2 stycznia 2016

Książkowy styczeń


Nowy rok oznacza nowe, fantastyczne premiery.  Przedstawiam Wam kilka najbardziej interesujących. Będzie na co polować!„Ta dziewczyna”- Colleen Hoover
Seria: Pułapka uczuć #3
Wydawca: W.A.B
Premiera: 13 stycznia 2016

Colleen Hoover bestsellerową serią "Pułapka uczuć" podbiła serca milionów czytelników. "Ta dziewczyna" to trzeci i ostatni tom serii.

Layken i Will biorą w końcu ślub. Ich znajomość pełna była wzlotów i upadków, miłość pomogła im jednak przetrwać wszystkie trudne chwile. Teraz, po ślubie, mają kilka dni dla siebie i mogą cieszyć się wymarzonym „weekendem miodowym”. To dla nich okazja, by powspominać przeszłość. Will woli nie wracać do bolesnych chwil, ale Layken chce wiedzieć wszystko. A przede wszystkim interesuje ją, jak ich historia wyglądała właśnie z jego perspektywy. Will dzieli się z nią więc najskrytszymi myślami i opowiada o swoich uczuciach, nie ukrywając absolutnie niczego…

********************************************************************** 

„Porwana pieśniarka”- Danielle L. Jensen
Seria: Trylogia Klątwy #1
Wydawca: Galeria Książki
Premiera: 13 stycznia 2016

Czasami trzeba zrobić coś niewyobrażalnego.
Od pięciu stuleci trolle nie mogą opuszczać miasta pod ruinami Samotnej Góry. Więzi je klątwa czarownicy. Przez wieki wspomnienia o ich mrocznej i złowrogiej magii zatarły się w ludzkiej pamięci. Niespodziewanie pojawia się przepowiednia o związku, który złamie potężne zaklęcie. W Cécile de Troyes rozpoznano kobietę z przepowiedni. Zostaje więc porwana i uwięziona pod górą. Od pierwszej chwili w podziemnym mieście dziewczyna myśli tylko o jednym – o ucieczce. Trolle, które ją uprowadziły, są jednak inteligentne, szybkie i nieludzko silne. Porwana musi czekać na właściwy moment i stosowną okazję.
Z biegiem czasu dzieje się coś niezwykłego – w sercu Cécile kiełkuje uczucie do tajemniczego księcia, z którym została związana ślubem. Dziewczyna poznaje kolejne osoby, nawiązuje przyjaźnie i powoli uzmysławia sobie, że może być jedyną nadzieją dla mieszańców zniewolonych przez trolle czystej krwi. W mieście wybucha bunt. A Tristan, jej książę i przyszły król, jest jego tajnym przywódcą.

W miarę zanurzania się w świat skomplikowanych intryg politycznych podziemnego świata Cécile przestaje być córką prostego rolnika, staje się księżniczką, nadzieją całego ludu i czarownicą obdarzoną mocą dość potężną, by na zawsze zmienić Trollus, podziemne miasto.
********************************************************************** 


„Jak najdalej stąd”- Andrea Portes
Wydawca: HarperCollins
Premiera: 13 stycznia 2016

Trzynastoletnia Luli mieszka w prowincjonalnym miasteczku w Nebrasce. Rodzice, pogrążeni w pijackich awanturach, nie interesują się córką. Luli postanawia uciec do Las Vegas i znaleźć bogatego sponsora. Zabiera pistolet i wyrusza w podróż autostopem. W drodze poznaje ludzi, którzy wprowadzają ją w mroczny świat złodziei, narkomanów, prostytutek i innych życiowych popaprańców.
Podróż przez Stany okazuje się niebezpiecznym, fatalnym w skutkach skokiem w dorosłość. Jednak nawet w najgorszych tarapatach Luli spotyka osoby, które mogą ją uratować.
********************************************************************** 

„Złe dziewczyny nie umierają”- Katie Alender
Seria: Złe dziewczyny nie umierają #1
Wydawca: Feeria Young
Premiera: 13 stycznia 2016

