1 marca 2014

Premierowy marzec


Książki:

„Morze spokoju”- Katja Millay
Wydawca: Jaguar
Premiera: 18 marzec 2014

Natsya Kashnikov chce tylko dwóch rzeczy: przetrwać liceum bez żadnych osób, które będą pouczać ją na temat jej przeszłości oraz sprawić, aby chłopak, który zabrał jej dosłownie wszystko – tożsamość, duszę i chęć życia – zapłacił za to. Historia Josh’a Bennett’a to nie sekret: każda osoba, którą kochał, opuściła ten świat, aż w końcu, gdy chłopak miał 17 lat, nie został mu już nikt. Teraz, wszystko czego Josh pragnie, to to, aby ludzie pozwolili mu zostać samemu, ponieważ gdy Twoje imię jest synonimem śmierci, każdy ma tendencję do pozostawienia Ci Twojej własnej przestrzeni. Każdy z wyjątkiem Nastyi, tajemniczej, nowej dziewczyny w szkole, która zaczyna się kręcić wokół chłopaka i nie ma zamiaru odejść, dopóki nie zyska wpływu na każdy aspekt jego życia. Ale im bardziej Josh ją poznaje, tym większą jest ona dla niego zagadką. Kiedy intensywność ich relacji się nasila, a pytania bez odpowiedzi zaczynają się piętrzyć, chłopak zaczyna się zastanawiać, czy kiedykolwiek odkryje sekrety ukrywane przez dziewczynę – albo czy w ogóle tego chce.

***


Aż po horyzont”- Morgan Matson
Wydawca: Jaguar
Premiera: 12 marzec 2014

Życie Amy Curry dalece odbiega od ideału. Jej ojciec zginął niedawno w wypadku samochodowym. Matka, chcąc na nowo wszystko poukładać, postanawia przeprowadzić się ze słonecznej Kalifornii do Connecticut. Niedługo po zakończeniu roku szkolnego Amy ma do niej dołączyć – przejechać przez niemal cały kraj, by zacząć zupełnie inne życie z dala od miejsca, które kocha i od wypróbowanych przyjaciół.


W długiej, zaplanowanej co do minuty, podróży Amy towarzyszyć ma Roger, syn znajomej rodziców. Dziewczyna nie widziała go od lat i początkowo jest przerażona wizją spędzenia kilku dni w obecności kogoś, kogo ledwie zna… Jednak Amy i Roger szybko znajdują wspólny język i postanawiają zmienić nudną jazdę z miejsca A do miejsca B w szaloną wyprawę po Ameryce – wyprawę, w trakcie której nie tylko przeżyją przygodę i odwiedzą kilka niezwykłych miejsc, ale również odnajdą samych siebie.

***

„Polowanie”- Andrew Fukuda
Seria: Polowanie tom 1
Wydawca: Fabryka Słów
Premiera: 28 marzec 2014

Nie wolno się pocić. Nie wolno się śmiać. Nie wolno ściągać na siebie uwagi. I przede wszystkim, cokolwiek się robi, nie wolno zakochać się w jednym z nich.

Gene różni się od swoich rówieśników. Nie potrafi biegać szybko jak błyskawica, słońce mu nie szkodzi, nie dręczy go również żądza krwi. Gene jest człowiekiem i zna zasady. Trzeba ukrywać prawdę. To jedyny sposób, żeby zachować życie w świecie nocy – świecie, gdzie ludzie stanowią przysmak i poluje się na nich dla krwi.

Kiedyś było nas więcej. Bez wątpienia. Nie tylu, żeby wypełnić stadion czy salę kinową, ale na pewno więcej niż teraz. Po prawdzie sądzę, że nikt już nie został. Oprócz mnie. Tak to jest z rzadkimi okazami. Są wysoko cenione i pożądane. I dlatego wymierają.

***

„Buntownik”- Jay Crownover
Seria: Naznaczeni Mężczyźni tom 1
Wydawca: Amber
Premiera: 18 marzec 2014

Bad boy, który wciąż obwinia się o śmierć brata.

Zakochana w nim grzeczna dziewczyna, która wciąż zmaga się ze skrywaną bolesną tajemnicą…

Trzy lata temu dziewiętnastoletni Remy Archer zginął w wypadku. Od tego dnia Rule, jego brat bliźniak, czuje się winny. Gdyby tylko nie zadzwonił wtedy do Remy’ego… Remy był jego drugą połową, jego jasnym, lepszym odbiciem. Był doskonały. Kochali go wszyscy – rodzice, którzy zawsze żałowali, że Rule nie jest taki jak Remy. I dziewczyna Remy’ego – Shaw.

