5 listopada 2014

Premierowy listopadUWAGA: Daty premier są ruchome i mogą ulec zmianie 


„Upadłe serca”- Virginia C. Andrews
Seria: Rodzina Casteel #3
Wydawca: Prószyński i Sk-a
Premiera: 4 listopada 2014

Piękna i dumna Heaven Leigh Casteel rozpoczyna nowy rozdział swojego życia. Uwolniwszy się od wpływu ojca i zdradliwego uroku Farthinggale Manor, wraca na Wzgórza Strachu, aby – tak jak zawsze marzyła – uczyć w szkole w Winnerow. Poślubia swoją dawną miłość, Logana Stonewalla i z nadzieją patrzy w przyszłość.

Niestety Heaven, ulegając Loganowi, zgadza się, aby przyjęli zaproszenie Tony’ego Tattertona i spędzili swój miesiąc miodowy w Farthy. Na wspaniałym weselnym przyjęciu Tony zwodzi Logana perspektywą zamieszkania w okazałej rezydencji i podjęcia lukratywnej pracy w Fabryce Zabawek Tattertonów.

Upiorna przeszłość po raz kolejny upomina się o Heaven, przejmując władzę nad jej losem i niszcząc z trudem wywalczone, kruche szczęście. Heaven musi zmagać się z demonami grzechu i zdrady, walczyć o własną niezależność. Nie poddaje się, ale czy wystarczy jej sił?

Fenomen popularności V.C. Andrews trwa nieustannie od czasu wydania „Kwiatów na poddaszu”. Książki autorki, tworzące prawie dwadzieścia bestsellerowych serii, osiągnęły łączny nakład ponad 106 milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na dwadzieścia dwa języki.
   ***

"Próba uczuć" -Tina Reber
Seria: Miłość bez scenariusza #2
Wydawca: Akurat
Premiera: 4 listopada 2014

Choć trudno w to uwierzyć, zaręczyny Taryn Mitchell i Ryana Christensena okazują się zaledwie początkiem prawdziwych kłopotów. Taryn - skromna dziewczyna prowadząca niewielki pub na Rhode Island - nie jest w stanie poradzić sobie z rosnącą popularnością swojego chłopaka. Filmowa kariera Ryana rozwija się w błyskawicznym tempie; wciąż pojawiają się kolejne propozycje, a aktor ma coraz więcej fanek. Najwięcej obaw budzą w Taryn sceny łóżkowe, w które obfitują filmy z udziałem jej ukochanego. Nic dziwnego, Ryan jest przecież nieziemsko przystojny... Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy była dziewczyna gwiazdora postanawia odzyskać jego względy, Ryan zaś za jedną ze swoich ról otrzymuje nominację do Oskara. Czy burzliwy związek dwojga młodych, tak bardzo różniących się ludzi, wypłynie na czyste wody? Czy Taryn i Ryan odnajdą szczęście, na którym tak bardzo im zależy?
   ***

„Fantazje i koszmary”-Melissa Marr
Wydawca: Replika
Premiera: 4 listopada 2014

Opowieści ze świata bestsellerowego cyklu o Wróżkach.

W najnowszym, doskonale napisanym zborze opowiadań Melissy Marr staniecie w obliczu niebezpiecznych obietnic, porwie Was wir zagrożenia, zauroczy kraina czarów, gdzie światłość i ciemność nie zawsze są tym, co znamy z życia codziennego…

„Nikt tak nie kreuje światów, jak Melissa Marr” – Charlaine Harris
   ***

„Złota skóra”- Carla Montero
Wydawca: Rebis
Premiera: 4 listopada 2014

W 1904 roku  w Wiedniu dochodzi do serii morderstw, które poruszają miejscową społeczność. Wszystkie ofiary są modelkami artystów, młodymi i pięknymi kobietami o wątpliwej reputacji, należącymi do La Maison des Mannequins, instytucji stworzonej przez kochankę i muzę jednego z najbardziej znanych malarzy: piękną i enigmatyczną Inés. I choć Montero nie wymienia nazwiska konkretnego malarza, jego charakter i usposobienie wskazują na postać Gustava Klimta.

Wyznaczony do przeprowadzenia śledztwa detektyw Karl Sehlackman wkracza w świat luksusu i wiedeńskiej secesji oraz w najniższe sfery upadającego imperium. Rozwiązanie najmroczniejszej zagadki w jego policyjnej karierze jest trudniejsze, niż przypuszczał. Głównymi podejrzanymi są bowiem: jego  przyjaciel, książę Hugo von Ebenthal, i kobieta, w której zakochał się bez pamięci…

Powieść osadzona w intrygującym świecie modelek i malarzy z początku XX wieku, której główną bohaterką jest kobieta wyprzedzająca swoją epokę ‒ kobieta, której ciała pragnęli wszyscy, ale tylko jeden zdołał obnażyć jej duszę.

Wiedeń doby secesji, piękne kobiety, artyści ‒ ta fascynująca historia zachwyca, przeraża i wciąga bez reszty.
   ***

„Impuls”- Eve Silver
Seria: Gra #1
Wydawca: Uroboros
Premiera: 5 listopada 2014

Miki to nastolatka, która z trudem stawia czoło rzeczywistości. Matka umarła, ojciec ma kłopoty z alkoholem... A ona sama ginie, ratując spod kół ciężarówki niesłyszące dziecko... I w tym momencie wchodzimy w alternatywną rzeczywistość Gry...
   ***

„Upadek Kalony”- P.C. Cast, Kristin Cast
Seria: opowiadanie do serii Dom Nocy #4
Wydawca: Książnica
Premiera: 5 listopada 2014

Czy Ciemność naznaczyła nieśmiertelnego Kalonę tak samo jak Neferet? Czy zawsze wolał władzę od honoru, a potęgę od lojalności i wiary? Upadek Kalony to opowieść, która rozjaśnia mroczną przeszłość byłego wojownika i jest kluczem do zrozumienia jego roli w niezwykle dramatycznym finale cyklu „Dom Nocy”.

Poznajcie niezwykłe losy i upadek Kalony – dawnego wojownika i kochanka bogini Nyks!
   ***

„Zemsta anioła”- L.A. Weatherly
Seria: Anioł #3 (finał)
Wydawca: Świat Książki
Premiera: 5 listopada 2014

Ostatnia część bestsellerowej trylogii, trzymająca w napięciu opowieść o zemście, złamanym sercu i głębokiej miłości Willow i Alex są jedyną nadzieją ginącej ludzkości. Świat leży w zgliszczach, anioły czynią z ludzi niewolników, umieszczając ocalonych z zagłady w obozach, gdzie następnie żywią się ich energią, skazując na powolną, lecz pewną śmierć. Alex i Willow szkolą nową grupę Zabójców Aniołów. Ich miłość staje się jeszcze silniejsza, a nadzieja na ocalenie świata rośnie. Gdy jednak Willow wyczuwa straszliwe drgnienie anielskich mocy, Alex nie ma wyboru, musi samotnie wyruszyć na śmiertelnie niebezpieczną misję. Willow zostaje, by walczyć z aniołami u boku Seba, nie wiedząc, czy jeszcze kiedyś ujrzy ukochanego Aleksa. Pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i znakomicie napisana The Sun L.A.WEATHERLY – bestsellerowa amerykańska autorka ponad trzydziestu książek przetłumaczonych na kilkanaście języków.
   ***

„Dom Tajemnic. Starcie potworów”- Chris Columbus, Ned Vizzini
Seria: Dom Tajemnic #2
Wydawca: Znak
Premiera: 5 listopada 2014

W domu Kristoffa wreszcie zapanował spokój. Wichrowa Wiedźma zniknęła, a rodzina Walkerów nagle odkryła dziesięć milionów dolarów na swoim koncie. Ale to tylko cisza przed burzą. Eleanor, Kordelia i Brendan znów będą musieli stawić czoła Wichrowej Wiedźmie, która ukrywała się w najmniej oczekiwanym miejscu, będą świadkami niezwykłego wywoływania duchów, a nawet przeniosą się do Rzymu, gdzie wpadną w sam środek walk gladiatorów. Co tym razem wpiszą do Księgi życzeń i zagłady?
   ***

„Podarunek”- Krystyna Mirek
Wydawca: Filia
Premiera: 5 listopada 2014

Opowieść o samotności i o poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi, niezwykłych smakach i mocy tradycji. Ale przede wszystkim to historia o miłości, która nie zawsze czeka za rogiem. Czasem jest jeszcze bliżej.
Marta ma męża i dzieci, ale czuje się bardzo samotna. Jej małżeństwo jest nieszczęśliwe, syn i córka pogrążeni we własnych sprawach, a teściowa, należąca do szanowanej rodziny z tradycjami, na każdym kroku daje wyraz swojemu niezadowoleniu..
Kaja jest ładna, młoda i bardzo kocha życie. Dobre jedzenie, dowcipnych i bogatych mężczyzn, piękne ubrania. Jest tak bardzo skupiona na sobie, że nie zauważa czyichś silnych, barczystych ramion, sympatycznej twarzy, i zatroskanego spojrzenia.
Marta, chcąc zmienić swoje życie, wysyła do losu malutką prośbę. Prośbę o szczęście, o gwiazdkę z nieba.
Los podejmuje wyzwanie i spełnia życzenie. Jednak zupełnie inaczej niż ktokolwiek się spodziewał.
   ***

„Black Ice”- Becca Fitzpatrick
Wydawca: Otwarte/Moondrive
Premiera: 5 listopada 2014

Nie daj się zwieść pozorom

Britt długo przygotowywała się do wymarzonej wyprawy wzdłuż łańcucha górskiego Teton. Niespodziewanie dołącza do niej jej były chłopak, o którym dziewczyna wciąż nie może zapomnieć. Zanim Britt odkryje, co tak naprawdę czuje do Calvina, burza śnieżna zmusza ją do szukania schronienia w stojącym na odludziu domku i skorzystania z gościnności dwóch bardzo przystojnych nieznajomych. Jak się okazuje, obaj są zbiegami. Britt staje się ich zakładniczką. W zamian za uwolnienie zgadza się wyprowadzić ich z gór.

Gdy dziewczyna odkrywa mrożący krew w żyłach dowód na to, że w okolicy grasuje seryjny morderca a ona może stać się jego kolejnym celem, sprawy przybierają dramatyczny obrót…
   ***

„Przystań Julii”- Katarzyna Michalak
Seria: Seria kwiatowa #3
Wydawca: Znak
Premiera: 5 listopada 2014

zdrada boli bardziej. Czyżby była aż tak naiwna, że nie zauważyła wcześniejszych sygnałów?
Walcząc z bólem i rozpaczą, postanawia szukać schronienia i siebie … w Bieszczadach. Nowe otoczenie, nowe znajomości i nowe wyzwania przyniosą wiele niespodzianek nie tylko jej samej, ale i jej ukochanym przyjaciółkom Kamili i Gosi.

"Przystań Julii", to trzecia i ostatnia – po "Ogrodzie Kamili" i "Zaciszu Gosi" – powieść z „serii kwiatowej” bestsellerowej autorki Katarzyny Michalak.
   ***

„Świat lodu i ognia”- George R.R. Martin
Wydawca: Czwarta Strona
Premiera: 5 listopada 2014

Zanim lord Eddard Stark wyruszył do Królewskiej Przystani, by zostać namiestnikiem…
Zanim po śmierci Roberta Baratheona, Pierwszego Tego Imienia, rozpoczęła się walka o Żelazny Tron…
Zanim Daenerys Zrodzona z burzy została sprzedana Khalowi…

„Świat lodu i ognia”, to bogato ilustrowana historia Westeros, opowieść o starożytnych cywilizacjach i tajemniczych krainach leżących na sąsiednich kontynentach, o ludach, dynastiach i legendarnych bohaterach.
To opisane z rozmachem wielkie wojny, intrygi, zdrady i walki bratobójcze, rzucające cień na wydarzenia opowiedziane w kultowej sadze. Monumentalna kronika świata Lodu i Ognia czerpiąca z wiedzy maestrów i septonów, zbierająca podania, pieśni, spekulacje i legendy.
To pasjonująca powieść autorstwa George’a R.R. Martina, ukazująca całe bogactwo stworzonego przezeń świata.
   ***

„Szyfr Jazona”- Agnieszka Stelmaszyk
Seria: Kroniki Archeo #
Wydawca: Zielona Sowa
Premiera: 5 listopada 2014

Dramatyczne wypadki w Ameryce Południowej na szczęście przyniosły też wiele dobrego. Panna Ofelia odnalazła dawno zaginionego ojca, a Kasztelan wreszcie się jej... oświadczył. Jednak oświadczyny po szyję w błocie trudno uznać za odpowiednie.

