (Misha Gabriel), Camille (Alyson Stoner), Jason (Stephen 'tWitch' Boss), Hair (Christopher Scott), Monster (Luis Rosado), Vladd (Chadd Smith) i bliźniaki Santiago (Martin Lombard i Facundo Lombard). Wszyscy oni sprawią, że parkiety Miasta Grzechu rozgrzeją się do czerwoności.


 ***

„Samoloty 2”
Premiera: 18 lipiec 2014

Po awarii silnika Dusty musi zrezygnować ze startów w podniebnych wyścigach. Jednak, znany z wielkiej odwagi i ogromnego ducha walki samolot nie poddaje się i postanawia zasilić siły lotniczej straży pożarnej. Wraz ze swoją nieustraszoną drużyną bierze udział w niebezpiecznej akcji gaszenia pożaru w parku narodowym, podczas której poznaje prawdziwe znaczenie słowa bohater…


 ***

„Hercules”
Premiera: 25 lipiec 2014

Ziemia, czternaście tysięcy lat temu. Udręczona dusza półboga błąka się po świecie. Herkules (Johnson), syn potężnego Zeusa, przez całe życie nie zaznał niczego prócz cierpienia. Po wykonaniu dwunastu ciężkich prac i utracie rodziny, poświęca się krwawym bitwom. Tylko one przynoszą mu ukojenie. Za towarzyszy ma szóstkę podobnych mu straceńców, których łączy zamiłowanie do wojny i nieustająca bliskość śmierci. Ich los odmienia się, gdy król Tracji (Hurt) zechce, by uczynili jego armię najpotężniejszą na świecie. Zagubione dusze dostrzegą, jak nisko upadły, gdy stworzą wojowników równie bezwzględnych i żądnych krwi, jak one same.Na które premiery czekacie?

44 komentarze:

 1. Czekam na "Wielki Błękit" oraz Pretty Little Liars ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Wielki Błękit" jest również na mojej liście ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Koniecznie muszę zobaczyć Step up 5 :) przyznam szczerze, że 1 i 3 części nie lubię, 2 ujdzie w tłumie, a w 4 się zakochałam ;p Mam nadzieję, że z 5 będzie tak samo. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja uwielbiam właśnie 1 a resztę w sumie nie bardzo pamiętam ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. O matko, nie zdawałam sobie sprawy, że w lipcu aż tyle ciekawych premier książkowych, już widzę ten pusty portfel. :) A na "Zbaw nas ode złego" chyba wybiorę się do kina. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też interesuje mnie ten film, ale kino to chyba zły pomysł jeśli o horror chodzi :-P Zbyt strachliwa jestem ;-) Spodobał mi się za to zwiastun "Herculesa" :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Na "Rodzinne Rewolucje" i "Zacznijmy od nowa" koniecznie muszę pójść do kina! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Filmy będą nawet w moim zacofanym kinie, a to już znak że są naprawdę dobre ;-)
   Pozdrawiam :-)

