1 września 2015

Książkowy wrzesieńPierwszy września to jeden z najsmutniejszych dni w roku, dlatego postanowiłam osłodzić go Wam porcją smakowitych zapowiedzi. Na co czekacie? 

 UWAGA: Daty premier są ruchome i mogą ulec zmianie„Miłość ponad miłość”- Sandi Lynn
Seria: Love #2
Wydawca: Amber
Premiera: 1 września 2015

Miłość wierzy w nas, ale spełnia się tylko wtedy, kiedy w nią
uwierzymy...Lily i Luke znów uwierzyli…

Lily Gilmore i Luke Matt ews pogrążeni w rozpaczy po zdradzie i stracie przestali wierzyć w miłość. Spotkali się i oboje nieufni, pokaleczeni przez los, znów uwierzyli. Zostali ze sobą. On ma swój bar, ona swoje fotografowanie. Zapowiada się wspólne szczęśliwe życie. Ale zła przeszłość ciągle jest z nimi i zagraża ich miłości. Przypadkowe zdjęcie rodzi wątpliwości i obawy Luke’a. Lily nadal nie wyzwoliła się z katastrofy swojego niedoszłego ślubu. Czy to, co razem stworzyli, uratuje ich? Czy będzie raczej ciągle jątrzyć bolesne rany?
*****************************************************

„Próby ognia”- James Dashner
Seria: Więzień Labiryntu #2
Wydawca: Papierowy księżyc
Premiera: 2 września 2015

„Próby Ognia” to drugi tom serii „Więzień labiryntu” amerykańskiego autora Jamesa Dashnera, która stała się światowym bestsellerem i została przeniesiona na ekran filmowy przez wytwórnię Twentieth Century Fox. „Więzień labiryntu” skończył się niezwykle emocjonalnym zwrotem akcji, który sprawia, że wszyscy miłośnicy serii w napięciu oczekują na spotkanie z kolejną przygodą.„Próby Ognia” przynoszą jeszcze więcej napięcia, pułapek i mylnych tropów niż „Więzień labiryntu”, przez co trzymają czytelnika w nieustannym napięciu aż do ostatniej strony.
Thomas był pewien, że ucieczka z labiryntu będzie oznaczała wolność dla niego i pozostałych Streferów. Ale Dreszcz jeszcze nie zakończył eksperymentów. Faza Druga się rozpoczyna. Czas na próby ognia. Streferzy mają dwa tygodnie, aby przejść przez Pogorzelisko - najbardziej spaloną część świata. Ale Dreszcz przygotował im na tej drodze wiele niespodzianek. Ich przyjaźnie zostaną wystawione na próbę. Wzajemne zaufanie zostanie zniszczone. Muszą być gotowi na wszystko tym bardziej, że pojawiło się też nowe zagrożenie – inna grupa, której przetrwanie zależy od unicestwienia Streferów. A są zdeterminowani, aby przetrwać.
*****************************************************


„Angelfall. Penryn i kres dni”- Susan Ee
Seria: Opowieść Penryn o końcu świata #3 (finał)
Wydawca: Filia
Premiera: 2 września 2015

Spektakularny finał bestsellerowej trylogii Susan Ee. Po brawurowej ucieczce z gniazda aniołów Penryn i Raffe muszą się ukrywać. Oboje za wszelką cenę chcą znaleźć lekarza, który potrafiłby odwrócić wynaturzone efekty operacji przeprowadzonych przez anioły na Raffem i siostrze Penryn. Ledwie zaczynają szukać wyjścia z sytuacji, Penryn odkrywa zaskakujący sekret z przeszłości Raffego, budząc jednocześnie mroczne, zagrażające wszystkim bohaterom siły.
Anioły sprowadzają do świata ludzi apokaliptyczne bestie. Obie strony szykują się do wojny, zawierając nietypowe sojusze i modyfikując strategie. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia? Raffe i Penryn zostają zmuszeni do opowiedzenia się po którejś ze stron. Stają przed wyborem: dołączyć do przedstawicieli swoich gatunków albo trzymać się razem.
*****************************************************


„Ender”- Lissa Price
Seria: Starter #2
Wydawca: Albatros
Premiera: 9 września 2015

Los Angeles po wojnie bakteriologicznej, którą przeżyli dzięki szczepieniom jedynie Enderzy, ludzie w wieku od kilkudziesięciu do nawet dwustu lat, oraz Starterzy, czyli dzieci i młodzież. Dla Midlerów, czyli średniej generacji, bardziej odpornej, zabrakło szczepionki.

