25 maja 2013

Seria "Akademia wampirów"- Richelle Mead


Akademia wampirów:
„Akademia wampirów” * „W szponach mrozu”* „Pocałunek cienia” * „Przysięga krwi” * „W mocy ducha” * „Ostatnie poświęcenie”
Rilelle Mead

Czasem ucieczka wydaje się jedynym wyjściem. Jedynym możliwym, gdy świat upiera się by przejąć nad tobą kontrolę. Zwłaszcza, ze owym światem rządzą pradawne, surowe zasady, których nie wolno łamać. Cóż, przynajmniej do czasu, kiedy znajdzie się ktoś, kto łamanie wszelkich zasad ma we krwi. Główne bohaterki „Akademii wampirów”- Rose i Lissę, poznajemy w czasie ich ucieczki, a konkretniej, na samym jej końcu. Przed dwoma laty dziewczyny uciekły, bowiem z akademii imienia świętego Władimira, gdzie młode wampiry uczą się jak przetrwać w okrutnym, pełnym niebezpieczeństw świecie. Dlaczego więc uciekły? Co takiego je łączy? Jaki tak naprawdę jest ich świat?Akademia imienia świętego Władimira szkoli dwa typy wampirów- moroji i dampiry. Moroje należą do arystokratycznych rodów wampirów i posiadają władzę nad wybranymi żywiołami, nad którymi panowania 

uczą się właśnie w akademii. Jak wszystkie wampiry, potrzebują krwi, jednak nie zabijają by ją zdobyć. Korzystają z ofiarności karmicieli, którzy dobrowolnie oddają krew. Mimo tego kim są, bardzo przypominają ludzi- nie żyją wiecznie, starzeją się, jedzą, piją, śpią, chorują, mają uczucia. Dampiry natomiast, to potomkowie ludzi i wampirów, a ich zadaniem jest służenie morojom i ochrona ich przed niebezpieczeństwami, dlatego szkoleni są na ich strażników. Największym z niebezpieczeństw czyhających na arystokratów s strzygi. To wampiry, które zrezygnowały ze swojego życia, duszy i bijącego serca w imię nieśmiertelności i ogromnej siły. Stały się ona potworami, mordującymi bezlitośnie niewinnych ludzi, ale również swoich pobratymców. Jedni zostali strzygami z wyboru, inni zostali przemienieni wbrew swojej woli. Bez względu na wszystko, zasada dla tego gatunku pozostaje tylko jedna- są zagrożeniem, które trzeba eliminować by moroje mogli czuć się bezpiecznie. Oni są najważniejsi.


Wróćmy jednak do naszych bohaterek i ich problemów. Przed kilkoma laty uczestniczyły one w tragicznym wypadku samochodowym, w którym zginęła cała rodzina Lissy. Choć według wszystkich zasad logiki zginąć powinna również Rose, ta jednak wyszła ze śmiertelnego wypadku bez szwanku. Tego dnia stało się, bowiem coś niezwykłego. Całkowicie nieświadomie Lissa dokonała cudu. Wyrwała swoją przyjaciółkę ze szponów śmierci i połączyła ją ze sobą mentalną więzią. Lissa, bowiem włada tajemniczym, zapomnianym żywiołem ducha, który może działać cuda, ale też doprowadzić do obłędu. Nierozumiana przez otoczenie, nieradząca sobie z ogromną mocą, zmuszona, by pełnić rolę księżniczki, jako ostatnia z rodu, Lissa razem z Rose postanawia uciec od świata, który ich obu nie rozumie i próbuje wykorzystać. Jednak uciekać nie można wiecznie. Po dwóch latach zostają odnalezione i ponownie muszą stawić czoło lękom, przed którymi uciekły. I nie tylko im. Problemy, bowiem narastają, a na konsekwencje ucieczki nie trzeba długo czekać. 


