3 września 2014

Premierowy wrzesień


UWAGA: Daty premier są ruchome i mogą ulec zmianie


Książki:„Ocalona”- Aprilynne Pike
Seria: Ocalona #1
Wydawca: Dolnośląskie
Premiera: 3 wrzesień 2014

Tavia jako jedyna ocalała z katastrofy lotniczej. Kiedy ukazuje się jej tajemniczy chłopak-widmo, a wokół niej dzieje się coraz więcej dziwnych rzeczy, przestaje wierzyć w przypadek. Nie wie jednak, że ma ocalić świat i powstrzymać groźne bractwo…

***

„Nauka Świata Dysku IV. Dzień sądu”-Jack Cohen, Terry Pratchett, Ian Stewart
Seria: Nauka Świata Dysku #4
Wydawca: Prószyński i S-ka
Premiera: 4 wrzesień 2014

Na Naukę nigdy nie jest za późno…

W Świecie Dysku dojrzewa wszechpotężna awantura i lord Vetinari przewodniczy trybunałowi. Omnianie chcą przejąć kontrolę nad Światem Kuli, którego istnienie stanowi kpinę z ich religii. Jednak magowie z Niewidocznego Uniwersytetu nie bardzo chcą go oddać – w końcu to oni go stworzyli.

Na scenę wkracza bibliotekarka ze Świata Kuli, panna Marjorie Daw. Może to ona – w szpilkach Jimmy’ego Choo i obdarzona analitycznym umysłem – potrafi pomóc? Ponieważ ludzie po obu stronach zaczynają się mocno irytować, padają bardzo ważne pytania i ktoś musi się chyba wytłumaczyć…

W „Dniu sądu”, czwartym tomie cyklu Nauki Świata Dysku, Terry Pratchett, profesor Ian Stewart i doktor Jack Cohen kreują oszałamiającą mieszankę fikcji, najnowszej nauki i filozofii, by znaleźć odpowiedzi na NAPRAWDĘ wielkie pytania, mierząc się z Bogiem, Wszechświatem i – prawdę mówiąc – ze wszystkim.
***


„Kłamstwo doskonałe”- Sara Shepard
Seria: The Lying Game #4
Wydawca: Otwarte
Premiera: 8 wrzesień 2014

Żyłam w przekonaniu, że moja rodzina jest bliska ideałowi, jednak okazało się, że jest zupełnie inaczej. Moi rodzice strzegą sekretu, który może mieć związek z moją śmiercią. Jak daleko się posuną, by prawda nie wyszła na jaw? Mnie już nikt nie skrzywdzi, ale jest przecież Emma… Jeśli nie będzie ostrożna, historia może się powtórzyć.

„The Lying Game” to nowa seria Sary Shepard, autorki bestsellerowych „Pretty Little Liars”. Ekscytujące powieści o intrygach, sekretach i kłamstwach zdobyły rzesze fanów na całym świecie, a na ich podstawie nakręcono popularne seriale telewizyjne.
 ***

„Na zawsze tom.1”- Sandi Lynn
Seria: Na zawsze #1
Wydawca: Amber
Data wydania: 9 wrzesień 2014

Sandi Lynn to jedyne nowe nazwisko wśród uznanych mistrzów wszystkich gatunków na szczycie list „New York Timesa”.

Uniesienie i rozpacz. Radość i łzy. Życie i śmierć.
To książka o tym, jak miłość może pokonać los.

Ellery, utalentowana malarka, wycierpiała więcej niż jakakolwiek dwudziestotrzylatka. Teraz kiedy wreszcie ma nadzieję, że zostawiła za sobą strach i chorobę, los wymierza jej nowy cios.
Connor Black to marzenie każdej kobiety. Młody, seksowny, bogaty.
Ale przeżył tragedię i jest przekonany, że wszystko w nim umarło.
Niespodziewanie Ellery budzi w nim uczucia, których wcześniej nie doświadczył. Niepokoi go, że nie zwraca uwagi na plotki o nim i o kobietach…
Bo Ellery wie, że nie mogą być razem. Jej tragedia ma ciąg dalszy i może zniszczyć Connora – na zawsze…
 ***

„Dziedzictwo światła”- Gesa Schwartz
Seria: Grim #2
Wydawca: Jaguar
Premiera: 9 wrzesień 2014

Od czasu, gdy Mia i Grim pokonali potężnego Serafina minął już rok. Nieoczekiwanie świat znów staje na krawędzi zagłady. Paryżem wstrząsa seria brutalnych morderstw. Również Mia, którą dręczy wizja zmarłego brata, staje się celem ataku. Wspólnie z Grimem dziewczyna stara się odkryć, kto stoi za zabójstwami. Szybko okazuje się, że makabryczne zbrodnie są tylko preludium do czegoś o wiele bardziej przerażającego...
 ***

 „Przypadkowe szczęście”- Abbi Glines
Seria: Perfection #1
Wydawca: Pascal
Premiera: 10 wrzesień 2014

Woodsa Kerringtona nie kręciły wrażliwe dziewczyny. Wymagały zbyt dużo wysiłku. Dla niego liczyła się przyjemność. Jedna gorąca noc bez zobowiązań – to było wszystko, o czym myślał, kiedy zobaczył Dellę po raz pierwszy. Spędził z nią tylko kilka godzin. Tygodnie później nie potrafił oderwać od niej myśli. Musiał ją mieć. Woods nie miał pojęcia, że ta beztroska dziewczyna była bardziej krucha, niż mógłby się spodziewać. Kiedy Della powraca do Rosemary, wszystko wskazuje na to, że powinni trzymać się od siebie z daleka. Żadne z nich nie jest naprawdę wolne. Najbezpieczniej byłoby się wycofać… Ale czy Woods może na to pozwolić?
 ***

„Dzień, w którym umarłam”- Belen Martinez Sanchez
Wydawca: Harlequin/Mira
Premiera: 10 wrzesień 2014

Nic nie jest takie, jakim się wydaje. Zdarza się, że koniec to dopiero początek. Dla Diletty Mair wszystko zmieniło się drugiego października dwa tysiące trzeciego roku. Wtedy zrozumiała, że naprawdę istnieje życie po śmierci. Że anioły mają niewiele wspólnego z jej wyobrażeniami, a zamieszkane przez demony piekło jest czymś jak najbardziej rzeczywistym. Drugi października dwa tysiące trzeciego roku okazał się dniem innym niż wszystkie. Tego dnia Diletta Mair umarła. Czasem niebo budzi strach, a wspólny język łatwiej znaleźć z demonami. Szczególnie, gdy stajesz się jednym z nich.
 ***

„Tropiciel. Zapomniana księga”- Paulina Hendel
Seria: Zapomniana księga #2
Wydawca: Nasza Księgarnia
Premiera: 10 wrzesień 2014

Hubert budzi się w Paryżu, jak gdyby tragiczna w skutkach wyprawa po księgę nigdy nie miała miejsca. Zagłada cywilizowanego świata jeszcze nie nastąpiła, więc chłopak ma szansę zmienić bieg historii. Wyznacza sobie jeden cel: zdobyć księgę, która pomoże mu w walce z demonami.

Jednak bieg wydarzeń jest nieco inny, niż chłopak się spodziewa. Impuls elektromagnetyczny niszczy osiągnięcia techniki, ale nigdzie nie ma demonów, a ludzie nie traktują poważnie ostrzeżeń Huberta. Dramatyczne wspomnienia nie dają mu jednak spokoju…
Czy skradziona z biblioteki księga oraz wiedza na temat demonów pomogą przetrwać Hubertowi i jego bliskim?

Postapokaliptyczna przygoda, której nigdy nie zapomnisz!
 ***

“Zła krew”- Sally Green
Seria: Złota krew #1
Wydawca: GW Foksal/ Uroboros
Premiera:  10 wrzesień 2014

Wola przetrwania, która pokonuje wszelkie przeciwności.

Współczesny świat, w którym obok ludzi żyją wiedźmy – dobre białe oraz złe czarne. Piętnastoletni Nathan jest mieszańcem obu zwaśnionych, ściganym i wyalienowanym, lecz zdecydowanym przetrwać za wszelką cenę. Pierwsza część trylogii, która zostanie przetłumaczona w kilkudziesięciu językach.

Sally Green – mieszka w północnozachodniej Anglii, uwielbia spacery i pije zdecydowanie za dużo kawy. Half Bad jest jej debiutem literackim.