Wujek Ryszard, pod pozorem wyjazdu naukowego do Paryża, planuje kolejne, tym razem romantyczne. Ostrowscy i Gardnerowie dołączają do wyprawy i tylko panna Ofelia pozostaje nieświadoma prawdziwego celu podróży. Jednak archeologiczne zagadki nie są w stanie pozostawić Ani, Bartka, Mary Jane, Jima i Martina na długo w spokoju i kiedy samolot ląduje we Francji... "Szyfr Jazona" to ósmy tom bestsellerowej serii "Kroniki Archeo"!Celtowie, zmurszałe kurhany i śpiące w nich księżniczki kuszą młodych odkrywców. A kiedy na ich drodze staje prawdziwy druid... nie sposób oprzeć się kolejnej przygodzie!
   ***

„List”- Richard Paul Evans
Wydawca: Znak
Premiera: 5 listopada 2014

MaryAnne i David przeszli razem niejedno, ale wciąż łączy ich szczere i trwałe uczucie. Małżonkowie mieszkają w urokliwej rezydencji, otoczeni gronem serdecznych przyjaciół.
Los jednak wystawia ich na wielką próbę – umiera ich trzyletnia córeczka. Po tym przeżyciu David zaczyna uciekać przed emocjami w pracę. Chociaż jego miłość do MaryAnne jest głęboka, mężczyzna przez lata nie widzi swoich błędów – dopiero wyjazd ukochanej i pozostawiony przez nią list otworzą mu oczy i popchną go do wielkich zmian w życiu.
Czy MaryAnne i David odnajdą drogę powrotną do wspólnego szczęścia? Czy Davidowi uda się pogodzić z przeszłością? Czy pomagając innym, mężczyzna zdoła pomóc także sobie?
"List" Richarda Paula Evansa to inspirująca historia o nieprzemijającej sile miłości, która wzruszyła miliony czytelników. Opowieść przenosi nas w pełne kontrastów lata trzydzieste ubiegłego wieku, czas wystawnych przyjęć i początków big-bandów, a zarazem upadku wielkich fortun i dotkliwej nędzy.
   ***

„Utracone słowo”- Violette Cabesos, Frédéric Lenoir
Wydawca: Albatros
Premiera: 7 listopada 2014

Mediewistka Johanna na wykopaliskach archeologicznych w Pompejach natrafia na ślad legendarnego dokumentu ­­ – „Zagubionego Słowa Ewangelii” – spisanego przez samego Jezusa Chrystusa. W tym samym czasie jej córka, Romane, zapada na dziwną chorobę, a pracę archeologów przerywa seria tajemniczych morderstw… Wspaniała mieszanka historii i prawdziwej sensacji!
   ***

“Transplantacja”- Scott Sigler
Wydawca: Albatros
Premiera: 7 listopada 2014

Grupa naukowców na zlecenie wielkiej korporacji prowadzi nielegalny eksperyment, który ma na celu wyhodowanie żywych organizmów o uniwersalnym kodzie DNA. Ich narządy mają posłużyć do przeszczepów, z których firma mogłaby czerpać ogromne zyski. Wyhodowane stworzenia okazują się jednak być krwiożerczymi bestiami, które szybko wymykają się spod kontroli…
   ***

„Zatrute”- Sara Shepard
Seria: Pretty Little Liars # 14
Wydawca: Moondrive
Premiera: 10 listopada 2014

I co teraz?
A.

A. zmienia reguły gry i zatruwa życie czterem przyjaciółkom, ujawniając kolejne sekrety. Emily, Aria, Spencer i Hanna muszą odpowiadać na niewygodne pytania policji. Jeśli prawda wyjdzie na jaw, grozi im więzienie. A. sprytnie się maskuje, ale drobna pomyłka może wiele kosztować…
Czy tym razem dojdzie do konfrontacji?
   ***

„Góra Skorpiona”- John Flanagan
Seria: Drużyna #5 (finał)
Wydawca: Jaguar
Premiera: 12 listopada 2014

Hal, jego towarzysze z Drużyny i Gilian uwolnili dwudziestu Aralueńczyków sprzedanych jako niewolnicy. Po powrocie do Araluen Gilian otrzymuje nową misję od króla Duncana: chronić życie jego córki. Księżniczka Cassandra ocalała już z jednego zamachu, a teraz w królestwie krążą pogłoski o rychłej kolejnej próbie skrytobójstwa za którą stoi sekta wymarłego kultu Skorpiona. Nie czekając na pierwsze uderzenie przeciwnika, Drużyna ponownie łączy siły by uchronić Giliana i księżniczkę. W piątej części Drużyny starzy przyjaciele zmierzą się z nowymi wrogami i wypróbują swoje umiejętności idąc ramię w ramię do bitwy!
   ***

„Kurort Amnezja”- Anna Fryczkowska
Wydawca: Prószyński Media
Premiera: 13 listopada 2014

Dwie kobiece bohaterki i nadmorski kurort w środku zimy. Zemsta, miłość, żałoba, ucieczka przed przeszłością, szukanie tożsamości. Zbrodnia, kara, dojrzewanie do przebaczenia. No i zasadnicze pytanie: ile przyjemności daje zemsta?

Wanda, trzydziestoletnia świeża wdowa, przyjeżdża do nadmorskiego miasteczka Brzegi, w lutym kompletnie sennego i opustoszałego. Po co tu przyjechała? Dla zemsty. To tu właśnie schroniła się kobieta, która dwa miesiące temu, w wypadku samochodowym, spowodowała śmierć męża Wandy.

Marianna, dwudziestolatka, która spowodowała tragiczny w skutkach wypadek, mieszka w Brzegach od miesiąca, pomaga w pensjonacie obsługując bardzo nielicznych zimowych gości, ale tak naprawdę przechodzi rekonwalescencję. Wypadek i operacja spowodowały, że Marianna została dotknięta kompletną amnezją. Przeszłości w ogóle nie pamięta, wraca do niej w nielicznych migawkach.

Wanda poczyni wiele odkryć dotyczących swego zmarłego męża i zada sobie pytanie, czy zemsta syci, a Marianna dowie się, jaka była przed wypadkiem i dlaczego narzeczony chciał ją ukształtować na nowo.

Mocna powieść obyczajowa z elementami thrillera psychologicznego.
   ***

„Wstęga i kamień”- Julia Bernard
Seria: Czarownice z Wolfenstein #2
Wydawca: Videograf
Premiera: 13 listopada 2014

Druga część cyklu o współcześnie żyjących czarownicach. Amelka, po stracie matki i babci, wygnana z Nawii przez Peruna, próbuje znaleźć swoje miejsce i… przeżyć. Nową przystanią staje się mały dom w Dolomitach, który odwiedzała z matką każdej zimy. Przypadkowe spotkanie z ekscentrycznym właścicielem baru na stoku sprawia, że pryska nadzieja na spokojne, bezpieczne życie. Wciągnięta w środowisko nadnaturalnych stworzeń, które postanowiły spędzić życie w narciarskim kurorcie, próbuje zagłuszyć przeszłość zabawą, adrenaliną i alkoholem. Sprawy komplikuje jednak niespodziewana wizyta Diega, która uświadamia jej, że długów zaciągniętych u Trumwiratu nie spłaca się raz na zawsze…
   ***

„Latarnia”- Deborah Lawrenson
Wydawca: Albatros
Premiera: 14 listopada 2014

Niespełniona tłumaczka Eve poznaje tajemniczego Doma, angielskiego kompozytora i biznesmena. Za jego namową przeprowadza się do Francji, gdzie razem z nim zamieszkuje w starym majątku Les Genévriers. Tłumaczka chce poznać prawdę o byłej żonie Doma, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach, jednak im dłużej szuka, tym więcej pojawia się pytań. Tymczasem jej ukochany coraz bardziej zamyka się w sobie, a w okolicach ich domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy…

Soczysta mieszanka romansu i gotyckiej opowieści o duchach
O, The Oprah Magazine
   ***

„Człowiek, który czytał umarłych” - Antonio Garrido
Wydawca: Albatros
Premiera: 14 listopada 2014

W średniowiecznych Chinach, w okresie panowania dynastii Song, młody Ci znajduje na polu ryżowym ciało zamordowanego sąsiada. Odkrycie to pociągnie za sobą lawinę wydarzeń, które zmuszą chłopaka do ucieczki z rodzinnej wioski. Ścigany przez pomocnika sądowego Kao, po wielu perypetiach dotrze do Lin’anu, stolicy cesarstwa, z myślą o powrocie na uniwersytet i przystąpieniu do cesarskich egzaminów gwarantujących stanowisko sędziego.

Na drodze do jego marzeń staną jednak nędza, w jakiej przyjdzie mu żyć, problemy z wymiarem sprawiedliwości, który przez cały czas depcze mu po piętach, i niefortunna znajomość z chciwym i obłudnym Xu, wróżbitą i grabarzem z miejscowego cmentarza. By zdobyć pieniądze na lekarstwo dla umierającej siostry, Ci zgodzi się zostać jego pomocnikiem i zacznie „czytać umarłych”, wyjaśniając przyczyny zgonu grzebanych na cmentarzu nieboszczyków.

Tak pozna Minga, nauczyciela kierującego wpływową akademią, który zafascynowany umiejętnościami chłopaka zaproponuje mu miejsce w swojej szkole.

Ci stanie przed koniecznością dokonania wyboru: albo będzie realizować marzenia, albo opiekować się chorą siostrą.
   ***

„Orfeusz”- Richard Powers
Wydawca: Dom Wydawniczy PWN
Premiera: 17 listopada 2014

Najbardziej emocjonalna książka Richarda Powersa, zdobywcy National Book Award za książkę "The Echo Maker". Richard Powers z niesamowitą wrażliwością pisze o złożoności tego świata i zgłębia takie dziedziny jak muzyka, sztuka, literatura i technika.

W Orfeuszu Powers opowiada historię mężczyzny, który rozpaczliwie uciekając przed teraźniejszością, wyrusza w podróż we własną przeszłość. Kompozytor Peter Els pewnego wieczoru zastaje na swym progu policję. Departament Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych zainteresował się domowym laboratorium mikrobiologicznym Elsa, najnowszym z prowadzonych przez niego od dawna eksperymentów mających na celu odkrycie muzyki w najmniej spodziewanych rejonach. Els, panikując po wizycie policji, postanawia zniknąć. Kiedy wybucha podsycana przez Internet histeria, Els – nazywany Bachem bioterroryzmu – odwiedza swoich bliskich, którzy uformowali go jako muzyka. Przy pomocy byłej żony, córki i wieloletniego współpracownika obmyśla plan, który przemieni jego niefortunną przygodę ze służbami bezpieczeństwa w dzieło sztuki przypominające ludziom o otaczających ich dźwiękach. Efektem jest powieść wznosząca się na wyżyny ducha i języka autorstwa pisarza, który zdaniem Kevina Bergera z „San Francisco Chronicle” jest być może najambitniejszym amerykańskim literatem.
   ***

„Odlotowa czternastka”- Janet Evanovich
Seria: Stephanie Plum # 14
Wydawca: Fabryka Słów
Premiera: 19 listopada 2014

Stephanie Plum bez problemu trafia na trop Loretty Rizzi. Ale nawet ten sukces nie gwarantuje słodkiego miłego życia. Okazuje się, że facet Stephanie, Joe Morelli jest dalekim krewnym Loretty, która zgadza się stanąć przed obliczem sprawiedliwości pod warunkiem, że Stephanie zaopiekuje się jej synem. A przecież Stephanie może opiekować się tylko własnym chomikiem.
Wybuchowa mieszanka koligacji rodzinnych i niemożliwa do okiełznania dawka solidnego humoru.
   ***

„Na wojnie nie ma niewinnych”-Aneta Jadowska
Seria: Dora Wilk # 6 (finał)
Wydawca: Fabryka Słów
Premiera: 19 listopada 2014

Nucąc "Burn, burn, burn" Dora podpali świat, by przysmażyć tych, którzy zasłużyli na poznanie ciemnej strony panny Wilk

Gdy dawni sprzymierzeńcy pokazują prawdziwą twarz, liczyć można tylko na aroganckiego księcia wampirów...

Dora Wilk robi co może, by przestrzegać zasad. Jednak kiedy ktoś uderza w to, co dla niej najcenniejsze, wówczas zapomina o regułach i odbezpiecza broń. Bo tylko idiota nie wie, że dla przyjaciół Dora jest w stanie zrobić wszystko.

Varg w niewoli, Fany w tarapatach, a Bruno dostanie to, na co zasłużył.

Naprawdę gorący finał przebojowej serii.
   ***

„Skrawki błękitu”- Lois Lowry
Seria: Dawca #2
Wydawca: Galeria Książki
Premiera: 19 listopada 2014

 „Bądź dumna ze swego bólu”, powiedziała matka. „Jesteś silniejsza od tych, którzy go nie zaznali”.

