30 listopada 2014

Premierowy grudzień


UWAGA: Daty premier są ruchome i mogą ulec zmianie 


Książki:


„Greccy bogowie według Percy’ego Jacksona”- Rick Riordan
Wydawca: Galeria Książki
Premiera: 3 grudnia 2014

Kto lepiej niż współczesny heros opowie o pochodzeniu bogów olimpijskich? W tym ilustrowanym zbiorze opowieści Percy Jackson przedstawia spojrzenie od środka, pełne osobistego zaangażowania.

„Pewien wydawca w Nowym Jorku poprosił mnie o spisanie tego, co wiem o greckich bogach, ale ja byłem ostrożny: – Nie moglibyśmy napisać o tym anonimowo? W sumie nie chciałbym znów wkurzyć Olimpijczyków…
Gdyby jednak wiedza o greckich bogach miała kiedyś pomóc wam przeżyć spotkanie z nimi, jeśli się przed wami pojawią, to może spisanie tego wszystkiego będzie moim dobrym uczynkiem tygodnia”.

Tak zaczynają się Greccy bogowie według Percy’ego Jacksona, książka, w której syn Posejdona dodaje do klasycznych opowieści własną magię – oraz sarkastyczne uwagi. Wyjaśnia, jak został stworzony świat, a następnie przekazuje czytelnikom osobistą opowieść o tym, kto jest kim wśród starożytnych, od Apollina po Zeusa. Percy nie cofa się przed niczym. „Jeśli macie ochotę na mnóstwo kłamstw, kradzieży, ciosów w plecy i kanibalizmu, to czytajcie dalej, bo właśnie tego jest mnóstwo w Złotym Wieku”.
Pełne dramatyzmu kolorowe ilustracje, które wykonał John Rocco, gwarantują, że książka będzie niezbędna w każdym domu, bibliotece i klasie. Jest nie tylko przyjemna w lekturze, ale również wspaniale się prezentuje.
 ***

„Tylko przy mnie bądź”- Joanna Sykat
Wydawca: Replika
Premiera: 3 grudnia 2014

Czasem wybór między pieniędzmi a miłością jest trudny.
  Jeszcze trudniejszy, gdy trzeba zdecydować między zdobyciem pieniędzy potrzebnych ukochanej osobie a byciem z nią.
  Marta ma świadomość tego, że sprzedała swoje życie i czas. Nie przypuszczała jednak, że cena za poświęcenie może okazać się zbyt wysoka, a krótkie chwile szczęścia nigdy nie wynagrodzą jej tego, co straciła.
  Pewnego dnia kobieta spotyka Wiktora - mężczyznę, z którym kiedyś, zanim oboje podpisali swoje "wyroki" na życie w materialnym świecie, łączyło ją coś niezwykłego. Czy to spotkanie będzie początkiem powrotu do prawdziwego życia? Do tego, co ważne i niematerialne?
 ***

„Love, Rosie”- CeciliaAthern
Wydawca: Akurat
Premiera: 3 grudnia 2014

Po wzruszającym PS Kocham Cię następna powieść CeceliiAhern została przeniesiona na srebrny ekran. W rolę Rosie wcieliła się Lily Collins, doskonale znana z filmów Królewna Śnieżka , Dary Anioła: Miasto kości czy Porwanie, Alexa zagrał Sam Claflin, odtwórca głównych ról w filmach Uśpieni, Królewna Śnieżka i Łowca, Igrzyska śmierci.

Rosie i Alex od dzieciństwa są nierozłączni. Życie zadaje im jednak okrutny cios: rodzice Alexa przenoszą się z Irlandii do Ameryki i chłopiec oczywiście jedzie tam razem z nimi. Czy magiczny związek dwojga młodych ludzi przetrwa lata i tysiące kilometrów rozłąki? Czy wielka przyjaźń przerodziłaby się w coś silniejszego, gdyby okoliczności ułożyły się inaczej? Jeżeli los da im jeszcze jedną szansę, czy Rosie i Alex znajdą w sobie dość odwagi, żeby spróbować się o tym przekonać?