Callie, dawniej bezdomna,  mieszka teraz z Tylerem i Michaelem w okazałej rezydencji zapisanej jej przez bogatą renterkę Helenę. Pomimo zburzenia i zdelegalizowania przez rząd banku ciał, nosiciele chipów, w tym Callie, są tropieni i porywani przez nieznanych prześladowców, zainteresowanych dokonywaniem na nich eksperymentów. Callie długo unika uprowadzenia, w końcu jednak i ona zostaje uwięziona przez rządowego agenta, który poddaje ją i jej przyjaciela brutalnym testom. Po wydostaniu się z więzienia jadą na pustynię, do nowej siedziby Brockmana. Callie ma nadzieję odnaleźć tam swojego ojca i uwięzionych przyjaciół. Zdemaskowanie Brockmana okazuje się trudniejsze niż się spodziewała…
*****************************************************


„Trudny mężczyzna”- Anna Bednarska
Wydawca: Akurat
Premiera: 9 września 2015

Olga pracuje w portalu "Magia życia", gdzie analizuje cudze sny, udziela porad z zakresu savoir-vivre'u i w razie potrzeby robi przysługę koleżance, pisząc dla niej wymarzony horoskop. Przyjaźni się z Rafałem, Majką i Elizą. To przyjaźń, w której więcej rzeczy robi się razem niż osobno. Żyje w związku z Adamem - odnoszącym coraz większe sukcesy pisarzem. To związek, w którym więcej rzeczy robi się osobno niż razem. 

Można by pomyśleć, że życie Olgi otacza różowa bańka, gdyby nie pewien problem: nie ze wszystkiego Olga może się zwierzyć. Na przykład z tego, że ciągle odkłada na później przeczytanie powieści Adama. Być dziewczyną pisarza i nie czytać jego książek, to coś więcej niż niezręczność. Jest i inny problem: nie ze wszystkiego Olga zdaje sobie sprawę. Na przykład z tego, że Adam nie jest jedynym trudnym mężczyzną w jej życiu.
*****************************************************


„Ten jeden rok”- Gayle Forman
Seria: Ten jeden… #2
Wydawca: Nasza księgarnia
Premiera: 9 września 2015

Willem stracił kontrolę nad swoim życiem. Boleśnie zraniony śmiercią ojca obawia się kolejnej miłości i kolejnej (być może) straty. Nie potrafi jednak zapomnieć dnia spędzonego w Paryżu z pewną niezwykłą dziewczyną. Czuje, że musi ją odnaleźć, chociaż nie zna nawet jej prawdziwego imienia. Mimo to będzie próbował. W najbliższym roku czeka go kilka ważnych decyzji. Czy zaryzykuje? Czy otrzyma dar od losu i spotka ponownie Allyson?
„Ten jeden rok” to kontynuacja książki „Ten jeden dzień”. Romantyczna i wciągająca opowieść o miłości, podróży i zbiegach okoliczności, które zmieniają całe życie.
*****************************************************


„Buntownik”- Julie Kagawa
Seria: Talon #2
Wydawca: HarperCollins
Premiera:  9 września 2015

Samotnie upadną, razem powstaną. Od wieków członkowie Zakonu Świętego Jerzego polowali na smoki. Ukrywając się pod ludzką postacią, smoki przetrwały. Stworzyły Talon, potężną organizację, w której każdy smok ma wyznaczone miejsce i służy wspólnej sprawie. Z czasem stały się silne i przebiegłe, gotowe przejąć władzę nad światem. Ale są wśród nich buntownicy, którzy pragną żyć w zgodzie z ludźmi. Należy do nich Ember. Dotąd posłuszna organizacji, opuszcza Talon, by wspierać przywódcę buntu, Rileya. Najpierw jednak chce spłacić dług wdzięczności wobec Garreta, żołnierza Zakonu, który uratował jej życie. Ember i Riley uwalniają Garreta z celi śmierci i uciekają do Las Vegas, by wśród tłumu turystów ukryć się przed pogonią. Ale potężni wrogowie nie dają za wygraną. To tylko kwestia czasu, kto dopadnie ich pierwszy – agenci Talonu czy żołnierze Zakonu Świętego Jerzego.
*****************************************************