Remy nie żyje, lecz Shaw jest nadal częścią rodziny Archerów, która ofiarowała jej bezwarunkową miłość, jakiej nigdy nie zaznała od własnych rodziców. Ta piękna, dobra dziewczyna jest im bliższa niż Rule, wieczny buntownik z tatuażami. Śmierć Remy’ego zdruzgotała ich i jeszcze bardziej oddaliła od Rule’a, lecz Shaw jest zdecydowana połączyć tę rodzinę na nowo. Dla nich i dla siebie. Bo tylko ona wie, że zawsze kochała tylko Rule’a. I tylko ona zna sekret, który wreszcie musi wyjawić…

***

„Dopóki śpiewa słowik”- Antonia Michaelis
Wydawca: Dreams
Premiera: 7 marzec 2014
Jari ma osiemnaście lat i w porównaniu z najlepszym przyjacielem, Mattim, jest nieporadny w kontaktach z dziewczętami. Nic dziwnego. Żył dotąd w uporządkowanym świecie stałych norm i krochmalonych koszul – brakuje mu doświadczenia. To wszystko zmienia się, gdy spotyka Jaschę. Ta wywierająca niezwykłe wrażenie dziewczyna prowadzi go ze sobą do domu w samym środku leśnej pustelni. Tam Jari odkrywa świat piękna, finezyjnych ornamentów i zmysłowego upojenia. Ale wkrótce okazuje się, że Jascha skrywa pewną tajemnicę. I że za pięknymi złudzeniami kryje się porażająca prawda. Dom na odludziu. Błądzący wędrownik. Las, skrywający zbyt wiele grobów I niebezpieczeństwo, które wychodzi poza granice wyobrażeń.

***

„Podwójna tożsamość”- William Richter
Seria: Podwójna tożsamość tom 1
Wydawca: Dolnośląskie
Premiera: 10 marzec 2014
WALLY JEST NIEUSTRASZONA W DOCHODZENIU PRAWDY. CHWILOWO JEDNAK TO ONA STAŁA SIĘ POSZUKIWANĄ UCIEKINIERKĄ, A JEJ TOŻSAMOŚĆ POZOSTAJE TAJEMNICĄ…

Wallis Stoneman urodziła się w Rosji i została adoptowana przez zamożną nowojorską rodzinę. Nie wie nic o swoim dzieciństwie w dalekim kraju. Teraz ma już szesnaście lat, jest twarda i zahartowana. Właśnie natrafiła na bolesną tajemnicę, która na dobre zmieni jej życie: dziewczyna ma wyjątkowo niebezpieczne pochodzenie…. Piękna i buntownicza szesnastolatka, zamiast życia w luksusie wybiera niebezpieczną egzystencję na ulicach Manhattanu. Czy przeżyje na tyle długo, aby przekonać się, kim jest naprawdę?

Autor tego znakomitego młodzieżowego thirllera jest znanym hollywoodzkim scenarzystą.

***

„Dziewczyna w mechanicznym kołnierzu”- Kady Cross
Seria: Kroniki Steampunkowe tom 2
Wydawca: Fabryka Słów
Premiera: 14 marzec 2014
Jest rok 1897 – życie w Nowym Jorku nigdy nie wcześniej nie było tak bardzo ekscytujące i niebezpieczne.

Cały Manhattan zalewa fala gotowych na wszystko gangów. Do jednego z nich wnika szesnastoletnia Finley Jayne.

Zadziwiająca i pełna zwrotów akcji kronika epoki wiktoriańskiej okraszona tajemnicą mechanicznego kołnierza.

Mei przebrała się w prostą koszulę i spódnicę, ale wciąż miała na szyi ten dziwny kołnierz. Po dokładniejszym przyjrzeniu, wyglądało na to, że są w nim tryby i zębatki – jakby był maszyną, a nie biżuterią. Może rzeczywiście tak było?

***

„Zaczekaj na mnie”- J. Lynn
Seria: Czekam na Ciebie tom 1
Wydawca: Amber
 Premiera: 4 marzec 2014
Zgwałcona, upokorzona, zraniona na całe życie, odrzucona przez rodziców i napiętnowana szuka spokoju i zapomnienia. Znajduje je dzięki miłości. Lecz tragedia ma ciąg dalszy…

Dziewiętnastoletnia Aveny Morgansten ma nadzieję, że po wyjeździe do college’u ucieknie od tragedii sprzed pięciu lat, która odmieniła jej życie.

Czy miłość zdoła przezwyciężyć największy ból i żal? Avery szuka spokoju i nie wyobraża sobie już miłości. Ale przystojny i niebezpieczny Cameron budzi w niej uczucia, które dawno umarły…

Wtedy przeszłość powraca. Zaczynają się maile i telefony z pogróżkami…

***

„Red Rising: Złota krew”- Pierce Brown
Seria: Red Rising tom 1
Wydawca: Drageus
Premiera: 5 marzec 2014
Czasem, żeby pokonać tyranów trzeba stać się jednym z nich…

Darrow jest zwykłym górnikiem w kolonii na Marsie. No, może nie takim zwykłym, bo wykonuje niebezpieczną pracę Helldivera. Jednak należy do najniższej kasty.W dodatku nie ma ambicji, żeby przebić się wyżej, zresztą w jego świecie to zwyczajnie niemożliwe. Człowiek rodzi się i umiera dokładnie w tym samym miejscu, w tym samym układzie. Lecz nagle w życiu Darrowa zdarza się coś, co sprawia, że wszystko staje na głowie, a niemożliwe staje się możliwe. Nieszczęście może człowieka przytłoczyć, ale może też zeń wydobyć niesamowitą energię. Dopiero kiedy chłopak wyrywa się z ciasnych ograniczeń kolonii, zaczyna dostrzegać, jak funkcjonuje świat, w którym przyszło mu żyć. W dodatku może w tym świecie zostać bogiem… a właściwie jednym z bogów. Jednak aby to osiągnąć, musi walczyć, zapomnieć w dużej mierze, kim był przedtem.