Główni bohaterowie (moimi oczami):

Rosemarie Hathaway
Córka strażniczki i pewnego tajemniczego moroja. Od zawsze szkolona w walce- dzięki swej sile, odwadze i wytrwałości- najlepsza z najlepszych. Została ocalona przez przyjaciółkę i wyrwana ze szponów śmierci, przez co nosi Pocałunek Cienia i musi zmagać się z mrokiem. Dzięki mentalnej pępowinie łączącej ją z przyjaciółką potrafi czytać w jej myślach. Jest porywcza, impulsywna i szalona. Najpierw robi potem myśli. Dla przyjaciół jest gotowa poświęcić wszystko- nawet życie. Piękna dampirzyca po powrocie do akademii musi się  ale dodatkowo , ale też uczuciem do nauczyciela, które jest zdecydowanie zakazane. Wasylisa Dragomir
Ostatnia z rodu Dragomirów- jednego z dwunastu arystokratycznych rodów rządzących od wieków światem wampirów. Po tragicznej śmierci rodziny musi nosić tytuł księżniczki. Włada tajemniczym żywiołem ducha, który wpędza ją w szaleństwo i próbuje przejąć nad nią kontrolę. Moc ducha daje ogromną moc, ale trzeba za niego płacić jeszcze większą cenę. Lissa jest spokojna, piękna, opiekuńcza, ale też odważna i nieustępliwa. Pragnie odnaleźć innych władających mocą ducha. Dymitr Bielikow
Najlepszy ze strażników, niepokonany w walce, równie niebezpieczny, co przystojny. Pochodzi z Syberii, jest surowym, nauczycielem, odważnym wojownikiem i tajemniczym mężczyzną. Przy Rose jednak wyraźnie mięknie, a ich relacje zaczynają niebezpiecznie przekraczać granicę mistrz-uczennica… 


Adrian Iwaszkow

Tego tajemniczego amanta poznajemy dopiero w drugim tomie, jednak bardzo namiesza on w życiu bohaterów. Adrian jest wiecznym chłopcem, lekkoduchem, uzależnionym od alkoholu i papierosów. Jego życie to niekończąca się impreza, wykorzystuje on swoją moc w hazardzie, żyje w luksusie za pieniądze rodziców. Jest arogancki bezczelny i skradnie każde serce. Potrafi odwiedzać innych w ich snach i podobnie jak Lissa włada mocą ducha. 
Chętnie powiedziałabym wam więcej, bo to zaledwie wprowadzenie do początku pierwszego tomu, ale nie mam najmniejszego zamiaru psuć wam zabawy odkrywania tego niezwykłego, fascynującego, pełnego niebezpieczeństw świata. Im dalej zagłębiałam się w tą historię, tym bardziej nie mogłam się nadziwić jak autorka, z tak niepozornego i oklepanego schematu, zdołała zbudować tak niebywale złożony, fantastyczny świat. Choć opowieść wydaje się pozornie prosta i schematyczna, z tomu na tom coraz bardziej zadziwia i zachwyca. Co więcej, o ile przeważnie po sukcesie pierwszej części, autor nie daje rady udźwignąć poprzeczki, tak w tym przypadku pani Mead stawia ją z tomu na tom coraz wyżej. Przez 6 części obserwujemy jak zmienia się świat, relacje między bohaterami, ich sytuacja, problemy, całe życie. Dorastają, odkrywają siebie, swoje możliwości i swoje uczucia. Pokonują swoje lęki, zmagają się z bólem, startą, zdradą i intrygami. Ale nie poddają się. Co pozytywnie mnie zaskoczyło- z tomu na tom robi się coraz groźniej i poważniej. Grupa nastolatków, których poznajemy w „Akademii wampirów” staje się grupą odważnych, zdeterminowanych, gotowych do walki o siebie nawzajem dorosłych ludzi. W zasadzie całą serię możemy podzielić na trzy zasadnicze części. Pierwsza, obejmująca tomy 1-3, opisuje życie Akademii i jej uczniów. 4-5 to nieustanna walka z samym sobą i wyprawa, która złamie niejedno serce. W 6 natomiast skupiamy się bardziej na polityce- ktoś, bowiem zdradził. Tylko kto?

