27 listopada 2020

„Wszystkie znaki na niebie i ziemi”- Jenn Bennett

Wyd. IUVI | Org. Chasing Lucky | 424 str. | 34,90 zł | Data wydania 30.09.2020 r.

Klątwa miłosna i znaki od losu

Legenda głosi, że nad kobietami z rodu Saint-Martin ciąży klątwa- żadna z nich nie zazna szczęścia w miłości. Josie uważa, że  to kompletna bujda i choć ilość jej dotychczasowych chłopaków wynosi zero (pomijając jednego przyjaciela), nie ma zamiaru wierzyć w zabobony. Dziewczyna większość swojego życia spędziła w podróży, która zaczęła się po wielkiej awanturze między jej matką a babką. Josie i Winona od tego czasu tułają się od miasta do miasta i choć z jednej strony to świetna przygoda, nastolatka w głębi duszy pragnie spokoju i stabilizacji. Chce zawierać przyjaźnie, bez ryzyka, że skończą się wraz z kolejną przeprowadzką. Tak jak skończyła się jej przyjaźń z Luckym... Ale w tej kwestii może jeszcze nie wszystko stracone? Wkrótce Josie spotyka swojego przyjaciela z dzieciństwa. Ale Lucky nie jest już tym chłopakiem co dawnej.

Kiedy babka Josie wyjeżdża do Nepalu uczyć dzieci angielskiego, jej matka ma zająć się rodzinnym interesem czyli księgarnią Syreni Kącik. W praktyce oznacza to powrót na stare śmieci, do nadmorskiego miasteczka o wymownej nazwie Beauty. Samo miasteczko jest co prawda pocztówkowo piękne, ale jego mieszkańcy uwielbiają plotkować. Josie i jej matka szybko znajdują się na językach wszystkich, a niezbyt pochlebne plotki mocno dają im w kość. Dziewczyna ma jednak przygotowany plan ewakuacji, który zakłada, że dostanie się na staż fotograficzny u swojego sławnego ojca. Plan ten wymaga jednak solidnego portfolio i zdobycia gotówki na bilet zanim babka wróci z Nepalu i rozpęta Drugą Wojnę Domową. Josie nie przewidziała w nim jednak tarapatów w jakie się wpakuje i uczuć, które zacznie wzbudzać w niej przyjaciel z dzieciństwa. Czy dziewczynie uda się zrealizować marzenia? A może dopadnie ją rodzinna klątwa?


W książkach Jenn Bennett uwielbiam przede wszystkim rewelacyjne wątki miłosne. Autorka kapitalnie buduje napięcie, planuje emocjonalne zwroty akcji i doprawia całość taką ilością chemii między bohaterami, że czytelnik dosłowne się nią upaja. Od chwili kiedy Lucky przekroczył próg księgarni Syrenki Kącik, widziałam, że go pokocham. Niepokorny buntownik z bliznami na twarzy i sarkazmem na ustach- to właśnie Lucky. Ma naprawdę nieciekawą reputację i sporo grzeszków na sumieniu, ludzie gadają o nim naprawdę niepochlebne rzeczy, ale czy to rzeczywiście prawda? A może wizerunek buntownika, to tylko maska za którą kryje się coś więcej? Powiem Wam jedno- pokochacie tego gościa! Pani Bennett ma talent do kreowania wspaniałych, złożonych bohaterów i tym razem również mnie nie zawiodła. Nawet postaci drugoplanowe zostały opisane tak dokładnie i wiarygodnie, że  daję słowo- mają duszę.

O CZYM? "Wszystkie znaki na niebie i ziemi", to powieść o dziewczynie, która poszukuje bezpiecznej przystani i chłopaku, który kompletnie zagubił się w swoim poczuciu winy. Autorka opisuje skomplikowane relacje rodzinne i skrywane od lat tajemnice, opowiada o braku komunikacji, który może wszystko zrujnować i żalu niepozwalającym ruszyć dalej.  To historia przyjaźni wystawionej na próbę i miłości z istnym torem przeszkód do przejścia. A to wszystko w pięknej scenerii nadmorskiego miasteczka, z rodzinną klątwą w tle, okraszone mnóstwem humoru i spisane dowcipnym a za razem błyskotliwym stylem Jenn Bennett. Takie młodzieżówki uwielbiam. Polecam z całego serca.

Ocena: 8/10

Inne, zrecenzowane książki autorki:3 komentarze:

 1. Zaciekawiłaś mnie tą książką. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest cudowna!😍 Polecam wszystkie książki Jenn Bennett.
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 2. Chyba i ja się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.