10 stycznia 2016

Zimowe lektury Feerii YoungDziś mam zaszczyt zaprezentować Wam najnowszy katalog Feerii Young na pierwszy kwartał 2016 roku. Znajdziecie w nim zarówno kontynuacje świetnych cykli jak i kilka ciekawych nowości.Alexis ucieka w fotografowanie i trzyma się na uboczu, jak niejedna nastolatka. Nie każdy jest urodzoną cheerleaderką. Zresztą jak się żyje z takimi rodzicami, nie ma w tym nic dziwnego. Młodsza siostra Alexis, trzynastoletnia Kasey, też jest specyficzna, z tym swoim zbzikowaniem na punkcie starych lalek. W sumie życie Alexis, choć trochę wyobcowane, nie odbiega od normy. Tak się przynajmniej wydaje…


Nagle sprawy wymykają się spod kontroli. Staje się jasne, że złowróżbne sygnały to był dopiero przedsmak prawdziwej grozy. Kasey zaczyna się zachowywać jeszcze bardziej niepokojąco niż wcześniej: jej błękitne oczy skrzą czasem zielonym blaskiem, pamięć odmawia jej posłuszeństwa, a słowa… słowa, które wypowiada, są żywcem wyjęte z dawnych epok. Kasey z radosnej kolekcjonerki lalek zmienia się w uosobienie zła. Dziwne rzeczy dzieją się też w domu. Drzwi otwierają się i zamykają, pchane niewidzialną ręką, woda sama się gotuje, klimatyzacja, choć wyłączona, przepełnia całe wnętrze chłodem.

Początkowo Alexis bierze te sytuacje za urojenia, ale wkrótce zdaje sobie sprawę, że wszystko dzieje się naprawdę i tylko ona może podjąć walkę z czającym się zagrożeniem i ratować siostrę. Tylko czy zielonooka potworna dziewczynka to wciąż ta sama osoba co wcześniej?

 **************************************************************************************


Zack Lightman całe życie miał głowę w chmurach, marząc, by świat trochę bardziej przypominał filmy i gry komputerowe, które pożera. Niechby jakieś fantastyczne, przełomowe zdarzenie roztrzaskało wreszcie monotonię jego bezbarwnej egzystencji i porwało go na szlaki kosmicznej przygody.
W końcu co szkodzi sobie trochę pomarzyć. Ale Zack umie odróżnić rzeczywistość od fantazji. Wie, że tu, w realu, nadpobudliwi nastoletni gracze nie dostają misji zbawiania świata. Aż pewnego dnia widzi latający spodek. Więcej: ten statek kosmitów jest jakby żywcem wzięty z gry, której oddaje się co wieczór – popularnego symulatora lotów „Armada”.

Nie, nie zbzikował. A jego umiejętności – wraz z umiejętnościami milionów podobnych mu graczy na świecie – będą potrzebne, by uratować planetę. Nareszcie jest jego upragniona szansa! Tylko gdzieś w tyle głowy czai się dziwna wątpliwość – podsycana przez pamięć opowieści sci-fi, z którymi wyrastał – czy coś w tym scenariuszu nie wydaje się zanadto… znajome?
Radosne przetworzenie i inteligentna destrukcja konwencji science-fiction, rozpędzony i zaskakujący thriller, klasyczna opowieść o dojrzewaniu i historia inwazji kosmitów, o jakiej jeszcze nie czytałeś – wszystko w jednej powieści, której nie daje się odłożyć na bok.
  **************************************************************************************


Sloane i James podjęli próbę ucieczki przed epidemią i programem, ale zagrożenie nie znikło. Bo program nie chce o nich zapomnieć…

Teraz, dołączywszy do grupy buntowników, muszą uważać na to, komu mogą zaufać, i znaleźć sposób na obalenie programu oraz powstrzymanie epidemii. A to jest bardzo trudne, gdy w pamięci mają tyle białych plam. Pomóc im może tylko kuracja – tajemnicza tabletka, która może przywrócić wspomnienia. Za bardzo wysoką cenę.
I istnieje tylko jedna dawka.