Jaka jest ta seria? Przede wszystkim przepełniona krwawą walką o przetrwanie w okrutnym świecie. Świecie niezwykle złożonym, pełnym intryg, niebezpieczeństw i pokus. Bohaterowie zmagają się z trudnymi wyborami i ryzykują życiem. Znajdziecie tu naprawdę ZAKAZANE uczucie, które nie ma prawa do szczęśliwego zakończenia i przejdzie wiele tragicznych zdarzeń. Poznacie silnych, niezależnych zdeterminowanych bohaterów, których na pewno pokochacie. Seria jest inteligentna, pełna emocji, pożądania, zawiera szczyptę humoru, mnóstwo wzruszeń i solidnie skonstruowaną fabułę, która działa jak dobrze naoliwiony mechanizm i wciąga od samego początku.
Czego tu nie znajdziecie? Na pewno możecie zapomnieć o monotonni i nudzie! Tu ciągle cos się dzieje i bezustannie jesteśmy zaskakiwani. Nie uświadczycie też mdłego schematycznego romansu. Co najważniejsze- nie znajdziecie tu nudnych irytujących bohaterów. Czeka was tylko świetna przygoda!
Komu polecam? Na pewno wszystkim miłośnikom wampirycznych mitów, gdyż moim zdaniem „Akademia wampirów” jest jedną z najlepszych serii tego gatunku. Choć to lektura raczej dla kobiet, być może odnajdzie się w niej również część panów, dzięki wojowniczym bohaterom i mnóstwu walk. Przedział wiekowy? Ja dałabym 14-20 ale wiecie jak to jest- wiek nie gra roli, kiedy trafi się na taką fantastyczną historię. Stąd moja, taka a nie inna ocena:
10/10


Autorka:

Richelle Mead (ur. 12 listopada 1976 w Michigan) – amerykańska pisarka, autorka głównie książek z kategorii fantasy oraz tzw. young adult fiction czyli książek dla młodzieży. Najbardziej znana ze swojego cyklu o przygodach Georginy Kincaid, sukkuba mieszkającego w Seattle oraz serii powieści Akademia wampirów i Czarna Łabędzica. Jej książki wydawane są w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej, Europie, Azji i Oceanii. Richelle Mead urodziła się w Michigan. Obecnie mieszka w na przedmieściach Seattle w stanie Washington. Ukończyła Uniwersytet Michigan oraz Uniwersytet Waszyngtoński. Po zakończeniu studiów pracowała jako nauczycielka m.in. angielskiego w ósmej klasie w szkole na przedmieściu Seattle. Pisaniu książek poświęcała się po pracy. Po sprzedaniu pierwszej książki Melancholia sukuba (oryg. Succubus Blues) zrezygnowała z pracy w szkole i zaczęła pisać zawodowo. Mead skończyła dwie serie: o sukubie i Akademia Wampirów. W chwili obecnej pisze dwie serie Dark Swan i Bloodlines, z czego ta druga opowiada o losach bohaterach Akademii Wampirów: Adrianie i alchemiczce. (Źródło: Wikipedia)

***
Gdzie kupić?
Poniżej znajdziecie linki do (wielokrotnie przeze mnie polecanej) promocyjnej oferty Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Możecie tu kupić wszystkie tomy (póki co niestety z wyjątkiem pierwszego ale warto tam zaglądac, bo oferta jest stale aktualizowana) w cenach 9-15 zł. Myślę, że warto. Książki pochodzą z działu „Lekko uszkodzone”, ale jak zawsze mówię: ja tam uszkodzeń wcale nie widzę. Sama zakupiłam tam połowę tej serii. ***
Kolejna seria ze świata akademii wampirów:
 „Kroniki krwi” są historią Sydney Sage, alchemiczki, którą poznajemy razem Z Rose w 4 części „Akademii wampirów” („Przysięga krwi”)


***


Ekranizacja:
Już 27 maja ruszają prace nad ekranizacją pierwszej części „Akademii wampirów”. Film będzie nosił tytuł „Blood sisters” (Siostry krwi).
Obsada:
Rose Hathaway- Zoey Deutch , Lissa Dragomir- Lucy Fry , Dymitr Bielikow- Danil Kozlovski , Christian Ozera- Dominic Sherwood , Tatiana Iwaszkow- Joely Richardson, Wiktor Daszkow- Gabriel Bryne.
Premiera „Blood sisters” zaplanowana jest na 14 lutego 2014.

