2 lipca 2015

Książkowy lipiec


 UWAGA: Daty premier są ruchome i mogą ulec zmianie
„Origin”- Jennifer L. Armentroud
Seria: Lux #4
Wydawca: Filia
Premiera: 1 lipca 2015

Daemon zrobi wszystko, by odzyskać Katy.
Po udanej, lecz katastrofalnej w skutkach wyprawie do Mount Weather, będzie musiał zmierzyć się z brutalnym faktem. Katy już nie ma. Została porwana. Odnalezienie jej staje się jego głównym celem. Czy pozbędzie się każdego, kto stanie mu na drodze? Bez problemu. Czy zrówna z ziemią cały świat, by ją odnaleźć? Bardzo chętnie. Czy zdemaskuje kosmitów? Z przyjemnością.
Katy musi tylko przeżyć.
Wśród wrogów, by się wydostać, Katy musi się przystosować. W końcu nie wszystkie słowa grupy Daedalus brzmią jak szaleństwo. Mimo to, ich cele są przerażające, a wszystko, co mówią, jest bardzo niepokojące. Kto tak naprawdę jest zły? Daedalus? Ludzie? Czy Luksjanie?
Jednak najbardziej niebezpiecznym wrogiem jest ten, kogo znali od zawsze. Gdy prawda wyjdzie na jaw, po której stronie staną Daemon i Katy?
Czy w ogóle będą razem?

*****************************************************


„Dom po drugiej stronie lustra”- Vanessa Tiat
Wydawca: czwarta strona
Premiera: lipiec

Dom po drugiej stronie lustra to nie tylko oczywiste nawiązanie do słynnej Alicji w Krainie Czarów. Autorką powieści jest Vanessa Tait, prawnuczka Alice Liddell, dziewczynki, która stała się pierwowzorem tytułowej bohaterki arcydzieła Lewisa Carrolla. W głównej roli występuje tu jednak nie Alicja, a Maria – typowa kobieta schyłku epoki wiktoriańskiej, która hołduje kodeksowi moralnemu, nie ma wielkich wymagań wobec świata, a praca nie przynosi jej satysfakcji.
Maria ma 28 lat i choć uchodzi za starą pannę, bardzo pragnie wyjść jeszcze za mąż. Życie tej prostej, niezbyt sympatycznej i nudnej guwernantki, która nie przepada za dziećmi, nabiera kolorów, kiedy podejmie pracę u nader dziwacznej rodziny dziekana Liddella. Jego elegancka, wesoła żona, osobliwy wielebny Dodgon i trzy dziewczynki – Ina, Edyta i Alicja Liddell przewrócą jej życie do góry nogami. Nagle kobieta trafia do świata wyższych sfer, o którym do tej pory mogła usłyszeć jedynie od plotkujących sąsiadek swojej matki.
Guwernantka kompletnie nie rozumie tego świata. To, co widzi, jest dla niej niepojęte. Nawet jeśli chciałaby stać się taka jak jej pracodawcy, doskonale zdaje sobie sprawę, że niełatwo będzie jej odmienić własne, pełne konwenansów i dewocyjnej religijności, życie.

*****************************************************

 „Dotyk ciemności”- C. J. Roberts
Wydawca: Czwarta strona
Premiera: 1 lipca 2015

To nie jest kolejna książka o perwersjach, które chcielibyście powtórzyć w zaciszu własnej sypialni. To książka o tym, czego na pewno nie chcielibyście doświadczyć. Bezwzględnie penetruje najciemniejsze zakamarki ludzkiej psychiki i stawia pytania o granicę między nienawiścią a oddaniem, między oprawcą a ofiarą. Caleb, człowiek o tragicznej przeszłości, która pozbawiła go ludzkich odruchów, uprowadza osiemnastoletnią Livvie i szkoli ją na seksualną niewolnicę. Ma stać się narzędziem zemsty, która pozwoli Calebowi rozliczyć się z przeszłością. Mężczyzna rozpoczyna tresurę Livvie, a ona, wciągnięta w niebezpieczną grę, całkowicie podporządkowuje się swojemu oprawcy. Caleb nie przewidział jednak, że między nim a dziewczyną pojawi się uczucie. Czy jednak relacja zrodzona z przemocy ma szansę przetrwać? Silna dawka emocji i szokujące sceny zabiorą Cię w świat mrocznej erotyki. Gęsta atmosfera powieści odurza i na długo pozostaje w pamięci.
Ostrzegamy: lektura niewskazana dla osób o słabych nerwach.

