4 maja 2015

Książkowy maj UWAGA: Daty premier są ruchome i mogą ulec zmianie„Małe cuda”- Heather Gudenkauf
Wydawca: Filia
Premiera: 1 maja 2015

Ellen Morre jest pracownikiem społecznym. Widziała już straszne rzeczy. Najgorsze krzywdy jakie jeden człowiek może uczynić drugiemu człowiekowi. Na co dzień Ellen jest obrońcą nękanych i krzywdzonych dzieci. W życiu prywatnym to szczęśliwa i spełniona żona i matka trójki dzieci. Ale pewnego słonecznego dnia moment nieuwagi sprawia, że kobieta prawie traci kogoś, kogo najmocniej kocha. Drobny błąd niesie za sobą konsekwencje, których Ellen nie spodziewałaby się nawet w najgorszych koszmarach. Kobieta wpada w pułapkę systemu, któremu służy od lat.
Dziesięcioletnia Jenny Briard po tym jak odeszła jej matka, mieszka z ojcem, który nie radzi sobie z codziennością. Nieustannie zmieniają miejsce zamieszkania. Pewnego dnia na skutek zbiegu okoliczności dziewczynka, z kilkoma dolarami w kieszeni, gubi się i musi sobie radzić sama.
Drogi Ellen i Jenny przecinają się. Żadna z nich nie spodziewa się jak bardzo mogą sobie nawzajem pomóc.
Niezwykła opowieść o macierzyństwie, odpowiedzialności i sprawiedliwości. O tym, jak łatwo z własnej winy możemy utracić kogoś, kogo kochamy najmocniej. I o tym, jak przypadkowa więź z drugim człowiekiem, mały cud, może dać nam nadzieję i siłę do walki o odzyskanie ukochanej osoby.
 ***

„Gabriela, cynamon i goździki”- Jorge Amado
Wydawca: Filia
Premiera: 1 maj 2015

Przepiękna historia brazylijskiego, portowego miasta Ilheus stojącego u progu postępu. Plantacje kakaowca, restauracje, sąsiedzkie plotki, miejscowe zatargi oraz pachnąca przyprawami Brazylia pierwszej połowy wieku są tłem tej powieści. Jej głównym wątkiem jest miłość tytułowej Gabrieli, obiektu westchnień wszystkich mężczyzn, i przystojnego Araba, właściciela restauracji. Miłość zmysłowa, namiętna, czarująca i magiczna. Amado przenosi czytelnika na gorące brazylijskie plaże i na duszne ulice portowego miasta. Opowiada o niepisanych prawach miejscowej ludności, o egzekucjach niewiernych kochanków, o samotności opuszczonych żon. Pisarz staje na straży wolności, sprzeciwia się zamykaniu kobiet w domach.
Swoje przesłanie zawiera w postaci Gabrieli, kobiety, która WOLNOŚĆ ceni ponad wszystko. Radość życia, pochwała miłości i wolności, czczenie zmysłów – oto cudowny świat Amado, który pod pozorem lekkiej, zmysłowej historii, zawiera ważne przesłanie.
  ***


„Alicja królowa Zombi”- Gena Showalter
Seria: Kroniki białego królika #3
Wydawca: Mira
Premiera: 3 maja 2015

Mam plan. Tym razem unicestwimy zombi raz na zawsze. Albo oni, albo my – inne rozwiązanie nie wchodzi w grę. Przeżyłam koszmar, ale przetrwałam. Naiwnie założyłam, że teraz poznam, czym są szczęście i miłość. Straciłam czujność, a wtedy okazało się, że niektórzy ludzie są gorsi niż zombi. Czas rozpocząć ostateczną rozgrywkę. To będzie bitwa o wszystko, co kocham. Jeśli będę musiała poświęcić życie – nie zawaham się ani sekundy.
  ***


„Geek girl. Japońska katastrofa”- Holly Smale
Seria: Geek girl #2
Wydawca: Jaguar
Premiera: 6 maja 2015