„Dziedzictwo ognia”- Sarah J. Maas
Seria: Szklany tron #3
Wydawca: GW Foksal/Uroboros
Premiera: 9 września 2015

Celaena Sardothien przeżyła już wiele – brutalne szkolenia, niewolę, turniej o pozycję Królewskiej Obrończyni… Tym razem jednak przyjdzie się jej zmierzyć z własnymi demonami, z ciężarem jej dziedzictwa. Aby uzyskać informacje – kluczowe w wojnie z okrutnym królem Adarlanu – musi nauczyć się panować nad ogniem, który nosi w sobie. Podczas gdy codziennie ćwiczy pod czujnym okiem nieśmiertelnego Rowana, król wciela w życie kolejne z jego mrocznych planów. Jednak i na dworze władcy zawiązują się sojusze, mające na celu zakończenie jego panowania i przywrócenie magii na kontynencie.
Celaena, nieświadoma tego, co się dzieje w Rifthold, ma jeden cel – dostać się do legendarnego Doranelle, którym rządzi Maeve, i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Jak jej władca zdołał usunąć magię? Co zrobić, by ją przywrócić? Jednak opanowanie jej mocy to niejedyna rzecz, z którą będzie musiała się przedtem zmierzyć – król Adarlanu już o to zadbał. Czy dziewczynie uda się wyjść cało z koszmaru, jaki zgotował jej władca pozbawionego magii kontynentu? Co jeszcze planuje król? I jaki los czeka rebeliantów?
*****************************************************


„Tease”- Amanda Maciel
Wydawca: Muza
Premiera: 9 września 2015

Powieść, która porusza aktualny problem przemocy psychicznej w szkole.

Książka inspirowana prawdziwymi zdarzeniami, którą trzeba przeczytać, i o której należy rozmawiać.

Sara i troje innych uczniów liceum zostało oskarżonych o psychiczne znęcanie się nad swoją koleżanką, które w konsekwencji pchnęło ją do popełnienia samobójstwa. Sara jest napiętnowana i uznana za winną przez swoich kolegów, miejscową społeczność i media.

W wakacje poprzedzające klasę maturalną, między spotkaniami z prawnikami i sądową psychoterapeutką, Sara musi się zastanowić nad wydarzeniami, które doprowadziły do tej tragedii. 

Jaką rolę w niej odegrała? Czy znajdzie sposób, aby pójść dalej mimo poczucia, że jej życie się skończyło?
****************************************************


„Osobni”- Michelle Paver
Seria: Bogowie i wojownicy #1
Wydawca: Uroboros
Premiera: 9 września 2015

"Bogowie i wojownicy" to pierwszy z pięciu tomów nowej sagi Michelle Paver. Po bestsellerowych "Kronikach pradawnego mroku", których akcja toczy się w epoce kamiennej, autorka zabiera czytelnika w kolejną podróż w czasie – w epokę brązu.

Bohater opowieści, dwunastoletni Hylas, jest Osobnym – wykluczonym ze swojej społeczności. Mało komu ufa, nie cofa się przed kłamstwami i kradzieżą. Ścigają go wojownicy zwani Krukami. To przez nich uciekła jego młodsza siostra. Chłopiec nie ma pojęcia, co się z nią dzieje, ale wie jedno: za wszelką cenę musi ją odnaleźć. Decyduje się wypłynąć na morze, cudem unika śmierci i trafia na niezwykłą wyspę. Na miejscu spotyka Pirrę – córkę despotycznej kapłanki, swoją rówieśniczkę, która również znalazła się tam przypadkowo. Różnią się niemal wszystkim. Wspólnie jednak muszą się zmierzyć z potęgą przyrody, gniewem bogów, wielką polityką – a także z własnymi słabościami i sobą nawzajem. A pomaga im w tym dobry duch… A właściwie Duch.
*****************************************************


„Wypalony znak”- Michelle Paver
Seria: Bogowie i wojownicy #2
Wydawca: Uroboros
Premiera: 9 września 2015

Dom Koronosa spłonie, jeśli Osobny dzierżyć będzie ostrze…

Hylas, Osobny, zostaje wzięty do niewoli i posłany do pracy w straszliwej kopalni na Talakrei. Ze zgrozą uświadamia sobie, że znalazł się w rękach swoich wrogów, Kruków. Musi uciec, zanim nieprzyjaciele odkryją, że Hylas jest na wyspie.

