2 października 2016

Październikowe premiery książkowe


Jak co miesiąc prezentuję Wam zestawienie najciekawszych moim zdaniem książkowych zapowiedzi.


„Nakarmię Cię miłością”- Anna Dąbrowska
Wydawca: Zysk i S-ka
PREMIERA: 03 października 2016

Dla kilku przyjaciółek wieczór panieński ma być przede wszystkim dobrą zabawą i odskocznią od codzienności. Warszawski klub, muzyka, alkohol i dodatkowa atrakcja – losowanie zadań, które ma wykonać każda z uczestniczek. To, które przypadnie w udziale Laurze, przykładnej pracownicy banku, okazuje się wyzwaniem równie trudnym, co ekscytującym. Pocałunek z przystojnym nieznajomym… W ten sposób dziewczyna poznaje Tobiasza, charyzmatycznego muzyka. Wypełnienie zadania doprowadza do niezwykle zaskakującego poranka, a kiepski dowcip Tobiasza wywołuje nieprzewidziane skutki.
***********************************************************************

„Hard Beat. Taniec nad odchłanią”- K. Bromberg
Seria: Driven #7
Wydawca: Editio Red
PREMIERA: 12 października 2016

W miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone!

Życie korespondenta wojennego Tannera Thomasa zmienia się bezpowrotnie, gdy podczas jednej z reporterskich wypraw ginie Stella — jego narzeczona, a jednocześnie fotografka, z którą współpracował przez ostatnie dziesięć lat. Targany bólem rzuca się w wir kolejnych niebezpieczeństw, by choć na chwilę zapomnieć o tej stracie. Pomaga mu w tym Beaux Croslyn, nowa partnerka zawodowa, dla której Tanner — z wzajemnością — traci głowę.

Beaux w niczym nie przypomina typowej kobiety. Nie chce rozmawiać o swoich sekretach i nie chce się angażować, ale próbuje przyciągnąć Tannera bliżej, żeby ukryć się we mgle wzajemnego pożądania. Niestety, jej przeszłość zaczyna zagrażać ich relacji, a nawet życiu. Wówczas reporter postanawia za wszelką cenę odkryć prawdę.

Pełna sekretów, namiętności i adrenaliny opowieść o miłości wbrew wszelkim regułom, postanowieniom i obietnicom. Czy Tanner i Beaux mogą liczyć na odrobinę szczęścia?

"Driven" jest debiutanckim cyklem powieści K. Bromberg. Książki te trudno zaliczyć do zwykłych romansów. Są czymś więcej: emocjonującą, niepokojąco wciągającą podróżą w świat pełen namiętności, pożądania i nieokiełznanej pasji. Sama K. Bromberg jest powściągliwą panią domu i doskonale zorganizowaną mamą. Kolejne książki z serii "Driven" są niezwykle ciepło oceniane m.in. przez "New York Timesa" i "USA Today", a niezliczone rzesze czytelniczek niecierpliwie wyczekują każdej nowej powieści.

Realna, skomplikowana, pełna ognistych namiętności — od pierwszej do ostatniej kartki!
***********************************************************************

„Projekt Mefisto”- Marcin Mortka
Wydawca: WAB
PREMIERA: 12 października 2016

Opowieść o polskim miasteczku, któremu nawet zastępy piekielne nie dają rady.

Diabeł Zygmunt nie ma lekkiego życia: nie dość, że musi wyrobić normę duszyczek dla korporacyjnego piekła, to jeszcze trafił do Wyplut, najbardziej parszywego miejsca w Polsce. Zbieranie punktów za pomocą diabelskich mocy nie powinno być takie trudne, lecz po pierwszych sukcesach okazuje się, że sztuczki Zygmunta nie działają, a rzeczywistość jest jeszcze bardziej parszywa.

W tym zapomnianym przez Boga, ale nie przez diabła mieście Zygmunt trafia na jedyne istoty, które mogłyby mu stanąć na drodze, menażerię rodem ze słowiańskich bajek i legend: wujka Czesława, który jest leszym, wiedźmę Natalię, Rycha wodnika, Jaro, pomniejszego demona, i Łukasza – sfrustrowanego nauczyciela historii. Teraz to już brakuje tutaj chyba tylko Biedy, tego Biedy! A czas na wykonanie zadania ucieka nieubłaganie.