  **************************************************************************************


Znaleźć miłość w najmniej spodziewanym momencie. Odkryć w sobie pasję i pozwolić, by marzenia stały się rzeczywistością. Odrzucić schematy, w które wtłoczyło nas życie, i wreszcie nabrać wiatru w żagle. Otworzyć się na pojawiające się na naszej drodze możliwości i odnaleźć siebie.
Nic nie zapowiadało takiego rozwoju wypadków. Pochopnie podjęta decyzja o małżeństwie postawiła 30-letnią Maję na życiowym rozdrożu. Papierowe małżeństwo, praca nie dająca prawdziwej satysfakcji, samotność, poczucie wypalenia. Wszystko zmieniło się jednak podczas krótkiego wypadu z przyjaciółką na Mazury. To tamtejsze spotkanie dało Mai i Moni impuls do życiowych zmian. Życie nie zawsze toczy się jednak liniowo, a konsekwencje pewnych decyzji ujawniają się w najmniej spodziewanym momencie, ku zaskoczeniu otoczenia, a nawet samych zainteresowanych.
"Trawa bardziej zielona" to pogodna i ciepła książka o odnajdywaniu zagubionej pasji życia, o potrzebie bliskości, którą odczuwa każdy z nas.
 **************************************************************************************


 Jakaś nieziemska energia przenika senną fasadę urokliwego miasteczka Savannah. W gąszczu wijących się starych uliczek kryje się mroczny sekret, ale tylko nieliczni zdają sobie z tego sprawę. Aż za dobrze wie o nim rodzina Mercy Taylor, najpotężniejszych czarownic amerykańskiego Południa.
Mercy i jej mąż cieszą się na myśl o nieodległych narodzinach, wyczekując momentu, kiedy częścią ich życia stanie się malutka Colin. Jednak po niepokojącej wizycie dawnego wroga Mercy uświadamia sobie, że czarna magia znów jest w grze i ktoś – lub coś – zamierza pozbyć się jej samej oraz jej nienarodzonego jeszcze dziecka. Żeby odkryć prawdę, będzie musiała postawić wszystko na jedną kartę.
Trzecia i ostatnia książka z serii "Wiedźmy z Savannah", w której miłość, zdrada, magia i mrok składają się na niepowtarzalną mieszankę.
  **************************************************************************************


Druga część przygód Delli – wampirzycy z charakterem.
Kiedy Della zaczyna sądzić, że jakoś udaje jej się ogarniać swoje życie, zaskakuje ją kolejna przemiana… po której nic już nie będzie takie samo. Również zasady, którymi musi się kierować.
Odkąd stała się wampirem, w świecie ludzi czuła się jak wyrzutek. Chociaż wydawało jej się, że w końcu odnalazła swoje miejsce w Wodospadach Cienia, teraz jej życie po raz kolejny wywraca się do góry nogami. Zaatakowana przez śmiertelny wirus wampirzyca musi dokonać trudnego wyboru. Czy się odrodzić... To dla niej jedyna szansa na przetrwanie, ma jednak swoją cenę: nieodwołalnie wiąże ją z Chase’em, wysokim, mrocznym i pociągającym wampirem, który potrafi niemal jednocześnie ją rozśmieszyć i doprowadzić do furii.
Chase zna już zbyt wiele jej tajemnic, a wieczna więź między nimi jest ostatnią rzeczą, której pragnie Della. Co gorsza, nie do końca wie, co ta więź oznacza. Czy pociąg, który czuje do Chase’a, jest prawdziwy? Czy los kryje dla niej coś jeszcze w zanadrzu? I co oznacza to dla Steve’a, tego zmiennokształtnego przystojniaka, którego pocałunki sprawiają, że Delli miękną kolana?
Teraz serce Delli musi przyjąć jeszcze jeden cios. Podczas pracy nad pewną sprawą odkrywa szokujące fakty o przeszłości swojego ojca, a to sprawia, że zaczyna kwestionować wszystko, co jej zdaniem było prawdą… i własne miejsce w świecie, który tak kocha.
  **************************************************************************************


Tu nie ma złych odpowiedzi! Nie ma ograniczających cię zasad! W tej książce jesteś cały ty i drugi ty i… To po prostu wasza książka.

