1 stycznia 2014

Zeszyt z cytatami #1Witajcie po Sylwestrze! 
Kto spędził tą wyjątkową noc z nosem w książce a kto szalał na parkiecie? ;)
Ja tym razem bawiłam się w kameralnym gronie na małym przyjęciu u mnie w domu. Trzeba było jakoś wykorzystać fakt, że chata była wolna :P Choć poranek przywitał mnie raczej bezlitośnie jeśli wiecie co mam na myśli ;)

Dziś pod wpływem nagłego impulsu postanowiłam wystartować z cyklem „Zeszyt z cytatami”. Zeszyt taki faktycznie posiadam, wygrzebałam go dziś zza szafki gdzie spędził trochę czasu ;) Zdążyłam już o nim zapomnieć, ale bardzo się cieszę, że jednak sobie przypomniałam. Do notowania cytatów mam zamiar powrócić, bo bardzo przyjemnie jest później usiąść i zagłębić się w tych złotych myślach i mądrościach. Wam taki zeszyt z całego serca polecam, bo to genialna sprawa. Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was na pierwszy odcinek cyklu, który, mam nadzieję będzie się cieszył choćby minimalnym zainteresowaniem ;)

Dzisiejsze hasło:
Miłość„Narodziłem się z miłości, abyś Ty nigdy nie zwątpił w mą miłość”
Lambert Noben


„Miłość jest jak lustro.
 Możesz je zreperować, kiedy pęknie,
ale nadal będziesz widzieć pęknięcie na swoim odbiciu”
Lady GaGa


„Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć, a być kochanym, to znaczy zostać zniszczonym”
Cassandra Clare „Miasto kości”


„Nie mów nic, nie istnieje żaden powód do miłości”
Paulo Coelho „Alchemik”


„Malując coś, próbujesz to schwytać na zawsze. Jeśli naprawdę coś kochasz, nie starasz się zatrzymać tego na zawsze. Musisz temu czemuś pozwolić się zmieniać
Cassandra Clare „Miasto popiołów”


”Ciemność nie przezwycięży ciemności.
Uczyni to tylko światło.
Nienawiść nie przezwycięży nienawiści.
Może to zrobić jedynie miłość.”
Martin Luther King Junior


„Gdyby wszystko znikło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, Nie miałabym z nim po prostu nic wspólnego.”
Emily Bronte „Wichrowe wzgórza”


„Nigdy nie starzeje się serce, które kocha”
Sokrates


„Każdy zabija kiedyś to, co kocha,
Chcę, aby wszyscy tę prawdę poznali.
Jeden to lepkim pochlebstwem uczyni,
Inny- spojrzeniem, co jak piołun pali.
Tchórz się posłuży wtedy pocałunkiem.
Człowiek odważny- ostrzem zimnej stali!”
Oscar Wilde „Ballada o więzieniu z Reading”


„- Przebywałem w ciemności - powiedział cicho. - Nie było tam nic oprócz cieni i ja też byłem cieniem. Wiedziałem, że nie żyję, że wszystko się skończyło, wszystko. A potem usłyszałem twój głos. Usłyszałem, jak wymawiasz moje imię, i to sprowadziło mnie z powrotem.
- Nie ja. - Clary miała ściśnięte gardło. - To Anioł sprowadził cię z powrotem.
- Bo go o to poprosiłaś. - Powiódł palcami po jej twarzy, jakby się upewniał, że jest prawdziwa. - Mogłaś dostać wszystko na świecie, a poprosiłaś o mnie.(...)
- Ale ja nie chcę niczego innego na świecie."
„Kocham cię”, chciała powiedzieć. „I zrobiłabym to znowu. Zawsze poprosiłabym o ciebie.””
Cassandra Clare „Miasto szkła”


„Ten, kto kocha naprawdę, kocha w milczeniu, uczynkiem, a nie słowami.”
Carlos Ruiz Zafon „Cień wiatru”


„Gdy spadamy na ziemię jesteśmy razem i jesteśmy połączeni w jedną całość, ale gdy uderzamy o ziemię, rozdzielamy się i szukamy swojej drugiej połówki całe życie, aż w końcu umieramy w samotności


