30 września 2014

Premierowy październikUWAGA: Daty premier są ruchome i mogą ulec zmianie


Książki:„Cztery”- Veronica Roth
Seria: Niezgodna #0.1-0.4
Wydawca: Amber
Premiera: 7 październik 2014

Początek trylogii Niezgodna
Największy przebój literatury młodzieżowej

Zanim Tobias poznał Tris…

Szesnastoletni Tobias, syn przywódcy Altruizmu, dokonał swojego wyboru. Stał się Nieustraszonym o imieniu Cztery, by zacząć wszystko od nowa. I nie pozwolić, by strach zmieniał go w tchórza.
Lecz test to zaledwie początek…
  ***

„Kochając syna”- Lisa Genova
Wydawca: Filia
Premiera: 7 październik 2014

Pamiętaj, czego się nauczyłaś i znów się zakochaj. Znajdź kogoś do pokochania i obdarz go bezwarunkową miłością. Po to właśnie istniejemy.
Jak to jest kiedy synek nigdy nie patrzy Ci w oczy? Jeśli nie przytula się tak jak inne dzieci, i nieprzytomnie krzyczy, kiedy chcesz aby już wracał do domu i zszedł z huśtawki? Jak to jest kiedy tracisz dziecko?
Jak to jest kiedy kochany mąż odchodzi do innej kobiety? Jak to jest, kiedy gubisz gdzieś po drodze, między śniadaniem a odbieraniem dzieci ze szkoły, swoje marzenia?
Jak to się dzieje? Dlaczego? Po co?
Dwie kobiety, różne problemy, wielka samotność. Wyspa Nantucket smagana wiatrem, zapomniana. W tym surowym krajobrazie obie stawiają czoło swoim demonom. Los sprawia, że się spotkają, ich przyjaźń zdarza się jak bezcenny dar.
Dzięki sobie nawzajem, trochę przypadkiem, poznają odpowiedzi na stawiane nieprzerwanie pytania.
Niesamowita, wzruszająca i mądra powieść. O tym, czym jest autyzm, o samotności i odnajdywaniu sensu w życiu.
Na końcu świata, na skraju wytrzymałości, mimo wszystko.
  ***

„Trupiarz”- Ian Weir
Wydawca: Dom Wydawniczy PWN
Premiera: 7 październik 2014

Londyn, rok 1816. Właśnie skończyła się wojna z Napoleonem. Z kontynentu po pięciu latach pracy w charakterze asystenta chirurga wojskowego Aleca Comriego powraca dziewiętnastoletni Will Starling, wychowanek dziecięcego przytułku. Zarozumiały, czarujący i skrzywdzony przez los chłopak pomaga poczciwemu Comriemu prowadzić lekarską praktykę w szemranej londyńskiej dzielnicy Cripplegate.
Ich działalność wymaga nawiązania trudnego sojuszu z trupiarzami: rabusiami grobów zaopatrującymi chirurgów i anatomów w zwłoki do sekcji, oraz uzyskania przychylności wszechmocnego Dionysusa Athertona, najjaśniejszej spośród gwiazd wschodzących na firmamencie londyńskiej chirurgii.
O Athertonie krążą szalone pogłoski. Szepcze się o eksperymentach na trupach nie całkiem martwych – a nawet na trupach całkiem przytomnych i wrzeszczących wniebogłosy – które mają na celu odkrycie zagadki śmierci i tajemnicy nieśmiertelności. Will obsesyjnie stara się dociec prawdy, wspierany przez początkującą aktorkę, a okazjonalnie prostytutkę Annie Smollet oraz swego sceptycznego protektora Comriego. Śledztwo kluczy wśród burdeli, tawern i bogatych domów w dzielnicy Mayfair, by w finale obnażyć szokującą prawdę na temat wielkiego Athertona i samego Willa.
 ***„Mroczny zakątek”- Gillian Flynn
Wydawca: Znak
Premiera: 7 październik 2014

Libby Day była małą dziewczynką, gdy zamordowano jej matkę i dwie starsze siostry. To jej zeznania doprowadziły do skazania jej piętnastoletniego brata Bena na dożywocie.
Dziś, po dwudziestu pięciu latach, Ben nadal siedzi w więzieniu, a Libby desperacko potrzebuje pieniędzy. Kiedy więc członkowie Klubu Zbrodni, stowarzyszenia, które fascynuje się tajemniczymi zabójstwami uznają, że Ben został niesłusznie skazany i proponują jej pieniądze w zamian za pomoc w jego uwolnieniu, Libby nie może się nie zgodzić. Musi poradzić sobie z demonami przeszłości, ocenić, co naprawdę pamięta z tamtej nocy, a co wmówiono jej w trakcie śledztwa i  wreszcie poznać prawdę o swojej rodzinie. Czy brutalnego morderstwa dopuścił się brat, posądzany o satanizm? Czy śledczy popełnili błąd?
  ***

„Wszystko, o czym marzysz”- Mike Greenberg
Wydawca: MUZA S.A.
Premiera: 8 październik 2014

Wzruszająca i odkrywcza historia przyjaźni, miłości, złamanych serc i nieoczekiwanych zwrotów w życiu trzech wyjątkowych kobiet. Zaskakujący debiut powieściowy Mike'a Greenberga, gospodarza najpopularniejszego amerykańskiego programu radiowego o sporcie.

Brooke piętnaście lat temu poślubiła chłopaka z college’u i jest szczęśliwa w małżeństwie. Na czterdzieste urodziny ukochanego męża  chce podarować mu swoje nagie zdjęcia.

Samantha właśnie wyszła za mąż. Jej radość pryska, kiedy odkrywa w komputerze szokujący dowód niewierności wybranka. Była mężatką dwa dni. I nie zamierza pozostać nią ani chwili dłużej.

Katherine pracuje po osiemnaście godzin na dobę dla człowieka, który na zawsze złamał jej serce osiemnaście lat temu. Ma dwupoziomowe mieszkanie na Park Avenue, szofera, kucharza, fantastyczny dom w Southampton i sama to sobie zafundowała. Co z tego, że do końca życia każdego dnia w pracy musi widywać Phillipa?

Pewnego dnia Brooke, Samantha i Katherine spotykają się na internetowym forum dla kobiet, u których odkryto raka piersi. Wkrótce odkryją potęgę przyjaźni: dopóki mają siebie, mają wszystko, o czym tylko można marzyć.
 *** 

„Niezbędnik obserwatorów gwiazd”- Matthew Quick
Wydawca: Otwarte
Premiera: 8 październik 2013
                                                                                                    
Finley niewiele mówi. Odzywa się tylko wtedy, gdy musi. Kocha dwie rzeczy. Pierwsza z nich to koszykówka – jest rozgrywającym w szkolnej drużynie. Druga natomiast – patrzenie w gwiazdy z Erin. Obie pozwalają mu zapomnieć o problemach, od których stara się uciec.
Pewnego dnia trener zwraca się do niego z nietypową prośbą…

„Niezbędnik obserwatorów gwiazd”, jedna z trzech powieści młodzieżowych Matthew Quicka, to książka o potędze przyjaźni, która jest receptą na szczęście.
 *** 

„Flip”- Martyn Bedford
Wydawca: GW Foksal/ YA!
Premiera: 8 październik 2014

Przebywanie w cudzym ciele? Taki koszmar może się przyśnić!
Pomysł „psychicznej ewakuacji”, „zamiany dusz” to jeden z najciekawszych wątków w literaturze. Alex budzi się w cudzej sypialni, w ciele Philipa. „Przespał” kilka miesięcy, jego ostatnie wspomnienia są z grudnia; zamiast w Londynie jest w małej miejscowości niedaleko Leeds, pod koniec czerwca! Chłopak nie rozumie co się stało, ale ma nadzieję, że nawet w cudzym ciele własna matka go rozpozna. W szkole unika znajomych, próbuje udawać, że jest Philipem. Podczas gdy Alex jest dobrym uczniem, mistrzem szachowym, Philip (przez przyjaciół nazywany Flip) kiepsko się uczy, za to świetnie gra w krykieta i ma dwie dziewczyny.
  ***

„Serafina”- Rachel Hartman
Seria: Serafina #1
Wydawca: MAG
Premiera: 8 październik 2014

Królestwo Goreddu zamieszkują ludzie, a także smoki przybierające ludzką postać. Żyją obok siebie, jednak pokój między nimi pozostaje niepewny.

Kiedy ginie członek rodziny królewskiej, a zbrodnia wydaje się smoczym dziełem, pokojowi i traktatowi między obiema rasami zaczyna grozić poważne niebezpieczeństwo…
W samym środku tej historii znajduje się Serafina, utalentowana muzyczka, która przybywa na dwór jako asystentka nadwornego kompozytora. Wkrótce angażuje się w śledztwo w sprawie morderstwa i odkrywa ślady mrocznego spisku mającego na celu zniszczenie pokoju w Goreddzie.
Jednakże Serafina ukrywa tajemnicę – i źródło swojego talentu – a jeśli wyjdzie ona na jaw, jej życie znajdzie się w poważnym niebezpieczeństwie.
  ***

„Dziedzic Zaklinaczy”- Cinda Williams Chima
Seria: Kroniki Dziedziców #4
Wydawca: Galeria Książki
Premiera: 8 październik 2014

Brutalny atak na dobrze prosperującą komunę Wajdlotów nazwano masakrą z Thorn Hill. Jonah Kinlock przeżył, lecz nie wyszedł z tego bez szwanku: podobnie jak inne ofiary, Jonah ma niezwykłe magiczne moce, które dają mu przewagę nad członkami normatywnych gildii. W wieku siedemnastu lat stał się najgroźniejszym zabójcą w Wilczej Jagodzie, organizacji polującej na niezmarłych, czyli na cienie.Emma Claire Greenwood dorastała w zupełnie innym świecie, wychowywana przez dziadka, który uczył ją muzyki, a nie magii. Niepokorna, zbuntowana nastolatka włóczy się po klubach aż do dnia, kiedy znajduje dziadka umierającego, ściskającego w ręku list z ostrzeżeniem, że Emma może być w niebezpieczeństwie. Idąc za radą dziadka, dziewczyna trafia do świata Jonaha – i zarazem w krainę sekretów i niewyjaśnionych spraw. Czy Thorn Hill istotnie było pokojową komuną? Czy może, jak twierdzi Gildia Czarodziejów, stanowiło kryjówkę terrorystów z niższych gildii? Podejrzenia czarodziejów narastają, kiedy zaczynają ginąć członkowie normatywnych gildii. Czarodzieje oskarżają Wilczą Jagodę i podsycają napięcia między grupami Wajdlotów. Jonah i Emma spieszą się, by odkryć prawdę o Thorn Hill, pełni obaw, że ten, kto zaplanował tamtą masakrę, może uderzyć ponownie.
  ***

„Moja mroczna strona”- Gabrielle Zevin
Seria: Czekoladowa Trylogia #1
Wydawca: GW Foksal/ YA!
Premiera: 8 październik 2014

Corleone w spódnicy, mafia, honor i przygoda! Doskonała wizja przyszłości, świetnie skonstruowany świat i dużo… czekolady!

Akcja serii rozpoczyna się w 2083 roku w zdewastowanym Nowym Jorku. Czekolada i kawa są nielegalne, produkowane i dystrybuowane przez mafijne rodziny, które miasto podzieliły na swoje dystrykty. Papier jest trudno osiągalny, a woda racjonowana. Główna bohaterka Anya, niezwykle przebojowa 16-latka, córka największego bossa czekoladowego, zostaje wplątana i oskarżona o otrucie swojego chłopaka smakołykami czekoladowymi produkowanymi przez jej rodzinę.
I tom „czekoladowej” trylogii.
  ***

„Białe jak śnieg”- Salla Simukka
Seria: Lumikki Andersson #2
Wydawca: GW Foksal/YA!
Premiera: 8 październik 2014

Po raz kolejny Salla Simukka udowadnia, że skandynawska sensacja nie ma sobie równych.