Kiedy Kira, utalentowana dziewczynka z okaleczoną nogą, zostaje sierotą, musi walczyć o przetrwanie w brutalnej, prymitywnej społeczności, zaślepionej własnymi uprzedzeniami. Według mieszkańców wioski jest leniwa i bezużyteczna – najlepiej byłoby, jak wcześniej innych, porzucić ją na żer dzikich bestii…
Ocalona od pewnej śmierci przez Radę Opiekunów, która pragnie wykorzystać jej mistyczny talent, Kira stopniowo odkrywa, że ratunek ma swoją cenę i wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Gdy powoli odkrywa mroczne sekrety swojego świata, zaczyna pojmować, że duma z przeżytego bólu nie wystarczy – teraz musi odnaleźć w sobie siłę, by zakwestionować fundamenty całej społeczności i po raz pierwszy stawić czoło prawdzie.
   ***

„Jesienna Róża”- Abigail Gibbs
Seria: Mroczna Bohaterka
Wydawca: Muza
Premiera: 19 listopada 2014
Dziedziczka tytułu książęcego władającej magią rasy Mędrców, Jesienna Róża Al-Summers, ma piętnaście lat. Mieszka w nudnej nadmorskiej mieścinie w angielskim hrabstwie Devon. Po tajemniczej śmierci swej babci, arystokratki mającej dar jasnowidzenia, która ją wychowała, dziewczyna nie miała innego wyjścia niż przenieść się do nieposiadających magicznych umiejętności rodziców. Jakby nie dość było osobistej tragedii i tego, że musiała opuścić ukochany Londyn, to jeszcze polecono jej objąć stanowisko strażniczki w prowincjonalnej ludzkiej szkole. Róża ma przez dwa lata chronić jej uczniów przed złymi mocami i czarną magią. Te jednak, na szczęście lub nie, przez dłuższy czas nie dają o sobie znać. Jako strażniczka Róża nie ma więc zajęcia, za to jej niecodzienny wygląd i nietypowe umiejętności szybko sprawiają, że staje się obiektem drwin i ostracyzmu. Zdeprymowana i osamotniona popada w coraz głębszą depresję.

Wraz z końcem lata jej senne, smutne życie nabierze jednak tempa i barw. Choć nie zawsze różowych. Najpierw atak na miasteczko przypuszczą śmiertelnie niebezpieczni Extermino, a niedługo później do grona uczniów szkoły dołączy drugi strażnik ‒ obiekt westchnień setek ludzkich nastolatek, zabójczo przystojny syn samego króla Mędrców. Początki relacji jego i Róży nie będą łatwe. Z czasem jednak niechęć granicząca z wrogością ustąpi miejsca cieplejszym uczuciom. I całe szczęście, bo Róża, książę i ich sprzymierzeńcy z królewskiego dworu Atheneów będą musieli zjednoczyć siły, by stawić czoła kolejnym atakom zabójczych Extermino. Jednocześnie, w tle cały czas nabrzmiewa kryzysowa sytuacja spowodowana uprowadzeniem przez Wampiry znanej czytelnikom pierwszego tomu Violet Lee.

Impas trwa, a groźba wybuchu wojny pomiędzy ludźmi a mrocznymi istotami staje się coraz realniejsza. I w tej sprawie przystojny książę i nabierająca stopniowo pewności siebie Róża będą mieć wiele do zrobienia. Nie tylko odkryją spisek tych, którym wojna jest na rękę, ale będą też musieli pomóc okiełznać wybuchowy charakter Kaspara Varna i wesprzeć podupadającą na zdrowiu Violet. Wraz z upływem czasu i po powtórnym przestudiowaniu pradawnych przepowiedni Róża odkryje też, że z uprowadzoną dziewczyną łączy ją znacznie więcej niż do niedawna sądziła...
   ***

„Jeszcze raz, Nataszo”- Karolina Wilczyńska
Wydawca: Czwarta Strona
Premiera: 19 listopada 2014

Kojąca książka, która rozgrzeje serce każdej kobiety.
Natasza miała wszystko: kochającego męża, piękny dom, spektakularną karierę i własną agencję reklamową. Życie Nataszy wielu osobom mogłoby wydać się perfekcyjne i takie właśnie było… Do czasu.
"Jeszcze raz, Nataszo" to opowieść o kobiecie, która kochała zbyt mocno. Swojego odbicia i akceptacji szukała w oczach ukochanego. Teraz musi iść przez życie sama. Czy odnajdzie utracone szczęście i spokój?

„Każdy związek to nieustanne pole walki. A walka staje się bezpardonowa, kiedy małżeństwo po 18 latach przechodzi do historii. Czy Natasza, bohaterka książki odnajdzie siebie, czy zatraci się w rozpamiętywaniu, wspominaniu tego, co było złe? Na te pytania odpowiada znakomita książka Karoliny Wilczyńskiej.”
Ałbena Grabowska

„Przeglądając obrazki z życia młodej kobiety sukcesu, odnajdujemy cząstki własnej historii, własnych pragnień, dążeń i dylematów. Przywołujemy w pamięci własne fotografie z tamtych lat. W końcu tak wiele łączy nas – kobiety. Czy uda się naprawić błędy i odnaleźć utracone nadzieje? Zawsze jest czas, by wszystko zmienić. Chciałoby się rzec, do dzieła Nataszo! I czekać na dalszą część tej historii, która przeczytana jednym tchem kończy się zbyt szybko.”
Monika Kuszyńska

„Wiem, że jeszcze nie raz powiem sama sobie „spróbuj jeszcze raz”. Przypomnę sobie Nataszę. Przypomnę swoje własne życie. Mam nadzieję że tysiące innych ludzi przeczyta opowieść Nataszy i świadomie, z namysłem będzie sobie powtarzać „spróbuj jeszcze raz…”. Przeczytajcie. Polecam wszystkim.”
Ilona Felicjańska
   ***

„Chłopcy. Zguba”- Jakub Ćwiek
Seria: Chłopcy #3
Wydawca: Fabryka Słów
Premiera: 19 listopada 2014

Krótkie wakacje Dzwoneczka nieomal kończą się tragedią. Gdy wróżka budzi się po wielomiesięcznej śpiączce, odkrywa, że całe życie, jakie znała, to tylko twór podświadomości, a prawda jest… zupełnie inna. Jaką rolę w intrydze odgrywa Cień i sam Piotruś Pan? I gdzie podziali się Chłopcy? Za odpowiedzi na te pytania Dzwoneczek będzie musiała zapłacić wysoką cenę. O ile w ogóle zdąży je poznać…

"Zguba" to książka, przy której Czytelnik będzie miał poczucie, że opuścił stary, poczciwy lunapark i właśnie pędzi Skrótem na złamanie karku. Świat "Chłopców 3" jest bezwzględny i brudny (tak jak bezwzględna i brudna bywa dorosłość), a jednocześnie niebywale pociągający. Najlepsza część bestsellerowego cyklu!
   ***

„Trylogia Rywalki” Kiera Cass
Wydawca: Jaguar
Premiera: 19 listopada 2014

Bestsellerowa trylogia Kiery Cass o miłości, władzy i wierności wobec siebie i bliskich. Nastoletnia America nigdy nie marzyła o poślubieniu księcia. Los okazał się jednak przewrotny i jako jedna z trzydziestu pięciu dziewcząt trafia do pałacu jako kandydatka na żonę następcy tronu. Niepewna siebie, tęskniąca za dawnym ukochanym dziewczyna będzie musiała zastanowić się, czego naprawdę chce, zwłaszcza że coraz trudniej jest jej opierać się urokowi młodego władcy…
   ***

" Carnivia: herezja"- Jonathan Holt
Seria: Carnivia #2
Wydawca: Akurat
Premiera: 19 listopada 2014

Druga część bestsellerowej trylogii, której akcja toczy się równolegle w dwóch Wenecjach: rzeczywistej i wirtualnej. Trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony opowieść o morderstwach, porwaniach, międzynarodowej przestępczości oraz intrygach sięgających mackami głęboko w przeszłość… i w przyszłość. Arcydzieło literatury sensacyjnej, łączące cechy najlepszych powieści Stiega Larssona i Dana Browna.
   ***

„Baśnie braci Grimm dla dorosłych i młodzieży. Bez cenzury”- Philip Pullman
Wydawca: Albatros
Premiera: 19 listopada 2014

Autorska wersja „Baśni” braci Grimm opracowana przez Philipa Pullmana. Książka zawiera 50 wybranych baśni niemieckich autorów, które zostały na nowo opowiedziane prostym, precyzyjnym językiem, pozbawionym czułostkowości, infantylizmu i pseudoliterackich ozdobników. Nabrały dzięki temu ogromnej siły. Po każdej baśni zamieszczono notę autora z uwagami na temat danego utworu oraz informacje o odpowiednikach danej baśni w folklorze rosyjskim, włoskim, francuskim i angielskim.
   ***

“W śnieżną noc”- John Green, Maureen Johnson, Lauren Myracle
Wydawca: Bukowy Las
Data wydania: 19 listopada 2014

Trzy gwiazdy literatury młodzieżowej, z kultowym pisarzem, Johnem Greenem na czele, napisały na czas Gwiazdki trzy połączone ze sobą opowiadania.

Punktem wyjścia jest burza śnieżna, która w Wigilię kompletnie zasypuje miasteczko Gracetown. Na tle lśniących białych zasp pięknie prezentują się prezenty przewiązane wstążeczkami i kolorowe światełka połyskujące w nocy wśród wirujących płatków śniegu.

Śnieżyca zamienia małe górskie miasteczko w prawdziwie romantyczne ustronie. A przynajmniej tak się wydaje… Bo przecież przedzieranie się z unieruchomionego pociągu przez mroźne pustkowia zazwyczaj nie kończy się upojnym pocałunkiem z czarującym nieznajomym. I nikt nie oczekuje, że dzięki wyprawie przez metrowe zaspy do Waffle House uda się odkryć uczucie do wieloletniej przyjaciółki. Albo że powrót prawdziwej miłości rozpocznie się od nieprzyzwoicie wczesnej porannej zmiany w Starbucksie. Jednak w śnieżną noc, kiedy działa magia Świąt, zdarzyć może się wszystko…
   ***

„Klucz”- Mats Strandberg, Sara B. Elfgren
Seria: Engelsfors #3 (finał)
Wydawca: Czarna owca
Premiera: 19 listopada 2014

W ENGELSFORS ZBLIŻA SIĘ KONIEC.

Minął niespełna miesiąc od tragedii na sali gimnastycznej w liceum w Engelsfors, lecz Wybrańcy nie mają czasu, żeby dojść do siebie. Niebawem ich świat znowu stanie na głowie. Pytania znajdą odpowiedzi, tajemnice zostaną wyjawione, a lojalność będzie wystawiona na ciężką próbę. Czasu jest coraz mniej, a Wybrańcy mogą być pewni tylko jednego – że wszystko się zmieni. Klucz to ostatnia część trylogii o miasteczku Engelsfors. Poprzednie dwa tomy, Krąg i Ogień odniosły ogromny sukces zarówno wśród krytyków, jak i czytelników.
   ***

„Miasto cieni”- Ransom Riggs
Seria: Pani Peregrine #2
Wydawca: Media Rodzina
Premiera: 19 listopada 2014

Kontynuacja Osobliwego domu pani Peregrine, który zachwycił nie tylko nastoletnich czytelników.

Akcja powieści rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie zakończyła się poprzednia. Jest rok 1940. Jacob i jego nowi przyjaciele opuszczają wyspę, na której znajdował się dom pani Peregrine i udają się do Londynu. W czasie podróży czekają ich liczne niespodzianki i przygody.

Hollow city to niepowtarzalna, magiczna powieść, która przenosi czytelników w świat wyobraźni, telepatii, pętli czasowych, zmiennokształtnych i niesamowitych zwierząt.
   ***

„Rywalki. Książę & Gwardzista”- Kiera Cass
Seria: Selekcja 0,5 i 2.5
Wydawca: Jaguar
Premiera: 19 listopada 2014

 „Książę” pokazuje wydarzenia sprzed eliminacji i pozwala czytelnikowi śledzić młodego władcę od pierwszego dnia ich rozpoczęcia. W drugiej z opowieści przekonamy się, jak płynęło życie Aspena w pałacowych komnatach- i ujrzymy prawdę o świecie gwardzistów, której nigdy nie pozna America…
Czołówka listy bestsellerów The New York Timesa !
   ***

„Cesarz Cierni”- Mark Lawrence
Seria: "Rozbite imperium" #3
Wydawca: Papierowy Księżyc
Premiera: 19 listopada 2014

„Cesarz Cierni” to brawurowe i na długo zapadające w pamięci zamknięcie trylogii „Rozbite Imperium”, jednego z najlepszych cykli mrocznej fantasy powstałych w ostatnich latach. Poprzednie tomy trylogii czyli „Książę Cierni” i „Król Cierni” okazały się bestsellerami.
W „Cesarzu Cierni” Mark Lawrence doprowadza wędrówkę swego antybohatera do elektryzującego finału. Ostatnia droga Jorga Ancratha ku spełnieniu jego wielkich ambicji jest niezapomnianą literacką podróżą, której żaden miłośnik fantasy z najwyższym znakiem jakości nie może przegapić.
   ***

„Zabrana o zmierzchu”- C.C. Hunter
Seria: Wodospady Cienia #3
Wydawca: Feeria
Premiera: 19 listopada 2014

Kontynuacja bestsellerowej książki „Urodzona o północy” i „Przebudzona o świcie”.

Kyle Galen pragnie prawdy aż do bólu. Prawdy o tym, kim naprawdę jest jej rodzina, prawdy o chłopaku, z którym powinna być – i prawdy o znaczeniu jej ogromnych mocy. Ale jest tylko o krok od odkrycia, że pewne sekrety mogą zmienić jej życie na zawsze… i to niekoniecznie na lepsze.