Rozwiń skrzydła, puść wodze fantazji i baw się! Oto książka bez reguł, która zapewni świetną zabawę – a także podpowie ci coś o tobie i twoich przyjaciołach. A przede wszystkim pozwoli nietypowo spędzić czas.

Ciasteczkowe wróżby, gryzmolenie wspólnego portretu, układanie waszego piosenkowego hymnu – wygłup i relaks, albo jak wolisz: chwila namysłu i okazja do rozmowy – także o sprawach, o których nie wiadomo jak zacząć rozmowę.

Ale najbardziej to jest po prostu………. (dopisz własne oczekiwania wobec tej książki!)
  **************************************************************************************Drugi tom popularnej trylogii o zakazanej miłości.
Od pamiętnych wakacji w Santa Monica upłynęły już dwa lata. Eden i Tyler nie widzieli się przez ten czas, dla dobra rodziny próbując zapomnieć o uczuciu, jakie się między nimi zrodziło. Gdy jednak spotykają się w Nowym Jorku, by spędzić tam wspólnie kolejne lato, nie potrafią udawać. Oddaleni od przyjaciół i rodziców, sami wśród niezliczonych atrakcji Wielkiego Jabłka, zaczynają rozumieć, że ich miłość wykracza poza zwykły wakacyjny flirt.
Teraz czas na zmierzenie się z rzeczywistością i kilka ważnych postanowień. Jak zareaguje na nie rodzina? Czy związek Eden i Tylera przetrwa katastrofalne skutki ich decyzji?
  **************************************************************************************


Druga część emocjonującej trylogii!
Czasem zbrodnią jest słuchanie głosu swojego serca…

Większość dziewcząt marzy o królewskim ślubie, o balach, fajerwerkach i ucztach do świtu. Dla Kestrel jednak ślub oznacza życie w klatce, którą sama zbudowała. Obawia się wyznać Arinowi prawdę o zaręczynach: że zgodziła się na małżeństwo z księciem pod warunkiem, że Arin odzyska wolność. Bo czy może mu ufać? I czy może w ogóle ufać samej sobie? Jest przecież mistrzynią iluzji jako szpieg na królewskim dworze. Jeśli zostanie nakryta, jej własny kraj ogłosi ją zdrajczynią. Nie może jednak zrezygnować z podjęcia próby zmiany swojego bezwzględnego świata… co doprowadzi ją do szokującego sekretu. Jak wysoka może być cena niebezpiecznych kłamstw i niegodnych zaufania sojuszy?
  **************************************************************************************

Na pewno sięgnę po „Kurację samobójców”, „Zbrodnię”,  „Czy wspominałam, że Cię potrzebuję” i  „Złe dziewczyny nie umierają”.
Wypatrujcie recenzji!

Na co Wy dacie się skusić?


21 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawe propozycje, muszę si wreszcie wziąć za "Program samobójców" skoro wychodzi już 2 część :D

  ksiazkowy-termit.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Seria jest rewelacyjna! Polecam serdecznie :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Kurczę tyle nowych pozycji i tyle kontynuacji, a ja nadal w tylę z pierwszymi częściami! Tylko kiedy ja znajdę na to czas? :"(

  http://books-world-come-in.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla niektórych warto nawet zarwać noc ;-) szczególnie polecam "Plagę samobójców" rewelacyjna dopracowana historia z przepięknym wątkiem romantycznym :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Muszę koniecznie przeczytać pierwszą część ,,Kuracja samobójców" zanim wyjdzie kolejna. :)
  Pozdrawiam,
  Geek of books&tvseries&films