Czy warto czekać na prawdziwą miłość? Czy każdy z nas ma swoją „drugą połówkę”? Może dowiemy się tego po lekturze tej ciepłej i wzruszającej powieści.
 ***

„Słowa światłości”- Brandon Sanderson
Seria: Archiwum burzowego światła #2
Wydawca: MAG
Premiera: 3 grudnia 2014

Świetliści Rycerze muszą znów powstać.

W końcu wypowiedziano starożytne przysięgi, spreny powracają. Ludzie szukają tego, co zostało utracone. Być może ta misja ich zniszczy.
Wiatrowy zagubił się w strzaskanej krainie i balansuje na granicy między zemstą a honorem. Tkaczka Światła, którą powoli pochłania przeszłość, poszukuje kłamstwa, którym musi się stać. Kowal Więzi, zrodzony z krwi i śmierci, teraz próbuje odbudować to, co zostało zniszczone. Badaczka, od której zależą losy dwóch ludów, zostaje zmuszona do dokonania wyboru między powolną śmiercią a straszliwą zdradą wszystkiego, w co wierzy.
Najwyższy czas, by się przebudzili, nadchodzi bowiem Wieczna Burza.
I przybył Skrytobójca.
Doskonała kontynuacja „Drogi królów”.
***


„Niebezpieczne istoty”- Kami Garcia, Margaret Stohl
Seria: Niebezpieczne istoty #1
Wydawca: Feeria Young
Data wydania: 3 grudnia 2014

Ridley to bardzo, bardzo niegrzeczna dziewczynka. Nie można jej ufać, a co gorsza, nie można zaufać też sobie, gdy jest się obok niej. Jej chłopak Link to muzyk rockowy. Razem wyjeżdżają do nowego Jorku, gdzie Link ma nadzieję rozpocząć karierę.

Wkrótce okazuje się, że może to być ich ostatnia podróż, bo cena za ich życie jest bardzo wysoka…
 ***

„Data ważności”-William Campbell Powell
Wydawca: GW Foksal/Uroboros
Premiera: 3 grudnia 2014

Najlepsza książka o ludziach i ich kopiach od czasów Lema i Dicka!

Pełna ciepła opowieść o rodzinie i dojrzewaniu w świecie, w którym być może nie będzie jutra. Gdy ludzie zaczynają wymierać, nawet dzieci zostają zastąpione przez androidy. TeknoidTanya to nastolatka bardzo ludzka. Musi jednak wrócić do Oxted, miejsca swego stworzenia. Czy istnieje sposób, by Tanya mogła zostać w ludzkim świecie, w którym przeżyła tak wiele…?
 ***

„Zaufaj mi”-J. Lynn
Seria: Czekam na Ciebie #1.5
Wydawca: Amber
Premiera: 4 grudnia 2014

Zaczekaj na mnie w wersji bohatera. Ta sama miłość, a zupełnie inna opowieść.
Zaczekaj na mnie – w Polsce 3 dodruki w ciągu pół roku!
Zaczekaj na mnie to opowieść Avery o uczuciu jej i Camerona, o bólu i szczęściu. Teraz głos ma Cameron. Z jego perspektywy ta sama historia wygląda całkiem inaczej… Jest przyciąganie, któremu nie warto się opierać. Cameron Hamilton to ideał mężczyzny i marzenie wszystkich dziewczyn. Lecz pierwszego dnia w college’u spotyka tę jedyną. Jest przeszłość, od której nie wolno uciekać. Na AveryMorgansten nie działa urok błękitnych oczu Camerona. Czegoś panicznie się boi, chce o czymś zapomnieć. Czy dlatego go odpycha? Są ludzie, o których trzeba walczyć. Ale Cameron nie pozwoli jej odejść. Musi przekonać Avery, że jest warta miłości. Że sama potrafi kochać. Bo są uczucia, którym trzeba zaufać…
 ***