W końcu, gdy ona i Lucas się zbliżają, Kylie odkrywa, że jego paczka zabroniła im być razem. Popełniła błąd wybierając jego zamiast Dereka? A nie tylko ten romans ją niepokoi. Nawiedza ją dotknięty amnezją duch, przynosząc ze sobą przerażające ostrzeżenie: ktoś żyje i ktoś umiera. Kylie rozpoczyna wyścig, aby odkryć tajemnicę i chronić tych, których kocha i w końcu odkrywa prawdę o swoim nadnaturalnym pochodzeniu, które jest zupełnie inne – i bardziej zadziwiające – niż mogłaby sobie kiedykolwiek wyobrazić.
  ***

„Sabriel”- Garth Nix  
Seria: Stare królestwo #1
Wydawca: Literackie
Premiera: 19 listopada 2014

Niezwykła opowieść o magii i miłości. Pierwszy tom kultowej dziś trylogii fantasy pióra australijskiego mistrza gatunku, Gartha Niksa, nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem Aurealis Awards 2001 Best Fantasy!

Sabriel jest córką legendarnego Abhorsena – wielkiego maga i nekromanty. Do pewnego momentu prowadzi spokojne życie nastolatki, uczennicy szkoły dla dobrze urodzonych panien. Wie już jednak, że nie ucieknie od przeznaczenia. Musi odnaleźć ojca, któremu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, a jednocześnie przejąć jego obowiązki i pomagać zaklętym duszom zmarłych znaleźć się w Krainie Śmierci, by nie zagrażali żyjącym. Pomagają jej w tym gadający kot Mogget i strażnik królewski Touchstone. Wszyscy razem udają się w niebezpieczną podróż na krańce Starego Królestwa.
Wartka fabuła, niespodziewane zwroty akcji i odpowiednio dozowane elementy sensacji.

Bohaterowie książki powrócą w tomach Lirael i Abhorsen. W kwietniu 2015 roku ukaże się prequel trylogii o Starym Królestwie pt. Clariel.
   ***

„Lirael”-  Garth Nix 
Seria: Stare Królestwo #2
Wydawca: Literackie
Premiera: 19 listopada 2014

Przekonaj się, skąd biorą się wiedźmini!

W drugiej części trylogii o "Starym Królestwie" Garth Nix odkrywa przed nami tajemniczą przeszłość Lirael – dziewczyny z rodu Clayrów, której losy w niepojęty sposób splatają się z dziejami krainy i jej władców. Opuszczona przez matkę i nieświadoma pochodzenia ojca dziewczyna nie przypomina nikogo ze swoje rozległej, rozgałęzionej rodziny, żyjącej w Clayr’s Glacier. Nie posiada nawet tak charakterystycznej dla Clayrów Mocy Widzenia teraźniejszości i przyszłości.

Przekonaj się jakie więzy łączą Sabriel z Lirael i jak pozbawiona daru wizji i nieświadoma drzemiących w niej mocy dziewczyna może ocalić królestwo od inwazji „żywych trupów”.


Bohaterowie książek "Sabriel" i "Lirael" powrócą w tomie  "Abhorsen". W kwietniu 2015 roku ukaże się prequel trylogii o "Starym Królestwie" pt. "Clariel".

  ***

„Abhorsen”- Garth Nix
Seria: Stare królestwo #3
Wydawca: Literackie
Premiera: 19 listopada 2014

Nadszedł czas prawdziwej próby! Orannis, Niszczyciel, został uwolniony z podziemnego więzienia. Tylko Lirael może powstrzymać Niszczyciela Życia…

Wraz ze swymi towarzyszami – Sameth’em, Niegodziwym Psem i kotem Moggetem – wyrusza w zgubną podróż. Nie ma pojęcia o tym, co może się wydarzyć. Jeszcze kilka dni temu była jedynie Drugą Asystentką Bibliotekarza. Teraz prowadzona wizją z Clayr, pozbawiona doświadczenia Abhorsena, Sabriel i króla Touchstone’a, musi przeszukać Życie i Śmierć, aby znaleźć sposób na pokonanie Niszczyciela, zanim będzie za późno…

Czy zdoła temu podołać? Teraz jest silniejsza i bardziej pewna siebie oraz swoich umiejętności…

Bohaterów książki odnajdziesz także w tomach "Sabriel" i "Lirael". W kwietniu 2015 roku ukaże się prequel trylogii o "Starym Królestwie" pt. "Clariel".
   ***

„Splątany warkocz Bereniki”- Anna Gruszka
Wydawca: Papierowy Księżyc
Premiera: 19 listopada 2014

Berenika ma 28 lat, mieszka w Krakowie, jest prawnikiem w prywatnej firmie, no i może trochę tęskni za miłością. Gdyby to była bajka dla grzecznych dziewczynek, pojawiłby się teraz książę na białym koniu i żyliby długo i szczęśliwie.

Ale to nie jest bajka dla grzecznych dziewczynek, bo rycerz jest… no właśnie, kim on dla niej jest? I jak ich kontrowersyjny związek wytłumaczyć innym? Przyjaciołom, rodzinie... A przede wszystkim sobie.

Wydaje się, że w takiej sytuacji półtoraroczny kontrakt Piotra w Australii jest wybawieniem albo odroczeniem kary.

Berenika zostaje sama w wielkim mieszkaniu ukochanego i jakoś musi wypełnić samotne miesiące. Gdyby kierowała się rozsądkiem, nigdy w jej domu nie pojawiliby się dwaj lokatorzy i może nie zrobiłaby tylu głupstw.

Ale Berenika nigdy nie była rozsądna, dlatego plącze nici swojego życia w wyjątkowo skomplikowaną materię. Kocha, tęskni i próbuje przeczekać. A czeka wyjątkowo nerwowo i niekonsekwentnie...
   ***

„Wierny. Jego próba”- Jay Crownover
Seria: Naznaczeni Mężczyźni #4
Wydawca: Amber
Premiera: 20 listopada 2014

Czy ich przeszłość przekreśli ich przyszłość?
Młoda pielęgniarka Santa jest oddana swojej pracy i nie myśli o miłości. Nie chce, by jakiś mężczyzna mącił spokojne wody, na które wreszcie wypłynęła. Lecz nagle pojawia się Nash, artysta z salonu tatuażu.
Kiedyś już sprawił jej ból i wywrócił jej świat do góry nogami. Lecz teraz ten ostry, twardy facet sam zmaga się z cierpieniem. I tylko Santa może nadać jego życiu sens…
   ***

„Wyprawa skrytobójcy”- Robin Hobb
Seria: Skrytobójca #3
Wydawca: Mag
Premiera: 21 listopada 2014

Królestwo Sześciu Księstw upada pod rządami samozwańczego władcy, wciąż atakowane przez najeźdźców z Wysp Zewnętrznych. Młody skrytobójca, Bastard wyrusza na poszukiwanie króla Szczerego, który powinien objąć tron. Posłuszny nieubłaganemu przeznaczeniu podąża trudnymi ścieżkami do krainy Najstarszych, gdzie od pokoleń nie postała ludzka stopa. Poznaje, co znaczy poświęcenie, lojalność i odwaga - za tę naukę przyjdzie mu zapłacić wysoką cenę.
   ***

„Ekspedycja”- James Rollins
Wydawca: Albatros
Premiera: 21 listopada 2014

Ekspedycja profesora Conklina odkrywa szesnastowieczną mumię, w której ukryty jest kawałek tajemniczego metalu. Okazuje się, że ma on niezwykłe właściwości i naukowcy postanawiają zdobyć informacje o jego pochodzeniu. Badania zaprowadzą ich w głąb starożytnego świata Inków i okaże się, że mają do czynienia z potęgą tak straszliwą, że nikt nie potrafiłby jej sobie nawet wyobrazić…

Prawdziwa gratka dla miłośników powieści przygodowych
Tampa Tribune
   ***


„Rose Madder”- Stephen King
Wydawca: Albatros
Premiera: 21 listopada 2014

Pewnego dnia Rosie Daniels decyduje się porzucić swojego męża, przed którym odczuwa paniczny strach, i pod przybranym nazwiskiem rozpocząć nowe życie. Ucieka do innego miasta, gdzie wkrótce zdobywa ciekawą pracę, nawiązuje znajomości i przyjaźnie. W sklepie ze starociami kupuje niezwykły obraz zatytułowany Rose Madder, który - jak się okazuje - pozwala przeniknąć do innego świata. Tymczasem tropem kobiety podąża jej mąż Norman, policjant psychopata, gotowy zabić każdego, kto mu się sprzeciwi. Jest już coraz bliżej, śledzi jej przyjaciół, zdobywa jej adres. Tylko ucieczka w świat Rose Madder może ocalić życie Rosie...
   ***

„Na Zawsze. Razem”- Sandi Lynn
Seria: Na zawsze #3
Wydawca: Amber
Premiera: 25 listopada 2014

Ich miłość pokonała zły los. Ale czy na zawsze?

Connor i Ellery dali sobie miłość, odwagę i siłę do walki o wspólną przyszłość. Są razem, są małżeństwem i myślą, że teraz wszystko już będzie dobrze. Lecz ich szczęście i radość z upragnionego dziecka nie trwa długo. Connor i Ellery muszą znów stanąć przed trudnymi wyzwaniami i przezwyciężyć je, by ratować rodzinę…
   ***

„Perska miłość”- Laila Shukri
Wydawca: Prószyński Media
Premiera: 25 listopada 2014

Wzruszająca historia Polki, która swojego szczęścia szukała w krajach arabskich.

Studiująca turystykę Lidka dostaje nieoczekiwaną propozycję wyjazdu na roczne stypendium językowe do Kuwejtu. Tam poznaje Hassana, któremu bardzo szybko wpada w oko. Aby oczarować dziewczynę wschodni przystojniak zabiera ją w kilkudniową podróż po bogatym emiracie. Pod koniec prosi ją o rękę i obiecuje, że może żyć jak arabska księżniczka.

Polka zaczyna się wahać. Rodzina w kraju nie kryje rozczarowania, ale Lidka ostatecznie decyduje się na ślub i bardzo szybko zachodzi w ciążę. Czułe pieszczoty i namiętny seks stają się napastowaniem ze strony męża. Za jego namową przerywa dotychczasowe studia i traci kontakt z rodziną. Jej życie zmieni się zupełnie, gdy do ich domu sprowadza się teściowa i siostra Hassana. Tylko czy mogła przypuszczać, że właśnie najbliżsi ludzie zgotują jej piekło?

Laila Shukri – ukrywająca się pod pseudonimem pisarka jest znawczynią Wschodu. Polką podróżującą i mieszkającą w krajach arabskich. Obecnie mieszka w Emiratach Arabskich, ale już planuje swoją dalszą podróż. Niezależnie od tego, czy zatrzyma się na dłużej w położonej na pustyni oazie, czy w ociekającym luksusem hotelu, udaje jej się dotrzeć do najgłębszych sekretów świata arabskiego. Uwielbia po całym dniu zasiąść na tarasie i napić się campari. „Perska miłość” to jej debiut powieściowy.
   ***

„Anomalia”- Massimiliano Pieraccini
Wydawca: Albatros
Premiera: 26 listopada 2014

Podczas konferencji naukowej we włoskim Erice umiera Alexander Kaposka, ukraiński fizyk, twórca niepochlebnego raportu na temat bezpieczeństwa wokół elektrowni atomowej w Czarnobylu. Miasto błyskawicznie zostaje otoczone kordonem policji i agentów tajnych służb. Massimo Redi, profesor fizyki, i Fabio Moebius, genialny haker, uświadamiają sobie, że znaleźli się w samym środku międzynarodowej intrygi, w którą zamieszany jest sam papież i amerykańska armia…
   ***

„Cząstka ciebie”- Ella Harper
Wydawca: Prószyński i S-ka
Premiera: 27 listopada 2014

Małżeństwo doskonałe. Druzgocąca tajemnica. Wybór, którego nie sposób dokonać.

Trzydziestoparoletni Lucy i Luke Harte’owie mają wszystko – wymarzoną pracę, wspaniały dom, kochającą rodzinę i wiernych przyjaciół. Brak im tylko tego, czego pragną najbardziej: dziecka. Po ośmiu poronieniach i latach rozczarowań los wreszcie się do nich uśmiecha. Lucy jest w ciąży od czterech miesięcy – najdłużej w historii ich związku. I ona, i Luke nie posiadają się ze szczęścia. Ale przeznaczenie ma wobec Lucy inne plany. W dniu piątej rocznicy ślubu dochodzi do groźnego wypadku samochodowego. Luke zapada w śpiączkę. W tym czasie Lucy, wspierana przez swoją teściową Patricię, najlepszą przyjaciółkę Dee i szwagierkę Nell, stara się nie dopuścić, by życie rozpadło się jej na kawałki. Lecz dla całej rodziny Harte’ów zmieni się ono bardziej, niż ktokolwiek mógłby to podejrzewać, gdy nieprzytomnego Luke’a odwiedzi w szpitalu Stella – jego koleżanka z pracy…

Czy możliwy jest wybór między miłością życia a pragnieniem posiadania dziecka? Dlaczego ojcostwo jest często postrzegane jako mniej istotne niż macierzyństwo? Czy łatwiej jest wybaczyć jednorazową zdradę niż długotrwały romans?
   ***

„Dwaj żołnierze”- Anders Roslund, Borge Hellstrom
Wydawca: Albatros
Premiera: 28 listopada 2014

nspektor Ewert Grens i José Pereira z wydziału do spraw zwalczania zorganizowanej przestępczości i gangów, ścigając groźnego zabójcę, napotykają na swojej drodze młodocianych przestępców – braci Leona i Gabriela. Chłopcy zrobią wszystko, by zapamiętano ich jako najgroźniejszych zbrodniarzy w historii.