*****************************************************

„Trzeci grób na wprost”- Darynda Jones
Seria: Charley Davidson #3
Wydawca: Papierowy Księżyc
Premiera: 1 lipca 2015

Charley Davidson, kostucha pierwsza klasa i prywatna detektyw (taka sobie), uprawia swą profesję na kofeinowym gazie, i to sporym, jako że gorąco pragnie wywołać u siebie bezsenność. Ilekroć zmruży oczy, pojawia się Reyes Farrow – pół-człowiek, pół-supermodel, całkiem syn Szatana. Problem tylko w tym, że jest odrobinę poirytowany. W sumie Charley spętała go na całą wieczność, więc trudno się chłopu dziwić. Jednak trzynaście dni bez spania ma prawo zrobić z dziewczyny wariatkę.
Kiedy więc pewien mężczyzna zatrudnia ją, by znalazła jego żonę, Charley przyjmuje zlecenie z jednym celem na oku: posadzić gościa, i to bynajmniej nie na stołku w barze. Wina wprost od mężczyzny bucha, więc Charley poprzysięga znaleźć zwłoki jego żony i udowodnić, że jest on mordercą.
W międzyczasie Reyes wrócił do więzienia i nie jest z tego powodu specjalnie zadowolony… A przynajmniej Charley tak sądzi, dopóki ten ciemnowłosy szelma jej nie uprowadza. Zarzeka się przy tym, że człowiek, którego rzekomo zabił, żyje i ma się dobrze, a w dodatku przebywa gdzieś w pobliżu. A Reyes chce, by Charley go znalazła.
Wizyta u starego kumpla, Rocketa, nie rzuca światła na sytuację Reyesa, Charley odkrywa jednak, że żona jej klienta nadal żyje. Co oznacza, że czasu jest niewiele. Znaleźć ją, zanim umrze, graniczyłoby z cudem, ale Charley musi chociaż spróbować. Z pomocą swej modnej inaczej recepcjonistki Cookie kostucha wyrusza na misję, by postawić łajdaków przed obliczem sprawiedliwości. Oby tylko Reyes nie okazał się jednym z nich. I oby nie wyszło na to, że z tej wymuszonej bezsenności ma omamy.

*****************************************************


„Grając w miłość”- Abbi Glines
Seria: Rosemary Beach #6
Wydawca: Pascal
Premiera: 1 lipca 2015

Kolejna powieść bestsellerowej autorki Abbi Glines!
Grant postanawia zakończyć romans z Nan. Wtedy na jego drodze pojawia się Harlow, dla której traci głowę. Jednak pewna tragedia zmienia mężczyznę, który wpada w wir imprez i alkoholu, zapominając o swojej miłości. Czy opamięta się na czas i nie będzie zbyt późno by ratować gasnące uczucie?

*****************************************************


„Z mgły zrodzony”- Brandon Sanderson
Seria: Z mgły zrodzony #1
Wydawca: Mag
Premiera: 1 lipca 2015

Przez tysiąc lat popiół zasypywał kraj, nie kwitły kwiaty. Przez tysiąc lat skaa wiedli niewolnicze życie w nędzy i strachu. Przez tysiąc lat Ostatni Imperator, Skrawek Nieskończoności rządził władzą absolutną i ostatecznym terrorem, niezwyciężony jak bóg. A kiedy nadzieja została porzucona już tak dawno, że nie pozostały z niej nawet wspomnienia, pokryty bliznami pół-skaa ze złamanym sercem odkrywa ją na nowo w piekielnym więzieniu Ostatniego Imperatora. Tam poznaje moce Zrodzonego z Mgły. Znakomity złodziejaszek i urodzony przywódca, wykorzystuje swoje talenty w intrydze, która ma pozbawić tronu i władzy samego Ostatniego Imperatora.