Diabeł jak z koszmarów Jakuba Wędrowycza oraz najwyższa dawka sarkazmu i brutalnego realizmu rodem z Polski „B”.
***********************************************************************

„Chłopak z sąsiedztwa”- Kasie West
Wydawca: Feeria Young
PREMIERA: 12 października 2016

Od śmierci mamy Charlie Reynolds przebywa głównie w męskim towarzystwie - ma trzech starszych braci i sąsiada, honorowego członka rodziny. Jest zdeklarowaną chłopczycą i woli grać z kumplami w kosza, niż bawić się w jakieś gierki i flirty. Jednak gdy musi sama zarobić na kolejny ze swoich mandatów za przekroczenie prędkości, nagle ląduje w butiku z eleganckimi ubraniami. I tam nie pozostaje jej nic innego, jak zachowywać się o wiele bardziej kobieco niż do tej pory. Co sprawia, że zaczyna się nią interesować pewien przystojny chłopak…
Wszystkie stresy Charlie odreagowuje wieczorami, gadając przez płot z Bradenem, sąsiadem i przyszywanym czwartym bratem, który zna ją lepiej niż ktokolwiek. Ale nawet się nie domyśla, że Charlie kryje pewną tajemnicę: jest w nim zakochana. I za żadne skarby mu tego nie zdradzi, bo nie chce go stracić.

***********************************************************************

„Prawdodziejka”- Susan Dennard
Wydawca: SQN
PREMIERA: 12 października 2016

Safiya i Iseult, młode czarodziejki, znów wpadły w tarapaty. Muszą uciekać. Natychmiast.

Safi jest jedyną w Czaroziemiach prawdodziejką, zdolną zdemaskować każde kłamstwo. Swój dar trzyma w sekrecie, inaczej zostanie wykorzystana w konflikcie między imperiami. Z kolei prawdziwe moce Iseult są tajemnicą nawet dla niej samej. I lepiej, żeby tak zostało.

Safi i Iseult pragną jedynie wolności. Niebezpieczeństwo czai się tuż za rogiem. Zbliżają się niespokojne czasy, wojna wisi w powietrzu i nawet sojusznicy nie grają fair. Przyjaciółki będą walczyć z władcami i ich najemnikami. Niektórzy posuną się do ostateczności, by dopaść prawdodziejkę.
***********************************************************************

„Rubinowy krąg”- Richelle Mead
Seria: Kroniki Krwi #6
Wydawca: Nasza Księgarnia
PREMIERA: 12 października 2016

Gdy miłość łącząca Sydney i Adriana przestała być tajemnicą, ich życie nie stało się ani trochę łatwiejsze. Choć na królewskim dworze morojów znaleźli schronienie przed gniewem alchemików, muszą się mierzyć również z niechęcią miejscowych tradycjonalistów, dla których związek człowieka i wampira jest nie do pomyślenia. Jednak układanie wspólnego życia to ostatnia rzecz, na jakiej się mogą skupić. Jill została porwana. By ją ocalić, Sydney porzuca bezpieczną kryjówkę i rusza tropem dawnego śmiertelnego wroga. Tymczasem Adrian usiłuje rozwikłać tajemnicę, która prawdopodobnie zawiera klucz do zagadki magii ducha. Jej rozwiązanie może wstrząsnąć całym światem morojów.
***********************************************************************

„Serce z popiołu”- Karhrin Lange
Wydawca: Muza
PREMIERA: 12 października 2016

Juli nie może tego pojąć: Charlie żyje! To mógłby być koniec cierpień Davida. On i Juli mogliby żyć długo i szczęśliwie. Problem w tym, że Charlie poruszy niebo i ziemię, by odzyskać byłego narzeczonego, a duch Madeleine Bower coraz bardziej wpędza Juli w obłęd. David widzi tylko jedną możliwość, by ochronić ukochaną: musi z nią zerwać. Kiedy wizje Juli stają się coraz bardziej przerażające, dziewczyna postanawia złamać klątwę raz na zawsze – nawet jeśli będzie musiała poświęcić wszystko, co jest jej drogie…
***********************************************************************

„Przed końcem świata”- Tommy Wallach
Wydawca: Bukowy Las
PREMIERA: 12 października 2016

Gdy asteroida pędzi ku Ziemi, wszyscy z niepokojem spoglądają w górę. A może lepiej spojrzeć w głąb siebie? Przed takim pytaniem stają też bohaterowie powieści, maturzyści. Co zrobią ze swoją młodością, nadziejami, uczuciami?
Podobno szkoła średnia to najlepszy okres życia…
Peter, koszykarska gwiazda swojego liceum, martwi się, że to może być prawda. Eliza chciałaby jak najszybciej opuścić Seattle i pozbyć się złej reputacji. Anita zastanawia się, czy dla studiów w Princeton warto rezygnować z prawdziwych marzeń. Andy natomiast nie rozumie, o co w ogóle chodzi z całym tym szumem wokół studiów i kariery: przyszłość może przecież poczekać.
Albo i nie.
Przyszłość właśnie pędzi przez kosmos i bardzo możliwe, że zmiecie z powierzchni Ziemi całe życie. Czekając na rozwój wydarzeń, czworo bohaterów wraz z resztą planety musi porzucić wszelkie plany i zdecydować, jak spędzić resztę teraźniejszości. A może końca świata jednak nie będzie?
***********************************************************************