Harriet Manners wie wiele rzeczy. Wie, że człowiek ma przeciętnie 70.000 myśli w ciągu dnia oraz zjada w ciągu roku około tony jedzenia (i że jej oczekująca dziecka macocha, Annabel, robi wszystko, by ustanowić nowy rekord). Harriet nie wie jednak, jak poradzić sobie ze zbliżającymi się narodzinami nowego członka rodziny… Oraz z tym, że jej ukochany Nick rozpłynął się w powietrzu. Gdy Yuka Ito wymyśla kampanię promocyjną w Tokio, Harriet widzi w wyjeździe okazję, by zapomnieć o nadchodzących zmianach, (teoretycznie) byłym chłopaku i kompletnym niewypale, jakim okazały się wakacyjne plany. Czy dziewczyna da sobie radę z nowymi współlokatorkami, szaloną babcią i życiem w wielkim, zupełnie obcym mieście? Może Japonia okaże się dla niej rajem na ziemi…
  ***

„Itch. Mieszanka wybuchowa”- Simon Mayo
Seria: Itch #3
Wydawca: Zielona Sowa
Premiera: 6 maja 2015

Itch to zwykły chłopak, który ma niezwykłe hobby – kolekcjonuje pierwiastki układu okresowego. I wpada przy tym w poważne tarapaty.
Tym razem Itch zmaga się z zagadką wybuchających banknotów i zniszczonych zabytków. I wpada prosto w pułapkę. Chłopak zdaje sobie sprawę, że jemu i jego najbliższym grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Musi odnaleźć swojego największego wroga, który pragnie zemsty…
  ***


„Kiedy cie poznałam”- Cecelia Ahern
Wydawca: Muza
Premiera: 6 maja 2015

asmine kocha swoją pracę i dotkniętą zespołem Downa siostrę. Zmuszona do odejścia z pracy stwierdza, że miłość do siostry to za mało, by nadać sens jej życiu. Rozpaczliwie próbuje znaleźć coś, co wypełniłoby bolesną pustkę. W bezsenne noce podgląda sąsiada z przeciwka, Matta Marshalla, znanego radiowego didżeja. Jasmine szczerze nienawidzi go za to, że podczas jednej z audycji nie zareagował na złośliwe komentarze dotyczące osób z zespołem Downa. Zawieszony za wybryki na antenie Matt pije, awanturuje się, jest utrapieniem dla okolicy. Zbieg okoliczności sprawia, że Jasmine coraz lepiej go poznaje i zaczyna po trosze uczestniczyć w jego życiu. Każde z nich zmaga się z innymi przeciwnościami, każde musi pokonać inne problemy, ale ku swojemu zaskoczeniu odkrywają, że mogą być dla siebie wsparciem i że niechęć od przyjaźni dzieli niekiedy tylko jeden krok.
  ***


„Musimy coś zmienić”- Sandy Hall
Wydawca: Pascal
Premiera: 6 maja 2015

Zabawna opowieść o zakochiwaniu się! Lea i Gabe mają ze sobą wiele wspólnego. Łączy ich niewidzialna więź, jednak… nigdy ze sobą nie rozmawiali. Wszyscy na około chcą im pomóc i ich zeswatać! Jedna impreza pomaga im przełamać lody i rozwiązać pewną zagadkę. Co ciekawe, to love story opowiedziane z perspektywy ich znajomych!
  ***


„Pierwszych piętnaście żywotów Harry’ego Augusta”- Claire North
Wydawca: Świat Książki
Premiera: 6 maja 2015

Niektórych historii nie da się opowiedzieć w jednym życiu

Zaskakująca reinterpretacja opowieści o podróży w czasie. Odważna, magiczna, mistrzowska.
Nie wolno ingerować w bieg wydarzeń, bo są zbyt złożone… A jeśli nie ma innego wyjścia, bo inaczej skończy się świat?