Rekord Guinnessa: Najczęściej tłumaczona przed premierą książka debiutującego autora.
 ***

„Wspomnienia w kolorze sepii”- Anna Szepielak
Seria: Młyn nad Czarnym Potokiem
Wydawca: Nasza Księgarnia
Premiera: 10 wrzesień 2014

W ostatnim czasie Joannie nie powodziło się najlepiej: choroba ojca, utrata pracy, rozstanie z narzeczonym i dziwne, regularnie powracające sny... Życie w małym miasteczku nad Czarnym Potokiem, gdzie wszyscy się znają, też nie zawsze jest proste. Mimo to kobieta każdego dnia stara się udowodnić sobie i światu, że doskonale nad wszystkim panuje. Jedyną rzeczą, jakiej pragnie, jest spokój. Spokój, który próbuje zburzyć pewien tajemniczy Filip...
Sposobem na oderwanie się od codziennych problemów jest nowa pasja Joanny. Tworząc drzewo genealogiczne i przeglądając pamiątki rodzinne, trafia ona na starą fotografię babci urodzonej we Lwowie. To fascynujące odkrycie stanie się początkiem nostalgicznej podróży w rodzinną przeszłość. Będzie w niej wszystko: wojna, miłość, zdrada, szczęście, tragedie i cudowne ocalenia...
Czy Joanna odnajdzie w sobie siłę babek i prababek, żeby na nowo uwierzyć w istnienie szczęścia i dać szansę rodzącemu się uczuciu?
 ***

„Dolina mgieł i róż”- Agnieszka Krawczyk
Wydawca: Filia
Premiera: 10 wrzesień 2014

Historia, która brzmi jakby była z bajki, ale przecież mogłaby się wydarzyć...

Pewnego jesiennego wieczoru Sabina Południewska stanęła w drzwiach pałacyku „Pod Graalem i Różą” Potrzebowała natchnienia, które pozwoli jej skończyć kolejną powieść. Gospodynią pensjonatu okazała się przemiła Mila Mossakowska, a jego gośćmi, ekscentryczna kuzynka Carmen, profesor Niewiara, wyjątkowy oryginał, oraz pułkownik Janicki, leciwy mężczyzna, który nie stracił młodzieńczego wigoru.
Sabina poddała się urokowi pięknej doliny i czarowi jej mieszkańców. Dzień po dniu otwierała się na nowe doznania, a świat stawał się piękniejszy. Zawiązała przyjaźń z Teklą Tyczyńską, hrabiną, która tworzyła oszałamiające różane kosmetyki. Spotkała przyjaciela, lekarza, wdowca, który samotnie wychowywał córeczkę,  Julinkę. Sabina znalazła więcej, niż mogła by marzyć. Ale przyszedł dzień wyboru. Czy piękna pisarka posłucha głosu serca?
 ***

„Dzień, który zmienił wszystko”- Catherine Ryan Hyde
Wydawca: Jaguar
Premiera: 10 wrzesień 2014

Pewnego ranka Nathan McCane, bezdzietny mężczyzna w średnim wieku znalazł porzucone w lesie niemowlę. Marzeniem mężczyzny stało się adoptować chłopca, jednak los chciał inaczej... To babka dziecka uzyskała prawo opieki nad wnuczkiem. Nathan jednak wymógł na niej obietnicę - pewnego dnia kobieta przyprowadzi do niego dziecko, a wtedy on wyjaśni mu, kto go ocalił.
Piętnaście lat później owdowiały Nathan znajduje porzuconego chłopca raz jeszcze - tym razem na własnym progu. Nat, bo tak go ochrzczono, wyrósł na ponurego i niedostępnego nastolatka i jego babka nie jest w stanie dłużej go znosić. Nathan zgadza się przejąć opiekę nad młodzieńcem, wiedząc, że czeka go ciężka walka o miłość i zaufanie. Nat boi się porzucenia, a starszy mężczyzna zrobi wszystko, by udowodnić chłopakowi, że nigdy, ale to przenigdy nie usunie go ze swego życia. Nawet, jeśli przyjdzie mu zmierzyć się z demonami przeszłości.
 ***

„Jedyna”-Kiera Cass
Seria: Selekcja #3 (finał)
Wydawca: Jaguar
Premiera: 10 wrzesień 2014

Ostatnia część bestsellerowej trylogii.

America jest jedną z czterech dziewcząt, które utrzymały się w ścisłej czołówce Eliminacji. Ukochana przez zwykłych ludzi, znienawidzona przez obecnego króla, dziewczyna wciąż nie jest pewna swych uczuć. A jednak nadchodzi moment ostatecznego wyboru, tym trudniejszego, że cały los Illei może spoczywać właśnie w rękach Ami.
Czy dziewczyna powróci do swej dawnej miłości, czy zdecyduje się zostać królową i podjąć walkę o lepszy świat dla siebie i wszystkich mieszkańców Illei?
***

„Nie pozwól mi odejść”- Catherine Ryan Hyde
Wydawca: Jaguar
Premiera: 10 wrzesień 2014

Były tancerz z Broadwayu, cierpiący na agorafobię Billy Shine przez ponad dekadę nie opuścił swojego domu. Życie i ludzi obserwuje przez okno. Gdy kilka metrów od jego patio, na schodkach prowadzących do rodzinnego domu zaczyna przesiadywać mała Grace, zdenerwowany zmianą w naturalnym porządku rzeczy mężczyzna zbiera się na odwagę i pyta ją, dlaczego przesiaduje na ulicy. Jeśli będę siedzieć w środku, nikt nie zauważy, że mam kłopoty. I nikt mi nie pomoże - wyjaśnia dziewczynka. Ta odpowiedź na zawsze zmieni życie Billy ‘ego…
 ***

„Zostań, jeśli kochasz”- Gayle Forman
Seria: Jeśli zostanę #1
Wydawca: Nasza Księgarnia
Premiera: 10 wrzesień 2014

Światowy bestseller przetłumaczony na ponad trzydzieści języków, na którego podstawie powstał wzruszający film z Chloë Grace Moretz i Jamiem Blackleyem w rolach głównych.

Mia straciła wszystko. Czy miłość pokona śmierć?

Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie dziwnego zawieszenia. Musi podjąć decyzję, czy walczyć o odzyskanie przytomności, czy też poddać się i umrzeć. Próbując rozstrzygnąć ten dylemat, wspomina dotychczasowe życie.

Poruszająca książka o dającej wsparcie rodzinie, przyjaźni, samotności i znajdowaniu swego miejsca na ziemi, o umiejętności żegnania się z przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi. „Zostań, jeśli kochasz” opowiada o potędze miłości i wyborach, których każdy z nas musi dokonać.
 ***

„Mara Dyer. Tajemnica”- Michelle Hodkin
Seria: Mara Dyer #1
Wydawca: GW Foksal/ YA!
Premiera:  10 wrzesień 2014

Światowy bestseller czytany przez miliony czytelniczek zakochanych w parze bohaterów.
Każdy kryje w sobie tajemnicę, wystarczy ją obudzić.

Kim jest Mara Dyer?
W tajemniczych okolicznościach giną dwie dziewczyny, przyjaciółki głównej bohaterki. Wygląda na to, że ich śmierć została przepowiedziana, ktoś wiedział co si się wydarzy.
Powieść z paranormalnym twistem i przesłaniem: pozory mylą. Spodoba się nastolatkom płci żeńskiej, szczególnie, że główna bohaterka – wbrew przestrogom – zakochuje się w najbardziej nieodpowiednim i intrygującym chłopaku ze szkoły.
 ***

„Miasto z lodu”- Małgorzata Warda
Wydawca: Prószyński i S-ka
Premiera: 11 wrzesień 2014

Agata ma trzynaście lat i prawie nie zna Teresy, swojej matki, kiedy ta zabiera ją w podróż po Polsce. Osiedlają się w niedużym górskim mieście, gdzie próbują na nowo nawiązać więź. Piękna, samotna kobieta, od pierwszej chwili wzbudza ogromne zainteresowanie mężczyzn, wolnych i żonatych. Dwie „obce” szybko stają się głównym tematem plotek. W miarę upływu czasu niechęć, a nawet wrogość ludzi z miasteczka rośnie.
Pewnego ranka Agata zostaje znaleziona w górach, w stanie krytycznym. Nie wiadomo, co się dziewczynce stało. Lekarze walczą o jej życie, policja i dziennikarze rozpoczynają dochodzenie. Z każdą chwilą objawiają się nieznane oblicza bohaterów dramatu: matki, dyrektorki szkoły, koleżanek, mieszkańców miasteczka. Nowego znaczenia nabierają słowa „odpowiedzialność” i „manipulacja”. Niemym świadkiem wydarzeń jest pogrążona w śpiączce, nieprzytomna Agata.
 ***

„Więzień labiryntu”- James Dashner
Seria: Więzień Labiryntu #1
Wydawca: Papierowy Księżyc
Premiera: 12 wrzesień 2014

Kiedy Thomas budzi się w ciemnej windzie, jedyną rzeczą jaką pamięta jest jego imię. Kiedy drzwi się otwierają jego oczom ukazuje się grupa nastoletnich chłopców, która wita go w Strefie – otwartej przestrzeni otoczonej wielkimi murami, która znajduje się w samym centrum wielkiego i przerażającego Labiryntu.

Podobnie jak Thomas, żaden z mieszkańców Strefy nie wie z jakiego powodu się tu znalazł i kto ich tu zesłał. Czują jednak, że ich obecność nie jest przypadkowa i każdego ranka próbują znaleźć odpowiedź, przemierzając korytarze otaczającego ich Labiryntu. Jednak ta droga nie jest łatwa, bowiem Labirynt skrywa swoje okrutne tajemnice.