Pirra, córka najwyższej kapłanki, również ucieka. Kiedy przeznaczenie ponownie stawia Hylasa na jej drodze, okaże się, że oboje przeżyć mogą tylko dzięki pradawnej magii i osieroconemu lwiątku – chyba że bogowie mają inne plany…
*****************************************************


„Wstyd”- Rachel Van Dyken
Seria: Zatraceni #3
Wydawca: Feeria Young
Premiera: 10 września 2015

Lisa stara się grać wesołą, bezproblemową studentkę z college’u, za jaką ją wszyscy uważają. Ale mroczna przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć. Przepełniają ją lęk, wstyd i przeświadczenie, że jest zła i niewarta miłości.
Tristan jest profesorem psychologii. Jest wyjątkowo poważny i zasadniczy, ceni dyscyplinę, a przy tym kryje wiele tajemnic.
Między nimi jest mnóstwo ciemności… i to ona ich do siebie przyciąga. Łączy ich więcej, niż mogliby przypuszczać…
Ostatni, najmroczniejszy tom trylogii Zatraceni. Tom, w którym wiele dziewczyn po trudnych przeżyciach odnajdzie siebie.

*****************************************************


„Gra pozorów”- Sophie McKenzie
Seria: Flynn #3
Wydawca: Akapit Press
Premiera: 11 września 2015

Flynn robi wszystko, co w jego mocy, by zapanować nad swoim wybuchowym temperamentem, zaś River wydaje się szczęśliwsza niż kiedykolwiek. Zakochani planują wspólną przyszłość, lecz kryjące się w cieniu mroczne sekrety gotowe są zagrozić ich szczęściu. Czy jeden błąd może zmienić wszystko?
*****************************************************


„Restart”- Amy Tintera
Seria: Restart #1
Wydawca: MAG
Premiera: 23 września 2015

Przed pięciu laty Wren Connolly została postrzelona trzykrotnie w klatkę piersiową. Po 178 minutach powróciła. Jako restart – silniejsza, szybsza, posiadająca możliwość samoleczenia i niemal pozbawiona emocji. Im dłużej Restart pozostaje martwy, tym mniej z człowieka w nim zostaje po powrocie. Wren 178 jest najbardziej martwym Restartem w Republice Teksasu. Ma siedemnaście lat i służy jako żołnierz Korporacji Odnowy i Rozwoju Populacji.
Ulubioną stroną pracy Wren jest trenowanie nowych restartów, ale jej ostatni nowicjusz okazuje się najgorszym, z jakim kiedykolwiek miała do czynienia. Callum Reyes 22 jest praktycznie człowiekiem. Ma za słaby refleks, zadaje dużo pytań, a uśmiech stale obecny na twarzy chłopaka doprowadza Wren do szaleństwa. Jednak jest w nim coś, czego nie powinna zignorować. Kiedy Callum odmawia wykonania rozkazu, Wren dostaje ostatnią szansę na utrzymanie go w ryzach – inaczej będzie musiała go zlikwidować…
*****************************************************


„Serce ze szkła”- Kathrin Lange
Seria: Serce ze szkła #1
Wydawca: Muza
Premiera: 23 września 2015

Juli nie jest szczególnie zachwycona, gdy ojciec prosi ją, by spędziła zimową przerwę świąteczną na wyspie Martha’s Vineyard. Jej zadaniem ma być rozweselenie Davida, syna pracodawcy ojca Juli, którego narzeczona niedawno zginęła, spadając z klifu. Po przybyciu na wyspę odczuwa budzącą grozę aurę domu i spotyka zamkniętego w sobie Davida. Mimo że przystojny chłopak traktuje Juli chłodno, ona jest nim coraz bardziej zafascynowana. Wkrótce dziewczyna odkrywa, że wiele kobiet na wyspie zginęło tragiczną śmiercią, a wszystko podobno za sprawą dziewiętnastowiecznej klątwy, od wielu lat skłaniającej młode kobiety do rzucenia się z urwiska w morską otchłań. Wkrótce Juli zaczyna słyszeć głosy i przestaje rozróżniać, co jest prawdą, a co iluzją. Kiedy zakocha się w Davidzie, znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.
*****************************************************


„Tchnienie śniegu i popiołu”- Diana Gabaldon
Seria: Outlander # 6
Wydawca: Świat Książki
Premiera: 23 września 2015