Pierce Brown przedstawia uniwersum pełne skrajności. To rzeczywistość obca nam, choć oparta na nieobcych podstawach. Autor nabudowuje świat na doskonale znanych nam mitach, z tym że to ludzie są tutaj zarówno bogami, jak i ostatnią mierzwą, bezwzględnie wdeptywaną w ziemię. Brown w mistrzowski sposób prowadzi akcję, trzymając czytelnika w ciągłym napięciu. I jeśli nawet ktoś podczas lektury zyska pewność, że wie, co się za chwilę zdarzy, tak naprawdę jest w błędzie.

***


„Niezgodna”- Veronica Roth
Seria: Niezgodna  tom 1
Wydanie Filmowe
Wydawca: Amber
Premiera: 18 marzec 2014

Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) to pięć frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony.

Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest niezgodny – i musi być wyeliminowany…

Szesnastoletnia Beatrice dokonuje wyboru, który zaskoczy wszystkich, nawet ją samą. Porzuca Altruizm i swoją rodzinę, by jako Tris stać się twardą, niebezpieczną Nieustraszoną. Będzie musiała przejść brutalne szkolenie, zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami, nauczyć się ufać innym nowicjuszom i przekonać się, czy w nowym życiu, jakie wybrała, jest miejsce na miłość.

Tymczasem wybucha krwawa walka między frakcjami.


A Tris ma tajemnicę, której musi strzec przed wszystkimi, bo wie, że jej odkrycie oznacza dla niej śmierć.
***

„Wszystko zostaje w rodzinie”- Aneta Jadowska
Seria: Dora Wilk tom 4
Wydawca: Fabryka Słów
Premiera: 14 marzec 2014

Rozlew krwi w rytmie Bad moon rising

Dora Wilk udowadnia, że męska skleroza jest początkiem wszelkich kłopotów.

I tak – wampiry zapominają, że słońce im szkodzi; wilki zapominają, kto jest ich Alfą;

Gajusz zapomina o dobrym wychowaniu; Miron zapomina o tym, co ważne; Baal zapomina, że nie może wpadać bez zaproszenia i robić jej śniadania; a nowy koleś zapomina, gdzie jest jego miejsce w szeregu.

Wiedźma Dora, z właściwym sobie wdziękiem, musi posprzątać cały ten bajzel, zanim ktoś przeprowadzi naprawdę morderczy test białej rękawiczki. A że od mopa woli glocka i miecz… nie obejdzie się bez przelania krwi, ale wszystko zostaje w rodzinie.

***

„Mroczny anioł”- Virginia C. Andrews
Seria: Rodzina Casteel tom 2
Wydawca: Świat Książki
Premiera: 18 marzec 2014
Drugi tom nowej sagi autorki bestsellerowych „Kwiatów na poddaszu”.

Siedemnastoletnia Heaven Leigh Casteel otwiera kolejny rozdział swego życia, przenosząc się do babci Gillian i jej znacznie młodszego męża, Tony’ego Tattertona. Tony, właściciel zabawkowego imperium Tatterton Toys, jest człowiekiem zamożnym i powszechnie szanowanym. Dla Heaven, obciążonej traumą dzieciństwa spędzonego w nędzy i upodleniu pośród dzikich wzgórz Zachodniej Wirginii, a potem koszmaru, jakiego doświadczyła w przybranej rodzinie, nowe miejsce wydaje się rajem. A jednak Farthingale Manor, pełna przepychu posiadłość, w której wreszcie może żyć w dostatku, wkrótce narzuca dziewczynie swój ponury, gotycki klimat. Pewnego dnia Heaven, błądząc w zielonym labiryncie wielkiego ogrodu, natyka się na maleńki domek, jakby żywcem wyjęty z bajek. I jak w bajce, spotyka tam swoją nową miłość – Troya, młodszego brata Tony’ego, zadeklarowanego samotnika i odludka. Troy, choć zrazu niechętnie, dopuszcza ją do swojego życia i romans w cieniu labiryntu zaczyna rozkwitać. Dokąd zaprowadzą tych dwoje poplątane ścieżki?

Fenomen popularności V.C. Andrews trwa nieustannie od czasu wydania „Kwiatów na poddaszu”. Książki autorki, tworzące prawie dwadzieścia bestsellerowych serii, osiągnęły łączny nakład ponad 106 milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na dwadzieścia dwa języki. „Mroczny anioł” to druga część nowego cyklu.

***

„Kronika wykrakanej śmierci”- Kevin Hearne
Seria: Kroniki Żelaznego druida tom 6
Wydawca: Rebis
Premiera: 17 marzec 2014

Szósta księga cyklu "Kroniki Żelaznego Druida" – serii o Atticusie O’Sullivanie, ostatnim driudzie  i najśmieszniejszym, najbardziej zwariowanym i najbardziej zapadającym w pamięć bohaterze urban fantasy od czasów Harry’ego Dresdena!

Jak na dwutysiącletniego druida Atticus O’Sullivan całkiem szybko biega. I dobrze się składa, bo musi właśnie uciekać nie przed jedną, ale przed dwiema boginiami łowów – Artemidą i Dianą, wspomaganymi przez Olimpijczyków. Umykając przed ich ostrzałem, Atticus, Granuaile i wilczarz Oberon pędzą jak szaleni od Rumunii przez Polskę po Francję, by prosić o pomoc przyjaciela Tuatha Dé Danann. Zamiast jak dotychczas grać z bogami w chowanego pozostaje im grać w… wiej ile sił w nogach. Cały ten radosny maraton panteonów psuje nordycki bóg Loki. Wystarczy przecież, że zabije w końcu tego uprzykrzonego druida, a będzie mógł rozpętać wreszcie swoją małą apokalipsę – Ragnarök….
***

  „Jej wszystkie życia”- Kate Atkinson
Wydawca: Czarna Owca
Premiera: 19 marzec 2014

A gdybyśmy tak mogli przeżywać nasze życie raz za razem, żeby wreszcie zrobić to jak należy? Czy to nie byłoby wspaniałe?