Kiedy następnego dnia po Thomasie windą do Strefy po raz pierwszy zostaje dostarczona dziewczyna przynosząc tajemniczą wiadomość, wszyscy Streferzy zdają sobie sprawę, że od tej pory nic nie będzie już takie jak było. Thomas podświadomie czuje, że to właśnie on i dziewczyna są kluczem do rozwiązania zagadki Labiryntu i znalezienia wyjścia. Ale z każdą chwilą czasu na to jest coraz mniej, a pytań wciąż więcej.
 ***


„Nieśmiertelny”- Elisa Puricelli Guerra
Seria: Czarne serce #2
Wydawca: Akapit Press
Premiera 12 wrzesień 2014

Narcisuss Spark, bohater książki, który wyszedł z jej kart, znów znalazł się w samym centrum zaskakujących wydarzeń. W mrocznym Londynie po piętach depcze mu Szalony Kapelusznik i lord Raven. Stawką w tej grze jest klucz do wolności. Czy Narciussowi uda się przechytrzyć wrogów? Czy Violi wystarczy odwagi, aby stawić czoła groźnym bohaterom i tajemnicom przeszłości? I jaką rolę odegra podziemny przewodnik?

Wyrusz na wyprawę do świata bohaterów literackich i odkryj ich tajemnice!
 ***

„Niepokorny tom 1. Jego walka”-  Jay Crownover
Seria: Naznaczeni Mężczyźni #3
Wydawca: Amber
Premiera: 16 wrzesień 2014

Piękne i wzruszające uczucie leczy lęk i poczucie winy dwojga
młodych ludzi…

CORA: wszyscy myślą, że jestem twarda, nawet chłopcy, z którymi pracuję w salonie tatuażu. Skąd mają wiedzieć o moim złamanym sercu? I niech tak zostanie. Nie powtórzę tamtego błędu, nie dam się więcej zranić. Jeśli jeszcze kiedyś się zakocham, to w porządnym, spokojnym facecie, bez bagażu mętnej przeszłości. Takim, który nie
boi się zaangażować. Na pewno nie kimś takim jak Rome Archer…
ROME: nie tak wyobrażałem sobie odejście z wojska. Myślałem, że to będzie koniec wspomnień. Koniec wyrzutów sumienia. Ale w domu spadł na mnie nowy cios. Nie umiałem się z tym uporać, chociaż próbowałem
– w zbyt wielu barach, zbyt wielu łóżkach. Nie umiałem odnaleźć niczego, co nadałoby mojemu życiu sens. Sam nie potrafiłbym tego zrobić nigdy. Wtedy spotkałem Corę Lewis…
*** 

„Onyks”- Jennifer L. Armentrout
Seria: Obsydian #2
Wydawca: Filia
Premiera: 17 wrzesień 2014

Coś gorszego niż Arumianie przybyło do miasta...

Departament Obrony przysłał swoich ludzi. Jeśli tylko dowiedzą się, co potrafi Daemon i że jesteśmy połączeni, już jest po mnie. Podobnie jak i po nim. I jeszcze jest ten nowy chłopak w szkole, który ma własną tajemnicę. Wie, co mi się przydarzyło i może pomóc, ale żeby to zrobić, muszę okłamać Daemona i trzymać się od niego z daleka. Jakby to było w ogóle możliwe.

Ale wtedy wszystko się zmienia...

Widziałam kogoś, kto nie powinien żyć. I muszę o tym powiedzieć Daemonowi, chociaż wiem, że nie zaprzestanie poszukiwań, dopóki nie dotrze do prawdy. Co stało się z jego bratem? Kto go zdradził? I czego chce Departament Obrony od nich i ode mnie?

Nikt nie jest tym, na kogo wygląda. I nie każdy wyjdzie żywy z pajęczyny kłamstw..
 ***

„Jedno małe kłamstwo”- K.A Tucker
Seria: Dziesięć płytkich oddechów #2
Wydawca: Filia
Premiera: 17 wrzesień 2014

ivie zawsze chciała być perfekcyjna. Ale dopiero błędy, które popełniła, pokazały jej kim naprawdę jest.

Livie zawsze była tą bardziej zrównoważoną z sióstr Cleary. Poradziła sobie z tragiczną śmiercią rodziców. Jednak pod zewnętrzną powłoką twardej i silnej młodej kobiety, kryje się mała dziewczynka, uczepiona ostatnich słów ojca: „Spraw, bym był dumny”. Obiecała, że się postara... Przez ostatnie siedem lat każda decyzja, słowo i czyn przybliża ją do wytyczonego celu.
Livie trafia do Princeton z życiową misją: uczęszczać na zajęcia, zdać na medycynę i poznać dobrego, porządnego faceta, za którego pewnego dnia wyjdzie za mąż. Nie planuje jednak: galeretkowych shotów, sympatycznej współlokatorki-imprezowiczki, której nie potrafi odmówić i Ashtona - przystojnego kapitana uczelnianej osady wioślarskiej. Jego zdecydowanie NIE planuje. Ashton jest aroganckim dupkiem, który rozpala zwykle uśpiony temperament Livie, ponadto uosabia wszystkie cechy, których dziewczyna pragnie u faceta uniknąć. Co gorsza, jest przyjacielem i współlokatorem Connora, który, jak się akurat składa, idealnie spełnia wymagania Livie. Dlaczego więc dziewczyna cały czas wraca myślami do Ashtona?
Czy obowiązkowa i przykładna dotąd Livie zostanie zmuszona, by zrezygnować z ostatniej obietnicy, jaką złożyła ojcu? A wraz z nią z jedynej drogi życiowej, którą zna? 
 ***

„Julia. Trzy tajemnice”- Tahereh Mafi
Seria: Dotyk Julii 1,5 i 2,5
Wydawca: Otwarte
Premiera: 22 wrzesień 2014

Specjalny dodatek do bestsellerowej trylogii Tahereh Mafi!

Zostałam przeklęta Mam niezwykły dar
Jestem potworem Mam nadludzką moc
Jestem narzędziem zniszczenia Będę walczyć o miłość

Specjalny dodatek do bestsellerowej trylogii Tahereh Mafi – nowa książka o losach Julii. Zawiera niezwykły pamiętnik głównej bohaterki, dzięki któremu dowiemy się, co poprzedziło wydarzenia opisane w pierwszym tomie, oraz dwie nowele: „Destroy Me” i „Fracture Me”.
„Destroy Me” to opowieść Warnera pokazująca, co zdarzyło się pomiędzy akcją pierwszej i drugiej części trylogii.
„Fracture Me” to historia opowiadana przez Adama, rozgrywająca się po wydarzeniach opisanych w drugiej części sagi.
*** 

„Pokuta Gabriela”- Reynard Sylvain
Seria: Piekło Gabriela #3
Wydawca: Akurat
Premiera: 24 wrzesień 2014

Ostatni tom bestsellerowej trylogii. Gabriel i Julia przyzwyczajają się do życia w małżeństwie. Gabriel chciałby powiększyć rodzinę, ale Julia skupia się na studiach doktoranckich i przygotowywaniu wystąpienia na ważnej konferencji naukowej.

Na konferencji w Oksfordzie pojawia się Christa Peterson, która nadal zamierza utrudniać im życie, lecz Gabriel i Julia potrafią stawić jej czoło. Zaraz potem wyjeżdżają na wakacje do Włoch, gdzie Gabriela znowu zaczynają dręczyć koszmary.

Kierowany niedobrym przeczuciem, postanawia bliżej poznać historię swoich rodziców. Tajemnice, które odkrywa, nie są w stanie odwieść go od zamiaru założenia rodziny, ale czy Julia będzie takiego samego zdania? Czy łączące ich wielkie uczucie przetrwa najpoważniejszą, do tej pory próbę?
 ***

„Muzeum złodziei”- Lian Tanner
Seria: Opiekunowie tajemnic #1
Wydawca: YA!
Premiera: 24 wrzesień 2014

Ukryta historia niezwykłego Muzeum, chroniona jest przez opiekunów tajemnic. Główną bohaterką jest dziewczyna Goldie Roth. Poznajemy ją w „Dniu Odłączenia”. Dla własnego bezpieczeństwa, każde dziecko w Jewel do tego dnia nosi srebrne łańcuchy. Zagrożenie z zewnątrz, krucha struktura miasta i pościg za dziewczyną, to tylko wierzchołek góry lodowej.
Siłą tej trylogii jest stworzenie alternatywnej rzeczywistości oraz rozbudowanego magicznego świata. Rewelacyjna grafika, świetna strona internetowa książki, filmowość i rozmach fabularny czynią tę serię porównywalną z najlepszą przygodową fantastyką.
 ***

„Gdy zakwitną poziomki”- Walczak-Chojecka Agnieszka
Wydawca: Filia
Premiera: 24 wrzesień 2014

Opowieść o kobiecie, która pragnie zbyt mocno.