„Wszystko, co mam”- Katie Marsh
Wydawca: Prószyński i S-ka
PREMIERA: 20 października 2016

Pięć i pół roku po ślubie Hanna zamierza wreszcie oświadczyć mężowi, że odchodzi. Tymczasem zastaje go leżącego na podłodze w sypialni, sparaliżowanego. Przeszedł udar.
To dla niej szok. Tom ma przecież zaledwie 32 lata. Teraz Hanna musi odłożyć wszystkie plany, by zająć się mężem. Tom nie może chodzić, samodzielnie przygotować sobie posiłku ani pracować. Długa rehabilitacja oznacza jednak, że ma mnóstwo czasu, by na nowo przyjrzeć się swojemu życiu. To zaś prowadzi go do jednego wniosku: będzie próbował ocalić swoje małżeństwo. Hanna jest miłością jego życia.
Czy Tom jednak zdoła stać się tym samym mężczyzną, który niegdyś zauroczył Hannę? Czy Hanna zdoła zrezygnować ze swoich planów i nowego życia, by na nowo zakochać się w Tomie?
***********************************************************************

„Harry Potter i Przeklęte Dziecko”- J.K. Rowling, J. Thorne, J. Tiffany
Seria: Harry Potter #8
Wydawca: Media Rodzina
PREMIERA: 22 października 2016

"Harry Potter i przeklęte dziecko", nowa opowieść autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego i nowa sztuka Jacka Thorne’a, to ósma historia w serii i pierwszy autoryzowany spektakl teatralny ze świata Harry’ego Pottera.  
Światowa premiera spektaklu odbędzie się na londyńskim West Endzie 30 lipca 2016. 

Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem.  Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.
***********************************************************************

„Potomkowie”- Tosca Lee
Seria: Piętno Krwawej Hrabiny # 1
Wydawca: IUVI
PREMIERA: 26 października 2016

Po przebudzeniu nie pamiętasz nic. Nie wiesz, jak się nazywasz i skąd pochodzisz. Nie rozpoznajesz twarzy ludzi, których kiedyś znałaś. Masz tylko ostrzeżenie, które napisałaś do siebie samej, zanim wymazałaś z pamięci całą przeszłość:
"Emily, to ja. Ty.
Nie pytaj o dwa minione lata… Nie szukaj ich w pamięci i nie staraj się grzebać w przeszłości. Od tego zależy twoje życie. Życie innych ludzi równeż. Tak przy okazji, nie masz na imię Emily…"
Masz 21 lat i zaczynasz wszystko od początku w obcym miejscu, z nowym imieniem i nowym życiem. Aż nadchodzi dzień, w którym nieznajomy mówi ci, że jesteś potomkinią "Krwawej Hrabiny" Elżbiety Batory, największej morderczymi wszech czasów. I jesteś ścigana. Nie wierzysz mu, dopóki zabójca naprawdę się nie pojawia. Uciekasz. Wszystkie odpowiedzi leżą w przeszłości, którą postanowiłaś pogrzebać. Tylko jedno wiesz na pewno: twoi bliscy zginą, jeśli nie odzyskasz utraconych wspomnień.
Jednak by ocalić innych, musisz najpierw sama nie dać się zabić…
"Potomkowie" to wypełniona adrenaliną i nagłymi zwrotami akcji opowieść o poszukiwaniu siebie i miłości pośród wielowiekowych intryg w podziemnej scenerii Europy... i o determinacji pewnej dziewczyny, aby przeżyć.

***********************************************************************

„Młot Thora”- Rick Riordan
Seria: Magnus Chase i bogowie asgardu #2
Wydawca: Galeria Książki
PREMIERA: 26 października 2016

Młot Thora znów zaginął. Bóg piorunów ma niepokojący zwyczaj gubienia swojej broni – najpotężniejszego oręża w dziewięciu światach. Tym razem jednak stało się coś poważniejszego: młot wpadł w ręce wroga.

Jeśli Magnus Chase i jego przyjaciele nie odnajdą szybko młota, światy żywych pozostaną bez ochrony przed inwazją olbrzymów. Rozpocznie się Ragnarök i dziewięć światów stanie w płomieniach. Niestety jedyną osobą, która może wynegocjować zwrot broni, jest najstraszliwszy wróg bogów – Loki. A cena, jakiej za to żąda, jest bardzo wysoka.
***********************************************************************

„Siła niższa”- Marta Kisiel
Wydawca: Uroboros
PREMIERA: 26 października 2016

Szanuj anioła swego, bo możesz dostać gorszego!