W 1910 roku, podczas szalejącej w Anglii śnieżycy, przychodzi na świat dziewczynka. I umiera, zanim zdąży zaczerpnąć pierwszy oddech.
W 1910 roku, podczas szalejącej w Anglii śnieżycy, rodzi się ta sama dziewczynka. I żyje, snując swoją opowieść.

Jak by to było, otrzymać od losu drugą szansę? A potem trzecią? Mieć nieskończoną liczbę możliwości, aby przeżyć swoje życie? Czy za którymś razem udałoby się ocalić świat przed przeznaczeniem, jakie jest mu pisane? I czy ktokolwiek chciałby to w ogóle uczynić?
Czytelnik podąża tropem Ursuli Todd, która raz po raz przeżywa najbardziej dramatyczne wydarzenia pierwszej połowy dwudziestego wieku.
Dowcip i wrażliwość Kate Atkinson pozwalają odnajdywać urok nawet w najbardziej ponurych momentach naszej historii, a jej niezwykły talent pisarski sprawia, że przeszłość ożywa wprost na naszych oczach.

Jej wszystkie życia to najwybitniejsza i najbardziej oryginalna powieść tej autorki, w której składa ona hołd temu, co najlepsze i najgorsze w człowieku.

***


„Lśniące dziewczyny”- Lauren Beukes
Wydawca: Rebis
Premiera: 18 marzec 2014

Chicago, lata Wielkiego Kryzysu – Harper Curtis znajduje klucz do Domu, z którego może wchodzić do różnych momentów w czasie. Ale coś za coś – Dom zniewala, zmusza Harpera do zabijania młodych, utalentowanych i pięknych kobiet. Jego „lśniących dziewczyn”. Znajduje je, gdy jeszcze są małe, zabija, gdy wkraczają w dorosłość, a potem znika bez śladu, przenosząc się o lata wstecz albo w przód. Tymczasem jedna z ofiar Harpera uchodzi z życiem i staje się jego prześladowcą... Alice, Julia, Margot, Jin-Sook, Kirby, Zora, Willie, Mysha, CatherineJego lśniące dziewczyny. Wszystkie muszą umrzeć. To jego zadanie.

***
„Dopóki śpiewa słowik”- Antonia Michaelis
Wydawca: Dreams
Premiera: 7 marzec 2014

Jari ma osiemnaście lat i w porównaniu z najlepszym przyjacielem, Mattim, jest nieporadny w kontaktach z dziewczętami. Nic dziwnego. Żył dotąd w uporządkowanym świecie stałych norm i krochmalonych koszul – brakuje mu doświadczenia. To wszystko zmienia się, gdy spotyka Jaschę. Ta wywierająca niezwykłe wrażenie dziewczyna prowadzi go ze sobą do domu w samym środku leśnej pustelni. Tam Jari odkrywa świat piękna, finezyjnych ornamentów i zmysłowego upojenia. Ale wkrótce okazuje się, że Jascha skrywa pewną tajemnicę. I że za pięknymi złudzeniami kryje się porażająca prawda. Dom na odludziu. Błądzący wędrownik. Las, skrywający zbyt wiele grobów I niebezpieczeństwo, które wychodzi poza granice wyobrażeń.

***

„Chwila szczęścia”- Federico Moccia
Wydawca: Muza
Premiera: 19 marzec 2014

Gorące lato, Rzym, wszechobecne piękno i pragnienia, by spełniły się marzenia. Dwóch młodych Włochów różnych jak ogień i woda i dwie turystki z Ameryki. Każde z nich otrzyma swoją szansę na szczęście… ale czy wszyscy ją wykorzystają?

Federico Moccia, włoski celebryta i autor bestsellerów.
Kolejne książki jego autorstwa trafiają na duży ekran!

***

“Time Riders. Wieczna wojna”- Alex Scarrow
Seria: Time Riders tom 4
Wydawca: Zielona Sowa
Premiera: 28 marzec 2014

Liam O’Connor powinien utonąć w 1912 roku.
Maddy Carter powinna zginąć w katastrofie lotniczej w 2010 roku.
Sal Vikram powinna spłonąć w pożarze w 2026 roku.

Jednak cała trójka dostała drugą szansę. Nie umarli, ale zostali zwerbowani do tajnej organizacji, której celem jest ochronić świat przez złymi skutkami podróży w czasie.

Przez świat przechodzi fala czasu, która zmienia całą historię wojny secesyjnej w Ameryce. Liam przenosi się do 1831 roku, ale kiedy wraca do przyszłości, okazuje się, że wraz z nim zjawia się tam… Abraham Lincoln. Teraz świat tkwi w niebezpiecznym stanie limbo.

Jeśli Jeźdźcy w Czasie nie zdołają przenieść Lincolna do przeszłości, wojna secesyjna nigdy się nie zakończy. Czy Maddy przekona dwóch pułkowników stojących po przeciwnych stronach ziemi niczyjej, by wstrzymali ogień wystarczająco długo, by ocalić przyszłość?