   Usuń
 5. Jejejejejej! Biorę się za pisanie. :) Kiedyś z moich komentarzy nazbiera się dość materiałów na książkę, a wtedy ha! Zrobię wielki wykop (przy okazji łamiąc sobie nogi), wkraczając dumnie do wydawnictwa (albo na wózku inwalidzkim, jak już połamię te nogi) i powiem: "HA! Potrafię napisać coś w miarę sensownego z KOMENTARZY u Patki, a wy?! Wy nawet nie potraficie odpowiednio zadbać o korektę i (w przypadku, gdyby to było wydawnictwo Amber) OKŁADKI!"
  Dobra. Dość tego. Przejdźmy do rzeczy.
  Już druga część "Unicestwienia"?! Na Zeusa! :o Kiedy to się stało?! Tydzień temu jak byłam w Krakowie dosłownie widziałam jedynkę 20% taniej w Matrasie, ale się nie skusiłam. :o Powiem szczerze, że mam pewne obawy dotyczące tej serii... Ale okładki przynajmniej do siebie pasują. Kolorki inne, mimo wszystko widać, że to jeden cykl. Choć, jeśli mam być szczera, jak pierwszy raz zobaczyłam okładkę "Unicestwienia" to pomyślałam, że to nowe wydanie "Kłamczuchy"... :o
  "Piękna katastrofa'! - ZAMÓWIONA! <3 Ale ta okładka jest TAK STRASZNIE obrzydliwa, że nie mogę na nią patrzeć. Bardziej się kojarzy z kiepskim kryminałem niż z NA. :( No, ale. Oby wnętrze było piękne.
  „Działko, szlafrok i księżniczka” - ŁOT. o_o Czytam opis i nic nie rozumiem. Ooookej. Ale do pani Miszczuk... mam pewne obiekcje, o których chyba już ci kiedyś wspominałam, także nawet nie rozważam kupna ^^
  „Powiedz wilkom, że jestem w domu” - JESTEM ZA. Wyglądałam za tą ksiązką, choć wydawało mi się, że jej premiera ma być na jesieni O_O No, ale. Okładka jest w porządku - taka... inna, ale jak najbardziej w moim guście. Poza tym YA wydaje ostatnio same pozycje, zbierające pozytywne opinie, więc jestem skłonna wypróbować do wydawnictwo :) No i treść opisu... Szykuje się coś głębokiego i wzruszającego czyli dokładnie coś w moim stylu ^^
  "Nigdy". Na Zeusa! Toż to okładka "Królowej Teptusu" czy jak jej tam. Wydawanej przez Dreams! ._. Wkurzona byłam jak to zobaczyłam. Tak bezkarnie wykorzystywać tą samą grafikę... To znaczy wiem, że to jest legalne, wiem że w państwie kryzys, ale chodzi o to... że ta okładka nikogo do siebie nie zachęca. :/ A już zwłaszcza nie czytelników Dreamsa. :/ Poza tym fabuła słodka, irytująco przewidywalna i banalna, więc podziękuję. A i na dodatek polska autorka! ._. Niestety nic nie przemawia na korzyść tej pozycji.
  "Taniec Cieni" chciałabym mieć choćby dla okładki ^^ Jest taka urocza! *-* Jeszcze żeby tylko grzbiet miała ładny (tak jak "Obsydian". Na Zeusa. Widziałaś grzbiet "Obsydiana"?! CUDOWNY!) i się zakocham! :) No i dobrze by było, żeby fabuła była jako taka. Wygląda to wszystko obiecująco, choć... Coś przeczuwam, że będzie tu wielokąt miłosny... :o
  Oj, od pani Jadowskiej nadal nic nie przeczytałam, a szkoda, bo w sumie byłabym chętna. :)
  “Michael Vey Bunt” - już miałam czytać opis, ale patrzę - drugi tom. SZOK.
  „Splątany warkocz Bereniki” - a tu z kolei jestem na tak. ;) Już pomijając fakt, że mam naturalną słabość do Papierowego Księżyca (Więzień Labiryntu, rozumiesz ^^), to opis brzmi niezmiernie ciekawie! I ta okładka! Elektryzująca! Zdecydowanie szykuje się coś dobrego. :) Może kiedyś, gdy budżet pozwoli, kupię ją sobie. Na razie przeczekam szum z nią związany, poczytam kilka recenzji i w zależności od tego jakie będą, zastanowię się, czy chcę żeby powieść przybyła do mnie szybciej, czy później ^^
  „Trzepotanie jego skrzydeł” - dobra. Znów opis sobie odpuszczam, bo to trzeci tom. Ale okładka! Bardzo ładna! Trochę jak połączenie Assasina, Skyrima i Dementora, zauważyłaś? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. „Wielki Błękit” - i tu opis pomijam. Jedynkę czytałam stosunkowo niedawno i.. była mocno przeciętna. Szczerze mówiąc, spodziewałam się po niej czegoś więcej. Aria irytująca, w Perry'm się nie zakochałam (w przeciwieństwie do naiwnej bohatereczki) i ogólnie większość mnie tam drażniła. Jeden pamiętam był fajny bohater i miał na imię Roar (skojarzone z piosenką Katy Perry ^^) i chyba to jedyna pozytywna iskierka ^^ No, ale.
   „Na drugą stronę” - ŁAŁ! Interesujące! I naprawdę obiecujące! I ta okładka! Ma w sobie coś, co porusza cząstkę czytelnika siedzącą we mnie i krzyczącą "KUP-NIE-CZEKAJ-NA-RECENZJE!", ale NIE! Ja poczekam. :) Poza tym, fundusze przeznaczam na piątkowy wyjazd do Krakowa i wycieczkę do Matrsa w celu nabycia "Sekretu Julii'. W KOŃCU! :3
   „Pomóż mi zaufać” - następna seria?! :o No proszę, nie miałam o niej pojęcia! :o Na pewno przeczytam, mimo schematów. Ale czegoż się spodziewać po NA? :) Mimo wszystko kocham ten gatunek i niech mnie Zeus porazi, jeśli kiedykolwiek z niego zrezygnuję z czytania tych książek, tylko ze względu na opinie innych ludzi :) Aczkolwiek muszę tu nadmienić, że Sydney zawsze będzie mi się kojarzyła z Kronikami Krwi i Adrianem <3, natomiast imię "Peter" wzbudza we mnie odrazę. :D Sama nie wiem czemu. Po prostu... wkurza mnie ^^
   „Skruszone” - 13?! Zeusie! Kiedy ja to wszystko kupię?! Ale powiem ci, że ostatnio jedna blogerka wspomniała coś o tym, że PLL jest dużo gorsze od nowej serii tej autorki. "Gra w kłamstwa"? Czy jakoś tam. I myślę, że nie będę sobie zaprzątać głowy PLL (wystarczy mi serial do nadrobienia) i skupię się na tej nowej serii, skoro jest lepsza. :)
   „To Ty mnie pokochasz” - WIDZIAŁAM! Tym bardziej patrzę na opis i się uśmiecham, choć z drugiej strony zadaję sobie pytanie, gdzie jest Nell?! Ale nie będę tutaj spoilerować, poczekam aż kiedyś-tam, trafi do ciebie pierwszy tom :) Choć i tak polecam bardziej "Zaczekaj na mnie" ^^ A! Przypomniałaś mi, że muszę się zabrać za następnego ebooka Amberowskiego. Może w przyszłym tygodniu :)
   „Na ostrzu noża” - każdy dzień oddzielający mnie od premiery tej książki jest torturą. Każdy dzień po premierze książki, kiedy ta nie trafi w moje ręce będzie katorgą. Tyle się o niej nasłuchałam na zagranicznych stronach i kanałach YT, że serce aż mi się raduje widząc, że Papierowy Księżyc postanowił wydać pierwszy tom :) Na którym - mam nadzieję - nie poprzestanie :)
   „Podziemna wojna. Genoboty” - Łołołoł. CO?! Czytam ten opis i dochodzę do wniosku, że nie rozumiem jego treści ^^ Ale s-f, jak mniemam. No cóż. Na razie nie. Jakoś fabuła mnie nie porywa. Zobaczymy co będzie po recenzjach, ale... chwilowo podziekuję :)
   „Zaryzykuj miłość” - serio? Już drugi tom? Niedługo moja cierpliwość się skończy i dorwę się do angielskiej wersji i tyle będzie! ._. Oryginalnego ebooka łatwiej zdobyć niż polską wersję. Uroczo. :/
   „Galop ’44” - nie mam pojęcia co o tej książce myśleć. Sama idea wydaje się naprawdę świetna, ale boję się, że będzie to niewykorzystany potencjał. Powiem ci, że będę z niecierpliwością wyczekiwać pierwszych recenzji, bo mimo wszystko... Egmont, to Egmont. ;)