Karolina ma 38 lat i pragnienia, przed którymi nie da się uciec. Chce miłości, namiętności i przede wszystkim dziecka.
Filip, też chciałby czegoś od życia, tylko czy ich marzenia są wspólne?
I jest jeszcze ten drugi, który zawsze był dla niej tajemnicą, przystojny pół Serb pół Chorwat, czarnooki Milan. Może to właśnie on jest jej przeznaczony?
Czy stary dom w malowniczym Cavtacie pomoże Karolinie podjąć właściwe decyzje? I czy na pewno wszystko jest takie, jakim nam się zdaje?
Wśród warszawskich kamienic, w prestiżowym studiu graficznym, w Kazimierzu nad Wisłą i w cudownej, gorącej Chorwacji bohaterka szuka spełnienia, bo jeśli tylko zakwitną poziomki…
 ***

„Departament 19. W ogniu walki”- Will Hill
Seria: Departament 19 #3
Wydawca: Nasza Księgarnia
Premiera: 24 wrzesień 2014

Zegar nieubłaganie odmierza czas do Godziny Zero i powrotu Drakuli. Niedobitki Departamentu 19, tajnej rządowej organizacji zajmującej się walką z wampirami, wilkołakami i innymi potworami, desperacko próbują powstrzymać siły ciemności. Do tego organizacja staje przed nowym, śmiertelnym zagrożeniem.

Jamiemu Carpenterowi, najmłodszemu agentowi Departamentu 19, powierzono zadanie przeszkolenia nowej grupy operacyjnej, która ma wesprzeć pozostałych agentów w ich działaniach. Czy uda mu się sprostać pokładanym w nim nadziejom?
Wojna trwa. Stawką jest przetrwanie ludzkości.
 ***

„Cała nadzieja w Paryżu”- Deborah Mckinlay
Wydawca: Feeria
Premiera: 24 wrzesień 2014

Napisany do amerykańskiego pisarza list, w którym Eve zachwyca się wyjątkowo plastycznie oddaną przez niego sceną kulinarną, staje się początkiem znajomości, która powoli przemieni życie ich obojga.

Eve jest po czterdziestce, jej mąż mieszka z drugą żoną, córka wyprowadziła się do Londynu. Z kolei Jackson, który wydał już kilka powieści i ma grono swoich wiernych czytelników, czuje, że w jego własnym życiu wciąż wieje pustką. Oboje mają to samo hobby: gotowanie. Pasja do odkrywania smaków i aromatów ich zbliża, ale życie otwiera przed nimi więcej niespodzianek.

Pełne realizmu i ciepła postacie, narracja wolna od płaskiego sentymentalizmu, życie płynące w rytmie słodko-gorzkich rocznic i rodzinnych wydarzeń – książka, którą smakuje się z przyjemnością, bez fastfoodowego pośpiechu, z uśmiechem, refleksją, nutą optymizmu i palącym zaciekawieniem.
 ***

„Powód by oddychać”- Rebecca Donovan
Seria: Oddechy #1
Wydawca: Feeria
Premiera: 24 wrzesień 2014

 „Nikt nie chciał się specjalnie ze mną zadawać, więc trzymałam się z boku. Tak miało być bezpieczniej i łatwiej. Jak do tego doszło, że Evan Matthews z dnia na dzień wywrócił mój stabilny świat?”

W zamożnym miasteczku w stanie Connecticut, gdzie ludzi zwykle zaprząta, w czym i z kim będą widziani, Emma wolałaby wcale nie być widziana. Ją zaprząta raczej pozorowanie perfekcji – dokładne ściąganie długich rękawów, żeby zakryć siniaki; żeby nikt nie dowiedział się, jak mało wspólnego z doskonałością ma jej życie. A tu nagle, ni stąd, ni zowąd, pojawia się miłość i zmusza ją do potwierdzenia swojej wartości – za cenę ryzyka ujawnienia straszliwej tajemnicy, którą desperacko ukrywa.
 ***

“Testy”- Joelle Charbonneaun
Seria: Testy #1
Wydawca: GW Foksal/ YA!
Premiera: 24 wrzesień 2014

Są testy, które, zmieniają na zawsze twoje życie.
Nigdy wcześniej nie trzymałeś tak mocno kciuków za bohatera powieści.
Powieść, która pokazuje naturę naszego świata.

I tom z trylogii „The testing”.

Osiemnaście Kolonii stworzonych po nuklearnej apokalipsie Seven Stage War to rzeczywistość, w której młodzi ludzie przechodzą testy, aby trafić na elitarny uniwersytet. Kształci on naukowo-polityczną elitę społeczeństwa. Stawką w zmaganiach jest życie lub śmierć.
Autorka na tle fabuły zarysowała tragiczną i fascynującą zarazem historię ludzkości. Stworzenie nowego świata, głębia psychologiczna bohaterów, okrucieństwo i brak złudzeń to najważniejsze cechy tej trylogii.
 ***

“Gra. Tom 1. Impuls” -Eve Silver
Seria: Gra #1
Wydawca: GW Foksal/ Uroboros
Premiera:  24 wrzesień 2014

Gra tak prawdziwa, że staje się rzeczywistością.

Alternatywny świat, w którym bohaterka budzi się po wypadku samochodowym, znacznie różni się od tego, do którego przywykła. Musi brać udział w grze, w której walczy na śmierć i życie z okrutnymi obcymi.
Impuls to piorunująca mieszanka science fiction i gier, a jego bohaterowie nie przejmują się zasadami.
Connected

Wciągająca fabuła, nowatorski świat i wspaniałe postacie.
RT BOOKreviews
 ***

 „Miasto niebiańskiego ognia”- Cassandra Clare
Seria: Dary Anioła #6 (finał)
Wydawca: MAG
Premiera: 24 wrzesień 2014

Ciemność ogarnęła świat Nocnych Łowców. Chaos i destrukcja obezwładniają Nefilim, ale Clary, Jace, Simon i ich przyjaciele łączą siły, żeby walczyć z największym złem, z jakim kiedykolwiek się zetknęli. Brat Clary, Sebastian Morgenstern, systematycznie usiłuje zniszczyć Nocnych Łowców. Posługując się Piekielnym Kielichem, zmienia ich w istoty z koszmaru, rozdziela rodziny i kochanków, powiększa szeregi swojej armii Mrocznych. Nic na świecie nie jest w stanie go pokonać… ale jeśli Clary i jej drużyna wyprawią się do królestwa demonów, mogą mieć szansę…

Ludzie stracą życie, miłość zostanie poświęcona, cały świat się zmieni. Kto przeżyje w szóstej i ostatniej, wybuchowej części „Darów Anioła”?
 ***

„Uczeń skrytobójcy”- Robin Hobb
Seria: Skrytobójca #1
Wydawca: MAG
Premiera: 26 wrzesień 2014

 „Uczeń skrytobójcy” to pierwszy tom legendarnej serii fantasy. Jest w niej magia i zły urok, jest bohaterstwo i podłość, pasja i przygoda.


Młody Bastard to nieprawy syn księcia Rycerskiego. Dorasta na dworze w Królestwie Sześciu Księstw, wychowywany przez szorstkiego koniuszego swego ojca. Ignoruje go cała rodzina królewska oprócz chwiejnego w swoich sądach króla Roztropnego, który każe uczyć chłopca sekretnej sztuki skrytobójstwa. W żyłach Bastarda płynie błękitna krew, ma więc zdolność do korzystania z Mocy.

***
Filmy:


„Sin City 2: Damulka warta grzechu”
Premiera: 5 wrzesień 2014

Dwight (Josh Brolin) jest detektywem-fotografem, który specjalizuje się w zdjęciach kompromitujących zdeprawowanych bogaczy. Jego życie staje na głowie, kiedy na nowo wkracza w nie Ava (Eva Green) - dawna miłość, kobieta warta każdego grzechu. Ruszając na pomoc kochance, Dwight szybko odkryje, że znalazł się w środku intrygi, która może przerosnąć nawet największego twardziela. W tej sytuacji przyjdzie mu połączyć siły z nieobliczalnym zabijaką - Marvem (Mickey Rourke).


***

„Jako w piekle, tak i na Ziemi”
Premiera: 5 wrzesień 2014

Pod ulicami Paryża kilometrami ciągną się katakumby, wieczny dom dla niezliczonych dusz. Kiedy zespół badaczy zapuszcza się w ten niezbadany labirynt kości, miasto umarłych odkrywa przed nimi swój mroczny sekret. Horror "Jako w piekle, tak i na ziemi" to podróż przez szaleństwo i terror, wdarcie się głęboko w ludzką psyche. To odkrycie, że każdego z nas ścigają jego własne demony.


 ***

„Zostań, jeśli kochasz”
Premiera: 12 wrzesień 2014

Mia Hall (Chloë Grace Moretz) to nieśmiała, niezwykle utalentowana dziewczyna, która stoi przed najtrudniejszym życiowym wyborem. Jeśli zdecyduje się opuścić dom by podążać za muzycznymi marzeniami, straci miłość swojego życia. Wszystko zmienia się w wyniku pewnego wydarzenia, a Mia zawieszona przez jeden dzień między życiem a śmiercią musi zdecydować, po której stronie zostanie.