*****************************************************


„Niezauważalna”- Marcus Sedgwickn
Wydawca: GW Foksal/ YA!
Premiera: 1 lipca 2015

Niewidoma nastolatka próbuje odnaleźć tatę, który zaginął, a jego notes wpadł w niepowołane ręce.
Czy życiem naprawdę rządzą tajemnicze zbiegi okoliczności? Na to pytanie odpowiedzi szuka 16-letnia Laureth, która udaje się w podróż z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych, by odnaleźć ojca. Wyprawa bez przygotowania i bez udziału dorosłych nosi znamiona szaleństwa – tym bardziej że niewidoma Laureth angażuje w tę eskapadę 7-letniego brata Benjamina, który ma być jej przewodnikiem. Kim jest tajemniczy Mr. Walker, w ręce którego wpadł notes jej ojca? I jaką rolę w tej szalonej układance odgrywa powtarzająca się liczba 354? Nastolatka zobaczy więcej, niż zdołałby dostrzec niejeden widzący.

*****************************************************


„Ten jeden dzień”- Gayle Forman
Seria: Ten jeden dzień #1
Wydawca: Nasza Księgarnia
Premiera: 1 lipiec 2015

Życie Allyson jest poukładane, zaplanowane, uporządkowane. Okazuje się jednak, że wystarczy jeden dzień, a wszystko może się zmienić. Ostatniego dnia swoich europejskich wakacji Allyson poznaje Willema, obiecującego młodego aktora i wolnego ducha. Willem różni się od Allyson pod każdym względem. Kiedy jednak namawia ją, aby zmieniła swoje plany i pojechała z nim do Paryża, Allyson się zgadza… Ta spontaniczna, nietypowa dla niej decyzja rozpocznie dzień pełen ryzyka i romansu, wyzwolenia i intymności. Nadchodzące 24 godziny mogą zmienić życie Allyson na dobre… Ten jeden dzień to romantyczna i wciągająca opowieść o miłości, podróży i niezwykłych przypadkach losu.

*****************************************************


„W krainie kolibrów”- Sofia Caspari
Wydawca: Otwarte
Premiera: 1 lipca 2015

Dwie kobiety. Argentyna pulsująca życiem. Wielkie nadzieje. 

Latem 1863 roku Anna i Viktoria zaprzyjaźniają się na statku do Buenos Aires – ówczesnej ziemi obiecanej dla tysięcy Europejczyków. Młode kobiety dzieli prawie wszystko. Zakochana Viktoria płynie do swego męża Humberto, syna bogatego plantatora. Nie martwi się o swój los, rozkoszuje się luksusową podróżą, śmieje się głośno i odważnie patrzy życiu w oczy. Anna jest służącą – ma dołączyć do bliskich, którzy już od roku mieszkają w Argentynie. Jej serce wypełnia obawa przed nieznanym. 

W odległym kraju, z którym obie kobiety wiążą wielkie nadzieje, ich drogi z początku się rozchodzą. Przyszłość Viktorii będzie pełna zaskoczeń, Annę zaś czekają złe wieści... 

"W krainie kolibrów" to pierwszy tom żywiołowo opowiedzianej sagi rozgrywającej się na tle zapierającej dech argentyńskiej panoramy. Sofia Caspari zabierze Cię w podróż pełną dramatycznych zwrotów akcji, barwnych postaci i namiętnych historii miłosnych.

*****************************************************


„Przemilczenia”- Susan Elliot Wright
Wydawca: W.A.B.
Premiera: 1 lipca 2015

Dwie frapujące historie, których pozornie nic nie łączy... 

Jest rok 1964. Maggie budzi się w szpitalu psychiatrycznym. Nie wie, kim jest i niczego nie pamięta, a więc musi odtworzyć swoje dawne życie i rozpocząć nowe. 44 lata później Jonathan dowiaduje się, że zostanie ojcem. Bardzo tego pragnie, ale ma podstawy wątpić, czy odnajdzie się w tej nowej życiowej roli. Jak wiążą się te dwie, na pozór zupełnie różne historie?