„Rok szczura. Widząca”- Olga Gromyko
Seria: Rok szczura #1
Wydawca: Papierowy Księżyc
Premiera: 5 grudnia 2014
Jedni marzą o władzy i sławie, kto inny o bogatym i wygodnym życiu, a ktoś o cichym rodzinnym szczęściu.
Z tysiąca ścieżek utkany jest ludzki los i tylko Najjaśniejsza Bogini wie, dokąd prowadzą.
Czy młodej wędrowniczce starczy szczęścia by dokonać właściwego wyboru?
Czy właściwy wybór w ogóle istnieje?
Bo żeby jedno marzenie się spełniło czasem trzeba zrezygnować z innych…
 ***

„Zmiana”- Hugh Howey 
Seria: Silos #2
Wydawca: Papierowy Księżyc
Premiera: 5 grudnia 2014
Zmiana to drugi tom trylogii Silos, która stała się jednym z największych bestsellerów książkowych ostatnich lat na rynku amerykańskim.
Trylogia Silos to niezwykły sukces wydawniczy, który zamienił nieznanego autora, publikującego na własny rachunek w światową gwiazdę literatury science-fiction ze szczytów list bestsellerów New York Timesa.
Po wielkim sukcesie Silosu prawa do sfilmowania tej niezwykłej powieści zakupił sam Ridley Scott, reżyser takich klasyków jak “Obcy” czy “Łowca androidów”.
Zmiana to fascynujące zaproszenie do czytelniczej podróży, które przenosi czytelnika do rzeczywistości, w jakiej powstały silosy.
Po raz kolejny powieść odkryje przed tobą prawdziwy labirynt tajemnic, sekretów i kłamstw i sprawi, że będziesz pochłaniał ją w napięciu do ostatniej strony.
 ***

„Na Zawsze. Razem”- Sandi Lynn
Seria: Na zawsze #3
Wydawca: Amber
Premiera: 9 grudnia 2014

Ich miłość pokonała zły los. Ale czy na zawsze?

Connor i Ellery dali sobie miłość, odwagę i siłę do walki o wspólną przyszłość. Są razem, są małżeństwem i myślą, że teraz wszystko już będzie dobrze. Lecz ich szczęście i radość z upragnionego dziecka nie trwa długo. Connor i Ellery muszą znów stanąć przed trudnymi wyzwaniami i przezwyciężyć je, by ratować rodzinę…
  ***

„Wierny. Jego droga”- Jay Crownover
Seria: Wierny #2
Wydawca: Amber
Premiera: 9 grudnia 2014

Dalsze losy tragicznej i wzruszającej miłości bohaterów powieści w dwóch tomach Wierny.

Santa, młoda pielęgniarka, i Nash, utalentowany artysta z salonu tatuażu, nigdy nie przypuszczali, jak bardzo zmieni ich miłość. Uczucie pomaga im pokonać rozpacz i ból. Lecz oboje boją się, że bagaż przeszłości jest zbyt ciężki, by iść naprzód razem…

Filmy: 

„Love, Rosie”
Premiera: 5 grudnia 2014
Rosie i Alex znają się od dzieciństwa. Gdy Alex wyjeżdża z Dublina na studia do Ameryki, ich wieloletnią przyjaźń czekają ciężkie chwile. Czy znajomość przetrwa lata rozłąki i tysiące kilometrów? Czy zaryzykują wszystko dla rodzącej się między nimi miłości? ***

„John Wick”
Premiera: 5 grudnia 2014 
Były płatny morderca jest ścigany przez starego przyjaciela, który przyjął na niego zlecenie. ***