Lumikki, niczym Sara Lund ze słynnego filmowego „Dochodzenia”, tropi sektę w samym sercu zabytkowej Pragi. Tym razem bohaterka trylogii Salli Simukki próbuje uratować młodą kobietę ze szponów niebezpiecznej grupy. W scenerii starego miasta, wśród krętych uliczek, rozgrywa się dramat, którego stawką jest życie. Czy Lumicce uda się ocalić dziewczynę, która twierdzi, że jest jej siostrą? Czy pokona szajkę planującą zbiorowe samobójstwo członków sekty?
 ***

„Piąta Fala. Bezkresne morze”- Rick Yancey
Seria: Piąta Fala #2
Wydawca: Otwarte
Premiera: 8 październik 2014

Jak najprościej pozbyć się 7 miliardów ludzi? Trzeba sprawić, by przestali sobie ufać.

Przetrwanie czterech pierwszych fal było prawie niemożliwe. Teraz Cassie Sullivan trafia do nowego świata, świata, w którym fundamentalna wiara łącząca nas wszystkich zniknęła. O ile Piąta fala jest przetaczaniem się przez krajobrazy, tak teraz Cassie, Ben i Ringer zmuszeni są skonfrontować się z głównym celem Innych: eksterminacją rasy ludzkiej.

Cassie i jej przyjaciele nie widzieli, jak głęboko sięgają Inni, a Inni nie pojęli wysokości, na które ludzkość może się wspiąć, w ostatecznej walce między życiem i śmiercią, nadzieją i rozpaczą, miłością i nienawiścią.
  ***

„Wybacz mi, Leonardzie”- Matthew Quick
Wydawca: Otwarte
Premiera: 8 październik 2014

Leonard Peacock kończy osiemnaście lat. Z tej okazji szykuje prezenty dla przyjaciół, goli głowę na łyso i zabiera do szkoły pistolet… Tego dnia zamierza rozliczyć się z przeszłością i dorosłymi, którzy go nie rozumieją. W świecie Leonarda nie ma miejsca na kompromisy, wszystko jest albo czarne, albo białe. Jak w starych filmach z Humphreyem Bogartem… Pif-paf!
„Wybacz mi”, Leonardzie to jedna z trzech powieści młodzieżowych Matthew Quicka. To książka o szukaniu zrozumienia i buncie przeciwko zasadom, którymi kierują się dorośli.
  ***

"Pamiętnik z mrówkoszczelnej kasety"- Mark Helprin
Wydawca: Otwarte
Premiera: 8 październik 2014

Oscar Progresso siada codziennie w ogrodzie na szczycie góry (uzbrojony w walthera P88, z którym się nie rozstaje), spogląda na Rio de Janeiro i spisuje swoje wspomnienia, po czym skrzętnie upycha je w mrówkoszczelnej kasecie. To, co przeżył, wydaje się nieprawdopodobne: zabójstwo w obronie własnej, pobyt w szpitalu psychiatrycznym, małżeństwo z cudowną milionerką, rozwód z okrutną milionerką, obrabowanie największego banku na świecie, dwukrotne zestrzelenie przez Luftwaffe, rozmowy z papieżem w stylu: „cześć, właśnie się do ciebie wybieraliśmy”, oświadczyny po pięciu minutach znajomości i ślub z trzykrotnie młodszą Brazylijką... Aż trudno uwierzyć, że największy wpływ na życie tego ekscentrycznego Amerykanina miała... kawa, „siła nieczysta”, z którą obsesyjnie walczy.

Helprin funduje czytelnikom chwile intelektualnej rozrywki na najwyższym poziomie – krytyczne spojrzenie na wiek XX, zabawę słowem i obłędnego bohatera. „Pamiętnik z mrówkoszczelnej kasety” jest kpiarski i wzruszający, nostalgiczny i krzepiący, dramatyczny i arcyzabawny – to powieść, od której trudno się oderwać.
  ***

„Prawie jak gwiazda rocka”- Matthew Quick
Wydawca: Otwarte
Premiera: 8 październik 2014

Siedemnastoletnia Amber Appleton mieszka w szkolnym autobusie z matką i psem. Traci grunt pod nogami, ale nie nadzieję. Należy do Federacji Fantastycznych Fanatyków Franksa, trenuje Chrystusowe Diwy z Korei i toczy zaciętą walkę z Joan Sędziwą. Myśli pozytywnie i zaraża innych swoją energią. Jest prawie jak gwiazda rocka. Bez kitu!

„Prawie jak gwiazda rocka”, to jedna z trzech powieści młodzieżowych Matthew Quicka. To książka o szybkim dorastaniu i sile optymizmu, który jest uniwersalnym lekarstwem na życiowe trudności.
  ***

„Dzikie serce”- Moira Young
Seria: Kroniki czerwonej pustyni #2
Wydawca: Egmont
Premiera: 8 październik 2014

Drugi tom serii „Kroniki czerwonej pustyni”!

Saba była pewna, że po tym, jak uratowała brata z rąk porywaczy, jej świat wróci do normy. Że wraz z rodzeństwem będzie prowadzić spokojne życie i że znów spotka ukochanego Jacka. Ale potężny wróg rośnie w siłę. A Jack chyba wcale nie jest tym, za kogo się podaje…
  ***

„Chłopak nikt”- Allen Zadoff
Seria: Chłopak nikt #1
Wydawca: Feeria Young
Premiera: 8 październik 2014

Osierocony i wychowany w eksperymentalnym obozie, w którym uczyniono z niego broń idealną. W zasadzie go nie ma. To znaczy jest tylko narzędziem, które odbiera wrogom jego kraju możliwość czynienia dalszych szkód. Nie ma własnego życia, własnych planów, własnych marzeń, własnych uczuć. Ma tylko swoje zadanie. I swoje sposoby. Umie myśleć i przewidywać. Umie posługiwać się zadziwiającą technologią. Jest zabójczo skuteczny i praktycznie niewidzialny, bo któż obawiałby się zwyczajnego, sympatycznego nastolatka. Czy jest w nim jakiś słaby punkt? Czy jest szczelina, przez którą można wniknąć, by go zniszczyć? Czy warto go zniszczyć? I czy on na to pozwoli? Powieść, jakiej się nikt nie podziewa. I bohaterka, jakiej on się nie spodziewa.
  ***

„Na Zawsze Ona”- Sandi Lynn
Seria: Na zawsze #2
Wydawca: Amber
Premiera: 9 październik 2014

Opowieść mężczyzny o miłości, która daje siłę do walki o szczęście i o życie…

W życiu Connora Blacka były tylko praca dla konsorcjum, którym kieruje, i kobiety – na jedną noc. Miłość, bliskość, czułość to bajki, w które przestał wierzyć. Aż pojawiła się młoda malarka Ellery i tchnęła w niego nowe życie.

Ale los wystawił ich miłość na najwyższą próbę. Przyniósł Connorowi nowe cierpienie i strach, że straci ukochaną – na zawsze.
  ***

„Dar”- James Patterson, Ned Rust
Seria: Czarodzieje #2
Wydawca: Albatros
Premiera: 10 październik 2014

Kolejny tom trylogii młodzieżowej o nastoletnich czarodziejach, autorstwa bestsellerowego amerykańskiego pisarza, lidera światowych list sprzedaży książek, Jamesa Pattersona. Whit i Wisty uciekają z rąk Nowego Ładu. Podczas powrotu do domu towarowego Garfunkel, który jest schronieniem dla ukrywających się dzieci, Whit ma dziwne wizje, w których jego zmarła dziewczyna, Celia, każe mu się oddać w ręce Nowego Ładu. Czarodziejów czekają ciężkie walki z totalitarnym reżimem.
  ***

„Rogi”- Joe Hill
Wydawca: Prószyński i S-ka
Premiera: 14 październik 2014

Premiera: Ig Perrish (Daniel Radcliffe) nie może przypomnieć sobie wydarzeń poprzedniego wieczoru. Jego dziewczyna zostaje znaleziona martwa, a on sam podejrzany o jej morderstwo. W poszukiwaniu zabójcy niespodziewanie pomocne okazują się tajemnicze rogi, które wyrastają młodzieńcowi z czoła. Dzięki nim Ig poznaje najmroczniejsze tajemnice i myśli otaczających go ludzi. Pod ich wpływem górska osada przerodzi się w istne piekło na Ziemi i nawet święci zamienią się w grzeszników. Jak znaleźć mordercę, gdy wszyscy podejrzani swoim zachowaniem zawstydziliby samego Szatana?
 ***

„Na ostrzu noża”-Patrick Ness
Seria: Ruchomy Chaos #1
Wydawca: Papierowy Księżyc
Premiera: 15 październik 2014

Pierwszy tom bestsellerowej i wielokrotnie nagradzanej trylogii Ruchomy Chaos Patricka Nessa, uznawanej za jedną z najlepszych serii dla młodego czytelnika ostatnich lat. Poruszone w niej zagadnienia i literacki kunszt autora sprawiają, że jest idealną lekturą dla dorosłego czytelnika. Prawa do jej sfilmowania zostały nabyte przez wytwórnię Lionsgate, która przeniosła na ekran filmowy między innymi „Igrzyska Śmierci”.
Tood Hewitt jest jedynym chłopcem w osadzie pełnej mężczyzn. Odkąd osadnicy zostali zarażeni Szumem, Todd słyszy wszystko, co mężczyźni myślą, a oni słyszą wszystko, co myśli on.
Za miesiąc Todd ma stać się mężczyzną, ale wśród otaczającej go kakofonii orientuje się, że miszkańcy osady coś przed nim ukrywa – coś tak strasznego, że Todd zmuszony jest uciec wraz ze swoim psem, którego prosty, lojalny głos również słyszy.
Ścigani przez wrogo nastawionych osadników, natrafiają na dziwną, milczącą istotę: dziewczynę. Kim ona jest? Dlaczego nie została zabita przez chorobę, tak jak wszystkie inne kobiety w Nowym Świecie?

Chropowata narracja Todda wciąga czytelników w zapierającą dech podróż, w toku której chłopiec stojący u progu dorosłości musi się oduczyć wszystkiego, co zna, aby pojąć, kim naprawdę jest.

  ***

„Xanth. Zakochany golem”- Piers Anthony
Seria: Xanth #9
Wydawca: Nasza Księgarnia
Premiera: 15 październik 2014

Bink jest już dziadkiem, ale kto powiedział, że seniorzy nie mogą wyruszać na wyprawy? Zwłaszcza gdy ich żony wkraczają właśnie w swoją inteligentną, a przy tym brzydką jak noc, fazę. Tym razem jednak nie jest to wyprawa Binka, lecz golema Groundy’ego. Ten maleńki człowieczek wyrusza, by odnaleźć Stanleya Parowego, smoka rozpadliniarza. Poza Binkiem i jego przyjacielem Chesterem towarzyszem golema będzie potwór spod łóżka, Chrapek. Przemiła wieloręczna istota, dla której sensem życia jest łapanie dziewcząt zwieszających nogi z łóżka za kostki. Razem, zgodnie z radą dobrego czarodzieja Humfreya, wyruszą na poszukiwanie Wieży z Kości Słoniowej, a osoba, którą tam spotkają, przesłoni im pierwotny cel wyprawy.