Światem rządzi prawo równowagi. To za jego sprawą wymiętolony pisarz oraz wiking z wyboru dzielą dom, w którym strych zamieszkują widma ze skłonnością do cielesności, w piwnicy leży ciało bez skłonności do czegokolwiek, a na piętrze urzęduje urocze Licho oraz anioł nie tyle stróż, ile strażnik więzienny. Równowaga zadbała nawet o to, by siła wyższa znalazła przeciwwagę w fatum o nikczemniejszych gabarytach, za to z przerostem ambicji.

Jako posiadaczka patentu na efekt motyla i śnieżnej kuli siła niższa dokłada wszelkich starań, by Konrad Romańczuk ponownie stał się bohaterem dramatu w nowej obsadzie. Fabułę tym razem dyktuje proza życia, a codzienność występuje jedynie w dwóch wariantach: albo kolejna fucha, albo sterczenie przy garach.

Konrad na własnej skórze przekona się, że zaburzona równowaga grozi nie tylko urwaniem głowy i postradaniem zmysłów: gdy siła niższa pokonuje wyższą, zatracić można samego siebie…
***********************************************************************

„Czy wspominałam, że za Tobą tęsknię”- Estelle Maskame
Seria: DIMILY #3
Wydawca: Feeria Young
PREMIERA: 26 października 2016

„Prawda jest taka, że przez ostatni rok nie byłam beznadziejnie zakochana.
Byłam potwornie wściekła.”
Eden i Tyler po raz ostatni widzieli się rok temu. W Nowym Jorku wiele się między nimi wydarzyło, a ich płomienny romans zakończył się rodzinną awanturą. I wtedy Tyler zniknął. Eden sama musiała stawić czoła wściekłej rodzinie, żyć z etykietką niemoralnej pannicy w oczach bliskich i całego Santa Monica, a później z trudem przyjąć do wiadomości, że pomiędzy nią i Tylerem wszystko skończone. Aż w końcu cała miłość, jaką czuła, wyparowała. Zamiast niej pojawił się gniew. Gdy Tyler znów pojawia się na horyzoncie, nic nie jest takie jak dawniej. Czy Eden mu wybaczy? Czy dla niej i Tylera jest jeszcze w ogóle jakaś szansa? Czy ich rodzina się ostatecznie nie rozpadnie?
Ostatni tom bestsellerowej serii.
***********************************************************************

„Skaza”- Cecelia Ahern
Seria: Skaza #1
Wydawca: Akurat
PREMIERA: 26 października 2016

Walka z bezdusznym systemem i gorąca miłość, konspiracja i budzące się namiętności, starcie młodzieńczego entuzjazmu z politycznym wyrachowaniem. Ukarana przez bezduszny Trybunał, 17-letnia Celestine, zostaje ikoną rewolucji zmierzającej do obalenia rządów ludzi, którym się wydaje, że mają prawo narzucać społeczeństwu swoje moralne i obyczajowe dogmaty. Choć napiętnowana Skazą, razem z ukochanym Carrickiem podejmuje walkę o powrót jej świata do normalności.
***********************************************************************

„Mimo twoich łez”- Tarryn Fisher
Seria: Love Me With Lies #2
Wydawca: Otwarte
PREMIERA: 26 października 2016

"Mam wszystko, bo ciężko na to zapracowałam". Gdy ktoś tak mówi, to zazwyczaj myślimy o bogactwie, spełnionych marzeniach i szczęśliwej rodzinie. Czy pod tym pojęciem mogą kryć się kłamstwa, krzywdy i rany? Czy ktoś może sobie zapracować na wszystkie nieszczęścia świata?
Cóż, ja naprawdę mam wszystko i nie pozwolę, by ktokolwiek mi to odebrał.
Ta żmija ciągle próbuje wślizgnąć się w nasze życie i nadszedł czas, by skosztowała własnej trucizny. Ja też potrafię kąsać – każda z nas potrafi, gdy ktoś podstępem chce zniszczyć nasze związki, rodziny, życie. Czujesz złość na samą myśl o zdradzieckich żmijach, prawda?
"Wypowiedzenie mi wojny to nie najlepszy pomysł. Nie poddam się bez walki, bo zawsze dostaję to, czego chcę. Tym razem poleją się łzy i nie będą to moje łzy. Powiem Ci więcej: mam w zanadrzu coś, co definitywnie przeważy szalę na moją stronę. O tak, w miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone."
L.