***

„Noc świetlików”- Elżbieta Rodzeń
Wydawca: Zysk i S-ka
Premiera: 24 marzec 2014

Kiedy magia wkracza do twojego życia, nic nie jest takie jak przedtem!
Paulina przebywa w szpitalu psychiatrycznym, ponieważ od kilku lat jej umysł walczy z ciałem, próbując zagłodzić ją na śmierć. Jedynym życzliwym człowiekiem dla niej jest młody pielęgniarz, Błażej. Chłopak namawia Paulinę do ucieczki. Trafia ona do domu trzech braci – młodych, tajemniczych mężczyzn. Dzięki nim przenosi się do niezwykłego świata elfów żyjących wśród ludzi. Nie wie jeszcze, że jego zasady są surowe, a sprzeciwiając się im, narazi nie tylko swoje życie, ale także życie kogoś, kogo pokochała. Dziewczyna odkrywa mroczną sferę walki o władzę, o nadprzyrodzone zdolności, o miłość.
Wszystkie zawirowania sprawią, że bohaterka będzie musiała złamać zakazy, które ją dotąd więziły, by móc uratować siebie i swoich bliskich.

„Noc świetlików” wprowadza nas w krainę, w której nic nie jest oczywiste i przewidywalne. Czy w każdym z nas może kryć się wielka tajemnica zmieniająca życie?


 Filmy:

„Akademia wampirów”
Premiera: 21 marzec 2014

Rose i Lissa mają takie same problemy jak wszystkie nastolatki, tyle że uczą się w Akademii Wampirów – tajemnej szkole z internatem. Tu uczniowie dzielą się na Moroi (śmiertelne, pokojowo nastawione wampiry) i Dhampiry (półwampiry, półudzi, pełniących rolę strażników Moroi). Choć nieśmiała Lissa jest księżniczką Moroi, a buntownicza i żywiołowa Rose – Dhampirką, wierzą, że ich przyjaźń będzie trwać wiecznie. Pod warunkiem jednak, że przetrwają do końca roku. A nie będzie to proste zadanie, bo szybko zorientują się, że to właśnie w Akademii grozi im największe niebezpieczeństwo. Dodatkowo wbrew wszelkim regułom Lissa zakocha się w zwykłym śmiertelniku – Christianie, a Rose w kimś,  w kim nigdy nie powinna – czyli w szkolącym ją mentorze.


***„300: Początek imperium”
Premiera: 7 marzec 2014

Film "300: Początek imperium" na podstawie najnowszej powieści graficznej Franka Millera pt: "Kserkses", nakręcony w stylu hitu kinowego "300", to kolejny rozdział epickiej sagi opowiadający — tym razem w scenerii bitwy morskiej — historię greckiego generała Temistoklesa, który próbuje zjednoczyć Grecję, idąc na bitwę, która zmieni bieg wojny. "300: Początek imperium" ukazuje losy Temistoklesa stającego przeciwko wielkiej inwazji wojsk perskich, którymi dowodzą Kserkses,, śmiertelnik obdarowany boskimi siłami, oraz Artemizja, mściwa dowódczyni perskiej floty morskiej.***

„Pan Peabody i Sherman”
Premiera: 7 marzec 2014

Pan Peabody to najmądrzejszy pies na świecie, naukowiec-geniusz, który wynalazł wehikuł czasu, laureat nagrody Nobla i doradca głów państw. Gdy jego podopieczny, chłopiec o imieniu Sherman wyrusza w podróż wehikułem czasu, najsłynniejsze wydarzenia z historii wymykają się spod kontroli, a efektem jest wielka katastrofa i równie wielka dawka humoru. Niezwykły pies i jego pan muszą załatać dziurę w czasie, zanim nasz świat zmieni się raz na zawsze.


***

„Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”
Premiera: 26 marzec 2014

Marvel Studios, wytwórnia stojąca za sukcesem takich hitów jak "Avengers" i "Iron Man 3", przedstawia film "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz". Kapitan Ameryka zostaje wplątany w sieć zagrażającej całemu światu intrygi. By ujawnić spisek superbohater łączy siły z Czarną Wdową (Scarlett Johansson). Kiedy już wreszcie kryzys wydaje się być zażegnany, niespodziewanie pojawia się nowy, potężny wróg – Zimowy żołnierz…


***


„Noe: Wybrany przez Boga”
Premiera: 28 marzec 2014


Darren Aronofsky tworzy własną wizję biblijnej historii o Arce Noego. Świat to miejsce pozbawione nadziei, gdzie nie pada deszcz i nie wschodzi zboże. Rządzą nim samozwańczy przywódcy wraz ze swoimi barbarzyńskimi hordami. Jedyny dobry człowiek w tej okrutnej rzeczywistości to Noe (Russell Crowe). Doświadczony wojownik, mag oraz uzdrowiciel, pragnie tylko pokoju dla swoich dzieci i żony Naameh (Jennifer Connelly). Każdej nocy jednak nawiedza go sen o niekończącej się powodzi - destrukcji wszelkiego istnienia. Stopniowo zdaje sobie sprawę, że to wiadomość wysyłana mu przez samego Stwórcę, który postanowił oczyścić świat ze zła. Noe otrzymuje ostatnią szansę ocalenia życia na Ziemi...