Czy dziewiąty tom serii Xanth skończy się dobrze dla smoka?
  ***

„Obernewtyn”- Isobelle Carmody
Seria: Kroniki Obernewtyn #1
Wydawca: Helion
Premiera: 15 październik 2014

Wielka Biel nadeszła cicho, szerząc szaleństwo i śmierć. Spływający z nieba napromieniowany deszcz otulił ziemię płaszczem zagłady. Szczęśliwcom, którzy zamieszkiwali odległe ziemie i farmy, udało się uniknąć chemicznej destrukcji. Bronili swoich nieskażonych domostw i rodzin, dokonując bezlitosnej rzezi setek uciekinierów, masowo opuszczających zatrute miasta. Teraz, kilkadziesiąt lat później, wciąż walczą o powrót do normalności.

Dla kogoś, kto — jak Elspeth Gordie — skrywa pewną tajemnicę, życie jest szczególnie trudne. Sekret, który daje jej przewagę, jest błogosławieństwem i przekleństwem jednocześnie. Jako Odmieniec, osoba obdarzona nadnaturalnymi zdolnościami, Elspeth musi uważać, by jej mocy nie poznali członkowie Rady. Gdy trafia do położonego w górach Obernewtyn, groźba zdemaskowania staje się niemal namacalna. Wtedy okazuje się, że nie jest jedyna…
  ***

„Nie uśmiechaj się, bo się zakocham”- Blue Jeans
Seria: Klub outsiderów #2
Wydawca: Jaguar
Premiera: 15 październik  2014

Kolejna część cyklu „Klub outsiderów”.
Nad pozornie idealnym związkiem Valerii i Raula gromadzą się czarne chmury. Przewrotny los zsyła dziewczynie pokusę w osobie przystojnego dziennikarza, a jej chłopak kryje pewien mroczny sekret, którego ujawnienie mogłoby przynieść wiele poważnych konsekwencji dla ich relacji Od problemów nie pozostają wolni także pozostali członkowie paczki. Ester zostanie postawiona przed wyborem jednego z dwóch darzonych przez siebie ciepłymi uczuciami chłopców, Meri czekają zmagania z zaakceptowaniem samej siebie.

Dużo kłopotów, nowi znajomi, miłość i trudne wyzwania- to czeka na bohaterów „Nie uśmiechaj się, bo się zakocham”.
  ***

„Cena odwagi”- Ewa Seno
Seria: Antilia #2
Wydawca: Feeria Young
Premiera: 16 październik 2014

Część 2 nowej sagi Antilia, której pierwszy tom zdobył sporą popularność wśród fanek gatunku paranormal romance. Dalszy ciąg losów Niny, która po śmierci rodziców yjechała z Polski do USA, a tam poznała zaskakującą prawdę o sobie: nie jest zwykłą dziewczyną, lecz potomkinią królewskiego rodu Mendelaviev, władającego piękną i tajemniczą planetą – Mandorą. Teraz musi nauczyć się korzystać z niedawno odkrytych nadnaturalnych zdolności i zrobić wszystko, by ocalić swoją ojczyznę przez zakusami armii największego wroga jej rodziców – Alexusa. Życie szykuje dla niej jednak nowe niespodzianki…
  ***

„Wojna o Ferrin”- Katarzyna Michalak
Seria: Kroniki Ferrinu #4
Wydawca: Literackie
Premiera: 16 październik 2014

Autorka ponad dwudziestu bestsellerów po raz kolejny zabiera nas do tajemniczego świata magii i zmysłów.

„Słowa bogini sprawiły, że Anaela uniosła na nią pociemniałe ze zgrozy oczy.
- Nadchodzi wojna. Najkrwawsza jaką znał ten świat. Jedna z was musi poprowadzić do niej Ferrin: ty, albo twoja córka. Wiedz, że tym razem nie będzie to Wielka Gra, a wielka rzeź. I to tobie wielkodusznie dajemy wybór. Więc, Anaelo dell’Idarei…?”

Jaką decyzję podejmie Anaela? Kto poprowadzi Ferrin i sprzymierzeńców do decydującej bitwy? Kto zwycięży? I za jaką cenę?
Wojna o Ferrin to czwarta część pięciotomowego cyklu fantasy, o bogatej i żywej fabule, zaskakujących zwrotach akcji, której bohaterowie są intrygującymi i niepokojącymi postaciami. Targają nimi wielkie namiętności: żądza władzy, miłość i nienawiść.
 ***


„Stroiciel”- Kazimierz Szymeczko
Wydawca: Literatura
Premiera: 16 październik 2014

 „Tylko ty możesz ocalić świat przed zagładą. Tylko ty jesteś w stanie pokonać zło od wieków panujące na ziemi. Tylko ty…”

Zdania, które przeczytałeś przed sekundą, brzmią jak wstęp do gry komputerowej. Co zrobisz, kiedy okaże się, że tak nie jest? Co zrobisz, gdy zrozumiesz, że to, co się dzieje, nie jest snem? Jak postąpisz, gdy odkryjesz prawdę o sobie?

Niezwykła książka o współczesnym, nie do końca idealnym świecie, i o konieczności podjęcia walki o jego ocalenie.
  ***

„Królewski skrytobójca”- Robin Hobb
Seria: Skrytobójca #2
Wydawca: MAG
Premiera: 17 październik 2014

Kontynuacja powieści „Uczeń skrytobójcy”, opowiadająca o honorze i namiętności, rozterkach serca i zemście, bitewnym szale i niebezpiecznej magii. Młody Bastard zakończył swą pierwszą misję dyplomatyczną. Zapłacił jednak wysoką cenę za wypełnienie zadania, ledwie ocalając życie i unikając kalectwa. Poturbowany i zgorzkniały, wbrew przysiędze złożonej królowi, zdecydował się na razie pozostać w Królestwie Górskim.
  ***

„Księga Portali”- Laura Gallego
Wydawca: Dreams
Premiera: 20 październik 2014

Mistrzowie Akademii Portali jako jedyni potrafią malować niezwykłe portale służące do podróżowania z miejsca na miejsce i stanowiące wielką sieć komunikacyjną i transportową w państwie Daruzji.
Dzięki stosowaniu się do sztywnych zasad i swojemu doskonałemu wykształceniu malarze portali są prawdziwymi profesjonalistami gwarantującymi najwyższą jakość techniczną wykonywanych przez nich malowideł.
Kiedy Tabit, student ostatniego roku akademii, dostaje zlecenie na namalowanie portalu dla pewnego biednego wieśniaka, nawet nie przypuszcza, że z czasem zostanie przez to uwikłany w różne intrygi i odkryje tajemnice, które zagrożą istnieniu akademii.
 ***

„Już czas”- Jodi Picoult
Wydawca: Prószyński Media
Premiera: 21 październik 2014

Od ponad dziesięciu lat Jenny Metcalf nie może przestać myśleć o swojej matce, Alice, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Jenny nie chce uwierzyć, że została porzucona, więc uparcie tropi matkę w Internecie i przegląda jej stare pamiętniki. Alice była badaczką słoni i pisała głównie o nich, ale Jenny ma nadzieję, że zapiski kryją wskazówki co do miejsca pobytu matki.

Niestrudzona w poszukiwaniach, zyskuje dwoje nieoczekiwanych sprzymierzeńców. Pierwszym jest Serenity Jones, jasnowidzka, która wsławiła się odnajdywaniem zaginionych osób – a następnie zwątpiła w swój dar. Drugi to Virgil Stanhope, zgryźliwy prywatny detektyw, który niegdyś prowadził sprawę zaginięcia Alice oraz dziwnej, być może powiązanej z nim śmierci jednego z jej współpracowników. I gdy wspólnymi siłami dążą do odkrycia prawdy, uświadamiają sobie, że zadając trudne pytania, staną w obliczu jeszcze trudniejszych odpowiedzi.

Czy więź łącząca matkę i córkę może być silniejsza niż śmierć? Czy świat, który poznajemy za pomocą zmysłów, to jedyna rzeczywistość, jakiej możemy doświadczyć?
  ***

„Angielska dziewczyna”- Silva Daniel
Wydawca: MUZA S.A.
Premiera: 22 październik 2014

Siedem dni. Jedna dziewczyna. Jedna szansa…

Madeline Hart, to wschodząca gwiazda partii rządzącej Wielką Brytanią, piękna i inteligentna, w dążeniu do sukcesu napędzana wspomnieniem ubogiego dzieciństwa. I ona ma jednak swój brudny sekret: jest kochanką brytyjskiego premiera, Jonathana Lancastera. W niejasnych okolicznościach informacja o tym dociera to nieodpowiednich ludzi. Madeline zostaje uprowadzona. Porywacze chcą sprawić, by brytyjski premier drogo zapłacił za swój grzech. Obawiając się skandalu mogącego przekreślić jego karierę, Lancaster postanawia nie angażować policji i rzecz rozwiązać nieoficjalnie. To ryzykowne zagranie, zarówno dla samego premiera, jak i dla agenta, którego zadaniem będzie odnalezienie uprowadzonej kobiety.

 Gabriel Allon, biegły zabójca, konserwator sztuki i szpieg w jednej osobie, nieraz mierzył się z niebezpiecznymi zadaniami i politycznymi intrygami. Teraz podejmie walkę z nieubłaganie uciekającym czasem, by za wszelką cenę dostarczyć Madeline całą i zdrową z powrotem do kraju. Wypełniając zadanie, pokona trasę od Marsylii i jej przestępczego półświatka, przez odludną dolinę w górach Prowansji po okazałe choć nieco już przyblakłe brytyjskie gabinety władzy. Aż wreszcie – rzecz rozstrzygnie się w zapierającej dech w piersiach kulminacji na ulicach Moskwy, miasta szpiegów i przemocy, gdzie wielu życzy Gabrielowi śmierci.

Od pierwszych stron „Angielska dziewczyna” trzyma czytelnika w nieustannym napięciu i wciąga go w trans. Powieść w boleśnie aktualny sposób przypomina o tym, że w naszych czasach pieniądze są często ważniejsze od idei. Jest też kolejnym dowodem na to, że nie bez powodu Daniel Silva został uznany za najlepszego w swoim pokoleniu autora powieści z gatunku suspensu i międzynarodowych intryg.
 ***

„Kruche więzi”- Lisa Unger
Wydawca: W.A.B.
Premiera: 22 październik 2014

Maggie i Jones mieszkają z nastoletnim synem Rickiem w The Hollows, opodal Nowego Jorku. Przytulną małomiasteczkową atmosferę zakłóca nagłe zaginięcie dziewczyny Ricka, Charlene. Śledztwo prowadzi Jones. Maggie będąca zarazem matką i doświadczonym psychologiem, czuje że stąpa po kruchym lodzie, którego pęknięcia mogą zachwiać w posadach jej rodziną.  Zdeterminowana, by odkryć prawdę, Maggie włącza się    w poszukiwania Charlene, narażając się tym samym na odkrycie dawnych sekretów, które mogą zmienić w jej życiu wszystko.
  ***

„Tak krucho”- Tammara Webber
Seria: Tak blisko #2
Wydawca:  Jaguar
Premiera: 22 październik 2014

Drugi tom bestsellerowego „Tak blisko…” Tamary Webber, historia, która wywróci twoje życie do góry nogami.