„Uwolnić Mikołaja!”
Premiera: 5 grudnia 2014

Święty Mikołaj spowodował wypadek swoimi saniami i jest poszukiwany przez policję. Znajduje schronienie u 9-letniego Toma i jego ojca – Steve’a, który niedawno wyszedł z więzienia, nie chce pakować się w kłopoty i trzyma się od stróżów prawa z daleka. Jednak kiedy Mikołaj trafi za kratki, próbując odbić z przytułku dla zwierząt swojego renifera, Tom zmusi tatę do interwencji. Wspólnie postarają się uwolnić Mikołaja i umożliwić mu powrót do Laponii.***

„Królowa śniegu 2”
Premiera: 25 grudnia 2014

Po pokonaniu złej Królowej Śniegu gadatliwy troll Orm powraca w rodzinne strony. Spodziewa się, że bez trudu zdobędzie rękę księżniczki trolli i zacznie wygodne życie bohatera. Jednak zamiast tego czekają go nowe wyzwania. W Krainie Lodu odradza się zło. To odbicie Orma w magicznym zwierciadle, które przejmuje władzę nad zastępami lodowej armii. Złoczyńca, obwołując się Królem Śniegu, zamierza sprowadzić na świat wieczną zimę. Na szczęście Ormowi z pomocą przyjdą wypróbowani przyjaciele – Gerda, Kai, zbuntowana piratka i niezawodna łasiczka Zuzia. Razem przeżyją mnóstwo przygód, kolejny raz ratując Krainę Lodu przed wielkim niebezpieczeństwem. ***

„Annie”
Premiera: 25 grudnia 2014

Wspaniały film dla całej rodziny. Pewnego dnia mieszkająca w domu dziecka Annie zostaje wybrana, aby spędzić trochę czasu w rezydencji bogacza Benjamina Stacksa (Jamie Foxx). Benjamin, który do tej pory był oschłym i zimnym człowiekiem, przy dziewczynce się zmienia. Postanawia pomóc Annie w odnalezieniu zaginionej rodziny. ***

„Hobbit. Bitwa Pięciu Armii”
Premiera: 26 grudnia 2014

Filmowa adaptacja książki J.R.R. Tolkiena, będącej wstępem do słynnego „Władcy Pierścieni”, to opowieść pełna niesamowitych wydarzeń i magicznych postaci. Przedstawia odwieczną walkę dobra ze złem. Po wielkim sukcesie pierwszych dwóch części trylogii – „Hobbit: Niezwykła podróż” (2012) oraz „Hobbit: Pustkowie Smauga” (2013), nadszedł czas na film zamykający niezwykłe dzieło Petera Jacksona: „Hobbit: Bitwa Pięciu Armii”.
Drużyna dowodzona przez Thorina Dębową Tarczę dotarła do Samotnej Góry. Czy Bilbo i jego towarzysze pokonają smoka i odzyskają legendarny Erebor? ***

„Noc w muzeum. Tajemnica Grobowca”
Premiera: 26 grudnia 2014


Film fantastyczno-przygodowy w polskiej wersji językowej, kontynuacja przebojowej serii, której dwie poprzednie części obejrzało w polskich kinach prawie milion widzów. Ben Stiller ponownie w roli Larry'ego Daleya, strażnika w muzeum, w którym nocą ożywają zgromadzone w nim niezwykłe eksponaty. Tym razem Larry wyrusza wraz z synem do Londynu, by w Muzeum Brytyjskim przeżyć największą przygodę swego życia. ***
W porównaniu do poprzednich miesięcy, premier jest naprawdę niewiele.
Ja nie narzekam, bo wydatków w tym miesiącu będzie sporo (Święta! Święta!).
W mojej biblioteczce na pewno znajdzie się miejsce dla „Niebezpiecznych istot” i „Love, Rosie”.
Jeśli chodzi o kino, chętnie zobaczyłabym również „Love, Rosie” oraz nowego „Hobbita”.
A jakie są  Wasze typy?