Ta książka pochłonie Cię całkowicie od pierwszego rozdziału!
Independent
   ***

 “Ektogeneza”-T.C. McCarthy
Seria: Podziemna Wojna #2
Wydawca: Fabryka Słów
Premiera 28 listopada 2014

Poruszająca, krwawa a zarazem wspaniała historia.

Ektogeneza, kolejna odsłona Podziemnej Wojny opowiedziana z perspektywy genobota.Podczas wojny w Azji naukowcy igrają z materiałem genetycznym hodując genoboty. Zwycięstwo nad wrogiem nie oznacza już tylko utrzymania terytorium. Opiera się na wydobyciu jak największej ilości metali ziem rzadkich i wycofaniu się w odpowiednim momencie. Taka strategia wymaga, aby wszystko działało bez zarzutu. Generał znowu musi wykorzystać siły specjalne. Kiedy potrzebuje ich najbardziej, jednostki genobotów podnoszą bunt. Zmutowani żołnierze mają dość bycia tylko narzędziem zbrodni, chcą by wreszcie zobaczono w nich ludzi. Tak zaczyna się bolesna i brutalna walka o życie.


„Dzień dobry, kocham Cię!”
Premiera: 7 listopada 2014

Zabawna i pełna zaskakujących zwrotów akcji historia dwójki młodych ludzi, których losy śledzimy od przypadkowego spotkania i równie niespodziewanego rozstania; przez miłosne poszukiwania w sercu wielkiego miasta, aż do przewrotnego finału na… ślubnym kobiercu.

Szymon (Aleksy Komorowski) jest przystojny, wysportowany i pracuje jako lekarz w jednej z prywatnych warszawskich klinik, gdzie wzdychają do niego zarówno pacjentki, jak i żeńska część personelu. Najwytrwalsza w tych staraniach jest pielęgniarka Pati (Książkiewicz), jednak jej zaloty nie robią na Szymonie żadnego wrażenia. Serce bohatera zmiękczy dopiero piękna i dowcipna miłośniczka jazdy na rolkach – Basia (Kurdej-Szatan), pracownica korporacji, na którą chłopak wpada – i to dosłownie – na ulicy. Szymon i Basia zakochują się w sobie od pierwszego… zderzenia. Niestety, seria pechowych zbiegów okoliczności powoduje, że zaraz potem tracą kontakt. Od tej pory robią wszystko, by się wzajemnie odnaleźć. Tymczasem Basia wpada w oko playboyowi Leonowi (Łukasz Garlicki), który dostał ultimatum od rodziców. Albo się szybko ożeni, albo zostanie wydziedziczony.


  ***


„Interstellar”
Premiera: 7 listopada 2014

Gdy okazuje się, że nasz czas na Ziemi dobiega końca, zespół odkrywców wyrusza na najważniejszą misję w dziejach ludzkości. Badacze podróżują poza granice naszej galaktyki, aby przekonać się, czy rasa ludzka ma szansę przetrwać wśród gwiazd.


   ***

„Bella i Sebastian”
Premiera: 7 listopada 2014

Ośmioletni Sebastian mieszka z dziadkiem w niewielkiej wiosce we francuskiej części Alp. Od pewnego czasu spokój tutejszych mieszkańców burzy wieść o grasującym w okolicy tajemniczym dzikim zwierzęciu. Pewnego dnia podczas spaceru po górach Sebastian spotyka na swojej drodze bezpańskiego owczarka. Udaje mu się zdobyć zaufanie zwierzęcia. Jest szczęśliwy, że znalazł przyjaciela. Wkrótce jednak okazuje się, że w psie, któremu chłopiec dał na imię Bella, dorośli widzą niebezpieczne zwierzę dziesiątkujące stada owiec. Czy chłopcu uda się ich przekonać, że to nie sprawka sympatycznej Belli i wraz z nią wytropić prawdziwych winowajców?


   ***

„Mapy Gwiazd”
Premiera: 7 listopada 2014

Autor bestsellerowych poradników dr Stafford Weiss jest szanowanym nestorem hollywoodzkiej dynastii. Choć zbił fortunę na doradzaniu innym, nie do końca radzi sobie z sytuacją we własnym domu. Jego żona Cristina (Olivia Williams) większość czasu poświęca karierze ich 13-letniego syna Benjiego od kilku lat mającego poważane problemy z narkotykami. Ich dorastająca córka Agatha (Mia Wasikowska), u której lekarze zdiagnozowali piromanię, zaprzyjaźnia się z Jeromem (Robert Pattinson) – młodym szoferem, któremu marzy się aktorska kariera. Czy przepustką do niej będzie romans z pacjentką Stafforda, aktorką Havaną Segrand (Julianne Moore), która od lat nie potrafi poradzić sobie ze sławą swojej zmarłej matki?


   ***

„Śmieć”
Premiera: 7 listopada 2014

Ubodzy brazylijscy chłopcy znajdują portfel na lokalnym wysypisku śmieci. Kiedy stają się celem policji, postanawiają uciec i odkryć tajemnice, które kryje ich znalezisko.


   ***

„Mów mi Vincent”
Premiera: 14 listopada 2014

Scenariusz komedii „Mój kumpel Vincent” trafił w 2011 roku na tzw. Czarną listę, czyli zestawienie najlepszych scenariuszy, które nie zostały jeszcze sfilmowane. W tej samej sytuacji znalazł się wtedy m.in. „Django” Quentina Tarantino. Projekt nabrał tempa, gdy główną rolę objął doskonały aktor komediowy Bill Murray („Między słowami”), a w ślad za nim podążyły Melissa McCarthy („Gorący towar”) oraz Naomi Watts („Niemożliwe”).

„Mój kumpel Vincent” to zabawna historia przyjaźni 12-letniego chłopca i jego podstarzałego sąsiada, Vincenta. Między zgryźliwym mizantropem, a chłopcem narodzi się niezwykła przyjaźń, która zaskoczy wszystkich, z Vincentem na czele.


   ***

„Głupi i głupszy bardziej”
Premiera: 14 listopada 2014

Najbardziej nierozgarnięty duet od czasów Flipa i Flapa ponownie w akcji. Choć minęło już trochę czasu od ich ostatniej przygody, nadal stanowią parę półgłówków pakujących się we wszystkie możliwe tarapaty. 20 lat temu Lloyd i Harry przemierzyli Stany Zjednoczone, by odnaleźć tajemniczą piękną nieznajomą, która pozostawiła w ich rękach walizkę pełną dolarów. Teraz ponownie wyruszają w podróż. Tym razem ich celem jest odnalezienie nieślubnej córki Harry'ego, od której mogliby pozyskać dla niego nerkę do przeszczepu.


   ***

„Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę”
Premiera: 14 listopada 2014

Krasnoludek Bobo przypadkowo wywołuje wielkie zamieszanie w Zamku Fantabularasa. Przez jego niezdarność księżniczka Róża wraz z całym dworem pada ofiarą klątwy złej wiedźmy i zapada w 100-letni sen. Zły czar zdjąć może tylko pocałunek prawdziwej miłości. Problem w tym, że ukochany księżniczki – poczciwy kuchcik – trafił do niewoli strasznego smoka. Krasnoludki, chcąc naprawić błąd Bobo, sprowadzić chłopca do zamku i pokonać klątwę, wyruszają z misją ratunkową. Czeka ich nie lada wyzwanie, bo legowisko smoka znajduje się nieopodal siedziby złej czarownicy Dellamorty, tej samej, która rzuciła czar na Różę i bardzo nie lubi nieproszonych gości.


   ***

„Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1”
Premiera: 21 listopada 2014

Trzecia część "Igrzysk śmierci", jednego z największych kinowych hitów ostatnich lat i nowej, wielkiej popkulturowej sagi. W imponującej obsadzie znaleźli się nagrodzeni Oscarami Jennifer Lawrence i Phillip Seymour, a także Donald Sutherland. Po raz pierwszy w „Igrzyskach śmierci”, w jednej z kluczowych ról, zobaczymy Julianne Moore. Katniss wraz z matką i siostrą mieszka w legendarnym, podziemnym dystrykcie trzynastym, który, wbrew kłamliwej propagandzie, przetrwał zemstę Kapitolu. Z nowymi przywódcami na czele, rebelianci przygotowują się do rozprawy z dyktatorską władzą. Katniss, mimo początkowych wahań, zgadza się wziąć udział w walce. Staje się symbolem oporu przeciw tyranii prezydenta Snowa.


   ***

„Gdzie jest Mikołaj?”
Premiera: 21 listopada 2014

Wyobraźcie to sobie: gigantyczny łoś spada z nieba i zostawiając potężną dziurę w dachu, ląduje prosto w Waszym garażu! Zwierzak nie tylko doskonale opanował umiejętność latania, ale też… mówienia! Cóż, wygląda na to, że Pan Łoś odbywał właśnie kurs podniebnego prawa jazdy ze Świętym Mikołajem. Niestety, sanie, do których był zaprzęgnięty, wymknęły im się spod kontroli… Max (Dennis Reinsma) cieszy się z wizyty niezapowiedzianego gościa, mimo że przestał wierzyć w istnienie Mikołaja już dobrych parę lat temu. Ale kiedy rodzice się rozwodzą, nowy przyjaciel jest zawsze mile widziany. W Panu Łosiu bohater znajduje powiernika tajemnic, kumpla, z którym może oglądać filmy, kompana w starciu z rozbójnikami z sąsiedztwa, a także – co najważniejsze – kogoś, kto rozumie, co znaczy tęsknić za ojcem. Ale przyjaźń z łosiem wcale nie należy do najłatwiejszych. Zwłaszcza jeśli gburowaty sąsiad Panneman (Arjan Ederveen) ma chrapkę na jego poroże, które chciałby dołączyć do swojej kolekcji trofeów. Do tego dochodzi sam Mikołaj, któremu wyjątkowo mocno zależy na tym, żeby odzyskać asystenta. Wygląda na to, że Max jest w patowej sytuacji. Ale czy w czasie świąt ktoś mógłby okazać się nieszczęśliwy? Na pewno nie widz tego filmu!

   ***

„Rozgrywka”
Premiera: 21 listopada 2014

Charyzmatyczny i elegancki Chester MacFarland (Viggo Mortensen) oraz jego zjawiskowa i uwodzicielska żona Colette (Kirsten Dunst) podróżują po Europie. W jednym z ekskluzywnych hoteli zwracają na siebie uwagę przewodnika wycieczek, błyskotliwego Rydala (Oscar Isaac). Skuszony olśniewającą urodą Colette oraz bogactwem i wytwornością Chestera, Rydal bez wahania przyjmuje od amerykańskiej pary zaproszenie na kolację. Nie wie, że to początek niebezpiecznej intrygi. Pomiędzy trójką bohaterów rozpocznie się gra, z której zwycięsko wyjdzie ten, kto wyprzedzi ruchy przeciwnika.


   ***

„Piorun i magiczny dom”
Premiera: 21 listopada 2014

Mały kotek Piorun szukając schronienia przed burzą, wślizguje się do tajemniczego domu, którego właścicielem jest emerytowany magik Lawrence. Ekscentryczny staruszek, zwany też „Wspaniałym Lorenzo”, żyje w baśniowej rzeczywistości. Mieszka z plejadą niezwykłych zwierzaków oraz imponującą kolekcją robotów i zabawek , które w jego domu ożywają. Kiedy Lawrence trafi do szpitala, jego chytry siostrzeniec spróbuje podstępem nakłonić go do sprzedaży domu. Osobliwa galeria małych lokatorów magicznego domu natychmiast weźmie sprawy w swoje ręce i opracuje plan, jak popsuć mu szyki. Przeobrażą rezydencję w nawiedzony dom, a Piorun - nieśmiały, zagubiony kotek odnajdzie w sobie siłę, żeby obronić nowych przyjaciół.