Będąc dzieckiem, Lucas Maxfield wierzył, że przyszłość jest otwartą księgą pełną cudów i z ufnością czekał na kolejny dzień… Jeden z tych dni okazał się końcem jego życia. Po tragedii, która dotknęła jego rodzinę, Lucas zwątpił we wszystko, w co kiedyś wierzył. Choć ze wszystkich sił starał się zapomnieć o przeszłości, ta nie przestała go prześladować.
Gdy Lucas spotkał na swej drodze Jacqueline, po raz pierwszy od dawna odważył się do kogoś zbliżyć. Ale czy ktoś, kogo dusza rozprysła się w drobny mak i kto wie, że w jednej chwili można stracić wszystko, zdoła znaleźć w sobie dość siły, by raz jeszcze… pokochać?
  ***

„Zbuntowani”- C.J. Daugherty
Seria: Wybrani #4
Wydawca: Otwarte
Premiera: 22 październik 2014

Po ataku Nathaniela szkoła staje się miejscem paranoicznym – jest w niej więcej strażników niż uczniów. Ceną za bezpieczeństwo podopiecznych jest ich wolność.
Zdesperowana Allie zrobi wszystko, by powstrzymać podstępnego wroga. Zgadza się nawet na udział w niebezpiecznych nocnych misjach zorganizowanych przez Lucindę. Carter i Sylvain są gotowi walczyć u jej boku. Obaj ją kochają, lecz dziewczyna musi podjąć jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu. Żaden z nich nie będzie czekać wiecznie.
  ***

„Azyl”- Joel Shepherd
Seria: Próba krwi i stali #4
Wydawca: Jaguar
 Premiera: 22 październik 2014

Wojska regenta Arrosha uderzają na armie lojalne wobec Saalshenu, ojczyzny Serrinów. Talmaad oraz ludzkie siły wspierające Serrinów zmuszone są do odwrotu. Ostatnią nadzieję wycofujących się oddziałów stanowi dotarcie do Jahnd —”Azylu”, jedynego ludzkiego miasta na ziemiach Saalshenu. Lenayińska armia maszeruje pod sztandarami Regenta. Lecz Sashandra, siostra świeżo koronowanego króla Koenyga, nie potrafi wspierać dłużej haniebnej sprawy, której obecnie służy jej naród. Aby ocalić Saalshen, a także wszystko, co kocha w Lenayin, Sasha musi stać się prawdziwą lenayińską wojowniczką; bezkompromisową, niecofającą się przed niczym, znienawidzoną i siejącą strach w sercach wrogów.
  ***

„Swobodna”- S.C. Stephens
Seria: Bezmyślna #2
Wydawca: Akurat
Premiera: 22 październik 2014

Po wplątaniu się w trójkąt miłosny, który doprowadził do niszczącej zdrady i rozpadu jej poprzedniego związku, Kiera przysięgła sobie nie powtarzać raz popełnionych błędów. Jest zdeterminowana, by już nigdy nikomu nie sprawić tak wielkiego bólu, a zwłaszcza uduchowionemu, utalentowanemu mężczyźnie, który zdobył jej serce.

Kiedy jednak ukochany Kellan wyrusza wraz ze swoim zespołem w trasę koncertową, którą ma zapewnić mu przepustkę do światowej sławy, dziewczyna zaczyna chwiać się w swoich postanowieniach szybciej niż byłaby gotowa przypuszczać…
 ***


„Zaliczenie tragedii”- Elizabeth LaBan
Wydawca: Akapit Press
Premiera: 22 październik 2014

Tim ma przed sobą trudne zadanie, już tradycyjnie zadawane uczniom ostatniej klasy – napisanie referatu o tragedii. Jednocześnie poznaje dziewczynę swoich marzeń, ale na drodze ich szczęściu stają przeszkody, a rozważania o tragedii, towarzyszące pisaniu referatu, zaczynają rzucać cień na życie uczniów.

Urzekająca, piękna powieść o pierwszej miłości, o odpowiedzialności, o osamotnieniu – i o tym, jak łatwo stracić to, co dla nas ważne.
  ***


“Pożoga”- Orson Scott Card, Aaron Johnston
Seria: Pierwsza wojna z Formidami #1
Wydawca: Prószyński i S-ka
Premiera: 23 październik 2014

Sto lat przed wydarzeniami przedstawionym w „Grze Endera” na Ziemię przybyli obcy, niosąc jej ogień i śmierć. To historia pierwszej wojny z Formidami.

Victor Delgado ledwie zdążył dotrzeć do Ziemi przed statkiem obcych. Nie miał dość czasu, by przekonać sceptycznie nastawione rządy, że istnieje realne zagrożenie. Uwierzono mu dopiero wtedy, gdy niespodziewany ogień zniszczył stacje kosmiczne, statki i kolonie.
A kiedy to się stało, tylko Mazer Rackham i żołnierze Policyjnego Oddziału Polowego potrafili poruszać się wystarczająco szybko, by stawić czoło najeźdźcy.
By dotrzeć do lądownika obcych, którego załoga pustoszy chińską prowincję, Mazer – wspierany przez chłopca, którego uratował przed obcymi – korzysta z wojskowego urządzenia drążącego tunele. Tymczasem w obliczu bezsilności ziemskich rządów Victor planuje dostać się na pokład wrogiego statku…
  ***

„Geny elfa”- Anna Orzołek
Wydawca: Poligraf
Premiera: 23 październik 2014

Pewnego upalnego dnia ustabilizowane życie dwudziestodwuletniej Sonii ulega diametralnej zmianie. Dziewczyna w najśmielszych snach nie przewidywała dla siebie takiej przyszłości. Przez pasmo następujących tragedii i niesprawiedliwy los, dojdzie do nieoczekiwanych wydarzeń. Świat fantazji znany jej z dziecięcych wyobrażeń stanie się realny. W odległym wymiarze Sonia pozna tajemnicę, którą matka skrywała przez lata. Przeznaczenie postawi na jej drodze mężczyznę, dla którego w imię miłości, gotowa będzie poświęcić własne życie. By zapewnić bezpieczeństwo sobie i bliskim przyjdzie zmierzyć się jej z bolesną prawdą. Odkryje w sobie nieznaną moc. Dobro stanie do walki ze złem. Wybór jakiego dokona dziewczyna zadecyduje o istnieniu….
Do jakich poświęceń zdolny jest człowiek w imię najwyższych wartości?
Czy miłość i poczucie odpowiedzialności za drugiego człowieka wystarczy, by zmierzyć się z przeznaczeniem?
  ***

„Krew Olimpu”- Rick Riordan
Seria: Olimpijscy herosi #5 (finał)
Wydawca: Galeria Książki
Premiera: 23 październik 2014

Mimo że grecko-rzymska załoga „Argo II” zrobiła postępy w wielu swoich misjach, herosi wciąż są daleko od pokonania Matki Ziemi, Gai. Wszyscy jej giganci powstali, potężniejsi niż kiedykolwiek wcześniej. Muszą zostać powstrzymani przed świętem bogini nadziei Spes, kiedy to Gaja planuje złożenie w ofierze dwójki herosów w Atenach. Bogini potrzebuje ich krwi – krwi Olimpu – żeby się przebudzić. Herosi mają coraz częstsze wizje straszliwej bitwy w Obozie Herosów. Rzymski legion z Obozu Jupiter, dowodzony przez Oktawiana, jest już niemal gotowy do ataku.

Chociaż pokusa zabrania Ateny Partenos do Aten, aby posłużyć się nią jako tajną bronią, jest wielka, przyjaciele wiedzą, że ogromny posąg powinien znaleźć się na Long Island, gdzie będzie w stanie zapobiec wojnie między dwoma obozami. Atena Partenos uda się zatem na zachód, a „Argo II” na wschód. Bogowie, wciąż cierpiący na rozdwojenie jaźni, nie są w stanie pomóc. Jak garstka młodych herosów ma się przeciwstawić potężnej armii gigantów Gai? Wyprawa do Aten jest bardzo niebezpieczna, ale nie mają innego wyjścia. Zbyt dużo już poświęcili. A jeśli Gaja się przebudzi, to gra skończona.
  ***

„Miasto niebiańskiego ognia”- Cassandra Clare
Seria: Dary Anioła #6 (finał)
Wydawca: MAG
Premiera: 24 październik 2014

Ciemność ogarnęła świat Nocnych Łowców. Chaos i destrukcja obezwładniają Nefilim, ale Clary, Jace, Simon i ich przyjaciele łączą siły, żeby walczyć z największym złem, z jakim kiedykolwiek się zetknęli. Brat Clary, Sebastian Morgenstern, systematycznie usiłuje zniszczyć Nocnych Łowców. Posługując się Piekielnym Kielichem, zmienia ich w istoty z koszmaru, rozdziela rodziny i kochanków, powiększa szeregi swojej armii Mrocznych. Nic na świecie nie jest w stanie go pokonać… ale jeśli Clary i jej drużyna wyprawią się do królestwa demonów, mogą mieć szansę…

Ludzie stracą życie, miłość zostanie poświęcona, cały świat się zmieni. Kto przeżyje w szóstej i ostatniej, wybuchowej części „Darów Anioła”?
  ***

„Szukaj mnie wśród lawendy. Tom I. Zuzanna”- Agnieszka Lingas-Łoniewska
Seria: Szukaj mnie wśród lawendy #1
Wydawca Novae Res
Premiera: 25 październik 2014

Piękna Dalmacja Południowa, malowniczy Półwysep Pelješac, trzy siostry, trzy historie, trzy miłości.

Czy można zapomnieć o zdradzie i niespełnionych obietnicach? Mówi się, że każdy zasługuje na drugą szansę, ale czy takim dobrodziejstwem Zuzanna obdarzy Roberta?  Nie tak łatwo przecież zamknąć karty przeszłości i napisać nową opowieść o wspólnym życiu.Zuzanna to pierwszy tom historii trzech kobiet w gorących chorwackich klimatach. Opowieść o tym, jak łatwo i szybko można zniszczyć wszystko, co w życiu najcenniejsze i jak trudno potem, to odzyskać.
  ***

„Księżyc nad Rubieżą”- Ilona Andrews
Seria: Na krawędzi #2
Wydawca: Fabryka Słów
Premiera: 31 październik 2014

Pradawna magia jest wygłodniała.
Jeśli nie będziesz uważać, pochłonie i ciebie.

Kiedy Cerise dorastała wmawiano jej, że magia to dar, rzadki talent, który w oczach dziewczyny najczęściej okazywał się kajdanami. Jej opinia ulegnie zmianie, gdy będzie musiała zmierzyć się z agentami Dłoni.

Rubież to dziwne miejsce wciśnięte między dwie krainy. Z jednej strony znajduje się Niepełnia, pozbawiona czarów sfera technologii, zasad i papirologii – miejsce w którym William zarabiał na życie. Po drugiej leży Dziwoziemia rządzona prawami magii, gdzie władają rody o błękitnej krwi. Choć tam urodził się William, był w niej wyrzutkiem i skazańcem. Rubież zaś nie należała do żadnego ze światów. Idealne miejsce dla kogoś, kto nigdzie nie pasował.
Gdy skrzyżują się ścieżki Williama i Cerise, polecą iskry. Tych dwoje musi jednak podjąć współpracę, by odnieść sukces i… przeżyć.

***
Filmy:


„Annabelle”
Premiera: 3 październik 2014

John Form znajduje idealny podarunek dla swojej ciężarnej żony Mii — piękną i rzadko spotykaną starodawną lalkę ubraną w śnieżnobiałą suknię ślubną. Radość Mii z prezentu nie trwa jednak długo. Pewnej straszliwej nocy para zostaje napadnięta w domu przez wyznawców szatana, którzy brutalnie atakują małżonków. Jednak rozlana krew i przerażenie to nie wszystko, co po sobie pozostawią. Okultyści wywołają istotę tak złą, że nic z tego, co uczynili, nie będzie w stanie równać się ze złowrogą bramą do świata przeklętych, jaką stanie się... Annabelle.


 ***

„Joe”
Premiera: 3 październik 2014

Historia byłego więźnia, który na swej drodze spotyka nastolatka, Gary'ego, i jego lekkomyślnego ojca alkoholika.


 ***

„Czworo do pary”
Premiera: 3 październik 2014

Ethan (Mark Duplass) i Sophie (Elisabeth Moss) przeżywają kryzys małżeński. Za radą terapeuty (Ted Danson), wynajmują dom za miastem, w którym mają spędzić weekend. Jak zapewnia psycholog, pary wracają stamtąd zupełnie odmienione. Początkowo zabawny i romantyczny pobyt zmienia się w obliczu pewnego odkrycia. Okazuje się, że Ethan i Sophie nie są jedynymi lokatorami posiadłości. Wobec niezwykłego spotkania, będą musieli spojrzeć na swój związek z zupełnie innej perspektywy i wyjaśnić, czy wciąż są tymi samymi osobami.