Alexis ucieka w fotografowanie i trzyma się na uboczu, jak niejedna nastolatka. Nie każdy jest urodzoną cheerleaderką. Zresztą jak się żyje z takimi rodzicami, nie ma w tym nic dziwnego. Młodsza siostra Alexis, trzynastoletnia Kasey, też jest specyficzna, z tym swoim zbzikowaniem na punkcie starych lalek. W sumie życie Alexis, choć trochę wyobcowane, nie odbiega od normy. Tak się przynajmniej wydaje…

Nagle sprawy wymykają się spod kontroli. Staje się jasne, że złowróżbne sygnały to był dopiero przedsmak prawdziwej grozy. Kasey zaczyna się zachowywać jeszcze bardziej niepokojąco niż wcześniej: jej błękitne oczy skrzą czasem zielonym blaskiem, pamięć odmawia jej posłuszeństwa, a słowa… słowa, które wypowiada, są żywcem wyjęte z dawnych epok. Kasey z radosnej kolekcjonerki lalek zmienia się w uosobienie zła. Dziwne rzeczy dzieją się też w domu. Drzwi otwierają się i zamykają, pchane niewidzialną ręką, woda sama się gotuje, klimatyzacja, choć wyłączona, przepełnia całe wnętrze chłodem.

Początkowo Alexis bierze te sytuacje za urojenia, ale wkrótce zdaje sobie sprawę, że wszystko dzieje się naprawdę i tylko ona może podjąć walkę z czającym się zagrożeniem i ratować siostrę. Tylko czy zielonooka potworna dziewczynka to wciąż ta sama osoba co wcześniej?
 ********************************************************************** 

„Kuracja samobójców”- Suzanne Young
Seria: Program #2
Wydawca: Feeria Young
Premiera: 13 stycznia 2016

Sloane i James podjęli próbę ucieczki przed epidemią i programem, ale zagrożenie nie znikło. Bo program nie chce o nich zapomnieć…
Teraz, dołączywszy do grupy buntowników, muszą uważać na to, komu mogą zaufać, i znaleźć sposób na obalenie programu oraz powstrzymanie epidemii. A to jest bardzo trudne, gdy w pamięci mają tyle białych plam. Pomóc im może tylko kuracja – tajemnicza tabletka, która może przywrócić wspomnienia. Za bardzo wysoką cenę.
I istnieje tylko jedna dawka.
********************************************************************** 

„Tu i teraz”- Ann Brashares
Wydawca: Ya!
Premiera: 13 stycznia 2016

Jest 2014 rok. Cztery lata temu szesnastoletnia dziś Prenna James wyemigrowała do Nowego Jorku, w którym nadal czuje się obco. Problem polega na tym, że dziewczyna nie przybyła z innego kraju – przybyła z przyszłości, w której ludzkość została zdziesiątkowana z powodu roznoszonej przez komary zarazy, a świat, który znamy, legł w gruzach. Ucieczka w przeszłość była jedyną szansą ocalenia dla tych, którzy przeżyli. Wszyscy muszą absolutnie podporządkować się dobru społeczności i ściśle przestrzegać reguł. Nawiązywanie bliskich relacji z „tubylcami” jest zakazane. Tylko co zrobić, kiedy na horyzoncie pojawia się przystojny chłopak, Ethan Jarves?

Dzieli ich kilkadziesiąt lat, łączy uczucie. We dwoje są zdolni odmienić bieg historii. Ale czy będą w stanie to zrobić?
 ********************************************************************** 

„Ocalić Dringham Hall”- Kathryn Taylor
Seria: Dringham Hall #2
Wydawca: Otwarte
Premiera: 13 stycznia 2016

Ben Sterling po konfrontacji z rodziną Camdenów niechętnie zgadza się pozostać w rezydencji Daringham Hall. Za wszelką cenę chce poznać prawdę o związku swojej matki z Ralphem Camdenem. Nie jest to dla niego łatwe, ponieważ skutecznie rozprasza go obecność Kate i pożądanie, jakie dziewczyna w nim budzi. Mury angielskiej rezydencji będą świadkami burzliwych emocji, a przed Benem pojawi się pytanie: czy to on ma ocalić Daringham Hall?
Poznaj dalsze losy Bena i Kate oraz rodu Camdenów w intrygującej powieści o namiętności, zemście i tajemnicach.
********************************************************************** 