*****************************************************


„Niebezpieczne złudzenie”- Kami Garcia, Margaret Stohl
Seria: Niebezpieczne istoty #2
Wydawca: Feeria Young
Premiera: 2 lipca 2015

Czasami miłość jest przekleństwem. Czasami oznacza niebezpieczeństwo. Zwłaszcza miłość między niedoszłą gwiazdą rocka – ćwierćinkubem a syreną i etatową złą dziewczynką. Link, czyli Wesley Lincoln i Ridley Duchannes zdecydowanie nie należą do cukierkowych par ćwierkających o miłości.
Ridley zaginęła. Po prostu znikła. Link jest zdecydowany na wszystko, by ją odnaleźć. Łączy więc siły z kumplami z zespołu, a nawet z tajemniczym Lennoxem Gatesem, który sam pragnie mieć Ridley na wyłączoność. Poszukiwania prowadzą ich na Głębokie Południe; trafiają na skrzyżowanie, na którym bluesman Robert Johnson podpisał pakt z diabłem, odkrywają menażerię z Obdarzonymi zamkniętymi w klatkach i zło w Nowym Orleanie, które im wszystkim grozi zniszczeniem.
Tym razem miłość może nie wystarczyć…

*****************************************************


„Forever i potem”- Jasinda Wilder
Seria: Ever #2
Wydawca: Amber
Premiera: 9 lipca 2015

Ever i Caden: poznali się jeszcze w liceum i nie mogli o sobie zapomnieć. Przez lata pisali do siebie, marzyli o sobie, a w końcu zostali razem. Choć w życiu każdego z nich było wiele bólu i tragedii, uwierzyli, że będą szczęśliwi. Poślizg samochodu przekreślił ich marzenia. Ever musi walczyć o powrót do życia, a Caden może jedynie trwać przy niej i mieć nadzieję. Jest z nim Eden, siostra bliźniaczka Ever, równie wrażliwa i równie samotna…

*****************************************************
„Kobiety Maorysów”- Sarah Lark
Wydawca: Sonia Draga
Premiera: 15 lipca 2015

Nowa Zelandia, rok 1875. Michael i Lizzie spełnili swoje wielkie marzenie o farmie owczej, przed nimi obiecująca przyszłość. Jednak ich świat któregoś dnia zadrży w posadach: ich najstarsza córka Matariki zostaje uprowadzona przez swego biologicznego ojca, maoryskiego wodza Kahu Heke... 

I podczas kiedy oboje żyją w ciągłym lęku o swą córkę, rodzina Burtonów oczekuje na pozornie szczęśliwe wydarzenie: Colin, syn Kathleen, wraca do Nowej Zelandii. Nikt nawet nie przypuszcza, co pociągnie za sobą przyjazd młodego mężczyzny... 

Dwie rodziny związane ze sobą zrządzeniami przewrotnego losu – bo przeszłość ciągle trwa w teraźniejszości. 

Barwny epos rodzinny Sarah Lark – mistrzowsko osadzony w historii Nowej Zelandii.

*****************************************************


„Fangirl”- Rainbow Rowell
Wydawca: Moondrive
Premiera: 20 lipca 2015

Wren i Cath to siostry bliźniaczki „podobne” do siebie jak ogień i woda. Wren chce w życiu spróbować wszystkiego. Lubi imprezować, randkować i poznawać nowych ludzi. Cath woli siedzieć w ich wspólnym pokoju i pisać fanfiction do książki, która zawładnęła całym jej światem. Jest fanką nastoletniego czarodzieja Simona Snowa. Wróć! Jest Prawdziwą Fanką, która… ma swoich własnych fanów, bo pisze fanfiki o Simonie.

Mimo że tak różne, dziewczyny są nierozłączne. 

Gdy bliźniaczki rozpoczynają naukę w college’u, ich drogi się rozchodzą – Wren nie chce już mieszkać z siostrą. Cath musi opuścić swój bezpieczny świat i stawić czoła rzeczywistości. Na swojej drodze spotyka Reagan (Cath prędzej dogadałaby się z Marsjaninem niż z nią) i wiecznie uśmiechniętego Leviego (czy on kiedyś zrozumie, co to jest przestrzeń osobista?) oraz panią profesor od kreatywnego pisania (która wszelkie fanfiki uważa za plagiaty).

*****************************************************


„Miłość po miłości”- Sandi Lynn
Seria: Love #1
Wydawca: Amber
Premiera: 23 lipca 2015

Można nie wierzyć w miłość, ale miłość wierzy w nas…
Lily Gilmore: narzeczony zdradził ją w dniu ślubu z jej własną siostrą.
Luke Matthews: narzeczona zginęła w tragicznym wypadku.
Oboje przestali wierzyć w miłość.
Ona stara się zapomnieć. O siostrze, narzeczonym, o zdradzie matki. Ucieka w swoją pasję - fotografowanie.
On zagłusza ból. Egzystuje bezwolnie, gra na gitarze w barze. Fanki go uwielbiają, ale on ich nie widzi.