Dalsze losy Olivii, Leah i Caleba, których znasz z powieści "Mimo moich win". Czy miłość, o którą tak zajadle walczą, wytrzyma napór intryg, kłamstw i tajemnic? Z pasją można kogoś kochać – można też nienawidzić, a granica między tymi uczuciami jest cienka.
Tarryn Fisher, mistrzyni w wywoływaniu skrajnych emocji, powraca!
***********************************************************************

„Gra o miłość”- K.N. Haner
Seria: Na szczycie #2
Wydawca: Novae Res
PREMIERA: 27 października 2016

Kontynuacja historii szalonej i kontrowersyjnej miłości Rebeki i Sedricka.

Cudowne wakacje Reb i Seda dobiegają końca. Czy powrót do rzeczywistości okaże się równie bolesny jak to, że Rebeka będzie musiała przetrwać rozstanie z ukochanym? Czy niedaleka przeszłość i wspomnienia z dzieciństwa nie będą przeszkodą do budowania szczęścia?

Uczucie, które połączyło tych dwoje, ponownie zostanie wystawione na próbę. Demony przeszłości powrócą, a wróg nigdy nie zapomina. Gra toczyć się będzie o najważniejszą stawkę. O miłość.
***********************************************************************

„Hudson”- Laurelin Paige
Seria: Uwikłani #4
Wydawca: Kobiece
PREMIERA: 27 października 2016

Historia miłosna, która zafascynowała miliony czytelniczek na całym świecie - widziana oczami boskiego Hudsona. Książka, o której mówią wszyscy. 

Bez trudu mogę podzielić swoje życie na dwie części – przed nią i po niej…

Hudson Pierce prowadzi życie, jakie wielu nawet się nie śni. Można powiedzieć, że ma wszystko: władzę, pieniądze i cały świat u swoich stóp. To znany w nowojorskim środowisku biznesmenem z miliardami na koncie, który może zdobyć każdą kobietę, jaką tylko zechce. Nie wiąże się z nikim na dłużej – romanse traktuje jedynie jako okazję do zabawy i do manipulowania uczuciami innych. 

Wszystko jednak się zmienia, gdy poznaje ponętną i inteligentną Alaynę Withers…

Jedno spojrzenie na tę kobietę wywołuje w Hudsonie lawinę nieznanych mu wcześniej uczuć. Próbuje nad nimi zapanować, jednak na próżno – opanowują go do tego stopnia, że już nie jest w stanie myśleć o innych kobietach. 

Wkrótce złoży poznanej dziewczynie propozycję nie do odrzucenia…

Elektryzująca… Hipnotyzująca… Fascynująca…

Każda strona opowieści o Hudsonie i Laynie tchnie elektryzującą zmysłowością!

namiętności, pożądania i nieokiełznanej pasji. Sama K. Bromberg jest powściągliwą panią domu i doskonale zorganizowaną mamą. Kolejne książki z serii "Driven" są niezwykle ciepło oceniane m.in. przez "New York Timesa" i "USA Today", a niezliczone rzesze czytelniczek niecierpliwie wyczekują każdej nowej powieści.

Realna, skomplikowana, pełna ognistych namiętności — od pierwszej do ostatniej kartki!
***********************************************************************

„Przeznaczenie Violet i Luke’a”- Jessica Sorensen
Wydawca: Zyski i S-ka
PREMIERA: 31 października 2016


Fascynująca opowieść o dwojgu młodych ludziach, którzy za wszelką cenę starają się uciec od przeszłości i wspólnie odnaleźć ścieżkę nowego życia.

Życie Luke'a Price’a od zawsze zależało od porządku, kontroli i twardego stawiania czoła światu. Nic nieznaczące związki z kobietami były dla niego rozrywką - sposobem na wyciszenie chorych wspomnień z dzieciństwa. Luke rozpaczliwe pragnie zapomnieć o przeszłości, ale – nieważne, co zrobi - ona i tak będzie go prześladować.

Los nie sprzyjał Violet Hayes. Już jako dziecko została sama na świecie, bez żadnej rodziny. Towarzyszyły jej jedynie wspomnienia o niewyjaśnionym morderstwie rodziców. Dorastała w domach zastępczych, żyjąc pod opieką nieodpowiedzialnych przybranych rodziców, w otoczeniu narkotyków. Nikt o nią nie dbał, gdy próbowała zwalczyć bolesne wspomnienia o nocy, w której odebrano jej rodziców. Ale niepamięć przychodzi z trudem, kiedy nie można zamknąć za sobą niektórych drzwi, a ona nie mogła przestać śnić o tym, co przydarzyło się tamtego tragicznego dnia. Aby poradzić sobie z życiem, dystansuje się do wszystkich wokół i nigdy nie pozwala sobie na uczucia.