Skusicie się na coś? ;-)

21 komentarzy:

 1. Z chęcią przeczytałabym każdą z wymienionych powyżej książek *.* A filmy na pewno zobaczę wszystkie, jak nie w kinie to na Internecie ;) Już nie mogę się doczekać ,,Niezgodnej", jestem ciekawa, czy będzie kompletną klapą czy może okaże się tak niesamowita, że aż szczęka mi opadnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałam wybrać tylko najciekawsze zapowiedzi, ale marzec będzie wprost niesamowity pod względem wspaniałych książek i filmów więc dodałam niemal wszystkie zapowiedzi :-P
   Co do "Niezgodnej"- nie czytałam książki, ale film zapowiada się całkiem ciekawie. Chętnie bym go obejrzała ;-)

   Usuń
 2. Najbardziej ciekawi mnie "Buntownik", a z filmów "300...".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Recenzji "300" można się spodziewać na blogu ;-) co prawda pewnie dopiero pod koniec miesiąca, bo moje kino ma niestety takie opóźnienia, ale prędzej czy później na pewno podzielę się wrażeniami ;-)

   Usuń
 3. Ja jestem ciekawa Akademii Wampirów, czytam własnie ostatni tom i myślę ile film będzie miała wspólnego z książką :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To mnie właśnie martwi, bo o ile książka była raczej poważna, tu zapowiada się typowo młodzieżowa produkcja 13+... No ale zobaczymy.

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Nie czytałam jeszcze nic tej autorki, choć nie ukrywam, że chętnie bym to zmieniła ;-)