*****************************************************


„Powrót do Dringham Hall”- Kathryn Taylor
Wydawca: Otwarte
Premiera: 29 lipca 2015

"Daringham Hall" to pełna subtelnej erotyki romantyczna trylogia, w której miłość może ocalić teraźniejszość. 
Ben Sterling to bogaty i przystojny biznesmen przyzwyczajony do nowojorskiego zgiełku, drogich garniturów i samochodów najlepszych marek. Zamknięty w sobie i powściągliwy – unika uczuciowego zaangażowania i głębszych relacji. Nie chce być uzależniony od nikogo. 
Pewnego dnia dowiaduje się, że jego matka w dniu jego narodzin była żoną Ralpha Camdena, głowy szlacheckiego angielskiego rodu. Jako prawowity spadkobierca rodzinnej posiadłości Camdenów – Daringham Hall – Ben wyrusza do Anglii, by zemścić się na ojcu. Tuż po przybyciu zostaje jednak pobity i okradziony. Ratuje go Kate, która z czasem ulega jego urokowi. 
Między nimi wybucha namiętność bez granic. Czy Kate zdoła zawrócić Bena z drogi zemsty?

***
Na co skusicie się w lipcu?

To ja na lipcowych zakupach ;-)

21 komentarzy:

 1. Niby jest pare takich pozycji które mogłyby mnie skusić w tym miesiącu, jak np. Ten jeden dzień, Fangirl czy Niebezpieczne złudzenie. Jednak szału nie ma, w porównaniu z innymi miesiącami.
  pokolenie-zaczytanych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, może to nawet lepiej ;-) Kilka takich szałowych miesięcy pod rząd i można ogłosić bankructwo ;-) Chociaż mój portfel raczej nie odpocznie bo już widzę pięć interesujących mnie książek ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. "Dom po drugiej stronie lustra" i "Fangirl" to moje lipcowe typy:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Dom..." i mnie niesamowicie zaintrygował. Nie mogłam jednak znaleźć dokładnej daty premiery więc nie mam pewności czy na 100% wyjdzie w tym miesiącu.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. "Przemilczenia" wydają się być ciekawe ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda? Strasznie mnie ciekawi co łączy te dwie różne historie ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Polskie wydanie ORIGIN ma świetną okładkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak uważam! Niby oryginał jest bardzo podobny, ale jednak wygląda jak jakiś tani romans, a u nas wyszło klimatycznie i naprawdę ładnie :-) I nie mogę napatrzeć się na te kosmiczne grzbiety. Są po prostu przecudne :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Dużo pozycji mnie zaciekawiło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też, ale choć jestem raczej oszczędna, na książki nigdy nie szkoda mi pieniędzy ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Z mgły zrodzony i Kobiety Maorysów to może być coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiedziałam, że zaciekawią Cię te tytuły ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 7. Z tych propozycji, chętnie przeczytałbym "Z mgły zrodzony" oraz "Niezauważalną". Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Niezauważalna" i mnie intryguje. Tego chyba jeszcze nie było, ciekawe jak tam wykonanie.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 8. Hej, zostałaś nominowana do Liebster Blog Award:) Szczegóły na: http://ksiazkoholiczka94.blogspot.com/

  Mam nadzieję, że weźmiesz udział;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za nominację. To już trzecia w tym tygodniu :-P
   Pozdrawiam!