Wyobraźcie sobie, że w przeciwieństwie do nas, żyjących linearnie, czyli od urodzenia do śmierci, jest jeszcze na świecie grupa ludzi, którzy żyją wielokrotnie! Gdy kończą ziemskie bytowanie… zaczynają je od nowa, w tym samym czasie, choć w innych realiach. Mało tego, dzięki kontaktom najmłodszych z najstarszymi, utrzymują coś w rodzaju łańcucha, który pozwala na przepływ informacji z przyszłości wstecz i odwrotnie. Razem tworzą tajemnicze Bractwo Kronosa, rządzące się swymi prawami. Pierwsze i najważniejsze polega na tym, by zrozumieć, że mimo wszechwiedzy o tym, co się wydarzy, nie wolno ingerować w przyszłość, bo skomplikowany świat i tak pobiegnie swoim torem, a ingerencje mogą mieć nieobliczalne skutki…

Po świecie linearnych i wielokrotnych oprowadza nas Harry, nawet jak na członków Bractwa Kronosa wyjątkowy, bo obdarzony pamięcią absolutną. Urodzony w latach dwudziestych zeszłego stulecia, dotychczas żył kilkanaście razy. W swym kolejnym życiu staje przed największym zadaniem, jakie można sobie wyobrazić: wie, że świat ma się skończyć i tylko zmiana biegu wydarzeń może go uratować. Czy podejmie taką próbę? I co z niej wyniknie?
***
 
„Niezwyciężony”- Sherrilyn Kenyon
Seria: Kroniki Nicka #2
Wydawca: Jaguar
Premiera: 6 maja 2015

Ten dzień w życiu Nicka Gautiera chyba nigdy się nie skończy. Owszem, udało mu się przeżyć liczne ataki zombie, ale teraz obudził się w świecie zmiennokształtnych i demonów czyhających na jego duszę. Nowy dyrektor jego szkoły ma o nim jeszcze gorsze zdanie niż poprzedni, a dziewczyna, z którą nie chodzi, chociaż jakby chodzi, jest pełna tajemnic, które go przerażają. Co więcej upatrzyły go sobie najmroczniejsze moce i jeśli do końca tygodnia Nick nie nauczy się ożywiać zmarłych, to sam trafi w ich szeregi.
  ***


„Próba żelaza”-Cassandra Clare, Holly Black
Seria: Magisterium #1
Wydawca: Albatros
Premiera: 6 maj 2015

Dwunastoletni Callum mieszka ze swoim ojcem, który niegdyś był magiem, lecz po śmierci żony zrezygnował z czarów i postanowił wychować swojego syna jak zwykłego chłopca, ignorując budzące się w nim magiczne zdolności. Kiedy Call zostaje wezwany na obowiązkowy egzamin do Magisterium – szkoły magii, Alastair przekonuje syna, że ten powinien za wszelką cenę uniknąć rekrutacji, by nie mieć żadnych związków z niebezpiecznym magicznym światem. Pomimo katastrofalnego przebiegu egzaminu Callum zostaje przyjęty do Magisterium i zostaje uczniem Mistrza Rufusa.
  ***

„Zapomnij ze mną. Tom 2”- J. Lynn
Seria: Zaczekaj na mnie
Wydawca: Amber
Premiera: 7 maja 2015

Roxy, utalentowana malarka, i młody policjant Reece kochają się, ale ich miłość chodzi krętymi drogami. Prawda o pewnej wspólnej nocy wciąż może ich rozdzielić. A dramat sprzed lat i wyrzuty sumienia wciąż prześladują Roxy.
Nagle pojawia się realny prześladowca – człowiek, kto już raz zniszczył jej życie. Ochronić może ją tylko Reece. Nie pozwoli jej skrzywdzić nikomu – nawet sobie…
  ***

„Między życiem a życiem”- Jessica Shirvington
Wydawca: Dreams
Premiera: 11 maja 2015

Jest inna niż wszyscy.
Od kiedy pamięta, żyje podwójnie.
Co 24 godziny następuje przeskok z jednego życia do drugiego, z jednej tożsamości do drugiej, z bogatego Wellesley do skromnego Roxbury.
Wymarzone życie
Sabine z Wellesley ma wszystko, czego tylko pragnie. Imponujące przyjaciółki, drogie ciuchy, rewelacyjne stopnie w szkole i chłopaka, którego wszyscy jej zazdroszczą. Przyszłość wygląda różowo.
Wymarzona miłość
Sabine z Roxbury ma niezamożnych rodziców i wykolejonych przyjaciół – a kiedy jej tajemnica wychodzi na jaw, perspektywy jeszcze mocniej się zawężają. Lecz dzięki temu spotyka Ethana. Jest wspaniały, intrygujący, przyprawia o zawrót głowy.
  ***