   Usuń
  2. FILMY!
   "Rodzinne rewolucje" - O JAAAA *-* Komedia familijno-romantyczna?! JESTEM ZA! <3 Już po zwiastunie widzę, że to będzie coś naprawdę wesołego i fajnego, także... czuję się pozytywnie zachęcona do całości! :) I poza tym, ci aktorzy ^^ Nie pójdę do kina (bo prawdopodobnie i tak tego nie puszczą, wiadomo), ale na pewno dorwę go gdzieś w internecie ;)
   "Zacznijmy od nowa"! No patrz. A dosłownie dziś patrzyłam na ten film na filmwebie, zaskoczona, że nie słyszałam nigdy wcześniej, iż coś takiego powstaje. A tu proszę! Keira! Mam słabosć do filmów z nią związanych ^^ Co prawda w "Piratach" częściej mnie denerwowała, niż intrygowała, ale Keira ma talent i to niewątpliwie widać. :) Poza tym pan Ruffalo z "Iluzji" <3 <3 <3 Oczywiście oglądnę! Poza tym, ta no. Jak jej tam z "Gry Endera", co grała Petrę, też będzie :) Miło. :)
   "Zbaw nas od złego" - kusi mnie żeby ogladnąc ze względu na tego aktora, co grał Hektora w "Troi" o ile dobrze pamiętam (wzrokowiec Sherry, blablabla), Henry? Czy jak mu tam. No. W każdym razie kusi mnie, ale... NIENIENIENIE. To nie moje klimaty. Ostatnimi tygodniami na religii ksiądz puszczał nam "Egzorcystę" na lekcjach (wiadomo) i ten film niesamowicie mi się z tamtym kojarzy. Ja sama, gdy inni ogladali, rysowałam coś albo próbowałam spać bo horrorów nie cierpię, a z tego co mi opowiadano i z tego co słyszałam (bo niestety dźwięków nie dało się wyciszyć), to naprawdę nie był film dla mnie. :/ I ten również nie jest.
   "Gang wiewióra"! Coś podobnego! Szkoda, że dubbing jest jaki jest, no ale trzeba to przeżyć. Tymczasem widzę, że zapowiada się coś naprawdę ciekawego i zabawnego :) Te wiewiórki i szczur mi się trochę skojarzyły z "Ratatuj", czy jak to się tam... :)
   "Genezę Planty Małp" oglądałam tylko i wyłącznie ze względu na Toma Feltona, ale gdy on... no... Nie mam ochoty na powtórkę z rozrywki, więc nie oglądnę ;)
   "Step Up 5" <3 Moose! Jedynka była w miarę, dwójka była spoko, trójkę kocham, ze względu na szałowego Moosa, w którym się zakochałam, a czwórka... Słabsza od trójki, ale i tak. :) Eddy <3 A teraz i Eddy i Moose w jednym! <3 Nice! Ale zastanawiam się, jakim prawem nawiązał się romans pomiędzy Andy a Seanem! :o Przecież Andy miała swojego księcia, a Sean swoją księżniczkę! :o A tu proszę, zwiastun i się całują ^^ No cóż. Nie mogę się doczekać, choć pewnie parę tygodni czy tam miesięcy minie, zanim to oglądnę :)
   Nie oglądałam jedynki Samolotów więc nawet nie oglądam dwójki :)
   Rany. Dwayne Johnson w roli Herculesa? Nie lubię tego aktora. W "Szybkich i wściekłych" przypominał mi napakowanego, sztywnego idiotę bez mózgu. I mimo, że mitologia i tak dalej... Kurczę. Nie mam ochoty tego czegoś ogladać, choć pewnie i tak oglądnę... ._. Ale! Pocieszenie! Rufus Sewell i Ian McShane z "Filarów Ziemi"! Co prawda tego drugiego tam nienawidziłam i miałam okropne myśli tortur gdy tylko padało imię jego bohatera, ale... miło zobaczyć znajome twarze :)
   No. Także zapowiada się ciekawie. :)
   Życzę super, pozytywnego miesiąca! Pozytywnych wakacji i oczywiście ładnej pogody :)
   AAA! I powodzenia z prawem jazdy! :D
   Pozdrawiam!
   Sherry