   Usuń
 9. Hej!
  Właśnie Cię otagowałam :D Więcej informacji: http://niczymszeherezada.blogspot.com/2015/07/the-summer-reader-book-tag.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie brałam jeszcze udziału w żadnym tagu. Może tym razem spróbuję.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 10. Oj, lipiec będzie dla mnie ciężkim miesiącem bo mam zamiar... oszczędzać, jako iż i tak przez większość miesiąca mam i będę mieć powiedzmy "urlop" od pracy, więc i zamrożoną dostawę oszczędności. ;( Także muszę się wziąć w garść, nie kupować wszystkiego na co mam ochotę, tylko... największe priorytety. Zobaczmy zatem co się święci w tym miesiącu...
  "Orgin" na szczęście już mam, ale to akurat bym kupiła, choćbym miała zaciągać pożyczki u każdego kogo znam. W końcu to Lux, a ja tak jakby jestem psychofanką, więc... Tiaaa. To musiało trafić w moje ręce. ;)
  Przyznam szczerze, że niezbyt lubię "Alicję w krainie czarów" Carrolla. Jego styl mnie odrzucił i mimo że przeczytałam i tą powieść i "Po drugiej stronie lustra" nie są to moje ulubione tytuły. Za dużo... chaosu przy tych tekstach. Tak czy inaczej, uwielbiam interpretację filmowe, baśniowe i animowane tych bajek, bo one wydają się mieć więcej sensu od pierwowzorów. :D Ciekawa jestem jak bym zareagowała na "Dom po drugiej stronie lustra", bo opis brzmi interesująco, ten schyłek epoki wiktoriańskiej mnie kusi... Zobaczymy.
  Oj "Dotyk ciemności" to jeden z priorytetów tego miesiąca, podejrzewam, że pod koniec lipca zacznę zaciekle na niego polować. Mam dość tych pozytywnych opinii. DOŚĆ. Bo każda kolejna sprawia, że chcę... chcę już sięgnąć po tą kontrowersyjną powieść. :) Zapowiada się niesamowicie mrocznie, co mi bardzo, bardzp pasuje. :)
  Ogólnie, chciałabym dorwać się do książek Daryndy Jones bo choć nie miałam jeszcze z nią do czynienia to te wszystkie cytaty, które czytałam, a które są właśnie z poprzednich dwóch tomów tej serii, totalnie mnie zauroczyły. One były tak epickie i dowcipne, że po prostu czuję, że to powieści dla mnie. :) + cieszę się, że Papierowy Księżyc odżywa, bo ja wciąż czekam na prequel "Więźnia Labiryntu". :(
  Abbi to Abbi nie będę się rozpisywać. :D
  Kurczę, muszę w końcu sięgnąć po jakieś książki Brandona Sandersona. Bo ten facet ma tyle tworów na swoim koncie i to z gatunku, który uwielbiam, a ja wciąż nie miałam z nim styczności. To wręcz haniebne. :(
  "Niezauważalna" wygląda oczywiście niesamowicie intrygująco, ale ostatnio YA wydaje same intrygujące książki, więc nie powinnam się dziwić. :) Niestety nie zaryzykuję kupna, tym bardziej, że jestem na detoksie od kupowania, więc czekam na pierwsze opinie i się będę zastanawiać wtedy. Ale ogólnie, jestem pełna nadziei, bo jednak jeśli autor nie spapra swojego własnego pomysłu, mamy szansę na poruszającą powieść.
  "Ten jeden dzień" zdecydowanie kupię, ale niestety nie szybko. :( Jak już to koniec lipca, początek sierpnia, kiedy powrócę do pracy. Ale boli mnie serduszko, bo to Gayle Forman, a jak jest ona, to wiadomo, że książka będzie przynajmniej na poziomie "bardzo dobrym". Mam nadzieję, że nawet przeskoczy tą skalę i zrobi mi w sercu zamieszanie tak jak to było z "Wróć jeśli pamiętasz". :)
  "W krainie kolibrów" wygląda dość fajnie, ale nie jestem przekonana do tej książki tak na 100%. Nie wiem, jeśli chodzi o książki tego typu, to najpierw muszę się naczytać wystarczająco dużo opinii, żeby w pełni się przekonać. Ale Argentyna - brzmi nieźle.
  "Przemilczenia" - ciekawe. Bo naprawdę się zastanawiam co łączy te dwie historie z opisu. I wbrew sobie, już zaczynam tworzyć wizje ewentualnego rozwoju wypadków, także chciałabym odpowiedzi na pytania, ale raczej szybko się ich nie doczekam.
  Boże. Ilekroć widzę kolejną książkę Garcii i Stohl to się muszę mentalnie kopać, że jeszcze nie przeczytałam ani jednej ich książek. Ale w końcu przeczytam. KIEDYŚ.
  Widzę, że Amber brnie w książki NA jak burza. I dobrze. Bardzo dobrze. To dobrze zwiastuje na przyszłość. Gdyby przestali dzielić powieści na dwa tomy - chodzi mi o J.Lynn, to byłabym w pełni szczęśliwa i usatysfakcjonowana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Kobiety Maorysów" - ooooo! Jakie interesujące! Pierwsze widzę tę książkę na oczy, także dziękuję, Patko! Zapowiada się bardzo interesująco! W dodatku nie czytałam jeszcze chyba książki osadzonej w takich latach, której akcja toczyłaby się w Nowej Zelandii. Szykuje się coś potencjalnie dramatyczno-pięknego, więc będę czuwać na recenzje. Kurczę, właśnie popatrzyłam na lubimyczytac na tą książkę i okazuje się, że to drugi tom! Recenzje pierwszego są dość dobre, więc najpierw zapoluję na niego. W bliżej nieokreślonej przyszłości.
   "Fangirl" <3 Uuuuwielbiam! I bardzo, bardzo polecam, już teraz namawiam cię do zakupu, jak tylko zobaczysz jakąś promocję ^^ To była pierwsza książka Rainbow R. przeczytana przeze mnie i to ona sprawiła, że zakochałam się w autorce, więc mam mnóstwo sentymentu. :D Tę powieść też będę musiała kupić, ale akurat tu mi się nie śpieszy, skoro lektura już za mną. Natomiast cieszę się, że jest w Polsce, bo marzyłam o własnej, papierowej wersji <3
   "Powrót do Dringham Hall” - MUSZĘ, MUSZĘ MIEĆ. KUPIĆ, DOSTAĆ, SZYBKO! Nie czytałam jeszcze "Barw miłości", choć wiem że powinnam, ale ta powieść mnie totalnie zafascynowała i nie mogę o niej zapomnieć. :)
   Życzę cudownego lipca, udanych wakacji, mnóstwa wolnego czasu na czytanie książek :)
   Pozdrawiam,
   Sherry