„Następczyni”- Kiera Cass
Seria: Selekcja #4
Wydawca: Jaguar
Premiera: 13 maja 2015

Dwadzieścia lat temu America Singer wzięła udział w Eliminacjach i zdobyła serce księcia Maxona. Teraz nadszedł czas, by swoje Eliminacje zorganizowała księżniczka Eadlyn. Eadlyn nie oczekuje, że jej Eliminacje będą choć odrobinę przypominać bajkową historię romansu jej rodziców. Jednak gdy rozpoczyna się rywalizacja, dziewczyna odkrywa, iż znalezienie szczęśliwego zakończenia nie jest tak niemożliwe, jak zawsze się spodziewała.
  ***

„Prawo przyciągania”- Simone Elkeles
Wydawca: Amber
Seria: Idealna chemia #2
Premiera: 14 maja 2015

Są dla siebie zupełnie nieodpowiedni. I idealni pod każdym względem. Carlos Fuentes, brat Alexa z Idealnej chemii, wraca do liceum w Stanach po roku w Meksyku. Nie zamierza jednak prowadzić takiego życia, jakie zaplanował dla niego starszy brat. Chce żyć po swojemu, nawet jeśli to znaczy: ryzykownie. A ryzykuje dużo, bo niełatwo zerwać z narkotykowym gangiem.
Alex znajduje mu schronienie w domu swojego profesora. Carlos czuje się tam nie na miejscu. A Kiara, nieśmiała córka profesora, nie przypomina dziewczyn, jakie go do tej pory interesowały.
Lecz oboje przekonają się, że w sprawach serca prawo przyciągania jest znacznie silniejsze niż różnice, które ich dzielą…
  ***

„Uwięziona”- Drusilla Campbell
Wydawca: Media Rodzina
Premiera: 15 maja 2015

Bohaterka książki, Madora, już jako siedemnastolatka wpadła w kłopoty z narkotykami i mężczyznami. Przerażona światem i wyalienowana od rodziny i przyjaciół, uciekła z Willisem, by przez kilka lat prowadzić życie z dala od wszystkich. Jednak gdy Willis porywa i więzi ciężarną nastolatkę, Madora czuje się rozdarta pomiędzy miłością do mężczyzny, a świadomością tego, co jest dobre a co złe. W końcu będzie musiała stawić czoła prawdzie i dokładnie przyjrzeć się swojemu życiu…
  ***

„Maybe Someday”- Colleen Hoover
Seria: Maybe #1
Wydawca: Otwarte
Premiera: 18 maja 2015

On, Ridge, gra na gitarze tak, że porusza każdego. Ale jego utworom brakuje jednego: tekstów. Gdy zauważa dziewczynę z sąsiedztwa śpiewającą do jego muzyki, postanawia ją bliżej poznać.
Ona, Sydney, ma poukładane życie: studiuje, pracuje, jest w stabilnym związku. Wszystko to rozpada się na kawałki w ciągu kilku godzin.
Wkrótce tych dwoje odkryje, że razem mogą stworzyć coś wyjątkowego. Dowiedzą się także, jak łatwo złamać czyjeś serce…
„Maybe Someday” to opowieść o ludziach rozdartych między „może kiedyś” a „właśnie teraz”, o emocjach ukrytych między słowami i o muzyce, którą czuje się całym ciałem.
  ***

„Asa. Tom 1”- Jay Crownover
Seria: Naznaczeni mężczyźni
Wydawca: Amber
Premiera: 19 maja 2015

ROYAL: „Twarda i silna policjantka. Tak myślą o mnie znajomi. Nie wiedzą, że od tamtej akcji, kiedy o mało nie zginął mój przyjaciel, nie opuszcza mnie strach. I wyrzuty sumienia, których nie zagłuszy burbon, nawet jeśli nalewa go tak przystojny barman jak Asa Cross”.