21 komentarzy:

 1. Grudzień zapowiada się bardzo interesująco:) Polecam wszystkim, którzy nie czytali "Love Rosie" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie ja przeczytam na pewno ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Nie mogę się doczekać: Słów światłości!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie daj znać jakie były wrażenia po lekturze ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Mam podobne typy :) na Hobbita czekam zanim w ogóle wiadomo było kiedy wyjdzie ostatnia część filmowa :P
  Ale zaciekawiona też jestem "Love, Rosie". No i nie ukrywajmy, prócz opisu poleciałam na okładkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha, ja też! :-P Jest przeurocza :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Grudzień zapowiada się bardzo literacko :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szkoda, że zapowiedzi z poprzednich miesięcy nie wyświetlały się w pasku bocznym. Tam dopiero było co oglądać ;-) Wszystkie miesiące można podejrzeć klikając w zakładkę "Cała reszta" ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Najbardziej to oczywiście czekam na ostatnią już część "Hobbita" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja muszę w końcu ponadrabiać zaległości z poprzednimi częściami, bo na dzień dzisiejszy znam jedynie książkę ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 6. "Niebezpieczne istoty" już za mną :P Nie mogę się doczekać na "Rok szczura" Gromyko :D

  Jeżeli chodzi o filmy to... "Hobbit"! "Hobbit"! "Hobbit" :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie czekam na recenzję bo jestem ciekawa czy warto ;-) Chociaż znając Kami I Margaret to na pewno!
   Pozdrawiam!