   Usuń
  3. Nie da się ukryć, że kilka rozdziałów już napisałaś :-D W takim razie to będzie moja ulubiona książka ;-)
   Odnośnie "Unicestwienia"- Tak już druga :-) Fajnie, ze wydają tak szybko, to bardzo się chwali. Jednak sama też mam pewne obawy, zwłaszcza, że wszyscy opisują książkę jako dziwną i skomplikowaną. W sumie są to jak najbardziej pozytywne określenia, ale obawiam się czy autor tego nie przekombinował... Co do okładek, mi osobiście się podobają, choć to chyba niewłaściwe słowo. Są po prostu... szalenie intrygujące. Jednak jeśli tom trzeci będzie w kolorze niebieskim, powtórzy się tropiony przeze mnie skrupulatnie schemat: zielona-czerwona-niebieska (kolejność przypadkowa) :-P Wiem, że może jestem dziwna zwracając uwagę na coś takiego, ale to takie czytelnicze przyzwyczajenie (coś jak wąchanie książek :-P ), no i schemat powtarza się dosyć często. Przykłady? Proszę bardzo: Trylogia Trylle, Trylogia czasu, Trylogia Numery, Seria Zafona...
   Odnośnie "Pięknej katastrofy"- uważam, ze książka o miłości powinna mieć jednak delikatniejszą okładkę. Taką bardziej subtelną i cóż... romantyczną. A ta jest może nie tyle brzydka co kojarząca się właśnie z kryminałem i wydawnictwem Amber... Analizując okładkę można dojść do wniosku, że to opowieść o dziewczynie uwięzionej przez psychopatę... A chyba nie o tym jest książka :-P
   "Działko, szlafrok i księżniczka" już po samym tytule zapowiada się na książkę pełną żartów kompletnie nie w moim stylu. Jednak nie będę oceniać, bo i czytać nie mam zamiaru. Z twórczości tej pani mam tylko "Drugą szansę" (oczywiście nieprzeczytaną) i jak na razie, biorąc pod uwagę opis to jedyna książka tej autorki, która mnie interesuje.
   „Powiedz wilkom, że jestem w domu” i mnie intryguje, choć wstrzymam się z zakupem do pojawienia się przynajmniej kilku recenzji. Premiery doprowadzają mnie do szału, bo zazwyczaj jak już opublikuję post wszystko się zmienia :-( "Piękna katastrofa" też już tu przecież gościła, a i "Grima" będę musiała dodać jeszcze raz... No kompletnie o mnie nie myślą ci wredni ludzie przesuwający premiery :-P
   "Nigdy" ma moim zdaniem idealny tytuł, bo NIGDY po nią nie sięgnę :-P O zdjęciach i dublach pisała na blogu Wydawnictwa Jaguar pani Joanna i choć to przykre to nie da się zmienić faktu, że duble były są i będą...
   "Taniec cieni", zupełnie nie wiem czemu, kojarzy mi się z "Olśnieniem" Aimee Agresti, która z kolei kojarzy mi się źle, też nie wiem czemu... A grzbiet "Obsydiana" widziałam i powiem jedno: "CHCĘ!" :-P
   „Splątany warkocz Bereniki” i mnie interesuje, ale w sumie sama nie wiem czego się spodziewać obyczajówki z odniesieniem do historii, czy czegoś bardziej nierzeczywistego?... A wydawnictwo nie ma zamiaru niczego ułatwiać swoimi podchodami i unikami na facebooku :-P
   „Trzepotanie jego skrzydeł” - genialne porównanie :-P "Lewą rękę Boga" i "Anioła śmierci" (poprzednie tomy) miałam nawet kupić, ale jakoś sie zawahałam a potem zapomniałam o serii. Jeszcze to rozpatrzę ;-)

   Usuń
  4. Opisu "Wielkiego błękitu" też nie czytam, ale mam na półce dwa tomy i trochę smuci mnie myśl o przeciętności tej serii... W takim razie muszę się nastawić na coś przeciętnego z nadzieją na przyjemne zaskoczenie ;-)
   „Na drugą stronę” faktycznie ciekawie się zapowiada. Kraina umarłych zawsze brzmi interesująco :-) Ale ja również poczekam na opinie, bo chyba za granicą nie są zbyt pozytywne...
   Jeśli chodzi o „Pomóż mi zaufać” i „To Ty mnie pokochasz” to czekam na Twoją opinię, bo sama już kompletnie nie ufam Amberowskim seriom :-P
   Na PLL już dawno nie zwracam uwagi, bo generalnie nie lubię takich długich serii, choćby nie wiem jak fajne były. Potrzebuję nowości, świeżości i nieprzewidywalności :-) Więc pasuję ;-)
   „Na ostrzu noża” tez mam w planach i czekam z niecierpliwością, Byle by seria nie skończyła tak jak "Las zębów i rąk", którego na szczęście nie zdążyłam kupić.