 ***

„Zaginiona dziewczyna”
Premiera: 10 październik 2014

Wizjonerski thriller w reżyserii mistrza gatunku Davida Finchera, nominowanego do Oscara twórcy: "Social Network", "Ciekawego przypadku Benjamina Buttona", "Podziemnego kręgu", "Gry" i "Dziewczyny z tatuażem", ekranizacja bestsellerowej powieści Gillian Flynn. Młoda kobieta znika bez śladu w przededniu piątej rocznicy ślubu. Wszystkie podejrzenia padają na męża, który wspierany przez swą siostrę postanawia dowieść swojej niewinności i rozwiązać zagadkę.


 ***

„Bogowie”
Premiera: 10 październik 2014

Opowieść o buntowniku, który rzucił wyzwanie naturze, władzy i własnym ograniczeniom. To film o pierwszym udanym polskim przeszczepie serca dokonanym przez prof. Religę w Zabrzu. Dramat nieudanych operacji, walka o każde uderzenie serca, wielkie ambicje i bolesne porażki, samotność geniusza, który stanął sam przeciwko swoim mentorom i rozpoczął rewolucję w polskiej medycynie. Jaką cenę musiał zapłacić za sukces?


 ***

„Pudłaki”
Premiera: 10 październik 2014

Mały, osierocony chłopiec, wychowany przez pudełkowych trolów, próbuje uratować przyjaciół od nikczemnego niszczyciela szkodników.


 ***

„Dracula Historia Nieznana”
Premiera: 17 październik 2014

"Dracula: historia nieznana" łączy historię autentycznej postaci historycznej, walczącego z Turkami Vlada Palownika, z legendą o wampirze Drakuli. Główny bohater (w tej roli Luke Evans) będzie musiał podjąć decyzję: czy sprzedać diabłu swoją duszę, w wyniku czego jego kraj będzie wolny od inwazji tureckiej.


 ***

„Sędzia”
Premiera: 17 październik 2014

W filmie "Sędzia" Downey wciela się w rolę Hanka Palmera, adwokata z wielkiego miasta, który powraca w rodzinne strony. Na miejscu dowiaduje się, że jego owdowiały ojciec, sędzia (Duvall), jest podejrzany o popełnienie morderstwa. Hank postanawia dotrzeć do prawdy, a w trakcie swoich poszukiwań odnawia relacje z rodziną, z którą stracił kontakt wiele lat wcześniej.


 ***

„Dla ciebie wszystko”
Premiera: 17 październik 2014

Dawson Cole (James Marsden) to chłopak wychowywany w rodzinie uważanej w miasteczku za najbardziej niebezpieczną. Jego rodzinna skłonna jest do przemocy, ma problemy z alkoholem i jest zamieszana w sprawy związane z narkotykami. Amanda Collier (Michelle Monaghan) to dziewczyna, która wychowywana była w tradycyjnej rodzinie. Wartości, które jej przekazano sprawiły, że chce zostać nauczycielką.  Różnice pochodzenia oraz nieprzychylni ludzie sprawiły, że tych dwoje nie mogło być razem, choć oboje bardzo tego pragnęli. Dawson, który w młodości zabił niechcący człowieka nie może się z tym pogodzić. Pokutuje za dawne winy żyjąc samotnie i pracując na platformach wiertniczych. Amanda wyszła za mąż, ma trójkę dzieci, ale mimo to nie może zaznać szczęścia. Po latach dawni kochankowie spotykają się w rodzinnym miasteczku z okazji pogrzebu starego przyjaciela. Uczucia, którymi kiedyś się darzyli powracają, ale przeszłość i konflikty również powracają ze zdwojoną siłą.


 ***

„Furia”
Premiera: 24 październik 2014

Pod koniec II wojny światowej, w kwietniu 1945 roku, wojska alianckie przygotowują swój ostateczny atak na europejskim teatrze wojny. Zahartowana w boju załoga czołgu Sherman pod dowództwem sierżanta Wardaddy'ego (Brad Pitt) znajduje się na tyłach wroga. Żołnierze podejmują heroiczną decyzję przeforsowania linii ognia i wkroczenia do serca nazistowskich Niemiec. Wardaddy i jego ludzie muszą stanąć do walki z liczniejszymi oddziałami wroga.


 ***

„Udając gliniarzy”
Premiera: 24 październik 2014

Dwóch kumpli przebiera się za gliniarzy na imprezę kostiumową. Zbieg okoliczności chce, że zostają uznani za prawdziwych stróżów prawa i uwikłani w mafijne porachunki.


 ***

„Rogi”
Premiera: 31 październik 2014

Ig Perrish (Daniel Radcliffe), budząc się po nocnej imprezie, zauważa, że z jego czoła wyrastają czerwone rogi. Niedługo odkrywa, że skrywają one moc, która może zmusić każdego by wyjawił swoje najmroczniejsze grzechy i najskrytsze pragnienia. Moc tę wykorzystuje, gdy próbuje znaleźć sprawcę, który zgwałcił i zamordował jego dziewczynę.


   ZWIASTUN PL

***

„Klub Jimmy'ego”
Premiera: 31 październik 2014

Stworzyć młodzieżowy klub. Miejsce, w którym można się uczyć, wymieniać poglądy, otwarcie mówić o tym, co się myśli, bawić się, tańczyć. Czy to grzech? Na irlandzkiej prowincji lat dwudziestych ubiegłego wieku, nikt by się na coś takiego nie odważył. Nikt, poza Jimmym Graltonem


 ***

„[REC] 4: Apokalipsa”
Premiera: 31 październik 2014

Angela Vidal, młoda reporterka telewizyjna, która z pomocą ekipy straży pożarnej dostała się do kamienicy została zakażona tajemniczym wirusem. Uratowana przez grupę antyterrorystyczną, przewieziona jest do tymczasowego miejsca kwarantanny o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Zamknięta na starym tankowcu, znajdującym się wiele mil od brzegu zostaje odizolowana od świata zewnętrznego w celu szczegółowych badań.
Chyba każdy znajdzie tu coś dla siebie prawda? Koniecznie piszcie co kupujecie, a na co chętnie wybralibyście się do kina!

A ja coś czuję, że niedługo będę wyglądać tak:


Pozdrawiam!

19 komentarzy:

 1. Niezbędnik Obserwatorów Gwiazd od jakiegoś czasu stoi na półce (oczywiście inne wydanie). Z tego co wymieniłaś nic mnie do siebie nie ciągnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I u mnie na półce gości "Niezbędnik..." ze starą okładką, która nawiasem mówiąc, widaje mi się o wiele ładniejsza :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Według mnie też lepiej wygląda. Chociaż jak widziałam wydawnictwo wydaje książki autora w określonej oprawie i jest to bardzo fajne. Niektórym takie "rysunkowe" okładki się podobają. Ja osobiście nie jestem ich fanką:)

   Usuń
 2. "Cztery" po prostu musi wpaść w moje ręce ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja "Niezgodną" znam tylko z filmu i mimo, że to bardzo moje klimaty, jakoś mnie nie przekonała...
   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Tyle książków :O

  Zapraszam do mnie ;)
  http://ravenstarkbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest w czym wybierać ;-)
   Dziękuję za zaproszenie i pozdrawiam!

   Usuń
 4. Och, okej. Jestem już i komentuję. :) Z pewnym opóźnieniem - jak to ja, no ale.
  A jeszcze - zanim zapomnę - to tak odnośnie twojego problemu z nie pokazywaniem się notki na bocznym pasku - nie mam pojęcia co jest tego przyczyną i w ogóle. :( Mnie też się nieraz tak robi i w sumie nie wiem czy jest sposób, żeby to naprawić. :(
  "Cztery" muszę przeczytać, jeśli nie dla - samego Cztery, którego kocham (no może oprócz wersji Cztery z "Allegiant", gdzie autentycznie narracja pani Roth się totalnie nie udała i myślałam, że zgłupieję przy niektórych rozdziałach, to dlatego, że jest to... prequel "Niezgodnej" i ciekawa jestem życia Cztery z przed Nieustraszoności. :) Więcej już nie piszę, bo z tego co wiem - Patka nie czytała trylogii, a ja nie chcę być tą spoilerującą. :)
  "Kochając syna" brzmi naprawdę poruszająco, a to dobrze, bo teraz, na jesieni szukam takich naprawdę mocnych książek. Wyciskających łzy z oczu... Z życiowym przesłaniem... Tak w ogóle, to ta autorka ma dwie inne książki, z tego co widzę na lubimyczytac, w tym "Motyla", którego niemal wszyscy chwalą, także dobrze to rokuje. :) Będę musiała się rozejrzeć za jej nazwiskiem na Targach.
  "Trupiarz" o ile historia zapowiada się naprawdę mrocznie i zupełnie nie w moim stylu, o tyle jestem nią NIESAMOWICIE zainteresowana. Sam tytuł działa na mnie przywołująco i nie mam pojęcia czemu, ale strasznie bym chciała, żeby ta pozycja znalazła się w moich rękach. Albo przynajmniej w bibliotece. No i główny bohater. "Czarujący" dziewiętnastolatek... Mmm... Myślę, że poczekam na jakieś opinie o tej powieści i jeśli ktoś utwierdzi mnie w przekonaniu, że książka jest tak dobra jak myślę, że może być, to naprawdę ją będę szukać. :)
  "Mroczny zakątek" - i powtarza się sytuacja z poprzedniej książki. Znów - mimo, że historia wydaje się naprawdę mroczna, thrillerowska i totalnie nie w stylu Sherry, to jestem nią na swój sposób oczarowana i zafascynowana. Nie mam pojęcia z czego to się bierze. Czyżby wpływ zbliżającego się Halloween? W każdym razie, również i recenzji tej pozycji będę wyczekiwać i kto wie, jak to się wszystko skończy. Jako czytelnik jestem nigdy nie zaspokojona i poszukuję nowych wyzwań, także... Czemu nie? :) Poza tym, ostatnio łapię się na tym, że coraz częściej miewam ochotę na spróbowanie czegoś innego. Znaczy nadal kocham YA, NA i fantasy, ale... nachodzi mnie ochota na coś czego jak dotąd nie czytałam. Jak horrory. Jak thrillery. Nadal mam do nich dystans, ale ogromnie mnie ciekawią...
  "Wszystko o czym marzysz" - I kolejna powieść o przyjaźni! Cudownie! Czegoś takiego mi potrzeba, a mam dziwne wrażenie, że skoro wydawcą jest Muza, to Patka niedługo będzie miała szansę poznać ten tytuł, czyż nie? :D Jeśli tak, to będę naprawdę szczęśliwa mogąc poznać recenzję kogoś, kogo opiniom wierzę całym sercem. :) Ale już ogólnie sam zarys fabuły i te trzy bohaterki, tak od siebie różne, a z drugiej, podobne - bardzo mi się podoba i wydaje się naprawdę podnoszący na duchu. A że zbliża się zima, a z nim moja coroczna depresja, muszę już teraz zbierać zapasy pozytywnych pozycji. :)
  "Niezbędnika obserwatorów gwiazd" nadal nie mam, ale w sumie teraz się cieszę, że nie kupiłam tamtej wersji z czarną okładką. Bo po pierwsze - ostatnio widząc swoje ciemne książki (w sensie okładki) na półce, strasznie się wkurzyłam i postanowiłam, że chcę aby moja biblioteczka była kolorowa, więc ograniczę kupowanie pozycji w ciemnych okładkach, a po drugie - ta niebieska podoba mi się O WIELE BARDZIEJ! Bo jest... niebieska! A sama historia zapowiada się świetnie, także koniecznie będę musiała ją zdobyć. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Filip" - wydawnictwo YA! szalenie jasno zabłysło w moich oczach, bo nie dość, że wraz z Grupą Wydawniczą FOKSAL wydają same cudeńka, to jeszcze zachowali oryginalną okładkę Mary, dla której straciłam głowę! <3 Ogólnie, kocham motyw wody w grafice, a jeśli dodatkowo mamy taką ładną, błyszczącą czcionkę... Zarówno jako grafik, jak i czytelniczka marząca o pięknym księgozbiorze, byłam bardzo usatysfakcjonowana trzymając ją w rękach. :) A odnośnie samego "Filipa" to naprawdę zapowiada się szalenie ciekawa opowieść, na której - myślę - mógłby powstać superciekawy film! :) Zdecydowanie będę się rozglądać za tym tytułem. :)
   "Serafina" <3 Czekałam, czekałam i czekałam i MOWY NIE MA, żebym tej książki nie kupiła. I nawet nie będę czekać na recenzje innych. Po prostu sobie zamówię, bo nie dość, że okładka jest śliczna (chociaż do pięt nie dorównuje oryginałowi, w którym się zakochałam) to jeszcze opowiada o smokach! A ja... KOCHAM SMOKI. <3 To moja autentyczna słabość i chcę się przekonać, czy ta opowieść okaże się tak dobra, jak to mówią o niej w Ameryce. :)
   Odnośnie Cindy Williams Chimy, to nadal nie przeczytałam "Dziedzica wojowników" chociaż mam go na półce już... jaaaaakiś czas. I strasznie mnie to dołuje. W ogóle smutno mi, że mam tyle książek i ebooków w kolejce (serio, jak ostatnio je wszystkie liczyłam razem, to wyszło ponad 400), przy zerowym liczniku wolnego czasu. :(
   "Moja mroczna strona" - okładka mi się niezbyt podoba, ale zapowiedzi tego tytułu na FB sprawiły, że po prostu zapałałam do książki sympatią, mimo że jej jeszcze nie czytałam ^^ No, ale kurczę! Czekolada! CZEKOLADA, od której jestem uzależniona do deski grobowej! Też pewnie kiedyś ta pozycja wyląduje u mnie na półce :D Ale podejrzewam, że nie szybko... przy tych moich bardziej naglących premierach...
   "Białe jak śnieg" wyglądają SUPER interesująco, ale najpierw muszę sobie kupić tom pierwszy, do którego się przymierzam od paru miesięcy. A teraz jeszcze gdy jest coraz więcej recenzji i ludzie mnie tylko zachęcają... Ach. Jak tu na to wszystko znaleźć czas? Jak? Poza tym, słyszałam, że to taka opowieść trochę jak o Czerwonym Kapturku czy coś takiego, więc... ta wiedza działa mnie z jeszcze większym magnetyzmem. :)
   "Piąta Fala"! W KOŃCU, W KOŃCU, W KOŃCU! <3 A Patka nadal nie przeczytała jedynki, czyż nie? :D Ale teraz będzie miała jeszcze większą motywację! :D Ja osobiście KOCHAM jedynkę, wzbudzała ona we mnie tak wielkie emocje... I jeszcze Zombie, w którym się autentycznie zakochałam... Kurczę, odliczam dni od daty, kiedy w końcu nabędę ten tytuł. Nie wiem czy go sobie nie zamówię w ramach urodzinowego prezentu od Sherry dla Sherry ^^ Jako, że umówiłam się z rodzicami, że oni mi podarują w tym roku nowy telefon, to ja sobie muszę sprawić też jakiś papierowy prezent, nie? :D A na "Piątej Fali" się nie zawiodę. Nie mogę się zawieść! W końcu to PIĄTA FALA <3
   "Wybacz mi, Leonardzie" ogólnie nie wiem czy tej książki, "Niezbędnika" i "Prawie jak gwiazda rocka" nie zamówię sobie razem. Albo nie kupię ich razem. Dobrze, by było, gdyby był pakiet, ale z tego co widzę, to się na niego nie zapowiada, także będę musiała to jakoś wszystko sobie przekalkulować. Ale generalnie fabuły wszystkich trzech tytułów młodzieżowych od pana Quicka brzmią świetnie i jestem niezmiernie ciekawa jak to się wszystko dalej potoczy... I te ładne kolorki okładek!