 ***

„Zanim zasnę”
Premiera: 12 wrzesień 2014

Christine codziennie budzi się nie pamiętając kim jest i nie potrafiąc przypomnieć sobie żadnych faktów z przeszłości. Będąca efektem wypadku sprzed lat amnezja sprawia, że jest uzależniona od otaczającego ją troską męża. W celu uporządkowania rzeczywistości prowadzi pamiętnik, w którym opisuje otaczający ją świat. Gdy jej zapiski zaczynają coraz bardziej odbiegać od tego, co słyszy od współmałżonka, postanawia za wszelką cenę odkryć prawdę o swojej przeszłości.


*** 

„Na zawsze twoja”
Premiera: 12 wrzesień 2014

Młody mężczyzna zostaje zatrudniony przez bogatego właściciela fabryki. Kiedy poznaje jego piękną żonę, zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia, ze zrozumiałych względów ukrywając uczucia przed pracodawcą. Kobieta na pozór nie odwzajemnia jego miłości. Wszystko zmienia się, kiedy właściciel fabryki postanawia wysłać bohatera na inspekcję posiadłości w Meksyku. Wieść o przymusowej rozłące zmusza piękną żonę do wyznania prawdziwych uczuć. Składa obietnicę, że będzie czekała na ukochanego, kiedy ten po dwóch latach wróci do niej z wyprawy na odległy kontynent. Jednak wkrótce wybucha I wojna światowa i zakochani zobaczą się dopiero po 8 latach. Czy obietnica może przetrwać tak ciężką próbę czasu?


 ***

„Więzień labiryntu”
Premiera: 19 wrzesień 2014

Nastoletni Thomas (Dylan O'Brien) budzi się w ciemnej windzie, nie pamiętając niczego poza własnym imieniem. Trafia do tajemniczej Strefy: obszaru zamieszkanego przez kilkudziesięciu innych chłopców, którzy dostali się tam w identyczny sposób. Ogromny mur otaczający teren rozchyla się każdego ranka, otwierając przejście do labiryntu. Najstarsi mieszkańcy usiłują znaleźć wyjście od dwóch lat. Nowa nadzieja pojawia się wraz z dziewczyną, Teresą (Kaya Scodelario), która trafia do Strefy w śpiączce, ściskając w dłoni tajemniczą notatkę.


 ***

„Miasto 44”
Premiera: 19 wrzesień 2014

Film "Miasto 44" to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności - taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku. Warszawa, lato 1944. Stefan (Józef Pawłowski) opiekuje się matką i młodszym bratem. Przejął obowiązki głowy rodziny po tym, jak ojciec - oficer Wojska Polskiego - zginął w kampanii wrześniowej w 1939 roku. Pracuje w fabryce Wedla, z coraz większym trudem znosząc upokorzenia ze strony Niemców. Marzy o chwili, kiedy będzie mógł im za wszystko odpłacić i spełnić obowiązek wobec Ojczyzny. Obiecał matce, że nie zaangażuje się w działalność ruchu oporu, jednak - kiedy tylko nadarza się okazja - wstępuje w szeregi Armii Krajowej. Do konspiracji wciąga go Kama (Anna Próchniak), sąsiadka z kamienicy na warszawskiej Woli, z którą przyjaźni się od dziecka. Dziewczyna skrycie kocha się w Stefanie, mając nadzieję, że po wojnie będą razem. Ale to za sprawą spotkania z subtelną i wrażliwą Biedronką (Zofia Wichłacz) Stefan zazna smaku pierwszej, młodzieńczej miłości. Jednak Stefanowi i Biedronce nie jest dane zbyt długo cieszyć się wzajemnym zauroczeniem.


 ***

„Sprawa dla dwojga”
Premiera: 19 wrzesień 2014

Francois Damiens i Geraldine Nakache, gwiazdy "Heartbreaker. Licencja na uwodzenie", "Niewierni" i "Nic do oclenia" w komedii o niespełnionym i  wyjątkowo uciążliwym we współpracy aktorze, który na potrzeby rekonstrukcji sceny przestępstwa musi wcielić się w rolę nieboszczyka. Jean Renault (Francois Damiens), aktor o przebrzmiałej sławie, niefortunnym nazwisku, fatalnej reputacji koszmarnego szczególarza i z pustym kontem bankowym dostaje ostatnią szansę - angaż jako asystent w kryminalnej sprawie, prowadzonej przez świeżo upieczoną panią prokurator (Géraldine Nakache). Nietypowa rola wydaje się dość prosta – ma odgrywać nieboszczyka w rekonstrukcji sceny zabójstwa. Jednak współpraca z panią prokurator iskrzy od samego początku, bo nawet w niemej roli Jean ma bardzo dużo do powiedzenia i ingeruje w najdrobniejszy element śledztwa.


 ***

„Słowo na M”
Premiera: 19 wrzesień 2014

Wallace (Daniel Radcliffe) nie ma szczęścia do dziewczyn. Samotny, po kolejnym rozstaniu, spotyka Chantry - młodą malarkę. Znajomość przeradza się w przyjaźń, a ta z wolna zaczyna przypominać... miłość? Zrozumieć swoje uczucia pomaga Wallace'owi Allan (Adam Driver - gwiazda serialu "Dziewczyny"). Czy Chantry wybierze wiecznie zamyślonego marzyciela - outsidera, czy jej serce zostanie przy Benie - jej robiącym błyskawiczną karierę w dyplomacji, pewnym siebie narzeczonym...


 ***

„Bez litości”
Premiera: 26 wrzesień 2014

Emerytowany agent wywiadu Robert McCall (Denzel Washington) zmienia się w mściciela służącego bezbronnym.Gdy postanawia pomóc młodej prostytutce Teri (Chloe Grace Moretz),wplątuje się w kłopoty ze strony rosyjskiej mafii.


***
Sporo tego, prawda? Jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie. Koniecznie napiszcie co najbardziej zwróciło waszą uwagę.
Miłego dnia!

14 komentarzy:

 1. Odniosę się do książek. Większość z tych okładek, to wspaniała uczta dla oka! Coś niesamowitego. Z pewnością kilka z nich chętnie bym przeczytała. Poluję rzecz jasna na 6 tom Darów Anioła i wtedy wszystkie będą sobie stały na półeczce, czekając na swoją kolej! Poza tym Przypadkowe szczęście i Na zawsze także bardzo, bardzo chcę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, okładki są przecudne :-) Ja również poluję na finałowy tom "Darów Anioła" mam nadzieję, że to będzie coś wyjątkowego :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Wile świetnych premier we wrześniu. W szczególności czekam na Zostań jeśli kochasz. Zarówno film jak i książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Recenzja książki (choć jeszcze pod dawnym tytułem) niedługo na blogu, a na film bardzo chętnie wybiorę się do kina :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Ja także chętne zobaczę film, a na recenzję czekam z niecierpliwością:)

   Usuń
  3. Zaplanowana na 9 września ;-) A już jutro recenzja ekranizacji "Dawcy" ;-)