„Miłość nie jest grzecznym gościem. Miłość nie zapowiada swej wizyty na dwa tygodnie wcześniej. Miłość jest jak złodziej wślizgujący się do waszego domu i kradnący wszystko, co macie najcenniejszego.”
Jacek Piekara „Łowcy dusz”


„Nic nie zatrzyma miłości: ni rygle ni bramy.
Przez wszystko przejdzie
Początku nie ma, od zawsze biła skrzydłami,
I na wieki biła będzie.”
Matthias Claudius


„Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.”
Antoine de Saint- Exupery


„Czymże jest, sercom naszym świat bez miłości? Tym zaprawdę, czym byłaby bez światła latarnia magiczna. Ledwo wstawisz w nią lampkę, natychmiast jawią się na białej ścianie barwne obrazy! A choćby były one tylko przelotnymi złudami, to jednak są nam szczęściem, stoimy jak młodziki i z zachwytem patrzymy na to cudowne zjawisko.”
J.W. Goethe „Cierpienia młodego Wertera


„Kiedy kochasz kogoś bardziej niż na to zasługuje,
Kończysz cierpiąc bardziej niż na to zasługujesz.”


„Mężczyźni pragną być zawsze pierwszą miłością kobiety. Kobiety zawsze pragną być ostatnim romansem mężczyzny.”
Oscar Wilde


    MIŁOŚĆ
Miłość to znaczy popatrzeć na siebie,
Tak jak się patrzy na obce nam rzeczy,
Bo jesteś tylko jedną z rzeczy wielu.
A kto tak patrzy, choć sam o tym nie wie,
Ze zmartwień różnych swoje serce leczy,
Ptak mu i drzewo mówią: przyjacielu.
Wtedy i siebie, i rzeczy chce użyć,
żeby stanęły w wypełnienia łunie.
To nic, że czasem nie wie, czemu służyć:
Nie ten najlepiej służy, kto rozumie.
Czesław Miłosz

Tematyczna nutka na dziś:I jak Wam się podoba ten pomysł? Znacie te cytaty, czy może spotykacie się z nimi pierwszy raz?
Jeśli znacie jeszcze jakieś cytaty, które pasowałyby do hasła koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach! Jeśli chcecie zaproponować hasło na kolejny odcinek, to również jestem otwarta na propozycje. Lista wciąż jest otwarta ;)

26 komentarzy:

 1. Witaj. Bardzo dobry pomysł ale nie dodawałbym aż tak wiele cytatów na raz :/ Szybko skończy się Tobie zasób a tego byśmy nie chcieli :P Ja spędziłem Sylwester u kolegi na domówce i podobnie jak u ciebie poranek był ciężki. Moja mama spędziła go typowo z książką :) Z tego własnie powodu była bardzo wypoczęta i nie miała złego samopoczucia:) Pozdrawiam Cię i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chce podzielić cytaty tematycznie żeby wszytko było bardziej przejrzyste ;) więc nie ma opcji, że szybko się skończą. Podzieliłam wszystko mniej więcej na 17 działów a jestem istnym wulkanem pomysłów ;) co prawda o miłości jest najwięcej cytatów, więc późniejsze odcinki "Zeszytu z cytatami" mogą być, a raczej będą na pewno, krótsze. Zastanawiałam się czy nie podzielić przypadkiem tego na pół ale uznałam, że nie będę się rozdrabniać ;)
   Dziękuję za życzenia i Tobie również życzę szczęścia w Nowym Roku :)

   Usuń
 2. Zapomniałem dodać, że utwór Katy Perry jak i cytat Carlosa Ruiza Zafona są mi dobrze znane i bardzo je lubię . Dziękuję za przypomnienie tych pięknych chwil gdy czytałem tę książkę i się nią zachwycałem .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Carlos to absolutnie mój najukochańszy autor! Najbardziej ubóstwiam "Cień wiatru" i "Marinę". Tą drugą nawet mój nieczytający z reguły chłopak dosłownie pochłonął. Chyli musi być genialna ;)