ASA: „Robiłem w życiu rzeczy, o których wolałbym nie pamiętać. Ale teraz zaczynam od nowa. Nowi ludzie, nowa praca – w barze Roma Archera. Właśnie tam znów zobaczyłem Royal. Już raz się spotkaliśmy. W mało romantycznych okolicznościach. Wie o mnie to, czego nie wiedzą inni. Ale czy zaryzykuje swoją przyszłość, kiedy pozna moją przeszłość?”
  ***


„Miłosierna”- Rebecca Lim
Seria: Mercy #1
Wydawca: YA!
Premiera:  20 maja 2015

Nowa trylogia dla młodzieży!
Historia upadłego anioła, który musi odbyć długą podróż, by odkupić winy i na nowo poznać siebie.
Kim jest Mercy? Ile ma lat? Jak się tu znalazła? Na te pytanie ona sama, wygnany z raju anioł, nie zna odpowiedzi. Jej dusza tym razem utknęła w ciele nastoletniej Carmen. Dziewczyna jest solistką, a chór, w którym śpiewa, ma dać ważny wyjazdowy koncert w tajemniczym mieście Paradise. Mercy-Carmen trafia do domu rodziny, w której przed laty wydarzyła się tragedia – zaginęła Lauren, córka gospodarzy. Mimo że wszyscy są głęboko przekonani, że dziewczyna nie żyje,jej brat wciąż usiłuje ją odnaleźć. Dzięki paranormalnym zdolnościom Mercy jego poszukiwania wkraczają na nowe tory.
  ***

„Zodiak”- Romina Russell
Seria: Zodiak #1
Wydawca: GW Foksal/YA!
Premiera:  20 maja 2015

Pierwsza część porywającego galaktycznego cyklu inspirowanego astrologią.
Świat stanął na krawędzi chaosu: galaktykę Zodiaku i jej Dwanaście Domów nawiedza seria zaburzeń pogodowych, niosących śmierć i zniszczenie.
Rho, 16-letnia mieszkanka konstelacji Raka, ma przed sobą najtrudniejsze zadanie. Musi przekonać nieświadomych Strażników pozostałych jedenastu domów, że zaburzenia mogą być związane z powrotem Ochusa, mitycznego założyciela Trzynastego Domu. Tylko, kto uwierzy nowej Strażniczce Domu Raka?
Wyścig z przeznaczeniem trwa…
  ***

„Sny bogów i potworów. Część 1”Laini Taylor
Seria: Córka dymu i kości #3 (finał)
Wydawca: Amber
Premiera: 28 maja 2015

Na niebie Azji pojawił się legion aniołów i leci w dal, na zachód do Rzymu. Armia serafinów przedostała się do świata ludzi, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe. To zapowiedź wielkiego starcia, w którym i ludzie, i chimery, i serafini będą walczyć, ginąć, wierzyć i kochać. Pojawią się nowi, okrutni wrogowie. Powstaną niezwykłe, niewyobrażalne sojusze. A Karou i Akiva w samym sercu wydarzeń będą zmagać się ze swoją miłością, marzeniami i przeznaczeniem…


***
Ja na 100% kupię "Kiedy cię poznałam", "Pierwszych piętnaście żywotów...", "Między życiem, a życiem", "Następczyni", "Maybe someday" i "Sny bogów i potworów".
Trochę tego jest, ale jak wybierać spośród takich cudowności? ;-)


21 komentarzy:

 1. Tyle wspaniałości, a gdzie są moje pieniądze?:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje niestety też zniknęły ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Widze kilka ciekawych pozycji, aczkolwiek żadnej, która wymagałaby natychmiastowego zakupienia :>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie niestety jest dokładnie odwrotnie ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. "Musimy coś zmienić" - w pierwszej chwili pomyślałam, że to drugi tom "Eleonora i Park" :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobieństwo jest wprost uderzające. I myślę, że niektórzy kupią choćby tylko dlatego ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Życzę powodzenia w czytaniu. Pare pozycji mam takich samych a o niektórych nigdy nie słyszałam..
  www.filigranoowa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw muszę je kupić, a potem będę się martwiła brakiem czasu na lekturę ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Zbyt dużo książek mi się tu podoba;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi właśnie też! :-P
   Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Dawno u Ciebie tutaj nie gościłam.Dobra zmiana szaty graficznej.Kusi mnie nowa książka Ahern , "Między życiem a życiem" oraz "Maybe Someday",które zresztą mam jako ebooka,ale potrzebuję jeszcze mobilizacji do przeczytania ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie witam ponownie i dziękuję za miłe słowa ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 7. Zapowiedzi jest sporo na ten miesiąc :) Najbardziej ciekawi mnie chyba to, co też autorka Rywalek zaproponuje nam w tej nowej wersji Eliminacji :D Tak to bardzo czekam jeszcze na kolejny tom Geek Girl, gdyż część wprowadzająca była przezabawna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja ciągle nie mam czasu zabrać się za "Jedyną". Muszę to zrobić jak najszybciej, bo już i tak naczytałam się zbyt wielu spojlerów przy okazji premiery "Następczyni" ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 8. Książka Amado bardzo mnie zaciekawiła ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też czuję się zaintrygowana, zwłaszcza, że zapowiada się bardzo klimatycznie ;-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 9. "Małe cuda" brzmią szalenie poważnie i w związku z tym, nie jestem na 100% pewna, czy jest dla mnie, choć co dziwne, wydaje mi się, że mogłaby mi się spodobać. To chyba kwestia wydawnictwa. Uwielbiam Filię, serio - uwielbiam, uważam, że to jedno z najlepszych, o ile nie najlepsze wydawnictwo w Polsce. :) Nie dość, że szanują czytelników, wydają ciekawe tytuły i trzymają się terminów, to jeszcze gwarantują ładne projekty okładek i ogólne zadowolenie z lektury. :)
  "Gabrierla, cynamon i goździki" chciałaaaabym! Coś czuję, że w tej książce będzie czuć świetny klimat, a ja uwielbiam nowe realia i jak otaczają czytelnika zapachy, widoki, atmosfera, nawet jeśli to dzieje się tylko w głowie. :)
  W tym miesiącu planuję przeczytać w końcu "Alicję w krainie Zombi", więc po jej przeczytaniu podejmę decyzję czy chcę kontynuować przygodę z tą serią. :) Ale już sam tytuł finału zaspoilerował co się będzie działo, więc... nie jestem pewna.
  O "Geek Girl" czytałam sporo, w większości ludzie pozytywnie się o niej wypowiadali, ale nie na tyle, by przekonać mnie do kupna. Jeśli kiedyś pierwszy tom w padnie mi w ręce - przeczytam, ale jeśli się tak nie stanie, to sama nie mam zamiaru go szukać. :)
  Mój Boże. "Itch". Po paru miesiącach męczenia, w końcu go skończyłam w kwietniu, znaczy pierwszy tom i nie była to powieść, do której chciałabym powrócić, czy którą chciałabym kontynuować. Strasznie się przy niej wymęczyłam i choć ogólnie koncept był ciekawy, to niestety wykonanie mnie nie przekonało. Choć - nie powiem. Okładka trójki wygląda... pięknie. Bo halo - niebieski ^^
  "Kiedy cię poznałam" brzmi ładnie. Brzmi ciekawie. Brzmi przewidywalnie, ale czyż to nie najpiękniejsza cecha romansów? :D Poza tym, mam plan, który zakłada przekonanie się do prozy Ahern, więc będę próbowała do skutku. :)