Doskonałe połączenie powieści przygodowej, historycznej, fantastyki i romansu, na kanwie którego powstał popularny serial w AXN White.
Claire, lekarka przeniesiona w przeszłość, wie, że dramatyczna sytuacja, w jakiej znalazła się w Ameryce wraz z ukochanym Jamiem, doprowadzi wkrótce do wielkiej rewolucji i powstania Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Claire, która pochodzi z XX wieku, zdaje sobie sprawę z okropności, jakie będą miały miejsce. Wśród strasznych zdarzeń jest wielki pożar i śmierć rodziny Jamiego... Czy da się tego uniknąć?
Jedyne w swoim rodzaju połączenie romansu, powieści przygodowej, historycznej i fantasy.
*****************************************************


Podwójne życie Pat”- Jo Walton
Wydawca: Świat Książki
Premiera: 23 września 2015

Jedna kobieta. Dwa światy. Dwie historie
Jest rok 2015, a Patricia Cowan dożyła sędziwego wieku. "Dziś zdezorientowana" - głosi napis na karcie pacjenta na jej łóżku. Patricia nie wie, który jest rok, nie pamięta o ważnych wydarzeniach z życia swoich dzieci. Za to pamięta o tym, co wydaje się niemożliwe. Pamięta, że wyszła za Marka i miała czworo dzieci - ale pamięta też, że nie wyszła za Marka i wychowała troje dzieci z Bee.
Była gospodynią domową, która wyzwoliła się z okropnego małżeństwa, czy odnoszącą sukcesy autorką przewodników, mieszkającą w Wielkiej Brytanii i Włoszech? A księżyc, który widzi przez okno: czy znajduje się na nim poczciwa stacja badawcza, czy też posterunek wojskowy najeżony pociskami atomowymi?
*****************************************************


„Plaga samobójców”- Suzanne Young
Seria: Program #1
Wydawca: Feeria Young
Premiera:  23 września 2015

Nastolatki masowo popełniają samobójstwa. W niektórych szkołach władze wprowadzają więc pilotażowy program przeciwdziałania tej epidemii. Wszelkie objawy depresji są skrupulatnie notowane, a ci, którzy się załamują, są poddawani leczeniu w odizolowanych klinikach. Leczenie wydaje się skuteczne, ale każdy, kto brał udział w programie, wraca do zwykłego życia kompletnie pozbawiony wspomnień. Rodzice Sloane stracili już jedno dziecko i są gotowi na wszystko, by tylko ją uratować. Dziewczyna tłumi więc swoje prawdziwe uczucia. Jedyną osobą, przy której czuje się swobodnie, jest James, jej chłopak. Obiecał jej, że ich dwojgu nic się nie stanie, a Sloane jest pewna, że ich miłość przetrwa wszystko. Lecz z tygodnia na tydzień oboje stają się coraz słabsi. Coraz trudniej im zachowywać twarz, bo dopada ich depresja. A później Program.
Mroczna, dystopijna powieść z romansem w tle.
*****************************************************


„Byłam tu”- Gayle Forman
Wydawca: Bukowy Las/Myślnik
Premiera: 23 września 2015

Najnowsza powieść autorki bestsellerów Zostań, jeśli kochasz i Wróć, jeśli pamiętasz
Ta przejmująca do głębi powieść jest historią Cody Reynolds, zmagającej się z samobójstwem najlepszej przyjaciółki. Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: „czemu Meg odebrała sobie życie?” rzuci Cody w wir podróży tropem przyjaciółki, która z zapyziałego miasteczka wyjechała na prestiżowe studia, ale też do granic samopoznania i na spotkanie z wielkim niebezpieczeństwem. Bohaterka będzie zmuszona zakwestionować wszystko, co dotąd uważała za pewnik. Nie tylko swoją relację z wspaniałą, charyzmatyczną Meg – ale i znaczenie takich pojęć, jak życie, miłość, śmierć i przebaczenie.
Gayle Forman w najwyższej formie znów pisze o najistotniejszych życiowych problemach ­– nie tylko młodych ludzi.
*****************************************************


„Jeden krok”- Heather Gudenkauf
Wydawca: Filia
Premiera: 23 września 2015

Jedna szkoła.
Jeden uzbrojony mężczyzna.
I twoje dziecko.

Emocjonująca powieść, w której napięcie wzrasta z każdą umykającą minutą, a na światło dzienne wychodzą ukryte lęki i konflikty małej społeczności Broken Branch.