   ***

„Wielka Szóstka”
Premiera: 28 listopada 2014

"Wielka Szóstka" to najnowsza komedia twórców "Krainy lodu", inspirowana komiksem Marvela o tym samym tytule.  Pełna humoru opowieść o niezwykłej przyjaźni pomiędzy młodym geniuszem Hiro a jego robotem o wielkiej posturze i wielkim sercu, Baymaxem. Wypadek podczas pokazów robotyki staje się początkiem serii wydarzeń zagrażających bezpieczeństwu całego miasta San Fransokyo. Pragnąc odkryć źródło zagrożenia i aby zapobiec zbliżającej się katastrofie, Hiro  wraz z przyjaciółmi - nieustaraszoną ryzykantką, neurotycznym miłośnikiem porządku, genialną chemiczką, zwariowanym fanem komiksów oraz nieco nadopiekuńczym Baymaxem - tworzy Wielką Szóstkę ultranowoczesnych bohaterów. Czy nowoczesne technologie i  przyjaźń wystarczą, by pokonać tajemniczego przeciwnika?


   ***

„Szefowie wrogowie 2”
Premiera: 28 listopada 2014

Nick, Dale i Kurt postanawiają założyć własny biznes, jednak sprytny inwestor niweczy ich plany. Zdesperowani opracowują plan porwania dorosłego syna przedsiębiorcy w celu odzyskania kontroli nad firmą.   ***

„Klątwa Jessabelle”
Premiera: 28 listopada 2014

Wyreżyserowany przez twórcę "Piły VI" i "Piły 3D" horror "Jessabelle" opowiada budzącą grozę historię rodzinną. Jej początkiem jest tragiczny wypadek samochodowy, w którym młoda kobieta Jessie traci narzeczonego. Próbując pogodzić się ze stratą, wyjeżdża do odludnej Luizjany, gdzie w posiadłości swojego ojca chce zmierzyć się z żałobą. Wkrótce odkrywa w domu groźną, nadprzyrodzoną aktywność, która związana jest z jej od lat nieżyjącą matką…


   ***

„Scenariusz na miłość”
Premiera: 28 listopada 2014

15 lat temu scenarzysta Ray Michaels (Grant) miał świat u swych stóp. Dowcipny, seksowny i rozchwytywany laureat najbardziej pożądanej filmowej nagrody świata – Oscara. Teraz jest spłukany, rozwiedziony i cierpi na chroniczny kryzys twórczy. Jedyne, co mu zostało, to  zawyżone poczucie własnej wartości – Ray mimo upływu lat i serii niepowodzeń, pozostał nadętym i pewnym siebie bufonem. Z nadzieją na zarobienie łatwych pieniędzy przyjmuje ofertę wykładów na niewielkiej uczelni. Tam, za sprawą ponętnej samotnej matki (Tomei), sam dostanie twardą lekcję życia.


   ***

„The November Man”
Premiera: 28 listopada 2014


Były agent CIA wykonuje misję, która zmusza go do konfrontacji z byłym uczniem. W sprawę zamieszani są również oficjele rządowi oraz rosyjski prezydent-elekt.Z każdym miesiącem premier jest coraz więcej i to coraz ciekawszych! 
Macie coś na oku?


15 komentarzy:

 1. Mam tak olbrzymią ochotę skomentować tę notkę, a tu obok przypomina o sobie "Lalka", którą w końcu muszę skończyć... :( Także, uwaga, uwaga... Na razie się żegnam, ale powracam w weekend, także strzeżcie się paczadłka czytelników moich komentarzy! Bo jest rekord do pobicia! ^^
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie czekam z utęsknieniem ;-)
   Ale niestety znów nie dodało się w pasku bocznym :-( Zaczynam się zastanawiać, czy to nie wina tej ogromnej zawartości. Może post jest po prostu za długi i muszę sie bardziej ograniczać? Ale jak tu wybrać te najciekawsze premiery? :-(
   Buziaki :-*

   Usuń
 2. Jak obiecałam, tak też robię. Mam spooooro do nadrobienia także może nie będę dużo czasu poświęcać na wstęp, jednak nie byłabym sobą, gdybym nie spytała czy w końcu udała ci się ta sprawa ze stażem w bibliotece? :)
  Virginia C. Andrews i kolejna jej książka! Fantastycznie. Wiesz, myślę, że w końcu czuję się dostatecznie silna, by zmierzyć się z kolejnymi tytułami od tej pani. Minęło te parę miesięcy odkąd miałam z nią styczność i wydaje mi się, że teraz znów moja psychika potrzebuje takiego dźgnięcia w stylu pani Virginii i jej patologicznych - w o dziwo, pozytywnym znaczeniu tego słowa - powieści. :) Także nie obiecuję, że szybko pójdę do biblioteki, bo szczerze powiedziawszy mam tyle zaległości, że prawdopodobnie do stycznia odpuszczę sobie bibliotekę, ale już w przyszłym roku na pewno wystąpię o kolejne tomy "Kwiatów na poddaszu", a później tej drugiej serii. ;)
  Tina Reber już daje następny tytuł?!?! Tak szybko?!?!? A ja jeszcze nie przeczytałam "Miłości bez scenariusza". :( Ale okej, będę mieć większą motywację. :) Nie mam pojęcia czy opis zdradza treść poprzedniego tomu, czy skupia się na innej parze, ale wolę nie ryzykować, także nie czytam. ;)
  Melissa Marr i zbiór opowiadań... Naprawdę to musi być zbiór opowiadań? :( O autorce wiele nie słyszałam. Coś tam kiedyś mi się rzuciło w oczy o "Opiekunce Grobów" bodajże, że ten tytuł jest całkiem interesujący, ale generalnie jakoś nigdy nie czułam potrzeby, żeby się wgłębiać w jej twórczość. I tym razem chyba spasuję, bo nie lubię opowiadań, toleruję je tylko w określonych przypadkach. Wyznaję zasadę, że antologii się nie czyta, bo w pewnych momentach, gdy człowiek zżyje się z bohaterami, nagłe, szybkie, chwilami wymuszone zakończenie niszczy magię. :(
  "Złota skóra" i... O MÓJ BOŻE! Początek XX wieku! Malarze! Artyści! WIEDEŃ! :( Ta książka wygląda tak niesamowicie intrygująco! I mimo, że to kryminał, w tej chwili naprawdę czuję ogromną potrzebę poznania tego tytułu! Ale chwilowo nie uczynię tego. Bo w takich książkach szukam przede wszystkim klimatu danych czasów, a jeśli w tej kwestii autor nawala, ja jestem wściekła. Dlatego MUSZĘ poczekać na jakieś recenzje, żeby się przekonać, czy przynajmniej ten aspekt został wykorzystany w dobry sposób. :)
  "Impuls" znów w zapowiedziach? :o Generalnie rzecz biorąc, sam pomysł na książkę podoba mi się. Okładka to co innego. :/ Bardzo prymitywna. Taka... niewystarczająca. Dla mnie. :( I to jest smutne, bo gdyby tylko zmienić ten napis... Ale co ja tam mogę wiedzieć. Jestem tylko uczennicą technikum o profilu cyfrowe procesy graficzne. :/
  "Upadek Kalomy" - GDYBYM nie straciła cierpliwości do autorek chyba po... szóstym tomie Domu Nocy, pewnie szalałabym ze szczęścia na ten dodatek. Ale straciłam. I wkurzyłam się bardzo, gdy autorki postanowiły znów przedłużyć serię, która jest niczym więcej jak beznadziejnym tasiemcem. A szkoda. Bo kiedyś naprawdę przyjemnie mi się ją czytało. A później po kolei wszystko się zaczęło sypać. Wzorowanie bohatereczki na bóstwo, które potrafi WSZYSTKO i w którym KAŻDY się zakochuje bez pamięci. Wzorowanie tej samej bohatereczki na biedną dziewuszkę, która mimo XXX adoratorów i XXX mocy czuje się "pokrzywdzona i biedna", bo przecież to ona jest najbardziej pokrzywdzona ze wszystkich. A i nie zapominajmy o tej szalonej akcji typu "o niebezpieczeństwo! Poświęćmy się, żeby tylko bohatereczka o SUPER mocach nie musiała nic robić". Okej.
  Ooo! L.A. Weatherly! Pamiętam jak "Anioła" czytałam parę lat temu. Do była jedna z pierwszych książek o aniołach, jedna z pierwszych książek o ZŁYCH aniołach, jakie czytałam. Uwielbiałam tą opowieść. Uwielbiałam miłość Willow i Alexa. I to, że uczucie nie pojawiło się z kosmosu. A później w sumie nie wiem co się stało, ale teraz już nie mam ochoty na poznawanie drugiego i finałowego tomu. Chyba wolę wierzyć, że całość skończyła się tak jak 'Anioł'. Poza tym, podobno teraz jest trójkącik miłosny, a ja naprawdę już mam go dosyć. DOSYĆ. Przynajmniej na jakiś czas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Dom tajemnic" MUSZĘ KONIECZNIE przeczytać i zdobyć. (Niekoniecznie w tej kolejności ^^) Bo nie dość, że okładka pierwszego tomu to istne CUDEŃKO, to wierzę, że treść również taka będzie. No i skoro teraz wychodzi tom drugi... Tak czy inaczej, dopisuję do listy. ;)
   O "Podarunku" czytam niemal na każdym blogu, który ostatnio odwiedzam. Nie wiem czemu, ale wszyscy zapowiadają tą książkę, jako jakieś absolutne cudo. Nie wiem dlaczego tak się dzieje - czy znają autorkę i mają pewność, że ich nie zawiedzie, czy opis dla nich wygląda interesująco, a nie tak chaotycznie jak dla mnie... Niemniej jednak, to nie zmienia faktu, że na razie nie skreślam tego tytułu, ale też nie "napalam się" na niego. Że tak to ujmę. Myślę, że muszę... dojrzeć do czytania literatury polskich autorów.
   "Black Ice" - O! I ten tytuł trzeba będzie zdobyć koniecznie! Panią Fitzpatrick lubię. Jej saga "Szeptem" bardzo miło mi się kojarzy (bo Patch <3) i naprawdę wiążą się z nią wielkie wspomnienia (serio, po "Upadłych" i "Aniele", "Szeptem" było trzecią książką o aniołach w moim życiu). Fajnie będzie zobaczyć styl pani Becci w innego rodzaju książce, aniżeli paranormal. Thiller młodzieżowy zapowiada się bardzo intrygująco, tajemniczo i niebezpiecznie i to wszystko sprawia, że jestem jak najbardziej za tym tytułem. No i cieszę się, że wygrała ta okładka! :3 Głosowałam na nią!
   I kolejna polska autorka! Ale tą już kojarzę. Nawet ostatnio zostały mi podarowane ebooki z niektórymi jej dziełami, także może dam jej kiedyś (wkrótce) albo nigdy (prawdopodobnie) szansę. Zobaczymy.
   "Świat lodu i ognia" i O MÓJ BOŻE, MUSZĘ TO MIEĆ. Nie mówię tego tylko jako fanka fantasy. Nie mówię tego tylko jako fanka G.R.R. Martina. Nie mówię tego tylko jako fanka Siedmiu Królestw i "Gry o Tron". Ja to po prostu... MUSZĘ MIEĆ! Koniec kropka! Zwłaszcza jeśli jest "bogato ilustrowana"! Może kupię bratu na Święta, a wtedy i ja sobie skorzystam? :D Będę mieć dobrą wymówkę :D
   O Kronikach Archero słyszałam coś tam kiedyś, ale jakoś nigdy mnie nie ciągnęło do tej serii. Bo ona też ma już ileś-tam-tomów, a ja naprawdę ostatnie o czym marzę, to nadrabianie kolejnej serii, która nie wiadomo kiedy (i czy w ogóle) będzie mieć swój koniec.
   Odnośnie Evansa i jego książek... Podobno ten autor jest dla fanek Sparksa. A że ja książkę Sparksa - "Szczęściarza" czytam już drugi miesiąc i nie zapowiada się, żebym miała ją skończyć w najbliższym czasie, raczej z lektury kolejnego pisarza zrezygnuję. Pozostanę przy swoich New Adult, przy swoim fantasy, przy swoich skarbach.
   "Utracone słowo" - Johanna! Uuuu! :D Milutko! :D Cóż. Nie powiem, żeby fabuła mnie nie zainteresowała. :) Bo jednak połączenie śladów historii (Sherry fanka!) z sensacją może być dobrą mieszanką, o ile została idealnie wymierzona, a nie przesadzona w jedną czy drugą stronę.
   "Transplantacja" też interesująco się zapowiada. No, ale. Jak tu się w pełni przekonać do tych książek, skoro nie jest się przekonanym do samego gatunku lub do treści? Nie podejmę decyzji, dopóki nie przeczytam jakiejś recenzji. :)
   Rany. SERIO? 14 tom PLL? Na litość boską. Czy autorka w ogóle rozważa koniec tej serii?
   Całą serię "Drużyna" chcę kiedyś przeczytam, bo ktoś mi kiedyś ją polecał, ale na razie tego nie zrobię. Mam za dużo na głowie, za mało czasu i... ogólnie brak chęci na cokolwiek. Chyba rozpoczyna się coroczna depresja. :/
   "Kurort Amnezja" - miło. Widzę w tym zestawieniu sporo niesamowicie interesujących tytułów, ale do żadnego nie jestem w 100% przekonana, czy mi się aby na pewno spodoba. I to jest smutne. Chciałabym, żeby mój instynkt czytelniczy teraz coś zdziałał, ale nieee. On sobie postanowił wyjechać na wakacje. :/

