17 kwietnia 2020

„Bez przebaczenia”- Agnieszka Lingas-Łoniewska

Wyd. Burda Książki | Tom I | Wydanie II | 432 str. | 39,90 zł | Data wydania: 17.07.2019 r.

Jesteś moim przebaczeniem. Jedynym, jakie miałam…

Sekrety są jak trucizna, która spala duszę od środka. To przez nie Paulina straciła rodzinę, a jej świat legł w gruzach. Dziewczyna dostała potężnego kopniaka od życia. I to nie jednego. Po tragicznej śmierci matki i braciszka, trafia pod dach apodyktycznego ojca, którego najchętniej nie oglądałaby nigdy na oczy. Surowy, pozbawiony emocji wojskowy zabiera Paulinę do miejsca, które wydaje jej się zupełnie innym światem. Szarym, smutnym i pełnym dyscypliny. Całkowicie pozbawionym emocji i kolorów, bez których młoda malarka nie może żyć. Fala negatywnych emocji ze strony ojca i dręczące Paulę koszmary i poczucie winy związane z wypadkiem są prostą drogą do szaleństwa. Jednak w wojskowych koszarach jest ktoś, kto potrafi uleczyć rany dziewczyny i dać jej to czego została brutalnie pozbawiona. Kiedy Paulina poznaje Piotra, młodego żołnierza, wierzy, że wszystko zacznie się układać. Jednak los ma dla niej jeszcze kilka tragicznych niespodzianek…
 
„Skuliła się, objęła ramionami poduszkę i poczuła, że jest sama, naprawdę sama, w tym ponurym domu, w tej ponurej dzielnicy, w tym szarym mieście, na tym wielkim obcym świecie. Uświadomiła sobie, że tak już zostanie , ponieważ nie będzie w stanie otworzyć się przed kimkolwiek i wyrzucić z siebie tego wszystkiego, co w niej siedzi.”

 „Bez przebaczenia”, to pierwsza książka Agnieszki Lingas- Łoniewskiej, którą przeczytałam i od niej zaczęła się moja wielka miłość to twórczości autorki. Od momentu, kiedy poznałam historię Pauliny i Piotra minęło kilka lat, ale wciąż pamiętam niesamowite emocje, które towarzyszyły mi w trakcie lektury. Postanowiłam nieco je sobie odświeżyć i mam wrażenie, że czytając książkę po raz drugi, pokochałam ją jeszcze bardziej i przeżywałam o wiele intensywniej niż za pierwszym razem. Książka to istne tornado uczuć. Burza z piorunami, szalejący ogień i fala tsunami w jednym. Jest coś w piórze autorki co nie pozostawia nikogo obojętnym i potrafi wycisnąć łzy w odpowiednim momencie. W połączeniu z umiejętnie prowadzoną narracją otrzymujemy historię, którą można czytać dosłownie wszędzie, bo żadne czynniki zewnętrzne nie będą w stanie nas od niej oderwać.


Ta przepiękna historia pełna zwrotów akcji, uniesień, miłości, namiętności, łez wzruszenia, a także słodyczy, spokojnie może konkurować z młodszymi książkowymi koleżankami po fachu, bo zawiera wszystkie elementy, jakie dobra powieść new adult mieć powinna.  Trąca schematem? Czasami tak, ale jakie ma to znaczenie, skoro powstała wcześniej niż wszystkie schematy tego gatunku? Chwilami nieco kuł mnie w oczy przesadny melodramatyzm, a ekspresja wypowiedzi, w postaci zbyt dużej ilości wykrzykników (!!!) była zbędna, ale to w sumie jedyne mankamenty jakie zauważyłam. Jestem zachwycona, porażona i oczarowana. Z pewnością jeszcze nie raz powrócę do tej historii i na zawsze zostanie ona moją ulubioną z dorobku „Dilerki Emocji”

O CZYM?  „Bez przebaczenia”, to opowieść o niezagojonych ranach, które uleczyć może jedynie miłość. O uczuciu silniejszym niż przeciwności losu i czas. Ale także historia o błędach, które ludzie popełniają wciąż na nowo, o uczuciach, w których łatwo się pogubić i o dumie, która może zniszczyć wszystko. Absolutnie każda fanka new adult powinna mieć na półce tą historię, ponieważ to klasyka gatunku, która w dodatku powstała zanim ktokolwiek nazwał new adult po imieniu. Wszystkim spragnionym silnych emocji, gwałtownych uniesień i rozdzierających serce wzruszeń serdecznie polecam tą historię. Za każdym razem kiedy ją czytam uwielbiam ją coraz bardziej i Was też nie rozczaruje.

Ocena:
9/10


Inne, zrecenzowane książki Autorki:
Jesteś moja, dzikusko
Obrońca nocy
Zakład o miłość
W szponach szaleństwa
Piętno Midasa
W zapomnieniu
Szósty
Kiedy zniknę | Kiedy wrócę
Wszystko wina kota!
Tylko raz w roku

Seria Zakręty losu:
 Zakręty losu | Braterstwo krwi | Historia Lucasa | Nowe pokolenie


______________________________________________________________________


6 komentarzy:

 1. Na pewno w przyszłości poznam tę historię, bo bardzo lubię twórczości autorki. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedna z moich ulubionych książek Pani Agnieszki♡ Koniecznie musisz poznać:-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Pióro autorki znam, ale jeszcze nie miałam okazji czytać tej pozycji. Mam ją jednak na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedna z jej najlepszych książek! Musisz przeczytać♡
   Pozdrawiam

   Usuń
 3. Bardzo lubię twórczość autorki ")

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie tą jej książkę również Ci polecam :-)
   Pozdrawiam

   Usuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.