„Związani”- Emma Chase
Seria: Tangled #4
Wydawca: Filia
Premiera: 13 stycznia 2016

Czwarty, ostatni tom bestsellerowej serii "Tangled",  przetłumaczonej na ponad 15 języków.
Drew i Kate nie mogą się doczekać, by oficjalnie przypieczętować swój związek, muszą tylko… przetrwać przygotowania weselne.
Przez większość życia myślałem, że nigdy się nie ożenię. Jednak Kate dokonała niemożliwego: zmieniła mnie. Myślę, że wszystkie zgodzicie się, iż wcześniej byłem cholernie niesamowity, teraz jednak jestem jeszcze lepszy. Droga wiodąca do tego dnia nie była usłana różami. Po drodze zdarzały się błędy i nieporozumienia godne greckiej tragedii. Jednak przy udziale niewyczerpanego pożądania, bezgranicznego uwielbienia oraz wiecznej miłości nasz związek przetrwał. Powiem tylko tyle, że w ostatni weekend zdarzył się w Vegas pewien incydent, który może być problemem. To tak jakby… mój ostateczny test. Wiem, co sobie myślicie – zastanawiacie się, co u licha nawywijałem tym razem. Spokojnie. Nie osądzajcie i nie krzyczcie, by mnie wykastrowano, póki nie poznacie całej historii. I trzymajcie się mocno, bo zapowiada się ostra jazda. Spodziewałyście się czegoś innego?
 ********************************************************************** 

„Kołysanka”- Sarah Desen
Wydawca: Harper Collins
Premiera: 13 stycznia 2016

"Kołysanka" to urzekająca powieść o dziewczynie, która wierzy, że ma serce z kamienia, a jej chłopak udowadnia, że to nieprawda.
 ********************************************************************** 

„Kłamstwa o prawdzie”- Courtney C. Stevens
Wydawca: Amber
Premiera: 19 stycznia 2016

Czasem ciężar tego, co się stało, jest zbyt wielki, by go nieść. Ale miłość daje siłę, by go zrzucić.

Dla siedemnastoletniej Sadie życie skończyło się rok temu. W dniu wypadku, w którym zginął jej przyjaciel Trent, a na jej twarzy i ciele zostały blizny. Boi się wyjść z domu, cierpi na ataki paniki. Rozumie ją tylko brat Trenta, Max. Po tragedii wyjechał z rodzicami, ale codziennie piszą do siebie maile.

Teraz Max wraca. Sadie boi się, jak zareaguje, gdy zobaczy jej okaleczoną twarz. Jednak Max patrzy na jej blizny i nie odwraca wzroku. I wie o postanowieniach, które Sadie każdego wieczoru pisze na piasku plaży. To lista rzeczy, które musi zrobić, zanim będzie gotowa zapomnieć o przeszłości. Lista – zdawałoby się – niemożliwych do wykonania celów, które musi osiągnąć, żeby znów zacząć żyć.
 ********************************************************************** 

„Pięć sposobów na upadek”- K.A. Tucker
Wydawca: Filia
Premiera: 20 stycznia 2016

Pyskata, z wiśniowymi końcówkami blond włosów, Reese Mackay popełniła tak wiele błędów w swoim dwudziestokilkuletnim życiu, że wie już o nich chyba wszystko. Gdy jej krótkotrwałe, gwałtowne małżeństwo kończy się złamanym sercem, decyduje, że nadszedł czas na zmiany. Przeprowadza się do Miami z zamiarem ponownego startu i nawet całkiem dobrze by jej szło, gdyby nie mega upokarzająca jednonocna przygoda w Cancún z blond ochroniarzem imieniem Ben. Dzięki Bogu, że udaje jej się wsiąść do samolotu i zostawić za sobą tę katastrofę.
Futbolowe stypendium i imprezy w bractwie z seksownymi laseczkami? To część planu czarusia Bena Morrisa. Rozwalone kolano, które przekreśla karierę profesjonalnego futbolisty? Zdecydowanie nieplanowane. Na szczęście w parze z jego świetnym wyglądem oraz magnetyzmem idzie jego umysł. Po trzech długich latach studiowania prawa i pracy jako ochroniarz w Pałacu Penny, jest gotów zacząć dorosłe życie – aż w pierwszy dzień swojej nowej pracy trafia do biura tej zwariowanej, seksownej dziewczyny, którą poznał w Cancún. Tej, o której nie potrafi zapomnieć.
Gdyby Ben naprawdę był mądrym facetem, to trzymałby się z dala od Reese. Ona jest pasierbicą szefa, który bardzo wyraźnie zaznaczył, że biurowy romans to podstawa do zwolnienia z pracy. Problem w tym, że Ben uwielbia kłopoty, zwłaszcza gdy są aż tak pociągające.
 ********************************************************************** 