   Usuń
 3. Świetny pomysł, Patka! Muszę przyznać, że sama (jak pewnie wiele innych osób) mam zeszyt (i plik na komputerze), w którym zapisuję swoje ulubione cytaty i złote myśli. Jest on gdzieś głęboko schowany i przez to zbyt często zapominany, dlatego cieszę się, że tworzysz swój na blogu;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że pomysł się spodobał :) Są to raczej znane cytaty, ale może ktoś znajdzie coś nowego, co uzna za warte zapamiętania ;) Teraz kiedy piszę mniej recenzji, a nie chcę by ludzie całkiem o mnie zapomnieli, chciałam zacząć dodawać artykuły, które mogły by dać do myślenia. Jak głosi adres bloga, chcę, żeby to była taka piękna mała chwila a cytaty idealnie nadają się na chwilę zadumy ;)

   Usuń
 4. Świetny pomysł na cykl.- czekam na następne tematy. ;) Część cytatów już znam- te z DA, które zamieściłaś już dawno chwyciły mnie za serducho. W tym momencie a propo miłości do głowy przychodzi mi cytat ze "Starcia królów" Martina (niezbyt optymistyczny jednakże): "Miłość to trucizna. Jej smak jest jest słodki, ale zabije cię niezawodnie". Tym "optymistycznym" akcentem kończę ten mój komentarz i pozdrawiam Cię serdecznie. :)
  Nada

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miłość to nie zawsze sama słodycz więc myślę, że cytat nadaje się do tematu idealnie ;) Do mijego "oryginalnego" zeszytu na pewno trafi ;)
   Również pozdrawiam!

   Usuń
 5. Wspaniały pomysł, czekam na więcej cytatów, bo inspirujące :)
  Jestem tu pierwszy raz, ale zagrzeje miejsce.
  Pozdrawiam, obserwuję i liczę na rewanż. :)
  http://rybkaolka.blogspot.com/
  http://wszystko-co-nasze.blogspot.com/
  http://grupa-liryczna.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że post wywołał tak pozytywne emocje :)
   Na pewno zajrzę do Ciebie :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Ah, cytaty! Ja również oczywiście posiadam zeszyt z takowymi, ale od jakiegoś czasu brak mi chęci, by cokolwiek w nim jeszcze zapisać. :o Niemniej, akcja na blogu strasznie mi się podoba, a skoro dziś była miłość, to może następnym razem będzie nienawiść bądź śmierć? :)
  W każdym razie, jeśli chodzi o sylwester to był najgorszy jaki miałam w całym swoim życiu. Początkowo było okej, oglądałam z bratem "Władców Pierścienia" chyba po raz setny, a później... czy ja wiem? "Zachorowałam" to słabe określenie. Chorowałam od Świąt. A może i wcześniej. Ale naprawdę tragicznie się poczułam. I poszłam spać, cóż poradzić.
  A jeśli o jakiś cytat dot. miłości... uwielbiam "Portret Doriana Gray'a"! Generalnie, to chyba z tej książki przepisywałam najwięcej cytatów do zeszytu. :D
  Ale mówiąc już o konkretach... konkretnych cytatach ja np. strasznie lubię: „Miłość w swej prostej i nieśmiałej mowie/ Powie najwięcej, kiedy najmniej powie." - Szekspira. Bardzo mi się podoba. :)
  Przepraszam za tak nieskładny komentarz, ale strasznie schorowana jestem, a ponadto rozkojarzona, także... :D
  Pozdrawiam!
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten cytat jest po prostu cudowny! Dziękuję Ci za niego, wcześniej się z nim nie spotkałam ;)
   Odnośnie "Portretu..." kiedyś chciałam go przeczytać ale gdzieś usłyszałam, że książka jest "ciężka" i spasowałam... Ale skoro uwielbiasz to może się jeszcze skuszę ;) I kuszą mnie te wszechobecne cytaty! Kocham je! :P Jak widać XD Tylko szkoda, że na Twoim blogu nie ma recenzji :( chętnie bym ją przeczytała ;)
   Mój zeszyt też był trochę zaniedbany ale teraz biorę się za niego na nowo ;) W końcu mam zamiar pozwolić dojść do głosu swojej spontaniczności, bo gdybym zaczęła planować ten cykl, pewnie nic by z niego nie wyszło :P
   Jeśli chodzi o tematy to nienawiść i śmierć oczywiście są na liście! :)
   Mimo choroby i tak nie zawodzisz , bo jak zwykle piszesz najdłuższe komentarze :D Nawet nie wiesz jak mnie to cieszy ;) Mam nadzieję, że wkrótce poczujesz się lepiej, i że w następnego sylwestra odbijesz sobie podwójnie! Pozdrawiam cieplutko! :*