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytaj koniecznie. Moim zdaniem to najlepsza książka z poprzedniego katalogu Feerii :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Z wymienionych przez Ciebie zdecydowanie najbardziej czekam na "Armadę". Poza tym na pewno przeczytam "Złe dziewczyny nie umierają", w swoim czasie również sięgnę po "Zbrodnie". Pozdrawiam :)
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Złe dziewczyny nie umierają" dziś zaczynam więc niebawem opowiem czy warto ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Na pewno dam się skusić na "Czy wspominałam, że Cię potrzebuję?" oraz "Kurację samobójców".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To również moje typy :-) Recenzja "Kuracji" niebawem.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Pisałam ci już, że czekam na twoją recenzję "Złych dziewczyn" i podtrzymuję. Aczkolwiek strasznie mnie to fascynuje i mimo moich oporów przed Filią, mam taką lekką nadzieję, że twoja rekomendacja będzie pozytywna, żebym mogła mieć taką okładkę na półce bez wyrzutów sumienia. :D
  o "Armadzie" na razie nic nie sądzę. Choć muszę przyznać, że to trochę brzmi jak lektura dla mnie. W sensie - dawno nie czytałam już niczego sci-fi, a tu widać lektura dla nerdów - idealnie! :D Tylko znów, nie ufam tytułom od Feerii, także nie dziękuję - nie zaryzykuję. Poczekam na jakieś opinie od zaufanych recenzentów.
  O Programie na razie nie będę nic pisać, muszę w końcu przeczytać jedynkę.
  Cóż ja widzę! Feeria wydaje książkę polskiej autorki? Tylko czemu to jest Feeria Young skoro ten tytuł jest obyczajówką, a nie młodzieżówką?
  J.D.Horn wciąż nie poznałam. No cóż.
  I nowej serii C.C.Hunter też nie. Nie mam serca do książek ostatnio.
  Nie wiem, te pozycje typu "Zniszcz ten dziennik" i tak dalej, wydają się kompletnie nie dla mnie. Myślałam, że to będzie coś fajnego, ale mam ten "Zniszcz ten dziennik" i chyba go komuś sprezentuję, bo nie nadaję się do tego. Także "Ja, ty, my" też chyba nie jest dla mnie.
  Odnośnie sequeli - nie planuję. Estelle nie poznałam, a Rutkoski nie zachwyciła mnie jakoś szczególnie, także... Aczkolwiek! Chyba mam oryginalnego ebooka "Zbrodni", bo była kiedyś promocja czy tam giveway na Amazonie, także jeśli, ale tylko JEŚLI się przełamię to raczej przeczytam ten tytuł po angielsku, skoro mam już okazję.
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TFU. Zauważyłam błąd - drugie zdanie "mimo oporów przed FEERIĄ" oczywiście miało być. Przed Filią nie mam żadnych, bo to wydawnictwo trafia do mnie jak nikt inny <3 :D Przepraszam, że ci spamuję komentarzami. :(

   Usuń
  2. Sherry, jak mogłaś się tak pomylić! Filia ma absolutnie obłędne zapowiedzi ;-)
   Oczywiście żartuję :-) Znam Twoje uprzedzenie do Feerii, choć sama bardzo lubię ich książki. Czyta się je szybko, lekko i bardzo przyjemnie. Choć rozumiem w pewnym stopniu na czym polega problem :-P
   "Złe dziewczyny nie umierają" planuję dziś zacząć więc recenzja już niebawem.
   Niestety u mnie recenzja "Armady" się nie ukarze, ale mam nadzieję, że będziesz miała okazję ją poznać.
   Program nadrabiaj! I nastaw się na przepiękny romans, mimo, że to dystopia.
   "Trawa bardziej zielona" była w katalogu więc dołączyłam zapowiedź, choć to propozycja Feerii a nie Feerii Young ;-)
   Mi akurat "Pojedynek" całkiem nieźle się czytało więc chętnie poznam kontynuację. Podobnie z DIMILY zwłaszcza, że drugi tom ma być nieco bardziej dojrzały (oczywiście jak na książkę napisaną przez nastolatkę :-P )
   Pozdrawiam!

   Usuń
 7. Chyba każda książka Feerii mnie do siebie przyciąga :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie mam nadzieję, że przeczytasz ich jak najwięcej:-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 8. Najbardziej czekam na "Trawę bardziej zieloną". Czuję, że to będzie naprawdę dobra książka. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat tej książki nie będę recenzować, ale Tobie życzę udanej lektury :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 9. Złe dziewczyny muszę poznać :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Widziałam już na fb. Zapowiada się świetna zima :)

  Czytałam już "Złe dziewczyny" - genialne! :)

  Pozdrawiam
  ksiazki-inna-rzeczywistosc.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To świetnie, bo właśnie je zaczynam :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.