„Na imię jej Rose”- Christine Breen
Seria: Leniwa Niedziela
Wydawca: Świat Książki
Premiera: 20 stycznia 2016

Ciepła, wzruszająca opowieść o tym, co może się zdarzyć, gdy życie przestaje się toczyć zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Ludzie uważali Iris Bowen za piękność. Miała burzę rudych włosów, wysokie kości policzkowe, poruszała się jak tancerka. Ale to było dawno. 

Teraz Iris, ogrodniczka i matka adoptowanej Rose, w wiejskim domu na zachodzie Irlandii stara się prowadzić w miarę normalne życie po śmierci męża. Uwiera ją jednak obietnica dana mężowi przed jego śmiercią; obietnica, której nie zamierza spełnić. Tak jest do dnia, w którym odbiera telefon od swojej lekarki. 

Po tej rozmowie niespełnione przyrzeczenie Iris, że odnajdzie biologiczną matkę Rose, żeby dziewczyna miała rodzinę, gdyby z nią stało się coś złego, zaczyna ją wręcz prześladować. Wiedziona impulsem, z jedynym dowodem – kopertą sprzed dwudziestu lat – udaje się w podróż śladami przeszłości, która zawiedzie ją do Bostonu i przyniesie zaskakujący rozwój sytuacji nie tylko jej, ale i Rose, przyjaciołom, a nawet zupełnie nieznanym ludziom. 
 ********************************************************************** 

„Królowe przeklęte”- Christina Morato
Wydawca: Świat Książki
Premiera: 20 stycznia 2016

Fascynująca opowieść o życiu sześciu kobiet, które pozostawiły głęboki ślad w historii. Legendarne królowe: Krystyna szwedzka, Maria Antonina, cesarzowa Sissi, Eugenia de Montijo, królowa Wiktoria i jej wnuczka Aleksandra Romanow pokazane od bardziej ludzkiej strony – tej, o której czasem milczy oficjalna historia.


Cristina Morató spróbowała zajrzeć za kulisy oficjalnego wizerunku niektórych znanych i legendarnych władczyń Europy. Ich życie przedstawiane w filmach i powieściach upływało w niezwykłym przepychu, budzącym zazdrość zwykłych śmiertelników. One jednak w swoim wspaniałych pałacach czuły się jak w „złotych klatkach”. Czasami korony z brylantów raniły je bardziej niż ciernie. Ich uroda, wykwintne stroje i klejnoty, wspaniałe bale i przyjęcia tworzyły miraż bajecznej rzeczywistości, lepszego świata wybrańców. Piękne, potężne i wyjątkowe, były przede wszystkim zwykłymi kobietami, które czuły, kochały, pragnęły i nienawidziły, przeżywały rozpacz bądź strach. Musiały stawić czoło wyzwaniu rządzenia państwem lub, jako królowe współmałżonki, podporządkować swoje pragnienia wymaganiom Korony. Nie zawsze potrafiły sprostać okolicznościom, płacąc za to wysoką cenę. Ich na pozór cudowne życie niewiele miało wspólnego z bajką. 
 ********************************************************************** 
„Aż do dna”- Renata Chaszko
Wydawca: Zysk i S-ka
Premiera: 25 stycznia 2016