   Usuń
 7. Czekam na "Love, Rosie", mam wielką ochotę na tę książkę! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tak samo i film też mnie interesuje :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 8. Widzę parę ciekawych tytułów, ale w grudniu przynajmniej można z lekkim sercem sprezentować sobie nieprzyzwoitą liczbę książek w ramach Świąt. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda okazja jest dobra, by kupić książki, ale ta jest wyjątkowa ;-) Jak najbardziej popieram ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 9. Sherry jak zwykle spóźniona, w końcu przybywa i już się bierze do roboty. :)
  "Greccy bogowie" to moje MUST HAVE i to takie naprawdę... Ważne. Po tym jak skończyłam "Krew Olimpu", a tym samym zamknęłam rozdział z "Olimpijskimi Herosami" i Percy'm potrzebuję czegoś co uświadomi mi, jak cholernie ważne to wszystko dla mnie było i jest. Bo na razie żyję nie mogąc... uwierzyć, że to koniec. Autentyczny. KONIEC. Znaczy okej - Riordan pisze następną serię, ale koniec Percy'ego to po prostu.. nie wiem. Katastrofa. Na skalę globalną w sercu Sherry! :(
  "Tylko przy mnie bądź" - nie znoszę takich opisów. Bo generalnie nie nastawiają czytelnika na to co będzie mógł znaleźć w książce, a tylko irytują taką niepełnością. Ale generalnie, dopóki ktoś z talentem do przekonywania, nie powie mi, że to powieść, którą koniecznie muszę przeczytać, nie będę sobie zawracać nią głowy.
  "Love, Rosie" - no tutaj akurat sprawa jest prosta. Na tablecie mam tę książkę pod starym tytułem i co mnie powstrzymuje przed jej przeczytaniem? Dylemat. Normalnie wszystko byłoby proste i jasne: pierwowzór przed filmem. Ale akurat w tym wypadku, szalenie mi zależy by się wzruszyć na filmie, a obawiam się, że jeśli przeczytam książkę, nie będzie zaskoczenia. :( Z drugiej strony, jeśli zrobię na odwrót, to powieść mnie nie zachwyci już tak jak powinna. :(
  Muszę w końcu przeczytać którąś z książek Sandersona. Tyle już się o nim nasłuchałam, że nie ma nawet takiej opcji, żebym ignorowała to nazwisko. Poza tym, fakt że ciągle w Polsce wydawane są najnowsze tytuły od tego Pana, świadczy o tym, że jest w Polsce ceniony. A ja nadal nie wiem za co i to mnie trochę dręczy. :(
  Ach, no i kolejny tytuł, z którym nie zapoznam. "Niebezpieczne istoty". Kroniki Obdarzonych nadal przede mną i z tego co mogę powiedzieć, biorąc pod uwagę szkołę i ilość nie przeczytanych powieści na moich półkach, nie zapoznam się z tą serią zbyt szybko. :(
  Łooo! Zaskoczyłaś mnie tą "Datą ważności"! Nie miałam pojęcia, że Uroboros wydaje coś takiego, co przypomina mi o tym, żeby czasami zerkać na ich zapowiedzi ^^ Ogólnie rzecz biorąc, s-f lubię, ale gdybym miała w tej chwili zapoznać się z tą lekturą, pewnie bym nie wytrwała bo... czy ja wiem? Chyba chwilowo wolę się skupiać na NA i YA, bo... najlepiej mi służą i poprawiają nastrój - a to, w ostatnich dniach jest przydatne ponad wszystko!
  "Zaufaj mi"! OOOO MÓJ BOŻE! Muszę TO PRZECZYTAĆ! Nie chcę ci nic zdradzać, ale to historia z książki "Zaczekaj na mnie" tylko z perspektywy chłopaka. Cholernie nie mogę się doczekać, by ją poznać. I w końcu chciałabym kupić papierową wersję, a nie ebooka, bo one ostatnio mnie nie zadowalają. ;(
  Odnośnie następnych dwóch książek od Papierowego Księżyca... "Zmianę" będę MUSIAŁA zdobyć, bo "Silos" był... niesamowity, a dwójka zapowiada się jeszcze lepiej! :) Do książek pani Gromyko nie mam zaufania - bo wiadomo. To polska autorka. :(
  I kolejne powieści NA! <3 Moje serduszko się raduje! Ale i tak jestem wściekła, że Amber nie wydaje "Idealnej chemii", to znaczy dwóch kolejnych tomów serii, a te NA kontynuuje. :( To jest smutne. :( Mimo, że wspomniane wyżej dwa kolejne tomy 'Idealnej chemii' czytałam po angielsku. Marzę by mieć całą trylogię na półce. :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Filmy.
   "Love, Rosie" to chyba premiera tego miesiąca, razem z Hobbitem :3 Jeszcze nie wiem czy szybko oglądnę ten film, czy nie, ale wiem, że NA PEWNO go oglądnę bo... zapowiada się romantycznie, zapowiada się ckliwie, poruszająco i tam jest Sam Claflin!
   Odnośnie "John Wicka" mam do powiedzenia dwie rzeczy: 1. ON JEŹDZI AUTEM DEANA WINCHESTERA! 2. ONI ZABILI TEGO SŁODKIEGO PIESKA! ZASŁUGUJĄ. NA. KARĘ. -.-
   "Uwolnić Mikołaja" o jaaakie urocze. :) Takie przerysowane i trochę kiczowate, ale cóż. Takie są właśnie filmy świąteczne dla dzieci ^^ A ja mam słabość do tego typu produkcji, także...
   Gerda to siostra Kaia czy tylko twórcy bajki tak to przerobili? :o Dobra. Nieważne. Kocham "Królową Śniegu", to jedna z moich ukochanych baśni z dzieciństwa i darzę ją olbrzymim sentymentem, wiec pewnie i ten film animowany sobie obejrzę. Z czasem. Obawiam się, że ten miesiąc może być... dość... intensywny i pod względem książkowym i filmowym, a przede wszystkim szkolnym - koniec pierwszego półrocza, wiesz, więc nie wiem ile czasu będę mogła poświęcić na takie cudeńka jak to. :(
   Cameron Diaz nie gra histerycznej matki? Łoo. W takiej odsłonie jej jeszcze nie widziałam ^^ Generalnie rzec biorąc, widzę, że wszyscy zrzucili do jednego grudniowego worka wszystkie urocze produkcje, żeby mnie zamęczyć i sprawić, bym miała wyrzuty sumienia z powodu braku czasu ^^ Lubię takie komediowo-familijno-muzyczne cuda jak "Annie" więc też obejrzę ten film, ale chyba już nie w grudniu. :(
   "Hoooooooobbit"! <3 Idę do kina! Obiecałam to bratu kiedy tylko wyszliśmy z kina po pierwszej części i cóż. Trzeba się wywiązać z obietnicy ^^ Ale najpierw przede mną seans dwójki, której nie widziałam bo przyrzekłam sobie, że jej nie oglądnę dopóki nie przeczytam książki. Teraz, w końcu udało mi się ją zacząć, więc wszystko jest na dobrej drodze ^^
   Ooo! Nie wiedziałam, że powstaje nowa 'Noc w muzeum"! Poprzednie dwie? części bardzo lubię, ale generalnie tego typu filmy są cudowne na poprawę nastroju i absorbują mnie do tego stopnia, że później praktycznie o nich śnię, więc i kolejny film z serii oglądnę z przyjemnością. :)
   Także...
   Niech grudzień będzie dobry!
   Pozdrawiam,
   Sherry