Mieszkańcy próbują ustalić tożsamość napastnika z bronią, przetrzymującego w szkole ich dzieci jako zakładników. Na policjantce Meg Barrett spoczywa odpowiedzialność za dzieci z Broken Branch.

Will Thwaite, opiekujący się dwójką wnucząt, powierzonych mu niechętnie przez córkę, przypatruje się wszystkiemu bezradnie, zastanawiając, czy znów zawiódł swoje dziecko. Uwięziona w klasie nauczycielka Evelyn Oliver wyczekuje okazji, by uratować swoich uczniów. Zaś trzynastoletnia Augie Baker zmagająca się z konsekwencjami straszliwego wypadku, zaryzykuje swoim życiem, aby ocalić młodszego brata. Krucha normalność miasteczka zostaje zachwiana. Liczy się każda minuta, prawda musi zostać odkryta.


„Klucze”- Adam Lang
Wydawca: Literackie
Premiera: 24 września 2015

Ile razy można przeżyć koniec świata? Adam ma kilkanaście lat i przeżył go trzykrotnie. Nieoczekiwana wyprowadzka ojca, pewien wypadek... Potem było całkiem znośnie. Mógłby nawet nazywać się farciarzem, ale generalnie życie licealisty proste nie jest. Matka nie odpuszcza. Do kumpli czasami wstyd się przyznać. W szkole nie sposób uciec Domańczykowi (niby fajny historyk, ale uwziął się i już). A Madziarska… chciałby, żeby kiedyś to ona nie miała dla niego czasu albo poszła na imprezę i go nie zabrała. Marzenie ściętej głowy! Ale są też jasne strony życia - Paulina, polonistka...
Klucze to pierwsza tak otwarta powieść o współczesnej młodzieży, pisana z perspektywy nastoletniego chłopca. Dziewczyny! Przekonacie się, co chłopakom w głowach siedzi!
 *****************************************************

„Forever i jeden dzień”- Jasinda Wilder
Seria: Ever #4
Wydawca: Amber
Premiera: 29 września 2015

Ever i Caden mieli być szczęśliwi – na zawsze. Ale zdarzył się wypadek, po którym Ever zapadła w śpiączkę. Caden nie potrafił poradzić sobie z rozpaczą i samotnością. I z uczuciem Eden, siostry bliźniaczki Ever. Kiedy Eden dowiedziała się, że jest w ciąży, zniknęła bez śladu. Próbuje ułożyć sobie życie od nowa, z dala od siostry i szwagra. Ponosząc konsekwencje swojego błędu…
To samo muszą zrobić Caden i Ever, która wraca do zdrowia. Ciągle nie wie, co stało się z jej siostrą, ale czuje, że Caden nie powiedział jej wszystkiego. I nawet nie przeczuwa, jak wielu rzeczy jej nie powiedział…
 *****************************************************
(okładka w przygotowaniu)
„W sieci umysłów”- James Dashner
Seria: Mortality Doctrine #1
Wydawca: Albatros
Premiera: 30 września 2015

Aby schwytać hakera, potrzebujesz hakera.
„W sieci umysłów” rozpoczyna serię Mortality Doctrine, której akcja dzieje się w świecie hiperrozwiniętej technologii, cyberterrorystów i gier tak doskonałych, że przerastają najdziksze marzenia… albo najgorsze koszmary.
Michael jest graczem. I – jak większość graczy – więcej czasu niż w realnym świecie spędza w wirtualnej rzeczywistości VirtNet. Do VirtNetu można wejść i umysłem, i ciałem, a jeśli jesteś hakerem, czeka cię jeszcze więcej zabawy. Bo przecież najfajniej jest łamać zasady, prawda?
Ale pewne reguły powstały nie bez powodu… Kiedy jeden z hakerów zaczyna seryjnie mordować, rząd wie, że aby go schwytać, potrzebny będzie równie dobry haker. I to właśnie Michael wygląda na osobę, która może włamać się do najbardziej skomplikowanego systemu na świecie. Jeśli zgodzi się podjąć tej misji, będzie musiał wejść do VirtNetu nigdy nieodkrytymi ścieżkami. I uważać, aby nie stracić z oczu bardzo cienkiej granicy między grą a rzeczywistością…

*****************************************************
Wśród moich obowiązkowych lektur na wrzesień na pewno znajdą się książki Gayle Forman. Spodziewajcie się również recenzji „Tease” i „Plagi samobójców” J
A jakie są Wasze typy? 