Roxi ma 19 lat i jest piękną dziewczyną. Pewną siebie, pozbawioną wszelkich hamulców i kompleksów. Jej życie to ciąg imprez, używek, seksu z przypadkowymi mężczyznami dającego jej poczucie władzy nad nimi. Do czasu...
Roxi poznaje starszego, intrygującego mężczyznę i zaskoczeniem odkrywa, że życie to nie tylko wieczna balanga, ale też samotność, konieczność wyboru, potrzeba miłości. Czy pod zasłoną imprezowiczki kryje się wrażliwa, łaknąca prawdziwej bliskości dziewczyna? Czy przeżycia kobiet w poprzednim pokoleniu będą mieć wpływ na jej wybory?
Roxi będzie musiała zadecydować, jak dalej pokierować swoim życiem. Jedna z dróg będzie prowadzić do dna, do upadku, druga – do ocalenia. Którą z nich wybierze?

O tym w jej pamiętniku – tak kontrowersyjnym i tak bardzo osobistym, że najlepiej czytać go w ukryciu.
 ********************************************************************** 

„Muzeum osobliwości”- Alice Hoffman
Wydawca: Wielka Litera
Premiera: 27 stycznia 2016

Nowa powieść jednej z najbardziej uwielbianych pisarek Ameryki, która podbiła serca czytelników na całym świecie.

Osadzona w burzliwej epoce narodzin nowoczesnego Nowego Yorku (pierwsza dekada XX, Coney Island) urokliwa opowieść o miłości dziewczyny-syreny, żywego eksponatu z Muzeum Osobliwości i zafascynowanego fotografią wrażliwego młodego chłopaka, rosyjskiego Żyda. Książki Alice Hoffman przetłumaczono na ponad dwadzieścia języków, doczekały się ponad stu zagranicznych wydań, a trzy z nich -  "Totalna magia", "Król rzeki" oraz "Akwamaryna" - zostały sfilmowane.

"Jak zwykle Alice Hoffman zadziwia swoją zdolnością do operowania słowem z taką wirtuozerią, z jaką inni artyści operują pastelami, malując świat jak ze snu: młoda dziewczyna dorasta w komnatach pełnych osobliwości, i odkrywa, że coś tak zwyczajnego jak miłość, jest największym z cudów. O wielu powieściach mówi się, że zapierają dech w piersiach – ta naprawdę ma taką moc: to po części opowieść o miłości, po części kryminał, po części powieść historyczna, ale przede wszystkim nieprawdopodobnie piękna historia".
Jodi Picoult
********************************************************************** 


„Odkąd cię nie ma”- Morgan Matson
Wydawca: Jaguar
Premiera: 27 stycznia 2016

Zanim Emily poznała Sloane nie chodziła na imprezy, nie rozmawiała z chłopakami, nie robiła niczego szalonego. Sloane wtargnęła niczym tornado do jej życia i przewróciła je do góry nogami.

Tuż przed rozpoczęciem szalonego lata Sloane nagle zniknęła. Żadnych telefonów, wiadomości. Ani śladu po przyjaciółce. Znaleziono jedynie przypadkową listę rzeczy do zrobienia. A na niej 13 wybranych przez Sloane dziwacznych zadań, których Emily na pewno sama z siebie by nigdy nie zrobiła. Okazuje się jednak, że wykonanie ich naprowadzi na ślad zaginionej przyjaciółki. Dla Emily wyzwanie dopiero się zaczyna!

********************************************************************** 
Zaintrygowani? Skusicie się na coś?


34 komentarze:

 1. Do listy dołączam jeszcze "Szklany miecz" Victorii Aveyard ♥

  ksiazkowy-termit.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety na "Szklany miecz" musimy poczekać do lutego ;-)
   pozdrawiam!