   Usuń
 3. Ooo rany! Szkoła tak daje Sherry w kość, że biedna Sherr ma zaległości nawet u Patki! Coś podobnego! Cóż za zaniedbanie z mojej strony! Już biorę się za pisanie. :)
  "Ocalona" - ok, pierwsze co pomyślałam, gdy przeczytałam opis to - przecież niedawno wyszło "Troje" - o co chodzi?! :D Serio - dziecko, które przeżyło katastrofę lotniczą? Dziewczyna, która widzi swojego zmarłego ukochanego - tu mi znowu powiało "Odblaskiem fioletu". Wydaje mi się, że to nie będzie nic oryginalnego i niezwykłego, dlatego książka na razie mnie nie interesuje. Może kiedyś ktoś mnie przekona jakąś niesamowitą opinią, ale raczej tę pozycję skreślam z listy planów. Tym bardziej, że czytałam parę tomów poprzedniej serii pani Pike, chyba trzy, bez finału i chociaż czytało się przyjemnie to raczej pani autorka nie zapadła mi w pamięci i myślę, że w tym miesiącu jest na tyle dużo NAPRAWDĘ interesujących premier, że świat nie runie, gdy odpuszczę sobie ten tytuł.
  Z Terry'm Pratchettem jeszcze nie miałam do czynienia, natomiast zdecydowanie mam w planach sięgnięcie po jego książki. Podobno humor jest naprawdę niesamowity i jedyny w swoim rodzaju, a jak wiadomo - wprost KOCHAM książki, przy których można się pośmiać. ;) Nie mam pojęcia tylko, kiedy i za jaką jego książkę najpierw się zabiorę, niemniej wierzę, że nastąpi to jeszcze w tym roku. Choć w sumie... z takim planem lekcji, można poddać to pod wątpliwość...
  Z Sarą Shaprahrd do czynienia jeszcze nie miałam, aczkolwiek muszę przyznać, że seria The Lying Game wzbudza o wiele większą ciekawość u mnie, niż PLL. Mam pierwszy tom PLL co prawda w formie ebooka, ale jakoś nie mam siły i ochoty by się za niego zabrać. :/ Za to TLG mam w planach. Poza tym - NIEBIESKA OKŁADKA! A Sherry KOCHA niebieski kolor <3
  "Na zawsze"! Moje must have! Oczywiście - bo jakże by mogło być inaczej? :D Wiadomo, że nurt YA i NA to coś idealnego dla mnie (i jak sądzę, dla Patki również) i już nie mogę się doczekać, aż przeczytasz te wszystkie książki, które ja mam już za sobą i porównamy doświadczenia. :) Szkoda tylko, że znów - pojawia się nowa autorka i nowa seria, a Amber wrzuca ksiązkę do jednego worka z pozostałymi NA. :/ (Tu chodzi oczywiście o okładkę)
  "Grim"! Pojawia się w zapowiedziach... AGAIN. Co nie za dobrze świadczy o wydawnictwie, ale naprawdę rozumiem, że czasami po prostu człowiek nie ma wpływu na różne rzeczy. :) Poza tym, Papierowy Księżyc trochę nauczył mnie cierpliwości. :o Tak właściwie - teraz dotarło do mnie, że już dawno nie było odzewu od PK. :o I premier!
  Mam książki Abbi Glines! A raczej ebooki, ale i tak jestem megaszczęśliwa. :D Tym bardziej, że nie byłam pewna, czy chcę kupować papierowe wersje, bo opinie były różne, a teraz w końcu mogę poznać przygody bohaterów! :o A najlepsze jest to, że udało mi się załatwić nie pierwszy tom, a całą trylogię, dlatego - o ile mi się spodoba - oczywiście nie będę się zastanawiać i "Przypadkowe szczęście" kupię. :) Choćby w wersji papierowej. :)
  "Dzień, w którym umarłam" - rany. Ta okładka jest koszmarna i w ogóle mi się nie podoba. A ta lala z pierwszego planu, kojarzy mi się ze "Zmierzchową" Jane. :D (Wyobraźnia Sherry - taka dziwna) Niestety opis mnie dość zaintrygował... ale tutaj w grę wchodzi wyłącznie ebook, bo papierowej wersji z taką szatą graficzną naprawdę nie chcę widzieć u siebie na półce...
  Z "Zapomnianą Księgą", a raczej tomem pierwszym do czynienia nie miałam, bo wiadomo - polska autorka, a tak poza tym, to tutaj należałoby zwrócić uwagę wydawnictwu. Nie widziałam na przykład ANI JEDNEJ recenzji tej książki. A skoro autorka to jednak nasza rodaczka, uważam, że wydawnictwo powinno bardziej przyłożyć się do promocji tytułu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Złą krew" widziałam nie tak dawno temu na amerykańskim Book Tube i zakochałam się w okładce... Dlatego gdy parę tygodni temu dowiedziałam się, że książka będzie w Polsce, przysięgłam sobie, że ją zdobędę. I nadal mam taki zamiar. :) I chociaż... boję się fabuły, boję się młodego bohatera i tych przeciętnych ocen na goodreadsie, to jednak muszę koniecznie ją zdobyć. KONIECZNIE.
   "Wspomnienia w kolorze sepii" - Po pierwsze: ładny tytuł, po drugie: UUUU! Joanna! Trochę irytuje mnie, że autorzy stosują pełne imię, bo większa część Joann, nie znosi pełnego imienia i zdecydowanie woli Asię. A mogę na ten temat coś powiedzieć, tak? :D A teraz odnośnie samej powieści... Fakt, że główna bohaterka ma moje imię (a nie odwrotnie) strasznie mnie zaintrygował i nie ukrywam, że książka wzbudziła moją niesamowitą ciekawość! :o A autorka to Polka! Muszę koniecznie przeczytać jakieś recenzje, jak już książka się pojawi na rynku wydawniczym bo wydaje mi się, że samo szukanie drzewa genealogicznego i podróż w przeszłość może dać zniewalający efekt!
   "Dolina mgieł i róż" - UUUU! "[...] piękna pisarka [...]"! PISARKA. Ciekawe. :) Niemniej jednak, o ile poprzednia książka z zapowiedzi szalenie mnie zaciekawiła, tutaj jakby... miałabym więcej to przyczepienia się i krytykowania powieści po samym opisie. No, ale. Ja to ja. Poczekam na recenzje z ocenami i wnioskami.
   "Dzień, który zmienił wszystko" - ooo rany! Fabuła brzmi tak magicznie i wspaniale... Jak ja STRASZLIWIE chciałabym poznać tą historię! Zamknięty w sobie nastolatek i taka historia! Nie no! Zdecydowanie dopisuję na listę. ZDECYDOWANIE. A wcześniej nie miałam jej w planach. Głównie dlatego, że nie czytałam opisu i dopiero u ciebie zaryzykowałam i łał. Już się nie mogę doczekać! Mówiłam ci już, że uwielbiam te twoje notki zapowiedziowe? :D Tylko ten tytuł książki... Oryginał to "Kiedy cię znalazłem", no ale ok. Nie będę taka czepliwa, jeśli powieść będzie tak dobra, jak myślę, że będzie.
   Cieszę się, że wychodzi "Jedyna". ;) Mam nadzieję, że niedługo wydawnictwo zrobi jakiś pakiet z całej trylogii bym mogła ją sobie zakupić na półeczkę. Bo jakkolwiek Ami by mnie nie doprowadzała do szału, to jednak miło byłoby mieć coś tak ładnego dla oczka w biblioteczce. :) Poza tym, mimo tytułu (który każe nam przypuszczać jak to wszystko się skończy ^^), ciekawi mnie co autorka jeszcze będzie w stanie zrobić.
   "Nie pozwól mi odejść" i znam nową fobię! :D Aż wygooglałam ją sobie (bo oczywiście nie byłam dość cierpliwa, by doczytać zdanie do końca) i jest! :D Autorka widzę, ta sama co wcześniej, więc oczywiście jestem zainteresowana, ale muszę przyznać, że jeśli miałabym wybierać pomiędzy obydwoma tytułami - choć chętnie przeczytałabym obydwa - to jednak najpierw dałabym szansę "Dniu, który zmienił wszystko". :)
   "Zostań jeśli kochasz" tarararara! Oczywiście kupuję! Tyle, ze obawiam się, iż zakupy będą musiały poczekac do października z wielu powodów. :( I trzymam kciuki, żeby mi ludzie wszystkich egzemplarzy nie wykupili. :(
   "Mara Dyer. Tajemnica" - MUST HAVE PIERWSZEGO STOPNIA! Razem z "Onyksem", który pewnie pojawi się później w notce (komentuję na bieżąco), ta książka ma pierwsześtwo przed wszystkimi innymi tytułami. Dlaczego? Sama nie wiem. Ostatnio czytałam sporo bardziej negatywnych opinii, niemniej jednak ja jestem bardzo ucieszona, że W KOŃCU pojawi się w Polsce. Czekałam na to wieeeele czasu. Nawet miałam wziąć się za oryginał, ale na szczęście nie zdążyłam, a wypłynęła wieść, że Mara pojawi się na półkach w polskich księgarniach. :) Poza tym - tak jak to było w przypadku "Dziesięciu płytkich oddechów" - uwielbiam, UWIELBIAM, u-wie-lbiam motyw wody na okładkach...