Mała aktualizacja ;)
Kolejny długaśny post ;) mam jednak nadzieję, że nie zanudziłam was na śmierć, a może nawet zaciekawiłam, bo seria jest naprawdę fajna i warta uwagi.
Więc jak? Zaintrygowani? :)

65 komentarzy:

 1. Przeczytałam całą serię, Kronik Krwi jeszcze nie zaczęłam. Bardzo mi się podobała całość, jest to jedna z lepszych serii, jakie czytałam.
  Co do ekranizacji - wydaje mi się, że Zoey jako Rose nie za dobrze pasuje. Ma zbyt łagodną twarz, taką delikatną. Rose wyobrażałam sobie inaczej...

  Zapraszam do siebie: in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kroniki Krwi są o niebo lepsze od Akademii!Musisz przeczytać! :D

   Usuń
  2. Kroniki są świetne, ale nie wydaje mi się, żeby były lepsze. To jest coś co się równoważy. Po prostu kolejna fascynująca seria :)

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham tę serię. Co prawda pierwszą część przeczytałam zaraz po jej wydaniu, ale nie mam siły się z nią rozstać i tak utknęłam na części czwartej. :)
  A te fan arty już widziałam i mam nadzieję, że styliści i charakteryzatorzy zrobią to przynajmniej na takim poziomie..

  OdpowiedzUsuń
 4. Mógłbym przeczytać, ale jakoś mnie specjalnie nie ciągnie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytaj!!!
   Na prawdę warto. Mnie osobiście seria b. się podobała

   Usuń
 5. Kocham Akademię Wampirów! To jest cudowna seria. Masz przepiękne zdjęcia, jeszcze z takimi się nie spotkałam. A aktorzy mi nawet pasują, mam nadzieję, że dobrze ich wystylizują. :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię tę serię, szkoda że przyjemność czytania mam już za sobą, teraz czekam na ekranizacje

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdzie będzie można śledzić zdjęcia z filmu itp. może i ktoś dać link do oficjalnej strony filmu ?
  Kocham tę serię nie dawno skończyłam "Kroniki krwi" :D
  Tęsknie za Rose :C

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do oficjalnej strony nie wiem czy taka w ogóle ruszyła bo nic nie znalazłam. Jedynie konto na facebooku: https://www.facebook.com/OfficialVampireAcademyMovie.
   Zdjęcia, które wstawiłam to jedynie fanarty, coś więcej pojawi się zapewne po 27 jak zdjęcia już ruszą. Póki co możesz zaglądać na paranormalbooks.pl i tu http://www.ksiazkimlodziezowe.fora.pl/akademia-wampirow,650/ekranizacja-va,3893-225.html jak tylko pojawiają się jakieś newsy, dziewczyny natychmiast o tym piszą ;)

   Usuń
  2. Ostatnio spotkałam w internecie witrynę podającą się za oficjalną stronę Akademii Wampirów.
   Nie czytałam jeszcze co na niej jest, ale podaję linka (mam nadzieję, że to nie jest jakieś oszukaństwo):http://akademia-wampirow.mixxt.pl/

   Usuń
 8. Mnie trudno jest się przekonać do wampirów i wilkołaków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W książce nie ma wilkołaków a tam są super wampiry (moroje) jeśli "Zmierzch" cię zniesmaczył to ta książka jest inna i ciekawsza :D

   Usuń
  2. W serii brak wilkołaków. Za to jest wszechogarniająca magia.