   FILMY:
   "Rodzinne rewolucje" zapowiadają sie naprawdę fajnie a i para aktorska przywołuje miłe wspomnienia z "50 pierwszych randek", choć innego filmu Sandlera "Jack i Jill" raczej nie trawię...
   "Zacznijmy od nowa" (kojarzy mi się strasznie z książką Abbi Glines) też nie pójdę na to do kina, ale kiedyś na pewno zobaczę bo zapowiada się rozczulająco ;-)
   Ja jestem strasznie dziwna, bo horrory dosłownie robią mi z mózgu miazgę na dobry miesiąc a i tak je lubię. Taka chociażby "Obecność"- cudo po prostu :-) Jednak z oczywistych względów oglądam je rzadko a kino odpada zupełnie (nie zostawiają zapalonego światła :-P ) Dodatkowo przeraza mnie dopisek "na faktach", jednak kiedyś na pewno obejrzę ten film :-)
   "Gang wiewióra" to dla mnie pozycja obowiązkowa, bo przecież to nie tajemnica, że kocham bajki :-)
   Jeśli chodzi o "Step Up" odpadłam po drugiej części, bo uznałam, że tego typu filmy są dokładnie takie same. Ale miło wspominam jedynkę z powodu aktorów których naprawdę lubię :-)
   Jeśli widziałaś "Auta" nie musisz już oglądać "Samolotów" bo to dokładnie to samo tyle że lata :-P Nawet nie obejrzałam do końca...
   Ja akurat Dwayne' a lubię a raczej darzę sentymentem za film "Król skorpion", który oglądam tak często jak jest w TV (chociaż w sumie bardziej polubiłam tego śmiesznego gościa z loczkami :-P) "Hercules" zapowiada się widowiskowo i coś czuję, że będzie na co popatrzeć a Hercules to kwintesencja mojego dzieciństwa (i Xena! Nie zapominajmy o niej :-P) więc tym bardziej chciałabym tą produkcję zobaczyć.
   Jedno jest pewne: w lipcu nie będziemy się nudzić ;-)
   I dziękuję!;-* Postaram sie nikogo nie przejechać :-P
   Pozdrawiam!

   Usuń
  5. Naprawdę tak piszą o "Unicestwieniu"?! Kurczę. Szkoda. :( To właśnie były powody mojego dystansu do całości, bo chyba spodziewałam się właśnie takich słów. :( Bardzo chciałabym mimo wszystko zacząć przygodę z tą trylogią?/serią? ale podejrzewam, że najwcześniej to po wakacjach, bo na razie nie mam ochoty na nic "skomplikowanego i dziwnego".
   Masz całkowitą rację co do triady "niebieski-czerwony-zielony". Wcześniej na to nie zwracałam uwagi, ale... masz całkowitą rację! :D Ale powiem ci, że ładnie im wychodzą te okładki. ;D Zwłaszcza w przypadku Trylogii Czasu <3 Takie piękne!
   Strasznie żałuję, że zrezygnowali z poprzedniej wersji okładki, bo mimo, że równiez może najwspanialsza nie była to... podobała mi się. Delikatniejsza. Ładniejsze, jaśniejsze kolory. ;(
   Znów przesunęli premierę "Grima"? :( Uch. A szkoda, wielka szkoda. To znaczy, przede wszystkim współczuję tobie, bo jednak umieszczanie tych samych premier kilka razy musi być irytujące (^^), ale w sumie... na razie i tak nie mam oszczędności (Sherry oczywiście musiała przepuścić całe kieszonkowe od razu), a Grima chciałabym zdobyć tuż po premierze :(
   Haha, ja uwielbiam te cyniczne/złośliwe posty od Papierowego Księżyca na FB ^^ Czasem śmieję się przez nie jak głupia do monitora ^^ Ale na recenzje "Splątanego warkocza" poczekam, a później się rozejrzę za książką ^^
   Pamiętam jak w gimnazjum, kiedy moja głupia, wkurzająca, nienawidząca mnie nauczycielka od polskiego kazała nam wybrać ksiązkę i ją zrecenzować na forum klasy (ja wybrałam Eragona i wtedy zakochałam się w fantasy, no ale) to mój kolega wybrał właśnie "Lewą rękę Boga" i od tamtego czasu, mam straszną ochotę na jej przeczytanie. :) Cóż poradzić, kolega umiał ciekawie opowiadać ^^
   Och. :( Przykro mi, że zburzyłam twoje nadzieje na coś niezwykłego odnośnie "Przez burze ognia". :( Ja wypożyczyłam tę książkę z biblioteki i mimo, że po tych wszystkich negatywnych ocenach spodziewałam się czegoś przeciętnego, to i tak byłam rozczarowana na koniec, że się nie myliłam. :( No, ale. :( Wierzę, że tobie bardziej przypadnie do gustu ta trylogia :) I Roar! On przede wszystkim ^^
   Fakt, PLL to taki tasiemiec, a la "Moda na sukces", albo jeśli chodzi o książki - "Pamiętniki wampirów", bądź... 'Dom Nocy" (za którymi nie przepadam). Chyba chwilowo odpuszczę sobie polowanie na PLL i... zadowolę się serialem (który swoją drogą, robi się coraz gorszy ^^), a wezmę się za "Grę w kłamstwa", którą wszyscy chwalą :)

   "50 pierwszych randek" ani "Jack i Jill" nie oglądałam :( Ale za to aktora znam między innymi z "Opowieści na dobranoc" gdzie całkiem nieźle wypadł ^^ Poza tym, strasznie mi się podobała ogólna fabuła tego filmu ^^
   O rany. Właśnie mi przypomniałaś, że w zwiastunie tego horroru faktycznie było napisane "na faktach". :o Tym bardziej mówię NIE. :o Myślę, że moja cierpliwość tego nie zniesie ^^
   Ooo, szkoda, że odpadłaś po drugiej części "Step Up" bo w trzeciej było dużo Moosa. :( Ale racja, jeśli chodzi o romantyczność w tych filmach - ciągle jest to samo. Mimo wszystko, coś jest w tej serii, że mogę ją oglądać ciągle i ciągle ^^ Poza tym - fajny soundtrack ^^
   Racja - lipiec to będzie... bardzo... aktywny... intensywny i ciekawy miesiąc ^^
   I koniecznie daj znać jak sobie radzisz z kolejnym dniem za kierownicą ^^