   Usuń
  2. "Wstęga i kamień"! Już drugi tom! A nie tak dawno temu był pierwszy. ;) I powiem ci, że z wszystkich polskich premier w ówczesnym czasie, wydawał mi się chyba najbardziej intrygujący. Ale magia w polskim wydaniu w większości wypadków zawodzi, dlatego jestem trochę nieufna. To znaczy trochę bardziej niż zwykle ^^
   "Latarnia" - gotycka powieść o duchach? Romans? Ciekawe! :D Lubię gotyckie klimaty, "Retrum. Kiedy byliśmy martwi" było gotyckie w młodzieżowych klimatach i niezmiernie miło wspominam tą mroczną powieść, więc ciekawa jestem jak by wypadł gotyk w wersji dla starszych. Oby tylko wszystko jak zwykle nie zeszło pod kąt romansu...
   "Człowiek, który czytał umarłych" - ekhem. Nie żebym się wtrącała. Ale cholera. Czy tylko mi się wydaje, że ten opis zdradza połowę książki? Jak nie więcej? Ale oprócz tego mankamentu, wszystko zalicza się raczej na korzyść pozycji. Interesująca okładka, interesujący opis, interesujący... tytuł! I choć nie mam zazwyczaj do czynienia z chińską treścią lektur to muszę przyznać, że ta mnie kusi, by dla niej zrobić wyjątek. :)
   "Orfeusz" nieee no. Tym tytułem to mnie autor kupił. Kocham mit o Orfeuszu. Kocham go do tego stopnia, że byłabym w stanie tą książkę wziąć w ciemno, mimo że nie ma związku ze swoim greckim odpowiednikiem ^^ A przynajmniej tak przypuszczam. ;)
   O! Muszę ci się pochwalić, że przeczytałam ebooka pierwszej części przygód Setaphanie Plum i... było fajnie. Szczerze mówiąc, spodziewałam się czegoś lepszego, bo chyba nie było momentu, żebym choćby zachichotała, ale... przyjemna, szybka lekturka na odstresowanie. Tak jak mówiłaś. :)
   Ach. Anetę Jadowską mijałam na Targach w Krakowie i gdyby nie ta olbrzymia kolejka do niej, pewnie bym się zatrzymała, żeby zdobyć autograf. No, ale. Sherry jest leniwa. Gdyby jeszcze miała jakiś punkt odniesienia, punkt zaczepienia, kogoś kto by ją przytrzymał i powiedział "CHODŹ, TO ANETA JADOWSKA, KONIECZNIE MUSISZ JĄ POZNAĆ" to bym stanęła w kolejce, ale... cóż. :D Życie.
   "Dawca"! O ja cię. Miałam przecież przeczytać go w październiku! Szlag! Ale okej - przeczytam w listopadzie, nie ma innej opcji. Okazuje się, że mój brat! Mój własny rodzony brat, już oglądał film, a ja jeszcze nie ^^ A wiadomo, że ja tego nie zrobię dopóki nie przeczytam książki ^^ "Skrawki błękitu" kupię na pewno, jeśli nie dla treści to dla... fantastycznej okładki. FANTASTYCZNEJ. :3 BŁĘKITNEJ! <3
   Mam "Mroczną bohaterkę" na półce od stycznia tego roku, ale nie mogę się za nią wziąć. Po prostu nie mam motywacji. A chciałabym to mieć za sobą, tym bardziej, że początkowo dobrze się do niej nastawiałam. Dopiero później spłynęła fala krytyki i jakoś tak to zostało, że nie chce mi się jej otwierać. ;(
   "Jeszcze raz, Nataszo" - wiesz co mnie zastanawia? Czemu, skoro już polscy pisarze piszą ksiązki, zazwyczaj dają bohaterom imiona jak z przedwojennej Polski. Albo germańskie. Albo cygańskie. Albo inne takie. A nie polskie. Takie typowo polskie. Jak nie wiem. Patrycja na przykład! :D Z Nataszą mi tu wyskakiwać. PHI! Przynajmniej to nie po raz kolejny Sara. Już mam ich dość, naprawdę.
   O! Ćwieka też mam w planach. Kiedyś. :D

   Usuń
  3. Pakiet Rywalek! KUPUJĘ! Albo powiem rodzicom, że chcę na Gwiazdkę <3 Tak czy inaczej: będę go mieć! :D
   "Baśnie braci Grim" - tylko fakt, że premiera tej książki jest za tydzień, powstrzymuje mnie przed złozeniem pewnego zamówienia. Bo czekam na ten tytuł od miesięcy. MUSZĘ GO MIEĆ. I BĘDĘ GO MIEĆ. Jeszcze w tym miesiącu. Tym bardziej, że dziś odwiedziła mnie moja matka chrzestna z zaległym prezentem urodzinowym i bardzo się cieszę, bo tym samym zasponsorowała mi paczkę książek. :) Albo paczk(i), zobaczymy. :) Chciałam jednak tylko napisać, że jako fanka baśni, bajek, legend i w ogóle - nie wyobrażam sobie nie mieć takiego egzemplarza w swoich zbiorach. ;) Tym bardziej, że ta okładka... Czy tylko ja uważam, że jest obłędnie piękna? :3
   "W śnieżną noc" pewnie kiedyś też kupię. Może nawet wcześniej niż później. Mimo, że nadal jestem zła na Greena. Bo "19 razy Katherine". Bo "Gwiazd naszych wina". Ale okej. Jak coś jest z nawiązaniem do Świąt, wiadomo, że jest to idealne dla mnie. :D
   Finał "Kręgu"! Niesamowite ^^ Może w związku z tym, zamówię sobie całą trylogię. :) Bo wiesz, trochę się bałam, że wydawnictwo nie wyda całej trylogii, dlatego postanowiłam jej nie zaczynać, ale teraz nie mam wymówki. :)
   "Miasto cieni"! <3 A ja mam w domu "Nawiedzony dom pani Peregrine" <3 W Ameryce te książki są wielbione, więc liczę, że i na mnie zrobią pozytywne wrażenie. Albo przynajmniej nie sprawią, że będę chciała je podrzeć na kawałeczki. :) Ogólnie, wydanie jest cudowne, twarda oprawka mnie zauroczyła i ogólnie... w środku są takie zdjęcia... Creepy. I to mi się podoba ^^
   Na dodatki od Kiery Cass przyjdzie czas. Najpierw niech wyda te kolejne tomy 'Rywalek'. :) Ale ogólnie, ten dodatek mi się kojarzy z "Trzema tajemnicami Julii" czyli dodatku do "Dotyku Julii". Tam był Warner i ten głupi Adam, tu jest Maxon i Aspen.
   Trylogia od Marka Lawrence'a też mnie strasznie kusi! Wydawnictwo w końcu dało znak życia na facebooku, co więcej - obiecują spektakularny powrót, więc staram się im wierzyć i trzymam kciuki, by plany doszły do skutku. :)
   "Urodzona o północy" była całkiem w porządku, nic wybitnego, ale przyjemnie się ją czytało, dlatego mam nadzieję, że biblioteka nie zapomni o wydawnictwu Feeria i dokupią drugi i trzeci tom. A później kolejne.
   "Sabriel"! <3 Mam ebooka po angielsku zdaje się, ale cieszę się, że ten tytuł został wznowiony. Coś mi mówi, że to będzie naprawdę ciekawa książka i liczę, że ten mój instynkt się nie myli. Tym bardziej, że ta okładka jest prześliczna i chciałabym móc ją kupić bez wyrzutów sumienia :D Tak się zresztą też sprawa ma z kontynuacjami.
   "Splątany warkocz Bereniki". No cóż. Mam nadzieję, że tym razem wydanie dojdzie do skutku, bo ostatnio tak się namnożyło zapowiedzi po internecie, że naprawdę. Nawet ignoruję fakt, skąd pochodzi autorka, tak bardzo jestem ciekawa treści. Zapowiada się bardzo intensywnie i intrygująco, także... nie zawiedźmy się!
   "Wierny"! <3 Uwielbiam tą serię, bo pani autorka zamiast słodkiego, bądź smutnego NA, pisze... powiedzmy... Mocne. Pełne wrażeń. Czytanie jej książek można porównać do jazdy na motorze. Boisz się, ale też to jest takie... emocjonujące i niesamowite! :)
   "Ekspedycja" jest jak najbardziej w moim tonie. Tylko jeden szczegół mnie nurtuje. Ile lat mają bohaterowie... Bo skoro odkrywają tą mumię, to podejrzewam, że nie są... nastolatkami, a już starszymi ludźmi, doświadczonymi powiedzmy. A takie coś, zazwyczaj sprawia, że książki i treść są dla mnie niejasne i nie jestem przekonana. :(
   Muszę w końcu sięgnąć po jakąś książkę Kinga! Skoro przygodę z piórem jego syna rozpoczęłam i jak na razie skończyłam na "Rogach" (choć mam w planach inne jego książki), to teraz najwyższy czas na ojczulka. Ale wiesz, trochę się boję. Trochę bardzo nawet. :o

   Usuń
  4. Następna powieść od Sandi Lynn?! A ja jeszcze nie przeczytałam pierwszej, choć już wgrałam sobie na tableta. :( Muszę się za to wziąć w tym miesiącu. :( Bo inaczej nie zdążę przeczytać w tym roku, a bardzo bym chciała zrecenzować jak najszybciej i porównać do innych NA od Ambera.
   Odnośnie "Perskiej miłości' - znów, mam wrażenie, że opis zdradza sporo za dużo. Poza tym, coś czuję, że to nie jest książka dla mnie. No bo serio, lala zgadza się wyjść za mąż praktycznie faceta nie znając? Myślę, że strasznie bym się denerwowała z poczynań bohatereczki, także... nie dziękuję. Mam już dość na koncie tej "przyjemności". :/
   "Anomalia"! Jej! Teorie spiskowe o Czarnobylu?! Fajnie! :D Tylko po nazwisku wnioskuję, że autor jest Włochem, a niestety mam do tamtych pisarzy uraz. WIELKI. Więc muszę odmówić.
   "Cząstka ciebie" - do pewnego momentu, byłam przekonana, że to nie jest książka dla mnie, ale tak po skończeniu opisu.. Kurczę. Przemawia to do mnie. Widać, że poruszony jest głębszy temat, coś o roli ojca w rodzicielstwie, coś o zdradach i radzeniu sobie z losem, jakkolwiek podły by on nie był. Podoba mi się!
   "Dwaj żołnierze" i... kochana popraw sobie, bo ci w opisie brakuje "I" :) Ale generalnie powieść znów - nie dla mnie. Musisz mi wybaczyć takie skrótowe opisy i brak... zwyczajowej paplaniny, ale nie wiem co ostatnio się ze mną dzieje, że jestem cholernie przybita (pewnie ta depresja - co mnie dziwi, bo zazwyczaj czekała na mnie w grudniu i teraz jestem przerażona, że będzie trwać tak długo!) i generalnie na wszystkich się złoszczę, a na siebie to już w ogóle. Wiele głupot mi do głowy przychodzi, no ale.

   Filmy zatem!
   "Dzień dobry, kocham cię" - wiesz, naprawdę nie lubię polskich filmów. Są strasznie głupie, zero humoru i w ogóle jakieś takie sztuczne mi się wydają. Ale! Powiem ci, że w sumie ten bym mogła oglądnąć. Dla uroczej pani Kurdej-Szatan. Ona jest taka prześliczna i wesoła! I ten facet... Łukasz Garlicki. Może nie jest... jednym z moich mężów, ale... powiem ci, że tak z daleka wygląda... intrygująco.
   "Interstellar"! Czekałam na ten film! A teraz, kiedy już jest... kompletnie nie mam na niego ochoty ^^ Nie wiem czemu, ale mam takie dziwne wrażenie, że on może być dla mnie męczący z pewnych względów. Chyba na razie wolę pozostać przy moich kochanych serialach i komediach romantycznych. :)
   Haha. "Bella i Sebastian". Ach. Moja psinka ma na imię Bella, a mój brat ma na imię Sebastian i ostatnio właśnie wysłał mi tytuł tego filmu i śmialiśmy się razem, tym bardziej, że on raczej nie dogaduje się zbyt dobrze z moją Bells. :D I jakoś tak. Dziwny zbieg okoliczności i zbieżność imion ^^ Ogólnie rzecz biorąc, film zapowiada się... uroczy, ale nie. Naprawdę wolę pozostać przy moich serialach i komediach romantycznych.
   Jak ja uwielbiam Johna Cusaka! Ale akurat ten tytuł wydaje mi się jakiś taki... dziwny i lekko odjechany. No dobra, może nie "lekko". :D
   "Śmieć". O Jezu. Ale mam dreszcze po oglądnięciu tego zwiastuna. Normalnie aż się wzruszyłam przy nim. Na początku myślałam, że to będzie coś w stylu "Slumdoga", który bardzo mi się podobał, a tu się okazuje, że niekoniecznie! Że to może być coś o niebo lepszego! MUSZĘ TO KONIECZNIE ZOBACZYĆ! Klnę cię moje kino! MASZ TO PUŚCIĆ!
   "Mów mi Vincent"! Co ja patrzę! Na filmwebie pisze, że premiera jest dopiero w grudniu! :( Ale szajs! :( A szkoda, bo to drugi film ze wszystkich jak dotąd, który niesamowicie mnie zainteresował ^^ Wydaje mi się, że będzie wart poświęconego mu czasu, może będzie nawet zabawny no i.. ten chłopiec jest taki uroczy *-*
   "Głupi i głupszy bardziej" ooookej. Lubię oglądać głupoty, ale to jest lekkie przegięcie. :) Chyba spasuję. REEEALLY.