   Usuń
  2. "Miasto z lodu" - ciekawe! I choć przeraża mnie, że córka głównej bohaterki - a przynajmniej myślę, że ta matka jest główną bohaterką - ma trzynaście (!) lat, to jednak ten motyw sensacyjny wzbudza moją ogromną sympatię. :) Niemniej, znów poczekam na opinię i upewnię się, że jest to dobry tytuł, bo naprawdę mam serdecznie po dziurki w nosie, rozczarowań z Polakami.
   "Więzień Labiryntu" - i tu pewnie wyjdzie na jaw, jaka to nie jest ze mnie psychofanka "Więźnia Labiryntu" i Dylana O'Briena, ale właśnie dla nich chciałabym mieć także tą edycję na półce. Tak jak to było w przypadku "Dotyku Julii" :D I koniecznie będę się starała zdobyć tę wersję. Mieć Dylana O'Briena... cudownego Dylana na półce... Marzenie! Tak swoją drogą - premiera ksiązki od Papierowego Księżyca, a wcześniej tyle narzekałam... :)
   "Nieśmiertelny" - czytałam tom pierwszy i choć nie był... super/cudowny i niesamowity, to jednak autorka miała ciekawy pomysł i mam nadzieję, że również tą część moja kochana biblioteka zakupi. Bo mimo wszystko, ciekawi mnie jak się potoczą dalsze losy bohaterów. Jakkolwiek naiwni i dziecinni by oni nie byli ^^
   "Niepokorny" oooo <3 Kontynuacja "Buntownika"! Pierwszego brata Archer - czyli Rule'a pokochałam, a Rome... Rome również w "Buntowniku" się pojawił i tak niesamowicie zaintrygowało mnie to co się z nim... stało? na końcu lektury, że po prostu umieram z ciekawości jak potoczy się jego historia. I to z kim! Nie chcę zdradzać niczego, ale również ta osóbka pojawiła się w tomie pierwszym. :) A tom drugi czeka na tablecie, aż po niego sięgnę!
   "Onyks" UMIEEEEEEERAM! Czuję się tak jakbym więdła wraz z kolejnym dniem dzielącym mnie od premiery tego cuda. A gdy w końcu "Onyks" znajdzie się w moich łapkach... chyba wymyślę piosenkę ze szczęścia <3 Albo przestanę narzekać na matmę! (Na minutę) (no dobra, przesadziłam, trzydzieści sekund wystarczy) Więcej Katyyyyy! I... ii... iiii... Daemona! <3
   "Dziesięć płytkich oddechów" nadal czeka na przeczytanie - i niestety prędko się nie doczeka, tym bardziej, że szkoła mnie na razie rzuciła na kolana i staram się podnieść, ale obawiam się, że nie jest to możliwe. :( Niemniej, "Jedno małe kłamstwo" koniecznie muszę zdobyć, bo czuję, że pióra tej autorki nie będę mieć dosyć. :)
   "Julia. Trzy tajemnice" to kolejne MUST Have. Aczkolwiek chyba tę książeczkę zamówię sobie od razu z tomem finałowym, którego... po prostu pożądam. Absolutnie MUSZĘ wiedzieć jak to się wszystko skończy! I co z... Warnerem <3 A tutaj w nowelce będzie jego perspektywa! I znów - czekam z NIECIERPLIWOŚCIĄ!
   "Pokuta Gabriela" - chyba mam poprzednie tomy na tablecie... Znaczy pierwszy na pewno mam, bo nawet na początku wakacji zaczęłam czytać, ale czy drugi też się tam znajdzie? Nie wiem. W każdym razie, z oceną poczekam, aż (kiedyś) skończę (nie w najbliższej przyszłości) pierwszą część. :) Choć muszę przyznać, że ta zieleń z okładki jest niesamowicie piękna...
   "Muzeum złodziei" z okładki wnioskuję, że to powieść dla młodszej młodzieży. :) Niemniej - w ogóle mi to nie przeszkadza. Szata graficzna jest wprost obłędna i już jestem nią oczarowana. Jeśli wewnątrz są jeszcze ilustracje to całkowicie przepadłam. Koniecznie muszę zdobyć tę powieść... No chyba, że biblioteka się pokusi. Nie narzekałabym ^^
   Dosłownie parę godzin temu (a może paręnaście?) czytałam recenzję "Kiedy zakwitną poziomki" i wręcz niepokojąco czuję się zainteresowana tą pozycją...
   OOO "Departament 19"! Brzmi znajomo! :) Chciałam mieć ebooka pierwszego tomu, niestety nie udało mi się go zdobyć, nad czym naprawdę rozpaczam. Tym bardziej, że z tego co widziałam, to seria zbiera dość dobre oceny.

   Usuń
  3. Zauważyłam, że pisarze coraz częściej ujawniają tendencję do pisania o bohaterach, którzy są również pisarzami ^^ Nie żeby to było nienaturalne - wręcz przeciwnie! Niezwykle mnie to fascynuje. :) Odnośnie "Cała nadzieja w Paryżu" to zachwyca mnie przede wszystkim okładka, choć również i opis brzmi całkiem ciekawie. Problem w tym, że ja jestem kompletnym beztalenciem jeśli chodzi o wszystko co z kuchnią/gotowaniem/jedzeniem związane i nie wiem. Obawiam się, że jakieś super pojęcia z gastronomią, będą brzmiały dla mnie co najmniej tak jak radioaktywne sygnały od kosmitów. :o
   "Powód by oddychać" - YA! Więc... oczywiście książka jest na liście do kupienia. :) Jestem ogromnie ciekawa jak tam powieść wypadnie w moich oczach, ale myślę, że też kupno będzie musiało poczekać do października. :( I trochę zawiedziona jestem okładką. Jest taka ponura... :( Może treść też taka jest, ale jednak ja wolę żywe kolory na swoich półkach. :( A zwłaszcza niebieski - i wszystkie możliwe odcienie zielonego :)
   "Testy" - kolejna książka, którą - tak jak "Złą krew" zauważyłam pierwszy raz na Book Tube i od tamtej pory czekam na polską premierę. :) I mimo, że powieść wzbudza raczej... średnie uczucia wśród amerykańskich czytelników, to ja jestem jej ogromnie ciekawa. :) No i okładka jest niebieska! A dobrą dystopią nigdy nie pogardzę! :)
   "Impuls" - MOOOOOMENCIK. Czy przypadkiem ten tytuł nie pojawił się już miesiąc temu w zapowiedziach? Aż sprawdzę. Nie, jednak nie. Nie mam pojęcia dlaczego mi się ubzdurało, że jednak komentowałam już tę książkę u ciebie. :o No cóż. Koniecznie tę książkę będę musiała przeczytać, bo uwielbiam słowa "alternatywny świat". Pobudza to wyobraźnię i aż chce się człowiek przekonać, czy autor zaskoczy czymś nowym. Jeśli na dodatek autor połączył ten nowy świat z grami... Może być mnóstwo akcji i mało czasu na nudę! A to połączenie, które niezmiernie mi się podoba.
   O rany. Clare. I właśnie mi przypomniałaś, że miałam napisać o niej notkę. :o No cóż, plany będą musiały troszkę poczekać, zwłaszcza teraz przy szkole i lekcjach i matematyce i nie zdanego egzaminu zawodowego i zajęciach do wieczora i masie zadań domowych i braku czasu... Ale kiedyś na pewno notkę napiszę. :)
   Z książkami pani Hobb, jeszcze do czynienia nie miałam i choć uwielbiam fantasy i motyw skrytobójstwa/skrytobójców to jakoś w bliskich planach, nie mam zapoznania się z jej piórem. Wydaje mi się, że już mam dość książek i ebooków w kolejce, by chciało mi się szukać kolejnych...

   Usuń
  4. Fiiiilmy!
   Teraz pewnie proszę się o inwazję fanbojów "Sin city" na moją osobę, ale muszę to napisać. Nie rozumiem fenomenu tych filmów. Nie dość, ze strasznie kiczowato wyglądają i krzyczą "jestem absurdem" to jeszcze fabuła zupełnie nie potrafi mnie zainteresować, a zwiastun zamiast wzbudzać ciekawość - sprawia, że mam ochotę wybuchnąć śmiechem...
   "Jako w piekle, tak i na ziemi" - ciekawy zwiastun. Aczkolwiek niestety horrory to nie jest moja działka. Choć przy scenie z pianinem coś we mnie aż drgnęło! I na dodatek to Paryż! Choć podejrzewam, że katakumby w każdym państwie wyglądają podobnie ^^
   "Zostań jeśli kochasz"! O jeeej! :3 Superpremiera, a ja niestety nie będę mogła wybrać się do kina. Już teraz, po pierwszym tygodniu szkoły (a raczej dwóch dniach) wymiękam, a 12 września pewnie będę tak zawalona nauką, że naprawdę... A jeszcze 14 jadę do Warszawy na lotnisko, więc pewnie cały dzień będę zajęta... Kurczę. Nie ma szans, żebym wybrała się do kina. Nad czym szczerze ubolewam - serio. :( Ale jak tylko zobaczę, że film w dobrej wersji pojawił się w sieci, natychmiast biorę się za oglądanie. :( (W takich momentach serio nienawidzę technikum)
   "Zanim zasnę" z Colinem Firthem! <3 Oczywiście obejrzę, ale najpierw wolałabym przeczytać książkę (wiadomo), a że samej powieści nie mam i pewnie szybko nie nabędę (już i tak mam listę książek, które przekraczają mój budżet), to nie śpieszy mi się z samą ekranizacją. Ale wierzę, że film będzie niesamowity. Bo w końcu tam jest Colin!
   "Na zawsze twoja" - ok, tu mam parę rzeczy do powiedzenia, więc po kolei. Po pierwsze - czemu ja wcześniej nie słyszałam o tej produkcji?!?! Pomysł wydaje mi się naprawdę ciekawy, a poza tym - ładne ramy czasowe sobie wybrano. :) Te stroje... Mmmm! Natomiast mam dziwne wrażenie, że opis zdradza stanowczo zbyt dużo... Ale może to tylko takie moje niesłuszne oskarżenie... Alan Rickman! Mimo, że Snape'a koniec końców nie pokochałam - co najwyżej zrozumiałam - to jednak aktor w swojej roli wypadł bezbłędnie i bardzo chętnie oglądam kolejne filmy z nim. :) A na dodatek w filmie pojawia się aktor, który pojawi się także w jednej z notek z moimi ukochanymi aktorami! Richard z "Gry o Tron"! I DLACZEGO JA WCZEŚNIEJ NIE SŁYSZAŁAM O TYM FILMIE?! Kurczę, dooglądałam zwiastun do końca i moje życie runęło w gruzach. Ekranizacja powieści?! Super. Po prostu cudownie. Czyli kolejna książka musi zostać dopisana do listy. SUPER. Tak swoją drogą, Rebeccę Hall też znam, między innymi z "Doriana Graya" gdzie wcieliła się w rolę bohaterki, która w książce nie istniała. I dlatego mnie wkurzyła. Choć aktorka jest naprawdę fajna. :)
   "Więzień Labiryntu". Choćby nie wiadomo co się działo. Choćby nie wiadomo jak wiele zadania domowego miałabym. Choćby nie wiadomo jak daleko będę musiała pojechać na ten film.... pojadę. I obejrzę w kinie, choćbym miała przy tym zamarznąć, czy wściekać się z dojazdu. Nie dość, że to ekranizacja jednej z moich ukochanych książek, to jeszcze pojawia się tam... DYLAN i Kaya! I... wiele innych znajomych nazwisk. :) Rany. Nie masz pojęcia jak bardzo ja w tym momencie się cieszę. Jak bardzo mam ochotę skakać z radości, że to już za 12 dni!