   Usuń
  6. Też widziałam "Opowieści na dobranoc" i mam nadzieję, że ta komedia będzie właśnie w takim stylu, bo na przykład "Jack i Jill" to straszna tandeta :-P
   Oj lipiec będzie zdecydowanie aktywny i intensywny nie tylko w sferze książkowej ;-) Ale mam nadzieję, że podobnie jak aktywny i stresujący maj/czerwiec również skończy się szczęśliwie ;-)Chyba muszę wrócić do starej sprawdzonej metody i zacząć rozpisywać sobie plan dnia godzina po godzinie :-P Jestem strasznie niezorganizowana więc taka lista bardzo pomaga wszystko uporządkować i przynajmniej nie utkwię w martwym punkcie kiedy dochodzę do wniosku, że nie wiem co dalej robić ;-)

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. "Trzepotanie jego skrzydeł” ma wspaniałą okładkę. W sumie chciałabym poznać tę serię, tylko jakoś nie było okazji :)

   Usuń
  2. Taki jest świat- i oglądać! Zdecydowanie :-)

   Tirin- też kiedyś miałam zamiar sięgnąć po tą serię ale dosłownie w ostatniej chwili sie rozmyśliłam. Może jeszczę to przemyślę ;-)

   Pozdrawiam dziewczyny!

   Usuń
 7. Oprócz PLL na nic innego nie czekam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie odwrotnie, ale na prawdę nie powinnam tak szaleć :-P
   Pozdrawiam!

   Usuń
 8. Twój post wystarczyłby na podwójne wakacje ;)
  A Gwiezdny wojownik i nowa Jadowska to moje must have lata ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekaj czekaj! Jeszcze nie opublikowałam zapowiedzi sierpniowych ;-)
   Całe szczęście, że w tym roku mam baardzo długie wakacje :-P
   Pozdrawiam!

   Usuń
 9. Ksiażki zapowiadaja sie dosć dobrze, a jeżeli chodzi o filmy to jako maniaczka horrorów czakem na "Zbaw nas ode złego" i kolejny film o planecie małp chetnie obejrze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też czekam na ten film, ale w moim wypadku kino zdecydowanie odpada :-P Miałabym uraz psychiczny do końca życia :-P
   Pozdrawiam!

   Usuń
 10. Podoba mi się to! Będzie się działo. Ja ostatnio w ogóle nie oglądam filmów, co jest straszne. Niedawno właśnie doszłam do takich wniosków i przez te wakacje chyba powinnam się poprawić, bo to aż grzech być tak zacofaną, tylko nie wiem od czego zacząć, bo to skomplikowane. :)
  Jeśli chodzi o premiery książkowe, to mam tyle do przeczytania, że raczej nie będę na nic polować w tym miesiącu. Ale...skoro mowa o PPL to muszę się pochwalić, że w końcu zdobyłam pierwszą część i mam zamiar się za nią zabrać gdy tylko znajdę chwilę czasu! Mam nadzieję, że mi się spodoba :)
  No to życzę Ci miłego czytania i oglądania! :)
  Pozdrawiam,
  http://www.blaskksiazek.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie będzie się działo :-) Jeśli chodzi o filmy polecam na początek jakąś lekką komedię albo bajkę ;-) Bajki szczególnie polecam ;-) Recenzowałam kilka w tym roku więc w razie czego wiesz do kogo się zwrócić po tytuły ;-)
   Bardzo dziękuję i nawzajem!
   Pozdrawiam!

   Usuń
 11. Z książek czekam na Wielki Błękit, seria trochę słabnie z każdym tomem, ale może zakończenie będzie lepsze od dwójki. Ciekawi mnie też powieść Miszczuk, ale nie żeby od razu kupować, bo z jednej strony ciekawa, a z drugiej, czy to nie powtórka z rozrywki. Okładka Nigdy kompletnie nie zachęca, była już kilkakrotnie... "Warkocz Bereniki" może być ciekawy, lubie książki Papierowego Księżyca.
  Na filmy nie czekałam, ale zainteresował mnie Hercules, lubię tego herosa, może być ciekawie. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że mimo niezbyt pochlebnych opinii bedę mogła wystawić serii Rossi przynajmniej 6/10, bo mam już dwa tomy na półce. Za ksiażkę Miszczuk nawet się nie zabieram za to "Warkocz Bereniki" brzmi naprawdę fajnie.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 12. Jeśli chodzi o książkowe zapowiedzi na lipiec to prędzej, czy później w swoich łapkach będę miała "Wielki Błękit"- "Przez burze ognia" skradło moje serducho dawno temu (minęło półtora roku od kiedy przeczytałam powieść Rossi i nadal wiele z niej pamiętam, co w moim przypadku już oznacza wiele- "średniaki" zawsze stosunkowo szybko ulatniają się z mojej pamięci, a pozostają w niej tylko te książki w jakiś tam sposób dla mnie ważne :)), a "Przez bezmiar nocy" cierpliwie czeka na swój czas na półeczce (już zdecydowanie za długo). Naturalnie, że w mojej biblioteczce nie może, więc zabraknąć ich siostry :D (ubolewam tylko nad tym, że tytuł finalnej części tej trylogii nie brzmi "Przez wielki błękit". Ech... :/). "Na ostrzu noża" muszę kiedyś przeczytać, no po prostu muszę- zapowiada się na coś dobrego. ;) Chętnie sięgnęłabym także po "Powiedz wilkom, że jestem w domu"- wartościowych, mówiących o czymś ważnym i poruszających na różnorakie sposoby książek nigdy dość. :)
  Co do zapowiedzi kinowych- przebiegło mi przez głowę, żeby wybrać się na "Rodzinne rewolucje" do kina, ale jak będzie zobaczymy. Ta komedia zapowiada się wyjątkowo niegłupio. ;) "Gang wiewióra" może być całkiem fajny- z bajek nie wyrosłam i nie wyrosnę zapewne już nigdy, więc kiedyś na pewno obejrzę i tę animację. :D
  Pozdrawiam, Nada