   Usuń
  2. "Pamiętnik z mrówkoszczelnej kasety" - mój Boże, jak opis tej książki brzmi cudownie! Poza tym mam dziwne wrażenie, że książki tego autora mogą zdobyć moją sympatię, dlatego KONIECZNIE muszę je nabyć. Najlepiej równocześnie ^^ Poza tym, teraz, gdy rozpoczęła się jesień i już wkrótce nadejdzie zima (pewnie nie śnieżna, ale wiadomo. To Polska) "Zimowa opowieść" będzie znów na czasie! :D
   "Krwawego szlaku" nadal nie zdobyłam, więc chwilowo "Dzikie serce" mnie nie interesuje, co jest dobre, bo już i tak moja lista "książek do zdobycia" pęka w szwach.
   "Chłopak nikt" szczerze mówiąc, jak tak popatrzyłam na okładkę, to spodziewałam się jakiegoś kryminału, a później zerknęłam na opis i... serio? Nastolatek?! Jestem zaskoczona! I znów - zafascynowana! Trochę się obawiam tego, że fabułą zostanie spłaszczona do poziomu młodzieży, a tym samym będzie naiwna i płytka. I że wątek romantyczny przysłoni wszystko inne. Znaczy, nie zrozum mnie źle - jestem romantyczką i KOCHAM wątki romantyczne, ale te naprawdę dobrze rozwinięte. Natomiast powieści młodzieżowe... Ach, zobaczymy. Czekam na recenzje innych blogerów. :)
   HA! Mam ebooka "Na zawsze" - Sandi Lynn i się do niego przymierzam, także pewnie (o ile wszystko pójdzie dobrze) w listopadzie uda mi się wyskrobać recenzję na temat tej pozycji. :) Jestem ciekawa czy będzie równie udana co inne książki NA, wydawane przez Amber. Ale kurczę - serio wydawnictwo nie widzi nic złego w rozdzielaniu książek na pół i wyzysku biednych czytelników? I w niezmienianiu okładek przez co wszystkie ich NA wydają się być z jednej serii? :/
   O pierwszym tomie "Czarownicy" bodajże, słyszałam naprawdę negatywne recenzje i postanowiłam na razie dać sobie spokój z tą trylogią. :( Dlatego "Dar" również wykreślam z mojej listy zakupów i... czytam notkę dalej...
   "Rogi"! Nie wiem czy czytałaś moją odpowiedź na twój komentarz na Feniksie, ale to właśnie ebooka tej książki mam zamiar przeczytać w ramach horroru na Halloween ^^ Jeju, znów ujawnia się nasza czytelnicza telepatia! :D Ogólnie rzecz biorąc, też biorę się za nią głównie ze względu na fakt, iż niedługo będzie film z Danielem, a tak poza tym to... W końcu autor to syn Kinga, więc... będę miała się okazję przekonać, czy synek króla horrorów dorównuje ojcu. :) (którego nie znam, tak swoją drogą ^^)
   Przykro mi, że "Na ostrzu noża" znów jest w zapowiedziach. ;( Naprawdę chciałabym, aby teraz premiera doszła do skutku, tym bardziej, że jest w moje urodziny i też zamówiłabym sobie ją jako prezent <3 Od Sherry dla Sherry, a co! Papierowy Księżycu - LICZĘ NA WAS.
   Seria Xanth mnie przeraża, bo fakt, że to już dziewiąty tom... a końca chyba nie widać...
   "Obernewtyn" - rany. Co za nazwa. Nie mam pojęcia jak to wymówić. A o samej książce pierwsze słyszę! Ale muszę przyznać, że jakoś nie czuję się zainteresowana tą pozycją. A przynajmniej na razie nie. Może jakaś recenzja rozbudzi we mnie fascynację, ale chwilowo opis brzmi niezbyt oryginalnie, i to sprawia, że jakoś... nie mam ochoty na kolejną młodzieżówkę, jakich wiele na rynku czytelniczym. A przynajmniej nie teraz, na jesieni. ;)
   Do książek Blue Jeans się przymierzam, ale szczerze mówiąc trochę się też ich boję, bo podobno są strasznie przesłodzone. :o Myślę, że jeśli już miałabym zacząć swoją przygodę z piórem Blue Jeans, to sięgnęłabym po chronologicznie pierwsze "Piosenki dla Pauli" (czy jak to się tam...). Ale okładka jest słodka. W sensie, naprawdę słodka ^^ I błękitna! <3
   Odnośnie Ewy Seno, to na razie nie planuję zaczynać swojej przygody z piórem tej pani, ale wszystko się może zmienić, jeśli Patka pozytywnie oceni "Tatuaż z Lilią" :D Na razie jestem do samej książki bardzo negatywnie nastawiona, mimo tych wszystkich pozytywnych opinii, także... czekam, czekam. :D

   Usuń
  3. "Kroniki Ferrinu" z tego co słyszałam, są pełne absurdów. Nawet czytałam pewne fragmenty z tych książek i śmiałam się z kolejnych beznadziejnych zdań, jak głupia. Z panią Kasią chciałabym zacząć swoją przygodę, ale tę młodzieżową serię sobie odpuszczę. Naprawdę mam już dość czytelniczych rozczarowań z polskimi autorami na koncie. ;)
   Opis "Stroiciela" jest taki... niepełny. Tajemniczy. I nie powiem - w pewien sposób fascynujący, ale fakt, że autorem jest Polak.. trochę utrudnia sprawę. I chyba tym razem również, poczekam na recenzje innych blogerów, bo nie dość, że nie mam zaufania do naszych rodaków (w sensie pisarzy), to jeszcze wydawnictwa też nie kojarzę...
   "Księga portali" i wiadomo kto jest wydawcą, skoro jest taka piękna okładka! :D A skoro Dreams, to trzymam kciuki, żeby egzemplarz recenzyjny wylądował u Patki, bo będę wyczekiwać recenzji z niecierpliwością! :)
   Proza Jodi Picoult dopiero przede mną. :) To znaczy, czytałam już książkę, którą napisała wspólnie z córką, ale to była książka dla młodszej młodzieży, pełna słodyczy i... OBRAZKÓW <3 więc nie wliczam jej do powiedzmy... "prawdziwego" dorobku tej autorki. :) Najchętniej, swoją przygodę z tą panią zaczęłabym od "Bez mojej zgody", której oglądałam jakiś czas temu ekranizację, ale muszę przyznać, że opis "Już czas" też wygląda bardzo zachęcająco. :) Ale ta okładka... Taka... nijaka... :(
   ŁO! "Angielska dziewczyna" i jaki opis! Mam wrażenie, że zdradza trooochę za dużo, co jednak nie zmienia faktu, że o samym Silvie słyszałam (ma nazwiska mojego ukochanego piłkarza <3) co nieco i to raczej same superlatywy! Także zastanowię się, gdy już poczytam opinie. :)
   "Kruche więzi" i... o kurczę! Coś ze mną ostatnio jest naprawdę nie tak, skoro gardzę paranormalami, które kocham, na rzecz thrillerów/kryminałów/powieści akcji, których zazwyczaj nie czytuję... To chyba wpływ tej magicznej pory roku. :) Ogólnie rzecz biorąc, strasznie podoba mi się, że tym razem kryminał skupia się na nastolatce ściśle powiązanej z rodziną śledczego. :) I że główną bohaterką nie jest sama śledzcza, a jego żona. I że mają syna. I że mieszkają pod Nowym Jorkiem, o którym Sherry skrycie marzy :D
   "Tak krucho" i O MÓJ BOŻE! <3 Tak STRASZNIE cieszę się z tej premiery! Co prawda "Tak blisko" nadal nie zdobyłam, mimo że bardzo tego pragnę, bo samą książkę pokochałam, o czym ci już pisałam, a "Tak krucho" zapowiada się NAPRAWDĘ CUDOWNIE! Perspektywa Lucasa... Już czuję, że straciłam głowę...
   "Zbuntowani"... Tę serię teraz chyba czytam jedynie ze względu na mroczny klimat i Sylvaina, któremu oddałam serce po drugim tomie (mimo, że w jedynce go nie bardzo lubiłam - łagodnie rzecz ujmując) bo ogólnie rzecz biorąc, główna bohaterka zrobiła się... (nie przeklinaj Sherry, nie przeklinaj)... ciamajdą wykorzystującą swoich przyjaciół i nie licząca się z chłopakami, których, podobno, kocha. I ten trójkąt miłosny... Nie będę spoilerować, bo wiem że ta seria jest dopiero przed Patką, ale... nie podoba mi się, że autorka zrezygnowała z trylogii na rzecz pięciotomowej serii. Uważam, że gdyby zmieściła tą historię w trzech tomach, to całość wypadłaby znacznie lepiej. :/ Tak czy inaczej, książkę kupię. Prawdopodobnie na Targach w Krakowie...
   O! Kolejna książka S.C. Stephens! Nawet ostatnio dostałam "Bezmyślną" od koleżanki w formie ebooka i najchętniej zabrałabym się za nią od razu, bo zapowiada się fajnie (mimo krytyki innych blogerów), ale ilość stron mnie przeraża. Chyba jednak poczekam z lekturą do... ferii? :o Które - nawiasem mówiąc, w tym roku wypadają chyba w marcu? :(
   "Zaliczenie tragedii" - nie mam pojęcia czemu tak się stało - czy to wina okładki i śniegu, czy też to pisanie referatu o tragedii i przeżywanie jej podczas pracy, czy też to inny powód, którego teraz nie pamiętam - ale kurczę. Ta książka kojarzy mi się z "Baśniarzem"! A to oczywiście sprawia, że jestem niesamowicie jej ciekawa! I koniecznie będę musiała ją zdobyć!