I nagle Violet spotyka Luke'a. Obydwoje natychmiast ścierają się, ale równocześnie coś ich ku sobie pcha. Chociaż z tym walczą, powoli otwierają się przed sobą i czują coś, czego jeszcze nigdy nie poznali. Odkrywają, jak bardzo są do siebie podobni. Czeka ich jednak zderzenie z jeszcze jedną trudną prawdą: nie da się uciec od przeszłości...
***********************************************************************


Wśród moich priorytetów na ten miesiąc znajdzie się na pewno „Mimo twoich łez” i „Czy wspominałam, że za Tobą tęsknię”. Ciekawi mnie również nowa powieść Cecelii Ahern, Magnus Chase i „Nakarmię cię miłością”. Wewnętrzny masochizm każe mi też przeczytać „Serce z popiołu” bo istnieje cień szansy, że w końcu zacznie się dziać coś ciekawego.

A Wy jakie macie plany czytelnicze na październik?


Przypominam o konkursach z Glorią!

Rozdanie na facebooku

Konkurs na blogu

28 komentarzy:

 1. Czekam na "Skazę", a "Prawodziejka" mnie intryguje ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skazę być może zrecenzuję a przeczytam na sto procent bo uwielbiam autorkę :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Najbardziej czekam na „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”-

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja chyba sobie daruję bo coś czuję, że ta książka wszystko zniszczy :-P
   Pozdrawiam

   Usuń
 3. Jak dowiedziałam się, że wychodzi nowy Harry Potter, to byłam podekscytowana. Sprawdzałam gdzie mogę zamówić książkę itd. Ale moja chęć do przeczytania jej osłabła, wraz z narastającą ilością negatywnych opinii o niej. No i jeszcze to, że to jest scenariusz... Na pewno się nie skuszę :(
  Świetny post! Wszystkie zapowiedzi w jednym miejscu :)
  Pozdrawiam! Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie mam zamiaru czytać Przeklętego dziecka. Myślę że to by mi zniszczyło całą serię :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 4. "Przeznaczenie Violet i Luke'a", "Siła niższa", "Chłopak z sąsiedztwa" - te trzy chętnie przeczytam. Październik jest bardzo bogaty w interesujące mnie premiery - niestety mój portfel nie będzie z tego powodu zadowolony ;)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Portfel pusty, półki uginają się od książek a czasu na ich czytanie brak- znam to aż za dobrze :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 5. Najbardziej czekam na "Prawdodziejkę" oraz "Światło między ocenami", które ma przepiękną, filmową okładkę! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdodziejka i mnie intryguje bo dobrej fantastyki nigdy dość, ale poczekam na opinie by wiedzieć czy na pewno warto :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 6. "Projekt Mefisto" i "Siła niższa" już zamówione. Aż się zdziwiłam, że tak bardzo idę w polskich autorów!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja ostatnio też i odkrywam, że my, Polacy naprawdę mamy świetnych pisarzy :-) Mortka, Łoniwska, Reichter, Kisiel- sami znakomici twórcy :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 7. Czekam na większość wymienionych przez Ciebie zapowiedzi, a w szczególności na "Przeznaczenie Violet i Luke'a".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja ciągle nie mogę się zabrać za Callie i Kaydena ale raczej z braku czasu niż braku chęci :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 8. Zestaw lektur październikowych bogaty i ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A listopad będzie jeszcze ciekawszy :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 9. Trzy najnowsze części serii Driven już czekają na mojej półce. Jestem ciekawa, jakie wrażenie na mnie wywrze. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze nie znam serii ale kto wie, może kiedyś :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 10. Na razie nie zamierzam przeczytać żadnej z nowości październikowych, mam jeszcze spore zaległości i dużo książek, które chcę przeczytac :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję podejścia, ja niestety nie mam aż tak silnej woli :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 11. Znowu tyle cudownych premier. Dobrze, ze mam urodziny to legalnie sobie zrobię chyba duży prezent na nie hihi. :D
  Pozdrawiam. :**

  P.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem tak: każda okazja jest dobra by sprawić sobie trochę radości :-) A z okazji urodzin już teraz życzę wszystkiego najlepszego :-*
   Pozdrawiam