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie "Przez wielki błękit" brzmiało by zdecydowanie lepiej, ale niestety nic nie możemy już na to poradzić :-/ U mnie dwa tomu czekają na przeczytanie i liczę, że będę tak samo zachwycona jak Ty :-) zwłaszcza, że Sherry wyżej już mnie nastraszyła, że to właśnie taki "średniak" ;-)
   Daj spokój z bajek nie da się wyrosnąć! :-P Animacje są super i na pewno tą też obejrzę ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 13. Nie spodziewałam się, że w lipcu tyle ciekawych premier! Wow, wow! :D
  *o* Jeśli chodzi o książki to wyczekuję na "Wielki Błękit". Nie sądziłam, że premiera tuż, tuż! O ile w pierwszej części się zakochałam, tak druga mnie mocno rozczarowała, zobaczymy jak będzie tym razem. ;) Zaintrygował mnie też opis "Na ostrzu noża" i stwierdziłam, że muszę to przeczytać i już! Może, ale to tylko może skuszę się jeszcze na „Podziemną wojnę. Genoboty", ale nie wiem.
  Co do premier filmowych to myślałam nad "Zbaw nas od złego", bo kojarzę, że tam gra Eric Bana. Ale po zobaczeniu zwiastuna i uświadomieniu sobie, że to horror to chyba sobie jednak z ciężkim sercem odpuszczę. ;) Myślę też o "Zacznijmy od nowa", ale tylko dlatego że gra tam Knightley i Levine, ale chyba do kina raczej na to nie zawitam. Interesuje mnie też kolejna część "Ewolucja planety małp". Ale najprawdopodobniej wybiorę się na "Herkulesa", w końcu gra tam Dwayne Johnson, nie? Dowiedziałam się o tym przypadkowo, gdy zobaczyłam plakat na mieście i byłam w szoku. Nie miałam o ty pojęcia, a zobaczyć go w tamtym miejscu na plakacie się nie spodziewałam. :D
  Pozdrawiam serdecznie!
  Eveline

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejna opinia o serii Rossi i znów inna od pozostałych ;-) Ciekawa jestem jak to będzie w moim przypadku ;-P Ja też koniecznie muszę przeczytać "Na ostrzu noża" choć tytuł trochę kojarzy mi sie z programem kulinarnym ;-)
   Ja bardzo chętnie obejrzę "Zbaw nas ode złego" ale zdecydowanie nie w kinie bo chyba dostałabym zawału :-P Za to na "Herkulesa" jak najbardziej wybiorę się do kina :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 14. Kilka świetnych książek ma premierę w dniu moich urodzin :D To pewnie przeznaczenie i muszę je przeczytać :)