   Usuń
 9. Sorki, ale nawet kijem nie zmusiłabyś mnie do przeczytania tej serii :D. Wszystko tylko nie wampirki, ludzie ratujcie ;P! Tak więc w jednym zdaniu: nie jestem zaintrygowany :).

  Spokojnej nocy!
  Melon

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze, komu jak komu, ale Tobie bym tego nie poleciła :P Owszem kilka momentów mogło by Ci się nawet spodobać, ale ogólnie zjechałbyś pewnie serię od góry do dołu, bo to raczej babska seria ;)

   Usuń
 10. Na razie czytałam dwa pierwsze tomu i już nie mogę się doczekać kiedy dobiorę się do kolejnych :D Z tomu na tom zaczynam coraz bardziej lubić tę serię :D Filmu również jestem bardzo ciekawa :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Widze, ze seria bardzo ci sie spodobała. Mysle, ze to jednak nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie czytałam, ale widzę, że muszę nadrobić zaległości ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Seria bardzo lubię, według mnie jedna z lepszych wampirzych cykli, podobają mi sie te Twoje długie posty, jak na razie poszukuję do przeczytania pierwszej części nowego cyklu i oczywiście czekam na ekranizację ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 14. Już od dawna mam tę serię w planach. Po Twoim intrygującym, bijącym entuzjazmem poście muszę za nią zabrać się jak najszybciej. :) Bedę więc wypatrywać promocji na tom pierwszy na stronie wyd. NK - może kiedyś pojawi się jeszcze w dziale "lekko uszkodzone". :P :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Hmm zaintrygowałaś mnie mam nadzieję, że uda mi się przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Absolutnie kocham AW i zamierzam jak najszybciej sięgnąć po Kroniki krwi. :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Grają w filmie trzy osoby z Disney zniechęci to wiele ludzi, ale i tak nie mogę się doczekać :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Lubię AW, został mi już ostatni tom i po przeczytaniu go planowałam taką właśnie zbiorową recenzję. :) Moją ulubioną bohaterką jest Lisa, ale Rose też bardzo lubię. Pierwszy tom KK już czeka na półce i nie mogę się go doczekać (Adrian!). Dzięki za info o filmie, jakoś to przegapiłam, ale teraz już wiem, że takowy powstanie i że mogę go oczekiwać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Niestety nie czytałam, ale po Twojej recenzji widzę, że muszę nadrobić zaległości ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Post wcale nie taki znowu długaśny ;) A co do samej serii to bardzo chciałabym ją przeczytać, ale nie mam jakoś nigdy możliwości dorwać wszystkich tomów.

  OdpowiedzUsuń
 21. Obowiązkowo muszę ten cykl nadrobić.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 22. Hej :) A dla tych co przeczytali mój fanpage na facebooku :) : https://www.facebook.com/AniolyUpadajaRose?ref=hl

  OdpowiedzUsuń
 23. Właśnie skończyłam ostatni tom tej serii i przyznaję: jestem bardzo mile zaskoczona. Opis 1-ego tomu nie wywoła u mnie jakichś wielkich nadzieji na fajną przygodę. Jednak kiedy przeczytałam kilka pierwszych rozdziałów bardzo mi się to spodobało. Kiedy pojechałam na kolonię Nie dawno skończyłam czytać ostatni tom tej serii.Opis pierwszej książki nie bardzo mi się podobal. Ale po przeczytaniu barzdo się wciągnęłam. Na kolonię wzięłam ze sobą tylko dwa następne tomy i później gorzko żałowałam. Podczas wyjazdu przeczytałam 2 razy każda książkę i na dobre mi to wyszło. W 3-cim tomie nie mogłam doszukać się sceny w domku na obrzeżach Akademii i dopiero po powtórnym przeczytaniu go znalazłam (niedoszukanie wynikl z tego, że nienawidze pezsensownego ględzenia w książkach i dlatego najczęściej je pomijam, a ów scena wydawała mi się takim właśnie ględzeniem:-(). Czytanie tej serii sprawiło mi szczególna przyjemność, ponieważ nigdy nic nie było do końca odkryte (no może po za miłóścią). Gorąco ją polecam wszystkim fanom powieści wampirycznych i nie tylko:-D