   Usuń
 5. Hohoho. Ok. Biorę się za prawdopodobnie super-długi komentarz.
  "Morze spokoju" - opis intrygujący, aczkolwiek coś mnie odrzuca w nim. Może jakieś nikłe podobieństwo do "Jad. Chcę ukraść twoje życie"? Tamta książka jakoś nie zaskarbiła sobie mojej sympatii, stąd też moja niechęć do "Morza spokoju". Raczej nie przeczytam, aczkolwiek kto wie? Jeśli kiedyś biblioteka zakupi tę pozycję... (w co wątpię) to może...
  "Aż po horyzont" - i tutaj jestem na TAK. Ostatnio jestem w takim... trudnym do zidentyfikowania humorze i czuję, że właśnie takie książeczki jak ta, mogłyby mi się spodobać. :) Wycieczka po Ameryce, ludzie odkrywający samych siebie? Zdecydowanie chciałabym aby ta powieść znalazła się w moich rączkach. Szkoda tylko że w ostatnim czasie jestem pozbawiona grosza... :(
  "Polowanie" - przyznam szczerze, że jestem naprawdę oczarowana pomysłem na fabułę! Ktoś mógłby pomyśleć, że wyrosłam z tego typu książek, ale nie! Ja jestem nimi wręcz zafascynowana na nowo ^^ Rany, marzę żeby ta pozycja znalazła się szybko w moich rękach... choć prawdopodobnie tak się nie stanie: patrz punkt o nieposiadaniu złamanego grosza. Aczkolwiek! Zdecydowanie będę wypatrywać tej książki. :) Zapowiada się iście interesująco i za nic tego nie przegapię! :)
  "Buntownik" - NEW ADULT! TAKTAKTAKTAK! Kocham ten gatunek <3 Kocham! I jestem MEGA szczęśliwa, że jest coraz popularniejszy w naszym niesamowitym kraju. :) Może wydawnictwa Amber nie kocham (co zapewne jest spowodowane faktem, że nie chcą wydać kontynuacji "Idealnej chemii" i mnóstwa innych książek), ale akurat powieści takie jak ta, znajdą się NA PEWNO na moich półkach. Raczej później niż prędzej, ale znajdą się na 100%!
  "Dopóki śpiewa słowik" - TA OKŁADKA... *-* Uch! "Baśniarza" dziś mam zamiar skończyć, góra jutro, także przekonam się czy autorka jest godna bliższego poznania, ale raczej myślę, że jeśli już będę mieć pełny portfel, udam się do księgarni po tą pozycję. :) Opis mnie niesamowicie zaciekawił, a jestem pewna, że twoja recenzja tym bardziej podsyci fascynację. :)
  "Podwójna tożsamość" - powiem szczerze: nie lubię niczego co ma jakikolwiek związek z Rosją. Nie lubię tego kraju. Czuję do niego obrzydzenie. (Może dlatego nienawidzę Dymitra z AW) A widząc opis tej książki... no cóż... Powieść nie dla mnie, poza tym to thriller! A ja raczej staram się unikać tego gatunku. :) Podziękuję.
  "Dziewczyna w mechanicznym kołnierzyku" - OJ kolejna książka dla mnie! Pierwszy tom bardzo, bardzo lubię (STEAMPUNK ♥) i jestem bardzo ciekawa kontynuacji! Chętnie powrócę do wiktoriańskiego świata Kady Cross i jej bohaterów... ACH, JACK & GRIFFIN ♥
  "Zaczekaj na mnie" - CUDO! Zdecydowanie dopisuję do listy "MUSZĘ KUPIĆ GDY JUŻ BĘDZIE MNIE NA TO STAĆ". :) Nie dość że New Adult to jeszcze ten tajemniczy wątek... UCH. Obawiam się, że niedługo zacznę chodzić za rodzicami i błagać ich, żeby kupili mi przynajmniej jedną książkę, która ma premierę w marcu...
  "Red Rising" - Wygląda SUPER-INTERESUJĄCO, choć nie powiem - troszkę mi się kojarzy ze "Silosem". :o Nie wiem czemu. Po prostu czytając opis... no nie ważne. Zdecydowanie powieść, którą chciałabym widzieć w swoich rączkach już niedługo. "Uniwersum pełne skrajności" - rany! Aż serce mi zaczęło szybciej bić!
  "Niezgodna" - TA OKŁADKA JEST WSTRĘTNA. Nie lubię ekranizacji filmowych, nie lubię i już! Ale ta tutaj zapowiada się tak okropnie... Ten cały aktor - Theo? Co będzie grać mojego kochanego Cztery... BLE! Za stary! I mnie osobiście za bardzo kojarzy się z terminatorem, a nie z osiemnastolatkiem. Poza tym... ten aktor ma 29 lat... Shailee jeszcze mogłabym przełknąć, ale... mimo wszystko na film nastawiam się strasznie negatywnie. Ta nowa - "filmowa" okładka książkowa każe mi się tylko cieszyć, że w domu mam obydwie części trylogii w wersji normalnej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Wszystko zostaje w rodzinie" - nie czytałam poprzednich tomów tej serii, aczkolwiek z tego co widziałam, zbiera ona niesamowicie przyzwoite oceny! Miło, tym bardziej, że ja zazwyczaj stronię od polskich autorów. Mam nadzieję, że kiedyś zdarzy się okazja zaznajomienia się z piórem tej autorki. :)
   "Mroczny anioł" - wstyd przyznać, ale jeszcze się nie zabrałam za "Kwiaty na poddaszu". :( Nie miałam kiedy po prostu. :( Ale narzuciłam sobie wyzwanie, że przeczytam wszystkie trzy książki, które mam z biblioteki tej autorki w ciągu najbliższych dwóch tygodni także... życz mi szczęścia!
   "Kronika wykrakanej śmierci" - nawet nie czytam opisu, żeby sobie nie zepsuć wrażeń. Jak na razie mam w domu na półce tylko pierwszą część tej serii - "Na psa urok", ale jest przeze mnie uwielbiana, więc będę się starała zebrać wszystkie tomy! Atticus jest po prostu... IDEALNY! *-* A styl i pomysły pana Kevina... aż proszą się o oklaski. :) Poza tym - okładki! Prześliczne!
   "Jej wszystkie życia" - O RANY! Jak dobrze, że dałaś tą notkę bo nie miałabym pojęcia, że takie cudo ma się ukazać! Wspaniała! Absolutnie wspaniała! Muszę MIEĆ tę książkę! Nie wiem jak, ani gdzie, ani kiedy, ale TA KSIĄŻKA ZNAJDZIE SIĘ W MOICH RĘKACH! Jestem oczarowana opisem i pomysłem!
   "Lśniące dziewczyny" - skąd ty bierzesz tak wspaniałe tytuły?!?! Czemu ja wcześniej nie słyszałam o tej pozycji, hęę?! Niewybaczalny błąd, niewybaczalny. Zdecydowanie dopisuję ten tytuł do mojej ogromnej listy :( Opis... jestem pod wrażeniem, aczkolwiek ciekawi mnie z jakiej perspektywy będzie książka. Czy mordercy, czy prześladowczyni. :) Interesujące, interesujące...
   OCH! Drugi raz "Dopóki śpiewa słowik"? :D
   "Chwila szczęścia" - tutaj też odpowiem na twoje pytanie dotyczące Licii Troisi. Czytałam tylko jej "Królestwa Nashiry", aczkolwiek bardzo przypadły mi do gustu, więc myślę, że autorka wyróżnia się pośród hołoty pisarzy włoskich, których wprost nie cierpię! A moją nienawiść i obrzydzenie zapoczątkowała Barbara Baribaldi ze swoim "Scarlett". Okropna, mdła, beznadziejna, schematyczna powieść o sztucznej, szalenie przewidywalnej miłości i fabule. Teraz jestem w trakcie czytania "Trzech metrów nad niebem", ale po 137 stronach po prostu usypiam i mam ochotę autentycznie rzucić książką. ._. Z tego co słyszałam to teraz ma nastąpić jakiś zwrot akcji, po którym czytelnicy zakochują się w tej pozycji, ale ja jakoś i tak jestem negatywnie na nią zapatrzona. A szkoda, bo podchodziłam do niej z naprawdę pozytywnym nastawieniem. :( I się zawiodłam. Tak więc, jak na razie Moccia jest na czarnej liście. Zobaczymy czy zostanie z niej wypisany.
   "Time Riders" - również nie czytam opisu, ponieważ pierwszy tom czeka na półce na przeczytanie, a nie chcę sobie zepsuć radości czytania. Muszę przyznać, że do powieści podchodzę z niesamowitym entuzjazmem i mam nadzieję, że autor podoła zadaniu :) Tym bardziej, że jestem oczarowana pomysłem fabularnym. :)
   "Noc świetlików" - raczej unikam polskich autorów, bo przeżyłam już niejedno rozczarowanie, aczkolwiek... opis tej książki wydaje mi się strasznie... wymuszony. Nie kryjący głębi. Nieciekawy. Z tego co zdążyłam wywnioskować to mamy taką fabułę a'la "Żelazny król". Szkoda. Raczej pozycja nie dla mnie.