  "Musimy coś zmienić" wygląda trochę jak "Eleonora i Park", tak graficznie, ale nie tylko dlatego zwróciło moją uwagę. Przede wszystkim - fakt, że to wydawnictwo Pascal - to samo, które wydaje książki Abbi Glines, działa na mnie przyciągająco. Poza tym, sama historia zapowiada się przeuroczo, bardzo ładnie i tak kochanie... <3 Dlatego prawdopodobnie tytuł kiedyś wpadnie w moje ręce. Jeśli nie w najbliższych dwóch miesiącach, to prawdopodobnie na wakacje. ;)
  "Pierwszych piętnaście żywotów Harry'ego Augusta" też niesamowicie mi się podoba. W sensie, serio - najpierw ten opis, później ta okładka - TAAAAKA PIĘKNA, a teraz jeszcze recenzja Ami i mnie już przekonywać w sumie nie trzeba. :) Teraz czekam tylko na dobrą okazję do kupienia. Poza tym, strasznie mi się podoba perspektywa powrotu do motywów podróży w czasie.
  Sherrilyn Kenyon! Moja cudowna, cudowna, cudowna, autorka! Kocham jej paranormalne romanse - były takie seksowne, z jednej strony ostre, a z drugiej szalenie romantyczne... I zakropione małą ilością mitologii... Zjednała sobie moje serduszko, tak samo zresztą jak Nick, który pojawił się w tamtej serii dla dorosłych. Tutaj jest mu poświęcony cały cykl i cieszy mnie to, bo był ciekawą postacią. :) Chętnie bliżej go poznam.
  Oj, Clare. Nołp, nołp, nołp.
  "Zapomnij ze mną" <3 J. Lynn - więc must have. Roxy&Reece - a więc podwójne must have! W tym miesiącu zamawiam zaległe wszystkie PAPIEROWE książki z tej serii bo doszłam do wniosku, że ebooki mi nie wystarczają. :)
  "Między życiem, a życiem" wygląda szalenie ciekawie, ale jak już wspomniałam nie raz nie dwa, choć akurat nie wiem czy u ciebie - nie jestem przekonana do tej pozycji, głównie dlatego, że moje spotkania z książkami Dreamsa jak do tej pory były... takie przeciętne. I obawiam się tego tytułu. No, ale zobaczymy, czy ktoś będzie w stanie mnie przekonać swoją recenzją.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Następczyni", jeszcze nie doczytałam "Jedynej", a tu już następny tom... Uch. Muszę się w końcu wziąć za kończenie przygód Ameriki. Choć jeśli mam być szczera, trochę bardzo się tego obawiam. W sensie, "Elita" była... dość słaba, więc jeśli "Jedyna" będzie gorsza, może zdarzyć się tak, że po prostu z "Następczyni" zrezygnuję.
   "Prawo przyciągania" <3 Moooja miłość! <3 Oczywiście polecam, zachęcam do kupna, do rzucenia się w wir emocji pomiędzy bohaterami! Kocham Simone Elkeles, kocham to jak pisze, o czym pisze i jak kreuje postacie. Kocham braci Fuentes, wszystkich trzech i jestem megaszczęśliwa, że Amber wznowiło serię. Nie podoba mi się tylko ta zmiana okładki... W ogóle nie nawiązuje do treści, a ta poprzednia nawiązywała. ;(
   "Uwięziona", początkowo myślałam, że to będzie jakieś NA, czy coś w tym stylu, a tu proszę - szykuje się bardzo poważna książka. A opis fabuły brzmi jak jeden z odcinków mojego kochanego "Criminal Minds"... Ciekawe.
   "Maybe Someday" <3 Razem z "Confess" również CoHo, to była moja książka kwietnia. Jestem przekonana, że ta książka ci się spodoba. Czemu? Bo mnie rozbiła. Rozbiła na milion kawałeczków, ale nie w ten sam sposób co "Hopeless", czy "Confess". Inny. Taki bardziej... subtelny. Jestem absolutnie zakochana w tej powieści i MUSISZ KONIECZNIE JĄ KUPIĆ SZYBKO!
   "Asa"! <3 Uwielbiam tego bohatera! W tej serii właśnie jest fajne to, że autorka poświęca każdemu z bohaterów, odpowiednią ilość czasu i stron. Asę polubiłam, gdy tylko się zdarzyło, że go poznałam, więc chętnie poczytam o nim troszkę więcej <3
   "Mercy" widziałam parę lat temu na lotnisku, gdy byłam w Irlandii i Boże. Nie miałam pojęcia, że po tylu latach, ktoś w Polsce, spróbuje ją wydać! Wtedy była całkiem lubiana, z tego co wiem, ale to było WTEDY. Gdy rządziły PR. Na razie nie jestem pewna, czy dałabym jej szansę, nie mam tego w planach. Zobaczymy co będzie po tym jak blogsferę zaleją recenzje.
   "Zodiak"! OMÓJBOŻEOMÓJBOŻE! <3 Zamawiam w dniu premiery, nie ma innej opcji! Wyczekiwałam tej premiery od samego początku, po prostu coś mi się w niej spodobało, a teraz nie mam zamiaru zmieniać zdania. TO MUSI MI SIĘ SPODOBAĆ.
   W zeszłym miesiącu w końcu przeczytałam "Córkę dymu i kości" i choć moje spotkanie z Laini Taylor było niezłe, to na razie nie planuję kontynuować przygody z bohaterami. Jeśli kiedyś trafi w moje ręce dwójka, a później obydwa tomy finału - zastanowię się. :)
   Pozdrawiam,
   Sherry