  Pozdrawiam i życzę miłej lektóry

  OdpowiedzUsuń
 24. Kocham tę serię. Szkoda, że nie będzie następnych tomów.
  Aha mam pytanie:
  czy w KK spotkamy" Rose?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego jeszcze niestety nie wiem, bo ta seria ciągle przede mną ;)

   Usuń
 25. Moim zdaniem "Akademia Wampirów" ma wszystkie zadatki na super książkę:
  1. Jasne wprowadzenie.
  2. Ciekawa i wciągająca fabuła.
  3. Płynność zdarzeń.
  4. Nie do końca odkryte zagadki.
  5. Żywiołowość narratora - głównej bohaterki.
  6. Pisana w normalnym języku.
  7. Trudny wontek miłosny.
  8. Nie tuzinkowi bohaterowie.
  9. Opisy bohaterów, miejsc i akcji.
  ... i wreszcie
  10. Głębokie emocje odczuwane przez czytelnika.

  Plecam

  OdpowiedzUsuń
 26. Gdzie mogę znaleźć ta książkę na internecie do czytania ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam poszukać na chomikuj.pl na pewno tam ją znajdziesz.

   Usuń
 27. Nie łatwiej iść do biblioteki ?

  OdpowiedzUsuń
 28. Genialna recenzja, ale to nie dla mnie :c Pozdrawiam.
  + zapraszam na http://arenaksiazek.blogspot.com/ :>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie każdego musi zachwycać, doskonale Cię rozumiem.
   I dziękuję za miłe słowa ;)

   Usuń
 29. Początkowo nie chciałam nawet spojrzeć kiedy, zobaczyłam, że pokochali go fani Zmierzchu XD
  Na szczęście bardzo się myliłam.
  Pierwszą książkę musiałam zamówić przez allegro bo, nigdzie nie mogłam jej znaleźć w księgarni. Doszła do mnie po pięciu dniach, następnego wieczoru miałam ją przeczytaną :-p
  Rose od razu polubiłam, właściwie już po pierwszym rozdziale :)
  Do moich ulubieńców należy także, Christian i Mason. Dimitr jeszcze nie zrobił na mnie wrażenia. Czekam z niecierpliwością na drugi tom który, idzie do mnie z Krakowa :)
  Pozdrawiam serdecznie, dzięki za świetny post. Po części to on mnie przekonał do przeczytania AW.
  L.Chaff :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie za przemiłe słowa. Jestem naprawdę pod ogromnym wrażeniem popularności tego posta i to na długo po opublikowaniu. Ponad 800 wyświetleń dacie wiarę? :D To bardzo wiele dla mnie znaczy :*

   Lex Chaff- cieszę się, że recenzja miała na Ciebie tak pozytywny wpływ! Polecam zamawiać dalsze części na stronie wydawnictwa www.nk.com.pl z zakładek które podałam wyżej. Naprawdę się opłaca!
   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
  2. Dzięki za link :)
   Jestem już po W szponach mrozu i wciąż nie mogę uwierzyć w to co się stało :(
   Tasha i matka Rose działały mi na nerwy xD. Poznałam także, Adriana. Jeszcze jakoś mnie do siebie nie przekonał, ale być może kiedy zamówię kolejne tomy zostanie kolejnym moim ulubieńcem.
   Na razie oprócz Rose, Christian zebrał u mnie wiele dodatkowych punktów. Uwielbiam gościa :)

   P.S. Nie ma co się dziwić, że tyle wyświetleń. Jeżeli post jest bardzo dobrze napisany to dziwne by, było aby internauci go nie czytali :-p
   L.C.