   Usuń
  2. Przyznam się bez bicia, że ja Alicji nie przeczytałam nigdy. I choć mam tą książę na półce jakoś nie przyciąga mojej uwagi. Dlatego jeśli jednak zdecyduję się na "Dom..." na pewno w pierwszej kolejności sięgnę po powieść Carolla, żeby nic mi nie umknęło.
   "Dotyk ciemności" to i mój priorytet. Trochę przeraża mnie fabuła tej powieści, ale też niesamowicie intryguje, bo w końcu w nawale słodyczy i pikanterii znalazła się książka która ma być autentycznie MROCZNA i kontrowersyjna, a to mi się podoba :-)
   Dotychczas kostucha Daryndy Jones jakoś mnie nie interesowała, ale też przeczytałam ostatnio fragment i jestem zauroczona! Ale znasz mnie- kupię ją tylko jak znajdę za 5 zł :-P
   Oczywiście książkę Gayle i ja kupię :-) Nie ma innej opcji. "Wróć..." mnie rozbiło i sprawiło, że zapałałam do autorki uwielbieniem, dlatego oczekiwania mam OGROMNE ;-)
   "W krainie kolibrów" pewnie bym przeczytała, ale ostatnio staram się nie ładować w takie "niepewne" powieści i to w dodatku- wielotomowe (ekhem... ale "Obcą" zdobyłam :-P )
   Ja kompletnie zakochałam się w "Pięknych istotach"... w gimnazjum. Przeczytałam dwa tomy, ale zanim sięgnę po trzeci, chciałam odświeżyć sobie pamięć, boję się tylko, że tym razem, to już nie będzie to samo :-(
   "Fangirl" jest aż takie fajne? O kurczę, a nawet nie planowałam kupna! Muszę to jeszcze raz przemyśleć skoro tak zachwalasz ;-)
   "Powrót do Dringham Hall”- i mnie zaciekawił dzięki recenzji Cyrysi. Ale serio, nie zniechęcaj się do autorki "Barwami miłości"... Greyowatość jest tu obłędnie duża :-P No chyba, że upolujesz ją w bibliotece. Ale nie kupuj! Serio ;-)

   Ja również życzę Ci cudownych wakacji i wytrwałości w oszczędzaniu ;-) A tak naprawdę mam nadzieję, że znajdzie się jakaś dobra duszyczka, która kupi Ci kilka z tych cudownych nowości, żebyś mogła je czytać i recenzować (żebym nie miała wątpliwości :-P )
   Pozdrawiam!

   Usuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.