   Usuń
  4. Orson Scott Card mnie kiedyś zabije tymi wszystkimi książkami rozgrywającymi się w uniwersum "Gry Endera". :o Jak ja te wszystkie powieści zdobędę?!
   "Geny Elfa" jestem na nie. Nie przekonuje mnie opis, nie przekonuje mnie okładka, ani wydawnictwo. No i autorka jest polką. NIE, NIE, NIE.
   Na Zeusa. I doczekałam się jej! Doczekałam się "Krwi Olimpu"! Odliczam dni od Targów, a tym samym chwili kiedy kupię sobie tę powieść. Gdy już ją zdobędę, porzucę wszystko co w danej chwili będę czytać i zacznę właśnie ją. Ale nie mogę uwierzyć, że to finał. Koniec. Ewidentny. :( Mój kochany Percy! :( Jeśli on zginie, to jadę do Ameryki błagać Riordana o jego wskrzeszenie. Tak samo sprawa będzie się miała z Annabeth czy Leo. Ale więcej już nie piszę, bo też wiem, że "Olimpijscy Herosi" jeszcze przed Patką. :) Dodam jeszcze tylko, że cieszę się, że Riordan już zapowiedział swoją nową serię, bo chyba bym psychicznie nie wytrzymała, bez jego książek. :( No i mitologia nordycka... BRZMI CUDOWNIE <3
   Odnośnie tworów pani Lingas-Łoniewskiej, sprawa ma się tak, że po tym jak niemal wszyscy blogerzy czytujący prozę tej pani ją wychwalają, i ja trochę poddałam się emocjom i postanowiłam dać jej szansę, ale raczej nie mam ochoty ryzykować kupna, gdy wokół tyle premier, na które czekam z zapartym tchem. Raczej postaram się przepytać znajomych czy nie mają ebooka, albo... poszperam w bibliotece. :)
   Ilona Andrews! Ileż to się ja nie nasłuchałam, jaka ta autorka jest cudowna i w ogóle. Że tak wspaniale pisze, że ma tak wspaniałych bohaterów, tak wspaniałą akcję i rozwiązania fabularne... Wychodzi na to, że będę musiała niedługo dać w końcu jej szansę ^^ Ale w sumie urban fantasy to ja mogę czytać zawsze i wszędzie, także... nie trzeba mnie jakoś specjalnie zachęcać. :D

   No i filmy! Kurczę, sporo tych książek było ^^
   Rany. Widzę ten plakat "Anabelle" i kompletnie nie mam ochoty włączać zwiastuna. KOMPLETNIE. Zwłaszcza, że dochodzi dziewiąta, a za parę godzin pewnie pójdę spać. A za oknem jest ciemno. Brr. Wybacz Patko, ale nie mogę. Po prostu za bardzo się boję tego, co mogę zobaczyć w tym video. Ale generalnie wiesz, że nie przepadam za horrorami, także sam film nie jest dla mnie. :)
   O Nicholas Cage! Mój brat go strasznie lubi, także na pewno to film dla niego. ;) Ogólnie rzecz biorąc, o ile ksiązkowo mam ochotę jesienią na te wszystkie kryminały, thrillery i tak dalej, o tyle filmowo kompletnie mnie nie kręcą. A wręcz przeciwnie. Nie lubię agresji, brutalności, znęcania się nad dziećmi i tym podobnych, więc nie jestem pewna, czy to produkcja dla mnie. Ale jak mój brat będzie oglądał, to kto wie? Może i ja się skuszę?
   "Czworo do pary" zapowiada się fajnie. I jak na razie chyba to jedyny film dla mnie, ale komentuję notkę na bieżąco więc może jeszcze coś znajdę ^^ Ogólnie rzecz biorąc, ostatnio sobie postanowiłam, że postaram się oglądnąć jak najwięcej filmów Woody'ego Allena, a skoro to jest najnowsza produkcja... Czekam aż nie wyląduje w sieci. ;)
   Odnośnie tej "Zaginionej dziewczyny" to akurat zwiastun tego filmu leciał bodajże w kinie tuż przed "Więźniem Labiryntu" i już wtedy autentycznie zaciekawiłam się tym tytułem. Mimo, że to znów thriller/kryminał to chyba akurat tej produkcji byłabym w stanie dać szansę. :) Zapowiada się mega interesujące widowisko i skomplikowana intryga, dlatego pewnie kiedyś zdecyduję się poznać ten tytuł. ;)
   "Bogowie"... Nie lubię polskich filmów, tak samo jak nie lubię polskich książek ^^ Dziwne, nie? Zwykle po prostu te nasze filmy wcale nie wydają mi się śmieszne, aktorzy mnie irytują, a fabuła nie porywa. I nie wiem czy w tym przypadku nie byłoby podobnie. Bo jedyne co mi się podobało w zwiastunie to animacja nazwy na koniec ^^
   "Pudłaki"! O jakie słoooodkie! <3 Pewnie też kiedyś oglądnę i choć nie prędko, to mam nadzieję, że nie zapomnę o tej produkcji, bo zwiastun jest naprawdę uroczy. ;)

   Usuń
  5. "Dracula" i ta cudowna grafika! Nie no, nie ma opcji, żebym nie zobaczyła tego filmu! Czekałam na niego z wielką niecierpliwością i choć podejrzewam, że nie będę miała okazji wybrać się do kina na seans, to jednak mam nadzieję, że się mylę. ;( Bo wyobraź sobie, zobaczyć to wszystko na wielkim - naprawdę wielkim ekranie! :D
   "Sędzia" z Robertem Downey'em Jr! Jak pewnie wiesz, to jeden z moich ulubieńców, jeśli o aktorów chodzi, dlatego boli mnie serce, że cały październik mam naszpikowany nauką i innymi bzdurnymi rzeczami, bo naprawdę na tą produkcję chyba najchętniej bym się wybrała do kina. A później na "Draculę" :D Cała historia zapowiada się fajnie i jeśli bohater będzie tak zabawny jak myślę, to zazdroszczę wszystkim, którzy wybiorą się na niego do kina!
   Kurczę, w tym momencie mój Internet się zbuntował i nie chce wyświetlać zwiastunów, dlatego będę musiała oceniać filmy po opisach. :( Co jest smutne, ale okej.
   "Dla ciebie wszystko" brzmi bardzo fajnie, tym bardziej ta część o różnicach między głównymi bohaterami! Jak z powieści NA :D On - niegrzeczny chłopak, Ona - z dobrej rodziny ^^ To bardzo pozytywnie działa na moje podejście do tej produkcji. :) Poza tym, lubię Marsdena. :) Przekonujący w swoich rolach, więc kto wie? Może się skuszę?
   Nie lubię filmów o wojnach, tak samo jak nie lubię książek o wojnach. Nawet Pitt mnie nie przekonuje do "Furii" niestety...
   O! "Udając gliniarzy"! Zwiastun tego filmu też był przed "Więźniem Labiryntu" także mogę tylko powiedzieć, że jak tak go oglądałam, to nie wiem czemu, ale pomyślałam o "21 Jump Street" :D Wygląda to całkiem ciekawie, zwłaszcza ten aspekt komediowy, więc pewnie kiedyś jak znów poczuję ochotę na jakiś głupiutki filmik, go sobie obejrzę. :)
   "Rogi"! Jak tylko przeczytam książkę i dowiem się czy historia jest warta zachodu, jeszcze raz włączę sobie zwiastun, aby przekonać się jak wypada w stosunku do pierwotnej wersji. :) Ale kurczę. Daniel w kolejnym horrorze! Szaleje chłopak!
   "Klub Jimmy'ego” jak ja strasznie żałuję, że nie mogę obejrzeć zwiastuna tego filmu! Bo opis brzmi naprawdę fajnie, ale jednak to zwiastun jest miernikiem tego co będzie można zobaczyć po wejściu na salę kinową. Głupi internet! :( Jutro odwiedzę cię pewnie po szkole ponownie :D Ale już teraz myślę, ba - jestem pewna, że to film w moim stylu. :)
   "[REC] 4: Apokalipsa” CZTERY? A co to "cztery" oznacza? :o To jakaś seria filmowa? :o W każdym razie, jakoś na razie nie czuję się zainteresowana. Może jutro, gdy już zerknę na zwiastun... Ale nie sądzę.
   W każdym razie, to wszystko ^^
   Pozdrawiam i niech październik będzie DOBRY!
   Sherry

   Usuń
  6. O. Mój. Boże. Sherry, chyba pobiłaś swój życiowy rekord ;-)

   To niepokazywanie się notki nieźle działa mi na nerwy, bo już kolejny raz zdarza się właśnie przy moim premierowym cyklu, w który wkładam zdecydowanie najwięcej serca no i czasu. A potem okazuje się, że owoc pracy z całego miesiąca ogląda zaledwie garstka osób, które trafią na notkę przypadkiem :-( Przyszło mi do głowy, że to może przez zbyt częste edytowanie przed zaplanowaną publikacją (niestety tego samego dnia kiedy notka miała się ukazać, musiałam wyciąć kilka zapowiedzi Jaguara, które zostały przesunięte...)