   Usuń
 7. Nie znam za dużo cytatów, ale te są piekne. Ciekawa akcja :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może dzięki niej poznasz ich trochę więcej ;)
   A może nawet zainspiruje Cię do stworzenia własnego zeszytu :)

   Usuń
 8. Mnie również podoba się ten pomysł - dużo tych cytatów :) Najbardziej podobają mi się te Lady GaGi i Cassandry Clare, chyba je gdzieś sobie zapiszę ;) Ja Sylwestra spędziłam z przyjaciółmi, no i lubię tę piosenkę Katy Perry :)
  Pozdrawiam :)
  izkalysa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale szczerze, czy nie jest ich przypadkiem ZA dużo ;) bo chciałam co prawda Was nimi zasypać ale nie chcę wręcz przytłoczyć :P
   Zapisz koniecznie! Wspaniale się do takich cytatów wraca ;)
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 9. Ach, przypomniałaś mi o jednych z moich ulubionych cytatów z Darów Anioła. Szczególnie lubię też ten z Wichrowych Wzgórz!
  Całkiem fajny pomysł :) Z chęcią będę wypatrywać kolejnych postów cyklu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie już kompletuję cytaty na kolejny odcinek ;) Mam nadzieję, że będą równie trafione co te ;)

   Usuń
 10. Witaj po raz trzeci heheheh Nominowałem cię do Liebster Blog Award. Mam nadzieję, że z miłą chęcią weźmiesz udział :)
  http://przeczytane-slowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za nominację! Postaram się w ten weekend zamieścić odpowiedzi.

   Usuń
 11. Świetny pomysł! Uwielbiam cytaty i sama prowadzę podobny zeszyt, niestety mam duże zaległości ;) Kilka z powyższych cytatów znam, niektóre kojarzę, wszystkie mi się podobają :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszy mnie strasznie zainteresowanie cyklem. Postaram się publikować kolejne odcinki co tydzień :)

   Usuń
 12. Ogólnie pomysł jest bardzo fajny - może trochę pierwszy temat mi nieszczególnie odpowiada, bo jakoś nie przepadam za cytatami o miłości (które dla mnie są zbyt... no wiesz). Ale myślę, że fajnie jest od czasu do czasu dzielić się podobnymi smaczkami.
  Mój ulubiony cytat (a przy tym jedyny, który w jakiś sposób jest w stanie mną ruszyć) to:

  Rozpadające się iluzje boleśnie ranią

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może kolejny temat bardziej ci podpasuje bo będzie o śmierci lub cierpieniu ;) tak dla kontrastu ;) Może zaproponujesz własne hasło do cytatów? ;) zależy mi przede wszystkim, żeby to Wam się podobało :)

   Usuń
  2. Heh, do niczego nie zmuszam, większości się podoba - ja zresztą też jestem zainteresowany samym pomysłem, tyle że jakoś te miłosne cytaty mi nie podchodzą zwyczajnie. Ale toż to specjalnie dla takiego gnoma niczego nie trza zmieniać ani się poświęcać.
   Podobnie jest z cytatami o cierpieniu i śmierci - są trochę... hm... przekoloryzowane? Dlatego tutaj trzeba by wyłuskać te najlepsze :)

   Usuń
  3. Postaram się nie zawieść ;)

   Usuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.