27 września 2019

„Cena pocałunku”- Linda Kage

Wyd. NieZwykłe | Org. Price of Kiss | Seria Forbodden Men Tom I | 332 str. | Data wydania: 13.03.2019 r. 

Ile trzeba zapłacić za miłość?

Nowa uczelnia, nowe mieszkanie, a nawet nowe nazwisko- Reese zaczyna swoje życie od początku. Nie dlatego, że sama tak zdecydowała, zmusiły ją do tego pewne drastyczne okoliczności. Po tym jak jej były chłopak usiłował ją zabić i został oczyszczony z zarzutów, dziewczyna nie miała innej możliwości jak tylko uciekać gdzie pieprz rośnie. Tym sposobem trafia na słoneczną Florydę, do domu kuzynki i mimo ciągłego oglądania się przez ramię, stara się wieść normalne życie nastoletniej studentki. Przymusowe wygnanie okazuje się jednak o wiele słodsze kiedy poznaje na uczelni Masona Lowe. Mimo świeżych blizn i przykrych doświadczeń, nie może oprzeć się sile, która przyciąga ją do chłopaka. Jest tylko jeden problem- Mason nie jest do wzięcia. A przynajmniej nie za darmo. Cennik jego usług zdecydowanie przerasta możliwości finansowe studentki, ale tak się składa, że przyjaźń jest gratis. Niestety Reese nie pomyślała jaką cenę będzie musiało zapłacić jej serce, kiedy sprawy zajdą odrobinę za daleko…


Czy można pisać o poważnych problemach w lekki i zabawny sposób? Linda Kage udowadnia, że tak. Serwuje nam historię pełną pozytywnej energii, dowcipną, pikantną i tak sympatyczną, że chce się ją przytulić, ale jednocześnie opisuje rzeczy trudne, bolesne i smutne. Główna bohaterka przeżyła horror i nadal żyje w ciągłym strachu, z kolei chłopak, który wpadł jej w oko sprzedaje swoje ciało za pieniądze, by utrzymać chorą siostrę i nieodpowiedzialną matkę. Sytuacja tej dwójki jest delikatnie mówiąc dramatyczna, a jednak  nie zmienia ona ich pozytywnego podejścia do życia. Jakimś cudem Pani Kage udało się znaleźć złoty środek między powagą i humorem i stworzyć bardzo pozytywną i przyjemną opowieść, nie umniejszając przy tym problemów bohaterów, co niesamowicie przypadło mi do gustu.

Wątek romansowy idealnie opisują słowa Masona- „Nie mam nic przeciwko czekaniu. W zasadzie lubię budowanie napięcia”. Ja też uwielbiam napięcie w romansach i uważam, że jest o wiele bardziej ekscytujące niż natychmiastowe przejście do rzeczy. Jeśli uważacie podobnie, będziecie zachwyceni tym, jak autorka przedstawiła rodzące się między bohaterami uczucie. Początkowa niechęć przemienia się w zaciekawienie i fascynację. Między Reese a Masonem powoli rodzi się przyjaźń, ale od początku jest podszyta erotycznym napięciem. Zakazany owoc kusi, ale oboje mają mnóstwo powodów, by się w sobie NIE zakochać. Tylko jak zmusić serce, by słuchało rozumu?


Fabuła sama w sobie nie jest może niezwykła, czytałam wcześniej wiele podobnych książek, a nawet kilka z niemal identycznymi wątkami, ale „Cena pocałunku” zdecydowanie wyróżnia się na ich tle. Wszystko dzięki bohaterom, którzy tchnęli życie w karty powieści i ubarwili je swoimi osobowościami. Mason, nasz boski żigolak, mimo swojej żenującej profesji, z każdym kolejnym rozdziałem coraz bardziej kradł moje serce. Reese, z kolei, okazała się moją zakręconą bratnią duszą. Jej entuzjastyczna narracja pełna dowcipów, sarkazmu i emocji, wciągnęła mnie tak bardzo, że nie potrafiłam oderwać się od lektury. Chichotałam jak wariatka i pewnie wyglądałam jak wariatka, kiedy całą sobą przeżywałam perypetie bohaterów, ale mam to gdzieś, bo bawiłam się Z-N-A-K-O-M-I-C-I-E!

O CZYM?   „Cena pocałunku”, to ogromny ładunek pozytywnej energii, zamknięty w pięknej okładce. Po części, to romans, który składa się w 90% z budowania napięcia, ale też opowieść o przyjaźni, rodzinie, poświęceniu i bolesnych etykietach jakie przyklejają nam inni. Mimo poważnych i smutnych wątków, historia aż kipi humorem i drży od pozytywnych wibracji. To książka, która musi się znaleźć w jesiennym niezbędniku każdej fanki new adultowych romansów. Gwarantuję, że z humorem Reese żadna chandra Wam nie straszna. Choć mam wyrzuty sumienia, że tak długo kazałam tej książce czekać na półce, cieszę się, że sięgnęłam po nią właśnie teraz, bo przegoniła wszystkie ciemne chmury i zapewniła mi kilka godzin emocji, radości i uśmiechu. Cóż więcej mogę powiedzieć? Dajcie jej szansę i sami przekonajcie się jak wysoka jest cena pocałunku. Dla mnie chwile z tą historią były po prostu bezcenne.

Ocena:
8/10

Seria Forbidden Men:
Cena pocałunku |  To profesor, with Love | Be My Hero | With Every Heartbeat  
A Perfect Ten | Worth It | The Girl’s Got Secrets | Priceless


______________________________________________________________


4 komentarze:

  1. Czuję się mocno zaintrygowana tą książką dzięki Twojej recenzji. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Napisałaś recenzję po której pragnę tej książki. Chcę ją poznać jak najszybciej. Zapisuje tytuł! [Kreatywna-alternatywa]

    OdpowiedzUsuń
  3. Brzmi bardzo ciekawie. Będę się za nią rozglądać.

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.