   Dokładnie, moja przygoda z "Niezgodną" opiera się jedynie na filmie, który był ogólnie średni i ostudził mój i tak niewielki zapał w stronę książki. Niemniej historia Cztery może być ciekawa, oczywiście pod warunkiem, że pani Roth nie zmarnowała potencjału. Niestety zakończenie trylogii już znam, bo pod notką filmową pewna czytelniczka postanowiła mi je zdradzić... :-/
   Ja również na jesień szukam mocniejszych książek, ma to związek z jesienną depresją, a ja przecież lubię się dodatkowo dobić :-P Choć czasem przeczytanie czegoś mega smutnego dobrze człowiekowi robi, bo przestaje się mazgaić widząc, jak silni potrafią być inni w obliczu naprawdę strasznych rzeczy ;-)
   Mnie "Trupiarz" niesamowicie zaintrygował, nie tylko dlatego, że rozgrywa się na początku mojego ukochanego XIX wieku, ale przypomina mi pewną inną wspaniałą książkę "Szklane księgi porywaczy snów", którą bardzo dobrze wspominam, mimo iż do lekkich lektur nie należała.
   I ja ostatnio mam ochotę na coś zupełnie innego i nie "w moim stylu", dlatego zgodziłam się zrecenzować... kryminał ;-) Konkretnie "Grobowiec z ciszy" już nie mogę się doczekać aż zacznę go czytać :-)
   Odnośnie "Wszystko o czym marzysz", bardzo bym chciała ją zrecenzować, ale czy będzie mi to dane, to wielka zagadka. Oficjalnie nie współpracuję z Muzą (ten przywilej jest zarezerwowany jedynie dla Dreamsa ;-) ) ale co jakiś czas pisze do mnie pośrednik z BussinesCulture i proponuje różne premiery Muzy i Akurat. Współpraca jest więc dorywcza, ale mi jak najbardziej odpowiada, bo przy moim tempie czytania mogłabym się nie wyrabiać przy masie stałych współprac ;-) Niemniej jeśli się uda dam znać ;-)

   Usuń
  7. Ja akurat "Niezbędnik..." kupiłam niedawno właśnie ze starą okładką, ale właśnie ona wydaje mi się ciekawsza ;-) No i książka kosztowała mnie 5 zł więc nie ma czego żałować ;-)
   Ja też mam Marę! Dziś do mnie przyszła i jestem zachwycona. Choć początkowo okładka wydawała mi się trochę za ciemna, to teraz całkowicie zmieniłam zdanie bo pięknie wygląda w świetle, a ta ciemność dodaje jej tylko tajemniczości ;-)
   Wow, 400 nieprzeczytanych książek? Kurczę przebiłaś nawet mnie, bo ja mam ich koło 200 :-/ Aż mi smutno wiedząc, że niektóre będą musiały jeszcze poczekać kilka lat na przeczytanie, bo tak się składa, że więcej kupuję niż czytam :-P
   Masz rację, patka jeszcze nie ruszyła swojego egzemplarza "Piątej fali", ale przecież niedługo rusza akcja z filmem więc szybciutko muszę nadrabiać zaległości :-)
   Oj wiem coś na temat beznadziejnych wątków miłosnych. I rozumiem Cię doskonale, czasem autorzy tworząc romans młodych ludzi starają sie nadać mu młodzieżowego charakteru i wychodzi po prostu płytko i beznadziejnie...
   Strasznie drażni mnie to rozdzielanie książek na pół przez Amber, bo robią zniżają swoje publikacje do książek w odcinkach sprzedawanych w kiosku... A przecież to NA i zasługuje na szacunek! :-P
   Miejmy nadzieję, że Papierowy Księżyc nie zawiedzie i Sherry będzie mogła kupić sobie cudowny prezent ;-) A następnie zrecenzować go, żeby patka wiedziała, czy kupić sobie z okazji... No jakąś tam się znajdzie :-P
   ja "Kronik Ferrinu" nie czytałam i szczerze nie zamierzam, choć absurdalność bardzo lubię ^^ Niemniej mam jedną książkę pani Michalak, na szczęście obyczajową więc niedługo sprawdzę, jak prezentują się jej książki ;-)
   Recenzję "Księgi Portali" mogę obiecać, bo książka niedługo do mnie trafi, Dreams w końcu przemówił do swoich recenzentów po dłuuuugim milczeniu i zapowiadają ekscytujący rok 1015 ;-) mam nadzieję, że nie zawiodą ;-)
   Ja mam na półce trzy książki Jodi Picoult (w tym "Bez mojej zgody") ale jak pewnie się domyślasz, jeszcze ich nie ruszyłam :-P Niemniej jestem przekonana, że zrobią na mnie ogromne wrażenie, tylko faktycznie, okładki mają średnie...
   Szczerze nie mam pojęcia, kiedy wypadają ferie, bo mnie ta przyjemność niestety ominie :-P Choć nie powinnam narzekać skoro póki co mam wolne całe tygodnie :-P Patka czeka na odpowiedź w sprawie stażu w bibliotece, który poprzednio nie wypalił, więc trzymaj kciuki! Cały dzień wśród książek... MRRR W dodatku biblioteka ma mnóstwo nowości New Adult, więc jeśli się uda na pewno będę sobie czytać w trakcie pracy ;-)

   Usuń
  8. A odnośnie "Bezmyślnej" to właśnie taki przypadek kiedy nie dostałam propozycji zrecenzowania, choć bardzo bym chciała :-( I w sumie mam dylemat czy warto ją kupić czy nie...
   Kurczę, przeczytałam jeszcze raz opis "Zaliczenia tragedii" i faktycznie nieco przypomina "Baśniarza" tylko jakby na opak. tym razem to chłopak jest na miejscu Anny. Patka też jest zainteresowana!
   Od dawna poluje na książkę Andrews, ale właśnie tą o Rubierzy bo poprzednia seria jakoś mi nie leży :-/ Na razie wypatruję mega rabatu ;-)

   Oj wiem wiem, że Sherry nie przepada za horrorami, ja boję się ich panicznie, ale Annabelle po prostu muszę obejrzeć. Wszytko dlatego, że to preqel "Obecności", którą po prostu uwielbiam!
   Z "Czworo do pary" to niezła podpucha, na plakacie wielkimi literami podpisano Woody'ego Allena a dopiero mróweczkami poniżej że to tylko ŚWIAT Woody'ego Allena, czyli zrobili sobie reklamę jego nazwiskiem, bo film, rzekomo jest w jego stylu ;-)
   Akurat to, że nie lubisz Polskich filmów, wcale mnie nie dziwi, wręcz przeciwnie- sama ich nie znoszę. i zgadzam się z każdym Twoim słowem :-)
   "Pudłaki" oczywiście zostaną przeze mnie obejrzane, bo uwielbiam bajki!
   "Dracula" z jednej strony niesamowicie mnie ciekawi, ale z drugiej mam co do niego złe przeczucia... Miejmy nadzieję, że niesłuszne!
   Za to "Sędzia" i mnie niesamowicie zaintrygował!
   "Dla ciebie wszytko" zapowiada się przeslodko i romantycznie więc musisz koniecznie obejrzeć zwiastun jak tylko internet przestanie się buntować!
   Oj nie wiem czy oglądanie zwiastuna [REC] to dobry pomysł, bo to horror, strasznie straszny! :-P I tak jest to całe seria, ale nie mogę się pochwalić oglądaniem którejkolwiek części ;-)

   Pozdrawiam serdecznie i bardzo dziękuję za CUDOWNE komentarze :-*

   Usuń
  9. O mój Boże! Staż w bibliotece! Nikt nie nadaje się do tego lepiej niż Patka! Zwłaszcza z tą częścią o pracy wśród książek i New Adult <3 Trzymam kciuki z całych sił! To MUSI WYPALIĆ! :D
   Odnośnie "Bezmyślnej" to na razie się wstrzymaj z kupnem, a Sherry postara się przeczytać jak najszybciej i zrecenzować, żeby Patka pozbyła się wątpliwości czy warto czy nie :)
   W takim razie czekam na recenzję "Grobowca z ciszy"! Muszę przyznać, że faktycznie zapowiada się BARDZO CIEKAWIE także... przyjemnego czytania! :)
   A to wredne człowieczki! Tak oszukać Sherry, która autentycznie myślała, że to film Allena?! Okrutność! :(
   "Dla ciebie wszystko" - I Sherry omal się nie rozpłakała przy oglądaniu zwiastuna. I to nie tylko przez wzgląd na cudowną treść, ale przede wszystkim "All of me", piosenkę, w której jestem zakochana. Po prostu. :( Muszę to zobaczyć. Może nawet nie będę się nastawiać na czytanie książki, bo po prostu film zapowiada się... epicko. :(
   Kurczę, w takim razie [REC] nawet nie włączam ^^
   A odnośnie komentowania, to komentowanie twoich notek jest samą przyjemnością, więc to ja dziękuję! :*
   Pozdrawiam!
   S.

   Usuń
  10. No pewnie że musi ;-) Jest nadzieja, bo miałam rozmowę z samym burmistrzem (!) i troszkę się rozgadałam o tej bibliotece, ale powiedział, że pewnie będę musiała czekać do marca, co totalnie mnie nie urządza. Jednak już następnego dnia dostałam telefon, że moje podanie zostało przyjęte mimo iż było już po czasie ;-) Moja opowieść musiała zrobić na nim wrażenie ;-) Najwidoczniej byłam pierwszą osobą której tak bardzo zależało na tej bibliotece ;-)
   Za "Grobowiec już" niedługo się zabieram, ale najpierw muszę skończyć "Próby ognia" które czytam strasznie długo i za każdym razem odkładam z krwawiącym sercem, niestety tak już mam, że wyrzuty sumienia nie pozwalają mi czytać jeśli wiem, że czegoś jeszcze nie umiem albo mam coś bardzo ważnego na głowie :-/ Ale być może jutro pojadę do kina na "Więźnia labiryntu" do kina i dosłownie mam ochotę skakać z radości na samą myśl :-P
   Ja też uwielbiam "All of me"! Cudowna piosenka. Wygląda na to, że nie tylko gust książkowy mamy podobny ;-)
   :-*

   Usuń
 5. Nazywam się Barabara, z Baltimore. Chciałbym podzielić się ze wszystkimi zeznaniami opinii publicznej na temat tego, co ten człowiek nazywał Dr.Kruma właśnie dla mnie zrobił, ten człowiek właśnie przyniósł radość do mojego domu i mojego życia osobiście, o którym usłyszałem o nim wcześniej i wątpiłem w niego, ale Kiedy dałem mu spróbować w związku z tym, że nie mam własnego dziecka i ciąży dla mężczyzny ożenionego z nazwiskiem O'Briana, byliśmy ze sobą od dawna i kochaliśmy nasze życie, ale kiedy nie byłem w stanie dać mu Dziecko przez 2 lata mnie opuściło i powiedziało mi, że nie może już dłużej szukać sposobów, aby go odzyskać, dopóki przyjaciel mnie nie opowiedział mi o tym mężczyźnie i podał jego adres e-mail:
  (Drkrumacrumen@gmail.com)
  To nie będziesz w to uwierzyć, kiedy się z nim skontaktowałem, dziękuję Ci raz jeszcze wielką Dr.Kruma za to, co mi zrobiłeś, jeśli tam jesteś, przechodząc przez którekolwiek z poniższych problemów:
  1) Jeśli chcesz ex z powrotem.
  (2) jeśli zawsze masz złe sny.
  (3) Chcesz być awansowany w biurze.
  (4) Chcesz, aby kobiety / mężczyźni biegały za tobą.
  (5) Jeśli chcesz mieć dziecko.
  (6) Chcesz być bogatym.
  (7) Chcesz związać męża / żonę
  Twój na zawsze.
  (8) Jeśli potrzebujesz pomocy finansowej.
  (9) Czy zostałeś oszukany i chcesz odzyskać utracone pieniądze lub nieruchomości? Skontaktuj się z nim pocztą elektroniczną: drkrumacrumen@gmail.com strona internetowa: http://drkrumacrumenspellhome.tripod.com/drkrumasolutionhome/

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego tekstu, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Znasz już mój punkt widzenia, będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się również swoim. A jeśli zdecydujesz się do mnie wrócić, możesz być pewien, że najdziesz tu odpowiedź ;-)

Zobacz też:

.