29 lipca 2015

Zapowiedź: „Porządek rzeczy”


Czas na koleją zapowiedź od Wydawnictwa Dreams!

Dreams/ 208 str./ 29,90 zł/ 17.08.2015r. 


„Porządek rzeczy” Paola Capriolo
***
Premiera: 17 sierpnia 2015 r.

"Sabrina ma za sobą bolesną przeszłość, przed sobą ogromne chęci na sukces. Dziewczyna została sama na świecie, ale los, który odebrał jej w życiu prawie wszystko, zdaje się wreszcie odwracać. Właśnie została zatrudniona w wymarzonej firmie Desire, która obiecuje spełnić wszelkie pragnienia swoich klientów. Sabrinę rozpiera duma. W nowej pracy jest odpowiedzialna za pisanie bajek dla najmłodszych użytkowników sieci. Jednak pod fałszywie lśniącą fasadą tego doskonałego świata mnożą się sprzeczności. Bajki pisane przez dziewczynę to w rzeczywistości puste wypełniacze do reklam. Ofertę Desire przepełnia brutalna przemoc udająca rozrywkę, wreszcie zadziwia łatwość z jaką firma pozbywa się starszych pracowników nie do końca idących z duchem tych nowych, przerażających czasów. Prawdziwe życie, poza złotą wieżą Desire, jest trudniejsze niż się wydaje. Dopiero niespodziewane i niestety fatalne spotkanie pozwoli Sabrinie otworzyć oczy, które do tej pory z uporem zaciskała. M. pojawi się nagle, tak od niej inny, tak zagadkowy...
Na ścianie w siedzibie Desire wisiał ogromny napis MYŚLĘ POZYTYWNIE. Żaden z pracowników nigdy nie śmiał przeciwstawić się tej zasadzie.
PORZĄDEK RZECZY – Sabrina po raz pierwszy w życiu zdała sobie sprawę, że nie zna znaczenia tych słów."


 PAOLA CAPRIOLO - urodziła się w Mediolanie w 1962 roku. Jej miłość do pisarstwa obejmuje klasykę literatury niemieckiej, którą mistrzowsko tłumaczy, mity tradycji europejskiej, które trawestuje ze współczesną wrażliwością, aż po bajki, które z wdziękiem opowiada. Działa na stronach kulturalnych "Corrieredella Sera”.  Jej książki są wydawane w Europie, Japonii i Stanach Zjednoczonych. 

Dacie się skusić?


16 komentarzy:

 1. Czytałam już gdzieś tą zapowiedź :) powiem tak - nie czekam z utęsknieniem na tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nieszczególnie, ale może kogoś akurat zaintryguje ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Wydaje mi się, że to coś dla mnie i mam nadzieję, że szybko uda mi się tę tezę zweryfikować :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę pozytywnych wrażeń;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. To może być naprawdę dobra lektura :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miejmy nadzieję że taka właśnie będzie;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. O, zapowiada się ciekawie, chyba po nią sięgnę, gdy się ukaże.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję że będziesz pozytywnie zaskoczona;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Ah, ciekawe te premiery w ostatnim czasie! Szkoda tylko, że z pieniędzmi u mnie krucho - w innym wypadku na pewno bym coś kupiła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam allegro-często można tam złapać rewelacyjne promocje ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję że warto :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 7. Szczerze mówiąc, coś mi w tej książce nie gra. Nie wiem dokładnie co, ale coś mi się w tym nie podoba i nie mam zamiaru ryzykować dopóki jakaś recenzja - ekhem - ewentualnie mnie nie przekona. :D
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I niestety nie będzie to moja recenzja, bo mi również coś w książce nie pasuje ;-) A ponieważ nie lubię hejtować ostatecznie z niej zrezygnowałam ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.