   Usuń
 12. Taniec nad otchłanią i Potomkowie to coś dla mnie :)
  Jeśli możesz kliknij w linki TUTAJ, dzięki :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że przypadną Ci do gustu jeśli zdecydujesz się je przeczytać :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 13. "Prawodziejka" czeka na mojej półce na przeczytanie ;)
  Tyle ciekawych książek będzie... :D
  http://justboooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie podrzucić link do swojej recenzji :-) Chętnie przeczytam bo zastanawiam się czy warto :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 14. Ooookej, co przyniósł październik, czego wciąż nie dokupiłam? :) Tak swoją drogą - uwielbiam te twoje wpisy, czekam na nie każdego miesiąca i systematycznie dopisuję sobie tytuły/bądź skreślam jeśli okazuje się, że data jednak nie wychodzi na ten miesiąc, który myślałam - i dzieki temu wszystko mam uporządkowane. Także dziękuję, Patko! <3
  "Nakarmię cię miłością" brzmi uroczo. I tak - piszę to w pełni władz umysłowych. Pomimo mojej niechęci do polskich autorów. Ale wiesz, po tegorocznych Targach w Krakowie i spotkaniu z panią Knedler i panem Mrozem, doszłam do wniosku, że są przeuroczymi ludźmi i chyba będę dawać szansę polskim pisarzem jakoś tak chętniej teraz. Nie bez obaw i nie bez wielkiego przesiewu poszczególnych tytułów - ale jestem znacznie bardziej teraz otwarta na nowości. Patrz, jak można się zmienić. :)
  Tak czy inaczej, ten tytuł. Brzmi fajnie. Trochę zabawnie. Uroczo. Romantycznie. To taka historia miłosna na raz, którą jakbym miała okazję - chętnie bym poznała. Jeśli zobaczę gdzieś w bibliotece - pewnie zaryzykuję. :)
  "Hard Beat" miałam okazję czytać, natomiast to co chcę tu ważniejszego napisać, to że strasznie poleciłabym ci poprzedniczkę tej serii - tom "Sweet Ache" jest tak fenomenalny, że naprawdę. Ja się rozpływałam. Nie wiem czy to fakt, że ma w sobie faktyczne New Adult, a reszcza tomów z tej serii do romanse bez pierwiastka NA - czy autorka faktycznie zastosowała coś nowego w "Sweet Ache" - wiem tylko, że zarwałam dla niej nockę, dostałam niemal gorączki czytając tę piękną, dramatyczną, ale też szalenie elektruzującą historię. Cudo. :)
  "Projekt Mefisto" wygląda zabawnie. :) Chciałabym poznać w końcu pióro sławnego pana Mortki, nie będę kłamać. Ale nie wiem czy koniecznie rozpocznę od tego tworu. Zobaczymy co dostanę w bibliotece. :)
  "Chłopak z sąsiedztwa" brzmi cudnie, a biorąc pod uwagę fakt, jak "Chłopak na zastępstwo" tej autorki mi się spodobał i okazał się szalenie przyjemną lekturą, myślę, że naprawdę postaram się poznać ten tytuł w niedalekiej przyszłości. :)
  "Prawdodziejka" i tu mam problem. Bo jestem szalenie zaintrygowana tą powieścią - halo - brzmi to wszystko naprawdę magicznie i ciekawie - a to bardzo ważne jeśli chodzi o fantasy tyle że... jak dotąd nie trafiłam jeszcze na ani jedną opinię tego cuda na blogach znajomych blogerek. A to źle. Bo jest kilka osób, którym ufam, bo wiem, że mamy podobne gusta, a skoro te osoby nie miały okazji czytać tej powieści, ja też nie palę się do zaryzykowania. Choć pewnie w przyszłości postaram się ją zdobyć bo jak wspomniałam - pomysł brzmi intrygująco.
  "Rubinowy krąg" zamówiłam, zamówiłam, zamówiłam! <3 <3 <3 I tylko przypominam - TA SERIA JEST ABSOLUTNIE FENOMENALNA, KONIECZNIE JĄ PRZECZYTAJ! Poza tym, ją się wchłania - POŻERA, także nie musisz się obawiać, że czytanie jej zajmie ci wiele czasu. Syd i Adrian są tak fenomenalni razem, że ja się po prostu rozpływałam wraz z nimi. ROZPŁYWAŁAM.
  "Przed końcem świata" wygląda mi na jedną z tych powieści, które mogą być znacznie poważniejsze niż na to wyglądają. To może być jedna z tych książek, które zmuszą do refleksji i nie będę kłamać - szalenie mnie to intryguje i przyciąga. Ale na razie moja lista książek do kupienia jest zbyt długa, by umieszczać na niej randomowe tytuły, także na chwilę obecną po prostu będę mieć ten tytuł na uwadze.