   PS. Przepraszam za krótki komentarz, ale jakoś nie mam weny ostatnio. Choroba przykuwające mnie do łóżka może być jedną z przyczyn ^^

   Usuń
  2. Jeśli chodzi o "Love Rosie" to postaram się rozstrzygnąć Twój dylemat, bo niedługo dostanę książkę do recenzji ;-) Już nie mogę się doczekać, chociaż coś czuję, że to film bardziej skradnie moje serce. Zwiastun jest REWELACYJNY!
   Ja z kolei dosłownie oszalałam kiedy usłyszałam o wydaniu "Niebezpiecznych istot", chociaż mam straszny problem z serią o obdarzonych, związany jak się domyślasz z brakiem czwartego tomu. no bo jak czytać nową serię z tego uniwersum skoro poprzednia została nieskończona? :-(
   A Ty zaskoczyłaś mnie że nie słyszałaś o Dacie ważności :-P zapowiada się ciekawie, ale szczerze mówiąc nie mam jej na liście. No chyba że trafię na jakąś mega promocję to kto wie :-P
   Muszę w końcu przeczytać "Zaczekaj na mnie" ale mam ostatnio jakiś wstręt do Ambera, no i czekam na wyprzedaż :-P
   A Olga absolutnie nie jest polką! :-) To białoruska pisarka fantasy mieszkająca w Mińsku ;-)

   Czyżby Sam Claflin był kandydatem do kolejnego odcinka "Ulubionych aktorów"? :-)
   Mi się wydaje, że gerda jest raczej przyjaciółką Kaia, coś mi się tak kojarzy, bo kiedyś grałam gerdę w szkolnym przedstawieniu ;-) Ach ta podstawówka :-P
   Ja też mam za sobą lekturę "Hobbita" co prawda już od dawna mam ją za sobą :-P ale filmu ciągle nie widziałam... Niemniej jednak szaleję za filmami z cyklu "Władca pierścieni", a te wydają sie jeszcze ciekawsze i bardziej, hmm dynamiczne :-P

   Nie ma co przepraszać, i ja nie zaszalałam tyn razem z ilością zapowiedzi (ale naprawdę to wszystko co znalazłam :-( ) niemnie jednak chyba wyszło mi to na dobre bo w końcu post ukazał się w pasku bocznym. Jupi! To znaczy, że faktycznie zawartość posta ma na ten fakt wpływ. To znaczy, że bloger nie trawi zbyt długich postów :-( szkoda, bo lubiłam te długaśne listy książek i filmów. Jak tu teraz się ograniczyć? dzielić na części? ...
   Pozdrawiam!

   Usuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.