21 marca 2020

„Test na miłość”- Helen Hoang [przedpremierowo]

Wyd. Muza | Org. The Bride Test | Seria The Kiss Quotient Tom II | 448 str. | PREMIERA: 25.03.2020 r. 

Powiedz, że kochasz chociaż jeden raz…

Miłości nie można kupić za żadne pieniądze, ale ich brak może być motywacją, by przynajmniej spróbować kogoś pokochać. Kiedy zamożna kobieta proponuje Esme, by została na próbę narzeczoną jej syna, dziewczyna jest oburzona i zdezorientowana. Choć nie chce uwodzić nieznajomego mężczyzny widzi w jego osobie szansę na lepszą przyszłość dla siebie i swojej córeczki. Z dnia na dzień może porzucić pracę sprzątaczki i wyjechać z Wietnamu do Ameryki w poszukiwaniu lepszego jutra. Mimo obaw, postanawia zaryzykować, bo nie ma nic do stracenia, a zyskać może bardzo wiele. Na miejscu okazuje się jednak, że jej zadanie wcale nie będzie proste. Mimo, że dziewczyna wychodzi z siebie by zrobić wrażenie na przystojnym Khaiu, mężczyzna zdaje się być całkowicie odporny na jej urok. Czy Esme uda się zdobyć jego serce nim będzie za późno? I czy po drodze nie straci swojego?

Miłość, to skomplikowane uczucie, ale dla osoby, która nie rozumie swoich emocji, staje się czymś niemal niemożliwym do przeżycia. Tak właśnie uważa Khai, który z powodu autyzmu, wszystko odczuwa inaczej. Silne emocje są dla niego czymś obcym i uważa, że jego kamienne serce nie jest w stanie odwzajemnić miłości. Przy Esme dzieje się z nim jednak coś dziwnego. Żywiołowa dziewczyna wywraca jego życie do góry nogami, burzy codzienne rytuały i coraz bardziej mąci mu w głowie. Choć Khai, stara się trzymać ją na dystans, by przypadkiem nie złamać jej serca, nic nie może poradzić na to, że coraz bardziej się od niej uzależnia. To jednak nie może być miłość, prawda? Przecież ledwie się znają, a on ma serce z kamienia…Historia Esme i Khaia całkowicie zawładnęła moim sercem. Od pierwszych stron czułam do bohaterów niesamowitą sympatię i naprawdę im kibicowałam. Mają w sobie tyle szczerości, empatii i skrajnych uczuć, że aż trudno uwierzyć, że istnieją tylko na papierze. Esme, to niesamowicie piękna i inteligentna dziewczyna, której los niestety nie oszczędzał. W bardzo  młodym wieku została matką i musiała zrezygnować z marzeń, by utrzymać trzy pokolenia najważniejszych dla siebie kobiet. Uwielbiam w niej to, że nie boi się ciężkiej pracy, a jednocześnie nie uważa się za kogoś gorszej kategorii. Jest zdeterminowana, pewna siebie i przekonana o własnej wartości. Pragnie miłości i szczęścia i pokona wszystkie przeszkody by je odnaleźć. Choć jak każdy, miewa chwile zwątpienia, nie załamują jej jednak, tylko jeszcze bardziej motywują do walki o lepsze jutro. Khai z kolei, to zamknięty w sobie, skomplikowany chłopak, który mógłby być prawdziwym księciem z bajki, gdyby tylko otworzył swoje serce. Zdarzało mu się robić naprawdę dziwne rzeczy i niechcący ranić Esme, ale był tak uroczo nieobeznany w swoich uczuciach, że z miejsca byłam gotowa wszystko mu wybaczyć.

Helen Hoang łączy w swojej powieści elementy komedii i dramatu, tworząc mieszankę, która potrafi rozbawić, wzruszyć i całkowicie rozczulić czytelnika. Autorka w niesamowity sposób opisuje ludzkie uczucia, jest szczera i zawsze trafia w sedno, czym całkowicie mnie kupiła. Emocje bohaterów przeżywałam całą sobą, razem z nimi śmiałam się, płakałam i ekscytowałam każdym kolejnym zwrotem akcji. Jak na powieść obyczajową dzieje się tu całkiem sporo i nawet przez chwilę nie czułam się znużona lekturą. Wręcz przeciwnie, z wypiekami na twarzy pochłaniałam kolejne świetnie rozpisane sceny, których potencjał został wykorzystany do maksimum. Jedyny zgrzyt jak dla mnie nastąpił na koniec- po tak rozbudowanych opisach i dogłębnych wyjaśnieniach psychiki głównych bohaterów, oczekiwałam nieco bardziej rozbudowanego zakończenia. Tymczasem kluczowe tajemnice rozstrzygają się w błyskawiczny sposób na ostatnich stronach, pozostawiając uczucie niedosytu i lekkiego rozczarowania, jakby autorka nie miała już więcej stron na których można pisać. Szkoda, bo oczekiwałam, że z najważniejszych wątków jednak wyciśnie więcej.

O CZYM?  „Test na miłość”, to opowieść o uczuciach, które rodzą się niespodziewanie i rozkwitają w sercach bohaterów w zupełnie odmienny sposób. Piękna opowieść o tym, że miłości czasem trzeba się nauczyć. Niesamowicie pozytywna, zabawna, a jednocześnie przejmująca i wzruszająca opowieść inspirowana prawdziwymi przeżyciami mamy autorki. Jestem całkowicie odurzona tą historią i zachwycona poprowadzeniem wątku romansowego. Rany jakie to było dobre! Jedna z najbardziej emocjonalnych i satysfakcjonujących książek jakie ostatnio przeczytałam. Koniecznie musicie ją poznać!

Ocena:
8/10

Seria The Kiss Quotient:
Więcej niż pocałunek | Test na miłość | The Heart Principle
(Można je czytać osobno!)


______________________________________________________________________


11 komentarzy:

 1. Jestem właśnie w trakcie lektury :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jak Ci się podoba? :-) Podzielasz mój entuzjazm? ;-)

   Usuń
  2. Póki co jestem oczarowana :)

   Usuń
 2. Ostatnio żyję fantastyką, więc na razie spasuję. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie dziś na moim blogu pojawiła się również recenzja tej książki. Już teraz mogę powiedzieć, że mi się podobała. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Kusiła mnie w trakcie oglądania marcowych zapowiedzi, może w wolnej chwili po nią sięgnę. Lubię od czasu do czasu przeczytać coś lżejszego od kodeksów ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Już na innym blogu czytałam opinię na jej temat i w dalszej mierze jestem przekonana do niej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Twórczość autorki jeszcze przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lektura jeszcze przede mną :) Ale moja mama pierwsza przeczytała i bardzo jej się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem po pierwszym tomie i na pewno zabiorę się za kolejny :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.