   Usuń
  2. "Gabrierla, cynamon i goździki" i mnie intryguje, bo dotychczas chyba czegoś takiego nie czytałam, a uwielbiam nietuzinkowe książki :-)
   Szkoda, że "Itch" nie przypadł Ci do gustu, bo akurat mam go w swoich zbiorach. Kurczę szkoda...
   "Kiedy cię poznałam" mam więc dam znać jak wrażenia. Ja Cecelię pokochałam bezwarunkowo i mam zamiar przeczytać jak najwięcej jej książek. Szkoda tylko, że te starsze dostępne są już tylko jako pockety. Chciałabym mieć "P.S. kocham cię" w "normalnym" wydaniu. Chyba podręczę wydawcę o jakieś wznowienie ;-)
   "Musimy coś zmienić" chyba wszystkim kojarzy się z E&P :-P Podoba mi się szczególnie ostatnie zdanie opisu. Szczerze mówiąc czegoś takiego jeszcze nie czytałam. Mam nadzieję, że pani Tereska da się namówić :-P
   "Pierwszych piętnaście żywotów Harry'ego Augusta"- nic mi nie mów, też czytałam recenzję Ami i przepadłam. Muszę ją mieć! Choćby dlatego, żebym mogła codziennie patrzeć na tą piękną okładkę!
   "Między życiem, a życiem" akurat nie dostałam do zrecenzowania i w sumie nie wiem czy skusze się żeby zakupić ta pozycję. W sumie Dreams mocno zachwycił mnie jedynie powieściami Antonii Michaelis...
   Ja też jeszcze nie przeczytałam "Jedynej" choć to raczej przez dużą ilość egzemplarzy recenzenckich, bo książka już czeka na półce. Mimo to myślę, że i "Następczyni" sie nie oprę bo mimo wszystkich niedociągnięć strasznie wciągają mnie książki z tej serii :-P
   Jeśli chodzi o "Prawo przyciągania" to okładka jest kolejnym minusem dla wydawcy. Nie mogą się raczej wykręcić faktem, że oryginalna była za droga, bo chyba musieli ją kupić skoro przez jakiś czas figurowała w zapowiedziach... Nie rozumiem ich motywacji...
   "Maybe Someday"- kurde Sherry, ale ja mam paskudne zaległości... Losing Hope, Pułapka uczuć, Nieprzekraczalna granica, a teraz jeszcze "Maybe someday... A ja utkwiłam przy Hopeless i mimo szczerych chęci nie mam czasu ruszyć dalej! Normalnie mnie to boli, niemal fizycznie ;-)
   Na "Zodiak" do tej pory nie zwracałam uwagi, ale Twój entuzjazm jest zaraźliwy. Czekam na opinię!

   Pozdrawiam!

   Usuń
 10. Nie czekam na nic konkretnego, ale najbardziej nurtuje mnie "Pierwszych piętnaście żywotów Harry'ego Agusta" - ma zabójczą okładkę :)

  Pozdrawiam!
  O książkach - okiem Optymistki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak Harry August ma przepiękną oprawę graficzną!
   Pozdrawiam!

   Usuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.