  "Wszystko co mam" brzmi bardzo obiecująco, dla wszystkich, którzy lubią tego typu lektury. Myślę, że za parę lat i ja mogę się nimi zainteresować, ale na chwilę obecną... Nie wiem. W tym pędzie dnia codziennego raczej szukam tytułów, które dotrzymają mi kroku i te refleksyjne, spokojne powieści w tej chwili mi nie za bardzo pasują. :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Huh. "Przeklęte dziecko". Powiem tak. Na Targach wszystko się we mnie rwało by kupić tę powieść. Po Targach miałam tę powieść w koszyku, a później ją z niego wyrzuciłam. Przed złożeniem zamówienia znów ją wrzuciłam do koszyka, a zanim zapłaciłam, znów ją z niego wyrzuciłam. Nie wiem. Cholera mnie bierze jak dociera do mnie, że to może zniszczyć wszystko. To jak J.K.Rowling - FAKTYCZNA AUTORKA zakończyła swoją serię, a jak ktoś znów rozgrzebał. Nie wiem czy chcę to sobie robić. A z drugiej strony... to wciąż uniwersum HP i moja dusza Potterhead wręcz domaga się tego cuda. Nie wiem. Na razie nie zamówiłam jej i w tym roku raczej już tego nie zrobię. Zastanowię się w przyszłym.
   O rany "Potomkowie"! To brzmi niesamowicie i nie będę kłamać - mam w planach polować po grudniu na to cudo. Albo gdy dostanę w końcu stypendium. Cokolwiek nastąpi szybciej :D Jestem nerdem historycznym, także jeśli jest gdzieś połączenie wątku podróży w czasach z historyczną fikcją - ja przepadam natychmiastowo. :)
   Poza tym, jestem baaardzo zaznajomiona z historią pani Batory, swego czasu czytałam o niej z równą pasją jak o Kubie Rozpruwaczu, także jestem ciekawa jak autorka odwzoruje legendy, jaki klimat będzie... uch. Jestem podekscytowana. :)
   Magnus zamówiony i umieram, żeby go dostać w swoje ręce. Mimo że ironicznie - wątpię bym przed przerwą świąteczną miała czas by go pochłonąć. :( Wiem tylko, że jedynka była niesamowita, tak cholernie zabawna, że niemal płakałam ze śmiechu i z tyloma odniesieniami do pop-kultury i serii o Percy'm, że rozpływałam się z zachwytu. Nie mogę sie doczekać kontynuacji.:)
   O Marcie Kisiel coś tam słyszałam, ale na razie nie wystarczająco wiele bym wiedziała czy chcę czytać jej książki czy nie. Wiem tylko, że opis tego najnowszego tworu brzmi naprawdę fajnie, wydaje mi się, że autorka ma dość ciekawy styl i jeszcze lepsze poczucie humoru, więc... kto wie?
   DIMILY jest w bibliotece i pomimo że pierwszy tom... hm... No nie odebrałam go super-niesamowicie-dobrze, to mam zbyt wielką nerwicę natręctw by nie dokończyć trylogii ^^
   "Skazę" dosłownie dziś skończyłam. :) Swoja drogą, jestem dumna z wydawnictwa Akurat i tej okładki. :) Bardzo ładna.
   "Mimo twoich łez" <3 O mój Boże, uwielbiam ją! Szczerze - Olivii nigdy jakoś nie polubiłam i choć uważałam Leah za sukę po pierwszym tomie, nie lepszą od Olivii, to po tym tomie... Rany! Jestem z nią tak cholernie zżyta! I to z paru powodów. Kiedy zaczniesz czytanie, jeden stanie się dla ciebie oczywisty, przez fakt, jak do córki odnosi się jej matka -ekhem. Po drugie - nie wiem, przemówiła do mnie jej historia, ta dramatyczność i okropna przeszłość bohaterki. I już teraz zdaję sobie sprawę, że Tarryn Fisher będzie brnąć w trójce do happy endu Olivii, ja nie przestanę trzymać kciuków za Leah właśnie. Zdecydowanie moja ulubienica. :)
   O rany, jakże ja bym chciała w końcu poznać COKOLWIEK Laurelin Paige. Swoją drogą - śliczne imię, nie uważasz? :) Nie wydaje mi się, żeby jej ksiązki były odkrywcze, ale mnie wystarczy by po prostu fajnie się je czytało i historie romantyczne były ogniste i sensowne w pewien sposób. :)
   "Przeznaczenie Violet i Luke'a" zamówione, a ja chciałabym tylko napisać - Patko, błagam przeczytaj poprzednie dwa tomy - zwłaszcza drugi - bo są tak piękne, tak cudowne, tak... PIĘKNE, że rozpłyniesz się. Mogę ci to obiecać. :)
   Pozdrawiam!
   Sherry

   Usuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.