19 sierpnia 2016

Dwie letnie nowości od Wydawnictwa Dreams9 września nakładem Wydawnictwa Dreams, ukaże się książka „Gwiazdy nad Oktober Bend”. Enigmatyczny opis i piękna okładka bardzo mnie zaciekawiły.  Z resztą zobaczcie sami:„Gwiazdy nad Oktober Bend” Glenda Millard

Alice Nightingale wyobraża sobie, że unosi się w powietrze na skrzydłach splecionych ze słów i piór. O tym pisze wiersze, podczas gdy Manny James biega nocą, próbując uciec od bolesnych wspomnień z przeszłości. Pewnego razu spostrzega Alice na dachu jej domu nad rzeką, wyglądającą niczym galion na statku płynącym przez gwiazdy. W kieszeni ma wiersz, a jego słowa zna na pamięć. Jest pewny, że to tajemnicza dziewczyna z dachu go napisała.

Alice pragnie być taka, jak wszystkie nastolatki, mieć takie same szanse, jak inne dziewczyny. A gdy widzi biegającego chłopca, poznanie go staje się równie ważne, jak pisanie wierszy.
Piękna, przepełniona uczuciem historia o pokonywaniu trudności i traumy z przeszłości,
a także o tym, jak od nowa żyć z zaufaniem i nadzieją.

PREMIERA: 9 WRZEŚNIA 2016

**************************************************************************
Równie intrygująco zapowiada się książka dla młodszych czytelników. Fajnie, że powstają tego typu publikacje, pomagające dzieciom zrozumieć pewne sprawy, ale również wspierające rodziców w trudnych rozmowach z maluchami:„O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek”
Asia Olejarczyk

W życiu każdego dziecka nadchodzi taki moment, w którym obserwując siebie, swoich rówieśników i otaczający świat, zaczyna zadawać pytania dotyczące życia, rodziny i płci. Ta bogato ilustrowana książeczka ma za zadanie pomóc nam – rodzicom, wychowawcom
i nauczycielom przedszkolnym w wyjaśnieniu wielu istotnych zagadnień, uwzględniając przy tym wrażliwość i możliwości percepcyjne maluchów. Pomóżmy dzieciom odkryć w sobie niezmierzone pokłady miłości i czułości. Nauczmy je chronić własną intymność. Mówmy do nich prostym językiem o trudnych i ważnych sprawach.
Przekazujemy Wam tę książeczkę, życząc ciepłych, ciekawych i mądrych rozmów – autorka
i wydawnictwo.

PREMIERA: 22 SIERPNIA 2016
 **************************************************************************

Napiszcie czy coś Was zaintrygowało.
Ja chętnie przeczytam pierwszą pozycję i dam wam znać jak wrażenia J


5 komentarzy:

 1. "Gwiazdy nad Oktober Bend" - zdecydowanie tak!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Strasznie ciekawi mnie ta książka :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Pierwsza książka zdecydowanie mnie zaciekawiła, za to drugą na pewno będę miała na uwadze jako prezent dla jakiegoś maluszka. ;)
  Pozdrawiam. ;**

  OdpowiedzUsuń
 3. Tą pierwszą książkę mogłabym przeczytać :)

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  SZELEST STRON

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam na twoją opinię na temat powieści numer 1 zatem! :) Wygląda... interesująco, aczkolwiek na razie powstrzymam się przed spekulacją. :) Natomiast odnośnie publikacji numer 2 - zgadzam się z tobą! To naprawdę wspaniałe, że ktoś myśli o dziecku, jak o faktycznej istocie, która będzie chciała wiedzieć różne rzeczy o świecie, ludziach i tak dalej.
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.