   Usuń

  2. A teraz filmowo:
   "Akademia wampirów" - film oglądnięty. I co mogę rzec? Beznadzieja wołająca o pomstę do nieba. Czy wampirów. Czy kogokolwiek. Reżysera i aktorów nic tylko udusić za zepsucie całości. Aktor wcielający się w rolę Dymitra sztywny jak kij od miotły, Lucy czyli filmowa Lissa, beznadziejna w swej sztucznej grze aktorskiej, aczkolwiek ja wiedziałam od początku, że się nie nadaje do tej roli. Lissa powinna być delikatna, mieć łagodne rysy twarzy... natomiast Lucy... już pomijając fakt jak grała... ten okropny męski głos... BRRR. Zoey całkiem nieźle, ale... i tak się zawiodłam zwłaszcza, że wcześniej oglądałam sporo produkcji z nią. :/ Zero zabawnych sytuacji - raczej te które powinny wzbudzać wesołość w widzu, wywoływały u mnie niechęć i niesmak do twórców i aktorów. Aktoreczka od Mii po prostu ŚMIESZNA i żałosna, więc tutaj przemilczę... :/ Na plus jedynie panowie od Masona i Christiania. Uroczy, U-RO-CZY. :) Niemniej jednak - zdecydowanie rozczarowanie miesiąca. Jeden wielki kicz i śmietnik. :/
   "300. Początek Imperium" - muszę przyznać, że "300" nie oglądałam, co mówię ze wstydem. :( Ale zdecydowanie zapowiada się coś arcyciekawego! :D Wypatruję premiery!
   "Pan Peabody i Sherman" - Soooo Sweeet! :3 Ewidentnie coś dla mnie. :) Uwielbiam filmy animowane. Po prostu nie wymagają myślenia i można... wyluzować i świetnie się bawić! Czuję, że zapowiada się naprawdę fajna bajeczka, także nastawiam się pozytywnie! :)
   "Kapitan Ameryka" - Dubbing polski to zło tego wszechświata. Nienawidzę dubbingu. NIENAWIDZĘ. Może w HP był znośny... NO dobra - był wyśmienity, ale w innych filmach to porażka. Jeśli już zdecyduję się na ten film to oglądnę albo z lektorem, albo z napisami albo po angielsku, bo z dubbingiem więcej się zdenerwuję, aniżeli wyniosę jakąś przyjemnosć z oglądania...
   Na "Noego" czekałam już kilka miesięcy :3 Kiedyś, dawno temu dowiedziałam się, że mają w tym filmie wystąpić: Emma Watson i Logan Lerman więc oczywiście postanowiłam oglądnąć film, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja. :3 Aż się chyba wybiorę do kina bo oglądając zwiastun miałam dreszcze, po prostu dreszcze. Zniecierpliwienia, nadziei, euforii! To będzie film miesiąca! :3
   CZEKAM, CZEKAM NIECIERPLIWIE!
   Pozdrawiam! :*
   tak-szalenie-wyspana Sherry

   (Coś tak czułam, że się nie wyrobię w jednym komentarzu, ale... w trzech? REALLY?! SHERRY GŁUPKU)

   Usuń
  3. O rany no to widzę, że przeze mnie całkowicie zbankrutujesz :-D Ale takie perełki mrr ja też nie będę się mogła powstrzymać. Chciałabym widzieć u siebie najlepiej wszystkie :-)
   Na "Jej wszystkie życia" i "Szklane dziewczyny" natknęłam się przypadkiem. Przeglądam niemal wszystkie strony z zapowiedziami, żeby absolutnie niczego ciekawego nie pominąć. Niestety o takich książkach mało słychać, bo zawsze lepszą promocję mają pozycje młodzieżowe a takie perełki zostają w cieniu. Musiałam to zmienić ;-)

   Tylko potwierdziłaś moje przypuszczenia odnośnie "Akademii..." seria bardzo mi się podobała (też miałam takie coś jak Ty w stosunku do wszystkiego z Rosji, ale dzieki tej serii o dziwo mi przeszło ;-) ) Nie będę więc psuła swojej wizji świata i adaptacji na pewno nie obejrzę.
   Natomiast baja i 300 to moje kinowe priorytety w tym miesiącu i pójdę na nie nawet kosztem jakiejś książki. Po prostu uwielbiam kino! Nie chodzi nawet o same filmy ale konkretnie o kino ;-)

   Really? Sherry uwielbiam Twoje komentarze! :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Ja sobie na Noego poczekam. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapowiada się świetnie, a to dziwne stwierdzenie jak na mnie bo nie przepadam za opowieściami biblijnymi ;-)

   Usuń
 7. Ale cudowności !!!!! Z samych książek wybrałabym przynajmniej 3 :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym wybrała znacznie więcej tylko najpierw muszę wygrać w lotto :P

   Usuń
 8. Znalazłam kilka ciekawych tytułów :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To świetnie, mam nadzieję, że uda Ci się je zdobyć ;-)

   Usuń
 9. Same interesujące tytuły!! :D
  Ja mam ogromną ochotę na "Morze spokoju" :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też! :-) Niestety przegapiłam egzemplarz recenzencki, który można było zdobyć na fanpageu Jaguara ale będę się na nią czaić ;-)

   Usuń
 10. Widzę wiele fajnych pozcycji. Z filmów Marvelowskich oglądałam ostatnio Czarną Panterę i Venom, obydwa całkiem ok :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.