15 komentarzy:

 1. Mam wielką ochotę na Plagę Samobójców :3
  Nie mogę się też doczekać Dziedzictwa Ognia <3
  Myślę, że sięgnę też po "Byłam tu". Jak dobrze, że dla osłody na nowy rok szkolny tyle pysznie zapowiadających się tytułów :3
  Pozdrawiam serdecznie :)
  my-life-in-bookland.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam na większość z nich. Najbardziej na "Angelfall" i "W sieci umysłów". Zbyt dużo fajnych premier będzie we wrześniu :/ Chyba czeka mnie bankructwo :P Pozdrawiam.

  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Premiera "Dziedzictwa ognia" została przeniesiona na 23 września :( Z niecierpliwością czekam na premierę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z największą niecierpliwością wyczekuję "Restartu", troszkę mniej ostatniej części "Angelfall", "Endera" i "Ten jeden rok" ;)

  Pozdrawiam :*
  ksiazki-mitchelii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mogę się doczekać "Dziedzictwa ognia" i kilka innych książek bardzo mnie zaciekawiło. :)
  Pozdrawiam :)
  czytaniewekrwii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Wrzesień za krótki by je wszystkie przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. STARTER i ENDER - to powinnam nadrobić, wiem, wiem. Ale kiedy, ugh! BUNTOWNICY mają za to fantastyczną okładkę, chrupałabym ich tylko dla niej.

  Pozdrawiam,
  Po Książkach Mam Kaca

  OdpowiedzUsuń
 8. Więźnia labiryntu oglądałam, więc z niecierpliwością czekam na kolejną część filmu. :) Próby ognia muszą być bardzo wciągające :) chyba przeczytam książkę, bo nie wiem czy wytrzymam tyle czasu za filmem :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tease właśnie przeczytałam i jest bardzo ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zapowiada się pełno tych premier :D Czytałam już "Ten jeden dzień", więc nie śpieszy mi się za bardzo do "Ten jeden rok" (ta seria autorki troszkę mnie jednak rozczarowała). "Próby ognia" i całość trylogii Labiryntu już znam, więc czekam tylko na film ;) Znajomość tomu pierwszego zachęca mnie do lektury "Endera", a także nowa powieść Dashnera kusi. Może jeszcze "Serce ze szkła" oraz "Restart"? To ciekawe propozycje, ale poczekam raczej na książkowe przeceny (oraz opinie innych) zanim zdecyduję się na zakup :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jest pełno premier we wrześniu ale ja się zakochałam w książce "Restart" wystarczyło, że przeczytałam opis i już po protu wiem, że pokocham ją całym sercem!
  Poza tym muszę szybko przeczytać 2 część "Angelfall" ponieważ leży na półce, a tutaj kolejna część!

  OdpowiedzUsuń
 12. Oj, jest tak dużo ciekawych premier, że nie wiadomo, co wybrać. Na szczycie listy znajdują się jednak książki Gayle Forman: "Ten jeden rok" i "Byłam tu":-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Czekam niecierpliwie na "Tchnienie śniegu i popiołu"! Uwielbiam serię Obca <3
  ściskam ;)
  Latające książki

