11 grudnia 2021

„Oculta”- Maya Motayne

Wyd. Jaguar | Org. Oculta | Tom II | 544 str. | 43,90 zł | Data wydania: 03.11.2021 r. 

Książę i złodziejka znowu łączą siły

Właśnie skończyłam czytać Ocultę i wciąż zbieram szczękę z podłogi. Jakie to było dobre! Nawet przez chwilę nie się nie nudziłam czytając ten tom, a zakończenie dosłownie wbiło mnie w fotel. Od wydarzeń z poprzedniego tomu minęły cztery miesiące. Alfie stara zadośćuczynić mieszkańcom królestwa krzywdy wyrządzone przez magię Sombry. Finn z kolei korzysta z wolności i doskonali swój fach złodziejki. Ich losy wkrótce jednak znowu się przetną. W stolicy dochodzi do makabrycznych zbrodni, akurat w czasie kiedy rozpoczynają się rokowania pokojowe z sąsiednim królestwem. Książę i złodzieja ponownie muszą połączyć siły, by zdemaskować spisek zanim zniszczy on kruchy sojusz. 

Jestem totalnie zakochana w tej historii, ale też zaskoczona, że tak bardzo spodobała mi się kontynuacja książki, którą uznałam za dosyć przeciętną. "Nocturna" miała potencjał, ale trochę mnie wynudziła i wiele elementów mnie w niej uwierało. Tym razem było zupełnie inaczej. Autorka rozwinęła swój warsztat, lepiej zaplanowała fabułę, a bohaterowie jej serii dojrzali i z przyjemnością czytałam o ich przygodach. 

 


Poprzednio narzekałam też na brak wątku romantycznego (ja zawsze narzekam w tej kwestii) ale w tym tomie autorka wreszcie go rozwinęła. Bardzo subtelnie (bo najważniejsza jest tu akcja) ale wszystkie romantyczne dusze będą zachwycone tym wątkiem. Ja jestem zachwycona całą książką. Dokładnie tego oczekiwałam od pierwszego tomu (który wyszedł średnio) ale warto było dać serii drugą szansę, żeby przeczytać coś tak doskonałego. 

Tak więc drodzy czytelnicy - jeśli "Nocturna" nie była do końca tym czego oczekiwaliście, ale mimo wszystko Was zaintrygowała - dajcie szansę "Oculcie". Gwarantuję, że się nie zawiedziecie! Mi dalsze losy księcia i złodziejki BARDZO się podobały i niecierpliwie czekam na trzeci tom.

Ocena: 8/10

Nocturna | Oculta

___________________________________________________5 komentarzy:

 1. Miałam bardzo podobne odczucia co do "Nocturna", więc bardzo chętnie sięgnę po "Ocultę".

  OdpowiedzUsuń
 2. Swoją recenzją bardzo zachęcasz. Już teraz jestem bardzo ciekawa tej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna recenzja i jak najbardziej, chętnie przeczytam książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja ze swojej strony polecam serię Roshani Chopkski, której ostatni tom "bestie z brązu" dosłownie spełnia marzenia!

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.