   Usuń
 2. Kilka tych książek mocno mnie zainteresowało :D Na pewno po nie sięgnę, już je dodałam na Lubimy Czytać na odpowiednią półkę ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbardziej kusi mnie „Kuracja samobójców"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też! Jedynka była obłędna :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Znalazłam pośród tych książek tak wiele intrygujących historii, że coś czuję, iż mój budżet na tym ucierpi - ale nie sposób się powstrzymać przed niektórymi z powyższych lektur.
  Pozdrawiam
  A.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja większość będę musiała mieć na własność. Nie mogę się powstrzymać ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Niesamowite premiery! Czekam na "Tą dziewczynę" oraz "Złe dziewczyny nie umierają". Poza tym nie mogę doczekać się premiery "Armady Cline'a i 3 tomu "Królów przeklętych" :D
  Pozdrawiam.
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również czekam na dwa pierwsze, wymienione przez Ciebie tytuły. A w lutym dwa razy tyle cudowności!
   Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Kilka tytułów zainteresowało mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że uda Ci się je przeczytać ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 7. Zaczekam sobie na recenzję. Mam nadzieje, że wskarzą mi która książka jest godna przeczytania.
  Pozdrawiam i zapraszam na nowy post:
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kilka na pewno pojawi się u mnie więc już teraz zapraszam :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 8. Ulala, ile smakowitych kąsków.Teraz jest tyle wspaniałych premier, że chyba mój portfel umrze,gdyż co drugą książkę chciałabym mieć :3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uroki nowego roku ;-) A ten będzie obłędny pod względem książkowych premier ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 9. "Porwana pieśniarka", "Złe dziewczyny nie umierają" i "Królowe przeklęte" zapowiadają się świetnie ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa jestem opinii szczególnie o "Porwanej pieśniarce". Te trolle strasznie mnie zaciekawiły, chyba jeszcze nie czytałam czegoś takiego ;-) Podobne wygląda sprawa ze "Złymi dziewczynami..."
   Pozdrawiam!

   Usuń
 10. Same rarytasy :)Chyba zbankrutuje w styczniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A w lutym tyle cudów :-( Trzeba będzie brać na kreskę ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 11. Tu i teraz muszę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Muszę dorwać ,,Porwaną pieśniarkę". :)
  Pozdrawiam,
  Geek of books&serials&films

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daj znać czy warto przeczytać ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 13. Złe dziewczyny nie umierają i Odkąd cię nie ma - te książki chyba najbardziej mnie kuszą. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też i coś czuję, że dam się skusić pierwszej lepszej promocji ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 14. Dużo ciekawych tytułów, choć moją uwagę przykuł "Złe dziewczyny nie umierają"- ciekawy ;)
  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam cichą nadzieję, że uda mi się zdobyć egzemplarz do recenzji, bo też jestem zaintrygowana :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 15. Bardzo interesujące pozycje. Szczególnie ciekawie zapowiada się "Porwana pieśniarka" i "Złe dziewczyny nie umierają".