  OdpowiedzUsuń
 14. Mam ogromne zaległości jeśli chodzi o NA Ambera, bo kompletnie nie mogę się zebrać w sobie by je czytać. Oprócz J.Lynn, to oczywista oczywistość. :)
  "Próby Ognia" w filmowej okładce oczywiście nabędę, bo jakżebym mogła nie, skoro to Próby Ognia, na boga? :) Wiesz, ta moja psychoza na punkcie trylogii i Dashnera się włącza. :)
  "Angelfall" jest taaakie piękne! Wciąż nie nabyłam i nie przeczytałam drugiego tomu, ale już wiem, że chcę trzeci bo jest niesamowity! Od strony graficznej. Żywię głęboką nadzieję, że podobnie będzie z wnętrzem. :)
  Co się tyczy "Endera" to nie czytałam jedynki i nie ciągnie mnie do niej, także tym razem nawet się nie zastanawiam. Jeśli kiedyś przeczytam "Startera" zastanowię się nad kontynuwaniem znajomości z panią Price.
  "Trudny mężczyzna" jest... łał. Całkiem ciekawie zapowiadającą się książką. Z jednej strony jakoś mnie nie porywa to wszystko, a z drugiej - w sumie to nawet jestem zaintrygowana.
  Och, Gayle Forman oczywiście ląduje na liście, mimo że jeszcze nie przeczytałam pierwszego tomu. :(
  Julie Kagawa to też jest dla mnie temat rozkminy, bo czytałam jej inną serię, która jakoś szałowa nie była, ale te smoki... Wciąż jednak nie nabyłam "Talona", także rozważanie o "Buntowniku" zostawię sobie na kiedyś-tam.
  Och, Sarah J. Maas na razie u mnie nie jest priorytetem, bo po jedynce i po począrku dwójki trochę się obraziłam na tę pisarkę i mimo że myślę, iż kiedyś powrócę do tej serii, nie stanie się to w najbliższym czasie. Może kiedy już wyjdzie cała seria w Polsce...?
  "Tease"... hm... hm... Wszyscy tak bardzo się zachwycają i są podekscytowani i w sumie tematyka jest ciekawa, ale nie jestem przekonana, raczej poczekam na opinie i później się będę zastanawiać czy ewentualnie dać szansę temu tytułowi. Nie wiem czemu, ale mam złe przecucia.
  Nie znam Michelle Paver i nie wiem czy chcę poznać, bo odkryłam, całkiem przypadkowo, że książki dla młodszej młodzieży, są dla mnie już... trudne do czytania. Bo strasznie mnie męczą, mimo że powinno być na odwrót. Jedyny autor w tym gatunku, to mój mistrz Riordan i jemu będę dawać szansę, choćby napisał intrukcję do obsługi kosiarki.
  Ooo, ja i pani Van Dyken nie jesteśmy przyjaciółkami, ale nie lubię niedoczytywać serii, także podejrzewam, że koniec końców, kiedyś - w bliżej nieokreślonej przyszłości, w końcu "Wstyd" przeczytam, tak dla świętego spokoju.
  O jeju. To jakaś seria, z tą Sophie McKenzie? Pierwsze słyszę.
  "Restart" ooooo rany! Ależ ja mam ogromną ochotę na tę książkę. Sama nie wiem czemu, czuję że mogłabym się przyczepić do paru rzeczy w opisie, ale jestem tak podekscytowana, a wszystko we mnie krzyczy "MUSISZ MIEĆ TĘ KSIĄŻKĘ"! więc możliwe, że się poddam, ale nie wiem czy szybko, bo juhu - wczoraj straciłam pracę. Nice Sherry.
  "Serce ze szkła" - CIEKAWE! Klątwa mówisz... Poczytam o tej książce recenzje, kiedy nadejdzie czas. :)
  Gabaldon wiadomo, jest na liście. Ale w związku z tą utratą pracy, prawdopodobnie nie będę kupować książek, więc zobaczymy, kiedy w końcu uda mi się zebrać całą serię. Może na następne wakacje, kiedy znajdę sobie coś innego.
  "Podwójne życie Pat" - Kolejna Patrycja! :D No patrz, kiedyś narzekałaś, że nie ma ani jednej i widać, ktoś się wysłuchał. ;D
  Na "Plagę samobójców" tak samo jak i na kolejną Gayle Foreman oczywiście czekam. Ogólnie zauważyłam, że ostatnio jest strasznie dużo książek o depresji, samobójstwach, śmierci i takich mega dramatycznych rzeczach, co mi się bardzo podoba, bo wpasowuje się to w mój obecny nastrój.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. OZEUSIE. "Jeden krok". OZEUSIE. Chcę to! CHCĘ TO! Choćbym miała sprzedać duszę diabłu!
   "Klucze" jakoś mnie nie przekonują. W sensie, obcuję z kolegami z klasy na co dzień tak? Więc myślę, że wiem co myślą. Tak mi się wydaje. To nie jest, tak że oni się jakoś kryją ze swoimi myślami. :D
   Omójboże. Dashner again. Nie wiem jak to zrobię, ale zdobędę jego książkę, choćby nie wiem co się działo. O ile z "Próbami Ognia" filmową okładką mi się nie śpieszy, bo wiadomo, czytałam to już, o tyle ta książka... ZDOBĘDĘ JĄ.
   O! Recenzja Tease? Tym lepiej. :) Czekam!
   Pozdrawiam,
   Sherry

   Usuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.