   Usuń
  5. "Miasto 44" - jest też książka, ale szczerze mówiąc, jakoś niespecjalnie mam na nią ochotę, bo nie lubię wojennych powieści. Tutaj wyjątkiem jest tylko "Złodziejka książek", którą kocham. Natomiast sam film - "Miasta 44" niesamowicie mnie ciekawi! Wyczekiwałam na niego z zapartym tchem i chociaż nie wybiorę się do kina - bo szkoła - to też będę czatować na produkcję w sieci. :)
   "Sprawa dla dwojga" - no tu będę niestety krytyczna bo rzadko podobają mi się francuskie filmy. :) Jakkolwiek zabawne i romantyczne by się one nie wydawały po zwiastunie. :)
   "Słowo na M" z Danielem <3 Oglądałam zwiastun nie tak dawno temu i prawie skakałam z radości, że w końcu Daniel zagra w romantycznej komedii! <3 Bo jedno, grać w horrorach, których nie oglądam bo nie lubię gatunku, a drugie w końcu skusić się na komedię romantyczną! :D Na pewno film oglądnę. NA PEWNO. :)
   Łooooo "Bez litości" i słodka Chloe w roli prostytutki? Coś nowego! Ostatnio od Chloe zaroiło się w branży filmowej i cieszy mnie to, bo dziewczyna ma talent i autentycznie... nadaje się na aktorkę. :) Zdecydowanie zwiastun mi się spodobał, a jeśli film będzie choć w połowie tak ekscytujący to być może go nawet polubię i przedstawię na blogu. :)

   O kurczę. I to wszystko?! W sensie, wiem że było tego sporo, ale jakoś tak jak już się rozkręciłam z tym pisaniem to nie chce mi się przestać. Mimo, że dochodzi trzecia nad ranem, a jutro wstaję wcześnie ^^ No cóż. Takie życie. :)
   Więęęc... życzę pozytywnego, udanego września i...
   Pozdrawiam!
   Sherry

   PS. Tak swoją drogą... muszę zacząć sobie zapisywać ile u ciebie piszę komentarzy, żebym wiedziała kiedy pobijam rekord ^^

   Usuń
  6. Grunt, ze znalazłaś chwilę na kolejny rozdział naszej zapowiedziowej "powieści" :-P Bardzo mnie to cieszy bo ją uwielbiam :-*

   Pani Pikę szczerze nie lubię a jej seria o wróżkach wywarła na mnie raczej negatywne wrażenie. Może to głupie, ale porównanie wróżek do roślin było dla mnie... smutne. No wiesz ludzie którzy budzą się po długie śpiączce, lub ciężko chorzy i bezwładni są tak właśnie w przenośni nazywani. Podczas czytania nie mogłam się tego pozbyć ze swojej głowy i ostatecznie przerwałam przygodę po pierwszym tomie. Dlatego do "Ocalonej" w ogóle mnie nie ciągnie.
   Pratchetta znam tylko jedną książkę "Nację" ale z całego serca Ci ją polecam bo jest cudowna! Tylko nie przestrasz się ciężkiego początku, bo to co później urzeka, na początku może się wydać trochę dziwne ;-)
   Który raz już tu wrzucam nieszczęsnego "Grima"? Chyba trzeci... I mam nadzieję, że ostatni, bo choć nie przeczytałam jeszcze pierwszego tomu, chętnie zapolowałabym już na kolejny :-P
   Ja mam pierwszy tom serii pani Glines i jeszcze się za niego nie zabrałam, bo chciałam przeczytać całą trylogię z marszu. Niestety na razie brak promocji na kolejne tomy, a wręcz jest problem z dwójką :-(
   Widziałam na promocji "Zapomnianą księgę" i z ciekawości zerknęłam na LC. Muszę Ci powiedzieć, że książka ma zaskakująco wysokie noty! Ale jeśli chodzi o blogowe recenzje, również nie widziałam ani jednej...
   Mam nadzieję, że uda Ci sie przeczytać "Wspomnienia w kolorze sepii", głównie ze względu na Twoje imię ;-) Sama marzę o książce, gdzie bohaterką będzie moja imienniczka, ale Patrycje są strasznie nielubiane przez autorów :-P
   "dzień, który zmienił wszystko" i mnie niesamowicie zaintrygował ;-) Bardzo lubię takie historie i mam nadzieję, że również ta trafi szybko w moje łapki.
   Mówisz masz ;-) pakiet Rywalkowy jest już w zapowiedziach wydawnictwa razem z nowelkami ;-)
   Nie martw się, jeśli znajdę jakąś promocję na "Zostań, jeśli kochasz" to na pewno dam znać ;-)
   Na Marę Dyer i ja poluję od kiedy naczytałam się wychwalających ją recenzji ;-) W sumie nie bardzo wiem czego się spodziewać, ale przeczytam NA PEWNO. Chyba, że Sherry napisze miażdżącą recenzję ;-)
   ja psychofanką "Więźnia labiryntu" jeszcze nie jestem, ale właśnie go czytam, więc uwaga! To szybko może się zmienić ;-)
   Mam właśnie na oku dwie bardzo korzystne licytacje "Obsydiana" i mam nadzieję, że którąś z nich wygram, bo po przeczytaniu fragmentu sama więdnę pragnąc przeczytać tą książkę! :-P
   Akurat "Departament 19" pojawia się bardzo często w promocjach (lekko uszkodzone) na stronie Naszej Księgarni. Warto zajrzeć bo to tylko 10 zł ;-)
   "Powód by oddychać" to książka, którą kupię bez zawahania. Po prostu czuję, ze to coś cudownego!
   "Impulsu" zdecydowanie nie było wcześniej ;-) Bardzo mnie ten tytuł zaintrygował i myślę, że postaram sie go jakoś zdobyć. Miejmy nadzieję, że znajdę jakąś super promocję ;-)

   Usuń
  7. Odnośnie "Cin City" nie mam kompletnie zdania, bo pierwszej części nie widziałam, ale szczerze mówiąc średnio mnie interesuje ;-)
   Strasznie chciałabym obejrzeć "Jako w piekle tak i na ziemi", ale tak strasznie boję sie horrorów :-( Mimo wszystko jakimś cudem je lubię, więc myślę, że kiedyś się skuszę. Ale na pewno nie w kinie! :-P
   No nie mów, że 14- go będziesz tak blisko mnie i nie będziemy mogły się spotkać! Ty będziesz zajęta a ja będę do 17.30 w szkole :-( Życie jest okrutne. Tylko sobie wyobraź co by się działo gdybyśmy wybrały się do kina razem :-D
   "Zanim zasnę" ma tak fantastyczny zwiastun, że chciałabym natychmiast zobaczyć film. Jednak też wolałabym zacząć od książki. I troszkę szkoda, że zwiastun tak wiele zdradza. Prawie wszystkiego można się domyślać :-(
   Ja też planuję obejrzeć "Więźnia labiryntu" dużym ekranie, dlatego zabrałam się wreszcie za ksiażkę ;-) Swoją drogą, teraz czytam w zasadzie same książki, które wkrótce mają ukazać sie w wersji filmowej ;-) "Dawca", "Jeśli zostanę", a teraz "Więzień labiryntu " :-P
   "Słowo na M" świetnie się zapowiada, choć nie mogę no po prostu nie mogę pozbyć się wrażenia, że to Harry Potter i gdzie on ma mundurek z Hogwartu :-P Wiem, że nie powinnam szufladkować Daniela, ale to tylu częściach sagi, bo prostu się nie da :-P

   Ja również życzę by wrzesień był udany. Głównie przez wzgląd na szkołę. Bądź dzielna! Zobaczysz, szybko minie. Ja po pierwszych zajęciach na studium już wiem, że liceum to było nic :-P

   Pozdrawiam!

   Usuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.