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie http://moje-czytania.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę udanego polowania na te tytuły i miłej lektury :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 16. Aż do dna jestem oooogrrooomnie ciekawa, a także z chęcią dowiem się jak zakończyły się losy Layken i Willa, ale najpierw muszę gdzieś dorwać drugi tom serii ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aż do dna faktycznie może być dobra. Coraz bardziej przekonuję się do rodzimych pisarzy ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 17. "Ta dziewczyna" <3 Oczywiście ląduje na liście. Nie mogę się doczekać zwieńczenia przygód Layken i Willa!
  O raaaany! "Porwana pieśniarka" wygląda super! Tylko mam to dziwne wrażenie, że opis zdradza pół książki... Założę się, że w powieści robią wielką sprawę z sekretu księcia, ciągnącą się serio - przez połowę książki, a tu czytelnik już ma podane... Dobra, dobra. Już przestaję marudzić. To czego jestem pewna to to, że jestem BARDZO zainteresowana tą pozycją!
  "Jak najdalej stąd" mnie kusi, choć jednocześnie obawiam się tej pozycji. Obawiam się przede wszystkim ze względu na wiek głównej bohaterki, a kusi... z powodu całej reszty opisu. Ale na razie czekam na recenzje.
  "Złe dziewczyny" szykują się też ciekawie, ale biorąc pod uwagę fakt, że to Feeria, nie mam zamiaru ryzykować. Podejrzewam, że do ciebie książka trafi, więc czekam na twoją recenzję i mam nadzieję, że pomoże mi podjąć decyzję. :)
  W zeszłym roku zaczęłam "Plagę samobójców"! Niestety nie byłam w stanie jej czytać, bo musiałam poprawiać oceny z przedmiotów zawodowych, ale w porządku - we ferie na pewno skończę i już czuję, że to może być dobra książka. Nawet dla mnie - jako tako nastawionej z dystansem do Feerii.
  "Tu i teraz" z jednej stronu mnie ciekawi a z drugiej... Kurczę, to faktycznie daje do myślenia. Że naprzykład w książkach, w których ludzie są nieśmiertelni i żyją już od jakiegóś czasu, zakochują się w ludziach, których normalnie by nie poznali. W ludziach, których może przodkowie mogli też nawinąć się w jakiejś relacji. Dziwaczne.
  Do Dringham Hall początkowo byłam nastawiona bardzo pozytywnie, później ze względu na parę negatywnych recenzji - mniej. Ale nadal chciałabym sięgnąć po pierwszy tom, choćby po to, by przekonać się czy pióro autorki do mnie trafi. Tak - bo wciąż nie poznałam "Barw miłości", czy jak to cudo się nazywało.
  Wstyd! Tak zaniedbać Emmę Chase. Nie dość, że jeszcze nie kupiłam 'Zaplątanych", to nie przeczytałam kontynuacji, którą przecież mam na półce! Już nie mówiąc o trzecim tomie, którego wciąż nie nabyłam. A tu już czwarty. :(
  Wow. I to się nazywa opis, który zdradza niewiele, a jednak wiele... "Kołysanka". Ciekawe. Bardzo ciekawe. Będę wypatrywać recenzji z niecierpliwością.
  "Kłamstwa o prawdziwe" kojarzą mi się z kilkoma książkami, ale na swój sposób, wydają mi się też takie... wyjątkowe w pewien sposób. Plus - jestem zaskoczona, że to Amber wydaje książkę o takiej okładce. Totalnie nie w ich stylu. :)
  "Pięć sposób na upadek" o Benie! <3 OMÓBOŻE! Ależ jestem podekscytowana!
  Wciąż nie poznałam ani jednego tomu z serii Leniwa niedziela. :( Ubolewam nad tym, bo lubię książki Świata książki. Tak mi się wydaje przynajmniej. Bo Angielski Ogród, bo Diana Gabaldon. I te z Leniwej niedzieli też wydają się fajne, a mi umykają...
  "Królowe przeklęte" wyglądają cuuudownie! Ale przez chwilę myślałam, że to ponowne wydanie "Kobiet, które zawładnęły Europą" i uprzedzę pytanie - nie, wciąż nie nabyłam książki. :( Ale w porządku, w porządku. Dam radę. Trafi do mnie prędzej czy później. To samo się tyczy "Królowych przeklętych".
  "Aż do dna". Ciekawe. Ciekawe. Ale nie zaryzykowałabym bez jakiejś pozytywnej opinii, także będę czatować.
  "Akwamaryna" jest ekranizacją książki?! Raaaany. Czego ja się dowiaduję!
  "Odkąd cię nie ma"! Nie mogę się doczekać! Czytałam tyyyle pozytywnych recenzji o tej książce! A autorka mnie oczarowała "Latem drugiej szansy", także liczę na pozytywne emocje i cudowną lekturę. :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurczę muszę w końcu nadrobić zaległości z książkami Colleen Hoover! Nie przeszkodzi ni to jednak kupić "Tej dziewczyny" w ciemno jeśli trafi się dobra promocja ;-)
   "Porwana pieśniarka"- mam to samo wrażenie... Ale historia może być naprawdę dobra ;-)
   "Złe dziewczyny..." i "Kuracja..." już do mnie jadą a recenzje ukażą się w ciągu dwóch tygodni (inaczej pani Maja mnie zabije więc raczej dotrzymam terminów :-P)
   Emma... nie musisz nic mówić, u mnie dokładnie ta sama sytuacja. A nawet gorsza! Bo mam na półce wszystkie trzy części!

   Pozdrawiam!

   Usuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.