   Usuń
 30. AKADEMIA MYM NAŁOGIEM! <333333
  To chyba tyle. Wcale nie jestem podekscytowana, wcale. ;>
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow! Jaki entuzjazm :D Świetnie, że Ci się podoba ;) na pewno ucieszy Cię też fakt, że również "Kroniki krwi" można zakupić na nk.com.pl w promocyjnej cenie ;)

   Usuń
 31. super seria, czytała już daawno temu ale zawsze z chęcią do niej wracam! Niesamowici bohaterowie, świetna akcja nooo i.. Adrian Iwaszkow ♥

  wyrazajac-siebie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak Adrian to jeden z największych atutów książki ;) Lubiłam też Dymitra, ale te sceny między Adrianem a Rose w ostatnich częściach... Mrrr <3

   Usuń
 32. Filmy online za darmo. Akademia Wampirów online do obejrzenia już teraz przed premierowo.

  http://serialefilmyonline.blogspot.com/2014/03/akademia-wampirow-2014.html

  OdpowiedzUsuń
 33. Mam pytanie do autorki bloga, mianowicie chciałabym się zapytać czy może wiesz kiedy będzie premiera w Polsce 4 części kronik krwi? Bo na necie nigdzie nie mogę znalezć:(
  A co do posta- cóż jest wyjątkowy:)
  A Akademia wymiata<3 Hah;*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już śpieszę z odpowiedzią. 4 tom czyli "Serce w płomieniach" ma się ukazać w lipcu :)
   źródło: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/1535621_568178303267591_1028001576_n.jpg

   Pozdrawiam!

   Usuń
 34. Szukam e-book'a drugiej części, ale przypuszczam, że mi się spodoba. Najlepszą bohaterką jest Rose, Lisa jakoś mi nie pasuje...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z każdym kolejnym tomem jest coraz lepiej ;-)

   Usuń
 35. Oglądajcie cały film bez limitów.

  http://kinowymaniak.blogspot.com/2014/03/akademia-wampirow-ogladaj-online-pl.html

  OdpowiedzUsuń
 36. HEJ CZY MACCIE JAKIES KONTYNUACJE AV tymu takie jak dziewczyn letnie cienie,odległe cienie ?jesli tak podajcie linki bedewdzieczne

  OdpowiedzUsuń
 37. Hej, mam pytanie: gdzie jeszcze można kupić, a najlepiej wypożyczyć/ pobrać e-booka tej serii. Konkretnie 3, 4, 5 i 6 część.
  Proszę o odpowiedź, bo zatrzymałam się przy " W szponach mrozu "... :-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o ebooki znam tylko chomika. Nie jestem fanką wersji elektronicznych, zdecydowanie bardziej wolę papierowe, a teraz można naprawdę za grosze kupić całą serię ;-)

   Usuń
  2. Jeśli chodzi o mnie, to tak ta seria mnie wciągnęła, że już mi wszystko jedno w jakiej wersji ją dokończę ;-). Wiem, że nie są drogie... ale na tej stronie, co jest wyżej podana trzeba zapłacić sporo z przesyłkę... Można tą serie gdzieś wypożyczyć ? Jestem z okolic Krakowa.

   Usuń
  3. Jeśli chodzi o wypożyczenie niestety nie pomogę bo ja jestem z okolic warszawy... A akurat jeśli chodzi o przesyłkę, to niestety stała cena i zazwyczaj trzeba tyle dopłacić :-( plus jest taki, że za możesz zamówić tyle książek ile chcesz, a koszt wysyłki się nie zwiększa ;-) polecam też allego- tam również można upolować świetne okazje ;-)

   Usuń
  4. Ok, dzięki. Jeszcze zerknę w mojej bibliotece. Ale raczej zdecyduje się na kupno z tej strony. Zrobię sobie prezent na Święta.... :-D

   Usuń
  5. Pewnie ;-) W końcu nie ma lepszego prezentu niż książki ;-)

   Usuń
  6. No tak...ale na szczęście znalazłam całą serie w mojej bibliotece...!! ;-D

   Usuń
  7. To świetnie! :-) W takim razie życzę przyjemnej lektury ;-)

   Usuń
  8. Zawsze służę pomocą ;-)

   Usuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.