  W wolnej chwili zapraszam do siebie na wakacyjny stosik :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to koniecznie! Jestem zdania, że trzeba kupować sobie książki na urodziny, bo kto ma nas rozpieszczać jak nie my sami? ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 15. Zaciekawiło mnie "Powiedz wilkom..." ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 16. Oki, to zabieram się za pisanie komentarza (pewnie nie uda mi się pobić Le Sherry [kurczę, to naprawdę powieść!], ale przynajmniej się troszkę bardziej rozpiszę).
  "Ujarzmienie" bardzo mnie interesuje, ale że nie miałem okazji jeszcze przeczytać pierwszej części, na razie sobie odpuszczę lekturę drugiej. Niemniej bardzo ciekawi mnie wątek z jakimiś supermocami lub paranormalnymi zdolnościami, więc jeśli znasz obijające się o ten temat pozycje, byłbym wdzięczny za podrzucenie mi kilka :).
  "Piękna katastrofa" również bardzo mnie intryguje - uwielbiam książki o demoralizacji młodych, jeszcze bardziej kocham powieści, gdzie ukazano psychiczną przemianę bohatera.
  Za to "„Działko, szlafrok i księżniczka”" od pani Miszczuk jakoś mnie nie ciekawi, wręcz wywołuje nieprzyjemne uczucie deja vu - coś podobnego czytałem, ale jakoś nie mogę sobie przypomnieć, kogo to było. Bodajże Marcina Mortki, ale na 100% nie jestem pewien.
  Ostatnio dopadła mnie faza na dramaty obyczajowe, dlatego „Powiedz wilkom, że jestem w domu” wędruje "do przeczytania". Jakoś nigdy nie znalazłem w książce wzmianki o takiej chorobie jak AIDS, więc to byłaby dla mnie nowość. W ogóle muszę poszukać książek z wątkiem o chorobie (i tutaj również: jeśli znasz takowe powieści, serdecznie proszę o podrzucenie mi kilku :D).
  "Taniec cieni" zapowiada się bardzo ciekawie. Mam tylko nadzieję, że nie zrobi się z tego kolejna, przewidywalna historyjka z niewykorzystanym potencjałem, ale za to za bardzo rozbudowaną love story.
  “Michael Vey Bunt" również mnie interesuje, ale podobnie jak z "Unicestwieniem" musiałbym przeczytać najpierw część pierwszą.
  "Na drugą stronę" to strzał w dziesiątkę! Muszę to dopaść i to najlepiej w te wakacje, dlatego przy najbliższej wyprawie do księgarni na pewno pomęczę sprzedawczynię o tę pozycję (teoretycznie w księgarniach powinno to już być...).
  "Na ostrzu noża" również kojarzy mi się z książką, którą co prawda nie doczytałem do końca, ale przeczytałem na tyle, by owo nieprzyjemne deja vu znowu się obudziło. Jeśli mi się tytuł przypomni, na pewno Ci powiem. Natomiast okładką bardzo przypomina "Prochy" od Ilsy J. Bick, które aktualnie czytam.
  „Podziemna wojna. Genoboty” - kolejna bardzo interesująca premiera, chociaż znowu coś mi przypomina...
  Jeśli chodzi o „Galop ’44”, to okropnie zachwyciła mnie okładka. I chociaż wiem, że nie powinno się tak oceniać książki, to jest to jeden z głównych czynników, przez które na pewno sięgnę po tę powieść.
  Jeśli natomiast chodzi o filmy, to nic specjalnie mnie nie zaciekawiło. Ogólnie teraz zajmuję się oglądaniem klasyków i filmów z lat 2003 w dół, dlatego mogę polecić Ci bardzo dużo tytułów, jeśli byłabyś zainteresowana :).
  Pozdrawiam
  Gnom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sherry nie da się przebić :-)
   Supermoce mówisz... Jest tego sporo na rynku, ale większość to romanse paranormalne więc coś mi się wydaje, że to nie Twoje klimaty :-P Ale może spodobają Ci się "Mroczne umysły"- Aleksandry Bracken, albo "Świat nocy"- Roba Thurmana :-)
   Motyw mocy był też obecny w "Domu pod pękniętym niebem" wspomnianego przez Ciebie Marcina Mortki i naprawdę fajnie mu to wyszło.
   Wątek choroby pojawia się między innymi w tych książkach: "Gwiazd naszych wina"- John Green, "Biała jak mleko, czerwona jak krew"- Alessandro D'Avenia, "Marina"- Carlos Ruiz Zafon, "Używane serce"- Catherine Ryan Hayde, "Moje życie od teraz"- Jessica Verdi, "Jesienna milość"- Nicholas Sparks, "Lato drugiej szansy"- Morgan Matson. Trochę tego jest ;-)
   Koniecznie daj znać czy spodoba Ci się "Na drugą stronę", bo bardzo intryguje mnie ta książka :-) Jestem też Ciekawa twojej opinii "Prochów", które mi bardzo sie spodobały.
   Niby nie ocenia się ksiażki po okładce, ale... Nie oszukujmy się: wszyscy to robią ;-)
   Odnośnie filmów, byłabym wdzięczna za jakiś dobry wyciskacz łez, strasznie lubię dramaty :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 17. Jestem tu pierwszy raz, ale już mi się podoba! :D Z filmów na pewno będę chciała obejrzeć ten, z Adamem Sandlerem. To jeden z moich ulubionych aktorów komediowych. ;) Z chęcią też obejrzę Gang wiewióra, bo po prostu uwielbiam filmy animowane. ;) Co do książek, to nie jestem pewna, czy je przeczytam z prostego powodu: czeka na mnie stos jeszcze nieprzeczytanych, a już kupionych innych powieści. :P
  Pozdrawiam ze słonecznej Alabamy! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naikari! O rany, pamiętam Cię jeszcze z forum ksiazkimlodziezowe.fora.pl (tam nosiłam nick Mariposa) ;-) Bardzo miło mi Cię gościć, cieszę się, że mój mały kącik Ci się podoba :-)
   Alabama? Ty szczęściaro! :-D
   Pozdrawiam!

   Usuń
  2. haha :D Miło mi, że mnie pamiętasz! Dobrze, że napisałaś swój nick, bo inaczej bym się chyba nie zorientowała, że Ty to Mariposa! :)
   Tak, Alabama od lutego tego roku. Trochę się u mnie w życiu pozmieniało. :P Ale miłość do książek wciąż pozostaje taka silna jak była. :DD
   Uprzedzam, że będziesz musiała mnie częściej gościć na blogu, bo bardzo mi się tu podoba. :)

   Usuń
  3. Bardzo się cieszę i oczywiście zapraszam! :-) zastanawiam się tylko czy teraz częściej sięgasz po książki po angielsku czy po polsku ;-)

   Usuń
  4. Po angielsku - żeby ćwiczyć język. :P Ale polskie też czytam - przywiozłam ich bardzo dużo z Polski. Mam zamiar pisać recenzje książek przeczytanych w oryginale na swoim blogu. Jeszcze recenzji nie ma, tylko inne posty, ale i tak zapraszam! :)

   Usuń
  5. Bardzo chętnie zajrzę :-) I czekam na recenzje :-)

   Usuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.