   Usuń
  5. "Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę" jjeeeeju! Ale słoodkie *-* A "Śpiąca Królewna" to z jakiegoś powodu moja ulubiona bajka z dzieciństwa (razem z "Jasiem i Małgosią", więc of course będę musiała obejrzeć <3 A może nawet rodzice będą chcieli wziąć moją młodszą siostrę na to do kina, więc jakby co - dołączę się! :D Hobbity, to znaczy krasnoludki są prześliczne i bardzo ładnie graficznie wykonane, także zapowiada się fajna bajeczka. :)
   "Kosogłos" Pfe. Myślę, że się zawiodę na tym filmie. :/ Będzie za mało Peety, za dużo Gale'a, plus niepotrzebne rozcięcie w części, która powinna być całością. :/
   "Gdzie jest Mikołaj" o rany. To jest po prostu niewiarygodne. Taki fajny, familijny, świąteczny film, a Polacy rozwalili zwiastun. Tak słaby dubbing to doprawdy chyba tylko my mamy. Dubbing, który nawiasem mówiąc, psuje wszystko nawet w zwiastunie! A co dopiero na wielkim ekranie!
   "Rozgrywka"! Mmm! Zapowiada się fajnie! Połączenie thrillera, sensacji, akcji, grozy i romansu <3 Jak dla mnie mieszanka idealna. :) No i Kirsten Dunst, która jest bardzo zdolną aktorką. ;) Dobrze mi się kojarzy.
   "Piorun i magiczny dom" CO ZA MENDY! NO CO ZA MENDY! Jak można wyrzucić KOTKA?!?!?!?!?!?!?! Jako kotomaniaczka, nazywana przez rodziców kocią mamą SPRZECIWIAM SIĘ CZEMUŚ TAKIEMU! Mogą sobie strzelać do siebie, skoro są tacy mądrzy na tych wszystkich wojnach, ale CZEMU NIKT NIE PRZEJMUJE SIĘ ZWIERZĘTAMI! CZEMU NIKT NIE PRZEJMUJE SIĘ KOTAMI?!?!?!? Wstyd i hańba! Gdy już zdobędę świat, wszyscy którzy myślą o kotach źle, będą mieć ze mną do czynienia! Zobaczymy czy będzie tak fajnie jak myślą.
   A odnośnie bajeczki... Urocza. :) Pewnie też obejrzę.
   "Wielka szóstka"! Jak ja straaasznie wyczekiwałam na tą bajeczkę! Ona tak wspaniale się zapowiadała! I w dodatku to Pixar! A ja kocham ich produkcje, bo są niesamowicie wykonane pod względem graficznym. :) Poza tym, Amerykanie wybrali ten filmik, najlepszym w z najbliższych premier, więc coś musi być na rzeczy. :)
   "Szefowie wrogowie 2" i Jenn Aniston! Fajnie :) Co prawda nie oglądałam jeszcze jedynki - do czego się przymierzam, ale już widzę, że to może być całkiem zabawne przeżycie, także zapisuję sobie i ten tytuł. Okej, może się myliłam. Może ten miesiąc wcale nie będzie słaby pod filmowym względem. ;)
   "Klątwa Jessabelle" szczerze mówiąc... Nie mam ochoty włączać sobie tego zwiastuna. Musisz mnie zrozumieć. Jest po drugiej w nocy, a ja naprawdę chcę dziś spać spokojnie, bez koszmarów ^^ Ale ładne imię - Jessabelle. :) Wyjątkowe.
   "Scenariusz na miłość" zdeeecydownie ten miesiąc będzie wyjątkowo urozmaicony ^^ Hugh Granta niesamowicie lubię oglądać, bo zazwyczaj filmy z nim są po prostu wspaniałe i ciekawe wątkowo, czy fabularnie, także i ten sobie zaznaczam do oglądnięcia. No i to komedia romantyczna, więc coś idealnego dla biednej Sherry. :)
   "The November Man" nie jest w moim stylu, ale chcę zobaczyć, bo tam występuje Eliza Taylor z "The 100" którą KOCHAM za jej niesamowite poczucie humoru :) Ona jest tak cudowną osobą, że żałuję, iż nie mogę jej poznać na żywo. :) Ale spoko, wyjdę za mąż za Dylana O'Briena albo Thomasa Brodie-Sangastera to w końcu wyląduje na jej ślubie, czy jakimś przyjęciu i się zapoznamy. ;)

   No. Także przepraszam, że mój komentarz (komentarze) był taki suchy. Taki... pusty. Wiem, że czegoś mu brakuje. Po prostu czuję się trochę wypruta emocjonalnie i na razie nie wiem co robić, oprócz oglądania serialów, które są moim życiem <3
   Pozdrawiam i życzę cudownego listopada!
   Sherry

   Usuń
  6. Niestety staż okazał się wielkim niewypałem, bo pojawiły się problemy ze strony urzędu pracy, który staże finansuje... I mimo, że byłam u nich i pytałam czy są fundusze (były) okazało się, że są przeznaczone na staże dla osób od 30 do 50 roku życia, choć nie słyszałam, żeby ktokolwiek w tym wieku wybierał się na staż... Tak więc w dalszym ciągu jestem bezrobotna i nieszczęśliwa, że nie mogę sobie zarobić na książki :-P
   Ja dwa poprzednie tomy serii Virginii mam ale jeszcze nie odważyłam się ich ruszyć, za to moja mama dosłownie je pochłonęła i nie może się doczekać aż znajdę jakąś dobrą promocję na trzecią część ;-)
   Opisu "Próby uczuć" absolutnie nie czytaj, bo seria skupia się na jednej parze. Ciekawa jestem jak potoczą się dalsze losy Taryn i Rayana więc mam nadzieję, że pan Rafał wkrótce do mnie napisze z propozycją zrecenzowania ;-) Chociaż z datą premiery jest coś nie tak, bo książka jeszcze się nie ukazała choć planowana jest na ten miesiąc... No cóż taka była na stronie wydawnictwa ;-)
   Tego zbioru Melissy trochę się obawiam, bo choć jej serię o wróżkach bardzo lubię, to tu na dwustu kilku stronach jest cała masa opowiadań i coś mi się wydaje, że nie uda mi się wczuć odpowiednio w ich treść.
   Tak "Impuls" znów w planach, ale czy się ukaże to wielka zagadka...
   Ja swojej przygody z "Aniołem" jeszcze nie zaczęłam i to chyba dobrze, bo istnieje większa szansa, że będę miała ochotę na kolejne tomy ;-) W sumie nie wiem czemu wszyscy tak czepiają się okładek. Może postacie mają trochę demoniczne twarze, ale ogólnie mi się podobają, mają fajne kolorki ;-)
   Też bardzo polubiłam szeptem, choć muszę przyznać, że średnio pamiętam co tam się działo. Niemniej kupiłam jakiś czas temu wszystkie tomy i muszę zacząć czytać od początku, żeby nie pogubić się w tym co się dzieje, a potem na pewno sięgnę po Blac Ice zwłaszcza, że okładka idealnie wpasowuje się w klimat poprzednich tej autorki ;-)
   Człowiek, który czytał umarłych i mnie intryguje właśnie przez wzgląd na ten niesamowity klimat, który jest raczej rzadkością w literaturze.
   Stephenie Plum właśnie taka jest- lekka przyjemna i odstresowująca, ale mimo, że mam drugi tom (szczotka z jakiegoś konkursu) to jakoś nie mam ochoty się za niego zabierać, może gdybym zrobiła to bezpośrednio po przeczytaniu jedynki zapał byłby większy... Cóż pozostaje poczekać do wakacji i zabrać się za nią w jakiś leniwy dzień ;-)
   Ja też "Skrawki błękitu" kupuję na pewno, w sumie nie wiem co mnie ujęło w prozie Lois Lowry ale naprawdę dawno nie czytało mi się nic tak lekko i dobrze jak "Dawcę".
   Wiesz z tymi imionami chodzi chyba o to, by czytelnik nie odczuwał właśnie tej "polskości", bo my jesteśmy najlepszymi przykładami, że to co polskie niekoniecznie dobrze się kojarzy ;-) Mimo wszystko na Patrycję ciągle czekam. Swoją drogą w "Tatuażu z lilią" jest Pati, ale to wredna macocha co nie napawa mnie optymizmem :-D

   Usuń
  7. Mi też okładka Baśni niesamowicie się podoba. Sama chętnie widziałabym ją na swojej półce :-)
   Ja "W śnieżną noc" niesamowicie chciałabym przeczytać, bo chyba nigdy nie czytałam takiej świątecznej książki. Do tego okładka jest przeurocza!
   Ja kiedyś wygrałam pierwszy tom kręgu ale niestety paczka nigdy do mnie nie dotarła... Miałam nawet w planach mimo wszystko kupić serię ale jakoś nie mogę sie zmotywować.
   "Nawiedzony dom pani Peregrine" też kupiłam w tamtym miesiącu ;-) i również jestem pod ogromnym wrażeniem wydania :-)
   O dziękuję bardzo za wyłapanie błędu ;-) Już poprawiam :-) Jakoś przy takiej masie tekstu nigdy nie chce mi się wszystkiego dokładnie sprawdzić :-P

   Też lubię Basię Kurdej-Szatan! Niestety polskich filmów nie znoszę a ten wydaje mi się równie głupi co wszystkie inne więc podziękuję ;-)
   Na "Interstellar" jadę dziś do kina więc szykuj się bo zapowiada się recenzja ;-) chociaż myślę, że coś jest w Twojej teorii, bo film trwa prawie 3 godziny...
   No nie mów, że znowu mi to zrobili... dlaczego zawsze zmieniają daty premier jak już je dodam? :-(
   I ja na "Kosogłosa" się nie napalam, zwłaszcza, że nie oglądałam jeszcze dwójki.
   O kurczę, na mnie też mówili "kocia mama"! :-D Co prawda dawno temu ale koty to nadal moja wielka miłość. Choć ostatnio poświęcam się raczej wychowaniu małych piesków. Najpierw był Bruno (który nawiasem mówiąc wyrósł na wielkie niegrzeczne bydlę :-P) a teraz próbuję opanować maleńką Gabi, która jest Yorkiem ;-) Chyba nie powstrzymam się i pokarzę ją światu przy okazji następnego stosika :-)
   A ja właśnie obejrzałam zwiastun "Klątwy Jessabelle" nawet dwa razy i mam ogromną ochotę obejrzeć film! Wszystko przez to, że zapowiada się coś w klimacie "Obecności" ;-)

   Jaki suchy? Jaki pusty? Uwielbiam Twoje komentarze :-*
   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 3. Po przeglądnięciu całego posta myślę, że godny uwagi jest Dom Tajemnic Starcie potworów! To jedna z lepszych książek jakie czytałam. Fantastyczne przygody trójki rodzeństwa, które zawsze może na siebie liczyć, pełno dziwnych stworów, czarów i zaskakujących zwrotów akcji sprawia, że od książki ciężko się oderwać :) Polecam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat mam na półce pierwszą część, więc prędzej czy później na pewno się za nią zabiorę :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Za każdym razem, gdy patrzę wstecz na to, co mi się przydarzyło, zawsze doceniam wspaniałego dr Akhere (Akheretemple@yahoo.com) za to, co dla mnie zrobił. Ten rzucający czar sprowadził moje finanse, które opuściły mnie bez żadnego powodu. Spotkałem wielkiego rzucającego czar i powiedział mi wszystko, co muszę zrobić! Teraz cieszę się, że doktor Akhere przywiózł go z powrotem i kocha mnie bardziej niż kiedyś! możesz również skontaktować się z nim na jego aktywnym adresie e-mail (Akheretemple@yahoo.com) lub dodać go na Whats-app: +2348129175848.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chcę tylko szybko poradzić każdemu, kto ma trudności w jego związku z kontaktem z Dr.Agbazara, ponieważ jest on jedyną osobą zdolną do przywrócenia zerwanych związków lub zerwanych małżeństw w terminie 48 godzin. ze swoimi duchowymi mocami. Możesz skontaktować się z Dr.Agbazara, pisząc go przez e-mail na adres ( agbazara@gmail.com ) LUB zadzwoń / WhatsApp mu na ( +2348104102662 ), w każdej sytuacji życia znajdziesz siebie.

  OdpowiedzUsuń
 6. 50 year old Structural Analysis Engineer Rollin Hucks, hailing from Smith-Ennismore-Lakefield enjoys watching movies like Joe Strummer: The Future Is Unwritten and Paintball. Took a trip to Ilulissat Icefjord and drives a Bugatti Type 18 5-litre Sports Two-seater. ten artykul

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.